Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok.
Ma úgy kapcsolt be a HP620-as laptopom, hogy nem ment többé a WIFI.
A touchpad környéke tűzforró volt ráadásul 5 percen belül, úgyhogy ki is vettem (pont alatta volt).
Kérdés, mennyire kompatibilis más WIFI+BT kártya ebbe?
Mert a neten van rengeteg, hasonló típusú, és méretű.
Volt itthon egy rossz Lenovo laptop, kivettem belőle, de arra indulás után kiírta, hogy nem támogatott Wifi kártya, kérem távolítsa el, majd indítsa újra a gépet.

(#37552) Dell XPS válasza tzsolesz (#37551) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézd meg user manuálban, hogy milyen kártyákkal adta ki a HP, mert csak az ott szereplőkkel fog működni.

Üdv, Dell XPS

(#37553) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Ha egy notebook 1,5 éven keresztül asztali gépként volt használva (nem nonstop, de olykor napi 8 órát vagy többet is akár), tehát folyamatosan töltőre dugva, akkor az akkumulátor élettartama higyan változott, mennyit gyengült új korához képest?

(#37554) Pyttawrx válasza kory24 (#37553) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az aida megmutatja, vagy ha a gyári progi van az is. Milyen típusú gép?

(#37555) kory24 válasza Pyttawrx (#37554) üzenetére


kory24
őstag

Hp 250 G5

Nemtudtam aida tud ilyet, majd rá nézek.

Köszi

(#37556) Pyttawrx válasza kory24 (#37555) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A HP akkor jobb a hp support assistant progi. Gyártó oldalról, ahol a driverek vannak a gépedhez, onna töltsd le.

(#37557) Dell XPS válasza Dell XPS (#37552) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nála van HP -ba való kártya, pl az alábbival (is) szerelték:

Ralink rt3090bc4 v20A

Üdv, Dell XPS

(#37558) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Kollégám Asus X550Ca gépe azt produkálja, hogy szinte perc pontosan 30 percenként kikapcsol.
A gép tiszta, nem melegszik túl. Vinyó rendben, de másik rendszer lett telepítve egy SSD-re, ott is jelentkezett a hiba. Akksi, töltő kicserélve. Ram kicserélve.....
És ugyanúgy kikapcsol 30 perc után.
Semmi hibajelenséget nem produkál, nincs kék halál.

Van valami ötletetek mi a bánat miatt lehet ez?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#37559) prabhu válasza embe (#37558) üzenetére


prabhu
senior tag

Bios update, alaplap csere.

(#37560) embe válasza prabhu (#37559) üzenetére


embe
nagyúr

Nem is tudom mennyit érhet ez a gép, megéri-e az alaplap cserét.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#37561) prabhu válasza embe (#37560) üzenetére


prabhu
senior tag

Ezekről az X szériás Asus-okról nincs jó vélemény, ha jól emlékszem. Egy használt üzleti jobban megérheti.
BIOS-ban hagyd 30 percig menni, elvileg ott is leáll, ergo nem OS + egyéb a hiba forrása. Ha a legfrissebb bios nem segít, akkor alaplap. Volt már ilyen probléma itt is a fórumban (pontosan 30 perces kikapcsolás) + neten is találni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#37562) embe válasza prabhu (#37561) üzenetére


embe
nagyúr

Kollégám régi gépe, megkért hogy ha van valami tippem osszam meg vele. Ami volt, azt ő megcsinálta, én még a cmos elem kivételét javasoltam kis időre. Volt olyan gép nálam, hogy ez oldotta meg a gondját, addig hülye volt.

A "használt üzleti laptop megéri-e" témában valamennyire képben vagyok. De most nem vásárlásról van szó.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#37563) embe válasza embe (#37558) üzenetére


embe
nagyúr

Az elem kivétel megoldotta a problémát. Frissítette is a biost. Most minden ok.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#37564) onlineair


onlineair
tag

Hello, adott egy érintőképernyős fujitsu siemens laptop, aminek a képernyőjét "hagyományos" módon nem lehet tapicskolni, csak egy bizonyos wacom pen-nel, ami nincs hozzá régóta. A képernyő régóta nagyon karcos, homályos, kopott volt. Gondoltam szétszedem a monitor részt lehet-e valamit csinálni. Sikerült leszedni egy műanyag plexi réteget a kijelző elől most kristálytiszta éles és fényes a kép. A kérdés hogy ez így okozhat bármiféle problémát vajon, a működésben vagy jobban ronthatja a szemet, vagy bármi egyéb? Nyilvàn az érintõrész miatt lehetett ez a plexi lap a képernyőn, nem tudom fura az egész konstrukció... Küldök képet ha valakit érdekel.

(#37565) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Lenovo T61-es notebookom, aminek a kijelzője egy idő után berózsazsínesedik, illetve alapból érdekes színei vannak, vibrál. Megdöglött a kijelző? Vagy esetleg csak az inverter?

(#37566) Pyttawrx válasza bzoly (#37565) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

tudsz képet mutatni róla? Köszi

(#37567) bzoly válasza Pyttawrx (#37566) üzenetére


bzoly
aktív tag

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37568) Pyttawrx válasza bzoly (#37567) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Képekből ítélve, mintha kijelző lenne, de semmiképp nem inverter

(#37569) bzoly válasza Pyttawrx (#37568) üzenetére


bzoly
aktív tag

Esetleg kijelzőkábel probléma?

(#37570) Pyttawrx válasza bzoly (#37569) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha szerencséd van :) De igen az is lehet. Leveszed a hátulját és mozgatod a kábelt, ha van változás annak van baja, ha nincs akkor kijelzőre gyanakszom

(#37571) bzoly válasza Pyttawrx (#37570) üzenetére


bzoly
aktív tag

:R Köszönöm

(#37572) Pyttawrx válasza bzoly (#37571) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szívesen.
Ha kiderül valami jelezd :)

[ Szerkesztve ]

(#37573) ace05


ace05
senior tag

A következő problémával találkoztam. Asus gl752vw laptopom van. Egyszer csak a beépített sdkártya olvasó nem olvasta be a kártyát. De ha betettem egy usb olvasóba, akkor más gépen igen, de ezen a gépen még usb olvasóval se ismert fel több kártyát. De mivel a hd sentinel látta, így bementem lemezkezelőbe, adtam betűjelet a meghajtónak és utána már megjelent az intézőben is. Ezt mi okozhatta ?

(#37574) Pyttawrx válasza ace05 (#37573) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Windows-os hiba. Nekem az egyik gépemnél mindig kell betűjelet adni, ahányszor rá kötöm. (asztali gép és kábelre mennek a hdd-k) Nem volt kedvem újra tenni, mert elvagyok vele. :)

(#37575) ittakary


ittakary
nagyúr

hogyan keressek rá arra a kábelre ebayen ami itt a képen jobb alul van? [link]

ez köti be a jobb oldali jack/usb/kártyaolvasót

ASUS X555L

(#37576) Pyttawrx válasza ittakary (#37575) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Így

( flat cable flex ribbon audio USB JACK card reader ASUS X555 X555L)

Amúgy mi a hiba jelenség?

[ Szerkesztve ]

(#37577) Marc864


Marc864
tag

Sziasztok :)
Olyan kérdésem lenne (szóljatok ha rossz topicba írok köszi) hogy van egy Lenovo Ideapad 520-as laptopom. Ennek 1.4-es HDMI-je van.
A tévém 4k HDMI 2.0, van kábelem ami 2.0-ás szabványt tudja.
Ha ezen felállással összekötöm akkor az 1.4-es HDMI miatt csak 24Hz a tv-n a kép (4K felbontáson of course).

A kérdésem az lenne, hogy ez a gép tud olyat, hogyha veszek egy type-c dokkoló/adapter/átalakítót amin van 2.0 HDMI, úgy meglenne a 60Hz? Sajnos próbáltam túrni neten hogy pontosan milyen típusú/fajtájú/verziójú type c van benne és ez tudna-e ilylesmit csinálni, de nem sokra jutottam.

Ötlet? Bármilyen okosító linket is NAGYON szívesen fogadok :DD

(#37578) ittakary válasza Pyttawrx (#37576) üzenetére


ittakary
nagyúr

az hogy hiányzik a kábel :D

(#37579) The DJ válasza ittakary (#37578) üzenetére


The DJ
addikt

Bontok ilyen gépet is, tudok adni kábelt, ha esetleg kellene :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#37580) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok!
Notebookot tervezek venni és elsősorban a netezés/videózás mellett a videoszerkesztés lenne a fő profil.
Nincs pénzem nagyon komoly gépre, ezért az Acer Aspire 5-öst néztem ki. Több konfigurációban érhető el, de nem tudom, melyik jobb a célomnak.
Kb hasonló árban (200K körül) van i7-es (8. gen), de ott a videokari a gyengébb (GeForceMX130), vagy az i5 (8. gen), egy GeForceMX150-el.
Mindkettőnél a RAM 8Gb.
Melyik a szűk keresztmetszet, melyik verzió jobb a célomra?
Remélem elfér itt ez a kérdés!

Mindig az X jelöli a pontot...

(#37581) Pyttawrx válasza ittakary (#37578) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

JAH :D Akkor lehet rendelni, vagy olcsóbbat keresni, de az kell neked.

(#37582) prabhu válasza DrSoul (#37580) üzenetére


prabhu
senior tag

Az ilyen kérdéseknek ez a topikja.

(#37583) DrSoul válasza prabhu (#37582) üzenetére


DrSoul
őstag

Igen, tudom, és néztem. Átolvastam, illetve rá is kerestem külön, de sajnos nem igen találtam erre választ. Megköszönném, ha hozzáértők segítenének, mert én azt vettem észre, abban a topicban sokan kérdeznek de válaszok nem igazán érkeznek....

Mindig az X jelöli a pontot...

(#37584) Pyttawrx válasza DrSoul (#37580) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!

Ha pl ezt nézted, vagy

ezt

Illetve hasonlóakat, akkor vélemémyem szerint, amit írtál arra felejtős. Én inkább még egy picit rádobnék, asztali gépet tennék össze. Abból az árból sokkal komolyabbat tudsz összerakni. Mivel a laptopok U szériás procik, már ha te is ezt nézted ki, gyengébbek, hiába a jobb vga.

Sajnos ez az árkategória nem feltétlen alkalmas erre ha főprofil lesz a videoszerkesztés.

(#37585) hmatyas


hmatyas
tag

Sziasztok,
Adott egy régebbi noti. 4GB DDR4 ram van benne (1066). Bővítés esetén még mindig áll, hogy ugyanakkorát rakjunk bele odafigyelve a pontosabb típusra, vagy már bőven mehet bele akár 8GB is?
Előre is köszi,

(#37586) Papooo válasza hmatyas (#37585) üzenetére


Papooo
senior tag

Ha régebbi noti, és 1066-os ram van benne, akkor az ddr3, nem ddr4.
Elméletileg tökmindegy a tipus és a méret, láttam már 2+1 gigától 4+8 gigás párosításig mindenfélét.
Írd le a pontos noti típust, úgy a biztos.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37587) hmatyas válasza Papooo (#37586) üzenetére


hmatyas
tag

Köszi a választ. Ezen adatok alapján ddr4nek tűnik.


(A noti: idepad 510-15IKB)

[ Szerkesztve ]

(#37588) Papooo válasza hmatyas (#37587) üzenetére


Papooo
senior tag

Gugli barátunk szerint a 4 gb ddr4 az alaplapra forrasztott, és 1 db. Max 8 gb ram modullal bővíthető, azaz maximálisan 12 gb ram lehet a gépben.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37589) hmatyas válasza Papooo (#37588) üzenetére


hmatyas
tag

Köszi! A 1066-ra figyeljek - vagy ezt már régen lekezelik az újabb ramok?

(#37590) Papooo válasza hmatyas (#37589) üzenetére


Papooo
senior tag

2133-ast keress, mert az a hivatalos neve, de valószínű a 2400-as is jó lehet bele.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37591) hmatyas válasza Papooo (#37590) üzenetére


hmatyas
tag

Köszönöm szépen a segítséget!

(#37592) DrSoul válasza DrSoul (#37583) üzenetére


DrSoul
őstag

Köszönöm szépen a választ.
Sajnos én is tudom, hogy ennél több kéne, de nincs rá pénz...
Most is szerkesztek videót, de jelenleg egy i3 4005U-t használok, 4GB Rammal és integrált videokártyával, VideoPad vágóprogival. Így is lehet, de sajnos nehézkes. A renderelési idő annyira nem érdekel, de azért fontos, hogy nagyjából real time legyen a vágás, vagy ne kattogjon/fagyjon le...
A hordozhatóság fontos, és 200ezernél többet nem tudok rászánni...
Mindegy, azért köszönöm!

Mindig az X jelöli a pontot...

(#37593) Pyttawrx válasza DrSoul (#37592) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, akkor viszont jó lesz amit néztél.

(#37594) icp1970


icp1970
senior tag

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.Haveromnak van egy HP Probook 470 G5 [link] amiben gyárilag Intel® Dual Band Wireless 8265ngw wifi kártya van.[link] Ki cserélte egy Intel® Wireless-AC 9560-ra [link]ami eredetileg HP ZBook 15v G5-be volt.És azóta nincs wifi,a probook-ba.Kérdésem az lenne hogy esetleg az lehet e probléma hogy a két csatit helytelenűl húzta le szereléskor(bár érzetre ugyan úgy be kattanak a helyükre) vagy ez a két kártya nem kompatibilis egymással.Köszi a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

(#37595) icp1970 válasza icp1970 (#37594) üzenetére


icp1970
senior tag

Azt el felejtettem írni,hogy nem látja az eszköz kezelő sem a kártyát.Mintha nem lenne bent semmi.

(#37596) M43g válasza icp1970 (#37595) üzenetére


M43g
aktív tag

Én a helyedben bootolnék egy Linux ISOt, ha az sem ismeri fel (terminálban lspci parancs, megnézni, hogy listázza e), valószínűleg vagy rosszul van a csatlakozó, vagy a kártya sérült meg. Ha felismeri, és nem talál hálózatot, akkor az antenna vezetékek vannak fordítva rádugva.

Hátha ez segít valamit. Nem vagyok profi, de én így állnék neki, Windows alatt bármi IS lehet a probléma, és sosem tudod meg...

(#37597) icp1970 válasza M43g (#37596) üzenetére


icp1970
senior tag

Köszi a választ.meg próbáltam két félképpen is az az antennát rá dugni,sehogy sem jó.Megpróbálkozom egy újra telepítéssel.

(#37598) Pyttawrx válasza icp1970 (#37597) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

bios látja a wlan fcc id-t? illetve szerintem nem kompatibilis a tieddel de ránézek jobban amint lesz időm

[ Szerkesztve ]

(#37599) tozo86


tozo86
tag

Sziasztok!
A képen látható állványhoz hasonlót keresek ágyban laptopozáshoz.(Sajnos ez már nem kapható - Modecom PF12). 14"-os notebookhoz kellene.
Használ valaki ehhez hasonlót? Külföldi rendelés is szóba jöhet.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#37600) keszo válasza tozo86 (#37599) üzenetére


keszo
őstag

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.