Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) prabhu válasza capulet75 (#36697) üzenetére


prabhu
senior tag

Szerintem ott [chipset] néven elérhető a vga driver.

(#36702) Dell XPS válasza capulet75 (#36697) üzenetére


Dell XPS
veterán

... tényleg szomorú. :(

Próbáld meg: [link]

Fontos a support oldali driver, mert nem fog működni megfelelően. Ha jól emlékszem nekem is problémás volt addig, és pl nem frissítettem a windowst előtte.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#36703) capulet75 válasza Dell XPS (#36702) üzenetére


capulet75
addikt

:R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#36704) ben11


ben11
őstag

Az új Acer aspire 5 a515-51G laptopom már 3-4.alkalommal játsza el,hogy egyik pillanatról a másik kikapcsol, mindenféle előjel nélkül. Ami közös volt talán az esetekben, hogy akkuról volt minden alkalommal.
Mi lehet a gond?
Találkozott már valaki hasonlóval?

(#36705) prabhu válasza ben11 (#36704) üzenetére


prabhu
senior tag

Aksi gondnak hangzik.

(#36706) DerStauner


DerStauner
senior tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy win 10 pro-val ellátott új laptopot. Bekapcsoláskor pár dolgot még meg kellett adni a win 10 beállításaihoz, aztán szépen indult a win 10. Minden ok. De az aktiválás szerintem még nem jó. A gépházban ez a kép fogad:

kép1

Várjak türelemmel, és majd aktiválódik magától?

Ha a hibaelhárításra kattintok, akkor meg ezt kapom:

kép2

Természetesen kapcsolódok az internethez. És hardvert sem cseréltem. A laptop első bekapcsolásakor csak annyi volt, hogy a gyártó (lenovo) frissítette az ssd-hez a firmware-t.

Szeretném aktiválni a windows-t.

[ Szerkesztve ]

(#36707) Dell XPS válasza DerStauner (#36706) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem fog magától megoldódni, hívd fel telefonon az ügyfélszolgálatot.

Üdv, Dell XPS

(#36708) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Adott lenne egy Asus X53E típusú laptop. Aida64 szerint Asus K53E alaplap van benne HM65 chipsettel. A kérdésem az volna, hogy i5-2450M (SR0CH) procit bele tudok tenni, ha elméletileg a legfrisseb BIOS verzió van fent? Jelenleg egy Celeron B820 proci van benne.

Próbáltam utána nézni, de minnél többet kutakodok, annál jobban belebonyolódok. :B Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#36709) Papooo válasza csiben1 (#36708) üzenetére


Papooo
senior tag

A hivatalos oldal szerint támogatott a proci, azaz mennie kellene vele.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#36710) csiben1 válasza Papooo (#36709) üzenetére


csiben1
tag

Ezt én is néztem, viszon EZ szerint meg nem is egyforma a foglalata a két procinak. Vagy csak én vagyok hozzá nem értő... :((

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#36711) dugo_ válasza csiben1 (#36710) üzenetére


dugo_
veterán

PPGA988 vs. FCPGA988

A te szempontodból a PGA988 érdekes, ez jelenti a 988 lábas pin grid array foglalatot. A P és az FC csak a processzormag és a nyák kapcsolatát definiálja, nem lényeges információ.

(#36712) csiben1


csiben1
tag

Köszönöm a segítségeteket, veszek egyet és meglátjuk milyen lesz.

You can walk straight through hell with a smile

(#36713) csiben1


csiben1
tag

Utolsó kérdésként tovább árnyalnám a dolgot. A chipsettre rákeresve, nem látom az i5 2450M-et a támogatott procik között. Totál nem értem :(((

You can walk straight through hell with a smile

(#36714) Tim82 válasza csiben1 (#36713) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha a 2430M-et támogatja, akkor a 2450M-et is. A CPU-upgrade-t amúgy is a helyén kezeld, mint egy nem hivatalos adatbázist és nem mint egy hivatalos oldalt. Általában jó, de nem teljes körű információkat közöl.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36715) Dell XPS válasza csiben1 (#36713) üzenetére


Dell XPS
veterán

HM65 -ös chipset támogatja az összes második generációs processzort. Hiányos a lista.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#36716) csiben1


csiben1
tag

Értem, köszönöm nektek is. Csak próbálok mindennek utánajárni, nehogy fölöslegesen vegyem meg az i5-öt. :R

You can walk straight through hell with a smile

(#36717) Butcher82


Butcher82
senior tag

Üdv.

Fujitsu E743-ban lehet processzort cserélni?
Most Intel B840 van benne, cserélném Corei3 vagy i5-re, ha lehet.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#36718) Dell XPS válasza Butcher82 (#36717) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, lehet cserélni. :K

Üdv, Dell XPS

(#36719) Butcher82 válasza Dell XPS (#36718) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszönöm :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#36720) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Sziasztok!
Bizonyára találkozott már itt valaki ezzel a hibával:

Bekapcsolom a gépet,és ezt írja ki.
Jó ssd-t tettem bele,amin van oprendszer.
Állítottam már a bootolási sorrenden is. Az ssd van elöl.

Mi lehet még a gond?

[ Szerkesztve ]

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#36721) Dell XPS válasza 75kokoko75 (#36720) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem talál bootolható eszközt! Nem ismeri fel az SSD-t, ergo nem megfelelő a partíció, esetleg Bios beállítás, stb. Nem szerencsés egy másik gépen készült op.rendszert felismertetni pl az eltérő hardverek miatt is. Nem lehetetlen elindítani, de szenvedni fog még ha lecseréli az illesztőket is. Próbának esetleg, valamint általános tesztelésre, de ott sem mindegy a hardver környezet.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#36722) 75kokoko75 válasza Dell XPS (#36721) üzenetére


75kokoko75
tag

Köszönöm.
Próbáltam telepíteni is windows dvd-ről,de miután eljutottam addig,hogy formáztam az ssd-t,utána nem engedte tovább a telepítést.

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#36723) Dell XPS válasza 75kokoko75 (#36722) üzenetére


Dell XPS
veterán

Milyen gépet telepítesz és milyen beállításokkal (Legacy, UEFI, Secure Boot )? Külső meghajtóként le tudod formázni (rack, desktop) ?

Üdv, Dell XPS

(#36724) 75kokoko75 válasza Dell XPS (#36723) üzenetére


75kokoko75
tag

A külső meghajtó jó ötlet. Kipróbálom.
Legacy, van beállítva.

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#36725) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, van nálam egy kb 5 éves laptop ami kb 15 perc működés után automatikusan lefagy. Mi okozhatja ezt szerintetek? Mire tippelnétek? Mennyire menthető?

(#36726) #79622400


#79622400
törölt tag

Sziasztok, remélem találkozott már valaki hasonlóval.
a hétvégén belefutottam egy számomra furcsa esetbe: adott volt egy Lenovo ideapad 100s készülék, melyben gyárilag egy 32GB-os EMMC kártyán van a rendszer, illetve minden más. (Itt megjegyezném, hogy tesóm gépéről van szó és elmondása szerint ezen rajta van egy WIN 10 (?) telepítő gyárilag, ami bármikor újra telepíthető a gyári EMMC-ről).

Adott volt a lehetőség m2 sata SSD-vel egy 120GB-os bővítésre. Ezt követően újra akartam telepíteni a rendszert az SSD-re (a gyorsaságág/ hely miatt) és a 32 GB EMMC-t tároló meghajtónak akartam tartani.

Első körben bejött a telepítő, szépen kitöröltem minden particiót (igen, azt is amin a gyári rendszer telepítő lehetőség van, mivel abszolut semmi bajra nem számoltam).
Ezt követően USB-ről történt volna a telepítés és már az elején órákat küzdöttem (lehet amatőr hiba) a GPT-MBR témával. Nos az alap telepítőm semmilyen formában nem engedte egyik meghajtóra se a rendszert telepíteni, mivel MBR-hez volt kialakítva. Röviden: maradt a GPT, készítettem hozzá egy passzoló USB-telepítőt.

Ezután létrehoztam új partíciót a 120 GB-os SSD-n - és a rendszer is létrehozta a particiókat amire szüksége van, telepítő elindul - végig megy, majd újraindulás után egy ablak az alábbi lehetőségekkel: system recovery, boot menü, a 120 gb ssd és az emmc kártya. Rámentem a 120gb ssd-re hogy inditsuk, fekete kép, majd megint a 4 opciós menü előttem. Ezt követően töröltem megint minden particiót, ugyanezt a partició létrehozást megcsináltam az emmc kártyával és láss csodát, minden oké a rendszerrel. De én a rendszert az SSD-ről akarom...
Letöltöttem egy megfelelő programot (AOMEI Backupper), majd meghajtót és rendszert is próbáltam másolni az SSD-re, mindkettő után hibásan indult a rendszer és "előkészítés automatikus javításra" felirat után belekerültem egy hibaelhárító menübe. Itt is próbálkoztam mindennel, de sikertelenül. Végül maradt az EMMC- kártya elsődleges indítási pontnak és az ssd mint háttértár üzemel most. Viszont szeretném az ssd-ről a rendszert, a gyorsabb betöltés és működés érdekében.

Kérdésem: Megoldható valahogy ráerőszakolni a rendszert az SSD-re vagy valami gyári beállítás miatt csak az EMMC-t hajlandó használni?

Köszönöm, hogy elolvastad az irományom és köszönöm a segítséget is előre.

(#36727) Brandynew válasza #79622400 (#36726) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

1. Vedd ki az EMMC kártyát a gépből.

2. A telepítő pendrive-ot a Microsoft hivatalos eszközével csináld meg, a hivatalos oldaláról letöltött érintetlen Windows 10-zel: https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10 (az Eszköz letöltése gombra kell kattintanod). A pendrive FAT32-re legyen előtte megformázva.

3. Bootolj be az így elkészített pendrive-ról, amikor a partícionálás részhez érsz, töröld az összes meglévő partíciót, majd nyomj SHIFT+F10-et.

4. A megjelenő ablakba ezeket írd be, persze egymás után, figyelve arra, hogy a SELECT DISK-hez milyen számot írsz:

diskpart
list disk
select DISK 0
clean
convert gpt
exit

5. Ezután mehet a telepítés, hagyd a telepítőnek, hogy hozza létre a saját partícióit.

6. Ha felment a rendszer, és el is tudtad indítani a Windows-t, akkor kapcsold ki a gépet és dugd vissza az EMMC kártyát, majd lépj be a BIOS-ba és a boot sorrendnél tiltsd le az EMMC-ről való indulást, vagy ha nem lehet, akkor mindenképpen az SSD után következzen csak a sorban.

[ Szerkesztve ]

(#36728) dugo_ válasza Brandynew (#36727) üzenetére


dugo_
veterán

1. Forrassza ki BGA állomáson, vagy hogy gondoltad? :D

(#36729) Brandynew válasza dugo_ (#36728) üzenetére


Brandynew
őstag

Na hát azt nem tudtam, hogy bele van forrasztva :) Akkor próba az 1. pont nélkül.

(#36730) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Munkahelyen most cserélték ki a laptopokat, és a régi HP-k helyett most 6. genes Lenovo x1 carbont kaptunk, amivel hát nem igazán vagyok megelégedve.

Legfőképpen az lenne a kérdésem, hogy ki volt az a nagyon okos és miért csinálta azt, hogy az FN és CTRL gombokat kicserélte? Mi ösztönözte erre?

Van erre valamilyen program, amivel át lehetne programozni?

Előre is köszi a segítséget.

(#36731) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo Ideapad 330-15IKB notebook-om. Egy Core i3-7020U proci van benne, és az alaplapra forrasztott 4GB DDR4 memória. Van az alaplapon egy memória slot, amibe majd terveznék egy 4GB-os modult venni. Csak azt nem tudom, hogy milyen típusú kell bele. A CPU-Z a következőket írja ki róla.

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#36732) Kbali válasza HdRew (#36730) üzenetére


Kbali
nagyúr

Emlékeim szerint BIOS-ban átállítható (de Thinkpad vonalon elég régóta ez a bill. kiosztás).
Esetleg dobd be ide is a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#36733) HdRew válasza Kbali (#36732) üzenetére


HdRew
őstag

Köszi szépen. :R

(#36734) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Ha egy laptopban kiszedtem a RAM-ot a gépből, miközben bent volt az akksi és azóta nem kapcsol be a gép, akkor lehet emiatt a probléma? Ilyenkor csak a ram tud meghibásodni? :F

SZERK: nyilván visszakerült megnézés után a ram és így nem kapcsol be.

[ Szerkesztve ]

(#36735) dugo_ válasza Gordiann (#36734) üzenetére


dugo_
veterán

Nem szerencsés áram alatt lévő gépet piszkálni.

Áramtalanítsd teljesen (akku ki vagy ha integált, akkor húzd le a csatit), ramot igazítsd meg (jól be kell nyomni a foglalatba), aztán próbáld újra.

Ha semmi nem segít, akkor szerviz, ott majd kimérik, ha kisütöttél valamilyen alkatrészt.

(#36736) Gordiann válasza dugo_ (#36735) üzenetére


Gordiann
őstag

Köszönöm, sajnos nem megy, próbáltam a ram igazítást is, akkuról is hálózatról is.
Látszólag bekapcsol egyébként, világítanak a ledek. De a venti nem pörög fel, a képernyő semmit nem mutat. Próbáltam külső monitoron is, semmi kép. :(

(#36737) Duree válasza Gordiann (#36734) üzenetére


Duree
veterán

Ebben az esetben ez északi híd hiba.

duree54

(#36738) Dell XPS válasza RedHarlow (#36725) üzenetére


Dell XPS
veterán

Típus árulkodó lehet, de megnézném:

- Bios alatt (OS, hdd)
- csökkentett módban (driver)
- memória modulok cseréje akár foglalatonként is
- hűtés ellenőrzése (aida64 teszt)

Üdv, Dell XPS

(#36739) Dell XPS válasza Gordiann (#36736) üzenetére


Dell XPS
veterán

Próbáld teljesen áramtalanítani: akku és táp nélkül nyomd a bekapcsoló gombot ~ 40 mp -ig, majd akku nélkül indítsd újra. Egy modul volt a gépben ? Másik memóriával is ki kell próbálni mindenképpen.

Üdv, Dell XPS

(#36740) Dell XPS válasza #93794560 (#36731) üzenetére


Dell XPS
veterán

DDR4 SO-DIMM 2133/2400MHz, gyárilag pont ilyen van benne: [link]

Üdv, Dell XPS

(#36741) Myair


Myair
tag

Sziasztok!

Várható valamilyen akció gamer laptopok terén karácsony előtt? Köszi

(#36742) #93794560 válasza Dell XPS (#36740) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi szépen a választ!

(#36743) Gordiann válasza Dell XPS (#36739) üzenetére


Gordiann
őstag

Próbáltam a 40mp-et. Ugyanúgy semmi.
1 modul volt a gépben. Közben szereztem másik memóriát is, azzal semm megy.

Duree: Ez gondolom szervízben javítható, nem tudom mennyire vészes összeg...

Fujitsu P702 notebookról van szó egyébként.

(#36744) Dell XPS válasza Gordiann (#36743) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem gondoltam volna. Sajnálom, akkor "valami" megadta magát az alaplapon. Ki kell mérni, be kell vizsgálni, esetleg előtte még egy másik processzorral megnézni (ram vezérlés), hátha...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#36745) Gordiann válasza Dell XPS (#36744) üzenetére


Gordiann
őstag

:( Azért köszönöm a segítséget!
Egy szervízbe küldés lesz és reménykedem.

(#36746) Oscar


Oscar
tag

Sziasztok,
Azért itt kérdezem, mert a Fujitsu topikok mintha nem is élnének.
Szóval, van valakinek tippje, hogy egy Fujitsu Lifebook P702 esetében Win 10 alatt hogyan lehet életre keltelni a WWAN kártyát? MC8355 címen fut...
Köszi!

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#36747) Papooo válasza Gordiann (#36743) üzenetére


Papooo
senior tag

Ebayen a legolcsóbb alaplap hozzá 25000 körül van.
Lehet hogy jobban jársz egy gépcserével.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#36748) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek az alábbi használt laptopot mennyiért lenne érdemes meghírdetni mi lehet a reális ára?

Acer Aspire 5733Z
-Intel Pentium P6200
-15,6 HD LED LCD
-500gb hdd
-4gb ddr3
-Intel HD Graphics
-DVD író
-6 cellás akksi
-gyári töltő
-3 USB
-LAN
-VGA
-bgn wifi

(#36749) prabhu válasza SPeti1984 (#36748) üzenetére


prabhu
senior tag

[Megfelelő topik]
(Amúgy olyan 30 körül tippelném.)

[ Szerkesztve ]

(#36750) SPeti1984 válasza prabhu (#36749) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Köszi, beírom oda akkor.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.