Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) F_Zolee válasza Brandynew (#36650) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mindegy, hogy hogyan mit használ. Nem is ez lenne a lényeg most. Egyszerűen lassabb egy ilyen gépen a 10. De rápróbálok újra ha lesz időm.

(#36652) Papooo válasza F_Zolee (#36649) üzenetére


Papooo
senior tag

Nálam 4 giga esetén 3,7-et, 8 gigánál és 16 esetén is 6,4-6,6 gb az alap memóriahasználat üresjáratban.
Ha elindítom a World of Tankst és mellé nyitva van 3-4 firefox ablak, akkor is max 7,5 gigáig ugrik fel.

Az MS szerint annyi a 10 erőforrás igénye mint a 7-é.
A gond a drivereknél kezdődik...
Volt már pár olyan laptop a kezemben, ami csak 7 alatt volt hajlandó átváltani az ATI gpu-ra.
Egy nvidiás dell XPS egy hónapig szivatott ugyanígy, mire feladtam a harcot, és ment vissza a 7

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#36653) Brandynew válasza F_Zolee (#36651) üzenetére


Brandynew
őstag

Placebo. Az emberek nehezen váltanak új dolgokra.

(#36654) Davez15


Davez15
újonc

Sziasztok!

Ultrabookot érdemes venni használtan? Miért igen vagy miért nem és honnan?

Valamint mivel lehet helyettesíteni egy ultrabookot? (mert elég drágák szoktak lenni)

(#36655) Papooo válasza Davez15 (#36654) üzenetére


Papooo
senior tag

Milyenre gondolsz?
Egy HP 2570p vagy egy Lenovo x230 még jó választás lehet, ha 12,5"-ban gondolkodsz.
A hp cserélhető procis, némi buherával i7 3632QM-et és akár 2x8 gb ramot is fogad, és könnyű hozzá akksit szerezni.
Az x230-ba mehet msata ssd is, mert van hozzá foglalat.
Szerintem erre a kettőre még 40-50000 körüli áron megéri beruházni.
Mindkettővel volt dolgom, a 2570p jobban bejött.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#36656) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Rendeltem egy töltőt Aliról, Asus X55a-hoz. Elvileg 3,42A, 19V, mint az eredeti. Ezzel a kínai töltővel ugrál a kurzor, az eredetivel, meg a kicsit erősebb PB töltővel nem.
Ilyenkor mi lehet a gond? Tölteni tölt ez is, ugyan annyit ír rá az Aida, mint a másik kettőre. Feszültség mérőm sajnos nincs, így nem tudom megmérni pontosan mennyi az annyi.

Az eredeti probléma az volt, hogy az Asus töltőnek is f0s a minősége, mindig megtörik a kábele. Garanciában cserélték már 1 évesen, meg azóta is 1x. Igazából az lenne a legjobb, ha a kínai friss kábelét átforrasztanám a régire... még egy gyárit biztos nem veszünk, mert az se jó.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36657) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Emberek!

ACER SWIFT 3 ULTRABOOK

14" Full HD IPS matt kijelző
Intel core i3-7130U processzor, 2,7 GHz
8GB DDR4 RAM
256 GB SSD
Intel HD Graphics 620
ultra-vékony alumínium ház (1,6kg)

Egy ilyen masinát érdemes megvenni?

Igazából csak sima mezei felhasználás...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#36658) Papooo válasza Vangelis (#36657) üzenetére


Papooo
senior tag

Az árcédulától is függ.
Asztali gépnek kicsi, az ultrabook kategóriához (legalábbis szerintem) nagy a mérete.
A hardverrel nincs gond, azzal jóideig ellennél.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#36659) Vangelis válasza Papooo (#36658) üzenetére


Vangelis
nagyúr

130e körül.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#36660) Davez15 válasza Papooo (#36655) üzenetére


Davez15
újonc

Köszönöm a gyors választ!

Olyanra gondoltam, hogy nagyon vékony, jó hosszú az üzemideje, nem túl nagy teljesítmény, sokat van hordozva és bírja is. Hallottam olyat, hogy ezek passzív hűtésűek de nem vagyok biztos benne. Megerősítenél, ha igen?

Amiket te felsoroltál azok passzív hűtésűek?

Egyébként amit felsoroltál azok üzleti laptopok, úgy olvastam róluk, hogy azért nem jó helyettesíteni az ultrabookokat mert valamivel vastagabbak, masszívabbak. Igaz-e?

Ezen felül amiket felsoroltál, azokból nincs véletlenül egy Dell is, amelyik hasonló kategóriájú? Azért kérdezem, mert egyszer egy ilyesmi 12-14 colos HP és Dell volt egymás mellett felsorolva amikor valaki érdeklődött használt laptopok iránt. A Dell-t tudod ajánlani?

Végül, a 2570p HP ból (vagy Dell ha szóba jöhet) nincs modernebb processzorú vagy fölösleges újabb processzorral venni? Nyilván drágább lenne újabb processzorral, de tudtommal mínél modernebb a laptop, annál jobb a hatékonysága (teljesítmény/akkumulátor használat).
A 2570p ben mennyire gyors a wi-fi?

(#36661) Papooo válasza Davez15 (#36660) üzenetére


Papooo
senior tag

A passzív hűtésűek N-es pentiumok vagy atom procisok.
Netezgetni, szöveget szerkeszteni jók, de többet nem érdemes várni tőlük. Jó akkus üzemidővel rendelkeznek.
Az üzleti gépek általában masszívabbak és tartósabb anyagokból vannak (pl magnézium ötvözet váz), emiatt nagyobb a súlyuk, és az áruk is elég izmos újonnan.

Dell gép még nem akadt a kezembe így nem tudok róla nyilatkozni. Keresd meg a ph-n a dell topicot, és kérdezz rá ott

A 2570p-x230 a maga idejében a kategória két királya volt, mindkettőhöz vannak jó leírások és topicok.
Mindkettőnek közös hátránya a hdmi hiánya.

Normál b,g,n wifi van benne.

A teljesítmény és akku hatékonyság megkerülhető cserélhető akkuval.
(Ismerős elment pecázni, de előtte összekunyerált 4 akkut a lenovo g710-éhez, amivel 15 órányi csillagkaput nézett meg egyhuzamban a vízparton, a kis perverz)

A kis méret behatárolja a felhasználást, és a hűtési teljesítményt is
A World af Tanks szépen elfutott i5-tel kikapcsolt turbóval, de a kis kijelző miatt más élmény volt.
Valószínű, hogy 4k videót szerkeszteni, és komolyabban photoshoppolni se ezzel fogsz.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#36662) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
A következő hibajelenségbe futottunk bele, egy HP laptoppal.
A kurzort mozgatva az asztalon, olyan mintha be lenne ragadva a bal egér gomb. Elkezd az asztalon kijelölni olyan négyzetes területet ha a kurzort mozgatom.
Ezt a jelenséget produkálja touchpaddal és egérrel is. De nem mindig.

Van tippetek a hibajelenség okára?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#36663) embe válasza embe (#36662) üzenetére


embe
nagyúr

Az egér beállításnál nincs bekapcsolva a "markoló" funkció

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#36664) haypro


haypro
senior tag

Sziasztok!

Kedves barátnőmnek sikerült telibe öntenie az Asus UX330 típusú ultrabookját kólával, körülbelül 1 hónapja.
Eredetileg semmi gond nem volt vele, de az idő múlásával egyre inkább "beragadnak" bizonyos billentyűk, a használhatatlanság határát súrolva. Lehet tenni valamit az ügy érdekében? (Sajnos az akku úgy tudom nem kivehető, így utána csak kikapcsolta egy időre)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#36665) F_Zolee válasza embe (#36663) üzenetére


F_Zolee
veterán

Uefi tesztet kelleni megnézni ott jó e.

(#36666) Papooo válasza haypro (#36664) üzenetére


Papooo
senior tag

Szerencsétek volt, a leöntés általában azonnali alaplap halálhoz vezet.
Első körben szét kéne kapni (valami megbízható és hozzáértő szaki által) , és megnézni az alaplapot, mert bár még megy, lehet hogy kapott egy picit és elindult a korrodálódás, ami előbb utóbb kinyírja az alaplapot.
Ez esetben vagy kell egy komoly alaplap szaki, aki eldönti hogy javítható vagy cserélni kell (a csere valahol 30-60000 körül lehet a gép tipusától függően.
Ha eldőlt a gép további sorsa, akkor jöhet a következő lépés, mert a billentyűzetet jó eséllyel cserélni kell, mert az előbb-utóbb végleg meg fog halni. Az is valahol 20000 fölötti kiadás lesz.

Az összegeket csak az alkatrészekre írtam, a javítási költségek még erre rájönnek

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#36667) embe válasza F_Zolee (#36665) üzenetére


embe
nagyúr

Ajánlottam hogy nézze meg valamilyen pendrive-ról indítható rendszerrel, hogy azzal hogyan működik-e, mert ilyenkor ugye a driverek nem töltenek be.
Választ még nem kaptam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#36668) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Az Asus N551JW-m jobb oldali hangszórója kicsit halkabb lett, és elkezdett recsegni. Illetve még régebben egyszer kaptam egy kék halált, ami után nem volt hang. Azóta a laptophoz adott mélnyomó csak recsegő hangot ad ki.

Ez jól sejtem, hogy hardveres hiba lesz? A driver újratelepítést már próbáltam. Tavaly augusztus végén vettem, tehát gondolom van még rá gari (azt hol tudom megnézni, hogy 2 vagy 3 év? MM-től vettem neten). A kérdés: megéri-e gariztatni? Három aggodalmam van efelől:
- kell a gép, nem tudom mennyi időbe telik egy ilyen.
- kifutott már a széria, ha jól látom, ha nem tudnák megcsinálni, nem tudom mi lenne
- raktam bele RAM-ot, és SSD-t, a RAM-ot még csak ki is tudnám szedni, viszont az SSD a DVD író helyén van, és az elég nehéz lenne, nem tudom, hogy szólnak-e miatta.

Ti mit mondanátok?

(#36669) Anagy


Anagy
csendes tag

Sziasztok!

Egy HP Probook, 8. generációs processzorral, 16 GB Ram-al, illetve integrált videókártyával képes akadásmentesen működtetni ezt a monitort? Alapvető VBA programozásra, általános irodai munkára, illetve tőzsdei kereskedésre lenne használva.

https://oaziscomputer.hu/termek/6768/samsung-c49j890dku-lc49j890dkuxen

Köszi!

(#36670) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Vettem efy acer aspire 5 lapost.
A honlapról elérhető több bios frissítés.
A kérdésem, hogy elég a legutolsócal frissíteni, az tartalmazza a korábbi frissítéseket, vagy sorban kell frissítgetni?
Bocsesz ha láma kérdés.. :DDD

Előre is köszönöm!

(#36671) Dell XPS válasza ben11 (#36670) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elég a legutolsót frissíteni.

Üdv, Dell XPS

(#36672) prabhu válasza ben11 (#36670) üzenetére


prabhu
senior tag

Ha előfeltétel van, akkor azt jelezni szokták a leírásnál.

(#36673) dugo_ válasza Anagy (#36669) üzenetére


dugo_
veterán

Ha van HDMI 2.0 vagy DP csatid, akkor igen. HDMI 1.4-gyel nem fog menni.

(#36674) ben11 válasza Dell XPS (#36671) üzenetére


ben11
őstag

Köszönöm a gyors választ!
Neked is prabhu!

:R

(#36675) Dell XPS válasza Dinter (#36668) üzenetére


Dell XPS
veterán

Valószínűleg cserés lesz a hangszóró. Szerintem Asus oldalán ellenőrizhető a garanciája,de telefon mindenképpen. :K

Üdv, Dell XPS

(#36676) Anagy válasza dugo_ (#36673) üzenetére


Anagy
csendes tag

Hol tudom megnézni, hogy a HDMI kimenet 1.4-es vagy 2.0-ás?

Köszi!

(#36677) dugo_ válasza Anagy (#36676) üzenetére


dugo_
veterán

A gép hivatalos termékoldalán/kézikönyvében. Mivel nem írtad melyik pontos típusról van szó, ezért nem tudjuk helyetted kikeresni.

Találomra kiválaszott 8. generációs 400 és 600-as széria gépei csak HDMI 1.4-et tudnak.

(#36678) Anagy


Anagy
csendes tag

Ej, megvan, sajnos csak 1.4-es

Gondolom ez nem valami olyasmi, amit lehet cserélni 2.0-ra? Esetleg van bármi más megoldás, egy új laptop vásárlásán kívül?

Köszi!

(#36679) Papooo válasza Dinter (#36668) üzenetére


Papooo
senior tag

Ebayről beszerezhető.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#36680) dugo_ válasza Anagy (#36678) üzenetére


dugo_
veterán

Nem nagyon van. 3840x1080@60Hz átfér az 1.4-en, 144Hz már nem. Ha találsz ilyen monitort, (vagy a kinézett darab működik ezen a frekin is), akkor az járható út.

Az Oázisban egyébként elég segítőkészek, ha fizikailag be tudsz menni, akkor valószínűleg meg tudjátok nézni, hogy van-e előre definiált 60Hz-es beállítása a monitornak, esetleg CustomResolutitonUtility-vel létre lehet-e hozni.

(#36681) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, nagyon zavaró, hogy percenként jön a jobb sarokba egy reklám....

Különböző oldalakról....

Hogyan tudom eltüntetni?

Win 10/ Google Chrome

Köszönöm

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#36682) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo 330-15IKB notebook-om. Felnyitottam az alját, hogy lássam, hogyan bővíthető, és egy üres aljzatra találtam. Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy milyen aljzat lehet ez.

Köszönöm!

(#36683) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.Van egy régi Dell Latitude E5500 notim.Ami kikapcsolás után,ujra indításkor mindíg el felejte a dátumot,és újra kell be állítani.Úgy tudom hogy a bios elemet kellene benne ki cserélni,ami elég egyszerű feladat.Csak sajnos vásárlás ügyében akadtam el.Ilyen CMOS elemnél fontos nézni a márkát,vagy az teljesen lényegtelen,és ha igen akkor mire kell figyelni?Gyorsba kellene a dolog.Pesten hol tudnék vásárolni?Ezek közül bármelyik jóű? Köszi előre is.

(#36684) Victoryus válasza #93794560 (#36682) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Az micro sata csatlakozó szerintem. Optikai meghajtóé lenne, de a merevlemezt is rá lehet kötni mondjuk optibayben.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36685) Duree válasza kromatika (#36683) üzenetére


Duree
veterán

Vidd magaddal a régit ésitt csinálnak neked újat Az egész meg van pár száz forintból.

duree54

(#36686) #93794560 válasza Victoryus (#36684) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi szépen!

Közben én is rájöttem, mert a gépben nincs optikai meghajtó, és a csatlakozó azon a részen van, ahová a DVD meghajtó, vagy az optibay csatlakozója illeszkedne.

(#36687) gbela


gbela
senior tag

Sziasztok,
ismerosom notija meghalt, bekapcsol de se kep se hang. Mielott visszakuldene amazonnak ok azt javasoltak mentse le adatait. SSD-t kivettuk, egy NVMe M.2 SSD-rol van szo. A kerdes, hogy mas hasonlo eszkoz hianyaban milyen modon lenne a legegyszerubb ezt pc-re dugni? van valami konverter, adapter amivel konnyen mondjuk usb-n kotheto es le tudnank menteni az adatokat aztan visszatenni es mehet is amazonnak?
koszi

(#36689) gbela válasza dugo_ (#36688) üzenetére


gbela
senior tag

Uh,
koszi. A baj ezzel, hogy ennyit talan nem er eg a dolog:) Remeltem van valami egyszerubb megoldas, aminek nem is kell full speed-et tudnia, hisz egy egyszeri lementesrol van szo:)

(#36690) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Lenne egy láma kérdésem. Radeon kártyám nem volt évek óta, CPU-k fejlődését sem követem.
Egy CPU hiba integrált VGA grafikai alkalmazás alatt képes besegíteni egy dedikált Radeonnak, vagy a BIOS szerinti egyik/másik választás létezik?

(#36691) dugo_ válasza gbela (#36689) üzenetére


dugo_
veterán

Biztos van olcsóbb Kínából, ha feltúrod a netet, csak győzd kivárni. Vagy ha van asztali gép, akkor lehet venni PCIe slotba illeszthető átalakítót is.

De a legolcsóbb megoldás, ha keresel a lokál fórumokon környékbelit, ilyen foglalattal rendelkező alaplappal és megkéred egy mentésre.

(#36692) gbela válasza dugo_ (#36691) üzenetére


gbela
senior tag

Szia,
PCIE atalakito mar sokkal jobban hangzik, szerintem ez lesz. Koszi szepen!

(#36693) capulet75


capulet75
addikt

Sziasztok.

A szituáció az az, hogy új win, de amint felkerül a catalyst, kékhalál. A noti egy ASUS N53TA, amiben van egy 6650M 2GB vga, és ez képes együtt dolgozni az APU-val ( 6720G2 ), de jelenleg sehogyansem működik semmi. Tehát a win felmegy ( több féle W7 meg lett próbálva ), de a catalyst után instant kékhalál.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#36694) dugo_ válasza capulet75 (#36693) üzenetére


dugo_
veterán

Próbálj meg másik catalyst verziót is.

Ha nem lehet feldriverezni egy gpu-t, az általában a chip halálát szokta jelenteni.

(#36695) capulet75 válasza dugo_ (#36694) üzenetére


capulet75
addikt

3 catalystet próbáltunk. a gép tökéletesen működött, aztán félre lett téve pár évre, most elővettem és ez van.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#36696) Dell XPS válasza capulet75 (#36693) üzenetére


Dell XPS
veterán

ASUS oldaláról telepítetted az illesztőprogramokat ?

Üdv, Dell XPS

(#36697) capulet75 válasza Dell XPS (#36696) üzenetére


capulet75
addikt

ez külön poén hogy NINCS VGA driver ott. minden van, csak az nincs

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#36698) t.imi válasza capulet75 (#36697) üzenetére


t.imi
addikt

Nem tudom hány éves a géped, annó én sem találtam drivert hozzá.
[link]itt van néhány több éves meghajtó

[link]Itt a régi VGA-k támogatási oldala

[ Szerkesztve ]

(#36699) capulet75 válasza t.imi (#36698) üzenetére


capulet75
addikt

6,5y old.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#36700) prabhu válasza capulet75 (#36693) üzenetére


prabhu
senior tag

Azt próbáltad, hogy csak kicsomagolod a fájlokat és utána eszközkezelőből felismerteted vele a karit megmutatva a mappát neki?
Feltéve, hogy maga a Catalyst szoftver nem szükséges. Amúgy annak azt hiszem kell valami 2.0-ás Net Framework is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.