Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37151) Kbali válasza Lalikiraly (#37148) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem lesz jobb az az Asus sem....

(#37152) ricsi99 válasza Kbali (#37151) üzenetére


ricsi99
addikt

Minden 2 vga-s noti erre a rendszerre épül.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37153) Dinomano válasza ricsi99 (#37150) üzenetére


Dinomano
senior tag

Lenovo Vantage a csodaprogram neve. Rendszer: Win 10.
Nem engedi uninstall-t. Megpróbálom safe módban...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#37154) ricsi99 válasza Dinomano (#37153) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha van értékes adat rajta akkor mentés.
Windows rendszer visszaállitás ? win10 korrekten megcsinálja

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37155) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Milyen véleménnyel vagytok a Xiaomi laptopokkal kapcsolatban? Nem túl sok leírást találok róluk és saját topikot még nehezebben. 300k-ért erőben is és kinézetben is megfelelőnek tűnik. Vannak valami hibái?

[ Szerkesztve ]

(#37156) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy Lenovo Ideapad 320-as laposom amiben intel celeron 2 magos cpu van,4gb ram,120gb ssd. Decemberben lett vásárolva. Olyan problémám lenne vele hogy akkuról megy normálisan a gép de töltőről lefagy. Csak böngészésre és youtube videó nézésre használom. Mehet vissza gariba vagy valami driver esetleg bios hiba lenne?

(#37157) Dinomano válasza ricsi99 (#37154) üzenetére


Dinomano
senior tag

Windows reinstall lesz. Sok érdekes dolgot produkál gép, kártékony dologra is gondoltam... Repülési üzemmódban van a gép,amiből ki sem tudom kapcsolni.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#37158) ricsi99 válasza perfegor17 (#37156) üzenetére


ricsi99
addikt

Nézz körül az energiakazdálodásnál... Töltöről és aksinál is más beállitások vannak...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37159) ricsi99 válasza Dinomano (#37157) üzenetére


ricsi99
addikt

Leg jobb :D És ez a varázsprogi a gyártói oldalon... kemény.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37160) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Szerbusztok! Van egy Sony Vaio SVE1512W1EB laptopom, aminek az adaptere nem tölt és csipog (gondolom a rövidzár védelem). A kérdés, hogy milyen adapterek lennének megfelelőek a helyére?
A mostani VGP-AC19V35 amit aprón találtam az VGP-AC19V20.

(#37161) Steve_Brown válasza Steve_Brown (#37160) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Bocsánat, javítanám magam. A mostani V31

(#37162) Armagedown


Armagedown
őstag

Sikerült egy drágább csoki áráért szereznem a bolhapiacon egy Hp 6710b-t, de a billentyűzete halott, egy gomb sem reagál, szét is szedtem és egy kávéfolt látszik a belső oldalán, szerencsére az alaplap ép.
Csak a csere a megoldás, vagy javítható valahogy?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#37163) ricsi99 válasza Armagedown (#37162) üzenetére


ricsi99
addikt

Csere ,nem akarsz te azzal szenvedni hidd el....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37164) prabhu válasza Armagedown (#37162) üzenetére


prabhu
senior tag

Egy USB-s billentyűzet a legolcsóbb/egyszerűbb megoldás, ha nem hordozod.

(#37165) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Felraktam MSI Afterburnert és rivatunert. Nem látják a dedikált kártya memóriáját. Csak az órajelét.

Viszont Tankjáték a windowsos tank force alatt ultra beállítasoknál is 30-60fpst írt a riva. Viszont átlag nagyon szaggat. Ez mitől lehet?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#37166) agemate válasza garage112 (#37133) üzenetére


agemate
addikt

Ugyanilyen géppel ugyanez a problémám volt. "Alulfeszeltem" az Intel Extreme Tuning Utility programmal, -0,150V-al. 15-20 fokot hűlt játék alatt a CPU. Sok sikert! :)

(#37167) Dinomano válasza ricsi99 (#37159) üzenetére


Dinomano
senior tag

Újrainstall lesz. Nem feltétlen fogom a Lenovo csodaprogramjára. Gyanús, h. vírusos a gép. 2 vírusirtót is futtattam. Egy gyanús dolgot találtak, amit leszedtem. De gyanúsan bénázik a Windows. Wi-fi drivert nem tudom feltenni, pedig eszközkezelő jelzi h.problémás. Windows 10 telepitő is csak úgy hajlandó futni, h.teljes törlés. Rendszervisszaállításnál is hibát jelzett, kilépett.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#37168) Papooo válasza Dinomano (#37167) üzenetére


Papooo
senior tag

A Lenovo Vantage jó progi, én rendszeresen feltettem Lenovo notikra.
Lehúzta a drivereket, ami elkerülte a win10 figyelmét, majd uninstalláltam.
Malwarebytes-t futtattad? Az is tud finomságokat találni.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37169) agemate válasza agemate (#37166) üzenetére


agemate
addikt

Persze újraindításnál nem tölti be a beállított értékeket automatikusan, manuálisan kell minden egyes rendszerindításnál beállítani vagy betölteni az alulfeszelt profilt. Van erre valamilyen megoldás?

(#37170) Dinomano válasza Papooo (#37168) üzenetére


Dinomano
senior tag

Bizony, ment a mailwarebytes...Ő volt a ludas? Újra kell raknom a rendszert, de majd csak a héten valamikor csinálom... Előtte az asszony összes fontos cuccát le kell kapnom USB-re, vagy külső HDD-re...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#37171) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok,
Adott egy HP EliteBook 8470p. Kellene bele az ac-s wifi. Lehet ebben wifi modult cserélni? Valaki csinalt már hasonlót? Vagy maradnak az usb-s megoldások?
Köszi

Csend a lelke mindennek!

(#37172) Kbali válasza 4264adam (#37155) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azért nem találsz óla infót, mert itthon, hivatalos garanciával kb. 1 hónapja kaphatóak, de még ezek is angol billentyűzettel.

(#37173) Papooo válasza Dinomano (#37170) üzenetére


Papooo
senior tag

Nem a malwarebytes a ludas.
Van néhány "finomság" ami a víruskeresőkön "átcsúszik", de ez megfogja, ezért érdemes néha futtatni.
A russzul beállított (vagy több egyszerre futtatott) víruskereső is meg tudja viccelni az átlagos felhasználót.

Ha nem jársz kétes oldalakon, és nem warezolsz, akkor elég a deender is.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37174) 4264adam válasza Kbali (#37172) üzenetére


4264adam
veterán

Köszönöm válaszod, valóban itthon is elég korai még.

Közben találtam HP Envy 13.3"-t 350k alatt ugyanilyen paraméterekkel így őt választottam.

(#37175) agemate válasza garage112 (#37133) üzenetére


agemate
addikt

A BIOS-ban kikapcsoltam a Turbo Boostot, így játék alatt nem melegszik 74 fok fölé a processzor és a ventilátorok is kevésbé ordítanak. GTA V-el próbáltam, ott nem tapasztaltam FPS csökkenést. Később próbálom majd más játékokkal is, csak marha lassú a netem és lassan szinkronizál a Steam...

Nyilván nem ez a hosszútávú megoldás, bizonyára az újabb játékoknak kelleni fog a plusz processzor frekvencia amit a Turbo Boost ad. Továbbra is keresem a tartós alulfeszelési módszert! Ugye az Intel XTU nem tartja meg a beállításokat, a BIOS-ban pedig nincs is ilyen opció. Dell G5 5587 i7.

(#37176) Dinomano válasza Papooo (#37173) üzenetére


Dinomano
senior tag

Több vírusirtó a ludas akkor, kettő is fent volt a gépen. Reinstall lesz a történet vége, este felé lementegetem feleségem dolgait, és ujrarakom a Windows-t...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#37177) Papooo válasza Dinomano (#37176) üzenetére


Papooo
senior tag

Még insiderként tettem fel a win10-et, eddig két alkalommal sikerült olyan vírust benyelnem, amit nem fogott meg a defender.
Malwaret többször benyeltem, általában driverpack letöltő, asszony által figyelmetlenségből feltett böngísző plugin és hasonló csodákban voltak.
A win10-et nem kell újrarakni elég a Gépház-frissítés-visszaállítás funkciót lefuttatni, és az mindent legyalul.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37178) Dinomano válasza Papooo (#37177) üzenetére


Dinomano
senior tag

Köszönöm a tippet... Akkor az lesz!:-)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#37179) garage112 válasza agemate (#37175) üzenetére


garage112
aktív tag

Csak mutatóban, -0,100 Undervolttal, a gép sarkai megemelve 3-4 cm így alakultak a hőfokok. Valószínű egy pasztázás sem ártana a gépnek, gondolom a gyári egy kuka (holnap lesz 1 hetes a gép). Attól tartok itt szoftveresen is lehet valami bibi a történettel, amit a Dell majd javít.

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#37180) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Laptop akkut honnan érdemes venni? (Minőségi, jó áron)
Ebay eddig nem nagyon vált be (fél év után kuka).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#37181) Papooo válasza ArthurShelby (#37180) üzenetére


Papooo
senior tag

Milyen akkut?
Az aprón gyakran lehet olcsón alig használt akksikat kapni.
Ha valami tömegszériás, pl. Lenovo g50, akkor 3000 körül már lehet találni.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37182) Loccze


Loccze
tag

Sziasztok!
Ismét lenne egy kérdésem, 15,6 os led lcd helyére bemegy a sima 15,6 lcd?
Vagy csak a ledes?
Köszi előre is!

(#37183) Papooo válasza Loccze (#37182) üzenetére


Papooo
senior tag

Van 15,6 ccfl (inverteres) ritka és régi.
Van 15,6 40 pines csatlakozójú ledes (ez a mezei 15,6-os)
Vannak a 15,6-os slim led kijelzők, 30 és 40 pines csatlakozóval (ezeket szerelik az elmúlt 2-3 évben a laptopokba.
Természetesen nem csereszabatosak egymással.

A legfontosabb kérdés: mi a gép pontos tipusa, amibe be kellene szerelni?

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37184) Loccze válasza Papooo (#37183) üzenetére


Loccze
tag

Asus k50ij
A kijelző acer notiból van

(#37185) Papooo válasza Loccze (#37184) üzenetére


Papooo
senior tag

Abba a mezei 15,6-os kell.
Az Acer tipusa?
Pénzt nem adnék azért, hogy ebbe a régi (meglepő módon) működő gépbe kijelzőt tegyek, mert már elég ritka az olyan k50ij, aminek nem halt meg az alaplapja.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37186) Loccze válasza Loccze (#37184) üzenetére


Loccze
tag

Acer kijelzője: n156bge-l11 rev c1

(#37187) Papooo válasza Loccze (#37186) üzenetére


Papooo
senior tag

Az jó lesz bele, de nem árt készülni a közelgő géphalálra.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37188) Loccze válasza Papooo (#37187) üzenetére


Loccze
tag

Miért? A kijelző betört, azért kellett cserélni

(#37189) Papooo válasza Loccze (#37188) üzenetére


Papooo
senior tag

Öreg széria a k50-es. 3-4 évvel ezelőtt tömegesen voltak az aprókon alaplaphibás gépek. Mára már csak elvétve látni, hogy hirdetnék, annyira kihalt.
Mezei anyagfárafás.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37190) ArthurShelby válasza Papooo (#37181) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Lenovo z500-hoz.
Hwaprón csak egyet találtam, az is használt.
De úgy gondoltam, hogy ilyen problémája másnak is van, nekik is be kell szerezni akksit, ők hogy/honnan csinálják?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#37191) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok! ez minden windows indulaskor bejon,es csippanan.Meg kell nyomnom entert vagy f1 et. De miert jon ez be?

[ Szerkesztve ]

(#37192) Loccze válasza Papooo (#37189) üzenetére


Loccze
tag

Köszönöm! Üdv Loccze!

(#37193) Papooo válasza ArthurShelby (#37190) üzenetére


Papooo
senior tag

Ebay?

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37194) ArthurShelby válasza Papooo (#37193) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Onnan vettem eddig, és kb fél év alatt kipurcant ((addig egyébként elég jó volt).
Elvileg gyári volt, a kapacitás is megegyezett.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#37195) borix válasza gabikiraly2 (#37171) üzenetére


borix
őstag

[link]
Valahol biztos lenne helye kérdés,hogy bele tudod e pakolni?Ha nem válalod akkor az usb megoldás marad.

(#37196) Dinomano válasza Papooo (#37173) üzenetére


Dinomano
senior tag

Fontos állományok lementve külső meghajtóra, majd rendszer újrarakás volt USB-ről. (Rendszervisszaállítást sem engedte Win10...)
Köszönöm mindenkinek a segítséget!

/(^_^)____7=--- - - >|

(#37197) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy gyenge akkumulátoros notebook esetében szabad a notebookot állandóan hálózatra kötve használni, vagy muszáj az akkumulátor csere? PC nem jó, mert azt a lakáson belül nagyon nehézkes a hordozhatósága.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37198) ricsi99 válasza Kékes525 (#37197) üzenetére


ricsi99
addikt

Szabad.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37199) garage112


garage112
aktív tag

Ismét kis segítségre lenne szükségem...lementem tesómhoz gépet szerelni, kb háromnegyed óráig voltam távol. a WOW ment mellette pedig Chrome, alulfeszelve a proci (elvileg nem melegedhetett túl, kb 1 órája játszhattam vagy annyi se), az fogadott, mikor felértem, hogy újraindult.

Eseménynaplóban ennyit találtam, mitől lehet ez, vagy mi okozhatta?

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#37200) Papooo válasza garage112 (#37199) üzenetére


Papooo
senior tag

Halott akksi+pillanatnyi áramszünet, ramhiba, túlmelegedés és még vagy egy tucat lehetséges szoftveres ok lehet.
Az is lehet, hogy egyszerűen csak összeomlott.
Anno egy noti nálam is eljátszotta egyszer, úgy hogy semmi lehetséges oka nem volt rá (youtube videó ment firefoxon), utána nem produkálta soha többet.
Ha csak egy alkalommal csinálja, az nem számít, de ha rendszeresen, akkor ott valami gond van.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.