Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Az alany egy Asus x751nv, ami Win10 x64-et futtat.
Egyre sűrűbben jelentkeznek problémák. Pl: A hagyományos kikapcsolási móddal a kijelző ugyan kikapcsol, de a bekapcsolt állapotot jelző led, nem alszik el, és hallhatóan megy benne a ventilátor is. Ekkor jön a power gomb hosszan nyomva tartása, amire szintén nem kapcsol ki, csak 3., 4. próbálkozásra.
Másik probléma, hogy akkuról használva 95% töltöttséget mutat, majd minden előjelzés nélkül egy pillanat alatt kikapcsol, és töltés nélkül vissza sem lehet kapcsolni.
Harmadik, hogy a fedél felnyitása után, elvileg altatásból visszatérve, gyakran nem kapcsol be a kijelző.
Lehetnek ezek az operációs rendszer hibái, vagy az akku környékén keresendő a probléma?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36052) peq


peq
aktív tag

Sziasztok!

Dell Latitude E5420-ba pár hónapja sör folyt. Eddig bírta.. A rossz töltő okozta hibát kizárta az illető kinek nevében beszélek. Vett egy új eredetit, a hibajelenség nem változott. Töltőfej végén égő LED azonnal kialszik amint az aljzatba dugja; az alaplapi állapotjelző sem ég. Gép meg se nyikkan, be sem kapcsol. Elvitte szervizbe, az ottani "szakértők" alaplaphibát állapítottak meg. Állítólagos kondenzátor cserét hajtottak végre a korábbin, habár forrasztásnyom sehol.. Mindegy, pénzt nem kértek, de új/bontott alaplap vételét sürgették, majd közölték, vigye vissza amint megvan. Ekkor kerültem én a képbe.. Hibátlan alaplap cseréje sem oldotta meg a gondot. A töltő LED ugyan ég, állapotjelzők is felvillannak, HDD felpörög pár másodpercre, majd az egész gép leáll. Mintha valami zárlatos lenne, és a lap önvédelmi rendszere lecsapja az egészet. Netán tévednék? Mit érdemes még cserélni, mi lehet a gondja? Az aljzat és kábel lehet problémás? Vagy ez esetben még csak a töltöttséget sem jelezné?

Köszi a válaszokat!

(#36053) juliensorel válasza anonymus89 (#36047) üzenetére


juliensorel
senior tag

Köszönöm, hozzászólásod alapján sikerült teljes körűen megoldanom a problémát!

#alexride: nekem is van 2012 óta egy ugyanilyen E6400-am, évekkel ezelőtt kapott 120GB ssd-t és magyar vil. bill-t, de én win 7 Pro-t raktam rá, hasít azóta is, nagyon jó kis masina mai napig, remélem megoldódik a problémád! :K

(#36054) alexride válasza z0d1@Ku$ (#36050) üzenetére


alexride
csendes tag

Igen, miután leírtam egyből eszembe jutott mivel azon minden maradt a régi. A HDD-vel is jött a probléma majd eszembe jutott, hogy a BIOS alaphelyzetbe állt mivel az akkut is kivettem ugye a memóriák vizsgálata során. Emiatt a SATA vezérlés IRRT módban volt AHCI helyett. Most visszakerült az SSD, BIOS-t is frissítettem és AHCI módban települt szépen a Windows és nincs probléma. Bár kíváncsi lennék, hogy amikor az SSD belekerült és hibátlanul ment a rendszer akkor miért állt át a SATA vezérlés de remélem nem jelentkezik újra a probléma.

(#36055) anonymus89 válasza abdulka1 (#36051) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia!

Általános kérdés: bekapcsolásnál mindig 1. gombnyomásra bekapcsol?
Érdemes volna először vizsgálódni, tölts le egy aida64 progit és jó volna ellenőrizni az akku elhasználódási mértékét, amit itt találsz. Ha nem engineer verzió akkor nem fogsz találni töltési ciklus számot.
Ezek után lehetne egy újratelepítéssel próbálkozni, amennyiben nem állítottál az energiagazdálkodási sémákon.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36056) tomic válasza NEMO1968 (#36048) üzenetére


tomic
addikt

Ilyen. Akkor kuka a lapos?

(#36057) abdulka1 válasza anonymus89 (#36055) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Nem mindig indul el egy gombnyomásra.
Nem az enyém a gép, de a napokban megkapom hibakeresés céljából, majd akkor tudok Aida eredményt mondani, de mivel 6 hónapos gépről van szó, és nincs folyamatos használatban, nem gondolnék az elhasználódásból fakadó problémára.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36058) anonymus89 válasza abdulka1 (#36057) üzenetére


anonymus89
addikt

Akkumulátornál én sem gondolnám, ennyi idő alatt leromlik az állapota de ez nem szentírás. Volt olyan új 5 hónapos asus noti a kezemben, aminek az 1TB-os hdd kondíciója leromlott 6 teljes nap használat után 80%-ra 2 hibás szektorral. Csodálkoztam nem töltött be a rendszer állandóan automatikus javítást akart....

Az ilyes fajta bekapcsoló gomb, ami sajnos nem a billentyűzeten van eleve nem túl célszerű. Hamarabb tönkre megy mint a fizikailag billentyűzeten elhelyezett.

Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36059) abdulka1 válasza anonymus89 (#36058) üzenetére


abdulka1
őstag

Közben a tulaj hívott, hogy a töltést jelző led, pirosan villog. Mivel garanciás, javasoltam, hogy beszéljen a gyártó ügyfélszolgálatával, hátha mondanak neki okosságot.

Köszönöm a tanácsokat.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36060) anonymus89 válasza abdulka1 (#36059) üzenetére


anonymus89
addikt

Ha van fejleményed esetleg beírhatnád ide, köszi!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36061) abdulka1 válasza anonymus89 (#36060) üzenetére


abdulka1
őstag

A gépet még nem kaptam meg, de a tulaj telefonon azt az infót kapta, hogy ezek az akkuk "NEM ROMOLHATNAK EL".
Felmerült egy 2 hetes bevizsgálás, amit a tulaj elutasított, mert minden telepített programhoz kérték az eredeti telepítő médiát. A drága autó diagnosztikai programjait, nem akarta kiadni a kezéből.
Javasoltak egy új telepítést azt majd a napokban megejtem.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36062) juliensorel válasza abdulka1 (#36061) üzenetére


juliensorel
senior tag

Mekkora bullshit! Milyen support ez, hova szól a gari?!
Igenis elromolhat egy "új" akku is, főleg 6 hónap alatt....túláram, zárlat, feszültségingadozás okozta kár, vagy csak simán gyártáskori hiba stb. Pontosan ezért, a pirosan villogó led szépen jelzi is ezt, hogy az akku nem oke, hibás. Erre lett kitalálva hibajelző led. A többi problémához nem hiszen, hogy van ennek köze, de ilyen akku hibával igenis szervizeltetni/cserélni kéne garanciálisan szó nélkül.

(#36063) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Párom laptop töltőjének megtört a kábele. 19V, talán 65W, 3A. Találtam itthon másikat, ez 20V, 90W, 2,5A. Tölthetjük ezzel hosszabb távon? Egyszer feltöltötte fullra, mert muszáj volt, kellett munkához a gép.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36064) abdulka1 válasza juliensorel (#36062) üzenetére


abdulka1
őstag

ASUS support.
Egy Extreme digital franchise boltban lett vásárolva, de a garancia nem tudom hova szól.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36065) Kbali válasza abdulka1 (#36064) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha win10 van rajta és még lehet, akkor csinálni kell egy visszaállítást és úgy szervizbe küldeni.

(#36066) abdulka1 válasza Kbali (#36065) üzenetére


abdulka1
őstag

Visszaállítást még nem csináltam, így nem tudom meddig tart, de talán gyorsabb egy friss rendszert ráhúzni, és megnézni, hogy a hiba jelentkezik e. Ha nem, elkezdem felpakolgatni a cuccait, ha meg igen mehet a szervizbe.

Korábban elfelejtettem, de azt is mondta a support, hogy a windows által feltelepített illesztőprogramok is okozhatják a hibákat, ezért, csak a támogatási oldalról letöltött drivereket szabad telepíteni.
A wu-ról, csak hitelesített illesztők töltődnek le telepítéskor, és a gyártói oldalon is csak ilyenek vannak(sokszor még régebbiek is), vagy nagyot tévedek?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36067) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok.
A következő dologban szeretnék segítséget kérni, van egy HP 250 G6-os laptopunk, i3, SSD, 1 éves. Az utóbbi időben firefox, chrome alig akar megnyitni weboldalt, némelyiknél több percig eltart, rettentően lassú és a firefoxnál néztem, hogy kb 80%-ban foglalja a memóriát mégsem csinál semmit. Eddig viszont semmi probléma nem volt vele. Gyors volt. Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#36068) Papooo válasza FerNandor (#36067) üzenetére


Papooo
senior tag

Víruskeresést végeztél?
Lehet hogy valami kéretlen szuvenír dolgozik a háttérben.
Érdemes lenne a Firefox gyorsítótárát is törölni.
Ha egyik se hoz eredményt, akkor lehwt hogy csinálni kéne egy rendszer alapra állítást.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#36069) w.miki


w.miki
veterán

Dell E6540 laptopomnak beesett a bekapcsoló gombja.
Működik, be tudom kapcsolni vele, csak már nem a síkban van, hanem lejjebb esett.
Hogyan tudnám ezt orvosolni? Lehet ezt javítani, vagy cserélni kell az egész billentyűzetet?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#36070) Newcrazy


Newcrazy
tag

Sziasztok,

Van egy Lenovo ideapad U510 laptopom, sajnos valahogy nem mindig sikerül újraraknom minden lenovo laptopot. Ha jól tudom ezek az adatai:
-intel core i3 proci,
-1,8GHz,
-4gb memória(1600MHz)
-vidikari: NVidia geforce GT 720M
+Grafikus memoria 2gb
-1 terás merevlemez,

Jelenleg egy windows 7 ultimate van rajta, régebben jobb volt mert gyorsabb volt,mostanra meg eléggé belassult. Pedig nem azért lassú mert tele a merevlemez, mert alig van rajta valami.

Mit javasoltok rá? milyen op rendszert kellene rápakolni?A mi biztos gyors lesz.

Előre is köszi
üdv
Newcrazy

[ Szerkesztve ]

(#36071) Papooo válasza Newcrazy (#36070) üzenetére


Papooo
senior tag

Windows 10, bár én a helyedben megfontolnék egy memóriabővítést is.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#36072) z0d1@Ku$ válasza Newcrazy (#36070) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Első sorban ssd-t javasolnék, ha nincs sok tárolni való, akkor egy 128 gigás is elég, ha nem elég akkor egy nagyobbat, a terrás lemezt is lehdt adattárolásra használni. Illetve plusz 4 giga ram is jót tesz a dolognak. Op rendszerből meg innentől kb tök mindegy. Az ssd nagyon sokat dobna rajta

(#36073) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Egy-két kérdésem lenne. Ideapad 330 15ARR laptop. Gondoltam megnézem mi a helyzet odabent, van-e m.2-es foglalat stb.. Hát, azt nem látok, szabadon, de ha valaki igen, szóljon...

Kérdésem: hogy lehet ebbe a gépbe plusz memóriát tenni? A youtubeos videókban nincs ilyen fém dobozka, mint nálam. A Lenovo oldala szerint bővíthető a gép, tehát lehetséges. Gondolom valahogy lejön az a fém keret, de nem feszegettem. Elcsesztem, mert nem fotóztam több szögből...
Másik: a hdd-t hogy lehet kiszedni? Oda ssd-t tervezek tenni. Szereltem már laptopot, de ez eddig a legtrükkösebb. Eleve az egész hátulját le kellett bontani.

Ami viszont szépen látszik, hogy ott a sata csatlakozó az odd helyén, csak mivel egybe van fröccsentve az a szar takarólemez, nem tudom betenni az optibayt... rohadjanak meg. Nincs borítólap, meg rögzítőfül az optibayen alapból...

szerk: közben a memóriára találtam egy yt videót, elvileg könnyen lejön

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36074) Newcrazy


Newcrazy
tag

Köszi a segítséget próbálkozok egyenlőre a win 10 el

(#36075) anonymus89 válasza abdulka1 (#36066) üzenetére


anonymus89
addikt

Üdv!

Én véleményem szerint előfordulhat de inkább olyannal találkoztam, hogy egy Acer noti win7 alatt nem jött vissza alvó állapotból vagy nem lehetett alvóba helyezni.
Win 10-zel már ilyen gond nem volt mivel a driverek az új oprendszerhez voltak kitalálva.

Későbbiek folyamán készíts egy mentést a friss telepítés után Acronis v. bármilyen mentő progival és legközelebb már csak vissza kell tölteni pikk-pakk 15 perc az egész.


FerNandor

Tölts le egy Process Explorer-t és érdemes áttanulmányozni mi is futhat még a háttérben valójában.
Aztán milyen beépülő modulok lassíthatják mind2 böngészőt azt hiszem Shift+ESC billentyű a böngésző saját feladatkezelőjének előhozatala.
Ha mégsem segít akkor Revo uninstaller fel és eltávolítani a böngészőket maradékostul. Persze előtte könyvjelzők, jelszavak lementése történjen meg. Bár egy ilyen művelet időigényes is egyben mikor nyomozni kell lehet jobban megéri egy újratelepítés vagy mentésből visszatöltés.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36076) abdulka1 válasza anonymus89 (#36075) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Mikor feltelepítettem minden programot anno, készült mentés Macrium reflect free-vel. De ha jól értettem a kolléga arra gondolt, hogy mielőtt bevizsgálásra küldenénk, állítsuk vissza a rendszert alapállapotba a fájlok megtartása nélkül. Erre mondtam hogy nem tudom meddig tart mert még nem csináltam.
Kipróbálnék én mindent ami eszembe jut, vagy tanácsoltok, de sajna még mindig nincs nálam a masina. :W

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36077) anonymus89 válasza Newcrazy (#36070) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia!

Ahogy fentebb is írták egy SSd-vel jársz a legjobban ugyanis az már a jövőre is nézve is tovább mozgatható másik notiba ráadásul gyors. Én win7-et használok továbbra is nekem kb. 9s a betöltési idő és még csak nem is i3 v. a feletti procim van.
Sokan vannak úgy vele, hogy a win10-el kompromisszumot kell kötni ugyanis nehezen kontrollálható a win update sokszor akár óráig is frissít. Aztán ott a start menüje sokan visszakérik miért nem lehet olyan átlátható mint win7-ben máig működő. (erre megoldás a Classic start menu). Nem elrettentésként csak tapasztalatok miatt írtam le.

abdulka1 tiszta sor csak egyelőre ezek az ötletek, lehetőségek állnak fent aztán majd amikor hozzád kerül lesz vele munkád... :B


w.miki
Én úgy látom annak külön helyezkedik el a bekapcs gombja így nem kellene cserélni az egész billentyűzetet.
Ha zavar cseréltesd ki picit utána olvasva külön cserélhető persze a noti szétszerelése után.
Érdemes megkérdezni valamelyik szervizt.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36078) Penguin95 válasza Newcrazy (#36074) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ha nem válik be, javaslom a Linux Mint 19 Xfce-t. Átlag felhasználásra jó, , és kifejezetten felhasználóbarát.

(#36079) anonymus89 válasza Victoryus (#36073) üzenetére


anonymus89
addikt

Üdv!

Amit sikerült kinyomozni, hogy 4Gb forrasztva van (gondolom jelenleg 8gb van a gépedben) ez alapján 16Gb-ig bővíthető de így max 12Gb-ig tudod egy 8-as modullal, amennyiben le tudod szedni a kis fém házat.
M.2-es port az S-ben van ebben úgy láttam nincs sajnos. Hdd-t csak natúr meghúzod ellentétes irányba a csatlakozótól és kicsit közben megemeled így kicsúszik a helyéről.
Esetleg leírhatnád picit részletesebben milyen otpibay-ed van, amin "nincsenek rögzítőfülek" és a "fröccsöntött takarólemez" miben befolyásolja a behelyezését...

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36080) SZIGMA válasza Victoryus (#36063) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Hosszú távon semmiképp, szokott működni a kicsit nagyobb feszültségű töltővel, de cserébe nagyon melegszik majd a gép és a töltőáramkör/táp sem igazán örül ennek.
18,5V-os HP centerpinesek helyett szoktak nagyokosok 19V-os töltőt használni, mert belemegy az, jó lesz az.
Aztán a hiba, hogy forr az egész,mint az állat és persze a throttling miatt borzasztó lassú lesz a gép. Sajátjával meg minden oké lesz. És ott csak 0,5V a különbség.

(20V és 2,5A, az biztosan nem 90W-os töltő, nem 4,5A akart ez lenni?)

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#36081) Victoryus válasza anonymus89 (#36079) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Tettem fel képet az optibayről. Az a bajom vele, hogy nem tudom per pillanat semmivel odafogatni, így csak a sata csatlakozó tartaná. Nem ilyet kellett volna vennem. A végére menne két kis csavarral a tartó fül, de mivel a Lenovo egybe fröccsentette műanyagból az egészet, így az nincs.
Utólag láttam, hogy van direkt Lenovohoz is optybay, amin van tartó fül+burkolat. (a dvd meghajtó széle, ami látszik kívülről)
Jeleneleg 4GB ram van a gépben, ehhez szeretnék még 4-et. Plusz egy ssd-t a hdd helyére, hdd-t meg kitenni optibaybe. Utána már csak gondtalanul használni...

#Szigma: Igazad van, 4.5A, 20V, 90W a pót töltő, régi Fujitsu gépé. Az Asus eredetije 3,42A, 19V. Néztem hozzá cscatlakozót, de csak picit hosszabb volt. Végül maradt az Ali, addig meg ráforrasztom a kicsit hosszabbat.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36082) anonymus89 válasza Victoryus (#36081) üzenetére


anonymus89
addikt

No tegnap még nem linkeltem be de van több videó is ami gyönyörűen bemutatja, hogyan kell kialakítani. Azt a sata modult ami a 9,5-es és a 12,5 mm-es optibayben van azt teszi ebbe bele. Alulról odafogatható csavarokkal és így nem fog mozogni sem. Egyik másik video

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36083) Victoryus válasza anonymus89 (#36082) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

köszönöm! :R Erre még pont nem gondoltam, de az már eszembe jutott, hogy levágom a műanyag tartófület, és rácsavarozom.. Azért így egyszerűbb, meg nem fog egy fekete takarólemez virítani a csoki színű gépemen. :) De attól még a Lenovo alapból beletehette volna a sata csatlakozót abba a műanyag keretbe... azon a 2-3 dolláron nem múlna, és a user boldog lenne.
Akkor az upgrade megoldható végre.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36084) looser


looser
addikt

Sziasztok! Egy DELL Inspiron M5010 notiban szeretnénk ramot bővíteni; 2->4GB. A bent lévő ram időzítése 7-7-7-20. Ha ettől eltér az új ram, attól még fog működni?

Köszi :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#36085) Muerte válasza looser (#36084) üzenetére


Muerte
addikt

Működni fog,csak a lassabb memóriához fog igazodni a gyorsabbik modul is.

(#36086) looser válasza Muerte (#36085) üzenetére


looser
addikt

Szuper, az nem gond, egy 8 éves AMD magos gépről van szó. Csak sokat swappel, ezért ez a pár ezer ft-os bővítés még segíthet rajta. Köszi!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#36087) Muerte válasza looser (#36086) üzenetére


Muerte
addikt

A legtöbbet egy SSD segíthet rajta,az látványosan gyorsít,persze a +ram sem hátrány :)

(#36088) looser válasza Muerte (#36087) üzenetére


looser
addikt

Egy kolléganőm 70e ft-os notijáról van szó, még egy használt 10e ft-os ssd-re sem szívesen beszélném rá, de ez 2e ft körül megvan használtan és sokat segít. De egyébként igazad van, az remek lenne :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#36089) anonymus89 válasza looser (#36084) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia, minden további nélkül esetleg a "Nagy ramos" topik összefoglalóját megnézheted sok hasznos információ van benne.
Időzítésnél és memória modul sebességnél is mindig a kisebb értékek dominál azaz, ahogy fentebb is írta a kolléga a gyorsabb a lassúbbhoz fog igazodni.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36090) Victoryus válasza anonymus89 (#36079) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

No, ami a youtube -on működik, az a valóságban sajnos nem. Pont nem fér bele a lenovo műanyag vacakjába. Ha belecsavarozom az ssd-t, nem fér oda fél cm híján a sata elektronikája.Tehát vagy szétvágom, és odaragasztom a tartó fület+takaró lapot, vagy rendelek másik optibayt... Legszívesebben kivágnám az ablakon.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36091) looser válasza anonymus89 (#36089) üzenetére


looser
addikt

Őszintén szólva, egy ideje tag vagyok (17 éve), de szégyellem, nem kerestem. Csak azt írtam be a keresőbe, hogy "azonnali" és ez tűnt a legkézenfekvőbbnek. De legközelebb oda posztolok memória témában, ha addig nem hagy ki a memóriám :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#36092) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Adott egy asus laptop ami bekapcsol de képet nem ad viszont olyan mintha alvó módban ragadt volna mertvvilágít a Zz ami az alvó mód lenne. Szét kaptam ki vettem a gombelemet is de semmi,mi lehet a baj?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36093) anonymus89 válasza Victoryus (#36090) üzenetére


anonymus89
addikt

Sajnos ez így szokott lenn én sem tudok segíteni csak több szem többet lát alapon kutakodtam. A 2.-es videóban a srác is megfaragta egy picit a Lenovo "féle" otpibay-t. Van még egy video amiben megmutatja a 12,7-es és 9,5mm es optibay sata csatija nem is egy helyre esnek. Esetleg még 2 video: 1 2


looser

Pusztán jóindulat vezérelt, félre ne érts. :R


Pityu.

Esetleg ha van előzmény le tudnád írni? milyen rendszerről van szó?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36094) Pityu. válasza anonymus89 (#36093) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egy ismerősöm gépe,így adta ide azt mondta pár napja még bekapcsolt aztán nem.Mondjuk a bekapcsoló gombja se m tökéletes mert nem új gép,bikán kell nyomni,hogy bekapcsoljon.Bekapcsol a gép világít a Zz felírat meg megy a cd meghajtó,meg hallatszik a hűtés hangja.Ennyit tudok jelenleg.Szét kaptam óvatosan,kiszedtem a gomb elemet de az sem segített.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36095) looser válasza anonymus89 (#36093) üzenetére


looser
addikt

Dehogy! Írásban nehezebben jön át, de alapból nem feltételezek ilyesmit :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#36096) anonymus89 válasza Pityu. (#36094) üzenetére


anonymus89
addikt

Amit első körben javasolnék, hogy próbáld 1 percig nyomva tartani a bekapcs gombot aztán próbáld vissza kapcsolni.
Ha az akku kivehető akkor távolítsd el majd húzd ki a tápkábelt is miután ez megtörtént 20 másodpercig tartsd nyomva a bekapcs gombot. Aztán akku vissza, tápkábel bedug és kapcsold be.

Egyébként mennyit nyitogatja a laptop kijelzőt fel, le?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36097) Pityu. válasza anonymus89 (#36096) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ok ezt majd kipróbálom,de az aksi az már amúgy kuka.Na látod ez jó kérdés,azt sem tudom használtan vette e vagy újonnan de szerintem a hadak útját már meg járta :) Még azért lehet szerzek egy elemet is holnap,mert asztali gépnél volt olyan azt hittem bedöglött a videokártya és egy elem csere rendbe hozta a dolgokat.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36098) anonymus89 válasza Pityu. (#36097) üzenetére


anonymus89
addikt

Én azt hittem ki is cserélted az elemet vagy esetleg kimérted a feszültséget benne.
Ismerősnél hasonló volt a szituáció persze asztali számítógép, elmentek Horvátba 2 hetet állt a gép áram nélkül hazajöttek bekapcs és sokszor megállt a gép megfagyott.
Aztán eltelt 2 hét és megszűntek a problémák valószínűsíthetően visszatöltötte magát a CR2032

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36099) looser válasza anonymus89 (#36098) üzenetére


looser
addikt

Elnézést, hogy beledumálok, de a CR2032-es nem visszatölthető. Emlékszem ilyen praktikákra, amikor dörzsöltük meg görgettük az elemeket (pl. walkman esetén) és még pár percig működött, de ettől még nem töltődött vissza, az okát viszont nem tudom, mert egyébként nekem is ez volt a feltevésem :-) :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#36100) anonymus89 válasza looser (#36099) üzenetére


anonymus89
addikt

Ez így van csak szinten tartotta a feszültséget meg bebikázta ez épp elég volt neki, hogy észhez térjen.
Neki vacakolt az idő és dátum is de beállt idővel. Ez u.a. mint egy lithium akkunál ha határ töltöttség alá esik az intelligens töltők észlelik és nagyobb kisütéssel indítják a töltést.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.