Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) SP4C3 válasza Pehi (#34749) üzenetére


SP4C3
veterán

Passmark szerint az AMD a legerősebb ezek közül, viszont 1-2W helyett 15W-os a TDP-je. Intelek közül az N4200 a menőbb, de nem leszel majd elragadtattva a teljesítménytől.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#34752) bokosjani


bokosjani
csendes tag

Sziasztok!
Nem találtam jobb topicot, hát itt kérdezem meg..
Notebookomhoz szeretnék venni valamit, ami meggátolja, hogy szállítás közben a kijelzőt megkarcolja a billentyűzet. Kerestem mindenféle kijelzővédő szövetre a net-en, de nem találtam csak fóliákat. Valakinek ötlet, tapasztalat mire keressek, mit lehet erre használni?
Előre is köszi a segítséget!

(#34753) Fényhozó


Fényhozó
tag

Sziasztok!

Van egy Acer Aspire ES1-132-P3MK típusú laptopom, aminek a biosa nem ismeri fel a pendriveomat, így nem tudok rá windowst telepíteni. Van ötletetek, hogy mi lehet a gond?
Illetve hogy a bios "Security" menüpontjába miért nem tudok belépni? Egyedül csak a "Set Supervisor passwordot tudom állítani, de nem arra lenne szükségem.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv :R

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#34754) z0d1@Ku$ válasza bokosjani (#34752) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ha nagyon rugalmas a kijelző teteje, akkor nem az lesz a legnagyobb problémád hogy összekarcolódik a kijelző, hanem hogy ha valami egyszer kicsit is megnyomja, egyszerűen bereped. Naponta szállítom válltáskában a gépem, a billentyűk eddig nem karcolták meg. Ha nagyon félted, rövidáru boltban vegyél egy félméteres szövetet és vágd méretre és kész.

[ Szerkesztve ]

(#34755) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok!

Lenne egy Fujitsu LIFEBOOK A544 laptopon 4GB memóriával.
Jelenleg az egyik memória slotban egy SAMSUNG M471B5173QH0-YK0 ram.

Ez a memória kompatibilis lenne mellé?

[ Szerkesztve ]

(#34756) bylow


bylow
aktív tag

Sziasztok!
Tudja valaki hogy Mo.-on lehet e ilyet szerezni?
Asus G751JY SSD BRACKET

Külföldi oldalon találtam, de egy vagyonba kerülne mire el küldik.

[ Szerkesztve ]

ByLow #

(#34757) Pehi válasza SP4C3 (#34751) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi szépen. :R

(#34758) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok. Az mennyire normális, hogy terheléstől függően 10-15 fokot ugrál a CPU / IGP hőmérséklet 1 másodperc alatt? Heatpipe halálát jelenti? Újrapasztázva pár hónapja volt. Videó a jelenségről: [link]

(#34759) Duree válasza bylow (#34756) üzenetére


Duree
veterán

(#34760) Kbali válasza Pehi (#34749) üzenetére


Kbali
nagyúr

Leginkább egyiket se - a notebook nem csak processzorból áll.
Ez lesz a te topikod, töltsd ki az összefoglalós kérdőívet, csak így kapsz értelmes ajánlást.

(#34761) bylow válasza Duree (#34759) üzenetére


bylow
aktív tag

Köszi! :R

ByLow #

(#34762) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

Adott egy nem mai Samsung NP700Z5A, és alapból Win10-en nem működnek bizonyos FN gombok (pl brightness szabályzás).
Túrtam a google-t és felraktam egy bizonyos "Settings" drivert, és ennek segítségével működésre bírtam mindent.
A problémám, hogy (nem vagyok biztos benne) ennek hatására rettenetesen belassult a notebook...
Folyamatosan figyelem TskMgr-rel a CPU/MEM/DSK használatot de nem találtam kiugró értékeket. 30%-os CPU használatnál is nagyon belassul a rendszer.

A kérdésem az lenne, hogy esetleg más is tapasztalt-e már ilyet? Más alternatíva létezik rá, hogy használhassam az FN gombokat valami más driverrel? :R

(#34763) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Ma vettünk egy Acer ES1-523-830D laptopot, ilyet.

Itt van előttem, de bármit csinálok a BIOS-al, nem hajlandó települni a pendrive-ról és hiába állítom át a boot sequence-t, semmi hatás.
Sőt, a gyárilag vele adott linux sem indul el, csak valami csökkentett grafikus módot ajánl fel, de az sem fut.
A W10 boot pen-em már sok géppel használtam, szerintem nem ott van a bibi.

Van bármilyen ötletetek? Köszönöm! :R :R :R

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#34764) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Üdv.!

Van egy Asus X550VX gépem.

Az normális hogy ha belépek a Biosba akkor ott a rendszer idő /óra/ nem megy, azaz nem azt kellene látnom ahogy számol a másodperc ? A windows rendszer idő is elállítódik. Most volt kicserélve az elem de továbbra sem javult meg. A windows el tudja állítani az órát a biosban vagy fordítva, a bios miatt a windows óra el tud állítódni? Már végképp nem tudom mi lehet a gond így az alaplapi elemcsere után. Nekem eleve az fura hogy ha belépek a biosba úgy tűnik nem megy az óra mert hogy a másodpercek nem haladnak. nem a pontos időt látom.. :F :Y :W Ötlet ??

DIGI 500 ról 1000-re

(#34765) NEMO1968 válasza MATEO6600 (#34762) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Nèzd meg a memòriahasznàlatot ès a HDD-t is.
Lehet hogy a RAM lesz kevès neki.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#34766) Kbali válasza szoszo75 (#34764) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mégsem jó az elem, amit beraktál?

(#34767) Land


Land
veterán

Üdv!

Vettem egy használt HP laptopot. Az aksi kivétele után ott az eredeti Win 7 aktiváló kód a gép alján. Ezzel a kóddal Win 10-et is lehet aktiválni vagy csak Win 7-et?
Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#34768) danee91


danee91
senior tag

Sziasztok,

van egy Samsung laptopom, amin egyszerre megadta magát 5-6 billentyű (olyanok is, amit alig hasznalok).

milyen olcso modszerrel javithato?

a gombokat leszedni nem merem, mert a "rugo", ami visszanyomja, eltört mar az egyiken, mikor leszedtem.

koszi elore is

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#34769) danee91 válasza Land (#34767) üzenetére


danee91
senior tag

Hi,

csak win7et aktival, viszont bizonyos rendszerekrol bizonyos feltetelekkel, a rendszer frissitheto win10re (ha a hardverfeltételek adottak - foleg cpu reszrol).

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#34770) Land válasza danee91 (#34769) üzenetére


Land
veterán

Köszi! Akkor megoldom másképp.:)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#34771) Dell XPS válasza Land (#34767) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem Win 10 is aktiválható, próbáld meg mindenképpen. EliteBook szériánál egészen biztosan.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#34772) Land válasza Dell XPS (#34771) üzenetére


Land
veterán

HP Elitebook 8470p a gép.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#34773) Dell XPS válasza Land (#34772) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor tuti menni fog! :K

Üdv, Dell XPS

(#34774) Dell XPS válasza danee91 (#34768) üzenetére


Dell XPS
veterán

Próbáld meg kitisztítani izopropil alkohollal, esetleg féktisztítóval. Nem jellemző, hogy egyszerre megadja magát 5-6 billentyű fizikailag. A jelenség inkább fólia szakadásra utal (bill. áramkör), ritkább esetben KBC hibára mutat.

Külső billentyűzettel ellenőrizni kell, hogy kizárd az alaplap hibáját (KBC).

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#34775) szoszo75 válasza Kbali (#34766) üzenetére


szoszo75
aktív tag

De igen, az elem tökéletes és ami benne volt szinte biztos hogy az is. Más gond lehet. Ha beállítom a biosban az időt akkor max 1 napig jó, de már egy hosszabb kikapcsolás után is elállítódik vagyis inkább megáll a bios óra. Gondolom az a normális ha belépek és azt látom hogy megy, pontos az idő. Na ez áll így aztán a windows óra is mindig elállítódik. :F :W

DIGI 500 ról 1000-re

(#34776) tomic


tomic
addikt

Asus pro31s laposomon egyszer csak elment a hang.
Bekapcsolàskor míg be bootol kiad magàból hangot de win alatt màr nem. Lehet valamit elnyomtam eddig volt de most nem tudom beàllítani,hogy szóljon. Hangbeàllításokat màr àtnéztem. Esetleg valami màs?
A billentyűzet felett lévő 5gombon az egyiken van valami hang ikon de hiába nyomom nem történik semmi.
Amúgy azok mire valók? Nem talàlom leîràst róla.

(#34777) danee91 válasza Dell XPS (#34774) üzenetére


danee91
senior tag

udv,

kulso billentyuzet mar volt rakotve, azzal tokeletesen megy minden..

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#34778) Dell XPS válasza danee91 (#34777) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

marad a billentyűzet csere ha tisztítás után nincs változás.

Üdv, Dell XPS

(#34779) X@b3e


X@b3e
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani a Lenovo IdeaPad Yoga 510-hoz hasonló, 14-15" érintőképernyős notit? Hasonló Dell, Asus stb. is szóbajöhet, br. 200-250 között. i3, 4-8G ram, touchscreen, esetleg kifordítható kijelzővel :R :R

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#34780) XboxGamePass


XboxGamePass
senior tag

Üdv. HP 250 G6 laptop. Windows 10 telepítés közben sem volt jó a billentyűzet, de sikerült végig vinni, viszont azóta se működik, se a touchpad. Valami ötlet?

(#34781) Kbali válasza szoszo75 (#34775) üzenetére


Kbali
nagyúr

Még mindig arra tudok gondolni, hogy az elem környékén lehet bibi (esetleg nem jól érintkezik).

(#34782) Kbali válasza X@b3e (#34779) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez lesz a topikod. De készülj fel, hogy normális gép, ilyen jellemzőkkel nemigen lesz.

(#34783) donceleger8


donceleger8
őstag

Sziasztok!
Az érdekelne engem, hogy mennyire lenne jó egy laptop egy médialejátszó helyett?
4K HDR anyagok lejátszása lenne a cél. Ehhez nyilván combosabb lapos kellene.
Néztem olyan laptopot (Lenovo Y520 széria), amiben nvidia GTX 1050 vga van 2.0b szabványú hdmi kimenettel, ez kell hogy a 4k hdr-t kezelni tudja.
Na de vajon milyen minőségben? Sokan a himedia q5/q10 páros valamelyikét javasolják, ami célhardver lenne, de a letöltés nem az erőssége a készüléknek ami a nagyméretű 4k fájlok beszerzését nehezíti.
Egy laptoppal ez megoldott lenne, de szeretném, ha a képminőség és a lejátszás folyamatossága biztosított lenne. És ugye árban is van némi különbség a kettő között.
Szóval mit javasoltok? Egy médialejátszót ami célhardver, vagy egy ilyen laptoppal is ugyanazt az eredményt vagy esetleg jobbat/rosszabbat tudnék produkálni?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#34784) TeeJay válasza donceleger8 (#34783) üzenetére


TeeJay
félisten

minek oda 1050 GTX?
egy MX130 vagy 150 is simán tolja a 4K cuccokat de szerintem még egy Kaby Lake Refresh / Coffee Lake procis Intel UHD is vígan viszi :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34785) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, az utóbbi időben eléggé merül az akksi a laptopomnak (Lenovo Z500 i3-3120M, 850 EVO SSD, 1TB HDD, 4GB ram, Nvidia 635M), csak a böngészőt használva min. fényerővel kb. 2-2,5ó körül van, néha egy kicsit több (MS Edge-dzsel, Chrome kb 2ó). A rendszer Win10 Home 64bit, pár napja volt újratelepítve más okból, júniusban lesz 5 éves a masina. Van vmi tipp, hogy tudnám esetleg megnövelni az akksiidőt vagy vmi megbízható programmal megállapítani az állapotát? Áramról használva kb. 55-60%-ig szokott lenni feltöltve. Köszi minden tanácsot.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#34786) Kbali válasza junior11 (#34785) üzenetére


Kbali
nagyúr

Win10 alatt a lenovo saját szoftvere meg tudja mondani az akksi elhasználódását. Egyébként ilyen idős korában örülj, hogy még nem döglött meg teljesen.

(#34787) junior11 válasza Kbali (#34786) üzenetére


junior11
veterán

A Lenovo Vantage szerint az állapota rendben van. Vagy más SW-re gondoltál?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#34788) whited


whited
addikt

Sziasztok
Ide milyen kozbenso atalakito kell hogy bele tudjam tenni a HDD-t?
Acer travelmate 270

[link]

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#34789) Dell XPS válasza whited (#34788) üzenetére


Dell XPS
veterán

HDD adapter / connector

Üdv, Dell XPS

(#34790) csabyka666 válasza MittuDomain_ (#34763) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

A pendrive-nak olyan módban kell készülnie, ahogy a BIOS bootolás be van állítva. Magyarán ha a bootolás Legacy, a telepítő legyen BIOS módban, ha a beállításod UEFI, akkor GPT módban csinált meg az USB kulcsot.

Rufus program tökéletes erre a célra. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34791) whited válasza Dell XPS (#34789) üzenetére


whited
addikt

Köszi, Dell XPS :R

ez olyan, ha jól sejtem :F :R
Adapter

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#34792) tomic válasza tomic (#34776) üzenetére


tomic
addikt

Inkább elviszem szervízbe. Köszönöm....

(#34793) z0d1@Ku$ válasza junior11 (#34785) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Aida elég pontosan megmondja az elhasználódás mértékét. a 2-2,5 óra pedig kifejezetten jónak mondható ennyi év után ennél a gépnél (ugyan ilyenem volt, csak i5-tel).

(#34794) Dell XPS válasza whited (#34791) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem tudom, hogy kompatibilis e (képről nem látom), de néhány típus megegyezik. Ilyen kell, de itt drága a szállítás:[link]

Érdemes lenne megnézni bontáson itt HA -on, illetve hirdetésbe jelezni az igényt. Szoktak rá jelentkezni.

Üdv, Dell XPS

(#34795) csabyka666 válasza z0d1@Ku$ (#34793) üzenetére


csabyka666
addikt

AIDA becslést fenntartásokkal kell kezelni. Többször előfordult már, hogy a hálózatról lehúzva pár perc után 4 órát jelzett, aztán a valós idő normál használattal is alig volt csak 1 óra.
Mivel a használt akksi gyakran produkál olyat, hogy pl 100%-tól 50%-ig szép lassan merül, majd egy pillanat alatt leesik 10%-ra, és hamarosan le is lövi a készüléket.

A biztos az, ha stopperrel megméred.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34796) junior11 válasza csabyka666 (#34795) üzenetére


junior11
veterán

Próbáltam az Aida-t, de "ismeretlen" időt írt ki.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#34797) csabyka666 válasza junior11 (#34796) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem mindig tudja jól felmérni, szóval sokkal nem lennél előbbre, ha ki is írná. Egy 4,5 éves notitól nem rossz teljesítmény a 2,5 óra akkuidő. :)

Arra nincs sajnos mód, hogy kicsit is kitold ezt, legalábbis az akksiba "nem fog több férni". Vannak trükkök, de azok csak legendák többnyire. Csere a megoldás, ha kevesellnéd az idejét.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34798) junior11 válasza csabyka666 (#34797) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, egyelőre hagyom így, az esetek kb. 65-70%-ban úgysem akksiról használom, viszont lehet, hogy idén cserélni fog kelleni, ha tovább romlik.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#34799) tothantal27


tothantal27
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Toshiba Sattelite C850-1gd laptop amiben egy Celeron 1000M proci volt alapból.
Nos ezt a procit kicseréltem egy I3-2350M procira.
Szépen megy a telepítés,játék,stressz teszt stb.
Bios reset meg volt.
Hőfokok rendben vannak.
Energia gazdálkodásban minden ki van kapcsolva.
Ennek ellenére random 30-40 percenként a laptop leáll,mint ha kikapcsolnám,de nincs leállítás,csak egyből fekete kép
Nincs véletlenül valakinek ötlete mitől lehet?

Előre is köszönöm :R :R :R
Sziasztok

Nem vagyok új csak elhagytam a régi e-mail címem emlékeztető válaszát!:-)

(#34800) dugo_ válasza tothantal27 (#34799) üzenetére


dugo_
veterán

Milyen chipset van a gépben? (CPU-Z, Motherboard fül)
HM70 lekapcsol 30 perc után, ha nem Celeron/Pentium van benne, mert az egy butított chipset.
HM75/76/77 kéne legalább a Core i támogatáshoz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.