Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) laca891 válasza MATEO6600 (#34549) üzenetére


laca891
aktív tag

Kapcsold ki az eszközkezelőben az integráltat.
A külső képernyőt ilyenkor nem vezérli.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#34552) z0d1@Ku$ válasza laca891 (#34551) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Miért kellene letiltani? A helyes driver telepítés megoldja. Az ha letiltja, nem old meg semmit. Mintha a port besöpörnéd a szekrény alá. Te nem látod a koszt, de attól még ott van.

(#34553) Kbali válasza #42098752 (#34548) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kábel is ugyanaz, mint eddig?

(#34554) nelekael


nelekael
csendes tag

Asus
G551J

két hete vásároltam, eddig tökéletesen működött, ma reggel óta nem megy a touchpad (code 10) és a billentyűzet sem (code 19). Valaki találkozott már ilyennel? driver törlés/reinstall nem oldotta meg a problémát.
(képernyő-billentyűzettel pötyögök)

https://prohardver.hu/dl/upc/2018-02/02/412231_wq2wwsvcteenlqvw_1_2.png

https://prohardver.hu/dl/upc/2018-02/02/412231_jbbb2plnzp2xbkrl_2_2.png

https://prohardver.hu/dl/upc/2018-02/02/412231_sshe95elfnfjfsr1_kepkivagas_2.png

(#34555) #42098752 válasza Kbali (#34553) üzenetére


#42098752
törölt tag

Ugy tunik megoldodott a gond, most mar szol szepen az erositovel egyutt. Szoftveres problema volt.

(#34556) MATEO6600 válasza laca891 (#34551) üzenetére


MATEO6600
őstag

Ha kikapcsolom, akkor rögtön jön is egy AMD driver hibaüzenet. :(

(#34557) laca891 válasza MATEO6600 (#34556) üzenetére


laca891
aktív tag

Akkor nem jó driver vagy ahogy írtad nem kompatibilis.

Van hogy számít a telepítési sorrend is. (integrált, dedikált)

[ Szerkesztve ]

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#34558) laca891 válasza z0d1@Ku$ (#34550) üzenetére


laca891
aktív tag

Azért, hogy működik-e egyáltalán!!

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#34559) thotzoltan


thotzoltan
tag

Sziasztok!
Az alábbi gépem van
Dell Precision M6600 Intel(R)Core(TM) I7-2760 QM 2,4 GHz RAM 8 GB NVIDIA Quadro 3000M Intel(R) HD Graphics 3000
és az Inteles videokártya eltünt az eszközkezelőből..:(
Mintha nem is létezne..javaslat,ötlet? Köszönöm

(#34560) Dell XPS válasza thotzoltan (#34559) üzenetére


Dell XPS
veterán

Rendszer-visszaállítással próbáld javítani.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#34561) MATEO6600 válasza laca891 (#34557) üzenetére


MATEO6600
őstag

De azt nem értem, hogy miért nem jó a driver, mikor a hivatalos ehhez lévő legfrissebbet szedtem le az AMD oldaláról.

(#34562) laca891 válasza MATEO6600 (#34561) üzenetére


laca891
aktív tag

Próbálj meg régebbi verziót, amelyikkel működött.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#34563) Hibarin


Hibarin
tag

Sziasztok! Egy Acer Aspire V13 gépre próbálnék windowst telepíteni és a bootolással vannak gondjaim. A merevlemez gpt partíciós séma szerint van formázva. Ugyanakkor a rufussal létrehozott telepítő nem hajlandó elindulni csak, ha mbr-es séma szerint rakom fel rá a wint pendrivera, de ugye ezzel se vagyok előrébb, mert a gpt miatt nem települ fel így win. És most eléggé meg vagyok lőve, miért csinálja. Esetleg nincs valakinek tippje?

(#34564) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Másnál is volt már ilyen?
Újra kellett flash-elnem a biost a hp 6910p-s laptopomon.
Wifi és videó problémáim voltak, és most így megoldódott (uaz a bios újra)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#34565) Dell XPS válasza MATEO6600 (#34561) üzenetére


Dell XPS
veterán

Valószínűleg csak a support oldalról letöltött driver lesz megfelelő.

(#34563) Hibarin: secure boot disabled

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#34566) Hibarin válasza Dell XPS (#34565) üzenetére


Hibarin
tag

Köszi, valóban ez volt a gond. :)

(#34567) Duree válasza Hibarin (#34563) üzenetére


Duree
veterán

Egy partició kezelö programmal (Hirens Boot Cd- van belöle böven) szedd le a gpt particiót, utána már fog menni. (Ha nem win 7 amit fel akarsz rakni.)

duree54

(#34568) thotzoltan válasza Dell XPS (#34560) üzenetére


thotzoltan
tag

Ez volt a megoldás,köszönöm Blue Eagle..:)
"Néha előfordul BIOS-ban kajtatáskor, hogy eldobja a Switchable Graphics jelölő pipát. Ezzel letiltás alá kerül az nVidia Optimus és az alapértelmezett grafikai meghajtó egyedül a Quadro lesz. Vagyis "eltűnik" a Intel HD Graphics. BIOS-ban ellenőrizd a Video beállításnál a Switchable Graphics jelölőnényzete ki van e pipálva."

(#34569) forten


forten
tag

Hello.

Erre írjatok,okosságot.Az a tünet,hogy írok a laptopomon,és egyszer csak átugrik máshova a kurzor.Elég zavaró írás közben.Mi okozza ezt?

Köszi

"Hol volt,hol nem volt..."

(#34570) -Sawyer-


-Sawyer-
tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS ROG G751JM
Van rajta Mini DisplayPort csatlakozó, ami egyben Thunderbolt csatlakozó is.

Szeretnék venni egy Mini displayport-HDMI adaptert, Oculus Rift használatához.
Alapvetően 2 fajta DP-HDMI adapter van: Aktív és passzív.
Aktív adapter: [link]
Passzív adapter: [link]
Azt olvastam, hogy az Oculus Rift-hez elég egy passzív is, de a termék leírásán az olvasható, hogy az csak DP++ (dual-mode DisplayPort) kimenettel rendelkező videokártyákhoz használható.
A DP++jele:

Az én gépemen pedig csak egy "D" jel látható.
Ez azt jelenti, hogy nem működne ezzel a géppel a passzív adapter?
Wikipédián olvastam az alábbi mondatot:

"Dual-mode ports are marked with the DP++ logo; most DisplayPort graphics cards, as well as all Thunderbolt ports with mDP connector, support this mode."

Tehát Bármilyen verziójú Thunderbolt csatlakozó ami egyben mini DP csatalakozó is támogatja a DP++-t?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#34571) MATEO6600 válasza Dell XPS (#34565) üzenetére


MATEO6600
őstag

Én ezt nem értem... leszedtem az AMD-s legacy drivert, majd a Samsung supportról lehúztam az ő általuk ajánlottat. Eredmény:

Most már a catalystet sem tudom megnyitni :W

(#34572) Hosssszu válasza forten (#34569) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nem lehet hogy véletlenül hozzáérsz a tapipadhoz?

(#34573) Dell XPS válasza MATEO6600 (#34571) üzenetére


Dell XPS
veterán

DDU -val távolítsd el újból, utána mehet a telepítése a GPU illesztőknek. Intel -> AMD !!

Üdv, Dell XPS

(#34574) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv!

Egy HP 250 G5 notebookot használok cirka fél éve, amire nekem kell, arra bőségesen elegendő ( böngészés,szerkesztgetés alap dolgokra stb.....),és a benne lévő dedikált videó kártyán kívül az AMD Radeon(TM) R5 M430 videó kártyával kapcsolatosan szeretnék kérdezni.
A kérdéseim előtt fontos megjegyeznem,hogy korábban egy Lenovo G500-as notebookot használtam Intel Celeron Dual 2.2Ghz processzorral és dedikált videó kártyával,viszont az alábbi anomáliákat azon a gyengébb gépen nem tapasztaltam Win 7 alatt.......

Ha a 250 G5-el filmnézés közben éppen letöltök,egyidőben a háttérben file-okat csomagolok ki,vagy külső merevlemezről másolok,akkor eléggé belassul a gép,van hogy megakad a film,lassabban tölti be az adatokat ,ezt a régi gépemen soha nem tapasztaltam jó pár év után sem,pedig az csak dual processzoros volt dedikált videó kártyával,nem i3 processzor AMD videókártyával Win 10 alatt........(ok ,ezen FullHd kijelző van ,nem HdReady ,de ehhez is láma vagyok)
Szóval az AMD speciális beállításaiban ,azon belül pedig a Váltható Grafikus Rendszer Beállításain belül eddig mind az akkumulátorról mind a hálózati csatlakoztatásnál alapértelmezetten az Energiatakarékos Grafikus Kényszerítése opció volt beállítva,és látom,hogy ezen opción kívül van még Energiatakarékosság Optimalizálása,Teljesítmény Optimalizálása,és Teljesítmény Maximalizálása lehetőség.........ez akkor azt jelentené,hogy ha mondjuk a Teljesítmény Maximalizálása opciót választom,akkor ezek a röccenések-laggok-akadások megszűnhetnek??
Tehát ezen beállítással a videókártya teljesítményét tudom befolyásolni?
Azzal végképp nem vagyok tisztában,hogy ha jobban "izzasztom" a gépet,akkor a dedikált kártya mellett automatikusan "segít" az AMD?

Tudom hogy ez a gép alap ,úgymond belépő szint,csak azt nem értem ,hogy a fent említett gyengébb specifikációnál akkor miért nem tapasztaltam ilyen jelenségeket..

Köszönöm!

(#34575) Dell XPS válasza bghistvan (#34574) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amit írsz inkább processzor erő, ill. adatolvasási problémákat vet fel, feltéve ha elegendő memória áll rendelkezésre. Modellezd le a leírtakat, majd nyisd meg a feladatkezelőt és futtasd egyidejűleg. Teljesítménynél fogod látni melyik erőforrás fogy el: cpu, ram, hdd.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#34576) bghistvan válasza Dell XPS (#34575) üzenetére


bghistvan
senior tag

Értem......jelenleg futtatom a youtebe-ot max felbontáson, szintén max felbontás filmnézés,torrentkliens is fut,5 oldal megnyitva,és külső merevlemezre másolok tartalmat (csak hogy lássam mennyire izzad a gép) ,a feladatkezelőben a következőket olvasom:

Processzor 17-22% között
Memória 80%
Lemez: 65-80%
Hálózat: 0
Gpu: 3-25%

Ebből milyen következtetést lehet levonni szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#34577) Hosssszu válasza bghistvan (#34576) üzenetére


Hosssszu
őstag

És most éppen akad, belassul, vagy most minden ok?

(#34578) bghistvan válasza Hosssszu (#34577) üzenetére


bghistvan
senior tag

Egy nagyon kicsit lassabb.......többet gondolkodik,de mégegyszer mondom,a régebbi laptopom gyengébb specifikációval sokkal gyorsabb volt mint ez,azt hittem ez az i3 proci 4 gb ram-al erősebb-pörgősebb lesz.
Sajnos a win7-et hiába rakom fel ,a driver támogatás eléggé silány,ezért kénytelen vagyok win 10-el használni,talán azért lassabb...

[ Szerkesztve ]

(#34579) Dell XPS válasza bghistvan (#34576) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nekem a memória, merevlemez terheltsége tűnik erősnek (80%), ha további alkalmazásokkal "feszíted" akkor ki fog derülni, hogy melyik éri gyakran a 100% -ot, ami felelős az akadásokért.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#34580) bghistvan válasza Dell XPS (#34579) üzenetére


bghistvan
senior tag

Hmmmmm...hát nem értem....
Ez a proci van benne: Intel(R) Core(TM) i3-5005U CPU @ 2.00Ghz 2.00Ghz
4Gb Ram-mal
Gpu: AMD Radeon(TM) R5 M430 (na ez filmnézéskor végig 100%,mármint nem tudom hogy ez a dedikáltra vonatkozik vajon?)

[ Szerkesztve ]

(#34581) Dell XPS válasza bghistvan (#34580) üzenetére


Dell XPS
veterán

Állítsd át Catalyst -ben teljesítménycentrikusra az emergiasémát és ellenőrizd le újból a terheltséget.

Mindenképpen a dedikált kártyára vonatkozik, mivel nincs elérhető IGP (Intel HD5500) a típusban.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#34582) bghistvan válasza Dell XPS (#34581) üzenetére


bghistvan
senior tag

Átállítottam,és lőttem egy [screenshotot]azonos terhelésnél,ami nekem furcsa,hogy az AMD videó kártya szerintem nem is megy..........

[ Szerkesztve ]

(#34583) Dell XPS válasza bghistvan (#34582) üzenetére


Dell XPS
veterán

HD5500 -nak simán kelleni vinni az alkalmazásokat, és nagyobb igénynél vált át automatikusan dedikált kártyára (AMD).

Mit láttál 100% -on működni?

Nem tudtam, hogy van benne IGP... :B

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#34584) bghistvan válasza Dell XPS (#34583) üzenetére


bghistvan
senior tag

:F

(#34585) bghistvan válasza Dell XPS (#34583) üzenetére


bghistvan
senior tag

A GPU ment 100%-on.
Mindegyis......szerintem egyszerűen az van,hogy ez az i3 csak egy marketing maszlag,hiszen a régebbi gépem gyengébb speckója sokkal gyorsabb-dinamikusabb volt.
Esetleg szerinted meg lehet mókolni valahogy azt,hogy a win7 -re rálehessen varázsolni a drivereket? (mert hiába vannak fenn a HP oldalán,nem működnek stabilan..........

(#34586) Dell XPS válasza bghistvan (#34585) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, valóban gyengére sikerült a processzor, de a leírt használathoz kellene egy SSD, esetleg + 2GB memória is. Szerintem nem kellene 100% -os terheltséget látni a GPU -nál, valami más a probléma, pl válthatna is. Találkoztam sérült, hibás op.rendszerrel is, egy másik alatt hibátlanul működött a gpu váltás, optimalizáció.

Nagyon régóta nem megoldott stabilan az Intel/AMD páros teljesítménye, grafikus váltása, komoly driver problémák övezik. Esetek 95% -ban csak a support -ról letöltött illesztőkkel működnek, így nem lehet frissíteni a gyártó oldaláról, de sok esetben függ az OS frissítésétől is.

Nincs benne tapasztalatom, de kevés esélyt látok Win7 alatt egy megfelelő működésre.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#34587) bghistvan válasza Dell XPS (#34586) üzenetére


bghistvan
senior tag

Hát.....jó lett volna veled beszélni itt a topikon a választásom előtt :) ,mert ezek szerint nem döntöttem valami jól.......
Most kipróbálok egy "combosabb" game-t ,kíváncsi vagyok ,átvált -e a gpu....mert ha nem ,akkor ott lesz az egyik hiba.

(#34588) bghistvan válasza Dell XPS (#34586) üzenetére


bghistvan
senior tag

Igen,sajnos nem vált át az AMD-re............film fut,youtube,torrentkliens,5 oldal nyitva,és nyomtam egy kis asphalt-ot ,szaggat mint az állat,de az AMD be sem akar kapcsolni..........

(#34589) Dell XPS válasza bghistvan (#34588) üzenetére


Dell XPS
veterán

HP support oldaláról lett telepítve az összes driver? Secure boot be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#34590) bghistvan válasza Dell XPS (#34589) üzenetére


bghistvan
senior tag

Igen ,mindet onnan szedtem le,közben másik topikban írták,hogy a driverek feltelepítésénél intel chipset,igp és dedikált gpu driver legyen a sorrend.......mondjuk úgy emlékszem én így csináltam....de előtte megnézem a boot menüben a secure-t!

(#34591) bghistvan válasza Dell XPS (#34589) üzenetére


bghistvan
senior tag

Megnéztem: Secure boot - disabled ( de nincs is engedélyezve opció hogy át tudjam állítani...

(#34592) Dell XPS válasza bghistvan (#34590) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, a sorrend is nagyon fontos!

Legacy beállításokkal ment a telepítés, ezét nincs opció. Próbáld meg újra telepíteni megfelelő sorrendben, előtte természetesen előtte távolítsd el a videokártyák illesztőit DDU -val,

Üdv, Dell XPS

(#34593) bghistvan válasza Dell XPS (#34592) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszönöm a segítséget,majd referálok róla hogy sikerült-e.
Továbbis szép estét!
Hello!

(#34594) forten válasza Hosssszu (#34572) üzenetére


forten
tag

Nem,bár az lenne.Azért köszönöm,hogy válaszoltál. :)

"Hol volt,hol nem volt..."

(#34595) anonimus25


anonimus25
tag

Sziasztok. Egyik ismerős kért írjak nektek segítségért. Lenne egy laptop amely a gyermeké.Szeretnék ha gyorsabb lenne, kérdés az hogy ebben a típusban processzor cserélhető e.Illetve ram, ssd, bővítés megéri e vagy inkább nézzenek másik gépet? Köszönöm előre is a nevében a segítséget.

lenovo ideapad 110-15ibr

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#34596) Spet válasza anonimus25 (#34595) üzenetére


Spet
addikt

Processzor alaplapba van forrasztva így annak a cseréjét elfelejtheted (sajnos).

Mit szeretne rajta futtatni?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#34597) anonimus25 válasza Spet (#34596) üzenetére


anonimus25
tag

Nem kérdeztem de azt mondták elég lassúnak érzik a gépet. nincs rajta játék ez vagy csak olyan amely nem mai darab. Nem játéknak vették ez biztos.

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#34598) Papooo válasza Spet (#34596) üzenetére


Papooo
senior tag

N-es proci, az nem lehet fut csak vánszorog. :N

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#34599) Spet válasza anonimus25 (#34597) üzenetére


Spet
addikt

Nem tudom milyen idős gép, de ha pár éves, akkor portalanítás, pasztázás nem árt neki.

SSD-vel jelentősen csökkentheted a Windows és egyéb alkalmazások betöltését, illetve a több memóriát nem eszi meg egyhamar a böngésző.

Papooo: Probléma, hogy a gyártók még mindig ezeket adogatják ki...

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#34600) anonimus25 válasza Spet (#34599) üzenetére


anonimus25
tag

Értem és ebben a gépben a ram bővíthető esetleg a dolog mellé növelhet gyorsulást?

Illetve érdemes beruházni? Vagy ezt eladják és a bővítés árával vagy ahhoz hozzá téve érdemesebb lenne venni egy másikat?

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.