Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) monkyx


monkyx
tag

Üdv
Olyan kérdéssel fordulok ide hozzátok ,hogy acer e5 521 slim led kijelző betört, vettem másikat de más gyártótól méret, csatolás ugyan az ,de az új kijelzőn nincs háttérvilágítás .Létezhet hogy más a bekötése a kábelnek a háttérvilágításnál?

(#34652) Duree válasza monkyx (#34651) üzenetére


Duree
veterán

Minden kijelzö 30 vagy 40 pines csatlakozóval szabványos bekötéssel rendelkezik , tehát müködnie kell. Ha nem akkor valószínű, hogy hibás a kijelzö.

duree54

(#34653) Duree válasza tomic (#34650) üzenetére


Duree
veterán

Nyugodtan beleteheted mert a 800 ram majd igazodik a benne lévö 667 sebességéhez.

duree54

(#34654) monkyx válasza Duree (#34652) üzenetére


monkyx
tag

Köszönöm erre gondoltam én is esetleg 30 pines slim 15.6 os kijelződ nincs véletlen?

(#34655) XboxGamePass


XboxGamePass
senior tag

Sziasztok. HP laptop. Windows 10. Telepítésnél rosszul lett partícionálva. A C-ből csináltam egy D-t is. Volt még egy kis méretű valami. Az az 1GB-os valami az egy speciális rendszer partíció volt. Most nem indul a laptop. No bootable device. Szeretném megcsinálni, hogy elinduljon és ne vesszen el semmi. Tudna valaki segíteni, nagyon fontos lenne! Köszönöm

(#34656) ZeN973


ZeN973
tag

Sziasztok,
Hogyan tudok biosba égetett windows kulcs alapján beazonosítani hogy milyen windows verzió volt a gépen?
Kinyuvadt a vinyó , pótolnom kellene...
Köszi ha valaki tudna segíteni! :R :R :R

"to punish and enslave"

(#34657) Papooo válasza ZeN973 (#34656) üzenetére


Papooo
senior tag

Az üzleti, ill a felső kategóriások jó eséllyel Pro, az olcsóbbakon inkább home van.
A legegyszerűbb a gugliban rákeresni a géptípusra, és úgy kideríteni hogy mivel árulták.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#34658) mufi válasza mufi (#34607) üzenetére


mufi
senior tag

:B :B :U

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#34659) Kbali válasza tomic (#34646) üzenetére


Kbali
nagyúr

Veszel matricát, átváltod magyarra a billentyűzet kiosztást, a magyar matricákat meg felragasztod a megfelelő billre.

(#34660) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok. Segítséget szeretnék kérni. Alap dolgokra keresek laptopot,és nem tudom melyik procisat vegyem a kettő közül. N 3710, vagy az N 4200-ast. A feleségem laposába 3710-es van,de vajon jobb e a 4200-as? Lehet hogy ha van is különbség,de az érezhető? Köszi előre is! :R

(#34661) Kbali válasza Pehi (#34660) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lehetőség szerint egyiket se. Egy notebook nem csak processzorból áll.

(#34662) Pehi válasza Kbali (#34661) üzenetére


Pehi
senior tag

110 ezer a max keret. 4 giga ram 500 hdd. 90 ezer körül mennek .Kamionos havernak kéne netezni,meg filmet nézni. i3 120 ezer alatt nem nagyon van. Egy az nagyon tuti. ASUS-t soha. Ez tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#34663) Kbali válasza Pehi (#34662) üzenetére


Kbali
nagyúr

120 körül van hp250 i3-mal. Azalatt semmi. Esetleg használt, garanciális üzleti gép. Milyen notebookot vegyek a te topikod.

(#34664) Pehi válasza Kbali (#34663) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi a segítséget! :R

(#34665) ONEFREE válasza Kbali (#34643) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Szia!

Ha tudsz ilyen megbízható biost ne szégyenlősködj kérlek! 😃

(#34666) Kbali válasza ONEFREE (#34665) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezt magadnak kell megnézned a gépeden, nincs univerzális bios.

(#34667) ONEFREE válasza Kbali (#34666) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Gondolhatod, hogy a gyári bios csak mutat. Ott nem állítható semmi ilyesmi.

(#34668) Soldika30


Soldika30
tag

Sziasztok valaki tudna segíteni? feldobtam egy win 10 et HP pavilon DV7-4050 SG-re és csak a gyengébik VGA-t ismeri fel HD4200 de a HD 5000 et nem. hiába megyek rá az eszközkezelőben és frissítenem,azt írja ki már frissítve van. de közben meg nem.. ötlet? ezelött win7 volt rajta azzal jó volt

Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#34669) z0d1@Ku$ válasza Soldika30 (#34668) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Szedd le a gyártó weboldaláról, a win10 csak az integrált videokártya driverét szokta telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#34670) Soldika30 válasza z0d1@Ku$ (#34669) üzenetére


Soldika30
tag

Köszönöm Én már kerestem de nem találtam

Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#34671) z0d1@Ku$ válasza Soldika30 (#34670) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Akkor az AMD weboldalán kell rákeresni az adott kártyára és onnan letölteni (mint nvidia esetében).

[ Szerkesztve ]

(#34672) mailroy


mailroy
csendes tag

Sziasztok! Ma vásároltam egy ASUS VivoBook Max X541NA-GQ209T notebookot az ipon.hu-tól. Az adatlapja szerint operációs rendszer: Windows 10. A laptopot felnyitottam, töltőre dugtam, bekapcsoltam és az Endless rendszer kérte, hogy állítsam be a nyelvet. Végigmentem a beállításokon, de nincsen rajta windows, csak ez az Endless OS. Át lehet állítani valahol, van esetleg Dual Boot rajta? Vagy vihetem vissza, hibás az adatlap? A boot menüben nem találtam más opciót, de lehet rossz helyen kerestem. Köszönöm a választ előre is.

https://ipon.hu/webshop/product/asus_vivobook_max_x541na_gq209t_fekete/1615727

(#34673) z0d1@Ku$ válasza mailroy (#34672) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ha az adatlap szerint Win10 volt rajta, vagy a számlán esetleg (papírjain is Win10 van), akkor vidd vissza. Ha nincs feltüntetve számlán, akkor mielőtt visszaviszed, telefonon érdkelődd meg hogy miért nem úgy van ahogy lennie kéne. Ha azt mondják bocsánat igazad van, akkor vissza nekik, ha azt mondják hogy azért van win10 feltüntetve, mert nem foglalkoznak a dolgokkal rendesen és csak odahánynak valamit és ők ezzel nem tudnak mit csinálni (gyakori), akkor csinálj egy usb-s telepítőt windowsból, és telepítsd fel :)

(#34674) Papooo válasza mailroy (#34672) üzenetére


Papooo
senior tag

A helyedben elállnék a vásárlástól.
Silány anyagú, kis teljesítményű, de ehhez képest drága gépet fogtál ki.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#34675) Duree válasza mailroy (#34672) üzenetére


Duree
veterán

Gyári adatlap szerint ez a konfig win10 home programmal előtelepítve kerül forgalomba. Tehát a win10 nincs telepítve azt neked kell telepíteni egy rejtett particióról.

duree54

(#34676) mailroy válasza Duree (#34675) üzenetére


mailroy
csendes tag

Ès hol találom meg ezt a rejtett particiót? Biosból esetleg? Köszönöm!

(#34677) DasH_001


DasH_001
tag

Hűtést cserélnék egy dedikált VGA-s 6930p-n.
Milyen hővezető lapokat használjak?

(#34678) #93794560 válasza Duree (#34675) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem egészen így van. Ha valóban előretelepített 10-essel érkezne, akkor bekapcsoláskor automatikusan a telepítő indulna, ahol csak meg kell adni a nyelvet, billentyűkiosztást, felhasználónevet, vagy online fióknevet, és a telepítés végbemegy. Ezek az előretelepített gépek direkt úgy vannak beállítva, hogy első bekapcsoláskor automatikusan a win telepítését befejező művelet indul el.
Ha nála az EndlessOS jött be, akkor az bizony azzal is van telepítve.
Sokszor előfordul, hogy ugyanazt a gépet többféle rendszerrel is forgalomba hozzák, és pl. online rendelésnél egymás mellé teszik az oldalon, és a vásárló véletlenü félrekattintva tévedésből a nem megfelelőt rendeli meg.

[ Szerkesztve ]

(#34679) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Meg lehet valahol nezni, hogy a laptopban HDMI 1.4 vagy 2.0 van? AIDA-ban neztem, de ott nincs semmi info, neten is keresgeltem, de egyelore semmi. Egy HP Omen-rol van szo, X5D95EA.

(#34680) baidgti


baidgti
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Most érkezett meg ASUS VivoBook Pro 17 N705UD-GC101 laptopom. Szándékosan SSD nélkül rendeltem mert volt itthon elfekvőben egy 2.5 SSD. A gép szétszerelésével kezdtem és sajnos csak most látom hogy a HDD mellett csak egy M.2 SSD számára van hely. A kérdésem az lenne hogy szerintetek a képen látható csatlakozóba milyen M.2 SSD passzolhat? (PCI-E vagy SATA3 csatlakozó)

[/ L]

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#34681) MasterMark válasza baidgti (#34680) üzenetére


MasterMark
titán

Ebbe semmilyen SSD nem jó, és amit kijelöltél az nem SSD hely.

Amit lefotóztál az az M.2 hátulja, és ez az M.2 a WiFi kártyának van, mint látszik is a képeken ott van benne a másik oldalon.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#34682) baidgti válasza MasterMark (#34681) üzenetére


baidgti
csendes tag

Értem, köszönöm. Ugyanezeket a laptopokat árulják ssd-vel is, vajon létezik, hogy ebbe mégse lehet utólag beletenni? Pedig nem volt egy olcsó gép.

(#34683) SP4C3 válasza baidgti (#34682) üzenetére


SP4C3
veterán

HDD ki, SSD be.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#34684) baidgti válasza SP4C3 (#34683) üzenetére


baidgti
csendes tag

Sajnos kell a hdd is torrenthez meg miegymáshoz. Pedig ott van a hely ehy 80x20-as méretű ssd-nek de ezek szerint kihagyták a csatlakozót. Holnap még egy szervízben megnézetem, de ha pluszban nem megy bele ssd akkor küldöm is vissza. Soha nem volt Asus laptomom és ezek szerint nem is lesz. Köszönöm a segítséget!

(#34685) MasterMark válasza baidgti (#34684) üzenetére


MasterMark
titán

Onnan nem hagytak ki semmit, ha van is benne SSD-nek való M.2 akkor az sem ott lenne.

Jól megnézted egyáltalán mindenhol? :F (Azért akarod szervizbe vinni, mert nem találod rajta az M.2-es slot-ot? :N )

Amúgy meg azzal kezdted, hogy 2.5-ös SSD-d van, azt pedig csak a mostani HDD helyére tudod betenni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#34686) baidgti válasza MasterMark (#34685) üzenetére


baidgti
csendes tag

Sajnos azt kihagytam hogy így vennék bele m.2 ssd-t. Forgalmaznak hdd+ssd változatot is. Máshol nem láttam m.2 csatlakozót de elképzelhető hogy csak én nem vettem észre,ezért holnap beviszem majd valahova hogy nézzenek rá. Sajnálnám emiatt visszaküldeni mert amúgy nagyon tetszik.

(#34687) -Sawyer- válasza ONEFREE (#34638) üzenetére


-Sawyer-
tag

Ezzel a géppel akkor elvileg működne a Rift? Asus ROG G751JT-T7107D

[ Szerkesztve ]

(#34688) ONEFREE válasza -Sawyer- (#34687) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Ezt hogy csináltad????? Kell! Kérlek oszd meg nekem a titkot! 😃

(#34689) -Sawyer- válasza ONEFREE (#34688) üzenetére


-Sawyer-
tag

[link]
Nem, egyébként erre a gépre cserélem le a mostanit, ha működni fog a Rift :)

[ Szerkesztve ]

(#34690) ONEFREE válasza -Sawyer- (#34689) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Mi az a rift?

És nem lehetsz ennyire gonosz... 😓

[ Szerkesztve ]

(#34691) -Sawyer- válasza ONEFREE (#34690) üzenetére


-Sawyer-
tag

Oculus Rift :DDD :))
Egy egy másik gép, egy G751JT szériás

[ Szerkesztve ]

(#34692) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

egyszer kétszer kapirgáltam a témát, de ismét előjött a proci csere gondolata

most i3 2350van az y570emben, de sajnos azt veszem észre, hogy hdfilmnél tv-n nézve elég sokszor fent van 100%on a proci terheltség és ezt a venti hangján és működésének ütemén is hallom, észreveszem sajnos

ez ellen -józan paraszti eszemmel gondolkodva- lehet tenni azzal, hogy veszek a gépbe egy nagyobb procit? -így az kevésbé fog járatódni és melegedni!?

tényleg 1-2x kaptam már tanácsot tőletek, de még mindig nem stimm, hogy érdemes-e illetve, hogy melyik az a proci amit "legnagyobbként" bele lehet venni

visszaolvastam-kerestem + a neten is körbejártam, azt írtátok és írták ott is, hogy "brutál" i7et csak alaplapcserével lehetne eszközölni rajta, mivel nem támogatja a "brutál" darabokat a lapkakészlet

ugyan ez a gép kijött i7-tel is csak nem tudom pontosan, hogy melyikkel és hogy az hozna-e változást legalább ezen a téren, hogy ne izzadjon mindig vért szerencsétlen gép....

ezt találtam elvileg ez a lapkakészlete most ha itt bemegyek a bal oldalon található "Compatible products" részbe ott elég sok procit felsorol.... ezek közül mindegyik vehető? és lesz ebben valami változásom? szóval nem pörög annyira és nem "visít" a ventije?

köszi előre is a segítséget

szerk:

találtam még egy ilyen listát is hát ha

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#34693) MasterMark válasza zsolt19900 (#34692) üzenetére


MasterMark
titán

Miért nem használsz olyan lejátszót, ami hardveres gyorsítást használ, és akkor a VGA erre való fixfunkciós blokkjait fogja használni, nem pedig a CPU-t terhelni?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#34694) zsolt19900 válasza MasterMark (#34693) üzenetére


zsolt19900
őstag

mire gondolsz? és hogy érted a vgat? az általában ki van kapcsolva -külön gombbal kapcsolható- és a hdmi kimenetet tudná az etetni? nem csak a prociba aplikált hd videókártyácska tudja ellátni ezt a feladatot?

de hallgatlak szívesen veszem a segítséget.... amúgy a videólejátszóm az a Powerdvd és nem igen szeretné leváltani, mert szimpatikus

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#34695) MasterMark válasza zsolt19900 (#34694) üzenetére


MasterMark
titán

Melyik PowerDVD? Be van kapcsolva a hardveres gyorsítás rajta? A proci IGP-je is tudja gyorsítani úgyhogy ez nem probléma.

Próbálj meg egy MPC-HC-t, hogy mit teker akkor, illetve működik-e a DXVA.

Switch Tax

(#34696) zsolt19900 válasza MasterMark (#34695) üzenetére


zsolt19900
őstag

17es a dvd

hol tudom megnézni ill. bekapcsolni?

az a helyzet amúgy, hogy nem csak videó közben, de még itt böngészgetve is elég sokszor felpörög a venti, pedig csak böngészgetek.... okés sok lap megvan nyitva, de akkor is :( szóval nem értem

de a videós tippet meghallgatom szívesen

egyelőre másik lejátszóval nem szeretnék próbálkozni, nem igazán szeretnék váltani erről, ezt nagyon megszoktam stb. stb.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#34697) MasterMark válasza zsolt19900 (#34696) üzenetére


MasterMark
titán

Azért próbáld ki, hogy működik-e, mert ha nem akkor felesleges is próbálkozni a PowerDVD-t rávenni. :)

Amúgy ilyenkor megnézed feladatkezelőben, hogy mi pörgeti a procit egyáltalán?

Milyen oprendszered van?

Egyébként:

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#34698) ONEFREE válasza -Sawyer- (#34691) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

És nem tervezed megosztani a megoldást?

(#34699) -Sawyer- válasza ONEFREE (#34698) üzenetére


-Sawyer-
tag

Mondom a megoldás egy másik gép vásárlása. Nekem most egy Asus G751JM szériás gépem van, GTX 860M-mel ami egyik csatlakozóra sincs rákötve. Egy másik gépet veszek, Egy Asus G751JT szériás gépet, amiben GTX970M van és elvileg abszolút nincs is benne integrált kártya, legalábbis nem lehet aktiválni, nem arra vannak kötve a display csatlakozók a kép alapján. :)

[ Szerkesztve ]

(#34700) zsolt19900 válasza MasterMark (#34697) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés rápróbálok

ez be volt pipálva igen, és nekem is DirectX VA-t ír, de viszont a zárójelben neked "in use" van nekem pedig "Not in use" nem tudom, hogy ez számít-e

de akkor kipróbálom a másik lejátszót

Win10em van

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.