Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) tothantal27 válasza dugo_ (#34800) üzenetére


tothantal27
csendes tag

HM70 chipset van benne.
Akkor ez felejtős?vagy tudok valamit kezdeni vele?
Köszönöm a válaszod. :R

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok új csak elhagytam a régi e-mail címem emlékeztető válaszát!:-)

(#34802) dugo_ válasza tothantal27 (#34801) üzenetére


dugo_
veterán

Nem tudsz, tedd vissza a Celeront.
Egyetlen előrelépés egy magasabb órajeles Pentium 2020M, 2030M lehetne, bár én nem látom annak se sok értelmét.

(#34803) tothantal27 válasza dugo_ (#34802) üzenetére


tothantal27
csendes tag

:R
Nagyon köszi a segítséget..

Nem vagyok új csak elhagytam a régi e-mail címem emlékeztető válaszát!:-)

(#34804) Zeck


Zeck
aktív tag

Sziasztok!

Samsung NP300E5X-S02VH típusú laptopomban tönkrement az optikai meghajtó. Tudnátok segíteni, hogy milyen típus jó bele? Nem tudom mennyire szabvány a dvd író kailakítása, tehetek-e bele más típust, vagy csak a gyárit?!
Hol tudok beszerezni megfelelő dvd írót gyorsan és lehetőleg olcsón?

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#34805) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!
Dell Venue 11 Pro 7139 készülékem rendelkezik beépített Dell wireless 5570e HSPA+ típusú WWAN kártyával. Ez mobilinternet és GPS antennákat foglal magában.

BIOS-ban engedélyezve az eszköz. (WWAN néven)
Az eszközkezelőben megjelenik a kártya. Legfrissebb, 2017 évi driverrel telepítve, a Windows 10 Pro által nem ismert frissebb driver. A gyártó honlapján lévő 2015 évi van, így gondolom ez megfelelőbb... Sőt a gyártó honlapján lévő (http://www.dell.com/support/home/hu/hu/hubsdt1/drivers/driversdetails?driverId=443X0) egy szoftvercsomag, amit felesleges lenne feltenni extrában.

Kérdések, amikre nem tudom a választ:
1.) A GPS részt, tehát pl. közúti navigációhoz való, a GPS műholdakra való rálátást biztosítandó engedélyezést el kell-e külön végezni valamilyen beállítással?
2.) Múködik-e a GPS, behelyezett SIM kártya, tehát a HSPA+ igénybevétele nélkül, vagy csak mobilinternet használatakor érhető el a működése?
3.) Amennyiben az eszközkezelőben, vagy az adaptereknél letiltom a kártyát/adaptert, úgy csak a Mobilinternet opciót tiltom-le, vagy a GPS hozzáférést is?

Ezekre a Dell nemzetközi oldalain sem találtam válaszokat. Sőt, a Dell Support sem tudott bővebbet, mint a User Guide, jelen esetben hasztalan ismertetése... :W
Ha nem is típusspecifikusan, de más, hasonló eszközzel szerelt készülékek tulajdonosai hátha tudtok valami infóval szolgálni. :)

Köszönettel várom a visszajelzéseket,

zsoltip

(#34806) dugo_ válasza Zeck (#34804) üzenetére


dugo_
veterán

Szabványos. Szedd szét, és nézz meg két dolgot rajta:
https://youtu.be/hOjWHyCUrQU
-SATA csatlakozós-e
-9,5 vagy 12,7mm vastag

A SATA biztos, a vastagság tekintetében én a 12,7mm-t tippelem.

Árak:
https://ipon.hu/webshop/tag/szamitogep-komponens/optikai-meghajto/notebook-dvd-iro

__

Írtam privátot.

[ Szerkesztve ]

(#34807) Papooo válasza Zeck (#34804) üzenetére


Papooo
senior tag

Tedd fel az apóra, hogy ebbe keresel optikai meghajtót, személyes átvétellel és próbagarival.
Egy ezresnél többet ne adj érte. :)

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#34808) Hosssszu válasza zsoltip (#34805) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szia!

Én talán Lenovo T410-ben (már nem emlékszem pontosan) próbálkoztam ilyesmivel. Volt bele 2-3 különböző WWAN kártyám otthon, volt amelyiket megette, volt amit nem (BIOS miatt). Viszont egy kártyára 100%-ban emlékszem hogy a leírás szerint addig nem megy a GPS, amíg nincs benne SIM kártya. Elvileg nem használ adatforgalmat, de kell bele SIM. Mondjuk már nem emlékszem hogy pontosan milyen kártya volt, de volt ilyen.
Ez nem sok segítség tudom, de arra jó hogy nem egyedi az eseted. :)

(#34809) zsoltip válasza Hosssszu (#34808) üzenetére


zsoltip
őstag

Ez is hasznos infó. Legalább a gondolatom nem alaptalan. :)

(#34810) F.Anti


F.Anti
újonc

Ezek a régebbi típusú notebookok, kb. mennyit érnek?

HP EliteBook 8460p
Dell Latitude E6330

(#34811) Papooo válasza F.Anti (#34810) üzenetére


Papooo
senior tag

Az ár Proci, ram, hdd vagy ssd mérete és kondíciója, akku állapot, gép állapot, billentyűzet (magyar, eu, matricázott) és a kereslet-kínálat függvénye.
A 8460p érhet 25000-et is (leharcolt gép, foltos kijelző, kukás akku és egyéb összelomizott vacakkal), de újszerű állapotban i7 procival, 8 giga rammal, nagyobb ssdvel, magyar klavival, jó akksival elérheti a 80-100-at is.
Persze, csak ha van aki ad annyit érte.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#34812) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

/ide is beírom/

Van egy ilyen laptopom, a napokban a Radeon beállításokra ha rákattintottam, azt írta ki, hogy nem találja, vagy nincs jól telepítve a driver. DDU - val leszedtem, letöltöttem a legfrissebbet, és amikor telepíteni akarom, azt írja, hogy " AMD 173 hiba kód, nem található grafikus hardver " :((
Eszközkezelő is csak az integrált intel vga - t látja

Mi lehet a gond ?
Rossz drviert szedtem le, vagy meghalt a vga ?

(#34813) Duree válasza sith7 (#34812) üzenetére


Duree
veterán

Én inkább arra tippelnék, hogy valami driver gond van.Le kellene szedni az Intel drivert is, és elkezdeni újra felrakni mindkettőt. Persze előfordulhat , hogy a grafikus hardver meg adta magát.

duree54

(#34814) sith7 válasza Duree (#34813) üzenetére


sith7
nagyúr

ezt már próbáltam, nem segített :(

(#34815) Spet válasza F.Anti (#34810) üzenetére


Spet
addikt

Megfelelő topik.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#34816) zsoltip válasza zsoltip (#34805) üzenetére


zsoltip
őstag

Valaki másnak ötlete, tapasztalata Hosssszu fórumtárson kívül? :)

[ Szerkesztve ]

(#34817) SP4C3 válasza zsoltip (#34805) üzenetére


SP4C3
veterán

Üdv.

Tapasztalatom még nem volt ilyesmi laptoppal, de leírom, hogy szerintem hogyan működik a dolog.

Q1:A GPS részt, tehát pl. közúti navigációhoz való, a GPS műholdakra való rálátást biztosítandó engedélyezést el kell-e külön végezni valamilyen beállítással?

A1: Öööö... Nem? Csak software kell hozzá, márha tényleg van benne gps modul.

Q2: Múködik-e a GPS, behelyezett SIM kártya, tehát a HSPA+ igénybevétele nélkül, vagy csak mobilinternet használatakor érhető el a működése?

A2: Igen. Mobilokból kiindulva nem kell gps-hez adatforgalom. Kivéve, ha google maps-ot akarod navigációként használni, akkor kell, hogy a térképeket menet közben letöltse.

Q3: Amennyiben az eszközkezelőben, vagy az adaptereknél letiltom a kártyát/adaptert, úgy csak a Mobilinternet opciót tiltom-le, vagy a GPS hozzáférést is?

A3: Ha egy kártyában van mindkét modul, akkor mindkettőt letiltod.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#34818) Duree válasza sith7 (#34814) üzenetére


Duree
veterán

Akkor viszont vga chip hiba. Ebben az esetben szervíz a vége.

duree54

(#34819) Duree válasza Zeck (#34804) üzenetére


Duree
veterán

Szabványos sata van benne.itt be tudod szerezni, sőt ki is cserélik neked

duree54

(#34820) Pingvinpötty


Pingvinpötty
kezdő

Sziasztok!
Van egy Asus k46cb típusú laptopom
IGP HD4000 Dedikált Nvidia740M

Tegnap behalt a vinyóm ma sikerült újat vennem. Win8 volt eredetileg a gépen amivel ment hibátlanul.
De most win7-et szeretnék feltenni ami fel is ment gond nélkül mielőtt belekezdenénk eredeti oprendszer épp azért mert a win8 nincs meg eredetiben azért ezt szeretném feltenni.

Lényeg fel is megy viszont a videókártya telepítésnél gondom akadt a gyártói oldalról leszedett driver azt írja hogy nem észlel ilyen grafikus hardvert nvidia...

Mit lehet vele tenni? Biosban semmi beállítást nem találtam max megosztott memória méret növelést az intel kártyához

(#34821) NGA


NGA
addikt

Kis segítség kellene:
Van egy új Lenovo Ideapad 320-asom. A touchpad 2 hét után elkezdett felfényesedni. Van aki ragasztott fel fóliát touchpadra? Azt olvastam, hogy a telefon kijelzővédő fólia nem jó, mert túl fényes, valami mattabb kellene. Az öntapadó tapéta meg vastag a ragasztóréteggel. Tudtok valami jót?

Másik: Laptopban lehet kijelzőt cserélni jobbra? Nem a felbontás miatt, hanem a minősége miatt. Azaz 15,6-osba berakni egy jobb minőségű másik laptop kijelzőjét.

(#34822) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Sziasztok!

Az AIDA64 az akkumulátorról 11%-os elhasználódást mutat (ASUS G752VT). Szerintetek kéne aggódnom? (A gép ~1 hónapos)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#34823) ldave


ldave
félisten

A laptopom aksi érzékelője teljesen megadta magát, a Windows szerint 19:12-kor teljesen lemerült, azóta pedig 0%-on használom, már egy órája. Windows 10, Dell XPS 14 (2012-es model).

Maga az érzékelés még nem lenne gond, de amikor a Windows szerint lemerült teljesen, akkor kikapcsolja a gépet. Visszakapcsolva meg simán használom töltőre kapcsolás nélkül. Lehet valahogy resetelni ezt a dolgot? Hogy újrakalibrálja magát?

A Slime draws near! Command?

(#34824) ldave válasza ldave (#34823) üzenetére


ldave
félisten

Diagnosztika:

A Slime draws near! Command?

(#34825) zsoltip válasza SP4C3 (#34817) üzenetére


zsoltip
őstag

Köszi szépen Fórumtársak a hsz.-okat.

A C Szerviz Kft. részéről (akiket személyes tapasztalat alapján ajánlok is) az alábbi válaszok érkeztek:
1. A WWAN kártyának aktívnak kell lennie (eszközkezelőben engedélyezve) és Helymeghatározást Windowson belül szintén engedélyezni kell.
2. A GSP működik HSPA+ nélkül (SIM kártya nélkül), ekkor csak a GPS aktív és csak offline navigáció lehetséges ahol a térképek a készülékre vannak telepítve. pl. iGO, Sygic.
3. A WWAN kártya eszközkezelőben való letiltásával a GPS-t is letiltja, ugyanis a kártya része.

[ Szerkesztve ]

(#34826) Spet válasza NGA (#34821) üzenetére


Spet
addikt

Van matt mobilkijelző fólia, ha azt választod.

Kijelző csere esetében mindenképpen csak olyat szabad beépíteni, amivel kijött az adott laptop (itt megjelenhet nagyobb felbontású kijelző is!), mert csak így mész 100%-ra, hogy működni fog.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#34827) NGA válasza Spet (#34826) üzenetére


NGA
addikt

Köszi, azaz belerakhatok fhd-t és menni fog? A 320-as lenovo jött ki fhd-vel is.

Itt egy példa rá: [link]

[ Szerkesztve ]

(#34828) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Azzal kapcsolatba szeretnék szeretnék érdeklődni hogy van Acer Aspire 5310-es laptop,és jelenleg egy Intel M 530-as processzor van benne s szeretném a procit kicserélni. Ki lehet-e?
Illetve milyen processzorok mehetnek bele? Mert nem találtam meg a neten...(lehet én vagyok a béna)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#34829) Potyka03 válasza Potyka03 (#34828) üzenetére


Potyka03
senior tag

Ja és még egy kérdés szintén ehhez:
Jelszós a bios de nem tudja senki a jelszót... a másik gond hogy ha F2-zök hogy a boot-ot behozzam,csak sípol sípol és nem csinál semmit.... és meg is akad addig a betöltés.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#34830) Hosssszu válasza Potyka03 (#34828) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szia!

Itt írnak okosságokat.

(#34831) Spet válasza NGA (#34827) üzenetére


Spet
addikt

320-as verzióból is több típus létezik, ezt vedd figyelembe (IKB, IAB meg a többi).

Ezen felül nézz körbe több helyen hasonlítsd össze a dolgokat (pl ha vannak nem stock fotó képek), hogy ugyanott vannak a csatlakozó helyek stb.

Ezen felül legyen vásárlói védelmed (pixelhibával érkezett, meg törött stb.(ez az a terméktípus ami kockázatokat jelent)

Vagy másik lehetőség, hogy keresel alaplap hibás darabot, és abból emelet át a FHD kijelzőt.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#34832) Potyka03


Potyka03
senior tag

Ja s még egy kérdés akkor,hátha tudja valaki rá a választ:
Jelszós a bios de nem tudja senki a jelszót... a másik gond hogy ha F2-zök hogy a boot-ot behozzam,csak sípol sípol és nem csinál semmit.... és meg is akad addig a betöltés. (Acer Aspire 5310)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#34833) majnkopf


majnkopf
tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni tőletek. Adott egy régi laptop (acer aspire ES1-512-29WU). Feltelepítettem a win7-et, mivel már régi gép és nincs meg a hozzá tartozó telepítő lemez leszedtem az oldalról hozzá a drivereket, azonban folyamatosan ez a kép fogad. A wifi-s netet nem tudom működésre bírni, illetve akkor sem csatlakozik az internetre ha routeren keresztül megy be a lan kábel. Ha csak a bejövő digit kötöm rá akkor van. Esetleg valami tipp, ötlet merre induljak vagy mit kellene felraknom? :F köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#34834) mbalint987 válasza majnkopf (#34833) üzenetére


mbalint987
aktív tag

DriverPack-kel nekiesnék, hátha megtalálja a hiányzó illesztőket.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#34835) majnkopf válasza mbalint987 (#34834) üzenetére


majnkopf
tag

És ezt internet kapcsolat nélkül valahogyan fel tudom telepíteni?

(#34836) Spet válasza majnkopf (#34835) üzenetére


Spet
addikt

A programot igen, de nem fog tudni internet kapcsolat nélkül drivert keresni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#34837) dugo_ válasza majnkopf (#34835) üzenetére


dugo_
veterán

Jobb klikk az ismeretlen eszközökön, tulajdonságok, hardver ID és a kapott számsor alapján lehet guglizni drivert hozzá.

(#34838) majnkopf válasza dugo_ (#34837) üzenetére


majnkopf
tag

Köszönöm a segítségeket :R idő közben sikerült megoldanom.. nem fogadta el a drivert ha manuálisan telepítem USB-ről, de az eszközkezelőben a driver frissítésnél meg igen amint átmásoltam a gépre és úgy tallóztam be :U
viszont lenne egy másik problémám.. HDMI kábelt rákötöm a laptopra majd rá a tv-re de nem ad jelet, nem tudom a jelet kiküldeni, erre valami ötlet ha már így benne vagyunk a témában? :DDD :DDD :R

(#34839) dugo_ válasza majnkopf (#34838) üzenetére


dugo_
veterán

És mi történik, amikor próbálod?

Win+P megnyomása után kapsz menüt, vagy nem is tudsz választani?

(#34840) majnkopf válasza dugo_ (#34839) üzenetére


majnkopf
tag

Megoldódott, csatlakozási probléma is volt. Egész napom elment rá mire jól rá tudtam varázsolni a megfelelő progikat, és akkor még az is közbe jött, hogy be volt oxidálódva a csatlakozó, kitakarítottam aztán most már működik. erre nem igazán számítottam, hogy ilyen hibája lesz :) a válaszokat azért köszönöm :)

(#34841) maajsz


maajsz
senior tag

Nem tudom on topik e, de hátha valaki tud segíteni. Laptop alaplap, kijelző körüli letört alkatrész ragasztására milyen ragasztó ajánlott / nem ajánlott? Ez csak rögzítő elem, műanyag, tahát nem ic, kondi stb.

(#34842) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!
Van egy Asus laptopom, az a gondja, hogy nem mennek az usb csatlakozók, sd olvasó... Áramot ad de mindenre azt írja nem lehet felismerni. IXP 450 a déli híd, gondolom ezzel van valami. Ha vennék bele egy PCMCIA usb kártyát akkor azt felismerné vagy azt sem? :F

(#34843) szoszo75 válasza mbalint987 (#34822) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Hali. Zsír új gép? Csak mert az enyém is egy Asus /x550V/ és általában 6-7 % elhasználódást jelez az Aida, igaz az én gépem tavaly okt végi vásárlás. Már a kezdetektől is 4-5 % volt az elhasználódás. Szerviz szerint ez rendben van. Mondjuk nálad így 1 hó után az soknak tűnik. Ja és az enyémben még akksit is cseréltek elvileg, de kb. mintha ugyan az maradt volna mert semmi nem változott. Mondjuk a garis szervizről nincs túl jó véleményem...

DIGI 500 ról 1000-re

(#34844) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Lenovo legion r720-as gép 1050TI-vel.
Friss windowst kapott, és csak az intel vidikarit látja.
Megpróbáltam leszedni az nvidia oldaláról a drivert, leszedtem, telepitettem volna, es az nvidia driver nem talal megfelelo komponenst, amihez tudna telepiteni a drivert. Eszkozkezeloben nem latszodik a 1050ti. Ilyenkor mi a megoldas?

(#34845) Duree válasza Joe Swanson (#34844) üzenetére


Duree
veterán

Amikor nincs driverezve az Intel akkor is csak egy standard vga látszódik? Mert ha igen akkor lehet , hogy megdöglött az nvidia vagy esetleg a bioszban le van tiltva.

duree54

(#34846) frizso válasza Joe Swanson (#34844) üzenetére


frizso
senior tag

Milyen windows került a gépre?
Ha régebbi Win10-es volt, az alapból nyomat egy teljes rendszerfrissítést és csak utána fogja látni az NVIDIA karit. Egy hete raktam újra eladás előtt a lenovo yoga 2-es gépem és nálam is fennállt ez a probléma, de a Windows kb egy fél óra alatt frissítette magát (párszor újraindult) és ismét meglett a gt 840m-es vga.

(#34847) totron


totron
addikt

Adott egy Toshiba noti, 15 Voltot kér, adapterből viszont 12 Voltos van kéznél, próbálhatom etetni róla? Specifikációból az rémlik, hogy felfele 17 Voltig szól a tűréshatár, lefele nem tudom.

(#34848) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Latitude 5580 ba milyen módon lehet rakni HDD-t? gyárilag ssd van benne m.2 talán, de gondolom kellene neki egy hdd ház, viszont a kábeleket se látom

Xbox One: bandymnc

(#34849) NEMO1968 válasza totron (#34847) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Hosszú távon nem ajánlanám.
Megpróbálhatod, de több gond is adódhat.
1. Akksi nélkül el sem indul.
2.Csak kikapcsolva tölti az akksit, de még akkor is 3x tovább tart, és akkor sem 100%-ra.
3.Ha benne van az akksi, elindul, de a gépet ellátni és az akkut tölteni nem tudja egyszerre, és lemerül az akkud..
4.A töltőd jobban melegszik a szokásosnál, akár el is ficcenhet benne valami, akkor pedig vagy kinyuvasztja a gépet, vagy nem.
Ha bármelyik probléma jelentkezik, nem biztos hogy a géppel van baj.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#34850) totron válasza NEMO1968 (#34849) üzenetére


totron
addikt

Akksival nem élek. Közben nézem, a töltő biztosan nem bírná szuflával, a maga 0.5A-es teherbírásával. Teoretikus jelleggel: a 12V kevés lett volna neki?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.