Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) dugo_ válasza Fernet (#34150) üzenetére


dugo_
veterán

(#34152) 1user


1user
újonc

Sziasztok! :)
Amikor a notebookomat bekapcsolom, akkor nagyon lassan tölt be a Win10Pro. Miután nagy nehezen betölt, használhatatlanul lassú. Újraindítás után viszont mindig minden gyors és tökéletesen működik. Ez egy állandó jelenség, tehát mindig ilyen. Már a felhasználói bejelentkezéskor újra szoktam indítani emiatt a gépet és utána tök gyorsan működik. Csak a gép bekapcsolásakor iszonyat lassú. Eredeti, aktivált, tisztán telepített Win10Pro. Tudom, hogy ez nem lehet hardware probléma, mert akkor újraindítás után mitől működik mindig gyorsan és hiba nélkül? Valami software-es probléma lehet, de mi? :F Ha jól emlékszem amíg nem telepítettem drivereket, addig nem volt ilyen gond. Most az eszközkezelőben minden driver telepítve van és ha frissíteni próbálom őket, akkor azt írja, hogy naprakész mind és a legújabb van fenn minden illesztőprogramból :( Amit még észrevettem, hogy bekapcsoláskor az indulóképernyő alján nem írja ki, hogy F2=BIOS menü F12=Boot menü, viszont újraindítás után már kiírja ezeket. :N

[ Szerkesztve ]

(#34153) Fernet válasza dugo_ (#34151) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszi, kimásoltam a kulcsokat.

Közben elindítottam a visszaállítást úgy, hogy minden adatot töröljön a gépről és telepítse a windowst (recovery partícióból).

Na ez kb. 2 órája megy és 48%-nál tart. Hébe-hóba ugrik 1%-ot. :(

Nem tudom mi a jó ég baja van, ennyi idő alatt 10x fel lehet tenni a win7-et...

(#34154) sanyie70 válasza Fernet (#34153) üzenetére


sanyie70
tag

Tiszta telepítés csinálj! Barátnőm laptopja(szintén telekomtól) lassú volt fagyott hanggal is voltak gondok. Pedig egy új gép 8 giga RAM-mal, nem ezt várná az ember a pénzéért. Gyárivisszaállitás nem segít mert csak azt törli le amit te rátettel. Rendes telepítővel újraraktam (Microsoft oldalán le is lehet tölteni hivatalosan azthiszen csak egy pendrive kell amire kiírod, aktiválnod valószínű nem is kell már) , driverek a hp oldaláról. Azóta nincs vele bajunk nekünk se.

(#34155) Fernet válasza sanyie70 (#34154) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszi, úgy néz ki most rendben lesz, legalábbis sokkal jobb mint volt.

Nem értem mire jó akkor a beépített visszaállítás...

(#34156) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,
van egy win10 tabletem amit anó még win7-el vagy nyolccal vettem, akkor jó volt minden most meg lassú mint a lajhár.......

hogyan tudom visszaállítani win 7-re?

Köszönöm Árpi :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#34157) DeathLordX


DeathLordX
csendes tag

Sziasztok.
Mennyire megbízható ez az oldal esetleg tudja valaki? [link]
Elég hihetetlennek tűnik tűnik 45 ezer ft ért egy ilyen laptop.
Előre is köszi a válaszokat. :)

(#34158) dugo_ válasza DeathLordX (#34157) üzenetére


dugo_
veterán

Nyilván scam.

(#34159) danii14


danii14
tag

Sziasztok!

Nem találtam értékbecslős topicot, nem tudom jó helyen járok-e, de itt feltenném a kérdést.

Egy jó állapotú 2014-es Lenovo Yoga 2 Pro ultrabook kb. mennyit érhet most? 270 ezer forintért lett megvásárolva.

Konfig: i5 processzor, 8gb ddr4 ram(?), 128gb ssd, UHD kijelző

Előre is köszi!

Szívesen adok-veszek piros pontokat sikeres üzlet esetén! :)

(#34160) NEMO1968 válasza danii14 (#34159) üzenetére


NEMO1968
őstag

Itt előbb kapsz reális választ
[link]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#34161) danii14 válasza NEMO1968 (#34160) üzenetére


danii14
tag

thx!

Szívesen adok-veszek piros pontokat sikeres üzlet esetén! :)

(#34162) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Sziasztok!
Vásároltunk BF keretében egy Lenovo laptopot. Magam is meglepődtem, mert az eleve jó árú termékhez oda volt írva a Windows 10 Home. Ezt bizonyítani is tudom, mert a visszaigazoló emailben látszik, oda van írva. Megkaptuk a terméket tegnap, de freedos van rajta, sehol sincs előre telepített oprendszer. Rafinált a cég, mert az elektronikus számlában már freedos szerepel a részletezésnél. Mi a véleménye a zsűrinek? Érdemes megreklamálni?
Köszi!

(#34163) laca891 válasza Petyus87 (#34162) üzenetére


laca891
aktív tag

Új gép? Mennyi volt?
Nézd meg máshol mennyi az ára , ennek a konfigurációnak.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#34164) Petyus87 válasza laca891 (#34163) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Természetesen új. Lehet, hogy elírás volt, de az nem az én problémám. A terméket visszaigazoló emailben ott van Windows 10 home. Nagy katasztrófa nincs, mert e nélkül is megvettük volna a gépet (160 k volt), de akkor is, na. :)

(#34165) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!
Lenovo 520-15IKB laptop alá szeretnék laptophűtőt vásárolni. 10-11 ezer forintig bezárólag van minőségi értelmes hűtő?

(#34166) z0d1@Ku$ válasza Stylerr (#34165) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ahhoz az 1-2 fokhoz, amennyit nyernél vele, teljesen felesleges.

(#34167) Stylerr válasza z0d1@Ku$ (#34166) üzenetére


Stylerr
addikt

Még mindig várom a választ, köszönöm!

(#34168) bardati válasza Stylerr (#34165) üzenetére


bardati
tag

Értelmesebb és olcsóbb ha kemény felületen használod, és havonta kiportalanítod süritett levegővel (ott ahol a meleget fújja ki), vagy compressorral
Ezek a hűtők nem sokat érnek, mivel a hő belülről fakad, a burkolatot hűteni az "halottnak a csók" és egy idő után zajosak is lesznek a ventieik. -szóval költs inkább süritett lebvegőre

Bardati

(#34169) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
HP 6460b-nél a zsanér rögzítő menetek a képen látható módon kiszakadtak, így a képernyő takarólemez minden lecsukásnál fel akar ugrani. Egy probooktól az ember nem éppen ilyen problémát várna.
Van valakinek megoldási javaslata?
Új hátlap vásárláson kívül.

[ Szerkesztve ]

(#34170) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Van nálam egy ASUS ROG GL553VD noti, amin nem tudom beindítani a GTX 1050-et. Az Intel kártyát feltelepítettem, ezen kívül persze minden driver fel van telepítve, de már a hatodik nVidia csomagot próbálom, és mindegyik azt a hibát dobja, hogy az illesztőprogram nem kompatibilis a Windows ezen verziójával. Szedtem le a gyártó honlapjáról és az nVidia oldaláról is, de nem jutottam előbbre.
2015-ös Win10-et raktam fel, de ez nem hinném, hogy gondot jelentene.

A kártyát látja az AIDA, és az eszközkezelőben is ott van 3D videovezérlő néven, de mégse települ fel. Manuálisan is próbáltam megkerestetni a drivercsomagban, van, amelyikben megtalálja, de végül hibába ütközik ott is.

Itt is megtaláltam a problémát, nem egyedi eset...de megoldást nem kapott rá a tag.

Valakinek volt már ilyen baja?

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34171) csabyka666 válasza csabyka666 (#34170) üzenetére


csabyka666
addikt

...mégiscsak a Windows volt a probléma. 1709-es verzióval felment a driver.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34172) SP4C3 válasza csabyka666 (#34170) üzenetére


SP4C3
veterán

"2015-ös Win10-et raktam fel, de ez nem hinném, hogy gondot jelentene." - Pont itt van a kutya elásva.

A miért-re meg nemtudni a választ, két elmélet is beugrott:

A.) Nvidia gyökér driverfejlesztői nagy erőkkel fókuszáltak a telibevert nv telemetry container szarságra és így a fontosabb dolgokra nem jutott idő.

B.) Nv cumizza redmond-ot és most ők is profitálnak mikibácsikáékból és a rákfene telemetriából.

Ja látom, hogy meglett mire leírtam. :DD

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#34173) prannk


prannk
őstag

HAli. Asus N551JW be melyik a legerősebb vga amit bele lehet rakni? Ez a GTX960m 2 gb lófa*z

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#34174) dugo_ válasza prannk (#34173) üzenetére


dugo_
veterán

Forrasztott, nem cserélhető.

(#34175) Dell XPS válasza Blackhole13 (#34169) üzenetére


Dell XPS
veterán

Esetleg visszaragasztod a csavarfészkeket vagy pákával műanyag hegesztést imitálsz. Elég macerás, de hátlap nélkül nincs sok opció.

Üdv, Dell XPS

(#34176) prannk válasza dugo_ (#34174) üzenetére


prannk
őstag

És húzni mennyit lehet rajt? Gpun es memorian

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#34177) dugo_ válasza prannk (#34176) üzenetére


dugo_
veterán

Tapasztalatok alapján +135MHz mag- és +500MHz memóriafrekvencia érhető el alapfeszen.
Mondjuk ettől nem fog kategóriát ugrani a kártya.

(#34178) csabyka666 válasza SP4C3 (#34172) üzenetére


csabyka666
addikt

Fene tudja, de régebbi drivereket nem is találtam, talán 2017 év elejit. Mindegy, működik, a többi meg legyen a Microsoft meg az nVidia baja. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34179) SP4C3 válasza csabyka666 (#34178) üzenetére


SP4C3
veterán

Pont ez a baj, hogy nem az ő bajuk. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#34180) Lokarson


Lokarson
tag

Hogyan tudom megnézni, hogy milyen panel van a notebookban?
A hwinfo32 ennyit mond:
Monitor Name: LG Philips [Unknown Model: LGD04B2]

"Ha jön a világvége kimegyek majd külföldre, ott nem talál meg elrejtőzöm előle..."

(#34181) SP4C3 válasza Lokarson (#34180) üzenetére


SP4C3
veterán

hátulján matrica

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#34182) prannk válasza dugo_ (#34177) üzenetére


prannk
őstag

Es feezuktseget is lehet allitani? Mer 112 % on megy a venti jatek alatt 71 68 fok kozott szokott lenni

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#34183) Papooo válasza Lokarson (#34180) üzenetére


Papooo
senior tag

Aida32 pontosan meg tudja mondani.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#34184) dugo_ válasza prannk (#34182) üzenetére


dugo_
veterán

Nem valószínű és nem is tanácsos.

(#34185) Cirkaloo


Cirkaloo
tag

Sziasztok!

Barátnőm most vásárolt ÚJ laptopot. Asus vivobook max x541 talán.
Intel i5-7200u proci, 4gb ddr4 2133mhz ram, gt920m 2gb vga, 5400rpm hdd.

Windows 10 ent. 64bit lett telepítve, mert csak ugye win 10et enged.

Maga a rendszer is nagyon lassú. Lassan történik minden. Mintha egy pentiumos laptopot hajtanánk.

Játékokban jól teljesít, 80-120fps is akár, játéktól függően...wow, csgo ilyenek.
Azonban gyakran megakad a kép ilyen fél-negyed másodpercekre, ami nagyon dühítő.

Tipp, hogy mi okozza?

- legfrissebb nvidia driver telepítve
- legjobb teljesítményre állítva
- chipset driver telepítve
- nem melegszik

Kanadai bestbuyon tobben is panaszkodnak gyenge lassu teljesitmenyre.

[ Szerkesztve ]

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#34186) csabyka666 válasza SP4C3 (#34179) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja igaz. :D :C

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34187) csabyka666 válasza Cirkaloo (#34185) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Egy ilyen notinak nem szabad lassúnak lennie! HDD Sentinel mit mond? A vinyó 100/100-as? A gyártó honlapjáról minden drivert fel kell telepíteni, nem csak azt, ami felkiáltójeles az eszközkezelőben. SATA driver, Intel MEI, Rapid Storage Technology...mindent. Nyisd le a további drivereket, ott lesznek azok is.
BIOS-ban (UEFI-ben?) a SATA vezérlőt állítsd AHCI-re (lehet nincs benne más lehetőség), bár ha IDE-n telepítetted a Win10-et, akkor sanszos, hogy újra kell rakni AHCI-n, mert az átállítás után nem fog elindulni...

Saját vélemény, de egy ilyen gépbe én nem vacakolnék a HDD-vel, menne bele helyette egy SSD, a HDD meg bekerülne a DVD meghajtó helyére. Sokat ront az élményen az SSD, már egy jóval gyengébb notit is fel tud dobni.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34188) Papooo válasza Cirkaloo (#34185) üzenetére


Papooo
senior tag

Más tipusnál, de én is belefutottam wotozás közben ebbe a jelenségbe.
Ott a wifi volt a bűnös.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#34189) Cirkaloo válasza csabyka666 (#34187) üzenetére


Cirkaloo
tag

Csabyka:

Nem hát! azért vagyok én is nagyon pipa!!

Vadi új, szóval nem lehetne szar a hdd...elvileg.
Később tesztelem a hdd-t, mert még nem rá mód.
Meg a memóriát is.

Illetve akkor megnézem a többi drivert is.

Sims 3hoz kellett volna netframework, de azt se tudtam sehogy felrakni, pedig nem vagyok analfabéta.:D

Ssdt javasoltam én is, de nem szeretné megbontani a gépet. Na meg kiadni rá 20-25ezret.

————

Papooo: offline módban is produkál ilyent :(

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#34190) dugo_ válasza Cirkaloo (#34189) üzenetére


dugo_
veterán

Igazából akkor járnátok a legjobban, ha (netes rendelés esetén) visszavinnétek a 14 napos elállással. Nem a lassúság amit, hanem mert az X széria egy széthullós, agyonspórolt hulladék.

(#34191) Papooo válasza Cirkaloo (#34189) üzenetére


Papooo
senior tag

A net frameworköt a windows szolgáltatások hozzáadásával lehet beüzemelni

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#34192) Cirkaloo válasza Papooo (#34191) üzenetére


Cirkaloo
tag

Írta, hogy leszedi netről, de semmit se csinál...:/

Dugo: ennyire nem jó az X ?
De akkor se magyarázat erre az alacsony teljesítményre

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#34193) Soybex válasza Cirkaloo (#34192) üzenetére


Soybex
őstag

Nem lehet hogy nem jogtiszta a windows és azért nem szedi le?
Plusz lehet a háttérben a windows updateli magát meg a defender szolgáltatást nyomatja 1000%

+1 Papo X széria egy joghurtos dobozba rakott izzó gömb

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#34194) Papooo válasza Cirkaloo (#34192) üzenetére


Papooo
senior tag

Valahol olvastam:
"Sz@rból nem lehet várat építeni, de laptopot igen. Az Asusnak sikerült az X szériával."

Próbálj ki egy clean installt, hátha valami összekavarodott

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#34195) dugo_ válasza Cirkaloo (#34192) üzenetére


dugo_
veterán

Nem magyarázat, de látod már a 0. napon mit produkál... :D

Fél-egy éves gépeknél szokott előjönni olyan, hogy az egész kijelző a kezedben marad nyitáskor, mert zsanérostól szakad ki a gépből. :U Ismerősi körben is volt ilyen X szériával, meg a fórumos notis körökben mozgók is rendszeresen számolnak be róla.

(#34196) Cirkaloo válasza dugo_ (#34195) üzenetére


Cirkaloo
tag

Te jó ég....ilyent látsz belinkeled?

——
Közben nekiestem teszteknek. Hideg levegő jön ki, de mégis 85fok.
Igaz gyár szerint 100ig mennek.
—-

Windows nem jogtiszta, de ez más gépeken sosem volt probléma, igaz 8.1et használok.

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#34197) Soybex válasza Cirkaloo (#34196) üzenetére


Soybex
őstag

Ha nem jogtiszta akkor azért nem megy fel rá a Netframework. Win 10 egyik frissítése óta ez van. Leírnám hogyan lehet megkerülni de most jelenleg nem ez a téma + tiltott a forumon :))

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#34198) Cirkaloo válasza Soybex (#34197) üzenetére


Cirkaloo
tag

Igazából elsőnek ne legyen teljesítmény probléma. :D

AHCI-re van rakva alapban. HDD olvasási sebessége elég lassú..de amúgy hibátlan a HDD.
Most lett minden driver updatelve.

Így sem lesz jó, csalódott leszek

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#34199) Papooo válasza Cirkaloo (#34196) üzenetére


Papooo
senior tag

"Hideg levegő jön ki, de mégis 85fok." - ott valami hűtés gond van, mert 85 fok esetén már a kifújt levegő is meleg kellene hogy legyen.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#34200) Cirkaloo válasza Papooo (#34199) üzenetére


Cirkaloo
tag

Ezért nézek én is, mint borjú az újkapura. :|
Mivel magam is rengeteget szervizelek gépeket, de ez full megfogott.

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.