Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) ftsaba28


ftsaba28
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Lenovo B590 laptop és most nem működik a billentyűztette előző nap még hibátlanul működött.
Nem reagál semmire csak az FN bill. kombinációk működnek rajta.
Ez gép hibája vagy lehet a windows csinálja ezt?

(#23502) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

WIN8.1-el vásároltam a laptopot.
Úgy tervezem, hogy a laptopon lévő WIN8.1-et felfrissítem WIN10-re.
Majd frissítés után ISO-ból felrakom ismét a WIN10-et,hiszen így kapok tiszta telepítést.

A következő kérdésem lenne:

1. A WIN10 ISO-ból történő felrakásakor a merevlemezről törlöm az eredeti WIN8.1-es rendszert. Ha visszaraknám még egyszer a WIN8.1-et, akkor a rendszer betudja magát aktiválni, a kód el van-e mentve valahol a BIOS-ban? Vagy a WIN10 telepítése előtt olvassam ki egy programmal? Melyiket használjam erre?
2. Ha felrakom ISO-ból a WIN81-et vagy WIN10-et, akkor különféle illesztők után kell-e kutakodnom a HP-honlapján, vagy megy flottul minden?

(#23503) Tim82 válasza anonymus89 (#23500) üzenetére


Tim82
nagyúr

HWInfo64 kiírja a memóriamodulok pontos típusait, gyártóját is.

A feszültség értékeket is kiírja. Amúgy jól emlékszel, 1,35 V a DDR3L, 1,5 V a "normál" DDR3.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23504) demars


demars
addikt

Sziasztok!

Hétvégén szeretnék ismerősömnek egy packardbell easynote laptopot újra telepíteni (lassan 5 éve döcög rajta a win, illetve a hdd fullon van), mert szegényke folyton behal. Az adatmentés folyamatban van.
Az lenne a kérdésem, hogy álljak neki? Ehhez nem adtak telepítő lemezt, ha jól emlékszem a hdd-n van egy recovery rész... (kértem, hogy keressék elő a dobozát, hátha abban lesz valamilyen lemez) Van ehhez valahol egy útmutató, hogy kell innen friss rendszert felrakni?
Persze más megoldást is szívesen fogadok!

Köszi!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#23505) Dell XPS válasza demars (#23504) üzenetére


Dell XPS
veterán

Alt + F9 a recovery konzol, oda belépve tudod újra telepíteni a rendszert. A teljes formázást indítva (ami töröl mindent !), megkezdődik a telepítési folyamat. Nem lehet elrontani, kb 2.5 óra, plusz a frissítések... (~193db)

Nagyon sok gyári alkalmazás is települ ami igen felesleges, és terheli a gépet, így szerintem egy tiszta rendszer lenne a megoldás. :)

Üdv, Dell XPS

(#23506) GEPESZ66 válasza Dell XPS (#23505) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ha például ISO-ból csinálok tiszta telepítést,akkor honnan olvassa ki az aktiváló kulcsot?

(#23507) Dell XPS válasza GEPESZ66 (#23506) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerencsés esetben a flashmemóriából, de ha felhívod a Microsoft ügyfélszolgálatát szívesen segítenek, és 5-10 percen belül aktiválják a rendszert. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#23508) anonymus89 válasza Tim82 (#23503) üzenetére


anonymus89
addikt

Nagyon szepen koszi! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#23509) cs_dy


cs_dy
tag

Kedves fórumtagok!

Van egy Asus gép ami nemrég lett véve.

x555la

4010U proci, 4 GB RAM 4400 hd Intel vga.

A YouTube zene viszont akadozik, amennyiben ablakot váltok, de akkor is ha csak a YouTube oldalt zene közben le fel mozgatom. Mi lehet az oka ennek? 8.1 van felrakva rá, ami 64 bites. Van rajta gari. Érdemes vele vacakolni vagy vigyem vissza megnézetni?
Windows 7 et akarok rárakni szerintem azzal stabilan működne.

Köszönöm

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#23510) demars válasza Dell XPS (#23505) üzenetére


demars
addikt

Hú köszi... Jó volt a gép eddig! Nagyon meg vannak vele elégedve... Megjárta a sivatagi harcmezőt is ( szó szerint)
Ha tiszta telepítést szeretnék annak hogy álljak neki?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#23511) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok!

Van egy Fujitsu Lifebook T730, benne 2x1GB 1066MHz (PC3-8500) RAM, ezt szeretném kimaxolni 2x4GB-ra.

Ma már szinte csak 1333MHz (PC3-10600) ram-okat kapni, 1066-os ha van is, jóval drágább, így adja magát, hogy az újabbat vegyem. A kérdésem, hogy működik a gyorsabb RAM a lassabb órajelen, minden gond nélkül?

Konkrétan ezt néztem ki: [link]

Előre is köszi!

(P.H.)

(#23512) Tim82 válasza .DLL (#23511) üzenetére


Tim82
nagyúr

Működni fog gond nélkül 1333-as RAM, csak 1066-ra veszi vissza majd a noti. Semmilyen problémád nem lesz ebből - az én Thinkpad X201-emben pl. Hynix 1600-as modulok vannak és üzemelnek 1066-on.

Kingston Value RAM-okat mindenesetre szerintem csak úgy vegyél notiba, hogy kompatibilitási gond esetén ne okozzon nehézséget a visszacsere intézése. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23513) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv! Egy HP AIO PC képernyőéről lenne szó. Egyszer csak fehér lett a képernyő, újraindítás után dettó. Az alaplap és egyebek jók lehetnek, (hdd led működése alapján). Lehúzott LVDS csatival is fehér, tehát az MXM vga jó (lehet). 5-let, hogy mit csináljak vele? Használtan vettem, kompromisszumtól sem mentes, de szeretem ezt a gépet.

(#23514) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy Medion x6811-es laptop-om.
Spec:
-i7 740QM
-Nvidia GTX460M
-6gb ram
-SSD

A kérdés az lenne hogy megfelelnek-e ezek a hőfokok? A gép most lett takarítva és újra pasztázva.
[link]

(#23515) demars válasza Dell XPS (#23505) üzenetére


demars
addikt

Jut eszembe... Mennyi idő után illene újra pasztázni a gépet?
Még sosem volt takarítva...
Youtube-on szoktam nézni, mit hogy lehet szétszedni...
Gondolom nem árt neki...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#23516) adika4444 válasza demars (#23515) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

Évente, de kétévente mindenképpen érdemes! Ha teheted akkor akár évente is!

üdv, adika4444

(#23517) .DLL válasza Tim82 (#23512) üzenetére


.DLL
veterán

Köszönöm, akkor a sebesség miatt nem aggódom, lehet 1600-as lesz a későbbi áthordozás végett, az kicsit időtállóbb.
Viszont az alacsony feszültségű (1,35V) modulok mennek-e 1,5V-os slot-ban, ehhez is tudnak alkalmazkodni vagy elfüstölnek? :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23518) Tim82 válasza .DLL (#23517) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem mernék rá megesküdni, hogy az első generációs Core i procik alá tolt mobil chipsetek rendesen kezelik a DDR3L modulokat. Olvastam ezt is, azt is, próbálni nem próbáltam és nem is fogom tudni (vannak 8 GB-os DDR3L moduljaim, de azokat a méret miatt sem kezeli rendesen az Arrandale-s X201-em).

A biztos az 1,5 V-os, normál DDR3.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23519) Dell XPS válasza demars (#23510) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha nem érezték hátránynak (nem volt lassú..?) akkor nyugodtan mehet a gyári visszaállítás, tökéletes lesz. :K

Tiszta telepítés esetén letöltesz egy ISO -t (Win7 home 64bit ), majd RUFUS nevű programmal készítesz egy boot -olható telepítőt (pendrive). Kiválasztod az USB - HDD boot opciót (F12), és indul a telepítési folyamat. :)

A hiányzó és megfelelő meghajtóprogramokat a support oldalról tudod letölteni S/N alapján.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#23520) Dell XPS válasza demars (#23515) üzenetére


Dell XPS
veterán

pasztázás:

Terheléstől és környezettől függő tényező. Elsősorban monitorozni kell a hőmérsékleti tartományokat időnként, és ennek eredménye dönti el. Érdemes fél - egyévente kitakarítani a hűtőventilátort -, hűtőbordát, ezzel ki lehet tolni a pasztázás intervallumát. A lamellák elkoszolodása sokkal előbb jelentkezik, ami rontja a megfelelő hőleadást, és veszélyezteti a paszta állagát, ergo kiszárad.

Sajnos a művelet több noti esetében teljes megbontással jár, így szinte pasztázni is kell.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#23521) biroatis


biroatis
tag

Tudtok nekem abban segiteni, hogy van egy Dell Inspiron 5521-es laptopom(i5,8gb,1TB, Radeon 8750M 2 GB)

és akad rajta a fifa 14 alapon is, ahogy leteszem tálcára csak a Intel kártyát mutatja hogy aktiv, lehet hogy nem kapcsolbe a AMD kártya??

www.expertnet.hu//Samsung Galaxy S6 (gold) 6.0.1//Samsung UE40F7000//Xbox360 250GB

(#23522) MurdR válasza biroatis (#23521) üzenetére


MurdR
veterán

Be van állítva az AMD kártya?
Asztal, jobb klikk, váltható graf. rendszer....

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#23523) biroatis válasza MurdR (#23522) üzenetére


biroatis
tag

Meg van köszi rámentem, azt irja ki hogy nincs hozzárendelve, mit állitsak be?(aramforras alapjan, nagy teljesitmény, energiatakarékos)

www.expertnet.hu//Samsung Galaxy S6 (gold) 6.0.1//Samsung UE40F7000//Xbox360 250GB

(#23524) Dell XPS válasza perfegor17 (#23514) üzenetére


Dell XPS
veterán

Órajelek hiányába nehéz megitélni. Azt látni, hogy 100% -on megy a ventilátor (?), a hőmérsékleti tartomány maximálisan elfogadható (idle), de ilyen erős komponenseknél teljes terhelésen lehet véleményt alkotni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#23525) perfegor17 válasza Dell XPS (#23524) üzenetére


perfegor17
senior tag

Helló köszi a választ ez most terhelés nélküli hőfokok terhelve olyan 66-70c-ig megy fel maximum.

(#23526) Dell XPS válasza perfegor17 (#23525) üzenetére


Dell XPS
veterán

Tökéletes. :)

Üdv, Dell XPS

(#23527) biroatis válasza biroatis (#23523) üzenetére


biroatis
tag

Nagy teljesitményre raktam, de semmi vált ugyanugy akad :(((

Intel-esen le kell valamit tiltani?

Áttettem energiatakarékosra,de semmit nem enged azon belül!

GPUz??

jah am Win 8.1

[ Szerkesztve ]

www.expertnet.hu//Samsung Galaxy S6 (gold) 6.0.1//Samsung UE40F7000//Xbox360 250GB

(#23528) MurdR válasza biroatis (#23523) üzenetére


MurdR
veterán

Energiagazdálkodásnál is be lehet állítani azt hiszem, hogy mely feladatoknál melyik VGA-t használja.

Biztos hogy a dedikált GPU-t használja?

Tedd nagy teljesítményemre, indítsd el a Fifát, és elvileg GPUz-vel látod, ha a GPU-t használja.

Ne tedd át energiatakarékosra, az az Intel.
Próbáld meg konfigurálni az energiagazdálkodást. Állitsd teljesítménycentrikusra, utána speciális, és a VGA résznél válaszd ki, hogy a Fifa a GPU-val menjen.

naccerű, win8 eddig két általam vásárolt gépen volt, kb 10 percig használtam. :D
De ezeknek a beállításoknak szerintem ott is meg kell lennie.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#23529) perfegor17 válasza Dell XPS (#23526) üzenetére


perfegor17
senior tag

Akkor megnyugodtam igaz max terhelésen azért már van hangja a kicsikének :D

(#23530) biroatis válasza MurdR (#23528) üzenetére


biroatis
tag

teamviewer?

gyorsabb lesz sztem

nem tetszett a win7 mert nem vt hozzá jó wifi driver, és a 60mb-s netem ből csak 3 mb-t látott, felkerült a win 8 és tessék.... 62 mb van wifin

[ Szerkesztve ]

www.expertnet.hu//Samsung Galaxy S6 (gold) 6.0.1//Samsung UE40F7000//Xbox360 250GB

(#23531) MurdR válasza biroatis (#23530) üzenetére


MurdR
veterán

Melóból vagyok, és mobilról pötyögök. Nem kivitelezhető részemről :B

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#23532) biroatis válasza MurdR (#23531) üzenetére


biroatis
tag

kár... esetleg emailben tudunk értekezni h megprobalnad ha gépről vagy?

www.expertnet.hu//Samsung Galaxy S6 (gold) 6.0.1//Samsung UE40F7000//Xbox360 250GB

(#23533) MurdR válasza biroatis (#23532) üzenetére


MurdR
veterán

Leghamarabb holnap után nappal tudok ránézni tímvívörrel Neked. (holnap reggelig melózok, napközben meg nem tudok gép előtt lenni.)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#23534) biroatis válasza MurdR (#23533) üzenetére


biroatis
tag

az nekem paradé, ha itt irsz:atisbiro@gmail hogy mikor pontosan

www.expertnet.hu//Samsung Galaxy S6 (gold) 6.0.1//Samsung UE40F7000//Xbox360 250GB

(#23535) PCMaster133


PCMaster133
csendes tag

Sziasztok, nem tudom hallottatok-e már az eGPU kifejezésről...
Engem az érdekelne hogy aki ért az ilyen dolgokhoz az meg mondhatná nekem hogyha az én laptopomhoz vennék egy ilyen Külső Videókártya adaptert akkor az valószínűleg működne nem is ez a kérdés hanem az hogy megéri-e... Ugyan az-e a teljesítmény mintha egy asztali pc-be dugnám be azt a kártyát vagy ha ebbe a külső adapterbe?
Az én laptopom egy Acer Aspire 5742G amiben nem i3 hanem i5-van

Konfiguráció:
Intel Core™ i5 M 480 @ 2.67Ghz
4GB Ram 1333Mhz (Ami valamiért csak 667 mhz-en megy)
Intel™ HD Graphics 3000 *integrálva*
NVIDIA GeForce GT540M 1GB *dedikált*

Win 10 (64bit)

A másik kérdésem az lenne hogy mivel van egy dedikált GPU is a laptopban ezért nem-e zavarodna meg ennyi kártyától a laptop nekem ha van Külső videó kártya nem lenne szükségem erre a dedikált kártyára ezt valahogy ki lehet iktatni? (Biosba néztem nincs ilyen funkció hogy dedicated video card on/off)

Válaszaitokat előre is köszönöm.
És a termék amiről szó van:
[link]

(#23536) Dell XPS válasza PCMaster133 (#23535) üzenetére


Dell XPS
veterán

eGPU tapasztalatok :)

Üdv, Dell XPS

(#23537) demars válasza Dell XPS (#23519) üzenetére


demars
addikt

Köszi az infókat!
Neked is adika4444!
Még nem szedtük szét. Ha túl komplikált lesz, megy szakihoz...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#23538) Gesta28 válasza Dell XPS (#23431) üzenetére


Gesta28
tag

Nos, ezt az infót kaptam az eladótól:

"Ki volt kapcsolva. Utána nem indult be !
Amennyire tudtam szétszedtem , h száradjon ki "

Ötletek? :) Mi sérülhetett?

(#23539) demars válasza demars (#23537) üzenetére


demars
addikt

Megnéztem egy videót a tisztításról... Eléggé macerás. Totál szét kellene kapni. Lehet, hogy nem állok neki.
Nekem egy hp elitebook 8460p van, azt sokkal egyszerűbb.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#23540) Kbali válasza Gesta28 (#23538) üzenetére


Kbali
nagyúr

Bármi és akármi, nem távgyógyítani nem lehet

(#23541) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Laptopon BIOS frissítésről lenne kérdésem, konkrétan erről. Most néztem csak hogy májusban jött ez a frissítés, és az érdekelne, hogy megéri-e felrakni, lehet-e belőle valamiféle problémám.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#23542) Gesta28


Gesta28
tag

Sziasztok!

Olyan kérésem lenne, hogy lehetséges olyan USB által csatlakoztatott vinyóra operációs rendszert telepíteni, belső vinyó hiánya esetén, vagy mindenképpen kell, hogy legyen a notiba vinyó?

A problémám az, hogy van egy notim, amibe a vinyót, csak keret segítségével tehetném bele, viszont keretem egyelőre nincs. Lehetséges az, hogy a vinyót USB-n kersztül csatlakoztatom a notihoz, és arra teszek op. rendszert? :)

Remélem érthető voltam. :)

(#23543) levi1108


levi1108
tag

Sziasztok!

Van egy Acer Aspire V3-571G típusú laptopom, és van egy kis gondom.
Játékok alatt hirtelen lemegy az fps, néha pár perc után, néha pedig másodpercek alatt...
Elsőnek driverre gyanakodtam, majd bios-ra, viszont ezek nem segítettek.Melegedni sem melegedik annyira ami ezt okozhatná.
Gpu-z programmal arra lettem figyelmes, hogy a GPU (GT 630M) órajele ingadozik, méghozzá elég rendesen.
Ez azt jelenti hogy alapból 650Mhz, viszont mikor a szaggatás bejön akkor lemegy 200 alá, ezért biztos vagyok benne hogy ez okozza a gondot.

Valakinek van valami ötlete?

(Core i3, 4gb ram, 1tb hdd, win 8.1)

(#23544) adika4444 válasza Gesta28 (#23542) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Érdeklődj a Windows-nak megfelelő topikban, 7 esetén például:
[itt]

üdv, adika4444

(#23545) myckie2


myckie2
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a HP notebookom felső része (kijelző) összecsukáskor valószínűleg hozzáért az akkumulátorhoz, amely karcokat eredményeztek a felületen. Ez nem csak, hogy látványilag ront rajta, de az értékéből is veszít így a gép. Kérdésem, hogy ha beviszem garanciába akkor szerintetek ehhez a problémához, hogyan állnak hozzá?

(#23546) adika4444 válasza myckie2 (#23545) üzenetére


adika4444
addikt

Hát nem tudom, de ha csak simán csuktad lefelé és úgy ért hozzá, azt mondd meg a szervízben is, mert ez így egészen biztosan nem normális.

üdv, adika4444

(#23547) myckie2 válasza adika4444 (#23546) üzenetére


myckie2
őstag

Kicsit rosszul írtam, nem egyszer ért hozzá, hanem valószínűleg folyamatosan, mert konkrétan sok egymás mellett lévő függőleges vonalakról van szó.

(#23548) Dell XPS válasza demars (#23537) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem annyira bonyolult, de ha úgy érzed akkor az lenne jobb megoldás. Videokártya neuralgikus pont, és a csavarfészkek is könnyen kitörnek a burkolati elemekből, így igényel némi tapasztalatot. Thermalpad is kell hozzá, nem elég a paszta (!).

Üdv, Dell XPS

(#23549) Dell XPS válasza Gesta28 (#23538) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem jelentett segítséget a magyarázat, szerintem ne vállald be. :N

Üdv, Dell XPS

(#23550) Gesta28 válasza Dell XPS (#23549) üzenetére


Gesta28
tag

Valahogy én is erre a következtetésre jutottam :)
Vettem helyette egy Lenovo 3000 N200-at ugyanolyan árban, és annak semmi baja. :DD

Köszi szépen a jó tanácsokat :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.