Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) Dell XPS válasza akaido (#16249) üzenetére


Dell XPS
veterán

Válaszokat nem igazán értem elsőre. Dell -support illesztőivel működnie kell a notinak, de ha nem így lenne, akkor Linux alatt biztosan felismerné a videokártyát amennyiben nem sérült a BIOS. Ahogy emlékszem, tiszta telepítés mellett ott volt a GPU, de elutasításra került az illesztő telepítése.

Annak működnie kell! IGP nélkül ne üzemeljen egy XPS.. :) Install előtt nem volt gond a notival?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#16252) newwave0507 válasza tepenzed (#16248) üzenetére


newwave0507
tag

Szia !

A lényege körülbelül hogy soha ne merítsd le teljesen , 5-10%-on kezd el visszatölteni, 80-90%-ig , be tudod állítani mondjuk hogy 3%nál kapcsoljon ki a noti , de arra figyelj hogy ne csak hibernáljon , hanem kapcsoljon is ki .

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#16253) tepenzed válasza newwave0507 (#16252) üzenetére


tepenzed
őstag

köszi szépen a réginél ott hibáztam,hogy folyamatosan töltőn volt és állítólag akkor jobban terhelődik ha folyamatosan 100%-on van. Olyan program nincs esetleg,hogy bár be van dugva,de csak akkor kapja meg az áramot amikor már mondjuk csak 10%-on van,bekapcsol feltölti 90%-ra majd megint nem kap áramot :D? Bár gondolom ez sozftveresen nem lehetséges

(#16254) newwave0507 válasza tepenzed (#16253) üzenetére


newwave0507
tag

Háát .. nem igazán tudok ilyen programot :/.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#16255) Tim82 válasza tepenzed (#16253) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha a notid gyártója biztosít megfelelő power management-re képes segédprogramot (mint pl. Lenovo Thinkpad-eknél a Power Manager), akkor igenis lehetséges szoftveresen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16256) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy egy
asus m4a79xtd evo alaplapra fellehet e tenni egy AeroCool HT-101 CPU Coolert ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#16257) #65537792 válasza dvd_R+ (#16256) üzenetére


#65537792
törölt tag

Jó helyre írtad? :D

(#16258) dvd_R+ válasza #65537792 (#16257) üzenetére


dvd_R+
őstag

azonnali kérdés :P

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#16259) Rivaul válasza dvd_R+ (#16258) üzenetére


Rivaul
addikt

Azonnali de nem notis :U Amúgy sajnos nem jó az am3-ra. Max egy kis alakítgatással.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16260) dvd_R+ válasza Rivaul (#16259) üzenetére


dvd_R+
őstag

ups akkor bocsi :DDD és köszi a választ

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#16261) #65537792 válasza dvd_R+ (#16260) üzenetére


#65537792
törölt tag

Je neked ilyen szelektív az olvasásod? :D Azonnali ... kérdések órája. Jó lesz ide. :D

(#16262) dvd_R+ válasza #65537792 (#16261) üzenetére


dvd_R+
őstag

:DDD sírok :D félre néztem még 1x sorry xD :C

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#16263) newwave0507 válasza #65537792 (#16261) üzenetére


newwave0507
tag

:C

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#16264) tepenzed


tepenzed
őstag

Az lenne a kérdésem,hogy az alábbi maximum hőmérsékletek hosszú távon nem túl ártalmasak-e? Mindent felrakok a játékban ultrára és a következő hőmérsékeltetket kapom(max oszlopban):

http://prohardver.hu/dl/upc/2014-07/12/417156_owofdhlkjrfczstb_capture.png

[ Szerkesztve ]

(#16265) newwave0507 válasza tepenzed (#16264) üzenetére


newwave0507
tag

Szerintem ez még teljesen oké :) Nekem 90 fok szokott lenni .

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#16266) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Rákérdezek itten is, hátha tudtok rá válaszolni. Szóval van egy Samsung NP270E5E notim, amivel teljesen elégedett vagyok, de azért a HD2500 helyett jobban elviselnék egy HD4000-et, ezért felmerült a proci csere lehetősége.
Az alábbi képen pontosan látszik, hogy HM70-es chipsetes, BGA1023-as foglalatú a mostani. Mi az a legolcsóbb i3, amiben HD4000 (vagy jobb) van és belemegy ebbe a notiba? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16267) MurdR válasza V.Stryker (#16266) üzenetére


MurdR
veterán

Szia. A procid BGA tokozású, nem cserélhető.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#16268) V.Stryker válasza MurdR (#16267) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Akkor ezt rövidre is vettük. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16269) MurdR válasza V.Stryker (#16268) üzenetére


MurdR
veterán

Sajnos. Anno én is belefutottam ilyenbe. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#16270) aizen92


aizen92
addikt

Sziasztok!

Most vettem egy masinát 4GB rammal. Játékra szerintem elég lesz a 6GB is, mert amikor 8 GB-os laposom volt, kb soha nem használtam ki...

Mennyire gáz, hogy nem 3+3-as, hanem 4+2-es lenne?

Másik kérdés 4 GB 1600Mhz DD3L van benne. Csak DD3L-t vehetek mellé, vagy jó lesz a 2 gb-os DDR3-as is?
:R

(#16271) V.Stryker: Köszönöm szépen a villámgyors választ!!! :R Így is fogok tenni!!! :R

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#16271) V.Stryker válasza aizen92 (#16270) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én a helyedben egy 2GB-os DDR3 1600-ast vennék. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16272) szaporv


szaporv
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus X51rl laptop. Keresgéltem neten, de nem találtam semmi olyan irományt amiben meglenne említve, hogy milyen processzorokat támogat a gép... Találkozott már valaki ezzel a típussal, esetleg van e valakinek karbantartási útmutatója a géphez, mert azt sem találtam... Köszönöm!

hp Elitebook 8540p

(#16273) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Milyen átalakító kell ahhoz hogy a hang ki menetet és a mikrofont szétválasszam 2 jack aljzatra egy kombinált hang kimenetes laptop-nál (Asus N550JK)?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#16274) depe95


depe95
tag

Sziasztok, laptopvásárlás előtt állok és a kiszemelt gép (lenovo y50) csak 1 hdd hellyel rendelkezik, msata csatlakozó nincs.
Így érdekelne, hogy szerintetek melyik a jobb megoldás:
250GB SSD vagy WD Dual Drive 1TB HDD+ 120GB SSD egyben
Mivel még sose volt laptopom, így nem tudom mennyire jól működik, ha mondjuk játékot külső HDD-re telepítenek, ami usb 3.0-án csatlakozik a géphez, emiatt lenne jó a Dual Drive.

(#16275) #65537792 válasza depe95 (#16274) üzenetére


#65537792
törölt tag

Szerintem külső HDD-én nem fognak megfelelően menni a játékok vagyis én egyszer próbáltam és nem volt az igazi.
Igen elég gáz, hogy frissen megjelent gépnél ami 300k nincs benne msata. Én a helyedben más gépet néznék.

Itt az egyetlen megoldás szerintem az a WD HDD + SSD kombó lesz a jó választás, de hát tudjuk, hogy nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#16276) depe95 válasza #65537792 (#16275) üzenetére


depe95
tag

Néztem én még az Asus G56-ot, csak abban gyengébb videokártya van, na meg garanciát kibővítve 3évre ugyanott vagyok mint az Y50-el.
Sose használtam még külső HDD-t játékra, így olyat keresnék aki esetleg már igen, hogy hogy működne. Mert az alapján amiket olvastam van ahol azt írják, hogy már usb 2.0-án is megfelelő sebességgel ment a játékokhoz, de van ahol meg negatívat írnak róla.

A WD 60e körül van, aprón láttam 40-be, az még az az ár amit meggondol az ember.

[ Szerkesztve ]

(#16277) #65537792 válasza depe95 (#16276) üzenetére


#65537792
törölt tag

Mondom nálam nem jött be a külső HDD-re való játéktelepítés. Főleg multis játékoknál nem fog pozitívan vissza köszönni.

(#16278) Pöttön válasza depe95 (#16276) üzenetére


Pöttön
őstag

Én asztalin próbáltam még egy 1tb-os usb 2.0-s hdd-vel és nagyon gáz.
Baromi lassan töltődtek be róla a játékok....
Némelyiknél (SC2) még egy kis mikro lag is volt, amit ha belsőre tettem megszűnt...
Továbbá ha olyan "jó" minőségű külsőd van mint nekem akkor meg van annak az esélye is hogy ledobálja a vinyót adatforgalom közbe.
Szóval én se javaslom a külső vinyós megoldást.

Valaki erre választ tud mondani? :) : (#16273) Pöttön

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#16279) akaido válasza Dell XPS (#16251) üzenetére


akaido
addikt

A noti műxik mind Vistával, W7-tel és W8-cal is, és minden DELL Support oldaláról leszedett Dr.Iver betegség nélkül telepíthető, kivétel a Gyevi Bírót, azaz az Intel GPU-t. Ez utóbbit nem jelzi semelyik Windows Eszközkezelője, csak a dedikált NVIDIA-t. Az L702X BIOS-a a legfrissebb verziójú.
A noti pontos előéletére rákérdezek.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#16280) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Miért szemétkedik a HP ? Egyik barátom vett egy vadi új HP Notebook-ot és a Windows 7 32 bitre azt írja,hogy nincs hozzá driver !!! Ennyire azért ne rohanjon már a számtech... :( Tudom lehet tuningolni ,de a gyári HP oldalon sincsenek hozzá 32 bites driverek csak 64 bitesek. Pffff....Még oda is írja,hogy a 32 bites driverekkel nem fog megfelelően működni a gép. És tényleg nem megy vele.Viszont sok olyan progit használ a haverom, ami meg nem fut 64 biten megfelelően, vagy egyáltalán nem indul el. Akkor hogy is van ez, kedves HP ? Aki új HP gépet vesz ,az ezt is tartsa szem előtt !!! ( Ja, a BIOS-a meg egy hányás.) Arról nem is beszélve,hogy a WIFI-t manuálisan (!) kell bekapcsolni rajta,mint egy Sokol rádiót....Ráadásul nem is mindig kapcsol be ,ha neki úgy tetszik....

[ Szerkesztve ]

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#16281) #65537792 válasza Atti1112 (#16280) üzenetére


#65537792
törölt tag

Ha vadi új HP, akkor legalább 4GB RAM van benne. Miért 32 bites op. van rajta?

(#16282) MurdR válasza Atti1112 (#16280) üzenetére


MurdR
veterán

Milyen HP gépet vett? Láttál Te már azon kívül HP gépet, vagy csak azt az egyet?
Ha le van írva hogy 32biten nem megfelelően működtek a driverek, akkor minek azt vett?
Nagy általánosságba beszélsz, ráadásul hülyeségeket.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#16283) S e t h


S e t h
nagyúr

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget,rokonságon belül szeretnének vásárolni egy laptopot, ami teljesen kívül esik az érdeklődési körömön, így sok rálátásom nincs a dologra.
Minimális igény lenne, szövegszerkesztés és net, illetőleg wifi, a kijelző nagysága gondolom nem szempont akkor ha 50 éves kor felettiek használnák elsősorban, mert a kijelzőn lévő tartalom nagysága állítható.
Erre maximum 120 ezer forint lenne, garanciális kiszolgálás lehetőleg minél tovább és megbízható üzlet, korábban én az iponnál vásároltam műszaki terméket, teljes megelégedéssel, nem tudom ezen a vonalon megbízhatóak-e.
Előre is köszönöm szépen a válaszaitokat!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#16284) Rivaul válasza S e t h (#16283) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia.
EZ a topic pont ezért van. Biztos segítenek megfelelő lapost választani.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16285) S e t h válasza Rivaul (#16284) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszönöm.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#16286) fo_di


fo_di
őstag

sziasztok,
valaki, aki a lenovo m5400al képben van, meg tudja mondani, hogy mekkora méretű ngff ssd fér bele?
2280-as belemegy? vagy csak a 2242es? mert az egy dolog, hogy az ngff csatlakozóját is titkolják, mert végül azt még sikerült megtudni, hogy van neki, de ez már tényleg hadititoknak tűnik

(#16287) arpeen2


arpeen2
senior tag

Na ilyet még nem toltam. Adott egy ASUS (régi) A6-os noti. W7 x86 volt rajta, badsector miatt vinyócserés lett. Már a friss win install előtt (a rossz vinyóval is) csinált olyat, hogy win alatt nem, vagy csak összevissza működött pár bill, főleg a kurzor mozgatók. Most a friss win alatt is ugyanezt csinálja, viszont USB-s billel is ugyanez a jelenség. Vkinek ötlet ? Semmilyen betűt nem tudok beírni, de saját, sem külső billentyűzettel. Jahh a saját, illetve külső egér is csinál érdekes dolgokat.

(#16288) Dell XPS válasza arpeen2 (#16287) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem KBC -hibás lett (keyboard controller).

Üdv, Dell XPS

(#16289) arpeen2 válasza Dell XPS (#16288) üzenetére


arpeen2
senior tag

Az vmi alaplapi vezérlés lenne ? Csak mert hogy külső bill+egér sem az igazi. :W

[ Szerkesztve ]

(#16290) Dell XPS válasza arpeen2 (#16289) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, és ilyen tünetekkel jelentkezik. (link)

Üdv, Dell XPS

(#16291) zannor


zannor
tag

Üdv!

Adott egy Lenovo Yoga 2 Pro notebook és egy LG 47LA660S televízió.

Kipróbáltam a notebookon a Wireless Display funkciót. Az első alkalommal csatlakozott is a tv-hez.
A tv-n arra kattintottam, hogy a következő csatlakozásoknál ne érdeklődjön arról, hogy engedélyezem-e vagy sem, hanem automatikusan kapcsolódjon.
No azóta akárhányszor próbálkozom a csatlakozással, nem sikerül. A noti és a tv is jelzi, hogy csatlakozás, de szétkapcsol és jelzi, hogy nem sikerült. (A notiban töröltem már a tv-t és újra fel is vettem, az sem oldotta meg.)

Találkoztatok már a problémával? Van valami megoldási javaslatotok?

(#16292) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!
Ajánlana valaki egy megbízható szervízt Debrecenben?
Valószínűleg gpu hibás a laptop, kellene rá egy árajánlat. ;]

1.4 T-jet M32

(#16293) Giappone


Giappone
csendes tag

Sziasztok,

Notebook garanciával kapcsolatban lenne kérdésem (nem találtam direkt ezzel foglalkozó topikot).
Úgy tudom bármilyen gép esetén, ha fontosabb alkatrész megy tönkre, a garancia újra indul. Jól tudom?
Kiterjesztett garanciás notebookom van, két évről háromra, és megadta magát az alaplapja. Most újraindul a gari? Ha igen, két év lesz vagy három? Hogy működik ez?
Köszönöm szépen a segítséget.

(#16294) #65537792 válasza Giappone (#16293) üzenetére


#65537792
törölt tag

Én ilyenről még nem hallottam. Max az alaplapra.

(#16295) erik365 válasza Giappone (#16293) üzenetére


erik365
aktív tag

Nem indul újra a gari, javítják aztán marad ami marad.

1.4 T-jet M32

(#16296) MurdR válasza Giappone (#16293) üzenetére


MurdR
veterán

Telefonoknál van olyan, hogy fődarab cserénél újraindul, de már ott sem mindegyiknél...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#16297) geucsa


geucsa
tag

Sziasztok!
Van egy HP Compaq 6730b gépem.
Processzor: Intel Core 2 Duo P8400 2,26 GHz (1066 MHz FSB, 3 MB cache)
Memória: 2 GB DDR2-800 CL6
Nem egy mai darab, ezért kicsit szeretném fejleszteni.
Arra gondoltam, hogy a memóriát felbővítem 4-re és veszek bele egy SSD-t, de fogalmam sincs milyen termékeket válasszak. Egyáltalán gyorsítanák-e a gépet?
Tudnátok ebben segíteni?

Köszönöm!

(#16298) MurdR válasza geucsa (#16297) üzenetére


MurdR
veterán

Persze hogy ''gyorsítanák''.
RAMból próbálj u.olyan márkát nézni mint ami benne van.
SSD-ből pedig egy 60GBos elég a rendszernek.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#16299) geucsa válasza MurdR (#16298) üzenetére


geucsa
tag

Köszönöm!
Az SSD márkája és egyéb tulajdonságai mindegy?

(#16300) Giappone


Giappone
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.
A dolog azért nem tiszta számomra, mert ha pl. hdd megy tönkre és cserélik, a garancia újra indul (tudom, többször előfordult velem). MP3 lejátszónál a fülhallgató halt meg és cserélték az egész szerkentyűt tokkal-vonóval, és a gari is elölről kezdett. Laptop esetén ilyen nincs, hiszen egyszerre nem megy tönkre az egész gép. Nem adja meg magát minden ugyanakkor. Alkatrészek mennek tönkre. Ebből gondolom, és hallottam is anno, de a forrásra nem emlékszem, hogy ha főalkatrész megy tönkre, akkor nullázódik a garancia.
Szerintem ez fontos lehet midenkinek - nekem eddig minden notebookomnak volt valami baja (sajnos gari után), tehát ennek utánanézek és visszajövök, ha találtam hivatalos állásfoglalást, esetleg valami jogszabályt.
Köszi a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.