Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) Mantin válasza MurdR (#16050) üzenetére


Mantin
aktív tag

Win 8.1 van a gépen :)
azért nem tudom hol találom a csökkentett módot...

[ Szerkesztve ]

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#16052) Dell XPS válasza Mantin (#16051) üzenetére


Dell XPS
veterán

shift+F8 indításkor?

Gépház/Általános/ Speciális rendszerindítás alatt tudod indítani csökkentett módban.

Üdv, Dell XPS

(#16053) Mantin válasza Dell XPS (#16052) üzenetére


Mantin
aktív tag

Köszi, most sikerült belépni csökkentett módba.
Csak simán vezérlőpultból töröljem először az NVIDIA majd az Intel drivert?

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#16054) Dell XPS válasza Mantin (#16053) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szvsz ezzel a programmal szedd le az illesztőket csökkentett módban, fent" kiválasztva a videokártyát.
Display Driver Uninstaller: [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#16055) inyuska


inyuska
tag

Sziasztok

Lenne egy Hp dv9000 notim.Csak külső monitorról ad képet.
Sajnos a videó kártya is csak a külső monitort látja és érzékeli , laptop kijelzője sehol sem látható.
Laptop monitorján sérülés nincs, illetve szalagkábel és az inverter a helyén van.
Valakinek ötlet?

(#16056) Dell XPS válasza inyuska (#16055) üzenetére


Dell XPS
veterán

Esélyes sajnos videokártya hibára a leírt jelenség, lehet természetesen más is, de ahhoz is az alaplapot kell mérni, vizsgálni. Teljes pontosághoz szervizkörülmények kellenek. :K

Üdv, Dell XPS

(#16057) duduati


duduati
aktív tag

Van egy régi Acer masina. Működött a gép normálisan, annyit kivéve, hogy a win néha nem csinált ezt-azt. Na mondom újratelepítem. Lemez be, telepítés megvan, win7 felmegy. MEgy szépen. A legelső újraindítás után viszont megakad a dolog, win logó-nál megáll, befagy. Van hogy újra is indul. Semmi kékhalál.
Vinyó teszt, 60%-os, 44 hibás szektor. Bele másik vinyó, dettó ugyan ez :S
2 db ram van benne, megvariáltam mindenféleképp, 1db bent, itt ott, de semmi előrehaladás.

Valakinek lenne ötlete hogy mi lehet még?
2 féle win7 próbálva, egyik penről, másik lemez, de semmmit.

Előre is köszi!

(#16058) MurdR válasza duduati (#16057) üzenetére


MurdR
veterán

Linux liveot próbáld ki hogy megy e rajta.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#16059) duduati válasza MurdR (#16058) üzenetére


duduati
aktív tag

Xp felment, és bírja is.
Nem drivereztem fel, de bírja a ki be kapcsolást. Memtest lefutott, nincs hiba :S

(#16060) Rivaul válasza duduati (#16059) üzenetére


Rivaul
addikt

Drivereket tegyél mert ez a különbség a 7 és xp közt. a 7 már illeszt automatikusan ami lehet hibaforrás egy nem jól működő hardver esetén.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16061) duduati válasza Rivaul (#16060) üzenetére


duduati
aktív tag

Köszönöm az eddigieket! MEgpróbálom feldriverezni, bár az a fura, hogy eddig ment jól win7-tel.
Letiltani nem lehet hogy a win 7 ne driverezzen fel magától mindent?

(#16062) Rivaul válasza duduati (#16061) üzenetére


Rivaul
addikt

Szerintem nem lehet mert a 7 már telepítés közben driverez. A telepítőből ki lehet szedni az illesztő packot de nem ajánlatos mert akkor semmit nem találna és lehet el se indul. Előbb rá kell jönni mi az ami hibás sajnos.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16063) Belako


Belako
tag

Üdv!

Van egy kijelző hibás Asus L3000D lapos (kicsit megfolyt).
Meg tudja valaki mondani ennek a kijelzőnek mi a típusa ha cserélni szeretném?
Bontottat nem találok hátha típus alapján könnyebb lesz.
Köszi:
B

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#16064) Dell XPS válasza Belako (#16063) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ilyen paraméterekkel rendelkező kell a notiba: [link]

Üdv, Dell XPS

(#16065) szaporv válasza Ulius80 (#16037) üzenetére


szaporv
tag

Szia!

Melyik szalagkábel lett cserélve, az inverteré?

hp Elitebook 8540p

(#16066) Ulius80 válasza szaporv (#16065) üzenetére


Ulius80
tag

Szia!
Csak egy szalagkábel van benne,az egyik megy a kijelzőbe,a másik vége meg az inverterbe.
Egybe van a kábel.

[ Szerkesztve ]

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#16067) Belako válasza Dell XPS (#16064) üzenetére


Belako
tag

Köszi, up neked! :R

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#16068) Xantor


Xantor
tag

Sziasztok!

Mivel a HP notebook topic-ban nem válaszoltak eddig, ezért szeretném feltenni itt is a kérdéseimet. Amelyik kérdésemre találtam topicot(hűtőpad,táska), azt ott fel tettem külön, de még rengeteg maradt megválaszolatlanul bennem. :) Az áldozat egy HP Pavilion 15-N052SH. Viszonylag keveset használom/hordozom, mindaddig, amíg munkába nem állok (aug.1.), emellett pedig otthon 98%-ban az asztalimat fogom nyűni. Ha pedig használom, akkor külön egérrel és esetleg billentyűzettel ha otthon nyomom.

Tehát a kérdéseim:
1) tudom-e cserélni az akkumulátort nagyobbra? Ha igen, akkor milyen típusúakat kell keresnem, körülbelül milyen árban találhatóak a piacon újonnan?
2) ár/érték arányban milyen laptop hűtő volna hozzá megfelelő?
3) szeretnék hozzá vásárolni még egy HP Business Backpack 17.3"-t (azért 17.3", mert ha egyetemen vagyok, akkor rengeteg kaját, cuccot viszek magammal, de nem szeretném két táskában megoldani a szállítást), erről van valakinek véleménye/tapasztalata?
4) az adaptert hogyan érdemes használni? Például: Ha 2-4 napig be sem kapcsolom a gépet, de az adapter áram alatt van és be van dugva a notebook-ba, akkor nem volna jobb esetleg kihúznom a gépből és az elosztóból?
5) az akkumulátort kell-e kivennem? Előző példán alapulva ha 2-4 napig nem kapcsolom be, akkor érdemes-e kivenni addig a gépből? Vagy ha 1-2 hétig nem használom a gépet?
6) milyen időközönként érdemes teljesen lemeríteni az akkumulátort?
7) ha az optikai meghajtót nem használom, akkor SSD/HDD beépítőkereten kívül milyen hasznos eszközök léteznek oda?
8) ha vonaton utazom, akkor létezik-e olyan praktika/megoldás/eszköz, hogy rendesen tudjon lélegezni a gép alja mindamellett, hogy nem roskadva kell a lábaimon tartani?
Érdemes-e még valamit tudnom, valamire odafigyelnem? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok!

Előre is köszönöm a segítséget! :R

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#16069) Kbali válasza Xantor (#16068) üzenetére


Kbali
nagyúr

Jól értem, hogy már megvetted a gépet? Ha még nem, akkor inkább ne is vegyél ilyet, mert főleg az utazás alatti használat kínszenvedés lesz, meg suliba behordani, stb... Ilyen használatra kisebb méretű, olcsóbb, akár használt gép is megteszi (persze, ha nem akarsz játszani - bár az vonaton is felejtős).
Egyébként:
1. valószínűleg cserélhető az akksi, de egy új bármilyen 2x ezer Ft-tól kezdődik.
2. minek hűtő, ha asztalon használod? Sajnos régen rossz, ha egy új gép alá már hűtő kell (mert ez azt jelenti, hogy a gép saját hűtése nem megfelelő).
3. passz
4. inkább húzd ki, nehogy egy kósza villám miatt elszálljon az adapter
5. nem kell kivenni az akksit, de a gépet ne altasd, hanem kapcsold le szabályosan
6. igazából nincs rá szabály - az akksi halálát gyorsítja a meleg (meg a nagyon hideg is) - ÉN úgy használom, hogy merítem, ha kell, töltöm, lehet, hogy egész nap töltőn van (nagyon sokáig úgysem tudod kitolni az élettartamát)
7. ebbe a típusba kb. semmi (egyes üzleti gépeknél ide lehet tenni a pótakksit, de már ez is kihalófélben lévő technológia)
8. kb. nincs (esetleg IKEA-s laptoppárna, aminek sík a teteje, de ez plusz 1,5 kiló)

Ha még nincs meg a gép, akkor ide kérdezz be az 1. hsz kérdéseit kitöltve.

[ Szerkesztve ]

(#16070) Mantin válasza Dell XPS (#16054) üzenetére


Mantin
aktív tag

Köszönöm! ezzel a progival megoldódott végre :) :))

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#16071) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Van egy HP 620 Notebook.

Újra kellett telepíteni, mert a régi HDD kaputt.
Windows 7 Home Premium mindent felismert, a hotkey támogatás is rendben van, fényerő, hang, alvómód, böngésző, stb. Ám Nem látom hogy mit csinál, pl Wifi kapcsolgatáskor, hangerő, és fényerő állításkor
Mit kell leszednem, hogy amikor a hotkeyt nyomogatom, akkor mutassa is mit tesz éppen?

Lehet, nem jó helyen járok, de itt hiába szedtem le innen a HP Hotkey támogatást, nem települ fel, hibát ír ki, miszerint nem megfelelő.

(#16072) Zolly444 válasza xrvman (#16071) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Hello. Lenovo Thinkpad Edge e531-en hogyan tudom kikapcsolni a touchPad-ot??

(#16073) xrvman válasza xrvman (#16071) üzenetére


xrvman
őstag

Ok, megoldódott, le kellett szednem vagy 3x mire jó lett. A letöltések végén nagyon sokat várt minden alkalomnál két gépen is, de végül is jó lett.

(#16074) Tim82 válasza Zolly444 (#16072) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16075) katt777


katt777
félisten

Végignéztem az 1. hsz-t, de nem találtam megfelelő más topicot.
MAXDATA Pro710X MD2106b laptophoz kellene töltő, hol és milyet lehet beszerezni, esetleg univerzálisat? Csak telón hívtak, hogy ehhez kéne, és keresővel nem sok mindent találtam neten, még azt sem, mennyi V/A stb. igénye van. A vásárló annyit mondott, hogy ő 19V-ot látott rajta, többit nem tudta (nem volt nála éppen).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16076) Xantor


Xantor
tag

Másik kérdés: Kicsi, kompakt billentyűzet terén miket ajánlotok? (Lehetőleg Ipon-ról) Érdekelne külön vezetékes és vezeték nélküli is. Körülbelül 25cm hosszúra gondoltam.

:R

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#16077) Zolly444 válasza Tim82 (#16074) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Belemegyek, hardver és hang majd Nyomtatók és Eszközök de az Egérnek nekem "OM"-et ír és azon belül semmi sincs csak a tulajdonságai és egy "Általános" fül.

(#16078) Tim82 válasza Zolly444 (#16077) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gyanús, hogy nincs fent a touchpad-hez driver...

Win 7 - Win 8

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16079) Zolly444 válasza Tim82 (#16078) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Igen, nincs mivel nem láttam konkrétan TOUCHPAD drivert :DD Tudod, a parasztnak úgy kell :D Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#16080) w.miki


w.miki
veterán

Acer 5735z laptopom van. Internetezek, filmet nézek, DVD-t írok rajta.
Mostanában egyre többször nem látja a rá csatlakoztatott eszközöket. 10 dugásból mondjuk 5-ször. Először csak az SD kártyát, aztán tegnap már a DVD-t, majd a pendrive-ot sem. Többször be kellett tennem, hogy felismerje. Szerintetek ez HW hiba? Vagy SW gond, telepítsem újra az XP-t?
Vagy mégis HW baj, és egy idő után előjön ez a laptopoknál, mert már túl öreg? Érdemes lecserélnem?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16081) xrvman válasza w.miki (#16080) üzenetére


xrvman
őstag

Egy XP telepítés nem árt és ha akkor is előjön, akkor HW hiba, lehet nézni új laptop után.

(#16082) Doky586 válasza w.miki (#16080) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha 10 telepítésből legalább 5x ezt csinálja akkor valószínű kontakthiba... ;)

(#16083) #93794560 válasza w.miki (#16080) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az én notimon, (Acer Aspire 5349) a gép bal oldalán lévő USB aljzat is egy kicsit tágas, mint egy sokat használt nő. :D A beledugott eszközök sokszor kilazulnak, nem működnek rendesen. Ha az az aljzat nagyon kell, van egy USB hosszabbítóm, aminek a dugója valamivel vastagabb, és pont jól illeszkedik az aljzatba. Ez nálad is előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#16084) Dell XPS válasza w.miki (#16080) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mindkettő lehetséges, találkoztam olyan esettel amikor meglepetésre egy OS/Bios reinstall megoldotta. Mivel nem csak USB aljzatról van, és sorra elveszti a déli híd által vezérelt periférián lógó eszközöket, így nézd meg live-rendszer alatt is, illetve telepítsd újra az OS-t. Egy SMBus-reset is belefér..

Amennyiben ez megoldást nyer, akkor nem kell foglalkozni alaplaphibával (chipset - déli híd vs. tápellátás).

Üdv, Dell XPS

(#16085) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok !

Feltenném a kérdést itt is . Volna egy Dell n5110 laposom , iszonyatos módon melegszik . Esetleg valami megoldást tudnátok rá ? i7 2670QM , n525m . Most majd nagy valószínűséggel viszem kitakaríttatni , pasztáztatni , stb . De nem tudom hogy ez így oké -e .

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#16086) -Dave-


-Dave-
csendes tag

Üdvözletem

Nemrégiben vettem egy Asus N550JK-t és lenne egy kérdésem. Előreláthatólag 2 hónapig nem fogom használni az aksit, így gondoltam, hogy addig kiszedem belőle. A kérdésem az lenne, hogy ezen lépés garanciavesztéssel jár e az aksi vagy a gép szempontjából?

A választ előre is köszönöm.

(#16087) NTonee válasza newwave0507 (#16085) üzenetére


NTonee
veterán

Takarítás, újrapasztázás és jó lesz. Nagyon sokat számít.

-Dave-: A gép megbontása nélkül nem lehet kivenni annak az akkuját. Nagy a hiszti ezzel a géppel, mert állítólag nagyon könnyen el lehet barmolni a csavarjait, így kicsit necces a dolog.

(#16088) szaporv válasza Ulius80 (#16037) üzenetére


szaporv
tag

Honnan tudod, hogy a kijelző jó?

Hogy teszteltétek?

hp Elitebook 8540p

(#16089) szaporv válasza -Dave- (#16086) üzenetére


szaporv
tag

Szia!

Sajnos most nézem, hogy nem egyszerű az akkukiszedés.. :)

Ha megbontod, a burkolatot, az azonnali garivesztéssel jár...

De miért szeretnéd kivenni?

Nekem az összes eddigi laptopom szinte csak hálózatról üzemelt, nagyon ritka volt, hogy aksiról használtam(100ból talán 2x...) szóval szerintem hagyd benn :)

Néha azért jól jön ha elmegy az áram, kicsúszik a tápcsatlakozó stb...

[ Szerkesztve ]

hp Elitebook 8540p

(#16090) -Dave- válasza NTonee (#16087) üzenetére


-Dave-
csendes tag

Hát már egy SSD meg memória került bele, amit ahogy mondtak tehettem is bele garivesztés nélkül.
Tehát hacsak nem teszek fizikai kárt a gépben/akkuban akkor megmaradna a garancia, az akku eltávolításánál?

szaporv: Köszönöm a választ. Egyébként azért akarnám, mert ahogy tapasztaltam 95%-ig engedi merülni, addig nem is tölt ha hálózatról használom, ám utána igen. Ezzel csak annyi a probléma, hogy így sokkal jobban csökken az élettartama az aksinak, így ha később csak arról kéne használnom akkor az problematikus lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16091) szaporv válasza -Dave- (#16090) üzenetére


szaporv
tag

Az én véleményem, hogy nem véletlenül tervezte úgy a gyártó, hogy ne lehessen kiszedni. :)

akkor a 2 hónap alatt 1-2x meritsd le teljesen, és töltsd fel :)

[ Szerkesztve ]

hp Elitebook 8540p

(#16092) -Dave- válasza szaporv (#16091) üzenetére


-Dave-
csendes tag

Hát igazából a hagyományos módszertől eltér ugyan, ám ha kiszedek 3 csavart ugyan úgy ki lehet pattintani, tehát igazából csak kialakítási oka van annak, hogy nem szimplán kívülről szedem ki.

(#16093) szaporv válasza -Dave- (#16092) üzenetére


szaporv
tag

Ha semmi garancia matrica, roncsolás nélkül kivehető akkor kiveheted.

De én nem tenném, ha új a gép a garancia idő alatt biztos nemhal le az akku, ha meg mégis akkor cserélik. :)

A 4 éves 8540P elitebookom állandóan hálózaton van, akku még mindig bír gyenge 3 órát.

hp Elitebook 8540p

(#16094) NTonee válasza -Dave- (#16090) üzenetére


NTonee
veterán

ha észrevehető roncsolás nélkül szét tudod szedni, akkor csináld, de az akkut én sem venném ki amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#16095) szaporv


szaporv
tag

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Szerintem is! :)

hp Elitebook 8540p

(#16096) -Dave-


-Dave-
csendes tag

Akkor lehet mégis bennhagyom. Szerintetek akkor mi tenne jobbat az aksinak, ha amikor eléri a 95%-ot hagynám hogy merüljön egy adott szintig (pl 10-20%) és utána feltölteném, vagy ha havonta csinálnám ezt egyszer?

(#16097) szaporv válasza -Dave- (#16096) üzenetére


szaporv
tag

Ha havonta egyszer lemerül akár addig, hogy besem lehet kapcsolni az sem baj, de a 10% is jó.

hp Elitebook 8540p

(#16098) szaporv válasza -Dave- (#16096) üzenetére


szaporv
tag

Itt az én akkum részletesen, gyártási idő kiemelve.

hp Elitebook 8540p

(#16099) -Dave- válasza szaporv (#16097) üzenetére


-Dave-
csendes tag

Rendben, akkor így teszek. Remélem azért így is kibír majd pár évet. Köszönöm segítségeteket.

(#16100) w.miki válasza Dell XPS (#16084) üzenetére


w.miki
veterán

kösz ezt az SMBus resetet ki fogom próbálni :R
(újratelepítéshez semmi kedvem, nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én utálok minden programot, meg beállítást újra tenni, legalább 1 nap...
ha másik gépet vennék, akkor is mindent újra kéne rakni, ráadásul, ahogy nézem a másik topikot 60k alatt nincs is jó, ajánlott noti)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.