Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) szabonagyur válasza somnia (#16499) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az azért nem fogja vinni a teljes 1Gbit-et wifin...

(#16502) NTonee válasza somnia (#16499) üzenetére


NTonee
veterán

azzal a routerrel wifin keresztül nagyon messze lesz a gigabites sebességtől. :(

[ Szerkesztve ]

(#16503) Ryder1


Ryder1
senior tag

(#16504) szabonagyur válasza Ryder1 (#16471) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Az, hogy mennyibe kerül majd a szerviz megmondja... ismerek olyat, hogy vidéken megcsinálták 2e Ft-ért ugyanazt amit nagy városban 5-6-ért csináltak meg.

(#16505) Francia91 válasza szabonagyur (#16504) üzenetére


Francia91
veterán

Ennyi!

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#16506) somnia válasza szabonagyur (#16501) üzenetére


somnia
őstag

Ok, ezt tudom, de nekem nem ez a gondom.
Ha esetleg a kérdésemre válaszolnál, sokkal előbbre lennék. :F

(#16507) szabonagyur válasza somnia (#16506) üzenetére


szabonagyur
félisten

Előbb miért nem dugod be a hardvert és megnézed, hogy felismeri e a gép, aztán driver. A Driver biztos a rendszeredhez megfelelő? Sokszor számít a 64bit is, gyártó oldalán újabb driver?
Másik USB port?

(#16508) Ryder1 válasza szabonagyur (#16504) üzenetére


Ryder1
senior tag

Igen, nagyon érdekes, hogy nagyvárosban drágább a legtöbb szolgáltatás, de ez nem válasz.
Egy körülbelüli árra voltam kíváncsi, hogy mennyi lehet a reális ár, amit ezért elkérhetnek egyes üzletekben.

(#16509) Doky586 válasza somnia (#16506) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Előszöris azt az USB dugót gyorsan behajintod az asztalfiók mélyére hogy ne zavarjon össze, mivel tudtommal a laptopod mindent tud beépítetten amit az a dugó, csak be kell kapcsolni.

Másodszor 1000Mbps sose fog wifin átmenni, legfeljebb a tizede ha szerencséd van. UTP kábelen már átfér mind. Még sosem volt semmilyen interneted? most kötik be először?

(#16510) szabonagyur válasza Ryder1 (#16508) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ott az ár írtam, hogy mennyit várhatsz... az a baj ezzel, hogy szerviz függő. Van egy óradíj, rosszabb esetben alapdíj is, aztán majd amit mondanak. 0-5000 Ft-ig várd szerintem.

@(#16509) Doky586: a kolléga szerintem a Digi marketing áldozata lett, mivel ott jött be most a gigabit, én a 100 Mbit-et sem nagyon használom ki, max ha letöltök de is ritka. :D

[ Szerkesztve ]

(#16511) Rivaul válasza Ryder1 (#16508) üzenetére


Rivaul
addikt

Az a baj hogy nem ehet reális árat írni mivel minden üzlet egyedi árak alapján dolgozik. mivel te Szfehérvári vagy ha jól látom úgy meg elég nehéz mondani bár mit is de ezt már az előbb is kifejtették. Nézd ki neten a legközelebbi boltot és vagy mailbe vagy telefonon kérdezd meg sztem. Amúgy google. Első találat 6k+áfa.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16512) somnia válasza Doky586 (#16509) üzenetére


somnia
őstag

Nem, nem ez az első internetem.
Most is van 120/10-es kábelnetem, ami wifin tud 85/10-et.
Azt tudom, hogy wifin nem jön majd a 1000/100 mbps, de ha a harmada jön már az megéri, ugye?
Értem én, hogy aggódtok a várható kudarcom miatt, de igazi megoldást még senki nem írt. :U

(#16513) szabonagyur válasza somnia (#16512) üzenetére


szabonagyur
félisten

Írtam neked megoldást, kipróbáltad? Nem...szóval feleslegesen pattogsz itt.... Lehet simán a kártya is hibás, dugd be másik gépbe próbáld ki.

Miért nem rendelsz akkora netet amit ki is tudsz normálisan használni? A Wifid megfelelő kártyával tudna kihasználni kb az negyedét maximum az 1 Gigabitnek...

(#16514) somnia válasza szabonagyur (#16513) üzenetére


somnia
őstag

Kipróbáltam és a helyzet egycsapásra mit sem változott.
pattogsz itt..
Picit vegyél vissza a lendületből, én eddig normális hangnemben kérdeztem, de ha akarod anyázhatok is.
Ha olyan okos lennék, mint amilyennek te hiszed magad, biztos lehetsz benne, hogy nem jönnék ide segítséget kérni.

Miért nem rendelsz akkora netet amit ki is tudsz normálisan használni? A Wifid megfelelő kártyával tudna kihasználni kb az negyedét maximum az 1 Gigabitnek...

Ugye mikor megáll a tudomány, mindjárt megpróbálod a kérdezőt hülyének beállítani.
Mocsok dolog ám az ilyen, ugye te is tudod.

(#16515) Rivaul


Rivaul
addikt


somnia szabonagyur

Urak ennek nem lesz jó vége ugy hogy inkább hanyagoljátok egymást :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16516) szabonagyur válasza somnia (#16514) üzenetére


szabonagyur
félisten

A személyeskedést be lehet fejezni szerintem...

Ne nekünk kelljen már belőled kihúzni minden mondatot... honnan kéne tudnom, hogy amit írtam neked lehetőséget kipróbáltad és nem megy? Azt hajtogatod, hogy segítsünk de amit írunk arra visszajelzés nuku...

Kezdjük amúgy is ott, hogy ez a kérdésed nem is ez a topik örülj, hogy így is segíteni próbálunk, köze nincs a notikhoz, hogy sz@r amit vettél kártya... van wifi kártyás téma is.

@(#16515) Rivaul: részemről vége, megyek iszok egy sört :)

[ Szerkesztve ]

(#16517) Arty32


Arty32
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy Lenovo Y580-as notebookot.
A gazdája ezt írta róla:
"Van egy érdekes problémája am a laptopnak, az nvidia drivert nem engedi rátenni. Az y580 egy 2 gpu-s laptop, és az nvidia physx miatt váltogat a 2 kártya között. De valamiért a dedikáltra nem tudom rátenni az nvidia drivert, talán le kéne tiltani az integráltat."

Javaslat?

"Ki mint vet, úgy arat."

(#16518) NTonee válasza somnia (#16512) üzenetére


NTonee
veterán

,,Most is van 120/10-es kábelnetem, ami wifin tud 85/10-et."
Ezután sem lesz sokkal több wifin, ezt kell megértened. A routert is ac-re kellene cserélned, de még úgy sem fog átmenni.

A wifi adaptert pedig másik gépen is próbáld ki, amivel a hardver hibát legalább ki tudnád zárni. Ha máshol jól működik, akkor egy "szűz" windows alatt telepítsd az adaptert a notebookodra.

(#16519) somnia válasza NTonee (#16518) üzenetére


somnia
őstag

Köszi, kipróbálom. :R

(#16520) Rivaul válasza szabonagyur (#16516) üzenetére


Rivaul
addikt

Jól teszed. :K Egészségedre!

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16521) Impressa válasza Arty32 (#16517) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!

Az a kérdés, h az eszközkezelőben ott van-e a dGPU is. Ha igen, akkor lehet csak win anomália okozza, ha nincs, az már nagyobb baj... Az iGPU-t nem lehet letiltani, s nem is kell, h a másik működjön.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#16522) Arty32 válasza Impressa (#16521) üzenetére


Arty32
csendes tag

Köszi,megkérdezem! :R

"Ki mint vet, úgy arat."

(#16523) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy pár napja újra kellett raknom a Windows 7-et a Lenovo B590-es Laptopomon. És az újrarakás után a mikrofon nagyon halk, tehát hogyha a mikrofon 100%-ov van akkor semmi nem hallható, csak hogyha +30db erősítést ráteszek , de akkor meg serceg....... :(
Mielőtt újra raktam a gépet minden rendesen ment. És nem tudom, hogy most miért nem, pedig a Lenovo System Update minden drivert felrakott.
Remélem sikerül megoldást találni a problémára.
Előre is köszönöm.

Üdv
Zoli

(#16524) Atlantisz48 válasza Atlantisz48 (#16523) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Szerk:
Hogyha a +30db erősítést ráteszem akkor hallható a beszéd, de serceg alatta.

(#16525) MurdR válasza Atlantisz48 (#16523) üzenetére


MurdR
veterán

Első körben szedd le a driverét, és tedd fel újra.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#16526) cattus


cattus
őstag

Sziasztok!

Matt notebookképernyőt mivel érdemes tisztítani?

Do the thing!

(#16527) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

Egy Dell D630 laptopomban, egy Intel C2D T7100 cpu van. Az a probléma, hogy fix 600Mhz-en megy, 3x szorzón. Már újraraktam az OS-t, kitisztítottam a gépet, újrapasztáztam. De még mindig fenn áll. Mi lehet a baj? :(

indul a sörös aludni

(#16528) The Exiled


The Exiled
tag

Sziasztok, nővérem MSI VR601-ének szeretnbém kciserélni a wincseszterét, ezek valamelyike beleférne az előző heléyre?
[link]
[link]

(#16529) Tim82 válasza gabo89 (#16527) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy bele kellene tenni az akkut is, még akkor is, ha töltőről használjátok.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16530) gabo89 válasza Tim82 (#16529) üzenetére


gabo89
senior tag

Benne van az akku. Most tapasztalom, ha akkuról megy, akkor jó. Ha visszadugom a hálózatra, akkor nem jó. Pedig eredeti töltője van.

indul a sörös aludni

(#16531) NTonee válasza gabo89 (#16530) üzenetére


NTonee
veterán

Nincs elpiszkálva a teljesítmény profil a windowsban?

(#16532) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Sziasztok és előre bocsi az offért.

Régebben mintha lett volna egy használt notebook beárazós topic, de nem találom.
Ez megszűnt vagy rosszul emlékszem és nem is volt?
Esetleg tudtok tanácsot adni ahol tudnak segíteni?

Köszi,
Zoli

(#16533) Francia91 válasza wandor0930 (#16532) üzenetére


Francia91
veterán

Tessék, erre tovább!

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#16534) NEMO1968 válasza The Exiled (#16528) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Mindegyik jó bele,ha nem valami speckó vinyó van benne.(amit kétlek azért,mert itt már elég jók a szabványok)
Inkább a vastagságára kellene odafigyelned,mert létezik 7mm vastag laptop HDD is.
Na most ha a 9-es helyére teszel 7-est,az a kisebbik baj, fordítva már adódhatnak gondok :) .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#16535) Tim82 válasza wandor0930 (#16532) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16536) gabo89 válasza NTonee (#16531) üzenetére


gabo89
senior tag

Nincs. Teljesítmény centrikuson van, nem piszkáltam.

indul a sörös aludni

(#16537) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Köszönöm, rossz helyen keresgéltem.

(#16538) Dell XPS válasza The Exiled (#16528) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, mindkettő 9.5 mm-es merevlemez, WD kicsit jobb szvsz.

Üdv, Dell XPS

(#16539) pubos


pubos
tag

sziasztok.van egy Asus x50sl gépem.Ebbe szeretnék venni egy vinyot ami 320-500Gb körüli.Láttam van már 10E ft körül,de fogalmam sincs milyen kell bele.Ha esetleg meg tudnátok mondani milyen kell bele vagy konkrétan melyik a jó azt megköszönném.Cserét megoldom szervizbe nem vinném mert a gatyám ott hagynám.Ezért kérem a segítséget.
Köszi

(#16540) szabonagyur válasza pubos (#16539) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Csere 2db csavar kb szóval ne vidd szervizbe érte.

A lényeg 2,5" méretben legyen, Sata2 vagy 3 mindegy mivel kezeli őket. (Ilyen gépen van).
Márkában Western Digital vagy Seagate legyen, többi rajtad áll ;)

(#16541) pubos válasza szabonagyur (#16540) üzenetére


pubos
tag

ismét köszi. :R

(#16542) cashback


cashback
őstag

Üdv.

Asus X51L laptopom van.
Wifi-je halott.

Szereztem 2fajta kártyát is... mindkettő életképes, de másfajta mint ami benne volt.
Beletettem, de egyiket sem érzékeli.
Előfordulhat, hogy az alaplapon ment valami tönkre?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#16543) szabonagyur válasza cashback (#16542) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Legtöbb gépnél korlátolt, hogy mit ismer fel... Szerezz olyat ami benne volt, vagy amivel gyártották még.

(#16544) Dell XPS válasza cashback (#16542) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

szvsz inkább nem kezeli, milyen modulokat vettél hozzá?

Üdv, Dell XPS

(#16545) danee91


danee91
senior tag

Üdv!

Olyan kérdésem van, hogy egy X gyártójú 15,4"-es 1280x800-as laptop kijelzője helyettesíthet-e egy Y gyártójú, ugyanúgy 15,4" 1280x800 laptop kijelzőjét? (az egyik hibás).

Köszönöm a választ előre is

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#16546) Dell XPS válasza danee91 (#16545) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elvileg igen! 100%-os válaszhoz kellenek az adatok, nagyon ritkán előfordulnak meglepetések. :)

Szabvány! Működését tekintve lehetnek gondjaid, nem a beszereléssel, az sima ügy lesz.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#16547) danee91 válasza Dell XPS (#16546) üzenetére


danee91
senior tag

Na hát igen, de a zsanérok elhelyezkedése nem számít? gondolom biztos számít.. Vagy ezzel mókolnak esetleg laptop szervizekben?

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#16548) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Tudja valaki, hogy Dell d630- nál lehetséges-e külön kapcsolót szerkeszteni bekapcsoláshoz, mert a bekapcsoló gomb nem működik?

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#16549) Dell XPS válasza danee91 (#16547) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elég az is ha tudod a noti típusát amibe kell, illetve amiből lenne. Ha nem DELL-ről van szó akkor szinte nyert ügyed van. :)

Üdv, Dell XPS

(#16550) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok. Van egy Lenovo G550 típusú notebookom és az lenne a kérdésem hogy megtudnátok mondani hogy hol lehet ki-be kapcsolni hogy melyik Usb port kapjon áramot akkor is ha a számítógép ki van kapcsolva? 3usb-ből 2 nem kap áramot és egy kap de azt szeretném ha egyik sem kapna... :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.