Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) Ruszki válasza doktor úr (#15100) üzenetére


Ruszki
senior tag

Flexi vagy panel. Valamilyen fizikai hatásra nem múlik el? Nyomás a zsanérok környékén, illetve becsukás próbálásakor.
Valami előzmény!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#15102) doktor úr válasza Ruszki (#15101) üzenetére


doktor úr
tag

Lecsukásra, mozgatásra, nyomogatásra nem reagál. Korábban (pár hete) leesett a gép, de nem esett nagyot, utána problémamentesen működött.

(#15103) Ruszki válasza doktor úr (#15102) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát akkor még mindig azt mondom, hogy sajnos a panel a hibás. Azt szinte lehetetlen javítani. Mondjuk próbáld meg egy Linux live cd-vel hátha a Windowson belül van a gond de ha jól emlékszem a képen pont bekapcsoláskor jön elő a hiba.
Ha a BIOS-ban is ott van akkor 100%, hogy panel.
Hát több mint valószínű az lesz a hiba okozója.

Ruszki!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#15104) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Kezembe került egy HP G62 noti a következő hibával:

A töltő nem tölti az akksit, és csak töltőről nem kapcsol be a noti sem. Viszont lehet, hogy mégsem a töltő hibája (?), mert, amikor rádugjuk világít egy darabig a töltésjelző, majd pirosra vált, és elalszik (pontosabban ezt a hármat váltogatja véletlenszerűen...). Illetve, amikor csak töltőről menne a bekapcsológomb is villog (mintha hibernálva lenne), és halk kattogás is hallatszik (bár lehet, hogy ez utóbbi csak a led hangja), de bekapcsolni nem lehet.

Mi lehet a gubanc?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15105) Buci21 válasza pocokxx (#15104) üzenetére


Buci21
addikt

merevlemezt, stb vedd ki belőle, és egyetlen stick rammal próbáld elindítani :D

(#15106) pocokxx válasza Buci21 (#15105) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Kipróbáltam: HDD nélkül nem indul. Pontosabban először egy pillanatra felpörögtek a ventik, majd visszaállt a villogós reakció. (A stb. alatt mit értesz?)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15107) Buci21 válasza pocokxx (#15106) üzenetére


Buci21
addikt

felesleges memóriamodulok, dvd olvasó

(#15108) pocokxx válasza Buci21 (#15107) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Így bekapcsolt. kiírta, hogy no "boot media", majd ismét leállt, és villog.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15109) Buci21 válasza pocokxx (#15108) üzenetére


Buci21
addikt

hmm, ez érdekes :D rakd vissza a DVD-t csak. aztán a HDD-t csak, és lessük meg, melyik a ludas.

(#15110) Dell XPS válasza Csaszykj (#15099) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha rendelkezel mindkettő "szettel", akkor valóban Te választasz LCD panelt! :)

Üdv, Dell XPS

(#15111) pocokxx válasza Buci21 (#15109) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Amikor valamit cserélek, akkor újra elindul, de csak egy rövid időre. Folyamatosan egyikkel sem megy, viszont, amikor berakom a másikat, akkor egy darabig elmegy, majd újra kikapcsol, és villogni kezd. (Akkor már be sem lehet kapcsolni). Olyan, mintha, akkor kapcsolna ki, amikor dolgozni a kéne. Lehet mégis a töltő a ludas? Most multiméterrel kimértem, elvileg leadja a 18,5 V-ot. Vagy zárlatos lehet valami, ami nem kap áramot a bekapcsolásnál, csak később...?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15112) Buci21 válasza pocokxx (#15111) üzenetére


Buci21
addikt

állandóra sehogy nem marad úgy? elem ki elem be, vagy SM bus reset, asszem a bekapcs gombot kell akksi nélkül hosszan nyomni

(#15113) pocokxx válasza Buci21 (#15112) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nem. A leghosszabban eddig kb 5 mpig ment... Bios reset megvolt, az SM bust nem tudom... :) Nyomtam egy darabig a gombot, de nem tudom, ért-e valamit...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15114) Dell XPS válasza pocokxx (#15104) üzenetére


Dell XPS
veterán

Csak úgy tudod bekapcsolni ha benne van az akku ? Akkumulátor esetén indul, vagy azt nem sikerült töltött állapotba hozni?

Üdv, Dell XPS

(#15115) pocokxx válasza Dell XPS (#15114) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Eddig csak akksi nélkül próbáltam.... Most beraktam az akksit, így felállt (penről egy ubi, HDD és ODD nélkül). Viszont le is állt "critically low" akksi és "cannot hibernate" üzenetekkel... Most hagyom töltőn.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15116) akos86


akos86
aktív tag

Sziasztok! Nemtudom hogy valaki találkozott már ilyennel de én már kész vagyok teljesen :S röviden: adott egy asus k50IJ laptop melyen a bios jelszóval védve van próbáltam azt is hogy akksi ki cmos elem ki a gép elfelejtette az időt és a dátumot de a biosba továbbra sem enged be. Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#15117) ampulla


ampulla
aktív tag

Sziasztok!

Először is bocsi hogy megint ezzel írok, de egyszerűen nem tudom mi a baj. Szóval proci túlmelegedés, úgy hogy állandóan vészleállást csinál, pl.: nézek egy HD videót a neten. A proci 80.90 C fokra is felmegy.A GPU oké az marad 55-60 között A laptop paraméterei:
Toshiba Satellite L 550
4 GB RAM
Intel Centrino Dual Core 2.1 GHz
Ati Radeon 4500 HD

Szóval eddig nagyjából ment és kapott egy kis vizet rejtélyes módon ( volt 1 kis buli ), De csak a billentyűzet szállt el. Szóval szétszedés után gondoltam újrapasztázom, de szarul pasztáztam újra mivel a GPU-ra és az Északi hídra is ezüst pasztát nyomtam, nem pedig thermal pad-et. Aztán kicseréltem 1 hét múlva de az fentebb említett 2 egység közé/ alá beszivárgott már a paszta. Kitisztítani még nem mertem mert le vannak ragasztva egy műanyag réteggel. Ez az 1. ok amire gyanakszom.

2. A heat pipe-ban elvileg egy speciális gáz van ami egyből elvezeti a hőt az egyik végéből a másikra. Nos ezt kipróbáltam kb. 10-12 másodpercig felette tartottam egy öngyújtót, de csak a közepén éreztem a hőt. A másik végén nem igazán. Esetleg elszállhatott a gáz?

3. Életemben először csináltam ilyet, igen elképzelhető marhaság volt segítség nélkül. Szóval lehet a kontár munka miatt melegszik túl, ezért lefényképeztem.

4. A Thermal pad-ra került egy kis ezüst paszta. Ez ronthat a hővezetésen vagy vmilyen gondot okozhat?

5. Végül ha netán az alaplap is kapott pár vízcseppet, az okozhatja-e ezt a jelenséget ?

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#15118) pocokxx válasza pocokxx (#15115) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nos a helyzet egyre érdekesebb. Ha az akksi benn van, bekapcsol. Viszont nem vesz fel töltést: Pontosabban, ha ki-be dugdosom a töltőt, illetve néha magától is. kiírja, hogy tölt/ illetve,hogy kritikus szinten van.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15119) pocokxx válasza pocokxx (#15118) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Helyesbítek. Nem tölt...:(

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15120) Ruszki válasza akos86 (#15116) üzenetére


Ruszki
senior tag

Neten van egy két mester jelszó próbáld meg de 90%, hogy nem fog sikerülni a feloldás.
Talán itt a fórumon van valaki aki hátha ezzel foglalkozik. Ha nem akkor márka szerviz.
Amiket te próbáltál azok nem fogják kiszedni sajnos

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#15121) Dell XPS válasza pocokxx (#15118) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez egy "tipikus" táp, illetve töltőáramkör vezérlés hiba (kondenzátor, FET, stb.)! Ezért kérdeztem rá!

Üdv, Dell XPS

(#15122) pocokxx válasza Dell XPS (#15121) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

És ennek drága a javítása?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15123) akos86 válasza Ruszki (#15120) üzenetére


akos86
aktív tag

Köszönöm. Esetleg valahogy egy bios flash nem szedné ki?

3dfx, gone but never forgotten...

(#15124) Ruszki válasza akos86 (#15123) üzenetére


Ruszki
senior tag

Meg lehet próbálni, de ha jól tudom külön eeprom illetve memória tárolja a jelszót, de ha tévedek javítsatok ki.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#15125) Dell XPS válasza pocokxx (#15122) üzenetére


Dell XPS
veterán

Olyan 15-18k körül mozog. Alaplapszintű javításról van szó hasonlóan mint egy reball, csak ehhez jóval kevesebben értenek.

Üdv, Dell XPS

(#15126) Dell XPS válasza ampulla (#15117) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A processzor pasztázása biztosan nem jó, milyen "anyagot" használsz?

Ha gondolod szívesen segítek ebben, illetve leellenőrzöm Neked. (nem pénzért!) :K

Üdv, Dell XPS

(#15127) ampulla válasza Dell XPS (#15126) üzenetére


ampulla
aktív tag

Idezem a csomagolast: High thermal conductivity compound, 30% silver. Az jo lenne mondjuk egy check, de sajnos nem Pesti cagyok . Pecs es Paks kozott ingazok :)

(#15128) Dell XPS válasza ampulla (#15127) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szép színe van.. próbáld újra pasztázni sokkal kevesebb mennyiséggel, és úgy nézd meg még egyszer. Egyenletesen, "vékonyan" kend el a Chip kupak tetején, és óvatosan helyezd rá a hűtőt, majd sorrendben húzd meg a csavarokat (nem kell megszakítani!).

Fóliákat nyugodtan leszedheted, takarítsd le a "nyomokat", majd helyezd vissza pasztázás előtt. :R

Várjuk a HWinfó eredményeit! :)

Üdv, Dell XPS

(#15129) ampulla válasza Dell XPS (#15128) üzenetére


ampulla
aktív tag

Köszönöm szépen az instrukciókat, próbáltam mindet úgy csinálni, ahogy mondtad, de nem sikerült. HWinfo: 79 °C. Kínomba már csak röhögök rajta. :D Nem is tudom mit adnék érte, ha valaki meg tudná csinálni hardware csere nélkül. :R

(#15130) pocokxx válasza Dell XPS (#15125) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi, akkor megpróbálkozunk keresni valakit rá. :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15131) Dell XPS válasza pocokxx (#15130) üzenetére


Dell XPS
veterán

KillHates mester megoldja egész biztosan! :R

Üdv, Dell XPS

(#15132) Dell XPS válasza ampulla (#15129) üzenetére


Dell XPS
veterán

1.) Nem nyomja el valamelyik gap-pad a hűtőt véletlenül, tökéletesen felfekszik a procinál?

2.) Milyen ventilátor tevékenység mellett történik mindez?

Üdv, Dell XPS

(#15133) pocokxx válasza Dell XPS (#15131) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

No igen, azt tudom. Csak oda fel kéne jutni/juttatni... :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15134) ampulla válasza Dell XPS (#15132) üzenetére


ampulla
aktív tag

A procira nem gap-pad-et raktam, hanem ezüst pasztát. Azon gyárilag is az volt, amikor először szétszedtem.
A heat pipe-on vannak kis négyzetek beleforrasztva a réz elvezető résznél, próbáltam pontos lenni és akkorát vágni. Néhol lehet, hogy pár milivel nagyobb.

Azt nem tudom, hogy nem-e nyomják el a gap-padek a a hűtőt. Pontosan nem tudom mit értesz ez alatt. :N

Elég nagy ventillátor tevékenység mellet végzi a munkáját.

(#15135) Dell XPS válasza ampulla (#15134) üzenetére


Dell XPS
veterán

A szélessége nem mérvadó, inkább a magassága (1mm-es). Arra gondoltam, hogy a GPU-nál, vagy az NB-nél (északi híd) nincs "valami" rendben, és ez szerepet játszik a proci rendellenes hőmérsékleténél. (nem fekszik fel tökéletesen a chip-re)

Amennyiben találkoznak tökéletesen a hőelvezető felületek (ez ellenőrizhető, ill. látható elég pontosan), akkor esélyes, hogy heatpipe cserés lesz. Ezt mondjuk jó volna hitelesen előtte ellenőrizni, mérni.

Egy másik processzorral esetleg meg tudod nézni?

Üdv, Dell XPS

(#15136) Sensei válasza pocokxx (#15133) üzenetére


Sensei
tag

Azért a helyedben, ha van rá lehetőség, megpróbálnám egy másik töltővel. A centerpin-es töltőknél nem ritka a centerpin vezetékének megtörése/szakadása, ami szintén azt okozza, hogy nem fog tölteni a gép, hiába kapja meg a feszültséget.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#15137) ampulla válasza Dell XPS (#15135) üzenetére


ampulla
aktív tag

A GPU-nál tisztán emlékszem, hogy lenyomtatott hagyott a gap-pad-ben és azt hiszem hogy a NB-nél is bár az nem akkorát. Viszont 2 tranzisztor nem hagyott lenyomatot. A csavarókat a számozásnak megfelelően húztam meg. Lehetőségem szerintem lenne rá, csak időm nincs mert jönnek a programozás ZH-k és kell a gép. Nincs idő most "tökölni", mert azért nekem több idő kell, hogy rájöjjek mint egy szakértőnek. :)
Nyilván legegyszerűbb lenen a szerviz, de jobb szeretem magam csinálni, meg ugye ott is kell azért várni 1 napot mire ránéznek.

Ám most jobb értékek vannak mit tegnap Max temp: 70-75°C. Average: 56-58 °C Current: 62 °C. Mondjuk tegnap melegebb is volt a koliban. Hamar felmelegszik az a 12 m^2-es szoba, amibe ketten lakunk, ha egész délután ide süt a nap.

Mindezek mellet 1 youtube zene megy chromeban, meg egy XP virtualbox. Háttérben: Dropbox, onedrive, utorrent, HWinfo.

(#15138) Dell XPS válasza ampulla (#15137) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha a processzornál is ezt látod, akkor minden rendben. Nem szerettelek volna feltartani az ötleteimmel, de így távolról sajnos van egy metódusa a hibák kizárásának, főleg az előzmények birtokában. :R Heatpipe-nél is azért említettem a hitelt érdemlően kifejezést, mert szintén költségekről lehet szó akár feleslegesen. Kézzel is lehet érezni a hőelvezetés mértékét a hűtésen akár, de ez sem egyszerű, ide is tapasztalatok kellenek. Nem olyan könnyű beszerzés a "megfelelő" heatsink, és az is lehet "fáradt" már - nyilván nem újról beszélek. Szvsz lassan normalizálódik a hőmérséklet (amit leírtál ahhoz passzol), de erősebb terhelésnél sem szabadna lekapcsolnia, legfeljebb magasabb értéket látsz sikító ventilátorral (?). Ha lesz időd, akkor inkább egy másik pasztával is próbáld ki, proci csere nem kell új eredmények ismeretében. :) Már csak egy kicsit kell "tökölni", és meglesz szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15139) ampulla válasza Dell XPS (#15138) üzenetére


ampulla
aktív tag

Egyáltalán nem tartasz fel, jó érzés h próbálsz segíteni :) Mondjuk egy a széria szerintem mindig is overheat problémával küzdött, ahogy utána néztem a neten, Majd a vizsgák után komolyabban ránézek, akkor már lesz időm :) Addig csak kibírja valahogy, Köszönöm szépen a segítséget, hasznos tippeket kaptam. :R

Szép napot!

(#15140) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Venni szeretnék egy Lenovo Yoga laptopot,amiben egy Tegra elvileg 4 magos processzor van.Elvileg egy NVIDIA Tegra 3 T30 Az lenne a kérdésem,mire elég ez a cpu? Nekem netre kellene,valamint youtubeon kellene hogy full hd videókat lejátsza,arra jó lehet? Köszi a választ.

(#15141) Droid_


Droid_
tag

Sziasztok!

Két notebook van a családban, egy ASUS

K50IN és egy X54C

Az előbbinek fényes, utóbbinak matt a kijelzője. A fényesnek nekem annyival jobban tetszenek a teltebb színei, hogy gyakorlatilag csak az jöhet szóba (új laptopot szeretnék vásárolni a hetekben). A kérdés: fejlődtek a kijelzők annyit az utóbbi években, hogy nézzem meg újabb laptopok kijelzőjét, vagy a 2-3 és 4-5 éves laptopok összehasonlítása még mindig jó kiinduló alap.

(#15142) Buci21 válasza Droid_ (#15141) üzenetére


Buci21
addikt

kategóriától függ :D a belépő szinten (200 rugó alatt kb) nem sok változott, ritka az IPS, bugyuta fényes TN film panelek mindenhol, kicsit kékesebb színhőmérsékletűek úgy ált. a régi Asus F3E-mhez képest (lehet az elöregedése is ennek a panelnak). Talán cseppet fehérebbek a fehérek, és a feketék is kékesszürkék kék helyett. A felbontások közt még mindig a fasztos 1366*768 a befutó, amikor a telefonom 4,5"-os kijelzőjén 720p díszeleg... Felsőbb kategóriában vannak jók, de az meg nem olcsó.

(#15143) Sutee89


Sutee89
aktív tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy Lenovo B590-es laptopot, az ODD helyére került egy SSD, az ODD-t (PLDS DVD-RW DS8A8SH) pedig kirakták egy IcyBox IB-AC642 külső dobozba. A laposra rádugva a külső ODD-t (USB2 és USB3 porton is próbáltam) a Win 8.1 nem ismeri fel az USB-eszközt, drivert nem találok hozzá. Bedugtam az USB és tápkábelt is. Kipróbáltam az asztali gépen is, ott sem ismeri fel. Áramot kap, mert felpörgeti a DVD-t, ha berakom és a LED is villog, de ezen kívül semmi. A hibaüzenetre már nem emlékszem, de valamilyen nem felismerhető USB-eszközről szólt.

Ötlet?
Előre is köszönöm.

(#15144) Buci21 válasza Sutee89 (#15143) üzenetére


Buci21
addikt

másik gépen? Y USB kábel? lehet, hogy kevés a kakaó

linux alól látszik? eszközkezelőben?

[ Szerkesztve ]

(#15145) Sutee89 válasza Buci21 (#15144) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Én is a tápellátásra gondoltam. Van egy Sata-USB-s csatlakozója, meg egy táp-USB csatlakozó, mind a kettőt bedugtam (így ugye két usb-helyet foglal). Csak windows-os gépen próbáltam, de volt PC, laptop, Win7, Win8, USB2, USB3 mindenféle permutációban. Eszközkezelőben nem felismerhető USB-eszközként szerepel. Van különbség a notis USB-helyek tápellátása között?

(#15146) Buci21 válasza Sutee89 (#15145) üzenetére


Buci21
addikt

darabra géptől függ, de annyit nem zabál egy DVD író. Tedd vissza az írót a gépbe, ha ott megy, akkor a dobozzal van a galiba, ha ott sem megy, akkor jó eséllyel az író a ratyi :R

(#15147) Sutee89 válasza Buci21 (#15146) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Köszi a segítséget, megpróbálom.

(#15148) Kbali válasza Buci21 (#15142) üzenetére


Kbali
nagyúr

A 720p felbontás ráadásul kisebb, mint az általad lenézett 1366*768 ;]

(#15149) Buci21 válasza Kbali (#15148) üzenetére


Buci21
addikt

ne idegelj, de a 720p 4,5"-n van, a lényege érthető :P

(#15150) Csaszykj válasza Dell XPS (#15110) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Igen, rendelkezem, ezt írtam épp le bő 1 héttel ezelőtt. :P :R
Köszönöm a válaszod, jól gondoltam akkor én is csak el a dolgot. :R :R :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.