Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) almi


almi
senior tag

Sziasztok! Vettem egy Lenovo B590-es notebookot.
Felment rá a 64-es Win7, szépen sorban feltettem a drivereket, de a Wifit a világért sem tudom feltenni. Még csak nem is látja a hálózati adaptereknél, pedig már 600 drivert próbáltam.
Valaki netán botlott már hasonló problémába??

Köszönöm.
Üdv.
almi

(#15302) Buster17 válasza Dell XPS (#15294) üzenetére


Buster17
addikt

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#15303) Sutee89 válasza almi (#15301) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Szia!
Nekem ugyanezen laptopon Windows 8.1 telepítése után rögtön volt wifi, még driver sem kellett. Nem lehet a BIOS-ban kikapcsolva valami?

[ Szerkesztve ]

(#15304) almi válasza Sutee89 (#15303) üzenetére


almi
senior tag

Nem tudom, megnézem.
A hálózati adaptereknél alapból csak a sima hálókari volt és valami Bluetooth hálózati eszköz. (No, ezt nem tudom, hogy miféle hálózati eszköz).
Az eszközkezelőben ott van egy felismeretlen hálózati vezérlő, de egyszerűen nem találok hozzá drivert, ami megfelelne neki.

(#15305) almi válasza almi (#15304) üzenetére


almi
senior tag

Huh, megoldódott. Nagy nehezen meglett a jó driver! Nehéz szülés volt! :)

(#15306) PiE137


PiE137
senior tag

Sziasztok!

Egy Toshiba Satellite C855D-be szeretnék SSD-t venni (nem kell túl nagy, mert szinte csak netezünk rajta, de egy flash alapú játék nagyon lassú, plusz a win is lehetne fürgébb).
Nézegettem 20k körül már kapni 128GB-ost is...
Kérdésem az lenne, hogy bármilyen típust bekajál gond nélkül egy noti, vagy azért lehetnek fennakadások?

Köszönöm. :R

(#15307) Dell XPS válasza Buster17 (#15302) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szvsz jó lesz ( :) ), de precízebbnek kell lenni a kérdésben; service tag kell hozzá. PM-be küld el! [link]

Üdv, Dell XPS

(#15308) Impressa válasza PiE137 (#15306) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Mindegyiket megeszi a noti, reggelire, ebédre, és vacsorára is. :D Moat az A-DATA, és Samu, amiket ajánlgatnak a másik toikban. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#15309) Dell XPS válasza Buster17 (#15302) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnos nincs jó hírem :( : [link] motherboard négymagos: [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15310) Buster17 válasza Dell XPS (#15309) üzenetére


Buster17
addikt

Ez van. :(

Köszi azért.

(#15311) Dell XPS válasza Buster17 (#15310) üzenetére


Dell XPS
veterán

Én is sajnálom, komoly élmény a processzor. Viszont nagyon durván melegszik, szvsz mindenképpen kellett volna az erősebb heatsink hozzá.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15312) Dell XPS válasza Huvi00 (#15293) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyire a paraméterekből ki lehetett deríteni sajnos nem. Valóban nem nagyon találni hozzá itthon sehol ventilátort, eBay-ről kell rendelni ahogy elnézem a kilátásokat. Próbáld szétszedni, kitisztítani, és megfelelő kenőanyaggal ellátni, hátha változna a helyzet (néha sikerül..). :)

Üdv, Dell XPS

(#15313) PiE137 válasza Impressa (#15308) üzenetére


PiE137
senior tag

Köszi a választ! Pont egy A-Data -val szemezgetek, akkor valószínű az lesz. ;)

(#15314) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek van egy Dell D620-a. A következő jelenség lépett fel (az ő elmondása alapján, mert még nem tudtam megnézni). Lehajtotta a kijelzőt, de nem teljesen, csak kb 45 fokos szögbe. Utána amikor visszanyitotta, megduplikálódott a képernyő, aztán el is feketedett. Állítása szerint semmilyen gyorsbillentyűt nem nyomott meg, mert első körben az jutott eszembe. Viszont az a fura, hogy ha kikapcsolja a gépet és vissza, akkor már a Dell felirat is duplán jelenik meg. Ez már inkább valami géphibára enged következtetni. Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?

Üdv:
spgabor

(#15315) Doky586 válasza spgabor (#15314) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"megduplikálódott a képernyő"
Próbálom elképzelni. Valahogy így néz ki? [link] :U

(#15316) Dell XPS válasza spgabor (#15314) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ilyen "jelenségek" videokártya hibára engednek következtetni. nVidia Quadro NVS ?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15317) Werkly


Werkly
őstag

Toshiba Satellite A 200 1J3 laptophoz Win7 driverCD létezik? Egyáltalán mehet erre a típusra W7? Állítólag 500 GB nagyobb HDD-t nem kezel. Ez igaz lehet? Kösz!

(#15318) Dell XPS válasza Werkly (#15317) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szvsz nem létezik, de biztosan működik a Win7-es OS a gépen. Lehetnek eszközök (kamera) amihez esetleg keresni kell, mert nincs a support oldalon (gyártóin lehet!), viszont a Vista 32/64-es illesztő is tökéletes lesz, amennyiben mégsem találnál. Biztosan kezel nagyobb merevlemezt is, esetleg Bios frissítés kell hozzá.

Üdv, Dell XPS

(#15319) creation válasza MasterMark (#15247) üzenetére


creation
senior tag
LOGOUT blog (1)

Én egy gericom-ban réz lapokra cseréltem. Ha kell felpolírozottat tudok neked szerezni, csak mérd le a vastagságot és adj méreteket. A hőfokok cirka 4-5°C-al jobbak lettek utána.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#15320) spgabor válasza Dell XPS (#15316) üzenetére


spgabor
aktív tag

nem Quadro, sima integrált vga, de fejből nem emlékszem a típusára

(#15321) Dell XPS válasza spgabor (#15320) üzenetére


Dell XPS
veterán

GMA 950 esetén nem nagyon szokott GPU hiba lenni, akkor inkább az LCD-t kell ellenőrizni, kizárni egy másikkal. (látni kell a megjelenítést)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15322) Dell XPS válasza spgabor (#15320) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kimaradt: ellenőrizd külső monitoron is, lehet hogy le kell kötni ehhez a belső kijelző csatlakozását (?).

Üdv, Dell XPS

(#15323) spgabor válasza Dell XPS (#15322) üzenetére


spgabor
aktív tag

Este elhozom, ha helyben nem tudom megoldani, aztán jelentkezem, ha nem jutok semmire.
Addig is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#15324) tevike


tevike
senior tag

Sziasztok!

Csak egy kis kérdésem lenne:

Van egy Asus 1215N Ion2-es netbookom, nagyon aranyos, és erős kis gép kategóriáján belül. Állítólag ez ION2-vel szerelt gép, de a full hd-s youtube filmeket valamiért nem nagyon akarja lejátszani.
Picit erősebbnek gondoltam , vagy is ennyit azért kinéztem volna belőle, tesztelés képen csináltam hd film lejátszást youtuben csak.

ION2 drivert nem is találtam fent még az asus honlapján sem, és szó-szó még vga drivert is csak agyon kutatva.

Van esetleg valami direktbe erre a laposra szabott VGA vagy chipset driver ami feléleszti a lelkét?

Köszi előre is!

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#15325) veréb


veréb
tag

sziasztok!

visszajött szervizből a noti k52je azt mondták alaplaphibás valami vezérlés de itt Szolnokon nem tudják javítani
valaki tud 1 megbízható szerelőt?

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#15326) Dell XPS válasza veréb (#15325) üzenetére


Dell XPS
veterán

Milyen GPU van benne: HD 5470 vs nVIDIA 310M ? Megpróbálták javítani, vagy csak ezt közölték veled?

Üdv, Dell XPS

(#15327) humax


humax
senior tag

windows 7 asus G56JR . Hogyan lehet kikapcsolni a f1tol f12 gombokat?
nem akarok mindig pl : fn+f11 hasznalni

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#15328) MasterMark válasza creation (#15319) üzenetére


MasterMark
titán

4-5 fok nem sokat segítene, de köszi.

Win alatt 90 fölé megy, pedig csak egy telepítést indítottam el.

Switch Tax

(#15329) veréb válasza Dell XPS (#15326) üzenetére


veréb
tag

szia!
hd 5470 512mb van benne és meg sem próbálták javítani 4 nap várakozás után ezt közölték.

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#15330) Dell XPS válasza veréb (#15329) üzenetére


Dell XPS
veterán

Értem, küld fel hozzá Budapestre, még postával is korrekt áron elkészül a gép, ráadásul nincs probléma az általa javított gépekkel (!). Keresd meg PM-ben: KillHates

Üdv, Dell XPS

(#15331) csuszi


csuszi
aktív tag

sziasztok.
baratom vett egy 3537es dellt, es most venne birtokba a gepet, de olyan problema akadt, hogy ha alvo modba kerul a gep, akkor nem jon vissza a monitor. hallja ahogy felzizeg a gep, ki be lehet kapcsolni pl a wifit stb, de a monitor az offos marad. valakinek van erre otlete?
ui.: a dell honlapjarol akarta telepitgetni a drivereket, es az onnan letoltott driver utan fekete kepernyos volt a laptop, csak az amd oldalarol telepitettel ment. lehet nincs ehhez koze, de lehet valaki okosabbnak mond ez valami pluszt.
koszonom a valaszotokat

(#15332) creation válasza MasterMark (#15328) üzenetére


creation
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nincs mit, gondoltam az elhasznált GAP helyett, a semmitől több :) :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#15333) vapour01


vapour01
csendes tag

Sziasztok!

Egy problémával szeretnék hozzátok fordulni. Adott 1 Dell Inspiron N5010 típusú laptop. A probléma a következő: játék közben (cs:go) azt érzem, mintha nem érzékelné a rendszer, hogy most neki maximális teljesítményt kéne leadni. Konkrétan a CPU órajele folyamatosan ugrál és nem áll folyamat a maximális, jelen esetben 2400 MHz-en, ezáltal körülbelül játszhatatlan lesz a játék. Bár nem vagyok benne biztos, hogy egyértelműen a CPU órajel a hibás, mindenesetre ami biztos, hogy nem ad le stabil folyamatos teljesítményt. Ha egy helyben állok a pályán és nem történik semmi, akkor is gyakorlatilag 140-150ről 20-30ra esik az fps és ezt csinálja pár másodpercenként.

Amit kizárhatunk:

- túlmelegedés nincs, vagyis volt, de egy fullos tisztítás után jócskán esett a hőmérséklet. Eddig elérte a 90 fokot, aminél már lekorlátoz, ha jól tudom, most pedig 70 fölé se nagyon megy terhelés alatt.

-természetesen windows-ba teljesítménycentrikus van kiválasztva.

-próbáltam win7 és win8.1 alatt is, semmi különbség, ugyanúgy megjelenik mindkét op. rendszer alatt.

-próbáltam a feladatkezelőbe a csgo.exe fájl prioritását állítani, sehol se volt jó.

-ja és mindig úgy próbáltam, hogy semmi más ne terhelje a rendszert, gyakorlatilag csak a játék fut.

Más játékot nem játszok, így arról nem tudok beszámolni, hogy csak itt jelentkezik-e vagy más játéknál is.

Nagyjából ennyi lenne, remélem érhető volt és valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet ez.

Előre is köszi a segítséget.

(#15334) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Miért mondja pár szerelő és felhasználó azt, hogy egy notebooknak nem tesz jót a készenléti mód (altatás) ?
Neten is sokféle véleményt találtam. Évek óta úgy használom a gépeket.
Most az utóbbi időben kijött jó pár hibás vga driver, amik miatt ébresztés után nem volt kép (képernyő nem ébredt fel) és sok embernél okozott ez gondot, amit a megfelelő driver megoldott, viszont sokszor kaptak olyan választ, hogy minek akarják készenlétbe tenni a gépet, mert az nem tesz jót a gépnek, vagy a rendszernek. Konkrét választ nem adtak, ezért szeretném itt is megkérdezni mi az igazság. :F
Mi árt jobban egy gépnek, az elindítás, vagy a készenlétből felébredés ? Melyik terheli jobban az alkatrészeket ?

(#15335) vapour01 válasza vapour01 (#15333) üzenetére


vapour01
csendes tag

Update: kipróbálva másik játék alatt is, ugyanazt tapasztalom.

(#15336) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Ilyen még nem volt. (noti, win7,ssd,i5-3320m,intelhd4000,4gb ram).
Eddig minden rendben volt, böngészek csak 2 fülön az internet explorerben, egyik fülre rá akartam menni vagy bezárni már nem tudom pontosan és az egér kurzor belassult kb. 2-3mp-re.
Ez micsoda volt?

(#15337) Doky586 válasza Krystal_s (#15334) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak tipp: altatás alatt többet fogyaszt a gép mint kikapcsolva, azaz altatás után pár nappal lemerül az aksi és összeomlik az éppen alvó win, azaz legközelebb a win panaszkodni fog hogy összeomlott, az aksi szintén nehezen viseli ha csontig lemeríted és úgy áll kitudja hány napig..

(#15338) Krystal_s válasza Doky586 (#15337) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen ezt tudom, de nem ilyen esetre gondoltam, hanem amikor hálózatról megy, ha akkurról, akkor nyilván nem hosszú órákon át. A lényeg az lenne, hogy egyesek szerint miért lehet káros a főbb alkatrészeknek az altatás-ébresztés, mint ha naponta többször ki- és bekapcsoljuk a gépet. Szerintem a felébresztés sem terheli meg jobban, mint a sima indítás, de azért meghallgatnék egy szakit, mert már engem is érdekelne.
Apunak is ilyen hülyeséget mondott valaki és ezért nem hajlandó használni ezt a kényelmi funkciót, mivel nem ért hozzá és jobban hisz egy szerelőnek.

(#15339) Buci21 válasza Krystal_s (#15338) üzenetére


Buci21
addikt

a fedel hajtogatasa miatt sztem :R

(#15340) Impressa válasza Krystal_s (#15334) üzenetére


Impressa
őstag

Feszültség alatt tartja az alalapot és a RAM-okat, talán erre gondohattak. Véleményem szerint, ha ez ennyire káros lenne - ahogy mondták -, akkor ennyi erővel ne is kapcsolja be a gépet, úgy tuti jól bírja a lapos... :DDD

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#15341) creation válasza Impressa (#15340) üzenetére


creation
senior tag
LOGOUT blog (1)

Meg kell sütni és utána jó lesz :D :DDD

Nálam az M90 24/7-ben üzemel ha nem használom, akkor seedel. Ebben az aspektusban folyamatosan feszültség alatt van gyakorlatilag minden. Ha eljövök otthonról lecsukom a fedelet, de csak azért, hogy a kijelzőt óvjam.

Az alvó mód számomra soha nem használt funkció volt. Energia gazdálkodás oldaláról tekintve a notebookom hálózatról állandó üzemben, akkumlátorról pedig fedél lecsukáskor automatikus kikapcsolásra van ítélve. Biztos jó ha az oprendszer azonnal feláll és nem kell bootot várni és megspórol vele az ember mondjuk 1-2 percet. De nem tudom elképzelni, hogy ez mondjuk otthoni felhasználásra hol lehet hasznos. Ha otthon vagy van időd...

Az alvó módba "kényszerítés" olyanoknak lehet jó akik napi szinten, üzemi területen, vagy tárgyalásról tárgyalásra menet csak hurcolászás okán, a bootidőt megspórolandó ezt választják.

Hogy alkatrészt károsítana azt én nem jelenteném ki. Ha az én használati módomat vesszük alapul, akkor az én gépemben károsodnak a legjobban a holmik, nem is beszélve a napi minimum 2X-i fedél nyitogatásról.

Ha édesapád csak otthon használja a notebookot, akkor nem hinném, hogy ez bármilyen megrázkódtatást is jelentene neki. Ha óvja a notebookot, akkor kapcsolja ki, de a töltőt is húzza ki. Így 100% az áramtalanítás. Ha a fenti körülmények közt használja (ipari/tárgyalás), akkor meg inkább spóroljon a bootidővel. Otthon nem éri meg az a 2 perc spórolás.

Ez az én, mint ego, szubjektív véleménye. :R :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#15342) Krystal_s válasza Buci21 (#15339) üzenetére


Krystal_s
addikt

Lehet azt billentyűzetről, vagy Startból. :)) (átlagos gépeknél valóban gyengék a zsanérok, de leállításnál is lehajtja a többség)

Impressa: Igen tudom, de nagyon kis mértékű az a fogyasztás, ha az káros, akkor tényleg nincs értelme bekapcsolni a gépet sem. :) Úgy érzem ez egy tévhit lehet és csak mondják, de maguk sem tudják az okát. Kb olyan lehet, mint amikor azt állítják, hogy az akkut érdemes kivenni, tegyék hűtőbe, cirógassák. Közben meg egy áramszünet esetén nézhetnek...
Azért köszönöm, valakivel beszéltem erről és azért kérdeztem rá, mert nem sikerült igazán meggyőznöm az illetőt. Aztán már bennem is kételyeket ébresztett. :)

(#15343) Impressa válasza Krystal_s (#15342) üzenetére


Impressa
őstag

Kétértelműen fogalmaztam. :U Ha ennyire félnek tőle, akkor egyáltalán ne is használják a gépet, erre akartam utalni a mondatommal. :D Egyébként nem „káros”. :N

azt állítják, hogy az akkut érdemes kivenni, tegyék hűtőbe, cirógassák. Közben meg egy áramszünet esetén nézhetnek... :D ez kb. olyan mint, amikor nem veszik le a fóliát a gépről, hogy új maradjon, de mikor eladja a gépet, az új tulaj már nem akarja nézni a rojtosra koptatott, koszolódott fóliát. :DDD

Az akkunál max, annyi lehet a probléma, h ha nagyon melegedős a gép (pl. játék közben), akkor érdemes lehet eltávolítani a meleg környezetből, mert az a legnagyobb ellensége a celláknak. De alapvetően a cellákban levő kémiai folyamatot nem lehet leállítani - bármit is próbál tenni az ember - max. csökkenteni...

(#15341)creation :D nálam a netbook megy 24/7-ben jól bírja, bár az akkuja már nem az igazi, pontosan a gép melegedése miatt - lusta voltam kivenni belőle :U - egyszerűen csak használni kell őket, azért veszi meg az ember. Persze időnként egy takarítás, pasztázás ráfér azért...

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#15344) akos727


akos727
senior tag

Üdv!
Melyik programot ajánljátok cpu hőmérséklet ill cpu throttling tesztelésére?

(#15345) Dell XPS válasza akos727 (#15344) üzenetére


Dell XPS
veterán

AIDA64!

Üdv, Dell XPS

(#15346) DBC


DBC
tag

Sziasztok!
Egyik óráról a másikra a laptop elkezdett elég hangos zajt kiküldeni az erősítő felé (régi sony). kábelt cseréltem, de ugyanez. fülhallgatón nem hallani. a kábelek más eszközökkel ugyanazon a csatornán nem zajolnak. tudtok segíteni? Lenovo z500

megoldva bocsi

[ Szerkesztve ]

(#15347) panzer2


panzer2
csendes tag

Üdv. Volna egy alienware m18x-em hd7970m crossfire-rel. És amióta feltettem az új catalystot nem működik a crossfire és a catalyston belül sehol sem lehet bekapcsolni, továbbá ami eddig ment lazán 50-60 fps-el az most megy 4-5-el. Próbáltam már mindent, új drivert le régit fel stb de semmi hiába rakom fel a régi catalystot ott se jelzi már opciónak a cf-et. Valaki tudna segíteni ? Nagyon meghálálnám!! :R

(#15348) Dexar007


Dexar007
veterán

Sziasztok!
Adott egy Lenovo G580,es ma reggel vettem eszre,hogy mindket oldalon ilyenek a zsanerjai.: [link] [link]

Meg 1 ev gari van ra,lehet ezzel valamit kezdeni?

Give me your cum,bull!

(#15349) panzer2 válasza panzer2 (#15347) üzenetére


panzer2
csendes tag

Egyébként az eszközkezelő ezt Írja a másik kártyára: If you want to use this device, you will need to disable one of the other devices on this system.

(#15350) akos727 válasza Dexar007 (#15348) üzenetére


akos727
senior tag

Garanciaztasd. Gyanítom rendeltetésszerűen volt használva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.