Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) Dell XPS válasza MasterMark (#15247) üzenetére


Dell XPS
veterán

Teljesen átgondolatlan tervezés a "sorozat" (M5010, M5030), még talán ezzel heatsink-kel és thermalpadokkal is lehetne megfelelően hűteni a a chip-peket (Gap-Pad csere után), ha lenne megfelelő ventilátor szabályozás (Bios). Elég sokat "görcsöltem" vele; lecseréltem minőségű thermalpadokra (~10W/mK), helyettesítettem "rézlapkákra" (FET-en kívül (400W/mK), de nem sokat nyertem vele. Egy pár sorral feljebb írtam már (bár ott más probléma is jelen van), hogy szabályozás hiányába csak a HWinfó segíthet ha nem akarjuk sokkolni a chip-et, amit majd később biztosan cserélni kell.

Én nem találtam jobb megoldást a típusoknál, ha van/lenne majd esetleg jelzik a kollégák feléd. :)

Üdv, Dell XPS

(#15252) MasterMark válasza Dell XPS (#15251) üzenetére


MasterMark
titán

Már a 7 beep is megvolt...

Switch Tax

(#15253) Dell XPS válasza MasterMark (#15252) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kösd fix tápellátásra a ventilátort "megfelelő" helyről (~ 2.5V -> 2800rpm), így tökéletes lesz a működése, ill elvárt. Kompromisszumok nélkül nem lesz változás!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15254) MasterMark válasza Dell XPS (#15253) üzenetére


MasterMark
titán

Hova tudom kötni laptopon belül?

Ha elvágom a sárgát, akkor nem lesz fix a fordulatszám?

Switch Tax

(#15255) Dell XPS válasza MasterMark (#15254) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem kell elvágni, elég kihúzni is a csatiból, de akkor teljes fordulatszámon fog menni szvsz.

Üdv, Dell XPS

(#15256) MasterMark válasza Dell XPS (#15255) üzenetére


MasterMark
titán

Na levettem, kicsit furcsa hangja van mintha pulzálva forogna. Mindenesetre most terhelés nélkül 64-65 fok körül van.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#15257) Dell XPS válasza MasterMark (#15256) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézd meg légyszi', hogy most milyen fordulatszámon megy a ventilátor (HWinfö64). Milyen proci van a notiban? Milyen állapotban voltak a thermalpad-ok ? Még mindig nagyon sok ez, főleg terhelés nélkül, alapjáraton ventilátor tevékenységgel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15258) MasterMark válasza Dell XPS (#15257) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs benne a vinyó, a tulajdonosnál van, azt hittük, hogy már nem lesz jó a 7 beep után. Linux Mint van pendriveról live-ban. De amint tudom visszarakom bele a vinyót, és akkor megnézem azzal.

A kis szivacsoknak nem tudom milyennek kellene lenniük. Kissé ruganyos, ragadós, nincs elszíneződve vagy megszáradva sehol.

2,4-es AMD V160 van benne.

Kézzel nem érezni a légáramlást, odahajolva szájjal érzem :DDD de csak nagyon kicsit.

Ja és megint felment 70 körülre, de úgy hogy a fele alja lelóg az asztalról...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#15259) petike2014


petike2014
aktív tag

Üdv Urak!
Instant segítségre lenne szükségem, brutto 200e körül keresem a jelenleg elérhető leginkább játékra alkalmas (tudom,nem arra valók) notebookot, usb3 és hdmi feltétel még, legyetek kedvesek javaslatokat tenni, köszönöm.

(#15260) Dell XPS válasza MasterMark (#15258) üzenetére


Dell XPS
veterán

A "7 beep" után életre kelt a noti, vagy történt "valami" ami ezt elősegítette? Megjavult az északi híd?
Gap-pad -nek ilyen állagúnak kell lennie, a gyári még mindig jobb ha rendben van mintha lecserélnéd (!).

Valami nem jó, pont ilyen processzorral nem viselkedhetne így. 63-65 foknál kapcsolnia kellene 3200rpm-es fordulatszámmal amivel visszahűti a komponenseket (ezt azért hallani, nem kell tesztelni :DDD ), és ezzel viszonylag ebben a tartományban is marad (58°-66° - ált. használat )

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15261) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Sziasztok.Az lenne a kérdésem hogy van egy lenovo Z510-es laptopom GT 740m-el ami elvileg 980Mh-en megy az órajele de nekem több játéknál is csak 540Mh-en megy.Msi afterburnellel monitorozom közben.tudnátok segíteni esetleg?Köszönöm előre is! :)

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#15262) Dell XPS válasza akos727 (#15248) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem gond ha az adapter kimeneti feszültsége 20V-os (lehet akár 18V-os is), ami inkább egy notinál probléma lehet (?), hogy nem 90W-os a teljesítménye. Mivel nem tudom milyen specifikációjú pontosan a laptop, így azt javaslom próbáld ki a barátod töltőjével. Valószínűleg jó lesz a 65W-os is, de érdemes ellenőrizni. Nem ismerem a lehetőségeket, de amennyiben találnál használt gyári adapter, azzal sokkal jobban járnál szvsz

(#15259) petike2014: [link]

Üdv, Dell XPS

(#15263) MasterMark válasza Dell XPS (#15260) üzenetére


MasterMark
titán

Megsütöttem.

Majd megnézem Win-nel, eddig így csinálta ahogy írod.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#15264) CsMarc


CsMarc
tag

Sziasztok!

Már egyszer megkérdeztem egy másik topicban, de még egyszer megteszem Borote tanácsára.
Most nemrég vettem egy Dell E5530-at rögtön feltelepítettem rá a win8-at illetve a drivereket. Olyan hibát szoktam tapasztalni, hogy ledob a wifiről majd pár másodperc múlva automatikusan visszacsatlakozik rá . Ez elég zavaró tud lenni, ha olyan dolgot használok, ami konstans igényli a netcsatlakozást. Ezt hogyan lehetne orvosolni?

Másik: Ez valószínűleg inkább valami operációs rendszer hiba lesz: Google Chrome néha befagy és nem reagál semmire. Előző gépemen HP 4510s és operációs rendszeremen (win7) nem tapasztaltam hasonlót ilyen gyakorisággal. Feladatkezelőben be kell zárni a Chromot és ha szerencsém van utána újraindul. Már újraraktam őt is, de nem sok változás. Másik böngésző??? Az a baj, hogy a Chrome-ot is megszoktam. :)

Hogy lehetne ezeket a problémákat megoldani az operációs rendszer cseréje nélkül? A helyzet az, hogy kezdem megszeretni a win8-at is.

Köszönöm előre is a válaszokat. Sokat segítenétek velük.

[ Szerkesztve ]

(#15265) Kbali válasza CsMarc (#15264) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezt inkább egy Windows topikba kellene

(#15266) Dell XPS válasza Predator2 (#15245) üzenetére


Dell XPS
veterán

Milyen programok vannak telepítve a gépre, pl. valós idejű vírusirtó ? Jól láttam, hogy 1GB fizikai memória áll rendelkezésre? Ne felejtsd el, hogy "régebben" nem volt ilyen erőforrásigénye egyik programnak sem (böngésző, YT, Flash, stb.), arról nem beszélve, hogy az XP -re is lejött néhány frissítés ami szintén növelte ezt. Amit igényként felvázolsz, arra min. egy kétmagos processzor, és 2GB fizikai memória lenne szükséges a verziószámok tükrében, természetesen egy jól optimalizált XP mellett.

Üdv, Dell XPS

(#15267) Dell XPS válasza CsMarc (#15264) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha más eszközök hibátlanul csatlakoznak a router-hez, akkor lehet driver, és modem hiba is, amit pl. live Linux alatt ki lehet zárni, ellenőrizni. Érdemes még szétnézned az éterben is (inSSIDer), mert lehetsz erősen szennyezett környezetben is, de ez csatorna váltással megoldódhat ( router setup: 1-11). Lehet, hogy ilyen jelenséget eddig nem tapasztaltál az előző gépeddel, de bármikor történhet egy erős változás egy lakókörnyezetben, szóval érdemes ránézni.

Másik: én ilyen jellegű hibák miatt felejtettem el a Chrome-ot (nincs időm, se energiám megfejteni. léptem.), de kérdezz rá a topic-jában, ahol lehet rá megoldás, tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15268) veréb


veréb
tag

sziasztok!
asus k52je ha bármilyen vga drivert feltelepítek egyik nem ad képet a többi ad de onnantól kezdve lefagy 40-50mp-re .
ha letörlöm a vga drivert akkor semmi baja . ennek csak az a hátulütője hogy így szaggat a kép ha filmet nézek meg nem folyamatos a lap görgetése
mi lehet a baj? a gép nem melegszik ki van takarítva és noti hűtőpad is van használva :R

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#15269) Dell XPS válasza veréb (#15268) üzenetére


Dell XPS
veterán

GPU hiba!

Üdv, Dell XPS

(#15270) Buci21 válasza veréb (#15268) üzenetére


Buci21
addikt

linux alatt is produkálja? lehet valami elcseszett windows telepítés is, de sajnos BGA-s is lehet :/

(#15271) zsolnai25


zsolnai25
tag

Heló

Abban kérnék tanácsot, laptopom játék alatt eléggé melegedik.

Laptop Típus: Dell Inspiron 5737-AG2L
Processzor: Core i7 4500U (1800)
Memória: 16384 (DDR3) MB
Merevlemez: 1000 GB
Kijelző: 17.3ʺ LED FHD (1920x1080)
Videokártya: 2048 MB AMD Radeon HD 8870M

Alapjáraton olyan CPU hőmérséklete 48-50 fok körül mozog.
Ha esetleg játszok és maxi grafikán játszok akkor 80-85 fokokat mértem. Ami szerntem eléggé sok.

Az lenne kérdésem ha esetleg vennék egy ilyesmi hűtőálványt [link] azzal oldódna valamelyest a problémám ?

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#15272) ampulla válasza zsolnai25 (#15271) üzenetére


ampulla
aktív tag

Én nagyon nem hiszek ezekben a cooling fan-okban. Belső hűtés kellene, de mivel laptopról van szó elég nehéz ez esetben extra passzív, aktív hűtéssel bővíteni. Nálam is hasonló volt a helyzet. GPU igényes játékoknál sajnos ez a jelenség nem szokatlan. Állíts lejjebb a grafikán. Vagy ha még is ilyenbe gondolkodsz, akkor erre ne sajnáld a pénzt, vedd meg a legjobbat. És nézd meg hogy, egyáltalán tudja-e hűteni az adott területen a laptopot ne csak az aljára menjen feleslegesen.

(#15273) zsolnai25 válasza ampulla (#15272) üzenetére


zsolnai25
tag

Értem, köszönöm a segítséget :)

(#15274) veréb válasza Buci21 (#15270) üzenetére


veréb
tag

szia!
midig ezt a verziót használom és itthon is ez van feltéve a gépekre!
leadtam szervizbe azt mondták elöljáróban hogy alaplapcserés szerintük! de pontosat szerdáig mondanak!
mi az a BGA?
néztem alaplapot de nem találtam :R

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#15275) Buci21 válasza veréb (#15274) üzenetére


Buci21
addikt

bga a golyos forrasztas a lapka alatt, reballozni kell valszeg, kb 12-15 rugo :(

(#15276) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Vettem egy Lenovo Y570-es laptopot i3-2330M+gt555m-mel. Egy Dell 5110-et váltott, amiben i3-2310M+525m volt.
Futtattam 3DMark 11-et és Vantage-ot. Az 555-ös vga a várakozásnak megfelelően teljesített kb, 11-ben kb 20%-kal, vantage-ban kb 35%-kal volt gyorsabb mint az 525-ös. Viszont a proci annak ellenére, hogy ugyan olyan tipus, csak 100Mhz-cel magasabb órajelű, mégis 1-2%-kal, tehát nem számottevően, de mindkét bench-ben kevesebb pontot kapott. Ugyan az a win7 van fent mindkét laptopon. Lehet ennek valamilyen oka, esetleg van okom emiatt aggódni, vagy ez ilyen? :D
Köszi!

:-)

(#15277) Buci21 válasza marcusa (#15276) üzenetére


Buci21
addikt

hibahataron beluli a szoras :D

(#15278) marcusa válasza Buci21 (#15277) üzenetére


marcusa
addikt

Igen, az első teszt futtatása után én is erre gondoltam, de mikor a másodiknál is ugyan így pár százalékkal lassabb eredményt kapott a 100Mhz-cel gyorsabb proci, akkor elkezdtem gyanakodni, de mindegy, nem ezen fog múlni. :D
Köszi!

:-)

(#15279) Buci21 válasza marcusa (#15278) üzenetére


Buci21
addikt

a bios mashogy parameterezheti a turbo core-t :R ne foglalkozz vele :D

(#15280) havast


havast
aktív tag

Udv!

Valaki, akinek van techinferno accountja, ezt leszedne nekem, es feldobna valahova?:) A Dell 770M bios kellene. [link]

Koszi elore is!

(#15281) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

Ha T9600 -at lecserélek egy Q9100 -ra akkor észrevehető különbséget fogok tapasztalni?

HP 8730w a laptop típusa.

(#15282) Buci21 válasza Buster17 (#15281) üzenetére


Buci21
addikt

ha támogatja a lap, akkor igen, keményen lesz különbség bizonyos feladatokban. SSD-d van benne? mire használod?

elégséges a hűtés a 45 watthoz a 35 helyett?

[ Szerkesztve ]

(#15283) Buster17 válasza Buci21 (#15282) üzenetére


Buster17
addikt

Igen SSD van benne.
Hát inkább internetezésre meg filmnézésre, de mostanában játékokra is használom.

Hűtést 35höz mérve a határon van szvsz, 45watthoz már lehet kevés lenne. Ezt is lehet cserélni nagyobra?

[ Szerkesztve ]

(#15284) Buci21 válasza Buster17 (#15283) üzenetére


Buci21
addikt

nem igazán. szerelték a gépet ennél nagyobb procival? ha igen, akkor vinnie kell, ha nem, akkor valószínű, hogy mikrokód alapján nem támogja a lap.

(#15285) Buster17 válasza Buci21 (#15284) üzenetére


Buster17
addikt

Támogatnia kell, mert már mondták nekem, meg láttam ilyen procival gyárilag szerelt gépet is a neten.

(#15286) Buci21 válasza Buster17 (#15285) üzenetére


Buci21
addikt

a hűtés elvileg nem különbözhet, olyat nem csinálnak :R Amennyiben olcsón le tudod cserélni a procidat, hajrá, mennie kell elvileg. Mindj utánalesek neked még. Az akku üzemideje csökkenni fog, és ceppet jobban fog terhelés alatt melegedni, erre számíts.

(#15287) Buster17 válasza Buci21 (#15286) üzenetére


Buster17
addikt

Akkuidő nem zavar, mert leginkább hálózatról megy.

Lesz valami károsodás a géppel szemben ha nagyobb a hőmérséklet?
Illetve kb mennyivel lesz melegebb? 5-10C?

[ Szerkesztve ]

(#15288) Sensei válasza Buster17 (#15287) üzenetére


Sensei
tag

Menni fog benne, gyárilag is szerelték vele, ezért a hűtésnek is meg kell vele birkóznia. [link] 75. oldal

Mod.: Ugyanennek a doksinak a 73. oldalán viszont az olvasható, hogy a Q processzorokhoz más a hűtés...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#15289) Buster17 válasza Sensei (#15288) üzenetére


Buster17
addikt

Kár :(
Akkor hűtést is kellene cserélni?

(#15290) Sensei
Sokkal nagyobb a réz felület

[ Szerkesztve ]

(#15290) Sensei válasza Buster17 (#15287) üzenetére


Sensei
tag

[link]

Bal oldalon a Quad Core CPU-hoz való látható, a jobb oldali pedig a Dual Core-hoz való. Látható a különbség...

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#15291) Buci21 válasza Buster17 (#15287) üzenetére


Buci21
addikt

hőmérséklettől függ, 75 fok fölé ne nagyon menjen, igényesen pasztázd fel, és óvatosan húzd egyenletesre a csavarokat a hűtés rögzítésekor, feküdjön fel rendese/pontosan a rézlap.

ha alulfeszeled, elmehet a C2D-k hűtésével

[ Szerkesztve ]

(#15292) Sensei válasza Buster17 (#15289) üzenetére


Sensei
tag

"Sokkal nagyobb a réz felület"

Igen és a heatpipe is kb. 2x olyan vastag.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#15293) Huvi00


Huvi00
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem! Lenne nekem egy Lifebook Series S7020D És nagyon hangos már ventije néha már nagyon megijedek, hogy végét járja már. Szerintem már biztos nagyon öreg és lassan belefog halni :(
Mit tehetek ? Próbáltam csere alkatrészt keresni, de senkinek nem volt ilyen típusa a bontóban. Viszont, találtam egy hasonlót, lifebook c1110 ebből kiszedett venti jó lehetne vele ? Tudna nekem valaki segíteni ?
Köszönöm előre is! :R

.

(#15294) Dell XPS válasza Buster17 (#15285) üzenetére


Dell XPS
veterán

"támogatnia kell, mert már mondták nekem, meg láttam ilyen procival gyárilag szerelt gépet is a neten"

Meg az alaplapnak is, mert a négymagos processzorral szerelt gépeknek más a tápáramköre (VRM !), így azt is meg kell nézned, ill. ellenőrizned előtte. Alaplapszám kiolvasása után rákeresve látni lehet a tápáramkört.

Üdv, Dell XPS

(#15295) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Sziasztok!

Adott egy Acer Aspire One netbook amiben valószínűleg a mai nap folyamán tönkrement a merevlemez, de nem vagyok benne teljesen biztos. Egyszerűen csak lefagyott a gép és a következő indításnál már nem tudott bootolni, mert No bootable device üzenetet kaptam. Megnéztem BIOS-ban és ott a merevlemez van első helyen, szóval mindenképpen azzal kéne kezdenie. Esetleg valakinek van valami tippje, hogy biztosra mehessek?

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#15296) Buci21 válasza xxSanchez (#15295) üzenetére


Buci21
addikt

vedd ki a lemezt, és próbáld ki külső házban, vagy másik gépben, ha felismerhető, akkor csapass róla egy HD Sentinel tesztet

ha szerencséd van, csak a partíció döglött meg ><

[ Szerkesztve ]

(#15297) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy Asus G56JR laptopot,olyan kérdésem lenne,hogy azt írták róla hogy 3D kijelzője van,ezt valahogy sehogy nem tudom elővarázsolni youtube+ 3 fajta különböző tévékhez való szemüveggel sem és nem találtam a neten hozzá szemüveget sem. Mit értettem félre?

Minden szinten,szinte minden.

(#15298) Buci21 válasza m0rd0k (#15297) üzenetére


Buci21
addikt

hol írják, hogy 3D?

(#15299) m0rd0k válasza Buci21 (#15298) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Itt "Magával ragadó 3D-s élmények aktív záras szemüveggel" Meg Nvidia vezérlőpanelnél is irja hogy 3d beállitások.

Minden szinten,szinte minden.

(#15300) Buci21 válasza m0rd0k (#15299) üzenetére


Buci21
addikt

muti screenshotot azokról a 3D beállításokról! :D lehet, hogy csak a játékokkal kapcsolatos beállítások vannak ott.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.