Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7401) BaLee válasza BaLee (#7389) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Leteszteltük, működik.

Azaz ha van egy megvásárolt sygiced, azt feltelepíted egy másik telóra és belépsz a sygic programon belül az accountoddal akkor működik azon a telefonon is.

(#7402) choco01


choco01
addikt

Hali.

A héten a sygic androidon be akart vinni egy egyirányú utcába, szerencsére észre vettem, szerintetek ez mekkora probléma?Korábban 1-2x volt ilyen.. Érdemes emiatt váltani, vagy előfordul a legtöbbnél? Egyáltalán mire lehet váltani androidon, playben nagyon nincs más offline típusú.. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#7403) BaLee válasza choco01 (#7402) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ez az offline navik átka. Lehet, hogy az az út pár hete lett egyirányú. Ahogy nézem a playen azért megy a háborgás, mert a fizetős IGO utolsó térkép frissítése 2015Q4 talán. A fizetős sygicben nincsenek benne a sebességmérő kapuk pedig már a több mint 1 éve nyiltvános az adatbázis, szóval elég lassan frissítenek.

A Here maps az még ingyenes és online, azt ki lehet próbálni.

(#7404) choco01 válasza BaLee (#7403) üzenetére


choco01
addikt

Ha már online akkor Waze-t szoktunk néha használni, Sygicban sem volt túlzottan friss a térkép.. régebben ment hogy a TopMap térkép alapú navigációk a jók Magyarországon, ez még mindig igaz?

Ahogy láttam a Here saját térképeket használ, azok pontosak itthon?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#7405) BaLee válasza choco01 (#7404) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Igen, ilyen szempontból az online mapok a legjobbak. Csak külföldön gáz a mobilnet miatt (bár előfizetéseseknek EU-n belül már az sem gáz) meg a Waze azért tud egész fura dolgokat csinálni. Illetve nálam még nem nagyon csillogtatta meg az egyik legtöbbet dicsért tulajdonságát sem, ha baleset van vagy beáll a forgalom akkor elvisz máshova.

(#7406) #79335424 válasza choco01 (#7402) üzenetére


#79335424
törölt tag

"szerintetek ez mekkora probléma?"
Attól függ, hogy mivel nyomod. Bringával fel sem tűnik, de ha öt tengelyen 18m hosszú vagy, és 40.tonna, akkor elég nagy probléma.

(#7407) Donki Hóte válasza BaLee (#7405) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az, hogy egy navi online (pl. a HERE), az nem azt jelenti, hogy térképadatbázisuk percenként frissül! A térképek frissítése ott is havonta, kéthavonta történik.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7408) RumiTT


RumiTT
tag

TomTom 7100-as keszuleket szeretnek hasznalni LINKel egyutt. Kerdes, hogy a LINKhez szukseges-e kulon GPS antenna, mivel lattam ilyen opciot is.

(#7409) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Nem találtam beárazós topic-ot, ezért itt teszem fel a kérdésemet.
Mennyit érhet ma egy hibátlan, alig használt, karcmentes Navon N480 2011-es készülék?

Előre is köszi. :R
üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#7410) Prime110 válasza Tigi (#7409) üzenetére


Prime110
aktív tag

Térkép fajtája?
Ha magyar ~5000
Ha FEU ~8000
Ha LMU ~10000
Azért egy 6 éves készülékről van szó, lényegében csoda, hogy eddig üzemelt - bár a 480-as sorozat még a jobbik Navon volt.

(#7411) wihar123 válasza Tigi (#7409) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Nagyjából egy ruppót(1.-Ft), amely jó esetben a licitálók kedvétől függően, akár két rugó(2e.-Ft) is lehet.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7412) draco31


draco31
veterán

Hello!

Barátom MIO Moov M400-asa megzakkant. Furcsán érzékel a kijelző, nem talál műholdat. Reset volt már, még egy PC-vel történő javítással megpróbálkozunk, hátha csak valami szoftver hiba.
Ha nem, akkor új készülék kell. Erről a Navon-ról mi a véleményetek? Minden képen olyan kellene, amit kivesz a dobozból, és már használja is.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7413) Tigi válasza Prime110 (#7410) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a válaszokat. :R

A belső memórián magyar térképes IGO van, a MicroSD-n FEU Primo.
Igazából nem nagyon volt használva, ezért van gyári állapotban. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#7414) #79335424 válasza Tigi (#7413) üzenetére


#79335424
törölt tag

Gyári állapotban két térképállománnyal?

(#7415) wihar123 válasza draco31 (#7412) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
Szerintem egy ROM frissítést megérdemelne, hátha...

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7416) Tigi válasza #79335424 (#7414) üzenetére


Tigi
őstag

Csak a belső a gyári. :B

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#7417) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Meglévő Wayteq navigációra lehet valahol jó áron venni Sygic navigációt, élettartam frissítéssel?

(#7418) keszo


keszo
őstag

Sziasztok

MIO C720-at tud valaki javítani?
R02+3+9913+1018 ezt írja bekapcsolás után, majd a narancssárga kezdő kép fogad.
JTAG-olni kell. Budapesti mesterember kellene.

Attila

(#7419) draco31 válasza wihar123 (#7415) üzenetére


draco31
veterán

Nem volt végül semmi sem csinálva vele, csak pihent pár napig, most bekapcsolva hibátlanul működik. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7420) wihar123 válasza draco31 (#7419) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
..., akkor csak szeretetre és egy kis nyugalomra vágyott. :)

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7421) wihar123 válasza keszo (#7418) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
Ha még nem csináltál rajta HR (hardreset), akkor szerintem végezd el, kárt nem teszel benne, sőt, akár meg is javulhat... :)

Ha nem segít, akkor érdemes a gyári R2-es firmware csomaggal próbálkozni (Mio_C720_EEUT_MapUpdate - térképpel együtt kb. 1.5GB.)

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7422) Djuree


Djuree
félisten

hali.

van egy garmin nüvi 55-öm. le akarom törölni teljesen a memóriáját. 4 giga. ami rajta van csak 350mb körül van, a többit nem is látom. hogy tudom teljesen törölni? ill. a nem látható részről hogy tudok biztonsági mentést csinálni?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7423) gabor_01 válasza Djuree (#7422) üzenetére


gabor_01
senior tag

Miért akarod törölni?

Itt van az EU 22 ország térképe a megfelelő licenc (jogosultság) adatokkal.
Ha törlöd, megszűnik az élettartamra szóló ingyenes frissítési lehetőség.
Nekem is van ilyenem, de nem mernék rá vállalkozni, hogy letörlöm.
Menteni sem tudom.

Ha lesz rá megoldásod, kíváncsi leszek rá.

(#7424) Djuree válasza gabor_01 (#7423) üzenetére


Djuree
félisten

nagyon nem jön be ez a navi ami gyárilag van rajta. már sokadjára csinál írtó nagy blődséget. már nem egyszer volt a kezemben hogy kib@szom az ablakon. nem sokon múlt.
igo-t rakok rá inkább, az régen is jó volt nekem.
az a baj csak nyugat eu van nekem (arra pont nem megyek, nekem drága, keletre orientálódok mindig), egész eu kéne, de az meg nagyon drága, megvenni nem fogom.
nem baj ha elvész a frissítési lehetőség, buherált igo mindig lesz, az nekem tökéletes, régen is úgy raktam fel.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7425) gabor_01 válasza Djuree (#7424) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ez Garmin.
Nem futtatható rajta más, így az Igo sem.

Firmware-t frissítettél rajta?

[ Szerkesztve ]

(#7426) Djuree válasza gabor_01 (#7425) üzenetére


Djuree
félisten

nem frissítettem, de nem olyan régi, nem hiszem hogy megoldaná az útvonaltervezés hülyeségeit. :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7427) gabor_01 válasza Djuree (#7426) üzenetére


gabor_01
senior tag

Sokat javul. Már csak ritkán mondja, hogy térj le, amikor nem kéne :D

(#7428) Djuree válasza gabor_01 (#7427) üzenetére


Djuree
félisten

akkor frissítek, hátha. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7429) carl18


carl18
addikt

Üdv mindenki! S.O.S Bajba vagyok! Nővéremék vették a Smailo HD 5" nevezetű gépet.
Az a gondom nem tudom tudok frissiteni. Beállításokon belül egy 67 karakteres serial kódnak kéne lennie. E helyett én kapok egy 20 karakteres, F09098200-00029810-01200029-800003DC.
Térképet hol találok a géphez? Netten átbugáztam de semmi fajta információ nincs a gépről. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#7430) wihar123 válasza carl18 (#7429) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Én ezt nem értem, a vásárlás során mindent megkapok a készülékhez, kezdve az élettartam frissítéstől, a szerviz és a gyártó elérhetőségéig. Ha gondom van a frissítéssel, felhívom, vagy regisztrálok...
Próbáld ki ezt
Informálódj itt

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7431) keszo válasza wihar123 (#7421) üzenetére


keszo
őstag

Szia

Köszönöm a segítséget.
Hogy kell resetelni?
Kérhetek egy linket a letöltéshez!

Üdv

Attila

(#7432) wihar123 válasza keszo (#7431) üzenetére


wihar123
aktív tag

Ahogy én ismerem, c720 hard-reset:
Tartsd addig nyomva a kikapcs. gombot míg a képernyő besötétedik, ezzel egy időben az energia ellátás megszűnik és a korábbi beállítások elvesznek, amik gondot okozhattak a készüléknek.
Indítsd újra és teszteld, ha jó nyertél, ha nem jöhet a Firmware, de sajnos ehhez linkkel nem szolgálhatok.
Amit korábban írtam a zárójelben, annak alapján keress rá, garantált a találat.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7433) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Van egy MIO MOOW 200-as gépünk amin 2008-as a térkép. Na most ezt lehet ingyenesen valahogy újabbra cserélni?
Ha igen tudna valaki segíteni hogyan kezdjek neki?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#7434) keszo válasza wihar123 (#7432) üzenetére


keszo
őstag

Akkor én állandóan resetelem, mert csak így lehet kikapcsolni.

Attila

(#7435) wihar123 válasza keszo (#7434) üzenetére


wihar123
aktív tag

Így van és a bekapcsolás is hasonló, de ez a módja a HR-nek, hogy kitakarítsa a felesleges dolgokat, amelyek akaszthatják a vasat. A gyártó előrelátásából fakadóan készült így, hogy a felhasználó ne kínlódjon a takarítgatással.

Az eredményességről semmi hír??

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7436) galaxys80


galaxys80
veterán

Biztos én vagyok a balfék, de van nálam egy Navigon Canada 310-es GPS és nem bírok rájönni, hogyan kell teljesen kikapcsolni.
Akár meddig nyomom a Power gombot csak alvó módba megy. :(

(#7437) wihar123 válasza galaxys80 (#7436) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Többféle 310-es van, de ami nálam volt azt úgy tudtam kikapcsolni (áramtalanítani), hogy a RESET-et nyomtam addig, míg ki nem kapcsolt, ügyelj, ha tovább nyomod, akkor gyári visszaállítást ad...

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7438) keszo válasza wihar123 (#7435) üzenetére


keszo
őstag

Jaj, bocsánat az lemaradt.

ezzel együtt sem csinál semmit a mio, sőt bármilyen op.rendszerrrel nézem egyik sem ismeri fel hogy csatlakoztatom
így viszont tartok tőle, hogy ha leszedem ezt ( Mio_C720_EEUT_MapUpdate ) akkor sem jutok a megoldáshoz közelebb

Attila

(#7439) galaxys80 válasza wihar123 (#7437) üzenetére


galaxys80
veterán

Hát ez aztán komoly. :)
Így elrakod 1 napra és le is merül.
Ha rövid nyomom akkor újraindul csak.
Mennyi ideig kell nyomni?

(#7440) wihar123 válasza keszo (#7438) üzenetére


wihar123
aktív tag

A Windows Xp felismeri ActiveSync alkalmazással és az Update infója is azt írja, hogy kell neki az ActiveSync, mert csak így tud kommunikálni a készülékkel.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7441) wihar123 válasza galaxys80 (#7439) üzenetére


wihar123
aktív tag

Komoly nem komoly, gyakorolj... :) Vedd elő a kézikönyvét, vagy látogass el a honlapjukra. Ha nem lenne igazam korholhatsz. :)

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7442) galaxys80 válasza wihar123 (#7441) üzenetére


galaxys80
veterán

Kézikönyvben szó nincsen ilyenről.

(#7443) PLaci58 válasza keszo (#7438) üzenetére


PLaci58
őstag

A mio720-hoz kell egy programot telepíteni a pc-re. Nem jut most eszembe a neve, valami miotransfer. Csak azzal lehet rá másolni, kivéve az SD kártyát, mert azt talán látja a pc.
Szerintem itt mindent megtalálsz a miohoz.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#7444) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Adott egy wayteq x985bt gps és olyan problémám van vele, hogy amikor megjelenik a töltőképernyő bekapcsoláskor, akkor szinte azonnal sípoló hangot kezd kiadni és resetelődik (néha a kép is csíkozódik resetnél).
Mi lehet a gond? IGO navigáció van/volt rajta, esetlen annak a boot fáljla sérült vagy szerintetek is inkább hw hiba és kukának tűnik az egész ?

[ Szerkesztve ]

(#7445) wihar123 válasza Darth_Revan (#7444) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
Ha részleteznéd, hogy mi volt az ok, ami kiváltotta, talán találnánk rá gyógyszert...

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7446) PLaci58 válasza Darth_Revan (#7444) üzenetére


PLaci58
őstag

Töltőre dugva is ezt csinálja?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#7447) Darth_Revan válasza PLaci58 (#7446) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Csak töltőre dugva tud bekapcsolni, akku az kuka.

(#7448) DM43 válasza Darth_Revan (#7444) üzenetére


DM43
őstag

Én két dologra tudok gondolni:
1. Megsérült a ROM
2. Az automatikus indulás be van kapcsolva és megsérült az indított program
Mindkét esetben egy ROM frissítésére lenne szükség (az utóbbira a régebbi gépeknél volt megoldás - [Aki hurokba került az így tud kijönni belőle], de állítólag az újabbaknál ez a dolog nem működik).

(#7449) wihar123 válasza Darth_Revan (#7447) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésre nem válaszoltál, de ismerve az User Error technikát, szerintem is ráérzett DM43 a hiba okára. Az is igaz, hogy az x985 nem hajlandó benyelni a YFGo2CE.bld "csontot"... olvastam valahol, hogy egy script dologgal ki lehet játszani és bejuthat a polgár a WInCe területre. A legegyszerűbb módszer a ROM ráeresztése lenne, de 985-re vagy nincs, vagy olyan ritka mint fehér holló.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7450) Borote


Borote
addikt

Sziasztok!

Van-e tapasztalatotok beépített navigációs rendszerekkel?
Konkrétan most néztem egy ilyet, 2013-as Lancerbe lesz.
Ismertek-e hasonlót, van-e róla információtok?

Köszi,
A

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.