Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6651) graffg válasza LámaZ (#6648) üzenetére


graffg
csendes tag

Sajnos a PC nem látja, mert mindig újraindul.

(#6652) graffg válasza DM43 (#6649) üzenetére


graffg
csendes tag

És erre a típusra nem tudtok valami megoldást?

(#6653) DM43 válasza graffg (#6652) üzenetére


DM43
őstag

Nem igen - egy rom frissítés biztos segítene, de olyanom nincs.
Viszont a szervizben "csak" 2000 Ft az árlista alapján.

(#6654) graffg válasza DM43 (#6653) üzenetére


graffg
csendes tag

Köszi, akkor beviszem hozzájuk.

(#6655) harcikoca


harcikoca
senior tag

WAYTEQ X920BT-re hogyan kell bármilyen GPS-t tenni térképpel? Holnap indulnék Angliábol magyarországra, és fogalmam sincs, hogy hogy kezdjek neki. Kaptam a gps-t de az sd kártya üres ami benne van.

AMD+Ati powee'R

(#6656) Csöves válasza harcikoca (#6655) üzenetére


Csöves
senior tag

Gps az van benne.

Aquila non captat muscas.

(#6657) LámaZ válasza harcikoca (#6655) üzenetére


LámaZ
addikt

Szerintem ha már holnap kellene, jobb, ha megkérsz egy hozzáértőt, hogy csinálja meg neked.
Akár egy GPS-navigátorokkal foglalkozó boltot. Ha már nem vettél/kaptál azonnal használható cuccot.
Egyébként, ha van okostelefonod, akkor azon is beüzemelhetsz egy navi progit, pl. a HERE-t. Az sokkal egyszerűbb.

Legyen minden jó!

(#6658) nemethka2


nemethka2
csendes tag

Hogy lehet a Wayteq x985 BT HD-n az SD kártyának ikon kreálni, hogy megjelenjen a gépen a tartalma? A gépen a felső sorban látszik, hogy van SD kártya a gépben, de ha rábökök nem történik semmi.

(#6659) PLaci58 válasza nemethka2 (#6658) üzenetére


PLaci58
őstag

Talán a felső sor bal sarkára kattintva?
Csak tipp.
Egyébként a teljes tartalim nem jelenik meg. Az aktuális program olvassa be a fájlokat. Pl. Zenelejátszó megkeresi a lejátszható fájlokat.
Ha a teljes tartalom kell, akkor telepíteni kell valami fájlkezelőt, pl. TC.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6660) nemethka2 válasza PLaci58 (#6659) üzenetére


nemethka2
csendes tag

A TC-t nem igazán tudtam telepíteni, de egy lengyel lapon találtam egy WINCESHELL programot. Igaz, hogy a főmenü kinai de az ikonok segítenek az eligazodásban. Az almenü már angol és innentől kezdve szabad a pálya. Magát az indítást a "Kedvencek"-be tallóztam be és tökéletesen működik. Mindent megjelenít, még a Windows legmélyebb bugyrát is. Mindenkinek ajánlani tudom.

(#6661) PLaci58 válasza nemethka2 (#6660) üzenetére


PLaci58
őstag

A TC-t nem kell telepíteni, csak futtatni.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6662) nemethka2 válasza PLaci58 (#6661) üzenetére


nemethka2
csendes tag

OK! Csak előtte nem tudtam felmásolni az SD kártyára.

(#6663) #79335424 válasza nemethka2 (#6662) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tegyél fel egy SI -t, amiben van TC! Nálam a GPS ikonra közvetlenül a navi indul, kedvenc programnak pedig megadtam Gipsztigris Iphone Today SI -jét. Eredetileg CNS -re lett "hangolva", ezért X985 -ön nem minden funkciója működik, de TC -t tudtam vele indítani.

[ Szerkesztve ]

(#6664) migabi24


migabi24
nagyúr

"Sziasztok!
Wayteq x985BT típusú készülékem hurokba került, de a korábbi modellek topikjaiban említett módszer (SD kártyán YFGo2CE.bld fájl létrehozás) nálam nem működik. Tudna valaki segíteni, hogy jöhetek ki belőle, miként lehet legalább a WinCE-t elindítani?
Köszönöm!"

Én is így jártam, még mindig nincs erre valami gyógyszer? Megőrülök ha ilyen kis hülyeség miatt szervízbe kell küldeni

(#6665) #79335424 válasza migabi24 (#6664) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azzal még nem lennél sokkal előrébb, hacsak nem tudsz tyúklábul. A WinCE -je ugyanis kínai, és inaktív a nyelvváltó felülete.

(#6666) migabi24 válasza #79335424 (#6665) üzenetére


migabi24
nagyúr

Rám csak a hurok része igaz, nem tetszik neki a felrakott csomag és folyamatosan azt indítgatja, de persze nem tud elindulni, így olyan mint a bootloop a telefonoknál

(#6667) LámaZ válasza DM43 (#6649) üzenetére


LámaZ
addikt

„Láttál te már loopba került Wayteq-et?”
Nem.
Én csak kinéztem magamnak egy WayteQ-et, hogy ti. az lesz a következő PNA-m, ha váltom a jelenlegit, de ha ilyen problémák vannak vele, akkor lehet, hogy hanyagolom.
Létezik egyáltalán olyan PNA, amelynek a GPS-vétele is jó (+Glonass, ugye), és NORMÁLISAN lehet használni (jelentsen ez bármit is☺) ?

Legyen minden jó!

(#6668) #79335424 válasza LámaZ (#6667) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megvan a CNS GHD -m tartaléknak, de hónapok óta hiba nélkül navigál az X985. Ez H-P napi 15 óra aktív használatot jelent, kamionos üzemmódban. Ez elég jó referencia a megbízhatóságra? Persze, bármit haza lehet vágni, de sztem az nem a kütyü hibája.

(#6669) huliganboy válasza #79335424 (#6668) üzenetére


huliganboy
addikt

Tegyük hozzá nem a "gép" navigál... hanem a szoftver. Egyébként x985 van nekem, de van a családban CNS GLOBE HD is. Mindkettő tökéletes szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#6670) nemethka2 válasza #79335424 (#6663) üzenetére


nemethka2
csendes tag

Próbáltam gipsztigris SI-jét letölteni,de azt írja ki, hogy a file nem található. Majd valahogy csak összejön, de most nem is ez a legfontosabb. Egy hete kínlódom a TMC vétellel. Korábban GNS-el próbálkoztam, de éppen te figyelmeztettél, hogy nem igazán oké. Most szereztem egy Royaltek RT-3000-t. Tudom, hogy ez alapból nem jó, mert a Wayteq RT-3000 (RO) az igazi. Tudtommal a két kütyü teljesen azonos csak a bekőtése eltérő. Szereztem egy leírást, hogy a csatlakozót, hogy kell átcserélni, és egy egy madzagot pedig a J226-ra kell forrasztani. Tudtommal ezzel a változtatással a 980BT megy. Akkor a 985-el miért nem. Hisz lényegében csak a kijelző felbontása és a processzor sebessége változott. Sanos nálam a helyzet nem változott. Továbbra is csak tesztel, és jel nincs. A COM teszteket és a TMC teszteket is lefuttatom, és tulajdonképpen azt közli velem amit amúgy is tudok. Az egyik esetben drivert hiányol (vajon melyiket, mert azt viszont nem írja ki) illetve nincs jel és próbáljam a baudot vagy a COM-t változtatni. Megpróbálom, de nem történik semmi. A SYS.TXT-t is már kismillió módon próbálgattam, de semmi. Mindegy reménykedem, egyszer csak összejön. A remény hal meg utoljára.

(#6671) #79335424 válasza nemethka2 (#6670) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én egyszerűen megoldottam. Lesz..m a TMC -t. Otthon szart sem ér, németben meg a Google Térkép forgalominfójával előrébb vagyok. Nem mintha 40 tonnával túl sokat tudnék variálni.

(#6672) nemethka2 válasza #79335424 (#6671) üzenetére


nemethka2
csendes tag

Valószínű én is ezt a módszert fogom követni, bár az én autóm csak 870 kg.

(#6673) rukh


rukh
aktív tag

Hi!

Segítséget kérek: szüleim ősi navigációs eszközén kellene térképeket frissíteni:

Mivel nem ismerem a témát kellően, légyszi segítsetek, hová vagy kihez fordulhatok?

Előre is kösz,
Rukh

Üdv mindenkinek, Rukh

(#6674) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Valaki tud válaszolni erre?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#6675) gabor_01 válasza }{3@Đ$}{0ot (#6674) üzenetére


gabor_01
senior tag

Attól függ, milyen licensz jár hozzá.
Ha örök élet, akkor egyszerű.
Ha nem, akkor fizethetsz, vagy hoppon maradsz.

(#6676) LámaZ válasza rukh (#6673) üzenetére


LámaZ
addikt

Elvileg az új térképek jók az iGo 8.xx-hez is.

Legyen minden jó!

(#6677) Csöves válasza LámaZ (#6676) üzenetére


Csöves
senior tag

Nem csak elvileg. :K

Aquila non captat muscas.

(#6678) rukh válasza Csöves (#6677) üzenetére


rukh
aktív tag

Kösz, kipróbálom :)

Üdv mindenkinek, Rukh

(#6679) PLaci58 válasza LámaZ (#6676) üzenetére


PLaci58
őstag

Csak a 8.3.x-hez jók az új térképek. A 8.0-hoz nem jók.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6680) LámaZ válasza PLaci58 (#6679) üzenetére


LámaZ
addikt

Köszönöm, így lett kerek!

Legyen minden jó!

(#6681) #79335424


#79335424
törölt tag

Érdekes dolgot tapasztaltam. Vettem a telómhoz egy GPS jelerősítőt/extender -t. A telóval nagyon jó, de ha aktív, akkor mindkét PNA -m elveszíti a jelet.

(#6682) LámaZ válasza #79335424 (#6681) üzenetére


LámaZ
addikt

Akkor csak megvetted a javaslatomra, persze előtte nem konzultáltál. Hát, így jártál. ;]

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#6683) #79335424 válasza LámaZ (#6682) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nincs jelentősége, inkább csak érdekességként írtam. Ez lesz az n+1. minekem. :)

(#6684) LámaZ válasza #79335424 (#6683) üzenetére


LámaZ
addikt

Hát, igen, akinek van pénze dögivel, annak nem számít.
De szeretnék én is báró Csekonics lenni egyszer az életemben (vagy többször is?). :D

Legyen minden jó!

(#6685) LámaZ válasza #79335424 (#6683) üzenetére


LámaZ
addikt

Amúgy megsúgok neked valamit:
Egy kínai (de nem biztos, hogy Kínában dolgozó) tudós egy olyan mini kombiantennát fejlesztett ki, amellyel megoldható mindenféle ma használatos rádióhullám vétele és küldése, magyarán: mobiltelefon, Bluetooth, WiFi, GPS... minden egyben. A zsenialitás abban van, hogy ezek nem zavarják egymást. Nem emlékszem, hogy hol olvastam, talán az ezsgén, de komoly kutatási-fejlesztési eredmény, és a szerző direkt említi az autós alkalmazást is. Talán 10 év múlva lesz belőle kereskedelmi termék. Nem kell elsietni a dolgokat!

Közben megtaláltam a cikket: Minden vezeték nélküli funkció egy antennában

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#6686) #79335424 válasza LámaZ (#6684) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem ez erős túlzás. Tudod, hogy miből élek, és hogy azt viszonylag jól megfizetik. De, sztem nem kell Csekonics bárónak lenni ahhoz, hogy vki külön költségvetési terv, és előre megfontolt szándék nélkül, erős felindultságból, hirtelen bevállaljon egy 14 dolláros kütyüt.

[ Szerkesztve ]

(#6687) LámaZ válasza #79335424 (#6686) üzenetére


LámaZ
addikt

Tudtam, hogy be fogod szúrni. :-)
Akkor ez stornó, de lehet a piacon olyan, ami jó is.

Legyen minden jó!

(#6688) #79335424 válasza LámaZ (#6687) üzenetére


#79335424
törölt tag

Félreérted. Amire kitalálták a kütyüt, arra tökéletesen alkalmas. Csak az a fura, hogy egyrészt a teló hátához kell rakni ahhoz, hogy ellássa a feladatát, másrészt viszont totál bezavar két PNA -t, ami kb. 40 cm -re van a jeltovábbítójától.

(#6689) LámaZ válasza #79335424 (#6688) üzenetére


LámaZ
addikt

Ha a mobiltelefonnal működik*, de két PNA-val nem, akkor ez a kütyü k u k a.
Köszönöm mindenki nevében, hogy magadra vállaltad a tesztelés költséges és fárasztó feladatát! :R

__________________
* Bár azzal is csak úgy, hogy rá kell tapasztani a hátára – ami agyrém! –, emellett, ahogy a frekiből (1575,42 MHz) látom, csak a GPS-műholdakat veszi, Glonass-t és más egyebet nem.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#6690) LámaZ válasza LámaZ (#6689) üzenetére


LámaZ
addikt

Emez tudja a Glonass-t is.

Legyen minden jó!

(#6691) LámaZ válasza LámaZ (#6690) üzenetére


LámaZ
addikt

Érdemes elolvasni a vevői visszajelzéseket (Feedback). (90 db. rendelés volt, és közel 5 csillag, azért ez jelent valamit)
Például: „You have to separate radiator apart from antenna otherwise it will become a GPS jammer.” etc.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#6692) #79335424 válasza LámaZ (#6690) üzenetére


#79335424
törölt tag

Látom, hogy még mindíg nem érted. Mi az, hogy tudja a Glonass -t? Ilyen nincs, mivel ez nem GPS vevő. Arra való, hogy az eszköz antennáját "megtoldja". Tehát az eszköz nem láthat vele más típusú hódokat, mint amiket egyébként. Az USB vége csupán táp, nincs rajta adatkommunikáció.

(#6693) LámaZ válasza #79335424 (#6692) üzenetére


LámaZ
addikt

Én olyan antennáról beszélek, amely veszi a GPS és Glonass-műholdak jeleit, majd újrasugározza (repeater).
Nem kell rádugni a készülékre, mint a klasszikus antennákat.

Bár, most elgondolkodtam azon, hogy ha egy készülék veszi a műhold jeleit, majd a repeater által újrasugárzott jeleket is, akkor mi van? A két jel kioltja egymást?

Legyen minden jó!

(#6694) rukh


rukh
aktív tag

Hi!

Ismerősöm kérte, hogy frissítsem a régebbi TeleSystem TS 8510 Slim naviját (IGO 8 fut rajta, a géphez kapott 2 GB SD kártyán lévő 2010-es térképekkel). A saját szintén nem új CNS eszközömről próbaként átmásoltam egy 2013-as térképet, ment vele. Gondoltam, egy nagyobb (4GB SDHC) kártyára átmásolom az eredetiről a rajta lévő mappákat és erre töltöm az új térképeket. Meg is tettem, azonban bekapcsolás után a navi leállt azzal az üzenettel, hogy fatális hiba történt, nem találja a nyelvi fájlokat - pedig ott vannak a kártyán. Próbáltam egyszerűen Intézőben másolni, utána ISO fájlt készítettem a kártyáról és ebből írtam meg az újat, egyik esetben sem találta a nyelvi fájlokat ...
Mi lehet a gond?

Előre is kösz a segítséget,
Rukh

Üdv mindenkinek, Rukh

(#6695) nemcso válasza rukh (#6694) üzenetére


nemcso
senior tag

Az a gond, hogy max. 2GB -os kártyát kezel : [link]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#6696) rukh válasza nemcso (#6695) üzenetére


rukh
aktív tag

Köszönöm, vaksi voltam a tulajdonságok olvasásakor :o

Üdv mindenkinek, Rukh

(#6697) LámaZ válasza LámaZ (#6693) üzenetére


LámaZ
addikt

A megoldás tehát: a külső GPS-vevő!* Annál nincs interferencia a vett és továbbpasszolt jelek között.
Homlokomra csapok: hogy ez eddig nem jutott eszembe! Pedig igen, eszembe jutott. :C

__________________
* Androidos cuccoknál működik, Windows CE-t futtató eszközöknél még nem láttam működni.
Azoknál tényleg az olyan külső antenna lehet az optimális megoldás, amelyet koax vagy hasonló kábellel lehet a PNA-ra kötni, csak ugye ehhez kéne aljzat is. Ritka az ilyen kütyü.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#6698) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok!
Hátha valaki tudja a problémámra a megoldást. Egy Mio Moov Black (N191) készülékről van szó. El van csúszva az érintőkijlező érzékenysége. Úgy értem, hogy mondjuk megnyomom a bal alsó sarokban és akkor olyan fél centivel bentebb nyom meg valamit. Ezen lehet valahogy segiteni? Vagy kuka?
Előre is köszi a segitséget.

**********

(#6699) Csöves válasza echterion (#6698) üzenetére


Csöves
senior tag

Kalibráld.

Aquila non captat muscas.

(#6700) #79335424 válasza LámaZ (#6697) üzenetére


#79335424
törölt tag

Húúú, de jó ötlet! Tudsz egy linket adni olyan bluetooth -oshoz, ami tuti működik, és nem kell hozzá Csekonics bárónak lenni? Több topikban is kérdeztem már, de eddig nem kaptam tuti tippet (link formájában, ahol meg is tudnám venni).

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.