Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7251) #79335424 válasza Márton (#7249) üzenetére


#79335424
törölt tag

Te kómában töltötted az elmúlt pár évet? :) Ísmered a mondást: ha net van, akkor minden van (vagy valami ilyesmi :) ) Nem használom a Térképet, mert azzal sajnos nem tud kalkulálni, hogy 18m hosszú vagyok, 4m magas, és 40 tonna. De, az előbb elindítottam, ráböktem a mikrofonra, bemondtam a címemet, és tádááám!

(#7252) kolivanov777


kolivanov777
tag

Sziasztok!

Szeretném frissíteni a navigációmat, vagyis két készüléket!
Rácsatlakoztatom a pc-mre, de nem látja magát a tárhelyet, igazából csak térképet szeretnék rajta frissíteni!
Segítenétek ebben!

Előre is köszönöm szépen!

Üdv
kolivanov777

(#7253) Márton válasza #79335424 (#7251) üzenetére


Márton
nagyúr

igen, nem követtem a navi appokat, a wayteq n410-et használom még mindig :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7254) wihar123 válasza kolivanov777 (#7252) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Két kérdés:
- a készülék típusa?
- a PC-n van ActiveSync, vagy Mobile Device Center?

Elvileg van lehetőség AS módba váltani a készülék beállításainál az USB ikon alatt, ekkor már tud kommunikálni a PC-vel, ha a fenti progi rajta van.

Megjegyzés: ha gyári a vas még véletlenül se "frissítsd" a háló nyújtotta kalóz dolgokkal...

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7255) kolivanov777 válasza wihar123 (#7254) üzenetére


kolivanov777
tag

Szia!

Az egyik model: 4EN52 Z1230
a masik: N14644 Z1230

nincs fent ilyen program!

(#7256) wihar123 válasza kolivanov777 (#7255) üzenetére


wihar123
aktív tag

Mindkét készülék TomTom! Ezt csak úgy tudod frissíteni, ha regizel a gyártó honlapján és befizeted a szükségeseket, ezt követően kapod meg azt a lehetőséget, hogy friss térképeid legyenek.

Törésen ne is spekulálj, mert tégla lesz a készülékből!

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7257) Axi-Maxi válasza wihar123 (#7243) üzenetére


Axi-Maxi
tag

[link]

Igyál vizet Axi fizet

(#7258) kolivanov777 válasza wihar123 (#7256) üzenetére


kolivanov777
tag

Értem köszi!

És Navon x13-12056 készüléknél mi a helyzet? igo fut rajta, itt tudok frissíteni?
mert itt rámegy hogy pcvel való csatlakozás, de nem látja a készüléket, igaz kiírja hogy::
program memory is very low. You must select one task to close, or increase the amount of program memory, if available.

?

(#7259) wihar123 válasza Axi-Maxi (#7257) üzenetére


wihar123
aktív tag

Ez neked nem jó! Ott ahol ezt találtad, van külön az XRider-hez egy komplexebb megoldás.
http://freetexthost.com/jzsv4qo0ia

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7260) wihar123 válasza kolivanov777 (#7258) üzenetére


wihar123
aktív tag

A hibaüzenet arról tájékoztat, hogy valaki belefullasztotta a készüléket egy nem belevaló adatfájl halmazba, ezért nem képes betöltődni.

... volna rá esélyed, ha az alábbi feltételek biztosítottak:
- a WinCe elérése
- az eredetiség visszaállítása, hogy a készülék be tudjon töltődni
- az idegen szoftvert SD kártyáról futtatni működtetni

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7261) Axi-Maxi válasza wihar123 (#7259) üzenetére


Axi-Maxi
tag

ezzel nem viszi a fényerőt a csúszka, de nem is ez a baj hanem az lcd...

[ Szerkesztve ]

Igyál vizet Axi fizet

(#7262) wihar123 válasza Axi-Maxi (#7261) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sajnálom :( , olcsóbb lett volna, mint így... és még az is kérdés, hogy az LCD és az elektronika is, vagy csak az elektronika. Egyik javítása sem olcsó.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7263) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Sziasztok!

Van a családban egy Wayteq X960Bt. Erre a készülékre létezik valami új navigáció? Én csak Sygic10-el találkoztam a neten, meg az Igo Primoval. Van valami más, vagy frissebb alternatíva?

(#7264) wihar123 válasza Vitaqo (#7263) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
Gyárilag csak a Sygic tartozik hozzá, mást rátenni már az illegális kategóriába tartozik. Ettől függetlenül olvasható az iGO8, az Amigo, a Primo, a Navitel, a Russa és az összes többi, amelyek WinCe kompatibilisek.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7265) Vitaqo válasza wihar123 (#7264) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Köszi! Sygicból melyik verziót javasolnàd?

(#7266) wihar123 válasza Vitaqo (#7265) üzenetére


wihar123
aktív tag

Erre nem tudok pontosan válaszolni.
A gyártó általában az alapszoftvert adja és ezt kell a honlapján frissíteni, ezért az aktuális verzió nem publikus, hacsak egy frissítést végző el nem árulja. A háló azt "írja", hogy jelenleg; "Sygic 2016 3D V13.11 for WINCE 5.0, 6.0 Original"...

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7267) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Üdv Urak! Kérdésem : van napi 10 helyszín egy területen (megyén belül) . Van megoldás ezek optimális útvonalának számítására? A Google Map, Waze, Here tapasztalatom szerint nem alkalmas erre. Első sorban mobilról (android) használnám ezt, de végső esetben egy Win10es notit is be tudok fogni a feladatra. Van ötletetek a megoldásra? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#7268) wihar123 válasza Segnior_Barthez (#7267) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Nagyon belemenni warez lenne...
Ami nagyon lényeges, több útvonal optimalizálása sok-sok memóriát használ, az állandó frissítés, céleltérés vagy módosítás miatt, ezért minden esetben csak egy adott térképtípus használata a javasolt.A több térkép és adatfájl beolvasása, már a korrekt működés rovására történik. Ennek kizárása miatt felejtősek a dem, a building, és a speedcam fájlok.

A legtöbb verzió-kompatibilis skint sokat tud ebben segíteni a felhasználónak.
A bevitt a címek után: MENÜ ->ÚTVONAL ->ÚTVONAL SZERKESZTÉSE ->OPTIMALIZÁLÁS

... egy falatka a sok-sok leírásból, érdemes átolvasni:
- author: Wolfskin #156-157-158
https://prohardver.hu/tema/igo_primo/hsz_151-200.html
- több megállós útvonal létrehozása, 3.3 fejezet
http://multinavigator.hu/dl.php?id=848&filename=iGO8_R3_PDA_UserManual_HU.pdf
és
a Google, pl. ezzel a kereső szöveggel "igo primo útvonalak optimalizálása"...

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7269) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Bocsánat, próbáltam a problémámra megoldást keresni, de itt a topikon a keresés nem volt eredményes (illetve valószínűleg nem jól kerestem, mert kizárt, hogy másnak ne akadt volna már ilyen problémája :) ).

Szóval az a kérdésem, hogy WAZE appban hogyan lehet a hangot fixen a telefon hangszórójára tenni?

Autóban van bluetooth kihangosító, ha beszállok, akkor a kihangosító átveszi a hangot a telefonról. Sajna a WAZE hangját is elveszi, csak nem szólaltatja meg :(

Az iGO-ban erre a problémára a navigation_audio_stream = 4 sort kell beírni a sys.txt-be, ha ez benne van, akkor a navi hangja mindig a telefon hangszórójából szól, függetlenül a bluetooth kihangosító működésétől.

Szóval a WAZE esetében mit kell állítani, hogy mindig a telefon hangszórója szóljon?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7270) Segnior_Barthez válasza wihar123 (#7268) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Köszönöm. :)

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#7271) #79335424 válasza Donki Hóte (#7269) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vagy, nem jó topikban kerestél. Waze topik.

(#7272) Donki Hóte válasza #79335424 (#7271) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hát igen, ez a megoldás annyira triviális volt, hogy eszembe sem jutott :U

Egyébként köszi a tippet, ott 2 perces keresgéléssel megtaláltam a megoldást és már be is állítottam.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7273) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Használ még valaki Sygic navigációt Androidon? Megvettem jó egy éve az egész európa térképet, de nem tudom hogy mi a frissítési metódusa. Most már többször próbáltam bejelentkezni az aplikáción belül a "Bejelentkezés" gombra kattintva azt írják hogy internet kapcsolat szükséges, a sygic áruházra kattintva kiírja, hogy "Elnézést valami elromlott a szerverhez kapcsolódás közben" próbálja újra.

Már egy hete ezt írja. Mi lehet a gond?

Hogy kellene itt térképet frissíteni? :F

(#7274) BaLee válasza BaLee (#7273) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Közben beengedett, csak a térkép frissítés nem tudom hogy működik.

(#7275) kolivanov777 válasza wihar123 (#7260) üzenetére


kolivanov777
tag

Most úgy néz ki fut, vagyis fel tudok rá rakni programot! Ami rajta van az is jó lenne, de sajna nem látja az új térképeket! Valaki vmi ötlet? vagy esetleg hogy tudnám életre bírni egy új programmal?

Köszönöm

(#7276) nemcso válasza BaLee (#7274) üzenetére


nemcso
senior tag

Menü/Térképek
Ha jól emlékszem a már telepített térképek alatt megjelenik, hogy frissíthető a cucc.
De úgy is megnézheted, hogy ezen a lapon a bal alsó sarokban megnyomod a zöld "+" jelet és kiválasztod a kontinenst, akkor az országlistában láthatod, hogy van-e letölthető újabb térkép az adott országhoz.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#7277) BaLee válasza nemcso (#7276) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszi!

Nem találtam ilyesmi jelzést, az volt a gyanús hogy azt írják hogy évi 3-4x van térkép update. Végül letöröltem a térképet és feltettem újra, érdekes módon 38 helyett 39 megásnak írta miután újra letöltötte, pedig előtte nem írta hogy frissíthető...

(#7278) wihar123 válasza kolivanov777 (#7275) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
Tévedtem....

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7279) glorin59 válasza wihar123 (#7278) üzenetére


glorin59
újonc

Sziasztok!

Nextgen-en lehet indító képet cserélni?
(loading.bmp cserére nem reagál)

Köszi

(#7280) wihar123 válasza glorin59 (#7279) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
Nem neked írtam, bár mindegy is mert szamárság volt... :(

Az igényelt művelethez két fontos feladat:
- a sys.txt fájlt kell kellően felkészítened;
[loading]
loading_bmp="loading.bmp"
, de lehet az egyenlőségjel után akár loading.jpg is, fontos, hogy minden stimmeljen
- a program gyökérmappájába kell elhelyezni a készülék képfelbontásával megegyező képet, amelynek név és kiterjesztés szerint is stimmelnie kell a sys-ben beírtakkal

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7281) glorin59 válasza wihar123 (#7280) üzenetére


glorin59
újonc

Köszi a választ, szerinted 1 S6 Edge Plus-nál mit használ, (1440x2560)
xxxhdpi, xxhdpi xhdp mdpi ldpi hdpi ?

(#7282) wihar123 válasza glorin59 (#7281) üzenetére


wihar123
aktív tag

Ez egy "nagyarcú" vas, én megpróbálnám Auto-ra tennei: dpi=”auto” , de a Play-on található ingyenes képméret beazonosító (screensize), azzal meg kellene nézned, hogy a képméretnek mekkora a dpi értéke.
A háló ennyit segít a behatároláshoz:
ldpi = 120 dpi, mdpi =160 dpi, hdpi = 240 dpi, xhdpi = 320 dpi, xxhdpi = 480 dpi

Ez egy okos site megmutatja a dpi lehetőségeket képfelbontás méret szerint.

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7283) monster95


monster95
tag

Sziasztok
Tegnap Google Play-ből le töltöttem a Sygic navigaciós programot.Ki próbáltam a premium+traffic 7 napos probe verzojat.Majd meg szerettném venni.Tetszikaz egész csak annyi baja van hogy nagyon sokszor azt írja ki hogy helymeghatározás.Ez mitől lehet.NAgyon sokszor elmegy a jel LG G3 mobiltelefon.

(#7284) nemcso válasza monster95 (#7283) üzenetére


nemcso
senior tag

Tölts le pl. egy Gps Satellites Viewer app- ot, nézd meg, hogy a telo helyén a kocsiban milyen a gps műholdakra a rálátás. Nálam először szellőzőre volt téve a mobilom, ahol elég gyakran eldobta a jelet. Szélvédő alá kitéve már gond nélkül használom a Sygic- et egy Asus Zenfone 2- n.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#7285) qdak


qdak
addikt

sziasztok, olyan gps t (androidra) keresek, amin tobb koztes celt megtudok adni, (eddig oke mind), viszont mind az 1. tol az utolsoig teszi oket sorba, igy en el vissza ingazok, ami nekem nem jo, nekem olyan bealitasi lehetoseg kellene, h tavolsag szerint iranyitson es ne azt vegye, hogy hanyadiknak irtam be a cimet, es az 5. helyre pl ugyanabba az utcaba visszahoz.
remelem ertheto, van par csomag amit elkell vinnem, X helyrol indulva, a leheto legkevesebb uttal, nem ugy ahogy a gps be koztes helyet megadok, es ingaztat szigoruan a beirasi sorrendet kovetve.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7286) nemcso válasza qdak (#7285) üzenetére


nemcso
senior tag

A Mapfactor Navigator tudja optimalizálni a köztes pontokat, csak azt nem tudom, hogy az ingyenes OSM térképet használó, vagy csak a fizetős TomTom térképes tudja-e ?
Én a fizetőset használom és az biztosan tudja.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#7287) qdak válasza nemcso (#7286) üzenetére


qdak
addikt

koszonom

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7288) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy offline navigációt tudtok olyat, amiben az Egyesült Arab Emiratus szerepel?

Valahogy rosszul fogalmazok, mert a Google nem a barátom éteren.
(sogi asszony megy ki két évre, mindegy mit vesz meg, ami tudja, csak tudja)

Köszönöm

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7289) pjen válasza vegyszer (#7288) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha igaz a sygic nek van,tom-tom.

(#7290) nemcso válasza pjen (#7289) üzenetére


nemcso
senior tag

Így van. A Közel-kelet szekcióban ott van, 22 MB-os Egyesült Arab Emirségek néven.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#7291) nemcso válasza vegyszer (#7288) üzenetére


nemcso
senior tag

De van pl. a lengyel Aponia offline app, ahol közel-kelet 26 euro, csak UAE pedig 20 euro (Navteq térkép)

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#7292) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Garmin nüvi 360-as készülékem, amin most frissítettem a térképeket, de a térképen nem tudja megjeleníteni az ékezetes karaktereket, pontokkal helyettesíti általában. Hogy tudnám ezt beállítani?

Köszi

(#7293) peeeti_85


peeeti_85
újonc

Sziasztok.
Egyik barátom megkért, hogy frissítsem a naviját, egy régebbi szériáról lenne szó ( CNS Globe HD)
Jelenleg egy iGO Primo és egy iGO 8 van a belső tárolóján (sd kártya nincs benne)
Segítségeteket szeretném kérni, hogy tudnék szert tenni friss térképekre, úgy tudom hivatalosa fizetős..:(
Válaszaitokat privátban várom.
Előre is köszönöm.

üdv.

(#7294) zolee-coul


zolee-coul
csendes tag

Hello mindenkinek !

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Navon N490 plus készülékem amin szeretném a térképeket frissíteni.
( örök frissítéssel vettem )
Letöltöttem hozzá a Naviextras programot, és a neten regisztráltam is .
A gond az hogy a PC látja a navit, mert ki is írja hogy cserélhető lemez, és látom hogy 4 GB a tárhely. Látom rajt a térképeknek a fálj-át, ( USB módban vagyok ) , de a Naviextras program azt írja csatlakoztassam a készüléket.

A legfrissebb naviextras program van fent.
Többször is ki és bekapcsoltam a navit.

mi lehet a gond ?
kérnék segítő válaszokat, hátha már valaki találkozott ilyennel.
( megpróbáltam másik PC.-n is , ott is hasonló , maga a gép látja mint cserélhet lemez, de a naviextras program nem.

köszönöm

Zoli

(#7295) wihar123 válasza zolee-coul (#7294) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
Én, az itt leírtak, látottak alapján végezném: https://www.naviextras.com/shop/portal/p2howto-guide?guide=Toolbox

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7296) zolee-coul válasza wihar123 (#7295) üzenetére


zolee-coul
csendes tag

Hello !

Igen , ez alapján csináltam .( ahogy a videó és leírásban is látható )
A program fel is települt hiba nélkül . Két külön gépen is próbáltam.
A navit összekötöm az USB kábellel és kiválasztom az USB mód-ot. Az intézőben egyből meg is jelenik hogy látja, mint hordozható eszköz.
De a Naviextras nem látja, azt írja hogy csatakoztassam a készüléket.
nem értem mi lehet a gond.

Többször is összekötöttem, de semmi.
A programot is feltelepítettem újból.

(#7297) wihar123 válasza zolee-coul (#7296) üzenetére


wihar123
aktív tag

Ezt is végigvitted?: https://www.naviextras.com/shop/portal/p2howto-guide?guide=Toolbox&topic=FirstSteps

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7298) zolee-coul válasza wihar123 (#7297) üzenetére


zolee-coul
csendes tag

igen, ezt is végigvittem ahogy a leírásban van.
( a gépet csatlakzotattam USB-n, van netem, kiválasztom hogy USB háttértár.. és itt akadok meg a program mégsem látja )
Mass Storage mód, ezt jól gondolom hogy az USB disk mód ?

(#7299) wihar123 válasza zolee-coul (#7298) üzenetére


wihar123
aktív tag

Jól gondolod, de neked nem az USB mod kell, hanem az ActiveSync (Serial Class). Váltsd át, mentsd a változtatást és minden működni fog.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7300) zolee-coul válasza wihar123 (#7299) üzenetére


zolee-coul
csendes tag

Ok, de akkor hogy kell átváltani az ActiveSync (Serial Class) - ba ?

Ha összekötöm az USB-vel , akkor 2 lehetőség van vagy csak a sima töltési funkció vagy az USB tárhely.
[kép01]
A navi beállításánál _ USB beállításánál meg csak 1 lehetőség van háttértároló.
[kép03]
[kép02]

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.