Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6051) PLaci58 válasza Ati9500 (#6049) üzenetére


PLaci58
őstag

A BT olyan 10 métert tud, a wifi valamivel többet, de nem hiszem, hogy nyilt terepen 50 méternél többet tudna. Tegyél be bólyát. A Gps se halálpontos.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6052) #68487936


#68487936
törölt tag

Sziasztok!

Wayteq x985 típusú készülékemet szeretném valamilyen formában TMC vételére alkalmassá tenni. A NavGear féle TMC vevő működik e a készülékkel vagy csak BT-Dun?

Utóbbi esetében miként tudom párosítani egy Nokia vagy Androidos telefonnal (miután párosítottam a Bluetooth-om keresztül valamely telefonnal, a BT-Dun keresés eredménytelen)?

Köszönöm, üdv:

(#6053) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!

Androidos GPS-em van, gyárilag telepített Primo-val. Általában a Primo indítása után 40-50 másodperccel lát elegendő műholdat (4-9 között).
Néhány napja előfordult, hogy az első Primo bekapcsolásnál nem jöttek a műholdak, legfeljebb egy-két piros jelzés volt. A Primo (nem az eszköz) újraindítása után már 20-30 mp után teljesértékű volt a vétel. Sajnos azóta is volt ilyen eset.

Láttam a Play áruházban több olyan appot, ami GPS Test, GPS Fix stb. néven fut, és állítólag javítja a GPS működést. Sajnos fogalmam sincs, hogy ezek mit csinálnak, hogyan kell használni, egyáltalán van-e valami hatásuk akár a hardverre, akár a Primo-ra.

Megköszönöm, ha tud valaki segíteni.

42LM660S

(#6054) OldMike válasza OldMike (#6053) üzenetére


OldMike
őstag

Úgy tűnik, hogy a kérdésemre nem figyelt fel olyan fórumtárs, aki válaszolni tudott volna. Vettem egy mély levegőt, és letöltöttem a Play-ről a GPS Doctor - GPS Fix nevű alkalmazást, és telepítettem.

Az eredmény: Ezt elindítva kb. 20 mp alatt van elegendő műhold és pontos pozíció. Amikor ezután elindítom a Primo-t, akkor nagyjából amikor eljutok a térkép ablakba már megvan a megfelelő számú műhold a pozicionáláshoz.

42LM660S

(#6055) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok, tudtok ajánlani bluetoothos gps vevőt?

S23

(#6056) #79335424 válasza alex devil (#6055) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én kb. két hét múlva. Már megérkezett, csak nekem előbb el kellett jönnöm Németországba. Két hét múlva megyek haza.

(#6057) alex devil válasza #79335424 (#6056) üzenetére


alex devil
senior tag

Ígéretes, kösz a tippet!

S23

(#6058) tuzaedit


tuzaedit
újonc

Sziasztok .

Lg spirit telefonom van. Engem , mint laikust, elhajtott a telenor. (4 hónapos telefon, kb)
Pár hónapja még működött a waze navigálóm, aztán egyik napról a másikra közli, hogy nincs gps jel, csak hozzávetőlegesen tud irányítani.
Az összes beállításom rendben van, van bőséges netem, stb....A progi törölve, újra telepítve. :(
Közölték, hogy ez nem telefon probléma, hanem a programé. De az ismerőseimnél működik.
Nem tudom, hogy hogyan tovább, sajnos nem igazán értek hozzá. :(

Tudna segíteni valaki?

(#6059) Doky586 válasza tuzaedit (#6058) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Teszteld hogy van-e gps vétel: a google Maps vagy hasonló ingyenes appal. Kapcsold be a nagypontosságú helymeghatározást..

(#6060) PLaci58 válasza tuzaedit (#6058) üzenetére


PLaci58
őstag

Vagy a Playről a "GPS test" program megmutatja, hogy veszi-e a gps jeleket.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6061) #22907392


#22907392
törölt tag

Sziasztok!

IGO8 és Igo Primo-n nem lehet beállítani köztes célpontot. Mi lehet ennek az oka? A GPS vagy a programnak a hibája lehet?

Előre is köszönöm!

(#6062) #79335424 válasza #22907392 (#6061) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Primo esetében sztem ez egyértelműen user error. Egy user rosszul kókányolta rá a vasra és vmi hibásan működik benne.

(#6063) alex devil válasza #79335424 (#6056) üzenetére


alex devil
senior tag

Mennyi idő alatt jött meg?

S23

(#6064) #22907392 válasza #79335424 (#6062) üzenetére


#22907392
törölt tag

Srác azt mondta másik gps.-en működött ès az lett neki áthúzva.

(#6065) #79335424 válasza alex devil (#6063) üzenetére


#79335424
törölt tag

Három nap. :) Amikor ráakadtam, akkor linkeltem a telóm topikjába. Kiderült, hogy az egyik topiktársunknak van, de nem kell neki, mert szívja az akkut. Én tudom etetni külön tápról az autóban, úgyhogy ez a szempont nálam lényegtelen. A kamion generáttora csak elbír majd vele. :) Ezért inkább az övét vettem meg.

Bála bácsi:
Ez lenne a garancia arra, hogy a tieden is helyesen kell működjön? Sztem ez nagyon kevés. Ha egy dragster kompresszorát átrakom egy kisfityóba, akkor én leszek a király 400m -en? Aligha. Pedig a drag nagyot ment vele.

[ Szerkesztve ]

(#6066) alex devil válasza #79335424 (#6065) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszi! Remélem az én autóm generátora is elbírja majd, bár az nem kamion :)

S23

(#6067) #22907392 válasza #79335424 (#6065) üzenetére


#22907392
törölt tag

Nem de a 2 gps ugyan az. Márka típus stb minden.

(#6068) #79335424 válasza #22907392 (#6067) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor pláne fennáll amit írtam. Szted ez hogy lehetne hardverhiba? A szoftver is jó, ha a másik ugyanolyanon működött. Marad a másolás, vagy a beállítás, mint hibalehetőség.

(#6069) MaMMonBelAg


MaMMonBelAg
újonc

Sziaztok!
Nem rég kaptam egy Yamoto 7 típusú GPS készüléket. Szeretném frissíteni, mert régebbi szoftvert futtat. Hogy tudom ezt megtenni?
Válaszotok előre is köszönöm. :)
Ui:. Remélem jó helyre írtam és nem off topic. :R

Fanatikus az, akit lehetetlen meggyőzni, de témát sem hajlandó váltani.” (Winston Churchill)

(#6070) Tarisznyarak


Tarisznyarak
tag

Sziasztok!

Navigációt szeretnék venni, csak egy egyszerűt semmi hiper szuper. Lényeg hogy megbízható legyen és ne legyen óriási kijelzője. Az ár amit szánnék rá az maximum 30,000-35,000 Ft között lenne.
Előre is Köszönöm ! :)

(#6071) Prime110 válasza Tarisznyarak (#6070) üzenetére


Prime110
aktív tag

Azt nem mondtad, hogy mekkora lefedettséggel kéne, de mondjuk ha elég a közép-EU 22 országgal, akkor mondjuk ez jó készülék ennyiért.

(#6072) OldMike válasza MaMMonBelAg (#6069) üzenetére


OldMike
őstag

Itt talán tudnak válaszolni:

[link]

42LM660S

(#6073) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Szintén navit szeretnék venni, mert a Note 3-mas GPS-es különféle ingyenes ill fizetős app-ek belvárosban kiválóak egyből találnak GPS-st de külvárosban már oda érek a célhoz mire megtalálja a GPS-t, aktív internet hozzáférésem meg nincs.

3 ország lenne a fontos amit ha lehet jó lenne mindig up-to-date tartani.:

1. MO
2. DE
3. AT

Mind3 országból, kis utcák stb fontos lenne, hogy rajta legyen.

6"-nál nem kell nagyobb

Max ár amit kiadnék az 150€ azaz 50k HUF.

Lista azok közül amik szóba jöhetnének.

Garmin nüvi 67LMT Ő példáúl? :R

(#6074) #79335424 válasza alex devil (#6057) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még csak egy összeismerkedési próbát csináltam. Tuti, hogy működik, de elég fura kütyü. Van két, mágnessel rögzíthető dobozka, jó hosszú kábellel összekötve. Az egyik maga a külső vevő. A másikból kijön még egy kábel, a végén USB csatlakozóval. Ennek tápot kell adni, a dobozkát pedig a teló mellé rakni és ennyi. Nincs semmilyen BT, vagy más csatlakozás. Talán vmi jeltovábbító/erősítő lehet benne. Ha így van, akkor ahhoz kell egy aktív GPS vevő a telóban. Csak az a bibi, hogy ezt én nem a telóhoz vettem. A Zopo honlapon azt írják, hogy jó Tabhoz és PC -hez is. Remélem, hogy ha abba dugom az USB csatit, akkor megjelenik külső eszközként, mert különben nem leszek vele előrébb.

[ Szerkesztve ]

(#6075) alex devil válasza #79335424 (#6074) üzenetére


alex devil
senior tag

Szerintem nem fogja felismerni külső eszközként, csak erősítőnek néz ki. Azért kíváncsi vagyok mi lesz belőle, tablethez kellett?

S23

(#6076) #79335424 válasza alex devil (#6075) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen. Akarok venni egy dualbootos, X86 -os Tabot és azon futtatni a Google térképet a forgalominfó miatt.

(#6077) alex devil válasza #79335424 (#6076) üzenetére


alex devil
senior tag

Nekem is tablethez kéne. Ha felteszem töltőre elveszti a jelet, már vagy 5 féle töltővel próbáltam, állítólag valami olyan kéne ami stabilan 5V 2A. Mások szerint a fűthető szélvédő miatt szívok.
Kíváncsi vagyok, hogy mennyire válik be neked ez a cucc.

S23

(#6078) #79335424 válasza alex devil (#6077) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha esetleg Bp. -en vagy, akkor Óbudán kipróbálhatod. Jövő hét szerdán megyek vissza melózni, addig összehozhatjuk. Én is kíváncsi lennék rá. Ha egyébként van a Tab -ban GPS, akkor sztem működni fog. Most rádugtam az Androidos miniPC -mre. A Térkép mutatja a pozíciómat, de lehet, hogy a hálózatból veszi az infót. Menet közben kéne nézni, de ahhoz a miniPC -t monitorostól át kéne telepíteni az autóba.

(#6079) PLaci58 válasza #79335424 (#6078) üzenetére


PLaci58
őstag

Ahogy a bemutató filmet elnéztem, ebben az eszközben nincs GPS vevő!
Egy antenna, erősítő és repeater. Kell lennie GPS vevőnek a készülékben, hogy működjön.
Az USB-ről csak a tápfeszültséget kapja.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6080) alex devil válasza #79335424 (#6078) üzenetére


alex devil
senior tag

Én is kíváncsi lennék, hogy a töltőre téve ez mennyire veszti el a holdakat. Már megrendeltem én is. Hétvégén összehozhatunk egy próbát.

S23

(#6081) #79335424 válasza PLaci58 (#6079) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, ez reális. Tulképp így sem haszontalan, mert nem terhel más kommunikációs módot. De, sztem nekem nem lesz jó, mert így is épp elég nehéz megfelelő Tabot találnom. Ha még a beépített GPS modul is bekerül a kritériumok közé, akkor 3000 -ben sem lesz Tabom. :)

alex devil:
OK. Ha 5V -os a tápod, akkor kipróbálhatjuk az én töltőmmel. A telómmal csodát tett, elmúltak tőle a ghost touchok és a random újraindulások. Ez nem user -placebo, van rá értelmes, technikai magyarázat, csak most nem szeretnék kisregényt írni.

[ Szerkesztve ]

(#6082) alex devil válasza #79335424 (#6081) üzenetére


alex devil
senior tag

Milyen lenne a megfelelő tab?
A töltővel felcsigáztál, lehet, hogy engem is megmentene.
Ilyen tabletem van.

[ Szerkesztve ]

S23

(#6083) #79335424 válasza alex devil (#6082) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez arm tab. Én Android/Windows dualbootosat szeretnék (az Android lenne a fő rendszer), tehát, vmi Atom, vagy Cherry Trail kell. Legyen két, normál méretű USB port, plusz külön a töltőcsati, (ami nem 5V -os), HDMI és füles kimenet. Legyen stabil Wifi/BT modul (pl. AP6335), 1080p felbontás, Android alatt LAN támogatás (a csatlakozó nem feltétel, mert van USB/LAN adapterem). Kb. ennyi. Írhatnám még a 4GB RAM -ot, vagy az EU -s 4G modult, de az már tényleg irreális lenne.

(#6084) béke


béke
aktív tag

Sziasztok szeretnék segítséget kérni van egy Mio moov m610-es készülékem amin egyenlőre csak English térkép van, szeretnék rá magyar igo-t tenni tudna valaki egy részletes leírást ehhez a művelethez.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Alá írás :)

(#6085) Imi91 válasza béke (#6084) üzenetére


Imi91
aktív tag

A kérdésedre a válasz Warez lenne :) Annyit mondhatok, hogy igen megoldható, tehát Igo-t(8 vagy primo) tudsz futtatni Mio gépen. Nem a legegyszerűbb megoldani, de nem lehetetlen :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#6086) béke válasza Imi91 (#6085) üzenetére


béke
aktív tag

Köszi utána lestem és tényleg nem egyszerű szerintem nem is lesz.
Viszont hogyan tennék rá magyar térképet hivatalosan?

Alá írás :)

(#6087) Imi91 válasza béke (#6086) üzenetére


Imi91
aktív tag

A Miomap már nem támogatott és sokan ezért is váltanak Igo-ra. Szóval max egy 2-3 éves térképet tudnál feltenni esetleg rá ami már elavultnak számít :)
Nem lehetetlenül bonyolult megcsinálni ;)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#6088) Doky586 válasza Imi91 (#6087) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak tipp: a meglevő ingyenes és friss OMP vagy Tuhu térképet átkonvertálni Miomap formátumba..?

[ Szerkesztve ]

(#6089) Imi91 válasza Doky586 (#6088) üzenetére


Imi91
aktív tag

Megfogtál, nem próbálkoztam még térkép konvertálással és igazából nem is hallottam róla. Ám, ahogy a Mio-t ismerem kell egy Licenc fájl is a térképhez és annak a hiányában nem fog menni :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#6090) béke válasza Imi91 (#6087) üzenetére


béke
aktív tag

Na hát ez az hogy friss kellene valami!
esetleg egy leírás pü.-ben?

Alá írás :)

(#6091) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!

Tudom hogy ez alapból nem IGo8 topik, a Primo topikban már próbálkoztam, de nem jártam szerencsével, itt talán tud valaki segíteni.

Egy rokonom CNS Globe HD eszközén lévő MAP8 (IGo8) programhoz keresek 800x480 felbontású branding.zip-et, ami tud színes POI ikonokat. Nem tudom hogy data.zip is kell-e hozzá?

Egy másik kérdés ehhez az eszközhöz: van olyan speedcam állományunk (txt), ami tartalmazza a vasúti átjárókat is, fent van az eszközön, meg is jeleníti, de sebességmérő kameraként. Mi kellene ahhoz, hogy a vasúti átjáró ikonja látszódjon?

Köszönöm

42LM660S

(#6092) Imi91 válasza OldMike (#6091) üzenetére


Imi91
aktív tag

Miért kellene 800x480-as branding.zip fájl? :U A készüléken eleve az van fent ami kell neki vagy jelenleg nem is működik?
A sebesség mérő kamera állománybaírt vasúti átjáróhoz írd be:
"activated_speech="Vasúti átjáró következik."
Vagy jó lesz vagy nem :) aztán szimulálj egy vasútot keresztező útvonalat és nézd meg mi történik :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#6093) OldMike válasza Imi91 (#6092) üzenetére


OldMike
őstag

Az a gond, hogy abban a branding.zip-ben összesen egy nappali és egy éjszakai logo van, semmi más. Amit Primo-ra készített branding.zip-et láttam az tele van céges benzinkutas, boltos, áruházas stb. képekkel.

A CNS készüléken csak a sablonos kék színű POI képek látszanak, ehelyett lennének jók a színesek. Egyetlen hasonló branding.zip-et láttam (Nanuka8 néven), de abban nincs 800x480 felbontás. Gondolom nem volt rá igény.

"activated_speech="Vasúti átjáró következik." Ez gondolom bemondatná a szöveget. Csak nem tiszta hogy ezt hova kellene beírni, esetleg a system.ini-be?
Igazából csak annyi kellene, hogy a vasúti átjáró helyén ne egy kamera ikon legyen, hanem a sárga alapon fekete mozdonyocska. Én azonban ilyen BMP-t nem találtam sehol, ráadásul azt sem tudom ha lenne is, hogyan kellene összerendelni a txt fájlban lévő 6-os típuskóddal.

Úgy tűnik hogy a program a Speedcam könyvtár összes txt állományához csak a sebességmérő kamera képét tudja hozzárendelni, függetlenül attól, hogy mi a típuskód (1, 2, 5 vagy 6).

42LM660S

(#6094) Imi91 válasza OldMike (#6093) üzenetére


Imi91
aktív tag

Még a típus kódot tudtam volna mondani én is, hogy az alapján rendeli hozzá az ikonokat. Amit írtam az előbb, ha bele írod a speedcam.txt-be kellene bele írnod azokhoz a kordinátákhoz ahol tudod, hogy vasúti átjáró van.
Értem mire gondolsz, egy kicsit szeretnéd tuningolni a PNA-t :D
Tudsz letölteni rengeteg Ui-t is amik még személyre szabottabbá tehetik a gépedet.
A Brandig.zip -nek utánna nézve találtam egyet amibe van 800x480-as felbontás is :K
INNEN tudod letölteni, remélem sikerül(igaz ez Primo-hoz van). Egy próbát szerintem megér, de előtte mentsd le a jelenlegi Brandig.zip fájlt.

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#6095) Mawerik


Mawerik
tag

Tiszteletem mindenkinek!

Abban kérek segítséget, hogy a UrbanPilot Q550T2 készülék Mireo Don't Panic szoftverrel milyen típusú (kiterjesztésű) térképeket használ.

A választ előre is köszönöm!

Mawerik

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#6096) DM43 válasza Mawerik (#6095) üzenetére


DM43
őstag

Emlékeim szerint a térképek TeleAtlas gyártmányúak, cpf kiterjesztésűek és mindegyik országhoz van egy lic végű license fájl.

(#6097) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Ehhez a Serioux UrbanPilot Q550T2 gps hez milyen térkép szoftvert lehet használni?
Semmilyen infó nincs róla és alapból térkép nélkül van.

A választ előre is köszönöm!

Üdv.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#6098) Imi91 válasza Moonwolf (#6097) üzenetére


Imi91
aktív tag

Szerintem, bármilyen navigációs szoftverrel elboldogul ez a gép. Én egyébként az Igo-t ajánlanám rá, ez az egyik legelterjedtebb navigációs szoftver és egyben az egyik legjobb is :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#6099) OldMike válasza Imi91 (#6094) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!

A POI kérdést megoldottam. A saját eszközömhöz (az is 800x480-as csak Androidos) kaptam egy branding.zip-et. Abból a szükséges állományokat beraktam a CNS navi saját branding.zip-jébe, amiben a logón kívül semmi sem volt. A program elindítása után jöttek a szép színes ikonok, egy ideig eljátszottam a társításokkal, és most már a POI-k többsége a saját brand-es ikonnal jelenik meg :) .

42LM660S

(#6100) gabor20


gabor20
tag

Sziasztok!
Bocsánat, ha nem jó helyre írok, de szeretnék segítséget kérni tőletek az alábbiakban:
Apukám nemzetközi fuvarozó és szeretnék olyan tabletet venni neki, amire fel lehet tenni navigációs szoftvert (teljes európa). A tabletekhez még-még értek, de fogalmam sincs, hogy pl. iGo primo vagy hasonlók felmennek-e tabletre, és fog-e ez neki olyan hatásfokkal működni, mintha direkt navit venne. Annyi kikötés lenne, hogy 9-10"-os legyen. (És kérlek, ne azt írjátok, hogy vegyen inkább navigépet).
Köszi a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.