Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7751) attilaxxxx válasza wihar123 (#7750) üzenetére


attilaxxxx
tag

Köszi!
Érdekesség ha simán útvonal nélkül megy a navi akkor stabilan tartja a holdakat.

Samsung Galaxi A54 5G

(#7752) wihar123 válasza attilaxxxx (#7751) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sajnos nincs több ötletem, mint a sys-ben a gps szekció kibővítése.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7753) #72797440


#72797440
törölt tag

Sziasztok!

Sygic előrejelzi, hogy az útvonalon majd sebességváltozás lesz ami nagyon hasznos viszont egy nagy négyzben írja a sebességet ami eltakarja az alatta lévő útvonalakat. Hogy lehet ezt kikapcsolni. Nem találok sebesság előrejelzéshez hasonló menüpontot.

(#7754) Francia91


Francia91
veterán

Üdv!
Következő lenne a kérdésem és a körítés hozzá:

Van ugyebár megvásárolva Windows Phone-ra (mostmár Windows Mobile 10, de még anno a Lumia 1020-asra vettem meg 8.1-es rendszerre) egy Sygic navigáció. Tökéletesen megy, teszi a dolgát nagy megelégedettségemre. No, ez a WP-s verzió jelzi a friss térképeket, ha belépek a Sygic "Térképek" menüjébe, és szépen le is frissíti.
Android-ra is megvan vásárolva ugyanaz a "Lifetime Europe License", amit most egy WayTeQ X995-ös készülékkel használok. A Windows Mobile-os Sygic szerdán jelezte, hogy vannak friss térképek, majd le is frissítettem őket. Az Android-os Sygic-nál belépek ugyanoda a Térképek menübe, de nem jelez semmit. A készülék ki volt kapcsolva, tehát a háttérben sem frissíthette le őket.

A kérdésem lényege a következő:
Az Android-os Sygic hogyan jelzi, ha adnak ki új térképfájlokat? Ugyanúgy, mint amit a WP-s verzió esetében leírtam? Valamint van-e eltérés a 2 platform között a térképkiadás/frissítés idejét tekintve?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7755) nemcso válasza Francia91 (#7754) üzenetére


nemcso
senior tag

Úgy jelzi androidon is, ahogy win-re leírtad. Hogy platformonként miért és mennyi az eltérés, nem tudom.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#7756) Donki Hóte válasza Francia91 (#7754) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mint ahogyan pl. a mobiltelefonokra letölthető rendszerfrissítéseket sem egyszerre adják ki, mert a rengeteg letöltő lebénítaná a szervereket, a térképfrissítések is időben szépen elosztva jelennek meg.

Akár hetek is eltelhetnek, mire a te verziód sorra kerül.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7757) atala


atala
addikt

Van itt valaki aki Élettartam frissítéssel vette a készülékét, és a naviextras oldalon kell frissítenie, és eltelt 1-2 év a vásárlás óta?
Vennék egy Navon A500 készüléket Élettartam frissítéssel, de a Naviextras-tól email-ben azt a tájékoztatást kaptam, hogy élettartamig való ingyenes frissítés nem létezik. Olyan van, hogy élettartamig lehetőségem lesz frissíteni, de nem ingyen.
Nem tudom ki mond igazat, az eladók, aki így árulják a készüléket, vagy a naviextras.
Azt is mondták, hogy csak akkor tudják megnézni, hogy meddig jó a frissítési lehetőség, amikor már beregisztráltam a készüléket.
Jó lenne tudni mi az igazság.

(#7758) wihar123 válasza atala (#7757) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Szerintem mindenképp a Naviextras-nak higgy, mivel az ő zsebük bánná, ha úgy adnák ingyen, ahogy azt az a barom árus állítja...

A regisztrálás náluk is ingyenes, érdemes bepillantanod, mert ott tudsz meg minden fontosat a kérdéses témakörről.

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7759) atala válasza wihar123 (#7758) üzenetére


atala
addikt

Nem csak az árusok állítják, hogy élettartamig ingyen frissítési lehetőség van, hanem a magyarországi forgalmazó is.
Közben beszéltem a Navon forgalmazójával, és azt mondták hogy 4 évre ingyenes a frissítés, de utána automatikusan meghosszabbodik. Ezért látnak a Naviextras-nál csak maximum 4 évet.

(#7760) DM43 válasza atala (#7759) üzenetére


DM43
őstag

Ez az A520-nál is így van

(#7761) atala válasza DM43 (#7760) üzenetére


atala
addikt

Jó, de ezt a Naviextras-nál nem tudják. :Y
Ők váltig állították, hogy nincs olyan, hogy élettartamig tartó ingyenes frissítés. Azt mondták hogy mindig X évre szól. Pl 1,3, 5..stb.
Most már érthető, hogy miért hitték ezt.

(#7762) Prime110 válasza atala (#7761) üzenetére


Prime110
aktív tag

Régebben erre az volt a mondás, hogy azért 5 év maximum, mert senki nem lát a jövőbe.
Nem lehet tudni, hogy a NavteQ vagy a TomTom fog e térképet biztosítani a meglévő készülékekhez. Perre adhat alapot a rossz kommunikáció.
Másfelől a PNA-k, amiket használnak ritkán élnek meg 5 évet, ezért volt bevezetve ez az 5 év, de ez akkora időtartam, hogy simán tönkremehet a készülék, stb. és ugye a _készülék_ élettartama alatt jár csak az LMU frissítés.

(#7763) atala válasza Prime110 (#7762) üzenetére


atala
addikt

Azért én bízom benne, hogy 4-5 évet kihúz a készülék. Most néztem utána a mostani Mio C250-es készülékem 10 éves. Most is csak annyi a baja, hogy néha újra indul.

[ Szerkesztve ]

(#7764) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Az mire utalhat hogy az én, nem friss gyártású, készülékem időnként azt jelzi, hogy nem kap áramot a külső tápról és aksira vált, aztán eltűnik az üzenet és teszi a dolgát tovább. Majd egyszercsak, tök változó idő után megint megjelenik az üzenet.
Tudtok rá magyarázatot?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7765) wihar123 válasza HoTaZo (#7764) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Erre így, hogyan...., "ezernyi" készüléktípus van és mindegyik "másképp" működik.
Lehet, hogy csak arra készülékre jellemző, de típus nélkül nincs mit mondani.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7766) HoTaZo válasza wihar123 (#7765) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szia!
Bocs, de nem gondoltam, hogy készülék specifikus lehet.
WayteQ x980BT

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7767) wihar123 válasza HoTaZo (#7766) üzenetére


wihar123
aktív tag

Így már egyértelmű mert a WayteQ tud ilyesmit produkálni:
- a készülékben a panelon, vagy az akkumulátornál hibás az elektromos csatlakozás
- sok esetben hamar megadja magát az USB vezeték és ez vonatkozik az autós csatira is.

Javaslat: ha tudsz kölcsönkérni jó vezetéket, akkor azzal teszteld, ha azzal is rosszalkodik, akkor irány a szerviz (megítélésem szerint minimális lesz a költség...).

Edit: ha a külső táp, az autót jelenti, akkor érdemes a szervizben azt is ellenőriztetni, mert lehet, hogy valóban letilt a szabályzó.

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7768) HoTaZo válasza wihar123 (#7767) üzenetére


HoTaZo
őstag

Találtam is a kis mindenes dobozkámban ugyanilyen csatlakozású és vastagságú vezetéket, amit tudok csatlakoztatni a töltőmbe. Egyelőre összedolgoznak, van egy mérőm is, az 5,24V-ot és 0,44A-t mutat. A töltő tud 2,4A-3A-t is.
Menet közben, csak hétfőn tudom tesztelni, mert kötelező pihenőn vagyok. A külső táp pedig kamiont jelent. ;)
Köszönöm a segítséget! :R
Nekem az aksija jutott eszembe.

Milyen szabályzóra gondoltál? Mert, ha a járműére, akkor kétlem, mert más eszköz (telefon, útdíj fizető kütyü nem problémázik).

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7769) wihar123 válasza HoTaZo (#7768) üzenetére


wihar123
aktív tag

Gyakorlatom szerint az akksija csak akkor tenne ilyet, ha repedt és mozgatná, rezegtetné valami, mint pl. egy motorkerékpár, de kamion, vagy autó ilyenre nem képes. Ha elhasznált lenne, akkor azt az állandó töltésigényével jelezné. Viszont egy belső kilazult forrasztás már produkálhat ilyen jelenséget.

Igen a túlfesz. szabályzóra gondoltam, mégpedig azért, mert Murphy törvénye szerint „ami elromolhat, az el is romlik”, az is igaz, hogy az autóstöltő védelme megvédi az eszközt a túlfesz-től, de eközben, vagyis a hibás energiaellátás közben az eszköz képes úgy reagálni, hogy letilt és átkapcsol akkumulátor módba.

Ha az általad talált vezeték beválik, akkor egyértelmű, hogy mi okozhatta, egy a szigetelésen belüli ideiglenes érintkezés. Szorítok, hogy beváljon! :)

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7770) HoTaZo válasza wihar123 (#7769) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ha beválik, akkor fölszabadul egy szivargyújtom, mert a töltöm több portos.
De legalább nem az aksi miatt fog cserben hagyni, habár hajlamos a gyors merülésre.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7771) wihar123 válasza HoTaZo (#7770) üzenetére


wihar123
aktív tag

Igen, mert a BT állandósulva van benne (nem lehet kikapcsolni, mint az x985-ben, vagy az xRider-ben) és bizony az szívja, ha kell ha nem...

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7772) HoTaZo válasza wihar123 (#7771) üzenetére


HoTaZo
őstag

Na, az egy nagyon nagy hiba, de jó, hogy írtad, mert akartam már kérdezni, hogy miként lehet kiiktatni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7773) wihar123 válasza HoTaZo (#7772) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sehogy, még a szerviz sem! Be van égetve a rendszerbe. Az x980 egyedüli hibája, de ez tényleg nagyon nagy hiba volt a fejlesztő részéről.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7774) HoTaZo válasza wihar123 (#7773) üzenetére


HoTaZo
őstag

:K

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7775) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Tomtom VIA 125 készülékem "Nincs találat a térképre" piros hátterű hibaüzenet dob. A TomTom MyDrive Connect a készülék csatlakoztatásakor rögtön elkezd letölteni valamit kb 1 órás procedúra, elvileg sikeresen végigmegy minden alkalommal majd ismét a fenti üzenetet adja vissza.

Van aki jártas ebben szatyvadék típusban, vagy dobjam a kukába? :(((

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#7776) tomy_cz válasza tomy_cz (#7775) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Kb 6x1,5óra próbálkozás után működik, frissítést leszedte, feltette és még aktuális is. Miként, miért, hogyan nemtudom. .... de legközelebb inkább előveszem a manuál térképet, mint hogy ezt frissítsem.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#7777) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Ha jol olvasom letezik ma marhogy az uj autok navigacios rendszerere/kepernyojere akar a droidos telefon naviját is ki lehet tenni.
Ezt m8 alapjan lathatom uj autonal? Egyaltalan tudtok-e rola hogy az alabbi gepek navijara ez megoldhato-e, ha pedig nem akkor azok navija hasznalhato-e?
Toyota Corolla
Honda Civic
Golf VII

F.K.T.

(#7778) wihar123 válasza tomy_cz (#7776) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
... és még elmormolhatsz egy imát is, hogy közben nem szakadt meg a net, vagy a kapcsolat. :Y :F :R

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7779) wihar123 válasza psg5 (#7777) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
A HUD-ra gondolsz, amely egyfajta kivetítés formula a navigációhoz?

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7780) psg5 válasza wihar123 (#7779) üzenetére


psg5
veterán

Szia. Nem. Az auto sajat kijelzojere valo csatlakozasra.

F.K.T.

(#7781) wihar123 válasza psg5 (#7780) üzenetére


wihar123
aktív tag

Ha az autónak van saját fedélzeti navigációs rendszere, akkor arra a képernyőre milyen navigációt szeretnél még rávarázsolni?
Ha egy másik navigációs készülék képi anyagát szeretnéd rávarázsolni, akkor azt földi halandó meg se próbálja, nagyon tudni, ismerni kell a csatlakozási pontokat.
Ha az a bajod, hogy az eredetit nem tudod frissíteni, akkor az gáz, mert nagyon ismerni, tudni kell, hogy a gyári rendszer, mit fogad be az "idegenek" navigációs rendszerek közül.

Úgyhogy ebben én segíteni nem tudok. Sorry!

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7782) LightManTM


LightManTM
csendes tag

Szerintem a Mirrorlink lesz az, amire gondol: [link]

(#7783) wihar123 válasza LightManTM (#7782) üzenetére


wihar123
aktív tag

Wow, erre nem is gondoltam, pedig van létjogosultsága, de abban már nem vagyok biztos, hogy ez a navigációs rendszerre is élvezhető megoldást kínál. Örülnék, ha nem lenne igazam. :)

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7784) psg5 válasza LightManTM (#7782) üzenetére


psg5
veterán

Kb igen.

F.K.T.

(#7785) LightManTM


LightManTM
csendes tag

Esetleg még Android Auto? [link]

(#7786) wihar123 válasza LightManTM (#7785) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Igen! Ez lesz a megoldás! :) Szorítok, hogy olcsón megússza...

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7787) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

Jelenleg droidra melyik a legjobban bevált fizetős/ingyenes navigáció?

Sokan mondják a Herét' nem tudom milyen valójában.. :F

Csak Mo.-i közlekedésre..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#7788) LightManTM válasza choco01 (#7787) üzenetére


LightManTM
csendes tag

Ez a kérdés engem is foglalkoztat.

Van egy Lumia 925-ös telefonom, rajta a már nyugdíjazott WP 8.1. Ezen a Here van fent, offline, de ha kap netet, akkor letölti a forgalmi adatokat is. Néha használtam, tette a dolgát, elvitt oda, ahova szerettem volna.
Volt térképfrissítés is nemrég, pedig magát a platformot már lassan semmi nem támogatja.

A tervez az, hogy másodlagos készülékként a Lumiát megtartom amíg működik, mert így legalább nem a minden nap használt telefont kell navigációra is használnom.

Emellett mindennapi használatban egy Huawei P10-em van. Céges autóval ezt használom, és akkor Waze-t használok navigációnak, ha hosszabb útra megyek.

Eddigi tapasztalatom az, hogy a Waze a forgalmi adatokkal nagyon jó, de ugye folyamatos netkapcsolat kell neki (ez nálam szerencsére megoldott). Here-vel pedig lehetőség van offline térképet is használni, ami mondjuk külföldön lehet hasznos.

Próbáltam a Sygic ingyenes verziót is, de még a 7 napos prémium tesztidőszak lejárta után nem indítottam el, emiatt nem tudom, hogy így mennyivel ad kevesebbet, mint a fizetős verziója.

1x a mapFactor ingyenes verziót is kipróbáltam, de az nekem nem állt kézre, azóta el sem indítottam.

Szívesen fogadnék egyébként tapasztalatokat másoktól én is a témában.

(#7789) choco01 válasza LightManTM (#7788) üzenetére


choco01
addikt

Én sokáig használtam a Sygicet, végül is szerettem, néha bevisz oda ahova nem kéne, de nem tudom ezzel a többi hogy van.. iGo szülinapp nekem annyira eddig nem jött be..Waze-nél zavar hogy nem fix az útvonal..így maradna a Here csak nem tudom milyenek a térképek, hogy navigál stb.. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#7790) Donki Hóte válasza LightManTM (#7788) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A waze nekem mostanában sokszor leáll menet közben, ma is dobálta a hibaüzeneteket, hogy megszakadt a kommunikáció a szerverrel. Aztán kb. a tizedik hibaüzenet után úgy beállt, mint a szög, csontra lefagyott és csak az alkalmazáskezelővel lehetett kilőni :(

Here jó, de az offline térképek hatalmas helyet foglalnak a memóriában, nekem még nem sikerült rájönni, hogy hogyan lehet az offline térképeket a memóriakártyára rakni.

Igo Primónak lassan vége, Oreo oprendszeren már nem tud futni, azon csak a NextGen használható (amit én szeretek, de az már sokaknak túl bonyolult, nagyon ki kell ismerni ahhoz, hogy jól lehessen használni).

Szerencsére sokféle navigációs program van, mindenki megtalálhatja a kedvére valót :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7791) nemcso


nemcso
senior tag

A Here beállításában kiválasztható memóriakártyás térkép tárolás, csak előtte minden térképet törölni kell a belsőből. Mapfactor pl. azért sem rossz, mert az Igo melett ez is tudja a köztespontok optimalizálását ( anno a Sygic is tudta, de már sajnos nem ).
Az pedíg, hogy merre tervez, a térképállomány kérdése. Syguc, Mapfactor TomTom-ot használ, Here a sajátját. Jó lenne még program szempontjából az Aponia is, de Here állománya tavaly őszi, nincs azóta frissítése.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#7792) keszo


keszo
őstag

sziasztok
nem tudom, hogy volt-e már téma, de tudnátok olyan gps eszközt, programot, alkalmazást ajánlani amiben belehet állítani a megye matrica használatot?

Attila

(#7793) nemcso válasza keszo (#7792) üzenetére


nemcso
senior tag

Nincs ilyen, sajnos.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#7794) Donki Hóte válasza keszo (#7792) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Manuálisan állítom.

Pest megyei matricám van, amikor átlépem Pest megye határát, akkor kézzel átállítom, hogy onnantól ne tervezzen fizetős úton.

Ezt a legtöbb navi programban lehet állítani, de pl. az AvicSync (NextGen) főképernyőjére ki lehet tenni az ikont, ami engedi/tiltja a fizetős útvonalak használatát, tehát azon egy kattintás ezt átállítani.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7795) keszo


keszo
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat :R :R

Attila

(#7796) #22907392


#22907392
törölt tag

Sziasztok!

Tudom, hogy nem egy mai "navi" de segítséget szeretnék kérni tőletek hátha valaki akkoriban babrált ilyeneket.
Adott egy Mio N191 black úgy került hozzám, hogy ha memóriakártyával indul(benne van), akkor bármit állítok csak a szervízmenü jön elő. Találtam leírást mit kell felrakni az SD kártyára stb, h át lehessen állítani, de hiába próbálom mindig a menüvel indul. Ez lenne a kisebbik gond. A nagyobbik, hogy kártya nélkül mindig USB-n próbál csatlakozni, ha összekötöm a géppel, akkor pedig hiába látja a gép nem tudom megnyitni mint meghajtó, hogy hátha ott babráltak vele.....Mit tudok még esetleg kipróbálni?

Előre is köszönöm!

(#7797) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Bent vagyok a toyota topikban, de lehet itt is vannak szakik:
Bármi plussz szoftver vagy eszköz kellhet a megfelelő telefon, rajt lévő mirror app és egy usb kábelen kivül, hogy működjön a telefon tükrözése egy új toyota corollánál, melyben Toyota Touch 2 multimédia van, de a +go vagyis navigáció nélkül?
Ha jól olvasom nem szükséges hogy +go verzió legyen.
Nézegetem a neten a videókat és csak a Touch 2 rendszerről értekeznek nem mutatják, hogy az +go-s verzó lenne.
Cél, hogy a telefon naviját felküldjem akár usb kábellel a kijelzőre.

F.K.T.

(#7798) wihar123 válasza #22907392 (#7796) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Itt megtalálsz minden, ami a gyógyításhoz szükséges!
Szerencsés időtöltést!

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7799) wihar123 válasza psg5 (#7797) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
"felettünk" pár hsz.el LightManTM írja a megoldást és a javasolt szoftvert, amely azt a lehetőséget kínálja, hogy a telcsid cuccait kivetítse a Toyota monitorára.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7800) psg5 válasza wihar123 (#7799) üzenetére


psg5
veterán

Igen emlekszem is de a fo kerdes hogy ha nincs benne a navigacios fej akkor is jarhato ut-e?

F.K.T.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.