Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6401) #79335424 válasza Tommastercs (#6400) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem fűthető a szélvédő?

(#6402) PLaci58 válasza csabyka666 (#6399) üzenetére


PLaci58
őstag

Régebbi wayteq töpltő kell. Úgy látszik az újaknál már nincs meg az átkötés.
Végső esetben szétszeded a miot és átforrasztod az usb aljzatnál a 4-5 lábat. Az 5. a test (-).

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6403) csabyka666 válasza PLaci58 (#6402) üzenetére


csabyka666
addikt

Vagy veszek egy ilyen kábelt, ami át van kötve, de mi a neve...?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#6404) Tommastercs válasza #79335424 (#6401) üzenetére


Tommastercs
csendes tag

Hali! első szélvédőről van szó, a műszerfaltól fűthető de az antenna a jobb sarokba van rakva, ahova a fűtés nem megy.

(#6405) #79335424 válasza Tommastercs (#6404) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vannak elektromosan fűthető szélvédők, amiknek a fűtőszála bezavarhat. De, ezek szerint nálad nem ez a szitu.

(#6406) Tommastercs válasza #79335424 (#6405) üzenetére


Tommastercs
csendes tag

Igen nálam szerintem ez nem okoz problémát, mert az első szélvédőben nincs fűtőszál

(#6407) gipsztigris válasza #79335424 (#6405) üzenetére


gipsztigris
addikt

A nagyobb baj inkább a fémgőzölt szélvédő (francia autóknál jellemző) melyet a napfény káros sugarainak megszűrése érdekében használnak. Na, ez szépen le tudja térdeltetni a GPS jelet. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#6408) #79335424 válasza gipsztigris (#6407) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ma is tanultam valamit. :R

(#6409) DM43 válasza gipsztigris (#6407) üzenetére


DM43
őstag

Így van. Az én autómban fűthető szélvédő van (fűtőszálas) és még egy eszközömet sem zavarta - pedig járt benne néhány :)

(#6410) PLaci58 válasza csabyka666 (#6403) üzenetére


PLaci58
őstag

Nemigen van külön kábel. Esetleg OTG kábel néven kereshetsz, de annak a másik vége USB aljzat.
[link]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6411) Tommastercs válasza #79335424 (#6408) üzenetére


Tommastercs
csendes tag

vw Passat b5.5-ről van szó

(#6412) spawn21


spawn21
veterán

Üdv!

Van esetleg valakinek tapasztalata Garmin Nüvi 2789-es navival? Nem rég lett autóm és vettem egy ilyen készüléket, de nagyon bugyután navigál. Olyan helyekre visz be, ahonnan nincs kiút :(((

Legfrissebb térképek vannak rajta. Azt hiszem HERE van rajta

iPhone 13p

(#6413) Csöves válasza spawn21 (#6412) üzenetére


Csöves
senior tag

Kapcsold ki a földutakat.

Aquila non captat muscas.

(#6414) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy Navon N490 GPS-em 5 masodpecenként elveszíti a jelet, majd ismét 5 másodpercig megfelelően navigál. Mi lehet a probléma?

(#6415) gipsztigris válasza hdcsaba87 (#6414) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha gyári a program, akkor vidd szervizbe, ha "gazdaságos" ......akkor itt tilos beszélni róla.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#6416) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Segitsetek lécci :

wayteq x985, vagy x995 közt vacilálok.....
kérdésem az lenne, hogy kizárólag a navi részét nézzük, akkor melyik jobb, és ha van különbség, mennyire érezhető !
Mert egyrészt tetszik a wifis-androidos rész is, de első a navi !

(#6417) maxika2004


maxika2004
őstag

Még egy kérdés felvetődött bennem:
egy Samsung galaxy S4-es mobil mennyire lenne jobb vagy rosszabb gps tekintetében mint a 995 ?

(#6418) gabor_01 válasza maxika2004 (#6417) üzenetére


gabor_01
senior tag

Jobb a GPS vevője szerintem.

(#6419) maxika2004 válasza gabor_01 (#6418) üzenetére


maxika2004
őstag

szerintem is , de egy "biztos, és miért, mennyivel.. ? " válaszra is kiváncsi lennék !

(#6420) #79335424 válasza maxika2004 (#6417) üzenetére


#79335424
törölt tag

A 995 -öt hiába naviként árulják, nincs benne "extrás", dedikált GPS vevő. Az MTK SOC vevőjét használja. Ha fontos a navigáció, akkor sztem 20 rugó nem pénz az X985 célhardverért. A tablet, az tablet, a PNA meg PNA. Ha kevered a két funkciót, akkor az eredmény nem navigálás lesz, hanem csak navigálósdi. Egy navinak nem az a dolga, hogy erőforrást pazaroljon fiókok szinkronizálgatására, chatprogramok futtatására, meg játékok frissítgetésére.

(#6421) gipsztigris válasza #79335424 (#6420) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha erre utazunk,hogy legyen benne dedikált gps vevő, akkor az android felejtős,hiszen egyikben sincs......de ettől még nem rossz,egy jó android SoC a navigációra. És itt a hangsúly a Jó szócskán van. :))

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#6422) #79335424 válasza gipsztigris (#6421) üzenetére


#79335424
törölt tag

Természetesen lehet belőle célhardvert faragni. De, ha kiöljük az Android fölösleges processzeit és akasztunk mellé egy jó GPS vevőt, akkor tulképp tök mindegy, hogy milyen Tabot használunk. Egy ősrégi Rockchip RK3066 -os SOC is köröket ver az X985 számítási teljesítményére. A kérdés az, hogy minek? Szerintem nem sokan vannak, akik nálam intenzívebben használnak navit és az X985 teljesítménye nekem elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#6423) Donki Hóte válasza #79335424 (#6420) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem egy átlagos Prohardver user navigálási igényeit több mint megfelelően kiszolgálja egy 1-2 évnél nem idősebb, nem gagyi tablet is, amiben van GPS vevő.

Autós navigációra teljesen megfelelőek ezek a hardverek, az "ön itt áll" funkciót hibátlanul teljesítik, útvonalat tökéletesen lehet tervezni velük akár gyalogos, akár biciklis, akár autós, akár BKV-s eljutást választ az ember.

Szerintem egy up to date térképadatbázis többet ér, mint egy dedikált GPS vevő.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6424) #79335424 válasza Donki Hóte (#6423) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem mindkettő elengedhetetlen. Egy alagút után, a kiskarakószörcsögi, 2x1 sávos egyenesben tulképp tök mindegy, hogy mennyi idő múlva tér észhez a kütyü, vagy, hogy kicsit arrébb pozícionál -e. Ugyanez a párizsi körgyűrűn már egyáltalán nem mindegy még akkor sem, ha személyautóval vagy. De, egy 18m -es kamionnal nagyon más ám egy "hoppá".
A térképre sztem fölösleges példát írnom.

[ Szerkesztve ]

(#6425) gipsztigris válasza #79335424 (#6422) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem szükséges faragni, nem mindegyikhez kell külső vevő. Nyilván az MTK (főleg a régiek) nem igazán jeleskednek a gps vétel terén, de egy Snapi SoC azért nem rosszabb mint egy PNA gps képessége. Persze, ha valaki munkára használja az más tészta, mert én is tudom, hogy az a qrva telefon mindig a legrosszabb pillanatban fog megszólalni, és valóban, egy személykocsival még idegenben sem nagy gond egy kis "újratervezős" manőver, de negyven tonnával már nem annyira mosolygós a történet. :)

Ennek ellenére azt mondom, hogy az átlag autósnak bőven elegendő egy jó telefon vagy tablet a mindennapi navigációra.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#6426) #79335424 válasza gipsztigris (#6425) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ki fogom próbálni, mert mindenképpen kell vegyek egy Tabot és ha már van, akkor persze, hogy rakok rá navit. De, külső vevős lesz, mert amit kinéztem magamnak, abban sajnos, nincs GPS vevő.

(#6427) gabor_01 válasza #79335424 (#6420) üzenetére


gabor_01
senior tag

Sajnos a 985-ösben sincs dedikált vevő szerintem. (Mint ahogy a 980-ban sem volt.)
Összehasonlítva a 960-as lényegesen jobb volt ilyen szempontból.

maxika2004:
Már a glonass vételi képesség is pozitívum.

(#6428) LámaZ


LámaZ
addikt

Már nem is emlékszem, hogy mióta ugatom:
A jövő egy kis (univerzális!) mütyürke – pl. karóra, fülbevaló, lábperec, akármi – , amely az agya a számítástechnikai feladatoknak. Ezt mindig magánál hordja a delikvens, mint egy személyigazolványt. Vele alszik.
Aztán, attól függően, hogy épp hol tartózkodik, különböző perifériákra tud ez a mütyürke csatlakozni:
- a nappaliban a tévére, hifire;
- a konyhában a kávéfőzőre vagy a konyhai robotra;
- a WC-n az egészségügyi házilaborra (orvos!),
- a munkahelyen egy monitorra és egy billentyűzetre, egérre, no meg a bérelszámoló droidra,
- a diszkóban egy szexi valakire;
- nyaraláskor egy mikrofonra és egy hangszóróra (kommunikátor!), hogy a bantu néger értse, hogy mit mondok neki;
- autóban a navigáló robotpilótára.
Ez így még érthető?
:DD

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#6429) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

WayteQ X950BT navit szeretnék géphez csatlakoztatni, de egy pillanatra villan csak fel az adatátvitelt jelző képernyő, majd elveszi. Egy pillanatig látom a 2 meghajtót, majd eltűnik. Próbáltam másik kábellel, de ugyanaz.
Az USB beállításainál "adatátvitel" van kiválasztva.

Szerintetek? Hol lehet a gond?

MOD: Ok, sikerült, az SD kártyát kivettem, most már látom a tartalmat.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#6430) PuLLi89


PuLLi89
újonc

Helló !
Van egy Arival nav-xea43 letöröltek róla mindent ! Szóval ha rányomok a gps ikonra nem csinál semmit !
Hogy tudnék rá telepíteni pl : igo-t ? Segítséget előre is köszönöm !

(#6431) Fferenc


Fferenc
újonc

Kedves Fiúk/Lányok!
Kaptam kölcsön egy Intensa N410 GPS -t, leírás nélkül. Kezdő vagyok, kellene sürgősen a készülék szoftverjének használati utasítása, de nem találom meg. Ha valaki tud egy linket, kérem küldje el.
Előre is köszönöm.

(#6432) #79335424 válasza PuLLi89 (#6430) üzenetére


#79335424
törölt tag

Legálisan sehogy.

(#6433) DM43 válasza Fferenc (#6431) üzenetére


DM43
őstag

Ha jól emlékszem, akkor az Intensa N410 és a Wayteq N410 gyakorlatilag ugyanaz a gép. Az utóbbi használati utasítását innen tudod letölteni: www.wayteq.eu/files/download/n410/n410_man_hu.zip

Bár gyanítom, hogy neked nem ez kell, hanem a pna-n futó navigációs programé :F

[ Szerkesztve ]

(#6434) Fferenc válasza DM43 (#6433) üzenetére


Fferenc
újonc

Kedves DM 43!
Gondolatolvasó vagy! Az ajánlott leírást én is megtaláltam, amiben csak egy utalás van: "A részletes szoftver leírás végigvezeti a különböző navigációs beállításokon és a műveletek alkalmazásán." Igen, ennek a szoftvernek kellene a leírása, mert feltalálni az egészet nehéz lesz. :)

(#6435) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

Android rendszerre(4.2) melyik szoftvert ajánljátok Magyarországra?
Melyik a legmegbízhatóbb, gondolok arra hogy nem akar bevinni egy irányúba, jó útvonalakat tervez, nem visz be matricás utakra ha nem akarok..

Eddig a Sygicel és a Wazeval szemeztem, amikor lehetett régen leszedtem Playből ezt az iGo Szülinapp szoftvert.

Előre is köszi! :R :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#6436) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Frissített már valaki beépített navigációt? Adott egy kb 4 éves Renault Fluence, benne a gyári TomTom navigációval, amin a térképek már eléggé régiek. A kiskönyve valami olyasmit ír, hogy ki kell venni a kocsiból az SD kártyát, és egy kártyaolvasóba betenni, aztán egy internettel rendelkező gépen frissíthető a térkép, de én még nem csináltam ilyet, szóval kellenének a tapasztalatok, hogy ennek mi a menete.

Köszi előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#6437) amdni


amdni
aktív tag

Üdv!

Megint az M-tech 350-es pna-val van gondom, a szoftver tökéletes köszi a segítséget, viszont a gondom az hogy mikor megnyomom a kipalcsoló gombot, csak a képernyő sötétül el, tuti hogy nem kapcsol ki, mert merül az akku, 1 hét alatt le megy 0 %-ra.

Hogy lehet ezt kikapcsolni?
Csak 1 db gomb van rajta, a kikapcsoló.

(#6438) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok!

Van most 40-50 ezer forint körül valami tuti ajánlott vétel teljes Európa térképes, minimum 5"-os kapacitív érintőkijelzővel rendelkező navik között? Garmin Nüvi 56 LM? Fontos lenne a naprakész térkép, az ingyenes frissítési lehetőség meg a jó szervizháttér.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#6439) csabyka666 válasza amdni (#6437) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Kikapcsológombot ha hosszan nyomod...?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#6440) gabor_01 válasza Alvin_ti4200 (#6438) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ha a fapados 56LM megfelel, most 40e-ért van az Edigitalban, meg is érheti.
(De nem kapacitív.)

(#6441) Alvin_ti4200 válasza gabor_01 (#6440) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Egy navinál mire kell gondolni "fapados" alatt? :)

(#6442) gabor_01 válasza Alvin_ti4200 (#6441) üzenetére


gabor_01
senior tag

Különféle szolgáltatásokat, extrákat.
Pl. részletesen testre szabható a kijelző. Azokat az az adatokat mutatja, amit szeretnél.
Szineket tudsz állítani. Tud kihangosítani. 3D -s épületeket mutat. Hangutasításokat tud fogadni.
Vannak a Garminnak magasabb kategóriás készülékei, amik ezeket tudják.
(Úgy testre szabni a navit, mint egy Igo Primo-val lehet, olyan egy Garmin persze sosem lesz.)

Mindezekért cserébe pofonegyszerű a használata és megbízható is.

Mondjuk az 56 már egy fejlettebb kütyü. Tudja mutatni a POI pontokat is navigálás közben (parkolók, benzinkutak....). Tudja mondani az utcaneveket (magyarul egyik Garmin sem.)

(#6443) csaszi72


csaszi72
aktív tag

Használ itt valaki Garmin Fenix-et(2)?

[ Szerkesztve ]

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#6444) Prime110 válasza choco01 (#6435) üzenetére


Prime110
aktív tag

Szia,
A Waze erre tökéletes.
A SzülinApp jó dolog volt tavaly. Nem mintha kardinálisan változott volna bármi is itthon az úthálózatban (3 körforgalom átadása nem minősül kardinálisnak), de ha naprakészebb akarsz lenni, akkor a Waze (már csak azért is, mert a SzülinApp nem frissíthető...)

(#6436) csabyka666:
A gépkönyvben elvileg benne kéne lennie magának a metódusnak.Ha nem, a Renault oldalán ott van, ha nem, Gyurci oldalán fent van!
BTW, a Renault már felkészült az IGO-ra is! :)

(#6438) Alvin_ti4200
Tökéletes választás, hosszú távon sem fog cserben hagyni a készülék és a frissítések is garantáltak,

(#6445) choco01 válasza Prime110 (#6444) üzenetére


choco01
addikt

A Waze tetszik, 80%-ban van mobilnetem, viszont a tuti hogy ha net nélkül is megy, ezért gondoltam a sygicre, ha megveszem és utána mindig ingyen kapom a térképeket akkor nekem megérné.

A kérdés hogy ezek mennyire megbízhatóan és jól navigálnak? :F

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#6446) LámaZ válasza choco01 (#6445) üzenetére


LámaZ
addikt

Én tényleg nem értem, hogy a waze mobilnet hiányában miért a búbánatba nem működik? Az aktuális ország térképe nem nagy, és off-line módban legfeljebb nem lennének valós idejű infók.

Legyen minden jó!

(#6447) LámaZ válasza LámaZ (#6446) üzenetére


LámaZ
addikt

De már megtettem a javaslatom, és látom sokan panaszkodnak emiatt.

Legyen minden jó!

(#6448) gipsztigris válasza LámaZ (#6446) üzenetére


gipsztigris
addikt

Mert így találták ki! :) Ezzel az erővel a villanyborotvát is kellene tudni használni áram nélkül! :))

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#6449) csabyka666 válasza LámaZ (#6446) üzenetére


csabyka666
addikt

Szerintem azért, mert akkor csak simán térképnek használnák, nem jelentgetnének semmit se. Így sem az az elsődleges, hanem a navi része...

Egyébként egyetértek veled, ha a térkép meg lenne offline-ban, sokat segítene, de ez csak álom marad. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#6450) csabyka666 válasza Prime110 (#6444) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi, úgy néz ki, megoldódott, legalábbis azóta nem hívtak a frissítéssel kapcsolatban. :)

Ha mégis aktuális lenne, így járok el. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.