Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7051) wihar123 válasza zsolt1129 (#7049) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
garmin.hu - kb. 250 Magyar menü és számos Magyar narrátorhang, stb. van hozzá, amely ingyen letölthető...

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7052) GH111 válasza wihar123 (#7050) üzenetére


GH111
csendes újonc

Köszönöm Kedves wihar123.

Milyen ilyen típusú készülékek vannak most a piacon?
Elvárás lenne még:
- Offline kezelhető legyen.
- Nem kell hozzá sem Bluetooth, sem Wifi, sem TMC, sem telefónia.
( Remélem jól írtam a fogalmakat. )

Ebay-ről rendelni tudó, segítőkész partnert keresek, http://hardverapro.hu/apro/ebay-rol_rendelni_tudo_segitokesz_partnert_keresek

(#7053) zsolt1129 válasza wihar123 (#7051) üzenetére


zsolt1129
addikt

Köszi a segìtséget.

(#7054) Imi91 válasza GH111 (#7052) üzenetére


Imi91
aktív tag

Android rendszerűt nem vennék navigálásra...., és ezekben az eszközökben általában a GPS vevő is gyengébb

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#7055) wihar123 válasza Imi91 (#7054) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Mondatod utolsó részében, tényként írtakkal, harcosan vitatkoznék!
Bizonyára van olyan is, mint amit írsz (én még nem tapasztaltam), de olyan készüléket kell vásárolni, amely a feltételeknek megfelel.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7056) wihar123 válasza GH111 (#7052) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
Erre nem tudok lépni, csak annyit, hogy a forgalmazóknál, pl.: telefonguru.hu, meg kell nézni a felhozatalt és részleteiben ellenőrizni. Érdemes a tesztelések is olvasni, sok site foglalkozik ilyesmivel.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7057) ekrisztian válasza wihar123 (#7055) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szia!

Egy példát légyszíves, szerinted melyik androidos jó navigálásra?
Vagyis inkább, mit ajánlanál nekem, ha én akarok egy ilyet?
Kitételeim: Nem lehet Wayteq, ne MTK SOC legyen, magas fényerő, ne kelljen warezkodni, hogy kerüljön rá szoftver, tudja a kamionos módot és wifi és Agps nélkül is pozíciónáljon és nem lehet telefon.
Talán ennyi.
Annyit még, hogy ár nem számít és ne legyen nagyobb 7 colnál.

Köszönöm előre is!

:R

[ Szerkesztve ]

(#7058) wihar123 válasza ekrisztian (#7057) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
Mint feletted írtam GH111-nek , csak ismételni tudnám... Sorry!

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7059) GH111 válasza wihar123 (#7056) üzenetére


GH111
csendes újonc

Köszönöm Kedves wihar123.

Akkor továbbra is várom a válaszokat, természetesen bárkitől.
Az eredeti kérdéseimet bemásolom ide még egyszer, hogy látható legyen:

1.
Szeretnék itt is tanácsot kérni navigációval vagy navigációs rendszerrel kapcsolatban.
Az elmúlt napokban sokat hallottam navigációs rendszerekről. Amiket felsoroltak nekem a következők:

A WIN CE rendszer
A Garmin saját rendszere
A TomTom saját rendszere
és az Android ( ez a legutóbbi )

A kérdésem az lenne ha az ember, olyan eszközt keres, AMI:

Amivel hegyekben is tudjuk hol vagyunk, tehát nem csak autós.
Legyen azért hozzá autós térkép is amivel Európában vagy akár Amerikában is elnavigálhatunk.
Frissítések is elérhetőek legyenek hozzá.

MILYEN rendszerű navigációt válasszon?
( Létezik ilyen navigáció? )

Nem vagyok jártas a témában, ezért szeretnék kérni mindenkit, hogy a laikusok számára is megérhető módon írjon le nyugodtan bármit.

2.
Elvárás lenne még:
- Offline kezelhető legyen.
- Nem kell hozzá sem Bluetooth, sem Wifi, sem TMC, sem telefónia.
( Remélem jól írtam a fogalmakat. )

Kedves ekrisztian nevű felhasználóval nagyjából közösek az elvárásaink, így csatlakoznék hozzá, tehát az Ő hozzászólását is érdemes megtekinteni.

Előre is köszönettel mindenkinek!

Ebay-ről rendelni tudó, segítőkész partnert keresek, http://hardverapro.hu/apro/ebay-rol_rendelni_tudo_segitokesz_partnert_keresek

(#7060) woodworm válasza GH111 (#7059) üzenetére


woodworm
veterán

Nem értek hozzá komoly szinten, de a felsorolt igényekkel (no wayteq, mtk chipset, természetjárás, közúthasználat, mellé a prohardver policy) szinte kizártatok mindent. Talán Garminnal megoldható.

(#7061) monster95


monster95
tag

Sziasztok.
Mostanában tervezek venni gps-t autoóba de még nem tudom milyet vegyek.Amit edig níéztem és tetszet Garmin nüvi 2589LMT.Ezzel kapcsolatban mi a véleményetek.Illetve tudtok ajánlani mást is?

(#7062) GH111 válasza woodworm (#7060) üzenetére


GH111
csendes újonc

Köszönöm Kedves woodworm.

Akkor azt hiszem azt lehet írni, hogy Privát üzenetben is meg lehet keresni.
Még fizetnék is a hozzáértő illetőnek, mert a boltokban már hiába kérek tanácsot, ott már nincsenek szakemberek csak eladók.

Előre is köszönettel mindenkinek!

Ebay-ről rendelni tudó, segítőkész partnert keresek, http://hardverapro.hu/apro/ebay-rol_rendelni_tudo_segitokesz_partnert_keresek

(#7063) Fercsáj


Fercsáj
csendes tag

Sziasztok!
Garmin nüvi 2595 LMT-vel kapcsolatban van egy kérdésem. Amikor megvásároltam a készüléket nem volt rajta a teljes Európa térkép. Az első frissítés után felkerült rá az összes térkép, és ezzel szinte be is telt a belső memória. A Garmin Express szoftver szintén csak teljes csomagban telepíti a térképeket, nem lehet kiválogatni, hogy mely országokat szeretném telepíteni. Vann arra valahogy lehetőség, hogy csak bizomyos térképeket töröljek a készlékről, és ezzel helyet szabadítsak fel a belső memóriában?

"Fiam, mindegy mennyire értesz valamihez, legalább egymillióan sokkal jobban értenek hozzá"~Homer Simpson

(#7064) GH111


GH111
csendes újonc

Üdvözlök Mindenkit!

Szint úgy Garmin-nal kapcsolatos kérdéseim lennének.

A Garmin készüléken és mint rendszeren:
Lehet, úgy nevezett, SD kártyán a térképet tárolni/tartani?

Előre is köszönettel mindenkinek!

Ebay-ről rendelni tudó, segítőkész partnert keresek, http://hardverapro.hu/apro/ebay-rol_rendelni_tudo_segitokesz_partnert_keresek

(#7065) nemcso válasza GH111 (#7064) üzenetére


nemcso
senior tag

Igen, lehet.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#7066) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Sajnos nem találtam a garmin oldalán megoldtást. Lehet-e letölteni magyar menüt a map pilot-hoz , ha igen akkor milyen mòdon. Köszi a segìtséget.

(#7067) GH111 válasza nemcso (#7065) üzenetére


GH111
csendes újonc

Nagyon szépen köszönöm.

Még egy két kérdés, szint úgy Garmin:
Lehet, úgy nevezett, topográfiai téret elérni hozzá ( amivel megvalósul a hegyekben történő navigáció ) ?

És az előző kérdésemet ki kell egészítenem: Lehet ezeket a térképeket futtatni is?

Ebay-ről rendelni tudó, segítőkész partnert keresek, http://hardverapro.hu/apro/ebay-rol_rendelni_tudo_segitokesz_partnert_keresek

(#7068) nemcso válasza GH111 (#7067) üzenetére


nemcso
senior tag

SD-n lévő térképeket is lehet választani/futtatni Garminon. Nálam 255WT-n SD kártyán van a teljes Eu térkép, 2455-ön pedíg a Naviguide Mo térkép van kártyán.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#7069) Arpee78


Arpee78
senior tag

Sziasztok! Kissé off, de erről a kütyüről lenne kérdésem: GPS nyakörv kutyára

Értelemszerűen kutya megtalálására kellene elkóborlás esetére. A kérdés az, hogy működik e?

(#7070) GH111 válasza nemcso (#7068) üzenetére


GH111
csendes újonc

Köszönöm.

A két térképet nem lehet egy készüléken használni?
Ezt értem úgy, ha a teljes EU térkép kell, az SD kártyán lévő csak Mo.-it kiveszi az ember és a helyére rakja a másikat.

Ebay-ről rendelni tudó, segítőkész partnert keresek, http://hardverapro.hu/apro/ebay-rol_rendelni_tudo_segitokesz_partnert_keresek

(#7071) nemcso válasza GH111 (#7070) üzenetére


nemcso
senior tag

Ha jól emlékszem (családtagok használják a garminokat, én már telefonos navigációt használok), egy SD kártyán több térkép is lehet, amik közül a garminon belül lehet választani.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#7072) GH111 válasza nemcso (#7071) üzenetére


GH111
csendes újonc

Nagyon köszönöm.

Ez egy jó pont akkor a Garmin részére. Erre az IGO navigációs rendszert használó készülékek is képesek?

Ebay-ről rendelni tudó, segítőkész partnert keresek, http://hardverapro.hu/apro/ebay-rol_rendelni_tudo_segitokesz_partnert_keresek

(#7073) #79335424 válasza GH111 (#7072) üzenetére


#79335424
törölt tag

Alapból nem. Mást meg a fórumszabályzat nem enged írni. :)

(#7074) GH111 válasza #79335424 (#7073) üzenetére


GH111
csendes újonc

Nagyon köszönöm.

Egy újabb kérdés vetődött fel a napokban:
IGO8 és IGO PRIMO és IGO PRIMO BECKER között mi a különbség?

Előre is köszönettel mindenkinek!

Ebay-ről rendelni tudó, segítőkész partnert keresek, http://hardverapro.hu/apro/ebay-rol_rendelni_tudo_segitokesz_partnert_keresek

(#7075) DM43 válasza GH111 (#7074) üzenetére


DM43
őstag

A Primo az iGO8 "továbbfejlesztett" (vagy újragondolt) változata. A Primo Becker pedig a Becker gépekre portolt Primo (más arculat, más kezelői felület stb).

(#7076) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Egyszerű navigációt keresek.

Garmin Nüvi 55-ről mi a véleményetek? Aki használná, nem egy nagy kütyübuzi, szóval minél egyszerűbb, de jól használható készülék kellene.

Kösz!

(#7077) Polemius


Polemius
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy TomTom készüléket, és szeretném a korábban használt Igo-ból valahogyan áttenni az elmentett helyeket (kedvencek).
Arra már rájöttem, hogy ez egy user.upoi nevű állományban van.
Hogyan tudom ezt olyan formátumba konvertálni, amit a TomTom képes importálni?

Előre is köszi a tippeket. :)

(#7078) GH111 válasza GH111 (#7074) üzenetére


GH111
csendes újonc

Nagyon köszönöm.

Egy újabb kérdés:

WIN CE rendszerű készülékekhez elérhető Domborzati térkép?
Természetesen SD kártyán tárolható, legális térkép.

Ebay-ről rendelni tudó, segítőkész partnert keresek, http://hardverapro.hu/apro/ebay-rol_rendelni_tudo_segitokesz_partnert_keresek

(#7079) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok

TomTom Go (androidos telefonról) használ itt valaki?
Pizzafutárként másodálláskodom, és nagyon hiányzik egy olyan funkció, amiben 2, vagy 3 állomást beadok, és a kiindulási pontomról, kiszámolja az optimális útvonalat.

Valahogy nem találom ezt a lehetőséget benne ... hmmm ... lehet, hogy nem is lehet ilyet?

(Megállót beadhatok neki, de a megállók sorrendjét nem optimálisan adja meg, hanem amilyen sorrendben beadom neki, tehát lehet, hogy elvisz egy messzi címre, majd visszahoz, és megint elvisz, ha esetleg 2 cíam is benne van.)

Kérlek, segítsetek. Köszönöm előre is :)
Peti

(#7080) cigam


cigam
félisten

Mitől függ, hogy egy telefon melyik műholdakat veszi?

Látszólag csak az amerikai szolgáltató jeleit veszi.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7081) DM43 válasza cigam (#7080) üzenetére


DM43
őstag

A hardvertől ...

(#7082) cigam válasza DM43 (#7081) üzenetére


cigam
félisten

Létezik valami gyűjtő oldal, ahol a telefonok GPS tudása van felsorolva?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7083) DM43 válasza cigam (#7082) üzenetére


DM43
őstag

Nem tudok ilyenről (persze ettől még lehet)

(#7084) nemcso válasza cigam (#7082) üzenetére


nemcso
senior tag

Egy lista (biztos nem teljeskörű) a Glonass képes mobilokról:
[link]

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#7085) cigam válasza nemcso (#7084) üzenetére


cigam
félisten

Köszi! (DM43-nak is)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7086) cigam válasza cigam (#7085) üzenetére


cigam
félisten

Csak találtam egyet: BQ Aquaris X5 Plus

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7087) Robi4


Robi4
újonc

Tisztelt Urak! Olyan kérdésem lenne, hogy Lark FreeBird 50.3-as készüléken Primo fut, tök jól de folyamatosan elveszíti a gps jelet majd újra megtalálja, a felső sávban azt írja ki. "A gps vevő ki van kapcsolva. Gps bekapcsolása" És ezt csinálja egyfolytában. Mi lehet a gond? Valamit át kell írni a sys-ben? Tudna valaki segíteni? Ha szabad ebben segíteni!!!! Köszönöm szépen.

(#7088) wihar123 válasza Robi4 (#7087) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Én elsőként megpróbálnám a Beállításokban rábírni, hogy keresse meg a jó pozíciót, itt egy kép róla,

Google fordítás:
5. A Port Használatát a nyilak mutatják a "M7: Mstar GPS Driver", majd kattintson az OK
(A baud, azaz a sebesség 4800).

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7089) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!

Navon GPS-re honnan tudnék letölteni német térképet? :F Alapból csak magyar van rajta.

Köszi :R

(#7090) GH111


GH111
csendes újonc

Üdvözlöm a Kedves Szakértőket!

Szeretném megkérdezni, aki WIN CE rendszerű készüléket szeretne, domborzati térképpel, az miket vehet?
Sajnos nincs támpontom mik vannak.

Milyen néven lehet megtalálni ezeket? Mert IGO az mindenhol van, de hol a többi? Hajózási, repülési és a többi?

Ebay-ről rendelni tudó, segítőkész partnert keresek, http://hardverapro.hu/apro/ebay-rol_rendelni_tudo_segitokesz_partnert_keresek

(#7091) Prime110 válasza -Ben- (#7089) üzenetére


Prime110
aktív tag

(#7092) -Ben- válasza Prime110 (#7091) üzenetére


-Ben-
veterán

Köszi.

(#7093) wihar123 válasza GH111 (#7090) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Neked is jó Prime110 válasza, regisztrálás után minden kérdésedre megkapod a választ és az elérhetőségeket.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7094) woodworm válasza wihar123 (#7093) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem meg többet érne egy túrázós topikkal, mert a domborzati térkép édeskevés lesz a hegyről lejutáshoz, valami úthálózattal csak tervezni kellene. Erre pedig a túristautas össznépi összefogás kellene, az meg wince készüléken talán csak a garminokkal működik.
Mindenesetre készülékválasztás nélkül, csak az oprendszer tudatában, biztos elég az az oldal?

Korábban próbáltuk az android felé terelni, akár ingyenes programmal is elérhető a célja, de lebeszélték róla.

(#7095) Thowra123


Thowra123
tag

Üdv!
Egy Navon N670 GPS en szeretném elérni w WIN CE rendszert.
Próbáltam többféle leírás alapján is de nem működik.
Miként lehet elérni?
Előre is köszönöm.

(#7096) anagymedve válasza Thowra123 (#7095) üzenetére


anagymedve
csendes tag

Total commander

[ Szerkesztve ]

(#7097) wihar123 válasza woodworm (#7094) üzenetére


wihar123
aktív tag

A Naviextras tud túrázó szoftvert is ajánlani neki, bár azok nem ingyenesek.

Igen, valóban, de nem hallgatott a jó szóra..., az Androiddal jobban járt volna, szinte minden ingyenes hozzá.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7098) Thowra123 válasza anagymedve (#7096) üzenetére


Thowra123
tag

Van a gépemen de mit csináljak vele pontosan?

(#7099) wihar123 válasza Thowra123 (#7098) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
A TC nem tudja meghívni az exploret, arra viszont jó, ha már bent vagy, hogy fájl-manager-ként használd.
A Navonon a WinCe elérése csak felelős buherálással lehetséges, ha valami balul sül el, levélnehezék lesz belőle.
Miért akarod a flasht piszkálni?

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7100) Thowra123 válasza wihar123 (#7099) üzenetére


Thowra123
tag

A kijelző kalibrálása ment el. Másik készülékre áttéve a kijelzőt jól érzékel.
Olyan mintha a kijelző elcsúszott volna. Az érintő jobb szélét érintve a bal szélső gomb működik.
A hibajelenség ez teljes lemerüléssel kezdődött. Ezt szeretném rendbe tenni.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.