Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7201) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Adott egy Navon N490 Plus navigáció. A hárombetűs programból tettem rá egy újabb verziót, ill friss térképeket. Párszor újra kellett hozzá indítani a gépet, és a legutolsó újraindítás óta nem bootol be a készülék. Megáll a NAVON logonál, a főmenüt se tudom elérni. A gépre hiába kötöm rá, nem ismeri fel, nem férek hozzá. Az oldalán van egy reset gomb, azt nyomtam, de semmi, utána ugyan úgy Navon logo.. Esetleg valakinek van ötlete, hogy hogyan tudnám helyrehozni, hogy legalább a főmenüt elérjem? Létezik erre "ROM"? Előre is köszi!

(#7202) wihar123 válasza Geri89 (#7201) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!

Minden bizonnyal létezik hozzá ROM, de azzal a módszerrel, amellyel a 3betüst rátetted, naponta romozhatod...
Én azt javaslom, hogy tégy egy olyan kártyára egy explorer fájlt, amelyet tud kezelni a készülék. Lépj be a WinCe területre és szedd ki még az írmagját is annak a gagyi összeállításnak, tutira meggyógyul a vas romozás nélkül is.
Miután kitakarítottad a készüléket, a jó összeállítást tedd kártyára és soha semmi gondod nem lesz a vassal.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7203) Geri89 válasza wihar123 (#7202) üzenetére


Geri89
aktív tag

Az a baj, hogy nem tudok hozzáférni abszolút a készülékhez, nem indul el, nem jön be a főmenü se, így a win CE felületet sincs esélyem elérni. A hárombetüs egyébként jól működött, csak poi fájlokat másoltam még rá, majd miután lehúztam a a gépről, a szokásos újraindítás után már nem indult el a gép..

(#7204) wihar123 válasza Geri89 (#7203) üzenetére


wihar123
aktív tag

Azt kell tudomásul venni, hogy az a készülék gyári szoftverhez lett "házasítva", nem igazán szerencsés kínozni idegen dolgokkal, mert "megbüntet", mint ahogy tette veled most is. A kártyás módszer beruházást jelent, de mind-e mellett nyugalmat is.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7205) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!

20k körül tudnátok nekem ajánlani gps-t?
Nem tudom mit lenne érdemes venni... :F

:R :R

Walking Dead

(#7206) #79335424 válasza N.Ferry (#7205) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem Wayteq X985BT. Nekem kettő is van. 20 -ért csak az üres vasat kapod meg, de Sygic programmal szokták akciózni, és úgy nem sokkal drágább.

(#7207) focvis


focvis
veterán

Sziasztok!

Alapesetben teljesen jól elnavigálok a telefonommal - itthon Waze, külföldön jogtiszta Navigon.

Nemrég cseréltem autót, egy Pioneer AVIC F900BT fejegység van a mostaniban, ebbe szeretnék életet lehelni - ha már benne van és amúgy idegesítő a rádió menüje, akkor navira legyen jó valamilyen szinten.

Néhány kérdésben kérem a segítségeteket:
1. WinCE fut rajta - nem tudom, hogy milyen verzió - ezt szükséges frissíteni ahhoz, hogy más navigációs szoftvert tehessek rá? (2008-as lehet a fejegység)
2. Mit érdemes rátenni navigációs programot? (warez tilos, ilyenben nem is kérek segítséget!)
3. Van jogtisza WinCE iGO-m 2006-ból, azt rátehetem vajon?
4. HERE létezik WinCE-re?

Köszönöm szépen! :)

A térképfrissítések nem érdekesek.

[ Szerkesztve ]

(#7208) pjen válasza focvis (#7207) üzenetére


pjen
félisten

2006 igo valószínűleg jó, csak már nem frissül.

(#7209) wihar123 válasza focvis (#7207) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!

"1".) Elvileg lehet rajta a WinCe 5.0 és/vagy 6.0-ás verzió, Frissíteni semmiképp sem ajánlott, mivel a rendszer kompatibilis a legújabb iGO8 szoftverrel is.
"2".) Ha a gyári beszerezhető a szervizben, akkor azt, ha nem, akkor a legújabb iGO8 a javasolt, de futtatható rajta a Primo 2.0 verzió is.
"3".) Mint Pjen írja (#7208)...
"4".) A HERE nem rendszerfüggő, működik a WimCe iGO8 és a Primo verziókon éppúgy mint az Android rendszerűeken.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7210) focvis válasza wihar123 (#7209) üzenetére


focvis
veterán

+pjen

Köszönöm szépen!

1. Értem, tehát ne frissítsek.
2. Már nincs gyári támogatása 2011. óta.
3. Oksi.
4. Ezt nem értem. Tudom, hogy a térkép egységes, ezért talán nem is warez a frissítése (meg tudom oldani); de azt nem értem, hogy az ingyenes Andrioidos HERE-t tegyem rá (hogy?)? Vagy esetleg az ingyenes Windows Mobile verziót? WinCE verziót nem láttam.

(semmi warez! :N)

[ Szerkesztve ]

(#7211) pjen válasza focvis (#7210) üzenetére


pjen
félisten

A samu omnia telójára volt win ce igo,esetleg olyant keress.

(#7212) wihar123 válasza focvis (#7210) üzenetére


wihar123
aktív tag

A "HERE" köröl félreértés van köztünk:
- én a HERE típusú térképet említettem, Te pedig valszeg az ingyenes HERE WeGo szoftvert, amely Android rendszerű és a WinCe nem kezeli.
- "az ingyenes Windows Mobile verziót" nem ismerem,-mivel P-AVIC a vas arra csak és kizárólag WinCe rendszerű alkalmazás mehet

Ingyenes iGO8 és Primo verzió nincs (kivéve a háló)

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7213) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Az alabbiakra keresek megoldast.
Autos navigacio.
Napi hasznalatban van, sajnos az autoba nincs klima.
Mar 3 navi kifekudt, a dragabtol az olcsobbig.
Atlagosan jo ha 1 evet birnak ki. Sajnos a felhasznalo sem foglalkozik vele.
Rendszerint a megerkezes utan a keszulek hibarnalt allpoba kerul, de termeszetesen lemerul csontra.
Mivel a szivargyujto nem kap aramot gyujtas levetele utan.
Ha nemarad kint az ablakba, akkor sincs kikapcsolva, csak ugy bekerul a rekeszbe es kesz. Rendszerint akkor kerul toltore mikor csontra lemerul, es akkos sem lesz feltoltve teljesen, igy ujra merult allpotba lesz az akksi.
Szinte mindig abba van.
Ezt a toltesi mizeriat szeretnem megoldani valahogy.
Probalkozort mar valaki ezzel a wifis toltovel?
Illetve hogy lehetne automatizalni, a teljes toltes utan valahogy lekapcsolni a tolto aramot.
A szelvedo mogott hagyott navi+toltes tul melegiti.
Valahogy keresek masik helyet neki, de nem lesz egyszeru :). hogy ne legyen a napon.

(#7214) #79335424 válasza csongi (#7213) üzenetére


#79335424
törölt tag

Androidos eszköz esetén root -tal megoldható, hogy ha az eszköz nem töltődik, és az akku X% alá esik, akkor kikapcsoljon. A töltés kikapcsolás viszont csak külső eszközzel oldható meg.

(#7215) csongi válasza #79335424 (#7214) üzenetére


csongi
veterán

Ezen a külső eszközön agyalok én is.
Kellene a wifis megoldás az biztos, mert kényelmesebb és praktikusabb jelen esetben.
A vezérlés egy kicsit harapósabb, de valahogy biztos megoldható.
Készülékszempontjából, egy W995 gondolom előnyösebb mint egy telefon?

(#7216) #79335424 válasza csongi (#7215) üzenetére


#79335424
törölt tag

Annál biztosan, de sztem a WinCE -s navk jobban bírják a megpróbáltatásokat. Külső kapcsolóra vannak kész megoldások. Az Androidos navin futó automatizáló küld egy jelet Wifin, vagy kékfogon az eszköznek, mire az megszakítja a tápot. Esetleg egy ventillátoros tartó is jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#7217) glorin59


glorin59
újonc

Sziasztok!

Problémám a nextgennel (9.18.27.) lenne a következő.

Nem eszi meg a régi "primo v 8x" user.upoi-t és a PIN_V4.sav-t
Ezek a "infók" szükségesek lennének a munkámhoz.
Segítségetek előre is köszönöm.

(#7218) DM43 válasza glorin59 (#7217) üzenetére


DM43
őstag

Megeszi az, csak jó helyre kell tenni (alap beállításoknál save/profiles/01/user/00)

(#7219) glorin59 válasza DM43 (#7218) üzenetére


glorin59
újonc

Köszi, megpróbálom oda rakni, mert eddig csak a megszokott helyre tettem, save gyökérbe.

(#7220) csongi válasza #79335424 (#7216) üzenetére


csongi
veterán

Milyn az a ventillatoros tarto? Meg nem lattam olyat, es nem is talalok.
Igazabol valami Win-es cucc kellene, de ki kellene valamit torpolni, amivel megoldhato lenne a vezetek nelkuli toltes, es annak vezerlese.
A toltopadnak allando aramot, csak hogy vezereljem, ha feltoltotte ketyeret? Feleslegsen ne szivja az auto akksijat, illetve ne toltse a gps-t. Bar gondolom ott az akksi aramfelvetelenek van belso szabalyzoja.

(#7221) focvis válasza focvis (#7210) üzenetére


focvis
veterán

Addig azórakoztam, amíg "half-brickeltem" a Pio F900BT navit az autóban. WinCE fut rajta. Bootnál megáll, testmode-dal a Windows asztalt látom. Saját mentésem nincs. :U

Valaki tud akár élőben (honoráriumért természetesen) segíteni Bp. környéken, vagy M7 mellett?
Köszönöm!

(#7222) #79335424 válasza csongi (#7220) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen egy ventillátoros tartó? Olyan, a ilyet csinálsz magadnak. Nem kell hozzá atomfizikusnak lenni. WinCE programozáshoz nem értek, de a wireless töltésnek hardveres függőségei is vannak, és kétlem, hogy ezek meglennének egy 20 ropis vasban.

(#7223) csongi válasza #79335424 (#7222) üzenetére


csongi
veterán

A ventillatoros megoldast gondoltam hazilag kell, csak hatha van keszen valami.

Vezetek nelkuli megoldashoz valmi ilyesmire gondoltam.

(#7224) focvis válasza focvis (#7221) üzenetére


focvis
veterán

Találtam hozzáértőt, 10 k lesz (ez van, szakszerviz 15-18k + ki kellene szerelni az autóból). Csütörtökön viszem.

(#7225) wihar123 válasza focvis (#7221) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sajnálom, hogy belepiszkáltál, pedig az elején megkérdezted a fontosakat, nyugodtan kérdezhettél volna továbbra is...

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7226) focvis válasza wihar123 (#7225) üzenetére


focvis
veterán

Tényleg köszönöm a segítségeteket! :)

Egy hibát követtem el - nem csináltam mentést az elején. Androidnál hozzászoktam, hogy minden megvan a felhőben és mindig elérhető a gyári OS.
Hát ennél nem elérhető.

Hajtott a kíváncsiság is, és szerettem volna pörgősebb rendszert, egyből rátoltam egy hybrid 4.01-et a 2.009-es firmware-re, mert a gyári 3.0x-et valamiért nem akarta bevenni. Tájékozódtam az AVIC411.com-on is, elvileg mindenre kínált gyógyírt az oldal, csak amikor behalt a navi, akkor konstataltam, hogy az oldalon lévő linkek már nagyrészt nem élnek.

Nem olyan vészes a tanulópénz, ha hosszabb ideig megtartnám az autót, akkor kukáznám belőle ezt a Pioneert, mert elég furcsa a kezelése a rádió részének (is).

[ Szerkesztve ]

(#7227) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy Navon N670 esetében milyen mappa szerkezetben kell lennie az ájgónak? Illetve hogy kell nevezni az indítóját?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#7228) wihar123 válasza focvis (#7226) üzenetére


wihar123
aktív tag

Igen, utólag már könnyű okoskodni, mindenesetre legközelebb kérdezd le a rendszeradatokat, és ahhoz mérten kérdezz és cselekedj. Jó lesz előre gondolkodni, ha rá tudod beszélni a javítást végzőt, akkor kérd el tőle a Firmware csomagot.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7229) wihar123 válasza Játékos (#7227) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
Kapcsold PC-re és koppintsd le a gyári kialakítást,-mintha "klónoznád", úgy készítsd el a csomagot.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7230) #79335424 válasza csongi (#7223) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem vágom, hogy ez mire való, azt viszont látom, hogy iPhone -hoz van. Eddig az volt a gond, hogy tönkremennek a navik, most meg 100 ropis kütyüt tennél az ablakba?

(#7231) csongi válasza #79335424 (#7230) üzenetére


csongi
veterán

Jaaa nem.
Ez egy wifis tolto egyseg aminek van ellennoldala. A csatlakozo megy a keszulekbe es ezen a lapon megy a toltes. Persze oda illeszkedo csatlakozoval. Igy nem kell allandoan dugdosni a kabelt.
:)

(#7232) #79335424 válasza csongi (#7231) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy tűnik, hogy ezt én már nem fogom megérteni. Ha bármit be kell dugnod a naviba, akkor mennyivel vagy előrébb? Maga a navi mindenképpen vezetéken kapja a töltést, hiszen nincs benne wireless töltésre alkalmas hardverelem. Sztem egy mágneses töltőcsatlakozóval jobban járnál. Mármint a fizikai igénybevétel szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#7233) csongi válasza #79335424 (#7232) üzenetére


csongi
veterán

lenne egy ilyen.
usz a keszulekhez a kiegeszito.

Igy utoladosan kapna vezetek nelkuli toltes lehetoseget.

(#7234) Játékos válasza wihar123 (#7229) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

Köszönöm a választ. Sajna nem indul a navigációs program, mutatom a gép tartalmát:
a gyökere:

és a primo könyvtár:

Én azt hiszem, így régebben működött másik navin...

Köszönöm a további segítséget!
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#7235) wihar123 válasza Játékos (#7234) üzenetére


wihar123
aktív tag

Úgy látom túlfűtött kreativitással estél neki...
Így nem is fog működni, sőt megkockáztatom a készüléket is hazavágod!

Tudod, ha az ember azt olvassa, hogy "klónozd" le az eredeti navigációt, akkor az azt jelenit, hogy az eredetit alapul véve (Nem piszkálva) alkot meg egy másik, de működő csodát... :)

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7236) Játékos válasza wihar123 (#7235) üzenetére


Játékos
addikt

:) Köszönöm, de ugye nekem nem volt mit klónozni... ;)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#7237) wihar123 válasza Játékos (#7236) üzenetére


wihar123
aktív tag

Ezt csak Te tudtad és jól el is "titkoltad"... :)

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7238) Axi-Maxi


Axi-Maxi
tag

Sziasztok

Adott egy Wayteq Xrider gps , nagyon fehér lett a képe és fakó , mitől lehet ez?
Lcd hiba?

[link]

[link]

Üdv

Igyál vizet Axi fizet

(#7239) wihar123 válasza Axi-Maxi (#7238) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
Mikor, mitől és Mióta tart ez a jelenség?
A fényerő beállításra a készülék, vagy a navigáció nem reagál?
A sys-ben a power blokkban, milyen bejegyzések vannak?

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7240) focvis válasza wihar123 (#7228) üzenetére


focvis
veterán

Holnap terveztem, de el tudtam ma menni újrarakatni a Pio F900BT-t. 12 k volt a friss (2016 Q3) térképek felrakásával együtt. (Ha nem szúrom el, akkor talán magam is meg tudtam volna oldani. Amúgy egy nagyon szimpatikus srác csinálta.)

Mivel fájlból (?) újra kalibrálta a képernyőt, sokkal könnyebb lett az egész kütyü használta, azt érzékeli amit nyomok - eddig elég idegesítő volt az apróbb gombok becélzása.

Sajnos nem volt idő és alkalom elkérni a firmware csomagot. Ha csinálok egy mentést - kiírom SD-re - a My Flash Disk mappát az elég szerinted?
Jó lenne kimásolni a lemzképet is, de azt hogy?

Ismét köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#7241) wihar123 válasza focvis (#7240) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!

Egyedül a navigációs szoftverből tudnál másolatot készíteni másolással, de csak akkor, ha nem update csomagot használt a felújítás során. A My Flash Disk tartalmát is feleslegesnek tartom kimásolni, mert javarészt installált és a visszamásolással az, azok már nem működnek.
Lemezképet, pedig csak a megfelelő alkalmazásokkal tudnál készíteni és ehhez még kellene egy sor másik alkalmazás, amely Firmware csomagot tud készíteni belőle.

Összegezve a fentieket, eszedbe se jusson, hogy felkészülés nélkül bárminek is nekikezdj.
Felkészülés alatt azt értsd, hogy kiváló informatikai ismeret, hardver és szoftver terén egyaránt!

Mivel minden, a készülék belső tárhelyét terheli, gondos odafigyelés kell a navigációs szoftver szükségszerű bővítéséhez, frissítéséhez. Kizárólag olyan dolgokat használj hozzá, amelyek előzőleg teszteltek, működőképesek. Ez a módszer feltehetően segít, hogy elkerüljön a bosszúság.

Ha gondos felhasználóként kezeled és térképfrissítésnél nem cselekszel meggondolatlanul, akkor sokáig barátod lehet az a készülék.
Meggondolatlan alatt azt értsd, hogy a hálón rengeteg rossz térkép található, egyetlen egy hibás fájl és máris viheted a szervizbe, ezért előbb teszteltesd valakivel emulátoron, vagy kérj olyantól tanácsot, akinek már van belőle működő verzió.

Amiben én tudok segíteni:
- van a beállítások menüben egy olyan opció, amely megmutatja a rendszer főbb azonosítóit, ennek alapján lehet behatárolni azt a gyári Firmware csomagot, amely szükséges lehet hiba esetén. Ennek felkutatásában szívesen segítek.

Ha tudjuk az adatokat, akkor a gyártó Support oldalán rá lehet keresni a megfelelő csomagra, csomagokra.

Megjegyzés: én még mindig azt tartom kivitelezhető módszernek, ha beszélsz a szakemberrel és megpróbálod a lehetetlent...

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7242) Axi-Maxi válasza wihar123 (#7239) üzenetére


Axi-Maxi
tag

egyik napról a másikra ilyen lett , közepes fényerőn készültek a képek , de hiába állítom a készüléken nem lesz jobb

Igyál vizet Axi fizet

(#7243) wihar123 válasza Axi-Maxi (#7242) üzenetére


wihar123
aktív tag

A navigáció beállításainál nem próbáltad a csuszkát lejjebb húzni?

Van egy módja a hiba kiderítésének, de előbb erre a lapra töltsd fel a sys.txt [power] részlegét, hogy lássam van-e lehetőség a módosításra; http://freetexthost.com (bemásolod a text-boxba és a többit már tudni fogod, majd a kapott linket beteszed a posztba).

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7244) focvis válasza wihar123 (#7241) üzenetére


focvis
veterán

Nagyon köszönöm a tanácsokat! Végigolvasva őket, inkább nem piszkálok semmit.
Most offline navikhoz képest naprakész; egy év múlva már nem lesz meg ez az autó; alapvetően Waze-zel közlekedek az aktuális infók miatt és végső soron ez már magas nekem. :)

Ájgó fut most rajta Pioneer skinnel, szvsz eddig is így volt. A térképeket másolás közben - a fájlnevük alapján - Tomtom eredetűnek véltem.

A beállítások menüben nem látszik a verziószám (no data, vagy ilyesmit ír ki, korábban 2.009 volt), gondolom vmi okosított firmware, de kevésbé döcög az eredetihez képest.

Pioneer support oldal sajnos csak firmware frissítést tartalmaz, nincs fent az alapszoftver.

Köszönöm még egyszer! :)

(#7245) wihar123 válasza focvis (#7244) üzenetére


wihar123
aktív tag

Tartalmazza az (APL mappák), nem véletlenül több mint 200MB. Szoftver, Firmware egy csomagban, frissítéskor egyszerre teszi fel az egészet, csak a térképfrissítést kell külön megfizetés után ráereszteni.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7246) Márton


Márton
nagyúr

Sziasztok,
ma egy hosszabb út során elgondolkodtam mennyi lehetőség lenne még az autós navigációban.
Eszembe jutott pár ötlet, ami jól jönne, de lehet hogy valamelyik már meg is valósult, csak nem tudok róla.
Ha igen, írjátok.

Például:
- cél megadása hangmondással (városnév, utca, házszám) utálok pötyögni egy 4-5" kijelzőn
- ha csak a városnevet mondom be, de már jártam ott és egy adott helyen le is raktam POI-t, elneveztem, akkor kérdezzen vissza, hogy ismét ez a poi-e? Pl. ha Bajára mindig egy adott autószerelőhöz/moziba/stb járok és ezeket elmentettem névvel, akkor elég legyen annyit mondani: "Baja, mozi"
- a háttérben szóló zenét halkítsa le egy beállítható értékre, amikor beszélni akar, a végén vissza.
- a globális hangerő az aktuális sebességtől függően halkuljon/hangosodjon (egy régi wayteq-em tudott ilyet, a gázpedállal állítottam a hangerőt..)
- ha nincs mondanivalója a következő (állítható) X percben, mert mondjuk 20km egyenes szakasz jön, a síri csend helyett mondhatna valamit arról, amerre járunk (pl. híres épület, vár, közeli városról alap tudnivalók, stb) tudom, ez nagy adatbázis lenne, de hátha már van ilyen, vagy irányulnak erre fejlesztések
- ha online vagyok, ránézhetne ekkor az emailjeimre, ha jött új, olvassa fel kitől, mi a tárgy és az első 1-2 sor
- esetleg mondhatna vicceket is (ne nevess, utálom a rádiós beszédeket, ilyenkor mindig elkapcsolok)

Biztos némelyik furcsa igény, nekem mégis jól jönne, és ha a kezemben van már egy drága, több gigabyte-os, gigahertz-es okostelefon, akkor használjuk már ki a lehetőségeket, nemde? :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7247) #79335424 válasza Márton (#7246) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem annyira földtől elrugaszkodott igények ezek. Egyes navik most is tudnak néhányat a kívánságlistádról. A G. Térkép és a Waze tudja a hangbevitelt. Az IGO tud zenelejátszást, és ha az szolgáltatja a zenét, akkor le is halkítja, amikor a navi közölni akar valamit. Ha a naviknak nyílt API -jaik lennének, akkor Androidon símán működnének, amiket szeretnél. Maga a rendszer képes lenne rá. Ezt kb. két éve dobtam össze, csak úgy, szórakozásból. Ebből kiindulva lenne lehetőség bármilyen interaktív kommunikációra.

(#7248) csongi válasza Márton (#7246) üzenetére


csongi
veterán

Ezek hasznosak :)
Lehet megerne a google terkepet alapul venni es androidra egy alkamazats fejleszeteni. :)

Somatom:Maris nagyon jooo :)

[ Szerkesztve ]

(#7249) Márton válasza #79335424 (#7247) üzenetére


Márton
nagyúr

a sima google térkép tudja? és mennyire érti a magyart?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7250) csongi válasza Márton (#7249) üzenetére


csongi
veterán

Sosem próbáltam, fogalmam sincs:) csak mivel ingyenes és lehet alkalmazást fejleszteni, mint ahogy somatom is tette, lehet megérné fejleszteni, és később ha már létező lehetőség az igény is hozzá nőne.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.