Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6251) V.Stryker válasza Imi91 (#6250) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Persze, szétnéztem. Aztán az lett, hogy kerestem egy másik verziós programot, azzal meg elvileg tök jó. Élesben még nem volt alkalmam kipróbálni. :)

Érdekes, hogy valamiért a Primo-t nem tudom megszeretni...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6252) joe-ker válasza Doky586 (#6247) üzenetére


joe-ker
senior tag

Köszi! Eddig jó!
De Route 66 jobb volt.

(#6253) Imi91 válasza V.Stryker (#6251) üzenetére


Imi91
aktív tag

Pedig nem rosszabb a primo :) Rendszer igénye valamivel nagyobb, de az sem olyan vészes.

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#6254) #79335424 válasza V.Stryker (#6251) üzenetére


#79335424
törölt tag

Dobj rá egy skin -t! A Mio C720 óta Gurjon -t használok. Pontosabban most már Gurjon-Arkoko (GJAK). Az alap Primo felület nekem már totál fapad.

(#6255) fireman78


fireman78
csendes tag

Sziasztok!Egy navon n650 gps-szel kínlódok.Nem tudom bekalibrálni a képernyőjét a gyári kalibrálóval.Egy pár helyen ezt a progit ajánlják pl,itt a fórumban is (http://data.hu/get/3921919/Screencal.zip) de sajnos a link halott.Ha esetleg meg van valakinek ez a progi azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#6256) DM43 válasza fireman78 (#6255) üzenetére


DM43
őstag

Próbáld meg ezt

(#6257) fireman78 válasza DM43 (#6256) üzenetére


fireman78
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#6258) bbgvbs


bbgvbs
újonc

Sziasztok,

Van egy WayTeq N410-es modellű GPS -em.

2008-as rajta a térkép, és szeretném frissíteni.
IGO8 -as fut rajta, egy ősrégi verzió: 2.0

Sajnos az interneten 0 támogatást találtam ezzel a gyártóval, legalább is a régi modelljeivel kapcsolatban. Valaki kicsit tudna segíteni, hogy hogyan álljak neki a szoftver / térkép frissítésnek? Milyen lépéseket tegyek?

Köszönöm előre is választ!

üdv,
Dzsimbó

(#6259) #79335424


#79335424
törölt tag

Sziasztok!
A MediaMarkt -ban vettem egy Wayteq x985BT -t. Kínai Windows van rajta. Ez normális dolog? Hogyan lehet átállítani valami emberi nyelvre?

(#6260) Csöves válasza #79335424 (#6259) üzenetére


Csöves
senior tag

Mikor megvetted, nem kérdeztél rá? :)

Aquila non captat muscas.

(#6261) #79335424 válasza Csöves (#6260) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mármint a MediaMarkt -ban arra, hogy a WinCE felület milyen nyelvű? Sztem teljesen fölösleges kérdés lett volna. Nem az a menü kínai, amin az színes ikonocskák vannak. Azt Magyarra is lehet állítani. Ami azt futtatja, vagyis a készülék alap operációs rendszere, a Windows CE 6.0 a kínai.

(#6262) gabor_01 válasza #79335424 (#6261) üzenetére


gabor_01
senior tag

Akkor ezért nincs parancsikon a CE felület elérésére. :DD

(#6263) DM43 válasza #79335424 (#6261) üzenetére


DM43
őstag

Somatom! A másik fórumon válaszoltam Neked!

(#6264) Doky586 válasza #79335424 (#6259) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért zavar hogy az OS kínai..?

Azt szokták mondani hogy érdemes külföldi nyelveket megtanulni (nemcsak beszélni magyart). A kínai pedig a legtöbb ember által anyanyelvként beszélt nyelv és a világ legjelentősebb gazdasága..

[ Szerkesztve ]

(#6265) #79335424 válasza Doky586 (#6264) üzenetére


#79335424
törölt tag

Német cégnél dolgozom Németországban. Azt nem állítom, hogy beszélek angolul, de kütyü témában folyékonyan olvasok. A barátnőm pedig évek óta Spanyolországban él, úgyhogy ott is ragadt rám némi nyelvi alap. Szvsz. idegen nyelvek terén nem állok bukásra. Na, de a kínai??? Nemááá!

gabor_01:
Nincs olyan nagyon eldugva, egy SI -vel símán előcsalható. Csak a használata a problémás, ha az ember nem tud gyúklábakból olvasni. :) Remélem, hogy csak beállítás kérdése és nem kell rá külön MUI -t (Multilingual User Interface) varázsolni!

DM43:
Köszönöm! Már töltöm fel Gdrive -ra. Az itthoni netemmel pár órácska alatt felmegy a 44MB. :)

(#6266) DM43 válasza #79335424 (#6265) üzenetére


DM43
őstag

Ment válasz ...

(#6267) koba00


koba00
újonc

Sziasztok, van egy navman s90i navim (Win CE rendszerrel),tudtok rá valami térkép megoldást?
az original már jópár éves...

(#6268) Csöves válasza koba00 (#6267) üzenetére


Csöves
senior tag

Mi van rajta?

Aquila non captat muscas.

(#6269) dani_golf


dani_golf
tag

helloka..bajban vagyok.van egy wayteq 985bt s gépem..egyik nap müködött ma meg beakarom kapcsolni és ez az üzenet fogad :
main.exe
’main’ is not a valid Windows CE application
töröltem ,formáztam az egészet ha nincs rajta semmi akkor sem indul el…semmit nemtudok csinálni.kikapcs,reset.indul és ezt irja? vmi ötlet?

(#6270) Imi91 válasza dani_golf (#6269) üzenetére


Imi91
aktív tag

Valószínűleg a Windows CE sérült meg. Rom újrahúzás segíthetne, de a CE topikban éppen most van erről, szó, hogy lehet-e hozzá találni manapság romot.

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#6271) dani_golf


dani_golf
tag

irtam oda is de még semmi..te tudsz vmit mondani?

(#6272) Levibaba5


Levibaba5
újonc

Üdvözlet Mindenkinek!

Segítséget kérnék a következőhöz. Vásároltam egy Caska CA3121 (480x234) fejegységet.
A navi csak akkor fut, ha az SD kártyán egy keretprogram van. Ez viszont sajnos nincs meg, így a navi használhatatlan jogtiszta szoftverrel is. Kérem, ha valaki tudna segíteni, jelezzen (ez talán nem warez, mert a készülékhez járt ez a keretprogram, de sajna a Caska kivonult Magyarországról, így forgalmazója sincs).

Köszönöm.

(#6273) Imi91 válasza Levibaba5 (#6272) üzenetére


Imi91
aktív tag

Nem tudom én sem, hogy warez lenne vagy sem, de ha nem túl legális megodás is lenne az egyetlen járható út, akkor sem itt beszélnénk erről :B

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#6274) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Van olyan navigációs szoftver ami teherautósoknak terveztek?
Illetve iGo-ba van olyan szoftverváltozat amit teherautósok és személyautósok is használhatnak beállítástól függően?

Live poor, die ritch.

(#6275) Csöves válasza gyáliSanyi (#6274) üzenetére


Csöves
senior tag

Van.

Aquila non captat muscas.

(#6276) #79335424 válasza gyáliSanyi (#6274) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen. Beállítod az egyes járművek paramétereit és utána váltogathatsz közöttük. Teherautóból is lehetnek különbözőek. Pl. szóló 12t, 12t + pót, 40t nyerges, stb.

(#6277) Viktor89


Viktor89
aktív tag

Nem tudja valaki,hogy mi lett mostanában a google maps-el? Androidos telefonon használom és eddig tökéletesen navigált,mostanában pedig teljesen pontatlan,össze-vissza ugrál hogy éppen hol vagyok. Letöröltem a frissítéseket is és másik telefonon is próbáltam,a mobilinternet 4g,szóval azzal nem lehet gond. Így sajnos használhatatlan,de nem tudom,hogy mi lehet vele,pedig nagyon szerettem,mert egyből alternatív gyorsabb útvonalat ajánlott mindig.

(#6278) #79335424 válasza Viktor89 (#6277) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az enyémen is ilyen. Odalett az antennám. Valamelyik csatlakozása megadta magát és b..ik normálisan venni a jelet.

[ Szerkesztve ]

(#6279) Sanyesz.


Sanyesz.
őstag

Urak! Valaki avasson be a Here off-line navigáció rejtelmeibe.
Adott ugye a Here, letöltött Magyarország térképpel. Bekapcsolom az off-line elérést. Kimegyek terepre (erdei utakra) és szeretném tudni éppen hol vagyok. Azt tapasztalom, hogy csak akkor hajlandó az adott térképszelvényt frissíteni, ha be van kapcsolva a mobilnet. Ez pedig nyilván nem off-line elérés. :F

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#6280) Viktor89 válasza #79335424 (#6278) üzenetére


Viktor89
aktív tag

Na de két telefonon is? Ráadásul az IGO jól mutatja a helyet,csak az ugye nem jelzi a dugót.

(#6281) Jubiii


Jubiii
tag

Sziasztok!

Ha valaki csinálna biztonsági másolatot egy CNS Globe Smart alap rendszeréről nekem, azt megköszönném nagyon. :R

(#6282) #79335424


#79335424
törölt tag

Kamionstop. Ültem a fülkében és unalmamban bökdöstem a Wayteq x985 -öt. Meglepően jól kezeli a telómat. Zene, film, símán megy bluetoothon és onnan tovább, FM transzmitterrel. A lejátszás is vezérelhető (stop, play, pause, next) a PNA -ról. Híváslista, névjegyzék, tárcsázó mind működnek. Ügyes! A Transzmittere is egy kicsit jobbnak tűnik, mint a CNS GHD -é. Eddig várakozáson felül teljesít. A CNS -nek viszont érzékenyebb a hódfogója.

[ Szerkesztve ]

(#6283) mferenc78


mferenc78
újonc

Sziasztok!
Kaptam egy Mio Moov M410-et (tudom, nem mai darab, de csak játszani kell :) ) A következő volt a hiba: bekapcsolás után sárga MioMap, rajz, hogy dugjam össze számítógéppel. Ezen sikerült úrrá lennem, mindenféle oldalakról összevadásztam leírásokat, MioMapot, aztán iGO-t. Egész jól belejöttem az AppStartupSec szerkesztésbe. Aztán elkövettem egy hibát: nem a megszerkesztett AppStartupSec-et másoltam rá, így az iGO elindul, de kilépés lehetetlen, csak kiírja, hogy várakozik... Ezzel együtt hiába dugom pc-re, már nem látja külső meghajtóként :( eredeti dvd nincs hozzá, sehol nem találok neten sem. Nem lenne gond, mert tök jó rajta az iGO, de csak Mo. térképet másoltam rá, időspórolás miatt.

Lehet vmit kezdeni vele, vagy keressek más játékot?

Köszi előre is!

(#6284) gipsztigris válasza mferenc78 (#6283) üzenetére


gipsztigris
addikt

1, Mio Moov-nak nem volt saját menüje, egyből indult a MioMap.
2, Ebből következik, hogy az iGO-nak nincs hová kilépni.
3, Elbactad! :)

Kártyára felmásolsz egy CE Commandert (majd keresel valahol, mert nekem szinte semmi WinCE cuccom nincs már) és autorun módban elindítod, majd kicseréled az AppStartupSec-et az eredetire és kezded elölről, vagy ha az iGO-t a belső tárra másoltad, akkor kártyára tudsz még tenni mellé térképeket......de a kilépés gombot felejtsd el!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#6285) #79335424 válasza gipsztigris (#6284) üzenetére


#79335424
törölt tag

SI -vel sem tudna valami alap menülehetőséget összehozni?

(#6286) gipsztigris válasza #79335424 (#6285) üzenetére


gipsztigris
addikt

De igen! Csak ahhoz először be kell mászni a WinCE-be és vissza kell állítani az eredeti állapotot. Utána bármi lehetséges. Akár MioPocket (ami a legnagyobb tudású SI felület) akár pedig egy egyszerűbb SI, vagy WolfNCU, stb.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#6287) #79335424 válasza gipsztigris (#6286) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tééényleg, a Miopocket! Pont azon gondolkodtam, hogy mit használtam anno, a C720 -on.

(#6288) mferenc78


mferenc78
újonc

Ezen nincs SD hely, szóval valószínűleg a 3. pont lép életbe :D

A kikapcsolás esetére vonatkozóan létezik egy PowerButton nevű progi, amit felmásolva, majd az AppStartupSec.ini-ben megadva (ha jól emlékszem...), reagál az iGO-s kilépésre, ténylegesen kikapcsolja a készüléket. Mindezt bele is szerkesztettem az .ini-be, csak én hülye, nem azt másoltam a kütyüre...

Mi az az SI egyébként?

Köszi a segítséget :)

(#6289) #79335424 válasza mferenc78 (#6288) üzenetére


#79335424
törölt tag

http://www.navisi.hu/forum/
Én már évek óta a Gipsztigris által, CNS GHD -ra alakított Iphone Today -t használom. X985 -ön nem minden funkciója működik out of the box, de nekem így is a best SI marad.

[ Szerkesztve ]

(#6290) PLaci58 válasza mferenc78 (#6288) üzenetére


PLaci58
őstag

"- bekapcsolni, hagyni merülni, amíg ki nem kapcsol;
- elindítani a Pc-n, laptopon a Mio desctop progit;
- NEM KIKAPCSOLVA a PNA-t!!!, USB kábelen csatlakoztatni a pc-hez;
- törölni a (nem formázni) a megjeleni flash disk meghajtót;
- MIO desctoppal újra rakni a térkép progit;
- gépet újra indítani;
- regisztrálni, örülni!"

2011-es leírás. Talán segít.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6291) mferenc78


mferenc78
újonc

Köszi, már ezt is próbáltam :) sikertelen. Elkezdi tölteni és kész,semmi más nem történik...

(#6292) d@minator


d@minator
addikt

Tomtom-ban tud valaki segíteni? A frissítés hibával fejeződött be és biztonsági frissítést sem tudja visszatölteni. Másolja de a végén hibát dob.
A lényeg, hogy elindul a készülék de azt írja nincs térkép. Sőt már a Tomtom home program (amivel frissítettem) is kifagy ha rádugom a navit a PC-re.
Ha egy az egyben felmásolnám PC-ről a biztonsági mentést a készülékre (formázás után) vajon működne?

(#6293) Sanyesz. válasza szendgab (#50) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Bocs, téves...

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#6294) LámaZ


LámaZ
addikt

Van egy régóta nem használt 4,3"-os Windows CE GPS-navigátorom.
Be akartam üzemelni, és lefagyott.
Ennél a kezdőképernyőnél nem akar tovább menni:

Újratöltöttem, hagytam lemerülni napokig, majd utána próbáltam feltölteni, alaphelyzetbe állítottam, de semmi.
Szerintem kikészült az aksija, mert ha nincs töltőn, pár perc múlva függőleges csíkok jelennek meg a kijelzőn, és kikapcsol.
Szerelt már valaki szét ilyent, érdemes új aksit keresgélni bele?

Legyen minden jó!

(#6295) d@minator válasza d@minator (#6292) üzenetére


d@minator
addikt

Megoldottam hibajavítás a meghajtón XP alatt. Win 8.1 alatt nem akarta.

(#6296) Csöves válasza LámaZ (#6294) üzenetére


Csöves
senior tag

Töltőn hibátlanul működik?

Aquila non captat muscas.

(#6297) LámaZ válasza Csöves (#6296) üzenetére


LámaZ
addikt

nem.
tégla?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#6298) Csöves válasza LámaZ (#6297) üzenetére


Csöves
senior tag

Lehet tégla is, de vannak itt szakértők akik segítenek.

Aquila non captat muscas.

(#6299) LámaZ válasza Csöves (#6298) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez a készülék amúgy már csinált ilyent. Már ki akartam dobni, de kb. 1 hó pihentetés után – teljesen lemerült – gondoltam teszek vele még egy próbát, és csodák csodájára haló poraiból tért vissza.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#6300) Csöves válasza LámaZ (#6299) üzenetére


Csöves
senior tag

Egy másik, de jó akksival kéne próbát tenni.

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.