Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7501) keszo válasza Pehi (#7500) üzenetére


keszo
őstag

A wayteq menüjében át kell állítani hogy a memkariról induljon a navigáció.

Attila

(#7502) Pehi válasza keszo (#7501) üzenetére


Pehi
senior tag

Szia. Megtörtént,valamiért mégsem indul. :F

(#7503) PLaci58 válasza Pehi (#7502) üzenetére


PLaci58
őstag

Ír valami hibajelzést indításnál.
Be kell tallózni az exe fájlt.
Kijelző felbontása jól van beállítva? Megvan minden fájl?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#7504) Pehi válasza PLaci58 (#7503) üzenetére


Pehi
senior tag

Megoldottam, köszönöm! Elindult! :R

(#7505) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Van egy Wayteq motoros navim, amit szoftver nélkül vettem anno. Windows CE fut rajta és ezt a típust árusították Sygic 3D EU szoftverrel is. Ezt a Sygic 3D EU-t valahonnan be lehet utólag szerezni? Azt nézem, már nem nagyon van webshoppokban sem a készülék szoftverrel együtt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7506) renegat1


renegat1
tag

Sziasztok! Van egy Navon N670 plus, ami ezt írja ki, ha a navigációt akarom indítani:
The application failed to start last time. Do you want to reset to factory defaults and lose all your POIs, tracks and settings? Yes és No van, de egyikre sem reagál. Teljesen gyári minden, nem lett piszkálva. A MobileNavigátor.exe-t keresheti? Hogy tudom elérni, hogy elinduljon?

(#7507) wihar123 válasza renegat1 (#7506) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!

Az biztos, hogy valami belekevert az "életébe", mert csak akkor zajong, ha olyan történt vele, amelyet nem szeret. Az egyszerű javítás, ha történt valami módosítás az eredeti szoftverben, akkor azt vissza kell állítani. Vagy egy RESET is segíthet.
Ha nem történt változtatás, akkor is be kell lépni a belső memóriába és a szoftver gyökerében található save mappát mentés után törölni kell, ez helyreállíthatja a hibás bejegyzést.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7508) renegat1 válasza wihar123 (#7507) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Reset, save mappa tartalmának törlése megtörtént, de semmi változás. Ha a navigációt akarom indítani, akkor amit írtam azt dobja fel, illetve néha oldalt megjelenik, hogy init api.

(#7509) wihar123 válasza renegat1 (#7508) üzenetére


wihar123
aktív tag

Az init api jelenhet térképbetöltődési problémát, amely license hiányra vezethető vissza. A térképbetöltődés a fájl meghibásodásból is fakadhat, ezt csak a gyártó tudja cserélni neked .A license hiba leginkább akkor jelentkezik, ha nem gyári térképet tettél bele...

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7510) creatorium


creatorium
tag

Sziasztok, tudna valaki segíteni abban, hogy milyen beállítással tudom finomhangolni az igo-t? A kurzor pontom álló helyzetben el kezd elmászni, és újratervez. Ha megyek vele akkor elég jó. Előre is köszönöm a hozzáértők segítségét.

(#7511) LámaZ válasza creatorium (#7510) üzenetére


LámaZ
addikt

Beállítások → Útvonal beállítások → Navigáció módja → Útraillesztve

Legyen minden jó!

(#7512) creatorium válasza LámaZ (#7511) üzenetére


creatorium
tag

Köszönöm,kipróbálom.

(#7513) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok segítséget kérnék....adott egy Navon N670 plus,létezik e rá olyan térkép amin rajta vannak a rögzített(telepített) traffipaxok helyei?
Köszi szépen előre is a segítséget..
:R :R

(#7514) LámaZ


LámaZ
addikt

Kötelező olvasmány:
Így érdemes okostelefonról navigálni

Legyen minden jó!

(#7515) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy Garmin 54 LM készülék 2014-es térképpel. Hogyan lehet frissíteni az adatbázist?
Egész Európa érdekelne, nem csak a Közép-Kelet európai régió.

Köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#7516) macilaci78 válasza macilaci78 (#7515) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezen végig szaladtam, de nem sikerült.
A szoftver települt, Win10.
A PC nem ismeri fel a navit, a navi töltődik, felismeri a kábelt.
Több kábellel is próbáltam, köztük egy olyannal, ami egy USB-s vinyóház adatkábele.
A memóriakártyát bedugva a PC-be a PC felismerte, a szoftver viszont már nem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#7517) gabor_01 válasza macilaci78 (#7516) üzenetére


gabor_01
senior tag

Egy másik PC-n próbálnám még. :)

(#7518) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

Előre bocsájtom sosem volt még GPS készülékem igy nem értek hozzá. Egyik ismerősöm hozott egy Wayteq X880 tipusu gps-t hogy telepitsem ujra ... Windows CE rendszer volt rajta ... az ujratelepitésben kérnék segitséget.

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#7519) LámaZ válasza CartmanLand0 (#7518) üzenetére


LámaZ
addikt

Ha nem értesz valamihez, miért vállalod el?

Legyen minden jó!

(#7520) wihar123


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Ráadásul pont egy olyan készülékkel, amely nagyon érzékeny a beavatkozásra. Ily módon lehet csinos levélnehezékhez jutni...

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7521) Sty01 válasza wihar123 (#7520) üzenetére


Sty01
tag

Hello,remélem ez nem off. Van egy CNS Globe navim,sajnos a belső memória szűkös 4Gb. Micro Sd kártyára másoltam az IGO-t nem tudja valaki hogy hol tudom átállítani hogy onnan töltse be?Thx

(#7522) wihar123 válasza Sty01 (#7521) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Ez inkább warez, de nagyon... a lap jobb felső blokkja tájékoztat erről.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7523) DM43 válasza Sty01 (#7521) üzenetére


DM43
őstag

A CNS Globe-n egy tetszőleges program elindításának módja egyértelműen le van írva a használati utasítás 9. oldalán (ennek megtalálása a neten nekem kb. 40 másodpercembe került): [link]

[ Szerkesztve ]

(#7524) Sty01 válasza DM43 (#7523) üzenetére


Sty01
tag

Thx

(#7525) LámaZ válasza Sty01 (#7521) üzenetére


LámaZ
addikt

Fájlok tárolása a külső kártyán, ha nem férnek a belsőn:
----------------------------------------------------------------------------
Itt volt szó róla.

Az SD-kártyára készíts egy addons nevű mappát majd abba mehet a Primo mappaszerkezete (content, content/map, content/poi, stb. amire szükséged van).
Nemcsak térképek, hanem bármi más is lehet az SD-kártyán, a Primo beolvassa.
Nagyon fontos, hogy a sys.txt-ben ne legyen [folders] rész.

Legyen minden jó!

(#7526) bul07


bul07
nagyúr

Here-hez lenne egy kérdésem
PC-n mentek egy útvonalat de telefonon már nem tudom előhozni
Gyűjteménybe belemegyek Mentett útvonalak de nincs semilyen útvonal
PC-n rendben megvan

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7527) edeleny


edeleny
őstag

Tegnap végleg ki lett a hócipőm a GPS-el!

A Kocsiban, azt hiszem Tom-Tom van, a telón SzülinApp!

Edelényből szerettem volna eljutni Hollókőre.
Elsőre benyomta az autópályát, kivettem a fizetős utakat, akkor felajánlotta menjek ki Szlovákiába! Harmadjára is újra terveztettem vele, első ránézésre arra vitt amerre szerettem volna.
DE!
A Mátrába bevitt olyan utakra, ahol a cigány lovaskocsist nem lehetett megelőzni! Egyrészt mert nem volt hely, másrészt, meg egyébként sem lehetett volna gyorsabban menni! Pedig van végig viszonylag jó kétszámos főút!!
Hazafelé Salgótarján után a 2X4 sávos út helyett valami olyan útra akart vinni, ahol szerintem el sem fértem volna! :(

Van valami beállítás valahol, hogy kerülje az alsóbb rendű utakat? Ez így katasztrófa!

(pár éve Szentendrén szó szerint bevezetett egy kocsma kerthelyiségébe, hogy nekem ott át kell mennem!!! Igaz az egy GPS készülék volt IGO-val!!!!!)

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#7528) PLaci58 válasza edeleny (#7527) üzenetére


PLaci58
őstag

A "földutak" ki van kapcsolva?
Ha igen, akkor a gyors tervezést érdemes használni, mert a rövid képes bármire. Egyébként a térképek is egyre gyatrábbak.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#7529) wihar123 válasza edeleny (#7527) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Volt, hogy engem is megviccelt, de kitakarítottam az olvasottak után és nem rosszalkodott többet.
Ha vannak ilyen kierjesztésű fájljaid a content/map mappában, hogy fsp, hsp, fpa, akkor azokat szedd ki, mert tudnak hülyeséget csinálni.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7530) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Mobiltelefonon szoktam navigálni, elég sok alkalmazás van már rá, hellyel-közzel hatékonyak, mégis érdekelne hogy lehet-e még kapni valami értelmes pna célhardvert ilyen célra, nyilvánvalóan azért mert a telefon, bármennyire is szeretném, nem erre való, és ezt egyre többször tapasztalom a saját káromon.

Ha igen, milyen márkát, milyen térképpel érdemes nézni, ami legalább teljes Európa?

Let the Zone take me if I am.

(#7531) wihar123 válasza kutga (#7530) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Szerintem inkább itt kapsz választ a kérdésedre: Milyen GPS-t vegyek?

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7532) brsdnl92


brsdnl92
tag

Sziasztok! Garmin GPS-re friss poikat honnan tudnék letölteni? A garmin.hu-n sem találtam. Köszi.

(#7533) nemcso válasza brsdnl92 (#7532) üzenetére


nemcso
senior tag

Poiplaza.com

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#7534) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

A segítségetekre lenne szükségem. Van nálam egy Navigon készülék, Igo8-cal. Magyar térképet lefrissítettem (csak az FBL fájlt), és erre beszart az érintője. Ez összefügg egyáltalán? Először csak pontatlan volt, most már gyakorlatilag semmit sem érzékel. Save mappát töröltem, nem javult. Néha sikerül a kalibrálást megcsinálni, de percekig jó csak...a programból nem tudok kilépni, mert a jobb oldali menü gomra nem tudok rányomni, mellé pöttyint.

Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? Véletlen egybeesés lenne?

Köszi a válaszokat előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7535) wihar123 válasza csabyka666 (#7534) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Ami fontos; jelen esetben a gyári cuccok nem kompatibilisek a hálóról letöltöttel, még örülhetsz, hogy ennyivel megúsztad....
Lehet véletlen egybeesés, de erről csak akkor tudsz meggyőződni, ha visszaállítod az eredetiséget.

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7536) csabyka666 válasza wihar123 (#7535) üzenetére


csabyka666
addikt

Most nem azért, de az FBL fájloknak mi köze van az eszközhöz? Hiába állítom vissza, ugyanúgy nem jó, de már a menüben vacakol, nem is indítom el az Igo-t...
Az előbb újra tudtam kalibrálni, de most totál érzéketlen.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7537) csabyka666 válasza csabyka666 (#7536) üzenetére


csabyka666
addikt

Valami baj van ezzel a készülékkel. Nem érzékelt, hagytam kb 1 óráig készenlétben, felnyitom, megint pontosan érzékel. Műholdat viszont tiszta időben sem talál. Save mappát megint töröltem, de semmi.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7538) LámaZ válasza edeleny (#7527) üzenetére


LámaZ
addikt

Esetleg állítsd be úgy, hogy te kamionos vagy.

Legyen minden jó!

(#7539) wihar123 válasza csabyka666 (#7536) üzenetére


wihar123
aktív tag

Az első kérdésedre nem is érdemes válaszolnom, inkább kérdezek, szerinted térkép nélkül mire jó a készüléked?

A készülék beállításainál találsz egy gyári visszaállítás opciót, alkalmazd, ha az kevés, akkor nyomj egy RESET-et neki. Ha ez sem segít, akkor tanultál az esetből, és ellenőrizetlen fájlokat nem fogsz többet rá tenni az tuti.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7540) PLaci58 válasza csabyka666 (#7537) üzenetére


PLaci58
őstag

Nagy valószínűséggel megsérült a ROM a készüléken, amikor másoltad rá a térképeket.
Újra kéne húzni, ha a gyári visszaállítás nem javítja meg.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#7541) Prime110 válasza csabyka666 (#7534) üzenetére


Prime110
aktív tag

Ez a mutatvány, már ott megborult, hogy ha Navigon-ra tényleg iGO-t sikerült pattintatni...

(#7542) DM43 válasza Prime110 (#7541) üzenetére


DM43
őstag

Azért az nem boszorkányság :DD

(#7543) wihar123 válasza DM43 (#7542) üzenetére


wihar123
aktív tag

"nem boszorkányság", hozzávalók; egy kis szűretlen kőbányai és "Frankó..."

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7544) csabyka666


csabyka666
addikt

@ (#7539) wihar123: Azt mondjuk pont tudom, hogy térkép nélkül nem sokat ér egy GPS, hagyjuk már ezt. Gyári beállítást nem használtam, a RESET-et igen, többször is, eredménytelenül.

Továbbra sem értem, a térképfájlnak mi köze van a készülékhez abban a tekintetben, hogy a működését miként befolyásolja? Nehogy azt kezdd el mondani, hogy ha nincs térkép, akkor nem tud min navigálni, mert nem ez a kérdés. Nem egy ilyen Igo-s navit frissítettem már, és mindegyik megy a mai napig, térképbemásolós módszerrel, szóval kötve hiszem, hogy elrontja az OS-t.

@ (#7540) PLaci58: De hogy a fenébe tud megsérülni, amikor csak az FBL fájlokat másoltam fel? Eddig mindig ezt csináltam, és működött is mindig.

@ (#7541) Prime110: Én már így kaptam, valamikor 2010 körül tette rá valaki, nekem csak a térképet kellett frissítenem.

###

Összegezve, tényleg kíváncsi vagyok, hogy az FBL fájlok cseréje ROM szinten hogy nyúl bele a naviba...
Amikor elhoztam, akkor sem lehetett kikapcsolni a bekapcs gombot hosszan nyomva, csak a kijelzőt vette le - de akkor nem volt gyanús, valamint műholdat már akkor sem talált, pedig hozzá sem lett nyúlva.
Műholdas gondom volt már, de a save mappát letöröltem, és ment szépen aztán.

Szvsz véletlen egybeesés, hogy pont most dobta el magát, igazából mindegy is, de továbbra is fekete folt nekem, hogy miként ront(hat)ja el a térképcsere, főleg hogy megcsináltam már sok ilyen Igo-t, és nem volt baj soha.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7545) erik22


erik22
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem,hogy az App Store-ból (Iphone) Megvásároltam az Igo Navigation programot,de sajnos 2015 Q3 22,1 Mb térkép van és sokszor nem jó már rossz helyen visz vagy változás van hogyan tudom lefrissíteni a térképet 2016 vagy 2017 térképre?

Neten nem találtam semmit meg a programon belül sem :(

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#7546) Joshi válasza erik22 (#7545) üzenetére


Joshi
titán

Hivatalos formában sehogy, sajnos Androidon is 2015-ös térképek vannak. Ígéri az NNG hogy lesz frissítés, de hogy mikor azt senki nem tudja. :DDD Csodálkozik a világ, hogy él és virul a warez világ. :(((

(#7547) erik22 válasza Joshi (#7546) üzenetére


erik22
tag

Hát ez nagyon szomorú! :O

Mindegy,de azért írtam az Igo supportnak! ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#7548) LámaZ válasza csabyka666 (#7544) üzenetére


LámaZ
addikt

Van licenced a térképfájlhoz?

Legyen minden jó!

(#7549) wihar123 válasza csabyka666 (#7544) üzenetére


wihar123
aktív tag

Megpróbálkozom a lehetetlennel szép sorjában, de előbb azzal kell tisztában lenned, hogy a WinCe rendszer egy nagyon egyszerű operációs rendszer, amely sajnos nem rendelkezik semmilyen önvédelemmel, minden fájlja sérülékeny, és könnyen fertőzhető.
A WinCe rendszerű navigáció összetevőit nem írom le, azt ellenőrizheted a mappájában, viszont van egy fontos fájl, nevezetesen az exe fájl, amely maga a program. Amikor ez elindul, leellenőrzi a rendszerösszetevőket, utána a saját mappa és fájlrendszerét. Ha mindent rendben talál betöltődik. Tételezzük fel, hogy az fbl térképfájl, amely alapból is egy tömörített állomány, megsérült, vagy valami féreg belenyúlt, hogy kárt tehessen vele. Tehát hibás a térképfájl, ezt a program nem tudja és elkezdi kibontani, hogy valóban térkép legyen belőle, ekkor kezdődik a gebasz, mert vagy kibontani nem tudja és kiakad, vagy kibontja, de egy rosszindulatú vacak belepiszkál (beleír, azaz visszaír néhány kódkaraktert, bárhová) és leállítja, kvázi "megöli" a rendszert, programostól, mindenestől (néha még a CPU-t is hazavágja).
"Sánta" hasonlattal élve, mikor a Word-öt elindítod mert levelet szeretnél írni és egy korábban kapott sablon szerint (személyre szabott stílusokat és beállításokat tartalmaz), de a sablont nem ellenőrizted le és az rosszindulatú vagy vírusos, azonnal leállítja a Word-öt és a OP. rendszert is.

... és tényleg, milyen igazad van "...ha nincs térkép, akkor nem tud min navigálni,..." :) :DD :R

Megjegyzés, hogy a te esetedben mi történhetett, azt csak a jó Istenke tudhatja, lehet ez véletlen, vagy egy korábbi belepiszkálás eredménye, vagy tényleg halódik a vas és egy ROM frissítés ráférne. Mindenesetre érdemes ellenőrzött, tesztelt, jó minőségű anyagot rátölteni.

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7550) PLaci58 válasza csabyka666 (#7544) üzenetére


PLaci58
őstag

Nagyon könnyen megsérülhet. Ezeknek a készülékeknek a "lemezkezelése" elég gyengécske. Mindegy mit másol rá az ember, könnyen tönkre mehet. Sérül a FAT tábla és kész. Ez főleg PC-ről történő másolásnál fordul elő. Másképp kezeli a háttértárat mint a PC.
Kell hozzá keresni ROM-ot és újra húzni. Aztán egy ideig meg.
Egy időben a kínaiak idegbajt kaptak, mert a Samsung processzor össze-vissza írogatott a háttértárba olvasás helyett.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.