Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6551) LámaZ válasza spe88 (#6547) üzenetére


LámaZ
addikt

Neked az iGo kell.

Legyen minden jó!

(#6552) #79335424 válasza spe88 (#6549) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tartsd be, mert a mobilokat variálják. Az "IGL-L" -es korlátozásokra különösen figyelj, mert azokért nem egyszerű gyorshajtási bírság jár, hanem környezetkárosításért bűntetnek, ami akár 2 EZER Euro is lehet.

(#6553) spe88 válasza #79335424 (#6552) üzenetére


spe88
senior tag

Igen az IGL-L-ről tudtam, ott szépen be is lövöm mindig a tempomatot, de azért sokan tépnek ott is keményen, nem is értem őket. Annyi fix traffijuk van, hogy még így is variálnak? :D Alapvetően betartom, meg nem döngetek, de ilyen 100 helyett 110-20-nál már nem egyszer villantottak le. Gyakorlatilag egész osztrák pályán a gáz felgyorsulok-satu 100-ra 80-ra, megint fel, mire eléred megint satu, rühellem ezt, értelmetlen. Ezért is kellett volna valami megoldás, azt hittem azért ők nem mókáznak ilyen ide-odapakolgatásokkal annyi van nekik, de tévedtem. :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#6554) Prime110 válasza spe88 (#6547) üzenetére


Prime110
aktív tag

Én Waze-t vinnék, egy hétre megzabál 25-30 MB-ot de fixen szívja az adatokat (trafi, közlekedés). Az alap térképnél mi kellhet több? Beütöd, hogy melyik stadiont akarod megnézni azt is kikeresi neked a Google szinkronizálással.

(#6555) spe88 válasza Prime110 (#6554) üzenetére


spe88
senior tag

Megmondom őszintén vannak vele rossz tapasztalatok, de inkább csak viszonylag elhagyatott helyeken (falvak stb.) de a mi esetünkben ez most nem jön szóba, ha csak nem leterel valamerre, elnézzük és már az sem tudja, hol vagyunk. :)
Mivel nincs hozzá offline térkép azt hittem jó pár MB-ot megzabál, nyilván a térkép betöltés eszi, nem az, hogy épp hol mekkora forgalom van stb., de ha ügyesen van megírva a progi, akkor lehet tényleg csak ennyit eszik, remélem igazad van. Azt hittem míg odaérünk Marseilles-be már addigra lezabál vagy 200MB-ot! Azt tudom, hogy anno annyira ette a telefonom akksiját, hogy nem tudott olyan gyorsan tölteni autóról és 200 km alatt 0-ra merült 100-ról, de lehet csak a kábel volt rossz vagy a verda nem küldött elég ménküt...

De azért kipróbálom, majd az iGO-t is. ;)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#6556) huliganboy válasza spe88 (#6555) üzenetére


huliganboy
addikt

Ausztria felé akarsz menni?

(#6557) #79335424 válasza spe88 (#6555) üzenetére


#79335424
törölt tag

Marseilles -ig minek a navi? Végig ki van táblázva. Graz -> Klagenfurt -> Villach -> Udine, aztán csak arra kell figyelni, hogy balra legyen a tenger. :) De, a viccet félretéve, símán ki lehet írni az itinert.

(#6558) Prime110 válasza spe88 (#6555) üzenetére


Prime110
aktív tag

2A-töltőfej kell, és nem fog merülni használat közben! :)

(#6559) LámaZ válasza Prime110 (#6558) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez az.

Legyen minden jó!

(#6560) spe88 válasza huliganboy (#6556) üzenetére


spe88
senior tag

nem csak sokat járok melózni a németekhez és az osztrák pálya teli van pakolva traffival, meg track controllal főleg a némethez képest, és elenyésző helyen van kijelezve, hogy radar, én meg vagyok olyan szerencsétlen, hogy viszonylag átlagos tempóban is bele-belefutok ezekbe. Miért ne?

A másik, hogy persze eltalálnánk Marseille-ig, akárhogy: itnier, papírtérkép, Charlotte néni és társaival, de mivel meló miatt nagyon szűkös az idő keret, ezért minél több mindent igénybe kell venni, a technikai vívmányok teljes tárházába szóba jöhet, ezért kértem a tanácsokat, neki is állok a telepítgetéseknek. Köszi ;)

2A-s töltőfejen volt, legalább is egy 3 slotos töltőm van és a legfelső elvileg 2A-s. Persze Aliexpresses termék, fene tudja mennyire megbízható az is. Rápróbálok, majd valami "minőségire", de nem hinném, hogy nagy különbségek vannak. A telóm meg használat nélkül is lemerül 1 nap alatt, az is lehet gond. Már új korában is ilyen volt. Droidok nagy része ilyen.

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#6561) NmJ


NmJ
csendes tag

Helló
Van egy mio spirit 6970 LM készülékem élettartamra szóló térkép és trafipax frissítéssel. Nemrég próbáltam frissíteni, frissebb térkép volt is , de magyar biztonsági kamera azaz trafipax frissítés nincs. És nem csak hogy friss magyar adatbázis nincs a régebbi se elérhető.

Az lenne a kérdésem hogy más mit tapasztalt ez ügyben?
Létezik hogy még dolgoznak a frissítésen?

Kösz a válaszokat

(#6562) PLaci58 válasza spe88 (#6560) üzenetére


PLaci58
őstag

"A telóm meg használat nélkül is lemerül 1 nap alatt, az is lehet gond. Már új korában is ilyen volt. Droidok nagy része ilyen."
Talán ki kéne cserélni az akkumulátorát a telódnak.
Az androidos telefonok nem merülnek gyorsabban mint bármelyik másik. A használattól függ. Nekem HTC egy hetet is elmegy, ha nem használom csak be van kapcsolva. Kis netezéssel, navigációval is kibír 2-3 napot.

A kínaiak ismerik a számokat, de összevissza használják!
2A-es gagyi kínai töltők jó esetben 1,5, de gyakran csak 1A-t tudnak.
A legegyszerűbb egy ilyen USB-s töltésellenőrző : [link]
Ilyet használok. Megméri a felvett töltést is (mAh).

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6563) Pukk and úr válasza rdi (#6540) üzenetére


Pukk and úr
újonc

Szia! Ment egy privát üzenet!

Aláírás

(#6564) LámaZ válasza PLaci58 (#6562) üzenetére


LámaZ
addikt

Kifogyott.

Legyen minden jó!

(#6565) PLaci58 válasza LámaZ (#6564) üzenetére


PLaci58
őstag

Van másik ! :D

Aliexpress

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6566) spe88 válasza PLaci58 (#6562) üzenetére


spe88
senior tag

Na majd rámérek, kipróbálom mit tud. Amúgy szerintem, akkor neked szerencséd van azzal a telóval, mert nekem ez új korában is ennyit tudott, kicserélni nem egyszerű, meg tök felesleges, mert ez gyárilag ennyit tud. Az összes ismerős/haver naponta max. két naponta tölti a droidokat. Ilyen ez az OS, ha nem lősz ki mindent, orrba-szájba szinkronizál, követ, figyel stb. Nekem be van állítva, hogy kikapcsolt képernyővel kb. 5-6 app futhat általában komm. appok. Persze kilősz mindent, akkor egy hetet is elmegy az enyém is, de akkor felmerül a kérdés, hogy minek van okostelefonja az embernek, ha egy hétig nem is használja csak "telefonként".
Azt meg kötve hiszem, hogy akármelyik droid mondjuk töltés nélkül kibírna egy 700km-es navizást, ami pályán jó esetben 7 óra és ha egy hét távlatban gondolkozunk, akkor 7 óra navi kevésnek mondható. Nem tudom milyen csodatelefont fogtál ki. :)
Egy Winphone egy bekapcsolt mobilnettel Hangout/Messenger/Gmail appokkal futva a háttérben, ugyanakkora mAh-s akksival tuti, hogy a legtöbb droidra 2-3x annyi időt ráver.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#6567) LámaZ válasza PLaci58 (#6565) üzenetére


LámaZ
addikt

Nekem igazából van egy régi darab, ami csak a feszültséget mutatja.
Látom, történt előrelépés az ilyen olcsó kínai cuccok terén.
Én ezt nézegettem, de nem tudom eldöntetni, hogy a tiednél jobb/rosszabb-e vagy csak más.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#6568) VMatteo


VMatteo
őstag

Valaki privátban tudna segíteni Wayteq 985-össel kapcsolatban? :R Nagyon jól jönne egy kis help :B

Tisztelet a Gépésznek!

(#6569) PLaci58 válasza LámaZ (#6567) üzenetére


PLaci58
őstag

Elvileg nagyon hasonló. Ez még az időt is méri, viszont az enyémben van 10 memória a kapacitásnak.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6570) LámaZ válasza PLaci58 (#6569) üzenetére


LámaZ
addikt

Mármint milyen időt!
Azt, amennyi szufla van még egy aksiban?

Legyen minden jó!

(#6571) PLaci58 válasza LámaZ (#6570) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem. A töltési időt méri.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6572) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok,

iPhone-ra (iOS) milyen navigációt ajánlotok ami ingyenes és offline (net nélkül) használható?

Köszi

(#6573) jeee


jeee
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy androidra létezik olyan navigációs program, vagy egyéb megoldás, amin előre PC-n meglehet rajzolni az útvonalat, majd az adott útvonalon offline végig vezet a navigáció? Erre a célra GPSies-t használok jelenleg, de az egyik problémám vele, hogy sokszor vagyok olyan helyen ahol nincs internet lefedettség, és ezért nem működik, nem tölt be a térkép, valamint hogy a megrajzolt vonal nagyon halvány, alig látni ha süt a nap. :((

(#6574) huliganboy válasza jeee (#6573) üzenetére


huliganboy
addikt

Igo?

(#6575) LámaZ válasza huliganboy (#6574) üzenetére


LámaZ
addikt

Rengeteg off-line navigátor van Androidra is.
Van ugye az iGO, HERE, a Sygic, meg sok OpenStreetmaps alapú, pl. OSMand, Maps.Me stb.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#6576) woodworm válasza jeee (#6573) üzenetére


woodworm
veterán

Az osmand tud gpx fájlból dolgozni mind track, mind route esetén. Az igo-tól eltérően navigál is, nemcsak a térképre rajzolja az útvonalat.

(#6574) huliganboy
Elég macerás az igo-t rávenni pc-n tervezett útvonalra. Vagy tudsz valamilyen kényelmes megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#6577) LámaZ válasza woodworm (#6576) üzenetére


LámaZ
addikt

„Az igo-tól eltérően navigál is, nemcsak a térképre rajzolja az útvonalat.”
Ezt nem értem...

Legyen minden jó!

(#6578) woodworm válasza LámaZ (#6577) üzenetére


woodworm
veterán

A pc-n generált nyomvonalat át lehet alakítani, hogy megegye az igo, de csak megjeleníti a térképen, nem navigál rajta. Néha még a konvertálás sem sikerül. Útvonalra még megoldást sem tudok.
Androidról lévén szó, a szülinapp még ezt sem tudja, a neten keringő androidos igo-k között is erősen keresgetni kell, hogy felismerje a kívülről bemásolt track fájlokat. A sajátjával semmi baj.

(#6579) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok. Remélem itt vegre tud segíteni valaki,mar feldobtam a kerdest kulonbozo forumokon kb egy honapja, semmi eredmeny, semmi valasz.
Olyan problémám lenne, hogy cserelni kellett a tolto csatlakozot a telefonomban(HTC M8), azota nem mukodik a gps-em. Jelet talal, pontosan megmutatja hol vagyok, de amikor elindulok az autoval, a jel ugyan ott marad, nagy ritkan atugrik a jelenlegi poziciora. Mar mindent probalt a szerelo srac, cserelte a csatlakozot, a hatlapot, a gps vevot, es semmi.Most azt mondja, frissitsem korabbi verziora a telomat, 4.2-re,de ne kitkat-ra.
Szerintetek ennekblehet ertelme, lehet koze a hibas gps-hez? En nem hiszem, de egy eselyt meg adnek neki. Es itt kene a segitseg. Valaki elmondana, hogyan? Pc nelkul kellene, nem akarok rootolni, gyari rom kene. Elore is ezer koszi!

(#6580) PLaci58 válasza d3tox1c (#6579) üzenetére


PLaci58
őstag

HTC bármire képes. Nekem állandóan újraindult, romot frissítettem (régebbire) és jó lett. Igaz a kamera eltűnt, de 2 nap múlva magűtól helyrejött.
Sajnos romot nem tudok, mert az enyémen van root és recovery.
Próbáltad lenyomott hangerő "-" al bekapcsolni.
("Vol -" + bekapcs)
A HTC-ken szokott lenni gyárilag recovery.

Ha látja a gps vevőt és poziciót is talál, akkor az nem HW hiba.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6581) huliganboy válasza woodworm (#6576) üzenetére


huliganboy
addikt

Bocs igen a navigálást elfelejtettem IGO esetében... :W

(#6582) d3tox1c válasza PLaci58 (#6580) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Koszi. Nem, de most teszek egy próbát, koszi a valaszt. Egyre tobb helyrol kapom azt a valaszt hogy nem hw hiba, ami azert kicsit megnyugtat. Es igen, ahogy bekapcsolom a navit, egybol megtalalja a poziciomat, csak utana ott is marad, nem megy tovabb, se a Google maps, se a sygic.

(#6583) bzoly válasza bzoly (#6546) üzenetére


bzoly
aktív tag

Köszi mindenkinek.
Végül működik rendesen a GPS. :R

(#6584) jeee


jeee
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! :DD

(#6585) vond válasza jeee (#6573) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mi offline OsmAnd-del megyünk a Foci EB-s európai körútra. De lesz nálam offline Google Maps, Here, és Maps.Me is.

Előre megterveztük a megállókat, útvonalakat, egyéb érdekességeket Google Maps-en (és OpenStreetMaps-en), majd ezt egy KML/GPX export-importtal behúzom OsmAnd-be, s onnan már szabad a vásár. Offline meglesz minden pont, minden útvonal, szükséges POI-ek, Wikipedia cikkek, minden. Ezek alapján aztán már tudunk navigálni, de lehet használni az importált útvonalakat is, amit ha kell, még újra is tevez, vagy igazít benne. Nagyon hasznos kis program, csak egy kicsit nagyon zabálja az akksit.

Mondjuk az útvonal rögzítést, GPS logolást lehet, hogy valami mással kellene megoldanom. Talán úgy nem enne annyit. Sok GPS naplózót próbáltam, de csak most a napokban. Kíváncsi lennék mások véleményére, tapasztalataira is.

Előre is köszi! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#6586) AAkox75


AAkox75
újonc

Sziasztok !

Nem vagyok nagy spiller a navigációs kérdésekben ezért kérdezek, hátha tudtok segíteni.
Adott egy egyénileg megtervezett saját útvonal, történetesen ez:
http://www.motorozzvelunk.hu/2016-szeptember-2-4-tatra-kor
( Ha legörgettek az aljára, és rákattintotok a térkép menüre, betöltődik egy google maps link.)
Az megoldható lenne valahogy, hogy ezt a komplett útvonalat be tudjam tölteni a saját gps-embe ??
( GPX-et csinálni belőle, vagy valami ilyesmi.)
Köszi szépen a segítséget !

(#6587) huliganboy válasza vond (#6585) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Pár infót megírnál, kiváncsi vagyok más, hogy tervezte be, bár nekem az első megálló Marseille mivel az Osztrákok ellen nem megyünk...

Én IGO-val megyek illetve egy Garmin is lesz az autóban.

Mi 5 megállóval tervezünk: 2 Magyarországon, 1 Szlovéniában, 2 Olaszországban

Olaszországban nehéz kifogni 0-24H benzinkutat :(, de nem lehetetlen, mi IP kutakat választottunk, Szlovéniában MOL lesz más okok miatt!

(#6588) woodworm válasza vond (#6585) üzenetére


woodworm
veterán

Mennyire mélyedtél el az osmand világában, mentél próbaútvonalat? Mert érheti az embert meglepetés, pl. nyomvonalként mentett útvonalon nincs hangutasítás és csak irányokat jelez, sok pontot tartalmazó útvonalon pedig behal a tervezés.
Megspórolhatod a konverziókat, ha a GPSies oldalán tervezel, mert néhány pont alapján megtervezi az utat, ha el akarsz kerülni valamit, akkor köztes ponttal mederben tudod tartani. Nem mellesleg közvetlenül gpx fájlba tudod menteni, beállítva, hogy útvonalként mentse (route).

(#6586) AAkox75
Az oldalon nem találtam közvetlen gpx mentési lehetőséget, a forrás tartalmazza ugyan a koordinátákat és az útpontokat, de ebből hálátlan feladat visszaalakítani kezelhető formátumra. Legegyszerűbb felvenni a kapcsolatot velük és elkérni az adott útvonalat.

[ Szerkesztve ]

(#6589) vond válasza woodworm (#6588) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi, ez a GPSies nagyon jónak tűnik. :K Bár lenne még 1-2 hetem, hogy ebben is elmélyedjek, meg tervezhessek. De lehet, hogy azért a hétvégén megpróbálom. :)

Amúgy valószínűleg nem az előre eltervezett és importált útvonalak alapján fogunk menni az OsmAnd-del, hanem mindig csak a következő célpontot lövöm be neki (Google Maps kedvenc pontokat importálok). Azt tapasztaltam már, hogy hosszabb, bonyolultabb útvonalak eléggé megfektetik. Jó lesz ez így, nem kell előre 8-900 km-eket betervezni, úgyis megállunk pár helyen minden hosszabb út alatt. De lesz valami rendes GPS is nálunk, meg még pár offline térkép, úgyhogy eltévedni talán nem fogunk. Azt sajnálom kicsit, hogy realtime forgalomfigyeléshez nem tudunk hozzáférni az utak alatt. Nem akarom, hogy a gatyám is rámenjen a méregdrága külföldi adatforgalomra, és gondolom más lehetőség nincs erre.

Ez a GPSies app rögzítéshez milyen, nem tudod? A napokban épp azt tesztelgetem, hogy mennyire működnek jól és mennyire zabálják az akksit egyes GPS logger programok. Már csak pár versenyző maradt, az OsmAnd rögzítő pluginje, meg a Geo Tracker, a My Tracks, és a GPSLogger. Ezekből gondoltam 2-3-at fixen használni, hogy legyen biztosíték.

De ha tudtok jobb alkalmazásokat, lgysz írjátok meg. ;)

(#6587) huliganboy: Gondoltam, hogy privátot írok, de hátha érdekel mást is. :)

Mi is a Marseille-i és a Lyon-i meccsre megyünk. Bordeaux-t nem is erőltettük, mert az már sok lett volna, és szerencsére sikerült is a magyar-izlandra és a magyar-portugálra jegyet venni (hatalmas mákunk volt az igénylésnél :) )

Egy osztrák-olasz-francia-svájci-német-osztrák körutat építettünk a meccsek köré. 13 nap, több mint 3000 km, Airbnb-s, meg ismerős szállásokkal, brutál sok eltervezett dologgal (túrázás, strandolás, hegymászás, városnézés, stb.). Úgy összeségében nem is lesz olyan durva a végösszeg, bár így is minden pénzt össze kellett szednünk rá.

Ami az útvonalat és a megállókat illeti:
Mi Bécs-Linz-Salzburg felé megyünk, mert a Comoi-tónál lesz két éjszakánk (régi nagy álom), plusz meg akarjuk nézni Salzburg környékét, Hallstatt-ot, Innsbruck-ot, meg utána Svájcban Sankt Moritz környékét is. Aztán a Comoi-tótól Milánó mellett irány le a Ligur-tengerhez: Genova, Imperia, San Remo, Menton (meg ha még lesz idő, pár település a tengerparton). Aztán egy éjszaka+városnézés Monaco-ban. Másnap tovább a Francia Riviérán: Nizza, Cannes, Sainte-Maxime, Toulon, stb. Négy éjszaka 50 km-re a Vélodrome-tól, párszáz méterre a tengertől, egy Sanary-sur-mer nevű településen. 18-án meccs, plusz városnézés Marseille-ben, aztán egy Toulon-i nap, egy Cassis-i nap, strandolás, túrázás, stb. Majd 21-én megindulunk északnak, Provence-i utazgatás, hajókázás a Gorges du Verdon-nál, pár levendula út Nyons környékén. Lesz három éjszaka Lyon és Grenoble között, Téche-ben. Június 22-e városnézés+meccs Lyon-ban, aztán egy nap Grenoble és környéke, hegymászás, túrázás, stb. Utána elindulunk Svájc felé, útba ejtve a Mont Blanc-t. Végül két éjszaka a Zürichsee mellett, majd 26-án haza, a Neuschwanstein-i kastély felé, ismét Salzburg, Linz, Bécs, és végre Szombathely. Valahogy így. :)

Ha kell valakinek infó az útvonalakról, városokról, látnivalókról, stb., nyugodtan keressen meg. Időm egy szál se, de igyekszem azért segíteni. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#6590) LámaZ válasza vond (#6589) üzenetére


LámaZ
addikt

Itt kérdezz rá Mobilinternet külföldön, hogy milyen olcsó európai mobilinternet lehetőségek vannak (pl. Lebara, amely több országot lefed).

Legyen minden jó!

(#6591) LámaZ válasza LámaZ (#6590) üzenetére


LámaZ
addikt

A Lebara Flexi sémáiban biztos megtalálod a neked valót.

Legyen minden jó!

(#6592) huliganboy válasza vond (#6589) üzenetére


huliganboy
addikt

Üsd be a googleba hogy noroming. Magyar cég több konstrukció. Van EU csomaguk, mi itt vettük a mobil internetet napi 500MB.. Minden országban használható (korlátozottan Olaszország)

Nem semmi túra. Mi Szlovénia - Olaszország - Franciaország útvonalon megyünk és mi is Marseille és Lyon céllal. (3 meccs: a két Magyar meg a Lengyel - Ukrán)

Biztonságos utazást és sikeres hazatérést kívánok!!

[ Szerkesztve ]

(#6593) woodworm válasza vond (#6589) üzenetére


woodworm
veterán

Pont fordítva szoktam, nem importálok poikat, a nekem fontosakat az aktuális útvonal fájlba rakom útpontként és bekapcsolom a megjelenítését. Amire egyszer van szükségem, miért legyen mindig bedrótozva, csak a keresést bonyolítja. Ha meg újra arra megyek, ott van a mentett fájl. Ez az importálás is valami új dolog lehet, eddig nem kellett az útvonal fájlokat importálni, elég volt bemásolni a mentési könyvtárba.

Hosszú útvonalak gyors tervezésére van egy trükk, használni kell útpontokat és sokkal gyorsabban végez a számolással. Bármilyen webes vagy pc-s alkalmazással létre kell hozni az út állomásait és elmenteni gpx fájlba. A lényeg, hogy wpt elemként szerepeljenek a címek, nem kell sok attribútum, koordináta, cím elég.
Ezután GPX Editorban megnyitva, bal oldalt a kívánt sorrendbe kell rendezni, ezután az edit menüben a Create route from waypoints opciót választva elkészül a kívánt útvonal. A program nem mutatja azonnal, de elmentve és újra megnyitva már látszódik. Szövegszerkesztőben megnézve látszódik a struktúra és a lényeg, hogy nem nyomvonalként (track, trk), hanem útvonalként (route, rte) készült.
A létrehozásához igazából már nem is használok csak szövegszerkesztőt, egyedül az editor maradt, mert így nem marad ki állomás véletlenül sem a rendezéskor.
Egyetlen kérdéses elem a rendszerben maga az osmand. Újabban sűrűn kidobál tervezéskor, a régi verzióval nem volt ilyen problémám.

[ Szerkesztve ]

(#6594) vond


vond
MODERÁTOR

Köszi a tanácsokat mindenkinek! ;) Megfontoljuk, átgondoljuk még a dolgokat.

(#6592) huliganboy: Köszi! Nektek is jó utat és gond nélküli hazatérést! ;)

Remélem, még nézhetjük itthon is a csapatot a TV-ben, ahogy vitézkednek a kieséses szakaszban. A csoportból szerintem mindenképp tovább kell menni. Utána meg már bármi lehet. Szurkolói támogatásban nem lesz hiány, az biztos. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#6595) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Ismerős gépén térképeket frissítettem, a probléma az, hogy sok országban csak a város nevére tudok keresni, és nincsenek utcák benne. Ez lehet user error, vagy egyszerűen a térkép ilyen?
Előre is köszönöm a segítséget!
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6596) huliganboy válasza Játékos (#6595) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Milyen navi program van rajta? Licencek jók (sd/belső tárhely/friss térképhez stb.)?

vond: Köszi!! Jó szórakozást!!

[ Szerkesztve ]

(#6597) Játékos válasza huliganboy (#6596) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

Köszönöm a hozzászólást! IGO 8, és időközben LEHET, hogy megvan a megoldás, mert amelyik ország "hibás", annál nincs .fpa file, és ha jól olvasom, ez tartalmazza a pontszerű címeket. Most "keresek" egy olyat, ami tartalmazza ezeket (csak ez egy éves... :F ) és remélem, hogy rendben lesz a dolog...
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6598) huliganboy válasza Játékos (#6597) üzenetére


huliganboy
addikt

Hát igen ezt ne firtassuk itt tovább szerintem!!

(#6599) #79335424 válasza huliganboy (#6598) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy tűnik, hogy már a hivatalos frissítések sem a régiek. Újabban kimarad néha az fpa. Fura. :N ;]

[ Szerkesztve ]

(#6600) kisspepe


kisspepe
tag

IGO 8-on szeretnék térképet frissíteni. Egy 2011-es gyakorikérdések kérdésre azt válaszolták, hogy a legjobb térképek Kelet-Európába, nálunk is a következők: (kiderítettem melyiknek mi a mostani neve, azt is mellé írom.

Kelet-Európába (nállunk is)
1. TopMap (NNG)
2. TeleAtlas ( TomTom)
3. Navteq (Here)

Jelenleg melyik a legjobb térkép Európára és Magyarországra?

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.