Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9001) Pyttawrx válasza wihar123 (#9000) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tudom, csak a válasz gombra kattintottam :)
De legális van rajta, csak törölték, pdig hivatalosan azzal adták ki. Mindegy mert már megoldottam. :)

[ Szerkesztve ]

(#9002) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Augusztusban vettünk tesómnak egy Wayteq X995 Max gps-t, de csak a probléma van vele. Nagyon ritkán talál jelet, dög lassú az egész, konkrétan használhatatlan. Visszavittem a Media Markt-ba, elküldték szervizbe, és nem csináltak vele semmit, azaz ráírták a papírra, hogy hogyan kell letölteni a Sygic-et :D. Mit lehetne ezzel kezdeni? Ez tényleg ilyen használhatatlan, vagy csak egy hibás darabot sikerült megvenni? Azért közel 40 ezer forintért ez hatalmas vicc!

(#9003) Pyttawrx válasza Ronam (#9002) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen sajnos nem szabad megvenni ezt a modelt csak az x985-öt. A 995 modellel kevés igo megy jól, de rá lehet tenni, hogy működjön a nextgenes, de innentől már warez és sok mindentől múlhat is. :)

(#9004) Ronam válasza Pyttawrx (#9003) üzenetére


Ronam
addikt

Az a probléma, hogy még a Google Maps sem fut rajta jól. Van hogy talál jelet a készülék, de nagyon ritka. Akkor vigyem megint vissza, vagy inkább fogyasztóvédelem? Azt sem igazán értem, hogy ha ilyen a készülék, akkor miért forgalmazzák? Használhatatlan az egész..

(#9005) Pyttawrx válasza Ronam (#9004) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nézd meg progi nélkül, hogy veszti- a jelet vagy nem.
Szerintem az android miatt ilyen rossz.

[ Szerkesztve ]

(#9006) Ronam válasza Pyttawrx (#9005) üzenetére


Ronam
addikt

Néztem már többször is, 10ből 1x talál jelet, fos az egész ahogy van :). Csak ezzel az a probléma, hogy ha visszaviszem és pont akkor talál jelet, akkor elhajtanak hogy ez működik..

[ Szerkesztve ]

(#9007) Pyttawrx válasza Ronam (#9006) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

fotózd vagy videózd le és mond, hogy ez random szerű. Nekem egy teló csinált így, vittem a fotót és csatolták a szerviznek. :) Nah jó picit erősködnöm kellet, hogy küldjék el azt is de megvolt végül. :) A Média Martk azzal takarózik, hogy ő csak árulja.

(#9008) Ronam válasza Pyttawrx (#9007) üzenetére


Ronam
addikt

Ok, köszi szépen. Nem hagyom annyiban, nem 500 forintról van szó.

(#9009) Pyttawrx válasza Ronam (#9008) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amúgy fordulj inkább a békéltető testülethez ha nem megy másképp azzal 1 hét alatt tudnak megoldást neked. :)

(#9010) KTU válasza Pyttawrx (#9009) üzenetére


KTU
addikt

Magyarországon "divat" cégnévre vásárolni saját használatra szánt eszközöket, hogy x cége "majd elszámolja".
Ilyenkor lehet fordulni a békéltető testülethez, csak épp nem fogyasztói szerződés a vásárlás.

Az egész feltételezés, nem tudom fogyasztóként lett-e vásárolva, csak megemlítettem. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#9011) Pyttawrx válasza KTU (#9010) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jah hát nyilván és mint fogyasztóként gondoltam. :) De ott a pont, jogos

[ Szerkesztve ]

(#9012) wihar123 válasza Ronam (#9002) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Mielőtt elkenődsz, állítom, hogy remek masina, több barátomnak is ilyen van, ráadásul ők fuvarozók! :K
Két javaslat:
- "csak" a szabad ég alatt tud jól és gyorsan pozicionálni
- ellenőrizd a műholdak menüpontot (bent és kint, fogod látni a különbséget); Menü/Beállítások/Hardverbeállítások/GPS
(részletes információt kapsz a pozicionálásáról, a jel erősségéről) :C

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#9013) Pyttawrx válasza wihar123 (#9012) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bocsi, de én ahány kamionos ügyféllel beszéltem mind szidta, most cseréltem egy ilyet le x985-re. Nah az jo masina. Nem kötekedem, de akit lehet lebeszélek erről a típusról.
persze ettől még igazad van neked is. Nem kételkedem a szavadban. :)

(#9014) wihar123 válasza Pyttawrx (#9013) üzenetére


wihar123
aktív tag

Igen, végül is a "puding próbája...." :K

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#9015) Pyttawrx válasza wihar123 (#9014) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

x985-höz keresek romot, tudtok esetleg?

(#9016) wihar123 válasza Pyttawrx (#9015) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Ha még garanciális, mindenképp a szervizben van a helye, ott gatyába rázzák.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#9017) Pyttawrx válasza wihar123 (#9016) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D ezt én is tudom... :DD :R

(#9018) wihar123 válasza Pyttawrx (#9017) üzenetére


wihar123
aktív tag

Bocsika, eltévedtem :W , Te akarod gatyába rázni! :K

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#9019) wihar123 válasza wihar123 (#9018) üzenetére


wihar123
aktív tag

Akartam kérdezni, hogy mi a baja a készüléknek?

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#9020) Pyttawrx válasza wihar123 (#9019) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ráment a rom, de nem az igazi, így ment is gariba vissza, csak gondoltam, mivel adtak ki patch-et is a gps részhez, így lesz valami romocska is. Sikertelen volt, nem időzök vele, jn az új holnapra itt is van Öröm boddoggság. békesség lesz, és megmaradnak az ősz hajszálaim is :D

(#9021) wihar123 válasza Pyttawrx (#9020) üzenetére


wihar123
aktív tag

A legjobb ötlet! :K

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#9022) Pyttawrx válasza wihar123 (#9021) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szeretek kinlodni, amig van értelme, ha nincs, akkor már nem.

(#9023) Aureal


Aureal
senior tag

Üdv!
Egy ATD318 került hozzám. Navfree alkalmazás volna rajta és jó lenne frissíteni, mert nem indul el sem.
Ért ehhez vki vagy tud ajánlani vmit? Ahogy nézem a szoftver már régóta androidos okos laposra van csak kiadva. Térkép adatbázis ettől független nem is lehet már frissíteni? Ki mit tud?
Köszi!

(#9024) Pyttawrx válasza Aureal (#9023) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tuti a típus??? Atd 318 sose volt androidos tudtommal.

(#9025) Aureal válasza Pyttawrx (#9024) üzenetére


Aureal
senior tag

Dehogy andrós! Csak mondom az a szoft már csak andróra van úgy látom...
Nem tudom mi más menne még rá ami friss, naprakész navi, mármint hogy ne földutat mutasson ott ahol 10 éve autópálya van. :C

(#9026) Pyttawrx válasza Aureal (#9025) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha van rajta gyárilag sw, és frissíthető, akkor azt frissítsd. Ha nincs akkor bármit mondok az warez. De egy ismerősnek van, és azon igo8 volt.
ha itthon használod, akkor waze javaslom

[ Szerkesztve ]

(#9027) wihar123 válasza Aureal (#9023) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Ez a 318-as "A," vagy "B" jelű?

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#9028) Aureal válasza wihar123 (#9027) üzenetére


Aureal
senior tag

Passz...
Honnét lehet megtudni?

(#9029) wihar123 válasza Aureal (#9028) üzenetére


wihar123
aktív tag

Ha jól értettem, nem működik, ezért a rendszeradatait nem tudod lekérdezni...
Elvileg a hátulján van egy matrica, pl.: ezzel a felirattal ATD GP-318A

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#9030) Aureal válasza wihar123 (#9029) üzenetére


Aureal
senior tag

ATD318-103753
Ennyi csak a hátán...
Elindul, főképernyőn azonban hiába nyomom a navigáció gombot, nem történik semmi. A kártyán pedig ott van a \sdmmc\navfree elérésen a navigator.exe de nem indítja. Állítólag fél éve még működött. Most feltöltöttem az akksit, bekapcsol, de nyema...

(#9031) Pyttawrx válasza Aureal (#9030) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Másik sd?

(#9032) wihar123 válasza Aureal (#9030) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Értem, próbáltál mást is elindítani, zene, film, játék, hogy a működésükről meggyőződj? Első blikkre azt mondom, hogy szerencsére jó a készülék, csak a szoftver és vagy egyéb alkatrészei hiányoznak és e miatt nem reagál az indításra. A feladat egyszerű, pótolni kell az archivált anyagból, vagy ki kell cserélni (újra installálni) a szoftvert.
Megemlíted a navfree-t, elérése a gyári oldalon, remélhetőleg még ingyenes: https://navigatorfree.mapfactor.com/en/

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#9033) Aureal válasza wihar123 (#9032) üzenetére


Aureal
senior tag

Gondolom a WinCE verziót kéne letöltenem? Na de hogyan telepítsem? Formázni egy sd karit, rámásolni és a gps-en elindítani?
Ilyet sosem csináltam.
Mellesleg köszi a szoftver oldalát, mert arra se bírtam rátalálni...

(#9034) wihar123 válasza Aureal (#9033) üzenetére


wihar123
aktív tag

Igen a WinCe kell neked. A készüléket össze kell kapcsolni a PC-vel, ha felismeri, akkor kapcsolódni fog, ha kapcsolódik, akkor kell elindítani az install exe fájlt. A jelenlegi kártya fájlrendszerét ellenőrizni kell, szerintem FAT/FAT16, ha FAT32, akkor az azért lehet, mert erre fejlesztették az eszközt, tehát ellenőrizni kell! A másik, hogyha formázni kell, nem szabad nevet adni neki azaz ki kell hagyni a Volume label-t.
Figyelem, az install exe fájl 32bites és nagy a valószínűsége annak, hogy Win10-en nem fut (tesztelni kell, és a kompatibilitás opciót bekapcsolva futtatni). A lehetséges (tuti) megoldást egy ActiveSync-el ellátott WinXp tudja biztosítani.
Egy kis ajándék a felkészüléshez:
https://en.webshare.cz/#/file/Nw3r8NXWMu/atd-gp-318-320x240-hasznalati-utmutato-pdf

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#9035) Aureal válasza wihar123 (#9034) üzenetére


Aureal
senior tag

:R :K :R :K :R

(#9036) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ezt néztem ki:
WayteQ x995 Android GPS navigáció
A Sygic-nek volt egy akciója, s megvásároltam élettartam licenc-el, s állítólag 3 db készülékre rakható.
A Play áruházból töltöttem le a telefonomra:
[link]
Esetleg megtudnátok erősíteni abban, hogy feltelepíthetem erre a készülékre is?
Valamint melyik IGO-t ajánljátok erre?
Honnan lehet beszerezni, mi az ára?
Ha a Sygic-et felrakom a belső memóriába, akkor SD kártyára az IGO telepíthető?

Az apósomnak viszont szintén van egy ilyen készüléke, de azt ezzel a navigációval vettük: [link]
Ha wifi-t bekapcsolom rajta, ennél nem látok olyat, hogy térkép frissítési lehetőség.
Hogyan tudom ezen a térképet frissíteni?

(#9037) Pyttawrx válasza GEPESZ66 (#9036) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ismerőseim többségének, cak a baja volt ezzel a készülékkel. arra ők igo-t tettek, reméljük sygic jobb lesz. szvsz wayteq gps-nek az x985-ig volt jó gps-e ez az ndroidos egy vacak konstrukció, fagyogat, nem talál gps-t stb.

(#9038) GEPESZ66 válasza Pyttawrx (#9037) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Van esetleg másik gyártmányban androidos, ami ajánlott?

(#9039) Pyttawrx válasza GEPESZ66 (#9038) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én nem is vennék androidosat! Belfölsön tökéletes a waze :D személykocsira

[ Szerkesztve ]

(#9040) LamerGyuri válasza Pyttawrx (#9039) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Öö...izé...na de a waze az csak android alatt fut, nem? :U

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#9041) LamerGyuri válasza Pyttawrx (#9037) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Europa Sygic-el vettem én is, aztán később promo keretében felbővítettem global öröklicenre.
Nem lenne rossz készülék, de gyenge a GPS antennája, és annyira küzd néha, hogy jelet találjon, hogy optimalizálatlanabb iGo verziók kifagynak tőle.

GEPESZ66: ha van térképfrissítés Sygichez, azt kb. 2-3 perces wifi kapcsolat után már jelzi, és akkor le tudod tölteni. Bár a fentiek fényében ez nálam 1,5 éve volt így...Egyébként nagyon jó a supportjuk, ha közvetlenül írsz nekik (nem play, gugli meg ilyen sz..ok), szoktak segíteni.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#9042) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Segítség kellene.. Adott egy ismerősöm TomTom 6250 Professional GPS-e.. ami sajnos a betöltő képernyőn megáll.. alul a csík szinte végigfut, de az utolsó hajsználnál megáll és nem tölt tovább.
Próbáltam PC-re kötni és ott a Restore is végigfut, majd újraindul a kütyü.. de akkor is ugyanott akad meg.

Van valakinek valami ötlete mit lehetne megpróbálni még rajta, vagy mindenképp szervizbe kell küldeni?

Köszönöm előre is a segítő hozzászólásokat!

(#9043) wihar123 válasza bela85 (#9042) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
A beépített SIM kártyával (nem a microSD) próbáld meg elérni a központi szolgáltatást. Amennyiben sikerül, ott kérheted a szoftverfrissítést és/vagy a helyreállítást (szerintem kell hozzá Wi-Fi is)...

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#9044) bela85 válasza wihar123 (#9043) üzenetére


bela85
aktív tag

Szia!

Köszi, de sajna szétszedni nem akarom a gépet, a odáig meg nem jut el a készülék, hogy bármi menü bejönne.. és hogy Wifi hálózatra csatlakozzam... rögtön a bekapcsolást követően a bekapcsoló hang után elkezd betölteni és ott áll meg egy hajszállal a teljes betöltés előtt :(

(#9045) wihar123 válasza bela85 (#9044) üzenetére


wihar123
aktív tag

Mit nem "mondasz"... Én itt be is fejeztem, nem szeretem, ha valaki olyat állít, amit érintőleg sem említettem.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#9046) bela85 válasza wihar123 (#9045) üzenetére


bela85
aktív tag

Nem igazán értem a felháborodásod, már bocsi.
A beépítettt Sim kártyával, hogy érjem el a központi szolgáltatást, ha a gép nem tölt be, tehát nem hogy Wifit tudnék kapcsolni rajta, semmit sem tudok. Ahogy írtam is az elején, bekapcsoló hang van, majd mikor töltené be magát a készüléket egy utolsó hajszálnál (kb 99%) megáll és nem tölt be a készülék. Se menü, se beállítások, se semmi.
PC-re dugva is automatikusan a My Connect a Restoring-ot véggifuttatja, újraindul a készülék és kész.. ugyanaz a folyamat van. PC-re kötve sem tudok vele semmit elérni.

(#9047) LamerGyuri válasza bela85 (#9046) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Mert hül... butaságot írtál, már bocsi :B Senki nem mondta, hogy szedd szét.
A google tele van (sajnos) a TomTom-os készülékek ezen hibájával. Ha bekapcsoló hang van, akkor tessék a keresőt használni, mert a bekapcsoló gombnak több, hangjelzés alapján azonosítható funkciója van. Végigpróbáltad már mindet?
Mi volt az előzmény?
MicroSD kártyát ellenőrizted? Nem hibás?

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#9048) bela85 válasza LamerGyuri (#9047) üzenetére


bela85
aktív tag

Nem is azt írtam, hogy Ő mondta, hogy szedjem szét.. de mivel én sem értem hozzá, ismerősé.. nyilván azért következtettem arra, mert a belső sim kártyával másképp hogy érnék el bármit is.. ha kvázi nem szedem ki. :) Bocsi a lámaságomért..
Mivel ismerősé, sok előzményt nem tudok.. használta, működött, majd egyszer csak ez történt vele. Régebben is volt ilyen már, akkor szervizbe küldte..de most megkért, hátha tudok vele valamit kezdeni.
Próbáltam keresgélni amit írtál, hogy több funkciója van a bekapcsoló gombnak hang alapján..de nem találtam. Amit sikerült, hogy hosszan nyomtam, bejött a fekete képernyő- fehér szöveggel ahol mutatja a hardveradatokat, majd 3x megnyomtam röviden a bekapcs gombot akkor a pc jel jött be, ekkor kötöttem pc-re a gépet és a restoring folyamat végigfutott..
MicroSd kártyát ellenőriztem, az jó.

(#9049) Aureal válasza wihar123 (#9034) üzenetére


Aureal
senior tag

Felraktam ezt a Navfree szoftvert, win10-re ragyogóan felment.
Az ATD-t is felismerte remekül az os, de sajna a program azt írja ki a gps-re, hogy szétkapcsolva. Nem látja magyarul.
A használatija meg amúgy is megvolt, de az kb. wc után elég egy bizonyos mozdulatra, mert semmit nem ír a szoftvertelepítésről + van egy kapcsoló is a készülék oldalán, amiről semmi infó nincs a kezelésiben...
Szívás van! :U

(#9050) Faludi54


Faludi54
friss újonc

Tud valaki TIBO A1700i navit frssíteni? SOS kellene. Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.