Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7351) DM43 válasza PLaci58 (#7348) üzenetére


DM43
őstag

Ha tényleg csak 64 MB a flash

Az a RAM mérete. A neten látott hirdetések alapján a flash 2GB (hogy mennyien keverik ezt a két dolgot ...)

(#7352) wihar123 válasza galaxys80 (#7349) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Sajnos "háklisak", főleg a WinCe 4.2-5.0, de itt a megoldás: Panasonic SDFormatter nem kell installálni
http://hochladen.to/files/2rXJF1487008475.html , futtatható Win7-8-10 és úgy formáz, hogy simán elfogadják a vasak...

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7353) galaxys80 válasza wihar123 (#7352) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Teszek vele, majd egy próbát.Az nem gond, hogy nem Panasonic az SD?

(#7354) PLaci58 válasza DM43 (#7351) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem néztem utána, elhittem amit írtak. Ilyen hiszékenyke lettem :DDD
Az AN-318-nak is 64 MB belső tára volt.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#7355) PLaci58 válasza wihar123 (#7352) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem ROM-ot kell installálni. A sima olvasás szerintem működik ezeknél, nem kell SD formatter meg XP.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#7356) galaxys80 válasza PLaci58 (#7355) üzenetére


galaxys80
veterán

De az én esetemben magát az igo-t is az sd-re kellene tenni nem?
A navigációvak elérési útvonalat kell megadnom.
Ha csak a térképeket teszem sd-re szerintem nem fogja felismerni.

(#7357) wihar123 válasza PLaci58 (#7355) üzenetére


wihar123
aktív tag

Bár igazad lenne.

A Win7-8-10 a fájlrendszert olyan firnyákosan írja fel a kártyára, hogy a WinCe készülék nem ismeri fel az "atyaúristenneksem", ha WinXp, akkor muzsikál szépen. Még az "SD formatter"-ek között is van egy rakattal, amelyikkel nem érdemes, mert azt sem ismeri fel.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7358) wihar123 válasza galaxys80 (#7349) üzenetére


wihar123
aktív tag

A microSD is adapterrel nem jó, mert rendszerint eltéved a visszaíráskor a szoftver, ilyenkor vagy kiakad és elveszti az eseti mentéseket, vagy csak nem menti el és tévesen navigál. Ez az én saját tapasztalatom!

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7359) PLaci58 válasza wihar123 (#7357) üzenetére


PLaci58
őstag

Ugyanúgy írja fel mindegyik az adatokat. A FAT32 szabvány, nem térhetnek el.
Az egyedüli eltérés, hogy az XP utáni windowsok más azonosítót adnak az SD kártyának a formázás során és a régi CE-k azt még nem ismerik. Arra is figyelni kell, hogy csak maximum 2 GB-os kártyát tudnak kezelni.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#7360) PLaci58 válasza galaxys80 (#7356) üzenetére


PLaci58
őstag

Olvasni kéne : [link]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#7361) galaxys80 válasza PLaci58 (#7360) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezért írtam én is, hogy sd-re kell az egész gondolom.

Most akkor jó a 4-es is vagy csak 2 gb-ig kezeli?

(#7362) PLaci58 válasza galaxys80 (#7361) üzenetére


PLaci58
őstag

[link]
Erröl a készülékről beszélünk?
Ha a kártyán csak SD felirat van ( semmi sdhc,sdxc ...), akkor jó bele.
Régen létezett 4 Gb-os SD kártya (2x2 GB). Ezek már eltüntek.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#7363) galaxys80 válasza PLaci58 (#7362) üzenetére


galaxys80
veterán

Igen. Ez lenne az. Van otthon egy 4gb-os microSD-m és adapterem. Teszek vele este egy próbát, aztán ha nem megy akkor veszek egy sima SD kártyát. Ha lehet egyáltalán még valahol kapni, olyat ami nem SDHC vagy SDXC. :(

[ Szerkesztve ]

(#7364) wihar123 válasza galaxys80 (#7353) üzenetére


wihar123
aktív tag

A program Panasonic, és márkafüggetlenül formázza a kártyákat. A lényeg, hogyha elindítás után automatikusan beazonosítja a kártyát, akkor azt kezeli is. Ha olyan típust lát amit nem tud kezelni, azt jelzi, és nem tesz vele semmit.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7365) Weaver


Weaver
senior tag

Medion Gopal E5455 készülékről van szó, vagyis a frissítéséről.

Navteq-es térkép kell hozzá, de más a fájlok kiterjesztése, ezért a sima navteq-es térképet nem fogadja el.

létezik hozzá konverter, ami átkonvertálja a kiterjesztését, de azzal sem lett jó, nem látja a friss térképeket.

tudna vmelyikőtök tanácsot adni mit tudnék vele kezdeni ?

(#7366) wihar123 válasza Weaver (#7365) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Hiába cseszteted teljesen más a térkép tömörítési eljárása, csak az eredetit ismeri fel.
Esetedben, semmilyen más mód, csak a gyári frissítés a megoldás!

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7367) Weaver válasza wihar123 (#7366) üzenetére


Weaver
senior tag

köszi a választ. és a gyári frissítés hogyan érhető el, vagy mi a menete ?

(#7368) wihar123 válasza Weaver (#7367) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sajnos erre nem tudok konkrétumot, mert a naviextras-on csak ezt a két típust jelöli:
Magellan modellek:

4350
4370

Mindenesetre itt érdemes rákérdezni: https://www.naviextras.com/shop/portal?live.ui.locale.code=hu . Regisztráció után tudsz érdemben cselekedni.
A másik a Medion honlapja, ezt megtalálod a kézikönyvében.
Ha majd eljutsz a frissítési eljárásig, ne felejtsd el, hogy a művelet előtt a egy Full biztonsági mentés kell készítened!!

Edit: itt még találtam okosságokat:
https://www.medion.com/gb/service/start/_search.php?groupID=4&groupName=Sat+Nav
https://www.medion.com/gb/service/start/_product.php?msn=30012566&gid=4

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7369) wihar123 válasza PLaci58 (#7354) üzenetére


wihar123
aktív tag

Nem voltál hiszékeny, mert valóban van pár típus belőle, ami csak 64-es.
Nem szemetelném vele a fórumot, ha kéred elküldöm PM-ben azt 4-5 típusát, amely 64-es.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7370) gyulank


gyulank
addikt

Az Androidos mobilomat lerakom a földre, és 3 alkalmazáson nézem, és 100-160m magasan vagyok szerintük, változó, de ezenkívül a Mátrából nézem. Ez hogy lehetséges? És hogy nézhetem meg a tényleges magasságot?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#7371) gyulank


gyulank
addikt

Mindhárom mást írt, most megnéztem a Badással, azon 183m.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#7372) Donki Hóte válasza gyulank (#7370) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A tényleges magasságot szerintem sehol, mert a "tengerszint feletti magasság" relatív fogalom.

Ugyanis a pl. Balti tenger és pl. az Adria tengerszintje nem egy magasságban van!

Egyébként, hogy mondjak valami hasznosat is, az adott hely magasságát a Google Earth programban tudod megnézni, ahogy húzgálod az egérkurzort a térképen, úgy alul mutatja a hely pontos koordinátáit és a hely magasságát is (tengereknél a mélységét).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7373) Viktor0610 válasza Donki Hóte (#7372) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a Google Earth ajánlatot! :R
Kiderült, hogy a lakhelyem 3D-ben is megnézhető. :Y Tök jó! :)

Samsung Galaxy A54

(#7374) gyulank válasza Donki Hóte (#7372) üzenetére


gyulank
addikt

Vitatkozhatunk a semmin, de a tengerszint feletti magasság egyezményesen meg van határozva, és nem nézőpont kérdése, hogy mihez nézik, hanem ahhoz nézik amihez. A Google Earth azt írja ki, amit az egyik a 4 közül. Ettől nem tudom, hogy miért mér minden mást, és melyik a jó. Az én GPS-em itt van, annak a helyzete biztosabbnak kéne legyen, mint a GE-nek.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#7375) Donki Hóte válasza gyulank (#7374) üzenetére


Donki Hóte
veterán

a tengerszint feletti magasság egyezményesen meg van határozva, és nem nézőpont kérdése, hogy mihez nézik, hanem ahhoz nézik amihez.

A tengerszint feletti magasság nincs egységesen meghatározva. Az európai országok az amszterdami referencia szintet tekintik a "tengerszintnek", de a GPS rendszer nem európai, tehát egy GPS eszköz által mutatott magasság nem feltétlenül esik egybe az európai rendszer által maghatározott magassággal.

Arról nem is beszélve, hogy Magyarországon az elmúlt 80 év alatt többször változott a referencia szint (először volt az Adria Triesztél, aztán a Balti tenger Kalinyingrádnál, aztán lett az amszterdami), tehát rengeteg olyan térkép van, amin még valamelyik régebbi magassági érték látható.

Vitatkozhatunk a semmin

Te kérdeztél, én válaszoltam. Ha jobban tudod, akkor ne kérdezz, hanem magyarázd el nekünk :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7376) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a WayteQ X995 Android 5" készülékről? ezt néztem ki,

(#7377) gyulank válasza Donki Hóte (#7375) üzenetére


gyulank
addikt

Hú de sokat változott... Én 80m különbségeket írtam, te meg jössz azzal, hogy a történelemben változtattak? Kit érdekel, hogy a történelemben változtattak? Ami összesen vagy 30centi... Mindig akkor változtattak, amikor változtattak, amikor nem változtattak az akkor aktuális szinthez mérték. Annak, hogy akkor mihez mérték, nincs köze ahhoz, hogy most mihez mérik. Most csak ahhoz mérik, amihez mérik. Én nem ezt kérdeztem, és te nem a kérdésre válaszoltál. Én azt kérdeztem, hogy miért vándorlok tíz métereket, ha egyhelyben vagyok, és melyik programmal mérek pontosan, vagy melyik programhoz, vagy ból mennyit kell kivonni, hogy a pontos magasságot kapjam meg. Nagyon érdekes módon, engem nem az érdekel, hogy száz éve mihez mérték, meg nem az érdekel, hogy uruguayban mihez mérik, hanem amihez most, és itt mérik....

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#7378) cunnir


cunnir
tag

Sziasztok :R Kérném a tanácsotokat navi kellene munkához a kérdésem vegyek navit vagy elég a telefonos navi?? vagy esetleg tablet? köszönöm :R

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#7379) cunnir


cunnir
tag

Ezt találtam vélemény? [link]

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#7380) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok!

Ismételtem szükségem lenne a nagyérdemű fórumozók segítségére. :) Ma haza hoztam egy szervizből a gps-em, azt mondják dobjam ki, felejtős. Gondoltam teszek egy próbát még itt nálatok, mielőtt tényleg eltemetném az ősrégi kis kütyümet :) Szerelműnk még 2007-ben kezdődött, épp Pestre költöztem, s kiváló utitársammá vált a kis drágaság, de úgy látszik el akarják temetni csúnya rossz szervízben dolgozók.

Nos egy Mio C250-em van. 2007-es, de az is lehet hogy 2006-os. Tudom tudom, nem egy mai csirke. :) Mio Map V3.2 van rajta. Az ígért 2008-as frissítés soha nem érkezett rá a gyártótól, de azt hiszem a mai nap már nincs is jelentősége. Szerintetek vagy valaki hozzá értő szerint van lehetőség frissíteni a készüléket? Nekem mindegy hogy milyen keretrendszeren, igo vagy bármi, tökmindegy, de rá lehet tenni valamit amin legalább egy friss magyarorszag térkép van. Vagy tényleg doobjam ki? Vagy digitális fényképnézegetőnek sem lehet használni? Vagy szimulátorozok az assetto corsával néha néga, van egy G25 kormányom, arra is szívesen rátenném sebbesség kijelzőnek vagy váltó fokozat kijelzőnek. Szóval tökmindegy, tényleg nem lehet semmire használni már és temessem el? :) elóre is köszi az ötleteket

(#7381) wihar123 válasza zeee (#7380) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!

Mikoda... :) itt vannak a fórumon a navi tudósok nagy öregjei, akik nem csak csodákra váratnak, hanem... :) ráadásul kártyád is van hozzá.

Javaslom így keresd a megoldást a fórum keresőjébe ezt írd: c250
pl.: az eredmény

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7382) zeee válasza wihar123 (#7381) üzenetére


zeee
senior tag

Sajnos nem találtam itt erre vonatkozó dolgot, ami segítene rajtam. De most láttam egy videót, sterintetek ez működhet? S ha igen hogyan? :D. Nagyon láma vagyok ezekben a dolgokban

(#7383) wihar123 válasza zeee (#7382) üzenetére


wihar123
aktív tag

Akkor bizony nem voltál kellően figyelmes. Sajnos nem részletezhetem mert warez lenne és ilyet itt a fórumon Tilos!!
Küldök infót PM-ben.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7384) oceanearth


oceanearth
őstag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni, hogy Garmin Nüvi 250es készülékhez honnan lehetne keríteni Izrael térképet?
Vagy esetleg ha ez nem megoldható, akkor iGo Primohoz?

Köszi előre is a segítséget.

(#7385) cunnir


cunnir
tag

Sziasztok! kérném a segítségeteket :R Megvásároltam a Sygic androidos változatát. összesen hány készüléken használhatom egyszerre?? köszönöm!

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#7386) DM43 válasza cunnir (#7385) üzenetére


DM43
őstag

Minden olyan készüléken tudod használni, amin ugyanaz a Google account van beállítva, mint amelyikkel megvetted.

(#7387) cunnir válasza DM43 (#7386) üzenetére


cunnir
tag

Köszönöm az infót :R

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#7388) PLaci58 válasza zeee (#7380) üzenetére


PLaci58
őstag

A C250-essel az a baj, hogy 32 MB RAM van benne. Az manapság mindenhez kevés.
Az eredeti gyári programokat lehet rajta futtatni. A navigációs program nem lett frissítve csak a magyar térkép.
A legfrissebb a miomap V3.3 és 2008.06.10-es Magyarország térkép.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#7389) BaLee válasza cunnir (#7385) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én most megpróbáltam azt, hogy barátnőm telefonján beléptem az accommal, feltelepítettem, a programban beléptem a Sygic accountommal, majd töröltem a google accountot a telóról, de a Sygicben a belépés maradt az én nevemen. Meglátszik működni fog-e, eddig jónak tűnik.

(#7390) Vekerur02


Vekerur02
újonc

Sziasztok!
Segítség kellene. Van egy Navon n480-as készülékem, amit a hivatalos oldalról leszedet progival frissítettem, azonban a frissítés után egyszerűen nem indítja el a navigációt. :( Bármi ötlet, hogy mi lehet a gond? Vagy legalább a frissítés előtti állapotot vissza tudnám állítani?

Köszi előre is!

(#7391) cunnir válasza BaLee (#7389) üzenetére


cunnir
tag

Köszönöm :R

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#7392) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Van egy régen vásárolt, SD kártyán lévő igo 2006 program ami egy kicsi MIO gépen fut, és teszi is a dolgát.

Valahogy lehet ennek frissíteni a térkép állományát? A sajátomról ráraktam az fbl fájlokat, de azt írja ki "tól régiek a térképfájlok", és be sem jön az igo.

Köszönöm a válaszokat! :R

(#7393) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

Egy Navon N670 Plus típusú GPS vevőm van.

A rajta lévő navigációs szoftver: NavOn Navigation 8.3.5.231128

Letöltöttem hozzá torrentről a legfrissebb IGO térképeket, de sajna nem ismeri fel azokat.

Mit lehetne csinálni vele, hogy felismerje azokat a jelenleg rajta lévő szoftvere?
Köszi!

(#7394) Viktor0610 válasza neo81 (#7393) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Te nem olvastad el az Alapelveket, mielőtt regisztráltál ide? :F

Samsung Galaxy A54

(#7395) Thom95


Thom95
tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, ha olyan kérdést teszek fel, ami már volt valahol a topicban, de sajnos nincs időm a több ezer hsz-t végig olvasni.
Téma a következő lenne:
-adott egy SD kártya, Utinavi volt rajta, amely tudomásom szerint már sajnos nem frissíthető egy jó ideje.
-az autó fedélzeti gépezetéhez van csatlakoztatva (az SD kártya) így fut rajta a szoftver.

Esetlegesen tud valaki ilyen friss szoftvert, amit SD kártyáról simán lehet futtatni az autó fedélzeti "kompjúterén"?

A válaszokat előre is köszönöm és szép napot mindenkinek!

Üdv.

(#7396) wihar123 válasza Thom95 (#7395) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Tudod a navigáció olyan mint a szerelem, nem szabad elkapkodni, ha neked erre nincs időd, akkor kinek legyen?? :)

A lényeg, hogy warez a kérés és ebben itt nem kapsz segítséget, de a sok-sok utánaolvasás segíteni fog a megoldásban.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7397) kukutyi


kukutyi
csendes tag

Sziasztok
Van egy Medion GoPal P4440 GPS-em
Szeretnék rá IGo-t telepíteni, milyen formában lehetséges ez?
Melyik IGo-t érdemes rátenni hogy a TMC továbbra is működjön rajta?

(#7398) Viktor0610 válasza kukutyi (#7397) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Direkt csináljátok? :W

NO WAREZ!!!!!

Samsung Galaxy A54

(#7399) PLaci58 válasza Viktor0610 (#7398) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem direkt, csak nem tudják mit jelent a warez :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#7400) Viktor0610 válasza PLaci58 (#7399) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igazad lehet.
Annak, aki nem tudná, mi a warez, egy kis segítség.

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.