Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7001) wihar123 válasza #79335424 (#6999) üzenetére


wihar123
aktív tag

Halál komoly! :)
Azt állíthatom, hogy nem én raktam bele, így készült... :) , most már csak az a kérdés, hogy te milyen verziójú szoftvert használsz.
Azt is be lehet ütemezni, hogy keresel hozzá egy jó skin-t, amely tanítható fuvarozásra is, de az is jó megoldás, ha a sys.txt fájlt készíted fel megfelelő módon.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7002) #79335424 válasza wihar123 (#7001) üzenetére


#79335424
törölt tag

:W Feladom.

(#7003) ekrisztian válasza #79335424 (#7002) üzenetére


ekrisztian
senior tag

:D

Most még te sírsz, de végül csak rá jön egyszer mit próbálsz neki elmagyarázni, lehet mire ez megtörténik ő is sírva fakad. De lényeg a navi rendesen lesz konfigurálva. :D

[ Szerkesztve ]

(#7004) ekrisztian válasza wihar123 (#7001) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Somatom azt szeretné veled megértetni, hogy hiányos az adatbázis!! 2-3 éves tiltások hiányoznak, vagy hibásan szerepelnek, vagy rosszul értelmezi a program.
Pl modellezd már le nekem, hogy azt a táblát hogy kezeli a navi ami Hegyeshalom Bécs útvonalon, meg szerte Ausztriában (is) látsz, hogy 3.5 T-val behajtani tilos, kivéve áruszállítás.
Vagy amit én ismerek, Darmstadt-ba 20-06h közt behajtani tilos.
Este 22-kor simán bevisz a navi. Legújabb adatbázisból veszi az adatot....
De azt is kérdezhetném, hogy a linkelt videóban szereplő tiltás észlelésekor mit csinálsz? Adott másik útvonalat?
Ha nincs engedélyed, akkor megállsz? Veszek egyet?
Pl. Budapest Michelin raktár. Csak engedéllyel közelíthető meg, vagy kerülsz 40km-t és, akkor majdnem bejutsz a kapuig szabályosan.
Az én napom még se arra tervez.
Pedig simán megyek 100km-t plusszba, hogy elkerüljem a büntetést..

[ Szerkesztve ]

(#7005) #79335424 válasza ekrisztian (#7004) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azokat a kivéve áruszállításos tiltásokat speciel ismeri (már ahol fel lett töltve az adatbázisba). Nekem több helyen írta már. Az áthajtásos tiltásokat (durchfahrverbot) viszont sehol sem veszi figyelembe.

(#7006) wihar123


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Mielőtt a fejemet vennétek, nem játszom el az okostojás szerepet, viszont leírom, nekem miként sikerült anno megoldanom a feladatot.
1. olyan program, amely sokak által kipróbált, tesztel, jól felkészített (sok-sok fuvarozó tanácsait felhasználva)
2. mind a három típusú térkép és adatfájlok tesztelése (térképcserélő alkalmazás)
3. csak a szükséges és "naprakész" fájlok használata tesztelés után
4. előretervezés, rendszerint tudtam 1hétre előre a feladatomat
5. használtam a CB.-t infógyűjtésre (sok-sok TIR-es "haverral" összefogva tettük amit kell)
... és mint írtam "kreativitás"...
Van egy srác a mobilism.org oldalon Stancy, ő még mindig nyomja élesben, ráadásul profi a beállítás terén is, sok olyat tud, amitől kikerekedik a szemetek, javaslom keressétek fel a naprakész infók begyűjtése miatt (jelenleg is Németben van). A másik srác Csepeli néven, hihetetlen erőráfordítással segíti sorstársait (truck).

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7007) #79335424 válasza wihar123 (#7006) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a gyanúm, hogy egy kicsit tájékozatlan vagy a témában. Szerintem neked kerekedne ki a szemed, ha tudnád, hogy milyen tudás, tapasztalat van itt néhány, szerényen háttérben maradó nick mögött. Én már sok éve, a C720 -on is térképcserélős Gurjon skin -t használtam, és Ők már akkor "tanították" nekünk ezt a műfajt.

(#7008) wihar123 válasza #79335424 (#7007) üzenetére


wihar123
aktív tag

Már igen, mert itthon vagyok, ezért is javasoltam friss segítséget, de úgy látom rossz néven vetted...
Sorry!

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7009) #79335424 válasza wihar123 (#7008) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem vettem rossz néven, csak nagyon alap szintű dolgokat írsz. Ezeknél egy kicsit előrébb tartok. Ha segítségre van szükségem, akkor tőlük szoktam kérni egy olyan fórumon, amit itt nem említhetek. Egyszer említettem, és kaptam érte egy óra kitiltást.

[ Szerkesztve ]

(#7010) wihar123 válasza #22907392 (#6981) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!

Mio Black Edition (N191) - A gugli remek lehetőséget kínál: Tetszőleges alkalmazás futtatása - mindjárt az első és utána a többi, valósággal infókavalkád.
Kellemes időtöltést! :)

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7011) Prime110 válasza wihar123 (#7010) üzenetére


Prime110
aktív tag

Kezdesz a tiltott ösvényre lépni az ilyen linkekkel...

(#7012) wihar123 válasza Prime110 (#7011) üzenetére


wihar123
aktív tag

A szabályzat nem tiltja a Google keresőszolgálat használatát. Azt sem tiltja, hogy a készüléket megnevezzük.
Ha megnézed nem tettem mást, mint a készülék azonosítóját kerestettem meg a guglival, ez pedig messze van a warez-től.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7013) wihar123 válasza Prime110 (#7011) üzenetére


wihar123
aktív tag

Köszike az észrevételt!
Legközelebb még ennél is figyelmesebb leszek!!

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7014) gabee jr


gabee jr
tag

Navis szakitól kellene némi segítség. :R

Adott egy régi HP IPAQ Pocket PC, Windows Mobile 5.0-val:
Processor: ARM920T S3C2442A
Memory: 73MB

Tulajom navigációt szeretne rá, de fogalmam sincs merre induljuk és mit keressünk ha egyáltalán még van erre való bármilyen (frissített!) naviprogram.

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#7015) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Volt valakinek dolga x995-el? És sikerült megoldania a beszédkor eltünő képet?

:R

(#7016) TomPack válasza gabee jr (#7014) üzenetére


TomPack
őstag

Nézz körül milyen navialkalmazások voltak rá anno, és telepítés után melyiken tudod kicserélni a térképet egy frissre. Szerintem a nagyoknál biztosan működni fog a műtét.

(#7017) ghostrider20


ghostrider20
tag

Hello srácok kérdésem lenne van egy modecom sx2 navigáció semmi baja nem volt tegnap
Ma bekapcsoltam és eltünt a Menü csak a windows ce jön be..Még ezzel se lenne semmi gond ha eltudnám indítani a menu a ce.ből de nem lehet..
Mi lehet hova lett?
Van egy ugyan ilyen navim arról ha valamit kell akkkor letudom menteni!

(#7018) wihar123 válasza ghostrider20 (#7017) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Van a gyártó honlapján javító firmware.
Ellenőrizd a helyes adatokat, ha stimmel, szedd le és frissítsd a vasat.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7019) ghostrider20 válasza wihar123 (#7018) üzenetére


ghostrider20
tag

Köszönöm

(#7020) wihar123 válasza ekrisztian (#7015) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Több helyen is olvasható ez a jelenség. Azt írják, hogy a javítás legbiztosabb módja ha egy kipróbált megbízható csomag kerül rá, valamint nem szabad túlzsúfolni fájlokkal. Olyat is olvastam, hogy a sys.txt-ben a lehetőségekhez képest növelni kell a debug szekcióba a max_memory=memória felhasználás értékét.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7021) ekrisztian válasza wihar123 (#7020) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Úgy tűnik, a phoneme mappa törlése megoldotta a hibát.
De ilyen készülékem se lesz.
Gyenge akku, puha karcosodó érintő.
Egynapos készülék úgy néz ki, mint a Dreimgo dg200-am 5 év használat után.

(#7022) LámaZ válasza ekrisztian (#7021) üzenetére


LámaZ
addikt

fólia van rajta, szerintem.

Legyen minden jó!

(#7023) wihar123 válasza ekrisztian (#7021) üzenetére


wihar123
aktív tag

Köszike az infót!
Most, hogy mondod, olvastam ezt is (elfelejtettem beírni), de csak "a Magyar *.ph fájl meglétekor, ezt törölni kell a csomagból" és nem rosszalkodik tovább.
Szerintem így már kerek lesz máskorra is az infó... :)

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7024) ghostrider20 válasza wihar123 (#7018) üzenetére


ghostrider20
tag

Annyi bajom van hogy mostmár bejön a menü de nincs hang :D

(#7025) laslie92


laslie92
senior tag

Sziasztok. Új állásom lett egy hónapja és egy kérdésem lenne felétek. Létezik e olyan GPS program hogy beírok pl 10 címet és legrövidebbtől a legtávolabbig sorban elvisz? Sajnos rengeteg idő elmegy mire egy faluban egyik végéről a másikig elmegyek mert nem ismerem a településen belül az útcákat. BECKER GPS em van ebben van olyan hogy útvonal terv de pl 4 címnél már teljesen megadja magát. Válaszokat előre is köszönöm

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#7026) DM43 válasza ghostrider20 (#7024) üzenetére


DM43
őstag

Kapcsold ki az FM transmittert

(#7027) ekrisztian válasza laslie92 (#7025) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szia!
Szerintem az igo tudja, nézd meg a szülinapos verziót, ha van androidos készüléked.
Beadod az összes címet, majd az útvonal tervnél, optimalizálás, nyilván az adott pozícióhoz fog optimalizálni.
Tehát, ha otthon megcsinálod, de a falu másik végén jelensz meg, akkor újra kell optimalizálni.
Azt is mondom, nem tudom ez a funkció aktív e a szülinapos verzióba.
:R

[ Szerkesztve ]

(#7028) wihar123 válasza ekrisztian (#7027) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Nem ennyire bonyolult a helyzet, az indulás-végpont között megadom neki a köztes pontokat, ezt mindegyik navigációs alkalmazás ismeri, tudja produkálni.
Gyurci pontosabban fogalmaz:
"Köztespontot úgy tudsz megadni, hogy tervezel egy útvonalat:

– Főmenü/Útvonalbeállítások
– Útvonalszerkesztő
– “+” jel/Tervezés

Ha nem tetszik a sorrend, akkor az Egyebek/Átrendezés opció segítségét vedd igénybe."
Forrás: Gyurci

Megjegyzés: A köztespont a térképen is megadható, de jó szem, biztos kéz kell hozzá!

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7029) wihar123 válasza ghostrider20 (#7024) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
Ellenőrizd a készülék beállításainál a hangerő mértékét, ugyanezt megteheted a navigációban is.
Ha DM43 javaslata sem segít, akkor a jelenlegi navigációs összeállítást érdemes kicserélni.
Ha az sem segít, akkor a készülékre kell hatást gyakorolni a navigációs programban lévő sys.txt fájlba elhelyezett bejegyzéssel (ezt nem tehetem ide, mert warez).

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7030) ghostrider20 válasza DM43 (#7026) üzenetére


ghostrider20
tag

Az volt az első amit megnéztem :) de kivan kapcsolva

(#7031) ekrisztian válasza wihar123 (#7028) üzenetére


ekrisztian
senior tag

De neki az, mert a Becker belehasal 4pontba is, nem hogy 10-be.
És mivel a Becker alkalmatlan erre, és nincs rá primo amúgy se....

(#7032) wihar123 válasza ekrisztian (#7031) üzenetére


wihar123
aktív tag

WoW, ez bizony nagyon igaz! :)

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7033) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!

Tudna nekem vki olyan alkalmazást mondani, amivel útvonalat lehet tervezni, de úgy, hogy kb. 80-100 köztespontot meg lehessen adni.
Olyasmi kellene amit a futárok használnak. Mondjuk laptopon betáplálom a címeket és ki tudnám telefonra importálni az útvonaltervet.
Köszi

www.windydigital.hu

(#7034) mbwrestling


mbwrestling
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni!

Vásároltam egy ily Wayteq x985BT típusú navigációt.
Feltettem a belső tárhelyére az iGo 8at, a gép teljesen megzavarodott. Ki és be kapcsol folyamatosan, nem reagál semmire. A PC-m nem tudja felismerni, mivel folyamatosan ki-be kapcsol a navigáció, tehát letörölni sem tudom a programot. A reset gombot hiába nyomogatom, nem történik semmi.

Mit tegyek? Ötlet? ( a márkaszervíz így sztem nem veszi vissza jótállásba)

Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?

(#7035) wihar123 válasza mbwrestling (#7034) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Azt a...., jól kibabrált veled! Szinte semmi gyógyító cucc nincs hozzá, mert a gyártó féltve őriz mindent...
A bányászok köszöntése hátha segít: Jó Szerencsét!!

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7036) wihar123 válasza mbwrestling (#7034) üzenetére


wihar123
aktív tag

WoW, PM helyett ezt nyitottam. Sorry!

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7037) Imi91 válasza mbwrestling (#7034) üzenetére


Imi91
aktív tag

Próbáld meg levenni a hátlapját és lehúzni az aksit az alaplapról egy kicsit, hátha... :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#7038) Oli67


Oli67
csendes tag

Sziasztok!
Van egy navigon 1210-es készülékem és hozzájutottam egy szoftver frissítéshez amit a leírtak szerint meg is csináltam. Az eredmény az lett, hogy most már a boot logóig sem jut el csak egy fehér képernyő és sehova tovább. Természetesen mivel nem boot-ol be így a pc sem látja. Ha esetleg valaki tudna segíteni hogyan indítsam el megköszönném. A resetet már próbáltam de nem segített.

(#7039) Thunderzolee

Üdv!

Adott egy Navitel E500 navigáció.
Azt mondja a tulajdonosa, h nem szereti, lehetne-e rátenni IGO-t. :F

Nem találtam semmit ezzel kapcsolatban, nem is értek hozzá különösebben; de gondolom leírás alapján meg tudom/tudnám csinálni, ha egyáltalán meg lehet.

Van itt aki ért az ilyesmihez? :F
Vagy link, tutorial?
Hol keressek?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7040) Imi91 válasza Oli67 (#7038) üzenetére


Imi91
aktív tag

Lehet maga a Win CE szállt el(az nem jó dolog...), ha simán kikapcsolva rakod töltőre a kijelzőn megjelenika töltés folyamat vagy nem?
Üdvözlő hang van?

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#7041) Imi91 válasza Thunderzolee (#7039) üzenetére


Imi91
aktív tag

Ez a téma warez szóval nem mondhatunk rá semmit :)
Megoldható

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#7042) Thunderzolee válasza Imi91 (#7041) üzenetére

Nem tudtam, elnézést.

De köszi a segítséget. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7043) Oli67 válasza Imi91 (#7040) üzenetére


Oli67
csendes tag

szia.
Van töltés de semmi más se hang se kép, csak egy kattanás és fehér háttér. Most kivettem az akkumulátort de semmi nem változott. Nem tudom lehet hülyeséget kérdezek, de a win-t nem lehet valahogy bebootolni SD kártyáról?

[ Szerkesztve ]

(#7044) Imi91 válasza Oli67 (#7043) üzenetére


Imi91
aktív tag

Igen, valószínüleg a Windows CE a ludas. Sajnos nehezen lehet hozzá rendszert találnu ha egyáltalán van hozzá. Igazából a fwhér háttér nem túl biztató. Álltalába egy frissítési folyamat szokott indulni a CE sérülésekor ami 0% ot jelez és egy állapot sávot. Szóval annyit akarok ezzel momdani, hogy vagy kimolyan sérült a CE vagy valami hardveres hiba van.
Talán egy pároldallal viaszább volt ilyenről szó vagy a CE top I kb A, hírtelen nem emlékszek, de mintha link is lenne a CE telepítelepítéséhez :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#7045) Oli67 válasza Imi91 (#7044) üzenetére


Oli67
csendes tag

Köszi a segítséget.

(#7046) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Sziasztok! Egy kis segìtséget sueretnék kérni. Egy ismerősöm vásárolt egy Mercit, amin gyári map pilot ( azt hiszem garmin) navigáciòs szoftver van. Később szembesült vele, hogy nincsen magyar menü. Kivettem az sd kártyát és szeretnék rátölteni magyar menüt is. Ahogy néztem a naviextras- on megoldhatò lenne ez? Köszi a segìtséget előre is.

(#7047) GH111


GH111
csendes újonc

Üdvözlök Mindenkit!

Szeretnék itt is tanácsot kérni navigációval vagy navigációs rendszerrel kapcsolatban.

Az elmúlt napokban sokat hallottam navigációs rendszerekről. Amiket felsoroltak nekem a következők:

A WIN CE rendszer
A Garmin saját rendszere
A TomTom saját rendszere
és az Android ( ez a legutóbbi )

A kérdésem az lenne ha az ember, olyan eszközt keres, AMI:

Amivel hegyekben is tudjuk hol vagyunk, tehát nem csak autós.
Legyen azért hozzá autós térkép is amivel Európában vagy akár Amerikában is elnavigálhatunk.
Frissítések is elérhetőek legyenek hozzá.

MILYEN rendszerű navigációt válasszon?
( Létezik ilyen navigáció? )

Nem vagyok jártas a témában, ezért szeretnék kérni mindenkit, hogy a laikusok számára is megérhető módon írjon le nyugodtan bármit.

Előre is köszönettel mindenkinek!

Ebay-ről rendelni tudó, segítőkész partnert keresek, http://hardverapro.hu/apro/ebay-rol_rendelni_tudo_segitokesz_partnert_keresek

(#7048) DM43 válasza zsolt1129 (#7046) üzenetére


DM43
őstag

A Naviextras-nak a Garminhoz semmi köze ...

(#7049) zsolt1129 válasza DM43 (#7048) üzenetére


zsolt1129
addikt

Akkor benéztem. Esetleg van valami megoldás rá?

(#7050) wihar123 válasza GH111 (#7047) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Ha én keresném, akkor három dologra figyelnék:
- a készülék erőforrása, kapacitása (min. 4-6 óra a túratérkép miatt)
- a két különböző típusú navigációs szoftver összeférhetősége
- a túratérkép egy kompatibilis külső akkumulátor beszerzése

A fenti három tényező egyértelműsíti számomra, hogy egy ár-értékarányos Android rendszerű készülékre van szükségem. A Pay-ról beszerezhető hozzá a legtöbb ingyenes alkalmazás.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.