Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5001) Imi91 válasza HuMarc (#5000) üzenetére


Imi91
aktív tag

Az x850 nem rossz, de az X960BT jobb, a felbontása és a belső tárhelye is asszem nagyobb és persze a kijelző mérete is nagyobb és tudod használni telefonkihangosítónak(bluetooth) és FM transmitter-nek is :) A Sygic elvileg naprakész navigációs szoftver, de mivel nincs vele tapasztalatom így nem tudom pontosan, hogy a frissítés hogyan működik :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5002) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Van a tesómnak egy Kenwood DNX 4230BT tipusú beépített navigációja.Gyárilag Navigon program fut rajta.Azt szeretném kérdezni hogy IGO-t lehet rátenni valahogy?Ezzel a Navigonal nincs megelégedve mert mostanában elég sokszor nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#5003) Csöves válasza Misi1980 (#5002) üzenetére


Csöves
senior tag

Az Igo szinte mindenen elfutkos. :D

Aquila non captat muscas.

(#5004) Misi1980 válasza Csöves (#5003) üzenetére


Misi1980
senior tag

És hogy tudom telepíteni?Egyszerűen memoriakártyáról?

(#5005) Csöves válasza Misi1980 (#5004) üzenetére


Csöves
senior tag

Kártyáról is fut.

Aquila non captat muscas.

(#5006) ludman07


ludman07
csendes tag

Gps navigator x100-as készülékhez keresnék romot!
1-ik percről a másikra elcsúszott az érintése próbáltam újra kalibrálni de semmi változás!
Ha valaki tudna segíteni nagyon hálás lennék!

(#5007) Imi91 válasza ludman07 (#5006) üzenetére


Imi91
aktív tag

Az újra kalibrálást tudnám javasolni én is. Érzékelni érzékel gondolom, csak nem ott ahol megnyomod ugye(mert ez kalibrációs probléma) :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5008) B.Junior


B.Junior
tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék :R

Prestigio Geovision 5850-ra próbáltam frissebb/letöltött térképet felrakni rá, de azt írja, hogy ezzel a licenccel nem nyithatók meg a térképek.... :W

Szerintetek fel lehet rakni rá egy tört verziójú IGO Primót??? ahol nincs ez... Vagy ha az eredetit IGO-t eltávolítom róla akkor szevasz...Prestigio kuka??? :F

...vagy van más megoldás erre a kínra? (a fizetősön kívül)

Előre is köszönöm... :R

(#5009) fojtviki válasza B.Junior (#5008) üzenetére


fojtviki
senior tag

Jesszus, nem vagy semmi :(

szerk: olvasd el az elso hozzaszolast. ki is van emelve: Továbbá nyomatékosan felhívjuk a figyelmet arra, hogy akármilyen PNA-ra iGO8 és egyéb haxolt program feltelepítésében semmiféle tanácsot és segítséget nem adunk, az ilyen jellegű hozzászólásokat töröljük!

a te hozzaszolasod azt hiszem, hogy teljesen kimeriti a warez fogalmat is :DD Nagyon nem szeretik ezt itt.

[ Szerkesztve ]

(#5010) B.Junior válasza fojtviki (#5009) üzenetére


B.Junior
tag

Miért?..

(#5011) B.Junior válasza B.Junior (#5010) üzenetére


B.Junior
tag

:O

(#5012) Imi91 válasza B.Junior (#5010) üzenetére


Imi91
aktív tag

Mert Warez és illegális :U

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5013) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

egy rég, CNS Aero naviba szeretnék egy 4GB-os Samu SDHC kártyát használni, de nem nagyon akarózik neki látni.
Van valami trükk, vagy egyszerűen felejtős a dolog?

(#5014) DM43 válasza zetecR (#5013) üzenetére


DM43
őstag

Tudomásom szerint az Aero csak a sima SD kártyát kezeli, az SDHC-t nem.

(#5015) zetecR válasza DM43 (#5014) üzenetére


zetecR
addikt

Hm, köszi.

(#5016) Imi91 válasza DM43 (#5014) üzenetére


Imi91
aktív tag

A Sima SD elvileg MAX 2GB-os lehet, ez felett kellett az új szabvány SDHC :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5017) DM43 válasza Imi91 (#5016) üzenetére


DM43
őstag

Kis pontosítás: nekem volt 4GB-os sima SD-m - pár éve is ritka volt, mint a fehér holló, ma már nem is lehet kapni.

(#5018) runner 125 válasza DM43 (#5017) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jahm, az első FujitsuSiemens N560-as PDA-mban úgy 8-10 éve nekem is az volt. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5019) Zolás


Zolás
addikt

Üdv.
Adott egy wayteq x960bt készülék döglött tápcsatlakozóval. Megoldható a kábel belülre kötése valahogy? Külföldön vagyok, pár napig kellene megoldani hogy működjön.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#5020) thyeby


thyeby
őstag

Vettem egy mio c720-at. Elégedett vagyok vele, de nem tudok vele filmet nézni. Furcsaságokat csinál, mint pl az SD kártyáról elolvasta a formázás előtti fájlokat, az utána ráírtakat csak többszöri próbálkozásra vette észre. De ha elindítok egy *.avi-t, azt írja ki, hogy a fájlformátum nem támogatott.
Próbálnám, hogy nem a kártyaolvasóval másolok a memóriára, hanem a mio transfer-el. De CD-t nem kaptam a géphez, és nem tudom, honnan lehetne ezt a programot letölteni?

Több fa van, mint asztalos!

(#5021) DM43 válasza thyeby (#5020) üzenetére


DM43
őstag

(#5022) thyeby válasza DM43 (#5021) üzenetére


thyeby
őstag

:R

Hálám a sírodig fog üldözni! Már fut is.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#5023) Imi91 válasza Zolás (#5019) üzenetére


Imi91
aktív tag

valószínűleg felszakadt a nyák, vagy csak a forrasztás elengedte... forrasztó nélkül nem fog sikerülni orvosolnod a problémát szerintem :(

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5024) Fuser és Tsa

Sziasztok, lenne egy kis problémám egy Yamoto Five rev3 készülékkel.
Próbáltam elindítani megyek-et róla és behalt az egész. Visszaküldtem a szervízbe, ott megcsinálták. Láttam rajta a cég székhelyét, tehát náluk működött. Nálam nem akar holdat fogni, töketlenkedik, nincs GPS.
Beállításoknál póbáltam megkerestetni vele automatán a GPS-t, de azt csinálja, hogy amelyik porton előtte volt, azt mutatja és kiírja, hogy "NEM FIX". Végigpróbáltam a portokat és nem műxik. Com2-re lefagy, a többinél "nem fix". Mi lehet vele, mert mostanában már tényleg szükségem lenne rá?
Esetleg, ha valakinek van ilyen -és működik :) - megnézné nekem, hogy melyik Com porton kommunikál a GPS és hány baud-dal?
Előre is köszönet!

(#5025) Fuser és Tsa válasza Fuser és Tsa (#5024) üzenetére

Ja, és elég nekem a be-on-road, csak menjen már... :(((

(#5026) Wolfskin


Wolfskin
őstag

heló,
kérdésem, hogy Locus alatt hogyan tudom beélesíteni a domborzatárnyékolást vektoros térképeken?
letöltöttem a dem fájlt, a helyén van, de ez alaján a leírás alapján nálam nincs ilyen menüpont...

Csomagoljuk ki a zip fájl tartalmát az SDCard/Locus/data/srtm könyvtárba. Ezek után aktiváljuk az domborzatárnyékolást (menü gomb -> Beállítások -> Térkép-haladó -> Térképek árnyékolása)
:F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#5027) Wolfskin válasza Wolfskin (#5026) üzenetére


Wolfskin
őstag

közben megoldódott, frissítettem az android store-ból...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#5028) Fuser és Tsa válasza Fuser és Tsa (#5024) üzenetére

...hogy meglegyen, ha valaki keresi:

Com9
57600Bd

(Yamoto Five rev3)

(#5029) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok!

Androidos telefonom GPS-e eléggé felemás. A GPS test app szerint jó a vétel, a pontosság 12-14 méter körül mozog, de mégis, mikor menet közben navigál, akkor ugrál a pozíció, megállok, és továbbra is mozog, szóval nem jó. (A telefon iNew v3)
Olvasgattam mindenfelé a neten és a bluetooth-os gps vevők jöhetnek szóba, azt vettem ki. Egy ilyen kütyüt találtam (használtam): Nokia LD-3W
Mit gondoltok róla? Mik a tapasztalatok? Van esély arra, hogy működne a telefonnal?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5030) gipsztigris válasza kmarci25 (#5029) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ilyen vevőm van nekem is. Eddig minden androidos eszközömmel gond nélkül és azonnal együttműködött. Hidegen cca. 10 másodperc és stabil GPS jelem van még magas házak között is.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#5031) kmarci25 válasza gipsztigris (#5030) üzenetére


kmarci25
veterán

Ok, köszönöm.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5032) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Autós gps-sel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mármint gyári beépített audi navival. mmi 2g high

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5033) albgab


albgab
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy neverloss n627-es gép. 480x272-es kijelzővel.
Van rajta egy igo. Azt szeretném megtudni, hogy hogyan tudnék rátenni frissebb térképeket. (most 2011-es van rajta)

Sehogy sem megy.

Köszönöm

(#5034) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Kollégám hozott egy iconX G300 navit, hogy nézzek rá, valami nem stimmel.
Gyárilag 2gbos kártya van benne, viszont ez elszállt. 996 mbot szeretne megformázni belőle, tuti halott a kártya.
Természetesen a rajta lévő adatokat nem tudom kinyerni, viszont így semmit nem tudok neki frissíteni.
Mi a megoldás? Ha veszek, egyáltalán lehet venni még ilyen igo-t?
Azzal elindulna? Félek nem..

Tud valaki segíteni? Köszi!

havri

(#5035) Imi91 válasza albgab (#5033) üzenetére


Imi91
aktív tag

Az igo oldalán tudsz informálódni a frissítésről. Egyébként a nem legális megoldásban itt nem tudunk neked segíteni, mert Warez!:)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5036) Imi91 válasza havri1 (#5034) üzenetére


Imi91
aktív tag

Általában az ilyen gépeknél szokott lenni egy fájl a memória kártyán ami megadja, a navigációs szoftver elérési útját.., lényegében azt kellene megszerezned valahonnan. Ha bekapcsolod a gépet semmit nem tudsz vele kezdeni az az, a beállításokban nincs lehetőséged az elérési út megadására?

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5037) havri1 válasza Imi91 (#5036) üzenetére


havri1
félisten

Sajnos ettől féltem.
Semmit nem enged, pontosabban nincs ilyen lehetőség, elég buta a felület.
Szerzek hasonló kütyüt, hátha tudok elérési utat lesni. Mondjuk ezzel még nem lesz navi rajta. Szerintetek igo mint cég erre tud valamit ajánlani? Hisz van érvényes licenc.

havri

(#5038) Imi91 válasza havri1 (#5037) üzenetére


Imi91
aktív tag

Fogalmam sincs, hogy ajánlanak-e rá valamit. Neten is van rá esély, hogy találsz elérési utat hozzá az az megtalálod a kis .txt fájl tartalmát :D :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5039) PLaci58 válasza havri1 (#5034) üzenetére


PLaci58
őstag

Talán az LCP, a készülék forgalmazója tudna segíteni eredeti SD kártya ügyében.
Már náluk se lehet érdeklődni:
"nyilvános pályázat

útján értékesíti a felszámolás alatt álló szervezet tulajdonát képező IconX GPS készülékeket, IconX radardetektorokat, Iconx MP4 lejátszókat, MIO GPS készülékeket, kiegészítőket, vonalkódolvasókat, tartozékokat, alkatrészeket. Az eszközök többsége 2008 előtti beszerzésű."
"(Megjelent: Cégközlöny - 2013. november 7.)"
[link]
Szóval a forgalmazót felszámolták. Az NNG nem fog tudni segíteni neked (szerintem)
Ha emlékeim nem csaknak, akkor az SD kártyán Mobilenavigator könyvtár és abban Mobilenavigator.exe a navigációs program neve, keresd DM43 kollégát.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#5040) Imi91 válasza PLaci58 (#5039) üzenetére


Imi91
aktív tag

Ha emlékeim nem csaknak, akkor az SD kártyán Mobilenavigator könyvtár és abban Mobilenavigator.exe a navigációs program neve

Ez idáig oké, de ha tegyük fel lementette az IGO-t és vissza húzza a kártyára akkor még mindig nem fog működni, hiszen még hiányzik az elérési utat tartalmazó fájl. Tehát első körben ezt kellene valahonnan előkerítenie :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5041) havri1 válasza Imi91 (#5040) üzenetére


havri1
félisten

Kaptam egy szintén iconx gyári kártyát, holnap meglesem;-)

havri

(#5042) PLaci58 válasza Imi91 (#5040) üzenetére


PLaci58
őstag

Hülyeség. Nincs minden készülékben ilyen fájl!

havri1!
A 300-ast nem találtam meg, de a 400-nál a belső memóriában van az igo és az SD-n csak "Addons\Content" mappa van és a content tartalma.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#5043) Imi91 válasza havri1 (#5041) üzenetére


Imi91
aktív tag

Ha meglesz az elérési utat tartalmazó fájl akkor már szinte nyert ügyed van :D

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5044) Imi91 válasza PLaci58 (#5042) üzenetére


Imi91
aktív tag

Nincs mindegyiken így ahogy mondod! De ennél máshogy nem igen lehet(vagyis én más megoldást nem tudnék elképzelni) :B

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5045) havri1 válasza PLaci58 (#5042) üzenetére


havri1
félisten

Annyi már biztos, hogy a készülék sd nélkül nem látszódik a winen. Csak az sd tartalma. Belső tarhelynek kéne látszódnia, ha van, nem?

havri

(#5046) Imi91 válasza havri1 (#5045) üzenetére


Imi91
aktív tag

Hát kellene látszódnia ha a felhasználó számára is van belső memória, de az ilyen navik-nak amiknek az elérési út az SD-n van általába nem szokott lenni belső memória épp ezért van az elérési út is itt.

Vagy is van belső memória amin fent van a Win CE, de ahoz nem férsz hozzá :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5047) havri1 válasza Imi91 (#5046) üzenetére


havri1
félisten

No, félsiker!
Amit kaptam iconx kártyát, az teljesen gyári, el is indul vele a gép.
Tesztelem. :R

[ Szerkesztve ]

havri

(#5048) havri1


havri1
félisten

Még félsiker se..:)
Gyári kártyával simán elindul. 1:1be másolom le a kártyát, (mindennel együtt), átteszem, és már nem is jó..
Ez a másolásvédelem?
Tehát csak akkor indul el, ha fizikailag gyári kártya van benne. Szuper lesz ez így :(

havri

(#5049) havri1


havri1
félisten

Utánaolvastam, ID védelem van a kártyán valószínű, ezért.
Kapufa, kell szereznem egy teljesen gyárit.

havri

(#5050) PLaci58 válasza havri1 (#5049) üzenetére


PLaci58
őstag

Igen, védve van a kártya a másolás ellen :D
Minden SD kártya kap egy sorozatszámot formázáskor (ID) és azt figyeli.
Mi van végülis az SD-n? Ha másolva nem megy, akkor az Igo is ott kéne, hogy legyen.
A belső tárhely rejtett, nem látszik. Régen volt már 2009, nem emlékszem, hogy milyen néven van :
ResidentFlash; ResidentFlash1 - 3 vagy más, de szerintem nem is kell hozzáférni, ha jó kártyával megy rendesen.
Nehéz lesz SD-t szerezni hozzá, mert akinek elromlott a készüléke, az simán leformázta és másra használja.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.