Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6701) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

kicsit gondban vagyok navival, pontosabban az ideális alkalmazás kiválasztásával.
Jelenleg waze és igo szülinapp között váltogatok. Waze külföldön felejtős a mobil adatforgalom miatt, iGo meg kicsit ósdi, csak magyar térképpel.

Az alábbiakra kellene:
-Mo és az összes szomszédos ország térképe legyen benne (vagy könnyen importálható)
-min. Mo-n a nemrég kihelyezett fix traffipaxokat is mutassa, ha külfödre is tudja ugyanezt, az előny
-valamilyen formában hozzá lehessen jutni - legalább Mo. területén - friss közlekedési infókhoz
-nemárt ha nem másolgatós, hackelgetős konfig átirogatós progi, hanem valami könnyen, OtA vagy sima apk letöltéssel frissííthető

Ti mit javasoltok?

(#6702) echterion válasza Csöves (#6699) üzenetére


echterion
nagyúr

És azt a menüt hogy tudom előhivni? Mert olyat sajnos nem találtam benne. Csak a navi indul el, ha bekapcsolom.

**********

(#6703) huliganboy válasza Kobe (#6701) üzenetére


huliganboy
addikt

Igo most akciós ha jól tudom. Nem kell hackelgetni, lehet hozzá speedcam adatbázist rakni hipp-hopp. De miért lenne ósdi?

[ Szerkesztve ]

(#6704) nemcso válasza Kobe (#6701) üzenetére


nemcso
senior tag

pl: Sygic

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#6705) DM43 válasza huliganboy (#6703) üzenetére


DM43
őstag

Akciósnak nem mondanám, de már egy bő hónapja meg lehet vásárolni (végre) a Google Play-ről:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nng.igo.primong.igoworld

[ Szerkesztve ]

(#6706) LámaZ válasza #79335424 (#6700) üzenetére


LámaZ
addikt

Egyelőre nincs ötletem.

Legyen minden jó!

(#6707) #79335424 válasza LámaZ (#6706) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor már érted, hogy miért vettem ezt a kütyüt?

(#6708) nemethka2


nemethka2
csendes tag

Na sikerült beletenyerelnem a palacsintába. A Wayteq x985-t próbáltam rávenni a BT-DUN kapcsolatra, de úgy néz ki nem sikerült. A végeredmény az lett, hogy az ikonok néhány kivételével nem működnek. Ami jó: a GPS (tehát a navi pengésen megy), a bluetooth (bár ezt berheltem, de minden jó maradt) a játékok (legalább nem unatkozom), a kalibrálás (azzal eddig sem volt probléma), a gyári állapot visszaállítása (nem megyek vele semmire, mert hiába indítom a helyzet nem változik) Ami a legfájóbb, hogy amikor elkezdtem a munkálkodást az USB beállítás nem az activ sincron üzemmódban volt. Ezzel az a baj, hogy bár a PC látja az SD kártyát és a saját memómoriát is, de WinCE-t nem. Nekem pedig azt kellene leginkább látnom. Minden valószínűség szerint azt kell javítani, végső esetben újra telepíteni. Van ötlet? Vagy szerviz szoftverfrissítés. Előre is köszönöm a tanácsokat.

(#6709) PLaci58 válasza nemethka2 (#6708) üzenetére


PLaci58
őstag

Olyat nem látsz, hogy "Residentflash"?
PC-n a total commanderrel nézd és próbáld meg a fejlécnél átírni residentflash2 vagy 3-ra. A wince nem hiszem, hogy elromlott. Egy ilyen nevű rejtett meghajtón vannak a menü programjai, ott lehetne visszaállítani a dolgokat. Ott tárolja egy fájlban a BT adatait is. Mondjuk attól a menü nem kéne, hogy elromoljon.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6710) LámaZ válasza #79335424 (#6707) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, jó, fussunk neki még egyszer:
- Végülis arra jutottam, hogy a legtutibb megoldás a Bluetooth GPS-vevő, amely androidos cuccokkal pöpecül működik.
- Bluetooth-szal felvértezett PNA-kon csak azért nem működik, mert a Windows CE egy elárvult operációs rendszerré vált, nem csináltak neki ilyen Bluetooth-os drivert.

(Létezik ugyan Bluetooth DUN kapcsolat – erre van is szoftver –, de az csak az internet megosztására való.)

Jól mondom?

Legyen minden jó!

(#6711) nemethka2 válasza PLaci58 (#6709) üzenetére


nemethka2
csendes tag

Sajnos nem. Igazából ez a baj. Két meghajtóként jelentkezik. Nálam (I), ez a navi memóriája. Két mappa van benne. Az egyik "Mobile Navigátor", ebben egy file van mobilnavigator.exe. Érdekes hogy az ikonja olyan mint a WinExploreré. Ha rákattintok, olyan üzenet jelenik meg, hogy nem win 32-es alkalmazás. A másik pedig WayteQ (ez az iGO Primo leánykori neve). A másik az (L) meghajtó, ez az SD kártya jelenleg még üres. Ha kiveszem belőle, akkor értelemszerűen meghajtóként sem jelenik meg.Ha a TC "Hálózat" ikonjára kattintok az első mappa a WinCE Device, Ha erre rákattintok, akkor egy darabig látszik a homokóra, majd alapba megy.

(#6712) PLaci58 válasza nemethka2 (#6711) üzenetére


PLaci58
őstag

Na a "navi memóriájának" mi a neve?
Nem kell hálózat, mivel usb storage módban van a navid.
A tc-nél, amikor a két mappát látod, akkor a meghajtó jele után szokott lenni valami elnevezés. Oda kell beírni amit lentebb írtam (Residentflash2).

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6713) prannk


prannk
őstag

Helló!

Melyik a legjobb legújabb gps program?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#6714) nemethka2 válasza PLaci58 (#6712) üzenetére


nemethka2
csendes tag

A TC-n a meghajtók listáján a navi meghajtója csak úgy van jelezve hogy , a "Sajátgép" megnyitásakor meg úgy hogy "Cserélhető lemez ( I )". Itt lehetne átnevezni, de nem enged annyi karaktert beírni min amennyi a Residentflash2 igényelne, amit nem értek mert ez kevesebb karakter mint a cserélhető lemez. Amit az előzőekben írtam, hogy a TC-n a meghajtók után van az a "Hálozatot" jelző ikon, és annak az első eleme a WinCE Device, de ez nem része a hálozatnak, az egy önálló könyvtár. Ha rendesen működne (a navin az USB act.sync módban volna, akkor a Windows CE nyílna meg. Hasonló alakzatban mint a TC. Ebben az ablakba van maga a WinCE és külön könyvtárban a "Residentflash" a tartalmával (amit jelenleg látok is a TC-ben), illetve a "StorageCard" (amit szintén látok most is, mint jeleztem éppen üres). Szóval elakadtam.

(#6715) jobbab


jobbab
tag

Sziasztok!

A WayteQ X985BT-t teljes EU térképes változata élettartam térképfrissítéses?
Ęlőre is köszönöm a választ! :R

(#6716) nemcso válasza jobbab (#6715) üzenetére


nemcso
senior tag

Ez alapján élettartamos : [link]

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#6717) PLaci58 válasza nemcso (#6716) üzenetére


PLaci58
őstag

TC-ben sajátgép?
Valami rémlik, hogy a TC-hez fel kell tennivalami wince kezelőt. Most nyaralok, csak tablet van nálam,holnap este tudok pontos dolgokat mondani.
Valami wince filesystem plugin.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6718) nemcso válasza PLaci58 (#6717) üzenetére


nemcso
senior tag

Ez a #6714 -re adott válasz, majd továbbítom :D

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#6719) nemethka2 válasza PLaci58 (#6717) üzenetére


nemethka2
csendes tag

Nem a TC-ben van a "Sajátgép" hanem a Win bejeletkező képernyőjén

(#6720) Csori72 válasza nemethka2 (#6719) üzenetére


Csori72
aktív tag

ahhoz, h a Residentflasht ezen a néven lásd szükséged lesz a wincefs pluginra a TotalCommanderhez!
amikor ez felkerül a TC hálózati kapcsolatokon belül lehet belépni, aztán ResidentFlash belépés után lehet a 2 és 3ba is. persze a PNA usb kapcsolatát ActiveSync-re kell állítani! a plugin, v a beállítás nélkül mint SD kártyát látod a meghajtók között! ez alkalmas tartalommal megtölteni, de a lelkéhez nem férsz hozzá!

a 985BT semmilyen TMC vevővel nem kapcsolódik össze! a royaltek 3000-el sem! egyszerűen hardveresen kihagyták belőle a lehetőséget. a wayteq oldalán sincs még említve sem a TMC! helyette a DUN van. ezzel a funkcióval összekapcsolhatod a telefonoddal és online TMC-t kapsz cserébe! persze a telefonra kell 1 app, és internet kapcsolat is!
itt olvashatsz a beüzemelésről: http://dirtywindows.hu/discussion/topic/cikksorozat-wince-igo-and-primo/#post-91228

..:: 1+TTTTT ::..

(#6721) nemethka2 válasza Csori72 (#6720) üzenetére


nemethka2
csendes tag

Kösz! Idáig eljutottam, és pont a BT-DUN-nal próbáltam bűvészkedni amikor részlegesen elszállt a menü. A wincefs plugin fenn van a TC-n. Meg is jelenik a WinCE Device könyvtár, de ha rákkattintok egy darabig megy a homokóra, és semmi.

(#6722) nemethka2 válasza Csori72 (#6720) üzenetére


nemethka2
csendes tag

Az előbbiből kimaradt. Pont az a baj, hogy a navin az USB nem az active sync módba volt.

(#6723) ensolid


ensolid
tag

Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy ezt a kérdést jó helyre írom-e, de talán tudok benne segíteni. Egyik rokonom vett egy új Honda Jazz-t. A fedélzeti számítógépen android fut és a menüjében van egy olyan lehetőség, hogy apk telepítés. Navigációt szerettünk volna rárakni, pendrivera fel is másoltuk a here map apk fájlját fel is ismerte viszont a telepítés opció már szürke volt nem engedte fölrakni. Lehet, hogy le van tiltva a fedélzeti számítógépben az apk telepítés, de akkor mért van ott az a lehetőség ha egyszer nem engedélyezett? Ha esetleg valaki jártas ebben a témában és tud rá mondani valamit akkor megköszönném a segítségét.

(#6724) Csori72 válasza nemethka2 (#6721) üzenetére


Csori72
aktív tag

homokórázás már nálam is volt (980BT), akkor én elkezdtem cserélgetni az usb aljzatokat a laptopon. mindig máshova dugtam a pna-t. végülis nem tudom mi hozott megoldást mert mindent elkövettem, h jó legyen :D
esetleg megpróbálhatsz keresni ROMot hozzá, a csere kb 5 perc ... persze ha már van elérhető.

..:: 1+TTTTT ::..

(#6725) LámaZ válasza ensolid (#6723) üzenetére


LámaZ
addikt

Android Beállítás - Fejlesztési lehetőségek - Külső appok telepítésének engedélyezése

Legyen minden jó!

(#6726) ensolid válasza LámaZ (#6725) üzenetére


ensolid
tag

Engedélyezve van az is, elfelejtettem leírni.

[ Szerkesztve ]

(#6727) Prime110 válasza ensolid (#6726) üzenetére


Prime110
aktív tag

Nem hülyék a Honda-nál, hogy csak úgy engedélyezzék külső app-ok telepítését, elkerülve még csak a user error lehetőségét is.
Fuss egy kört a Honda valamelyik márkaképviseleténél, hátha akad egy jó fej szervizes.

(#6728) nemethka2


nemethka2
csendes tag

Hello! Egy lépéssel közelebb vagyok. Be tudok menni a belső memóriába. Látom a Windows-t a Residentflash-t és a SD kártyát is. Az USB-t vissza tudtam állítani "Actsync" módra. Igaz csak a belső memória beállításánál, mert a képernyőn változatlanul nem működik, de legalább a szinkronizálás is megy. Most hol és mit kell módosítani, hogy visszaálljon az eredeti állapot.

(#6729) PLaci58 válasza nemethka2 (#6728) üzenetére


PLaci58
őstag

[link]
Itt találsz RF2 tartalmat.
Én újramásolnám az egészet.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6730) LámaZ válasza Prime110 (#6727) üzenetére


LámaZ
addikt

Ha írásvédetté tettek mindent, akkor oda tényleg nem lehet semmit telepíteni.
Én a RootExplorer-t (nem a Play-est) próbálnám még ki.

Legyen minden jó!

(#6731) nemethka2 válasza PLaci58 (#6729) üzenetére


nemethka2
csendes tag

Még mielőtt nekiállnék, melyik RF2-t másoljam fel. Megnéztem a linket, de ott nem látok 885-öst. Nekem a 920-as lenne szimpatikus mert abban van TMC előkészítés. Ha lehetséges ez a variáció nem okoz problémát az eltérő felbontás? Vagy ez csak a navigációs szoftvernél jelent problémát, és ott kell ennek megfelelő felbontást beállítani?

(#6732) PLaci58 válasza nemethka2 (#6731) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem 985-ös van neked?
Csak a rávalót javaslom!
Lejjebb van 985-höz kettő is. Ha nem találnál, akkor írj DM43-nak és küld neked hozzávalót.
Beregisztrálsz az oldalon és írsz neki.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6733) nemethka2 válasza PLaci58 (#6732) üzenetére


nemethka2
csendes tag

Hello! Volt lejjebb x985-höz is anyag, de nem lehetett megnyitni. Tanácsodat megfogadva írtam DM43.-nak és megkaptam a szükséges anyagot. Minden OK! Mindkettőtöknek külön köszönet.

(#6734) DM43 válasza nemethka2 (#6733) üzenetére


DM43
őstag

Örülök, hogy sikerült!

LaciPapa! ROM-ozás történt, mert a "lejjebb levő" anyagot törölték (csak tudnám, hogy ehhez mi köze van a radírpóknak ...)

(#6735) PLaci58 válasza DM43 (#6734) üzenetére


PLaci58
őstag

Hali.
Lehet nem szereti a Wayteq-et az a kis pók.
Biztos figyeli valaki azt a fórumot. Lehet még Sheft kolléga dolgozik :DD

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6736) t72killer válasza vond (#6589) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Milyen lett végül az OSMAnd-os európa-körút? Bírta egyedül a strapát, vagy kellett egyebet segítségül hívni?

Nálunk most egy Olasz-Osztrák-Magyar-Német körút körvonalazódik, egyelőre ezek a jelöltek:

#1: OSMAnd v vmi egyéb OSM alapú
#2: Here -> nagyon gáz, hogy a köztes pontokat egyesével kell beleimádkozni
#3: Sygic -> fizetős
#4: igo-> még annál is fizetősebb.

Az OSMAnd akksipusztítására (=ez egyúttal fűt is rendesen) kitaláltál valamit? Állítólag a fő gond a térképrenderelés.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6737) woodworm válasza t72killer (#6736) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem a kijelző a nagy fogyasztó, nincs róla statisztikám, de a szülinapp sem bírja sokkal tovább kábel nélkül. Az osmand ergonómiája nekem nagyon gázos, grafikus felületen egyszer próbáltam köztes pontot hozzáadni, reménytelen.

(#6738) t72killer válasza woodworm (#6737) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kijelzőn mondjuk tudok spórolni, a hosszabb autópálya-szakaszokon ki szoktam kapcsolni. Ezekszerint azért csúnyábban pörköli az akksit mint a társai.

Itt egy érdekes erőforrásfelhasználás-statisztika a waze-ről és a guglimaps-ról, nagyon kár, hogy más appokat nem tettek bele, mert ez így ellentmond a saját app-adatlapjaikkal:( (waze, guglimap)
Egy csomó egyéb app fogyasztása is fenn van amúgy az oldalon: pl sygic, here: ~1mW, igo 3+mW (:Y) - egyedül az igo volt képes az osm-nél csúnyább fogyasztást produkálni.

Ezek alapján sztem marad a guglimap+here páros, ahol nagyon "útróllejöhetnékem" van, oda guglimap, ahol "követem a gépet" oda here.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6739) huliganboy válasza t72killer (#6738) üzenetére


huliganboy
addikt

Autóban van lényege? Szerintem csak akkor ha mondjuk napi szinten használod, de egy két útra nincs jelentősége szerintem!

(#6740) t72killer válasza huliganboy (#6739) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyáron gáz, ha nagyon felfűti az amúgy is napozgató telót. Utóbbinak (s7 edge) csak elég drágán cserélhető az akksija, ha nem muszáj, nem nyúznám egy napig se.

Bár lehet kéne egy olyan tartót vennem neki, amivel közvetlen a hátába kapja a klímát:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6741) woodworm válasza t72killer (#6740) üzenetére


woodworm
veterán

Egy LG L65-ösön fut nagyrészt, nem szoktam melegnek érezni. Miért fűtené jobban a samut?

(#6742) t72killer válasza woodworm (#6741) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valószínű nem fogja:R Kicsit tapasztalatlan vagyok még ezekkel az új telókkal, 5 generációt léptem a mostani upgrade-el;]. Az sgs2 igo alatt, töltőre dugva elég rendesen forrósodik, volt már, hogy ki is akadt nyáron.

Ezek alapján a MapFactor-t nézem még meg, mit tud. - őt használja esetleg valaki?

Ez a rengeteg GPS app is új dolog, amikor kb 4-5éve utoljára foglalkoztam a témával volt kb öszvissz 3-4 offline navi a piacon, "természetesen" mind fizetős.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6743) huliganboy válasza t72killer (#6740) üzenetére


huliganboy
addikt

Igaz vannak melegedős típusok, hála az enyém pl nem fűt, de nem is Samsung :D

(#6744) #79335424 válasza t72killer (#6740) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy S7 edget tuti nem rázatnék/napoztatnék a szélvédőn. Egy Wayteq 985BT üresen 20 alatt megáll, Sygic Full EU 3D -vel meg 26. Arra van kitalálva, hogy akár 0-24 -ben a szélvédőn legyen, bekapcsolt kijelzővel. Azonnal rá kell tenni egy kijelzővédő fóliát (saját tapasztalat) és ennyi. A teló hívásfunkcióit is kezeli, úgyhogy az S7 maradhat zsebben.

(#6745) Donki Hóte válasza t72killer (#6740) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nálam így van elhelyezve, a klíma szépen hűti a tabot navigálás közben, de az utastérbe is jut a hűvös levegőből :) Egy 16 órás út meg se kottyan neki, a tápot kapja az autós töltőből, a hűtést meg a klímából.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6746) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Lenne egy Medion GoPal P4425-ös Navigator 4 gps-em WCCE 5 és gyári szoftverrel csak egy lenne a probléma,hogy nincs benne Magyarország térkép és nem tudom honnan letölteni. Amit letöltöttem van benne Hungary.psf nevű fájl rámásoltam a készülékre és akkor sem mutatja. HungaryTSD mappa jóformán nincs is. Hogy kell megcsinálni,hogy legyen benne Magyarország térkép is?

Kell Hardver reset vagy valami neki?

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#6747) t72killer válasza Donki Hóte (#6745) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. Még egy csíknyi árnyékolón gondolkozom: így egyrészt nem melegíti a nap, másrészt a képernyőt sem muszáj max fényerőn nyomatni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6748) FurrierX


FurrierX
csendes tag

Sziasztok!

A GPS-emnél eljött az idő a térképek frissítésére és lehet a szoftvernek sem ártana egy kicsi a jóból.Ezzel annyi probléma akad, hogy nem igazán tudom a márkáját és sajnos a Naviextras Toolbox sem ismeri fel az SD kártyát mint eszközt, annak ellenére sem, hogy kivettem a ketyeréből. Csatoltam pár képet, és a segítségeteket kérném! A navigációs rendszer maga iGo Primo.

Előre is köszönöm!




(#6749) nemethka2 válasza Csori72 (#6724) üzenetére


nemethka2
csendes tag

Üdv mindenkinek! Miután sikerült viszaállítani GPS-t, visszatértem a gyökerekhez. A korábban jelölt linket ismét meglátogattam, ki is nyomtattam és ennek alapján próbáltam a BT-DUN kapcsolatot felállítani. Az első lépések biztatóak voltak. A telefon és a GPS kölcsönösen felismerte egymást. A következő lépésnél viszont megállta a tudomány. Az az ablak amit a link jelez egyszerűen nem található. Próblkoztam My Connect opcióval és meg is jelent a telefon, de ahhoz, hogy a hiteles oldalra kerüljön egy felugró ablakban meg kellene adni a telefon PIN kódját. Ez sajnos nem megy, mert nincs virtuális billentyűzet amivel ezt megtehetném. Egy másik útvonalon is próbálkoztam -itt pl.a telefonszámot kellett volna megadni-, de itt is hasonló volt a helyzet. Itt sem volt virtuális billentyűzet amivel a kért adatokat bepötyögtem volna. Van egy érzésem, hogy nem csak hardver oldalon felejtették ki a TMC-t, hanem szoftveresen is egészen más mint az x980-as. Ezt onnan gondolom, hogy a Residensflash2 tartalma egészen más, bár a filek tanulmányozása alapján ennek is tudnia kellene a BT_DUN-t. Az erre utaló ikon benn is van a Bluetouth app-ban. Ha itt rákattintok a kapcsolódásra, egy darabig a "Csatlakozás ......" felirat látható, majd bontja az egész BT kapcsolatot. Tehát meggyőződésem, hogy van megoldás, csak egészem más mint az x980-nál. Nehezen tudom elképzelni a WayteQ-től, hogy egy elődeinél lényegesen korszerűbb készülékből ezt kihagyták volna. Az teljesen elfogadható, hogy a külső TMC-s módszert elvetették, mert ez már valóban fatengelyes megoldásnak tűnik.Tehát dugjuk össze a fejünket és próbáljuk megfejteni a rejtvényt!

(#6750) sz.atesz89


sz.atesz89
tag

Helló!

Van 1 TomTom GPS-em 730 GO szeretnék rá rakni újabb térképet. Valaki plz segítsen vasárnap indulunk nyaralni addigra meg kéne oldanom. Előre is köszönöm a segítséget a többit priviben. Azt írja hogy "ön nem használhatja ezt a térképet a gépén." meta error-t ír.

PSN: szuhi

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.