Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25751) fuximaxi válasza viperabácsi (#25748) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Nem hiszem, hogy ennyire le lenne egyszerűsítve a dolog. A fizetni elviekben csak akkor kell, amikor a választott készülék drágább, mint amit cserélnek. Ha magánszemélyként vásárolta a telefont, akkor fordulhat a fogyasztóvédelemhez. Első körben tájékoztatják, hogy milyen lehetőségekei vannak. A Samsung ilyen esetben úgy jár el, hogy a szerviz kiállít egy papírt, ami kötelezi a kereskedőt a készülék cseréjére, vagy a vételár megtérítésére, amennyiben a cserét nem tudja biztosítani. Ez alapján a papír alapján a Samsung jóváírja a vételárat a kereskedőnek. Ebből úgy gondolnám, hogy a ti esetetekben is hasonló az eljárás.

daniele: Ez csak abban az esetben lesz jó, ha galaxy minit használsz, amennyiben nem ilyen készüléked van, akkor nem fog működni. A gyári romban benne kell lennie. Ha lecserélted a romot a készüléken, akkor keress egy ugyan olyan romot, és szed ki belőle, bár nem biztos hogy működő képes lesz.

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#25752) fuximaxi válasza fuximaxi (#25751) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Bocsi a dupláért, de lejárt a szerkesztési idő.

Az amortizáció felszámíthatóságát illetően a Ptk. 309. § (2) bekezdése irányadó, amely szerint „Kicserélés vagy elállás esetén a jogosult nem köteles a dolognak azt az értékcsökkenését megtéríteni, amely a rendeltetésszerű használat következménye”. Ebből adódóan, amennyiben a fogyasztó elállásakor a forgalmazó csak az amortizációval csökkentett összegben hajlandó a termék vételárát visszafizetni, úgy célszerű felhívni a fogyasztó figyelmét a hivatkozott Ptk. előírásra, de a forgalmazói követelés jogszerűségéről történő döntéshozatal természetesen szintén bírósági peres útra tartozik.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#25753) viperabácsi válasza fuximaxi (#25751) üzenetére


viperabácsi
addikt

köszi már felvettük a kapcsolatot lg Magyarországgal lehet fogy védelem kell hozzá mert voda nem akar velünk megegyezni

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25754) zho-lee


zho-lee
addikt

Üdv!
Segítséget kérnék az ügyben, hogy adva van egy cm7 romos :DDD telefon, van egy pc, és arról fájlokat kellene a telefonra átdobni.
Egyedüli segítség: Wifi..
(on air van a telefonon, de nem akar kapcsolódni..)

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#25755) kiskeke94


kiskeke94
tag

sziasztok

Valaki esetleg használ innen SE Vivaz-t? Már mindenhol kerestem rá játékot és amit netről szedtem le az egyik sem jó, mert vagy tanusitvány hibát ir vagy nem kezdi el telepiteni sem!esetleg tudnátok ajánlani valamit?nagyon megköszönném:R

[ Szerkesztve ]

kiskeke94 felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi HardverApró fórumon.

(#25756) kaller1 válasza zho-lee (#25754) üzenetére


kaller1
veterán

online tárhely

.::> <::.

(#25757) fuximaxi válasza zho-lee (#25754) üzenetére


fuximaxi
senior tag

SwiFTP vagy Dropbox

Az első az ftp szerverként futtatja a telefonod, a második online tárhely

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#25758) daniele


daniele
aktív tag

Sikeresen elba***m a telómat (galaxy 550). Feltettem ODINNAL a clockwordmodot, megcsináltam a wipe/factory resetet, aztán a dalvik cache file-t, telepítettem sd kártyáról a CM9-es béta romot. Aztán az nem indult el, mondom, ok megy vissza a gyári rom, de nem tudom telepíteni mert ezeket írja ki az ODIN:

Download Start...
<0> Create File...
<1> StartThread Detected : 1
<2> StartThread Detected : 0
<3> StartThread Detected : 0
<4> StartThread Detected : 0
<5> StartThread Detected : 0
<6> StartThread Detected : 0
<7> StartThread Detected : 0
<8> StartThread Detected : 0
<1> setup connection...
<1> odin mode.. check plcatform verification.
<1> VerifyPlatform:V0, P0,R0
<1> START!!!
<1> set download environment.
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> amss download..
<1> 1/5 Finished.
<1> boot.img download..
<1> 2/5 Finished.
<1> recovery.img download..
<1> 3/5 Finished.
<1> system.rfs download..
<1> 4/5 Finished.
<1> csc.rfs download..
<1> 5/5 Finished.
<1> reset pda..
<0> Started Timer
<1> Close serial port and wait until rebooting.
<1> PASS!!!
<0> Destroy instant..
<0> Killed timer

Ha ez kész a home gombal újra indul a teló, bekapcsol kiírja a "samsung" feliratot és nem megy továb... :W :W :W download mode elő jön, aki tud az segítsen kérem...

(#25759) daniele válasza daniele (#25758) üzenetére


daniele
aktív tag

Sikerült egy másik romot feltennem, nem One Packet-eset. :K :R

(#25760) fuximaxi válasza daniele (#25759) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Ilyenkor újra rakja a partíciós táblát, amit az egy fájlosból nem csinál meg.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#25761) spurika válasza kaller1 (#25756) üzenetére


spurika
senior tag

Hali.
Mivel nem ismerem a win mobile 6.5 op rendszert kérdezném hogy lehet e magyar nyelvet tenni egy Asus P300-ra?
Valamint érdekelne a véleményed(tek) ha valakinek van bármi tapasztalata vele kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#25762) salgocomp válasza spurika (#25761) üzenetére


salgocomp
senior tag

WM 6.5 nekem egy Glofish PDA-n volt. Engem személy szerint nagyon ki tudott néha készíteni. Lehet csak hozzá kellett volna szokni, de én azt nem vártam meg. :)

(#25763) cantus


cantus
tag

sziasztok!

Van itt olyan, akinek 4 simes mobilja van? Nekem nagyon praktikus lenne, de eddig még nem mertem venni, mert félek, hogy hulladék a minősége. Teszteket ilyen készülékről még alapos kutakodás után sem találtam. Nem érdekel se a kamera, se a wifi, de még a tv sem. Csak ez a 4 sim fogott meg. Aki már nyomkodott ilyet, vagy használt írjon kérem. Mindenféle vélemény érdekel.

(#25764) spurika válasza salgocomp (#25762) üzenetére


spurika
senior tag

Van egy régebbi notebook-om.Arra cserélnék el.Eladni ezt úgy sem lehet csak nem is magyar azért kérdezem meg hogyan működik.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#25765) zho-lee


zho-lee
addikt

Köszönöm a segítségeket!!!
:R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#25766) salgocomp válasza spurika (#25764) üzenetére


salgocomp
senior tag

A nyelvvel gond nem lesz szerintem, mert alapvető funkciók vannak benne angolul, ami szerintem teljesen megérthető. Igazából nekem csak a sebességgel volt gondom, bár ez is csak készülékfüggő. Mindig csak azt tudom mondani, hogy megszokás kérdése az egész. Ha nyitott vagy új dolgokra, akkor miért ne ?! :D

(#25767) sgsm válasza cantus (#25763) üzenetére


sgsm
tag

Lehet nem fogsz örülni annak amit írok,de felejtsd el őket.kínai sz@rok mindegyik.Olyan megoldások vannak a telefonok belsejében(kínaiaknak) hogy hajam égnek állt !A forrasztások azok pillanatpákával vannak megoldva,nem ismerik a csatlakozókat,minden forrasztott de olyan minőségben amit kb,10 évesen tudtam :D.Silány minőség belül.Nme véletlenül kerülnek 10e alatt ha egyből onnan hozod és benne van tv meg társai.
Egy barátom hozza őket egyből kintről,az arány 10 eladott telefon 3-4 db, 1 hét alatt vissza valami hibával.Érintők feljönnek, kezelhetetlen, vakarod a touch-ot mint egy macskát amíg sikerül belépni valahova.

(#25768) kiskeke94


kiskeke94
tag

Valaki tudna erre valamit?:R

kiskeke94 felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi HardverApró fórumon.

(#25769) kaller1 válasza sgsm (#25767) üzenetére


kaller1
veterán

kínai sz@rok mindegyik

Nem szerencsés általánosítani, de szerintem ne menjünk ebbe bele, mert átmegy a topik offtopikba. :U

.::> <::.

(#25770) tomsics válasza kaller1 (#25769) üzenetére


tomsics
senior tag

Nem szerencsés általánosítani de nem ám.Láttam már én is 1-2 olyat aminél azt mondtam,hogy hmm ez simán vállalható sőt.Én ennyire nem írnám le őket.

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#25771) spurika válasza tomsics (#25770) üzenetére


spurika
senior tag

Nekem meg olyan idióta a hugom hogy vásárolt egy ilyen semmire való sz@rt.Tudod mi lett a sorsa?Hiszed vagy sem szét tapostam. :DDD
Ebay-en keresztűl vásárolta 19990 ért,3 hónapot bírt ki.Miután be gyaláztam neki adtam a Nokia C7 esem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#25772) sgsm válasza kaller1 (#25769) üzenetére


sgsm
tag

Ha majd találkozok egy ......írom EGY olyan típussal amiben a touch minimum úgy üzemel mint pl,vegyünk egy egyszerű modelt samsung corby , akkor rendben nem fogok általánosítani.DE volt a kezem között nagyon sok típus hidd el már másfél éve volt kezeimben HTC hero klón,beépített projektoros és mesélhetnék még,de silány volt mindegyik.
Ez egy vélemény vagy megfogadja vki vagy nem ,majd ráér megtaposni ha elkezdi használni :D
Személy szerint szervizes szemmel, egy forintot nem érnek .Elavult technika benne,olyan ic-k amiket a nokia használt kb 1996-1998 ban.(nem smd technológia),modern köntösbe .

És nem említettem még azt hogy típusazonos modellen belül készült 4-5 féle lcd-vel ! .....és még sorolhatnám.LCD forrasztva ? 2012-ben? .....ehh.,mondom nokia 2110 színt :D ott volt forrasztva .

[ Szerkesztve ]

(#25773) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Van egy régi K800i-m, jó sok évig hűen szolgált, aztán jöttek az okosok, és elment a szekrénybe pihenni. Egy-két zúzósabb alakalomra elővettem(parti-hét, fesztivál, stb), és lőttem a képeket. Minden szép és jó volt, de egyszer, mikor vettem elő pár hét/hónap után megint, akkor nem kapcsolt be. Néztem benne másik, jó akksit, semmi, dugtam gépre, semmi. Mi történhetett vele? Nagyon szeretném újra életben látni, sok közös élményünk van.

Előre is köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25774) szentkuti11 válasza hoffman_ (#25773) üzenetére


szentkuti11
addikt

Hello!

Töltőre dugva semmit nem csinál?

(#25775) hoffman_ válasza szentkuti11 (#25774) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Töltőn se csinál semmit sajna. Bármit dugok be neki, vagy nyomkodok, meg se mukkan.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25776) szentkuti11 válasza hoffman_ (#25775) üzenetére


szentkuti11
addikt

Vizet, vagy bármilyen erősebb fizikai behatást biztos nem kapott?

(#25777) hoffman_ válasza szentkuti11 (#25776) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hacsak öcsém nem sunnyogja el, hogy valamit művelt vele, akkor nem. Illetve az évek során tőlem kapott mindent, de a szekrényes pályafutása óta biztosan nem.

Azon gondolkodom, hogy egy parti-mobil kelleni fog úgy is, 5-8 ezerért egy csomó hulladék van - vagy használt K800i. Ha egy telefonoshoz elviszem, a működőt és az enyémet, akkor vajon meg tudja buherálni az enyém a másikból?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25778) szentkuti11 válasza hoffman_ (#25777) üzenetére


szentkuti11
addikt

Hát, ha nem történt vele semmi és az akksi sem problémás, akkor valósznűleg az alaplapod ment el, amit meg át lehet tenni egy másikból, csak ugye az már nem ugyanaz a telefon.

(#25779) hoffman_ válasza szentkuti11 (#25778) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ettől féltem, tehát az alaplapcsere magával vonja minden rajta lévő dolog elvesztését. Ez nem jó :(

Azért köszönöm a segítséget.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25780) BiGGster


BiGGster
csendes tag

Hello!
A T-mobilenál várható új készülékek érkezése vagy a mostaniak közül választhatok nyugodtan?

(#25781) spurika válasza BiGGster (#25780) üzenetére


spurika
senior tag

Nagyon sok új készülékre egyenlőre ne számíts.Habár nem írtad milyen tipus érdekelne.Egy biztos Nokia tipusoknál nem lesz változás egy darabig az biztos.Megjött a Lumia 710 és 800.Az N8 at kivonta,és lassan megy a C7 is,1-2 hónapon belül.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#25782) BiGGster válasza spurika (#25781) üzenetére


BiGGster
csendes tag

Engem új androidos készülékek érdekelnek. Láttam itt nemrég egy Alcateles tesztet pl. az érdekelne.

(#25783) spurika válasza BiGGster (#25782) üzenetére


spurika
senior tag

Azokról nincs infóm sajnos :(

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#25784) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Üdv,

Mobilon szeretnék rádiót hallgatni, de olyat, ami nem található meg a "körzetben". Pontosabban nincs po. rendszer a telefonon (K800i oldˇschool) és a Rise FM honlapjáról lehet letölteni egy 64bájtos m3u fájlt. De ha felrakom a telóra, az egyebekbe rakja és nem tudok vele mit kezdeni. Ötletek?
Remélem nem csak Androidon lehet, meg hasonló miegymásokon... :(((

Előre is köszönöm :R

gölmétcsül ©

(#25785) kaller1 válasza Ricardo128 (#25784) üzenetére


kaller1
veterán

Felejtős. Ha ilyen igényed van, vegyél okostelefont + egy jókora netcsomagot mellé.

.::> <::.

(#25786) kiskeke94


kiskeke94
tag

Sziasztok,

Valaki tudna segíteni PÜ-ben hogy hogyan kell szignozni egy telefont?Van egy Sony Vivaz-om és semmilyen játékot nem enged telepiteni mert tanusitvány hibát ír ki!!Esetleg más ötletet is meghallgatok a szignozáson kivűl!:R

kiskeke94 felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi HardverApró fórumon.

(#25787) salgocomp


salgocomp
senior tag

Üdvözletem az uraknak/hölgyeknek.

Adott egy Nokia 700-as telefon, és a gyári GPS szoftvere enyhén mondva nem nyerte el a tetszésemet. Valaki tudna nekem ajánlani egy GPS szoftvert ami működik rendesen ? Symbian Belle OS-re kéne. Előre is köszönöm.

(#25788) spurika válasza salgocomp (#25787) üzenetére


spurika
senior tag

Szia.Mi a gond a gyári Nokia Maps szoftverrel?Én még Németországban is használni szoktam,minden gond nélkűl.

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#25789) salgocomp


salgocomp
senior tag

Őszintén szólva, még csak itthon a szobába próbáltam ki, egy helyben álltam, és szerinte 10 km/h-val mentem, és ugráltam az utcák között. Lehet, hogy menet közben teljesen más, de iGO-hoz vagyok szokva, tehát annak örülnék a legjobban.

(#25790) kiskeke94 válasza salgocomp (#25787) üzenetére


kiskeke94
tag

hello
Sygic-et próbáltad már? [moderálva! - kaller1, no warez, pls!]

Erre valaki egy választ?

[ Módosította: kaller1 ]

kiskeke94 felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi HardverApró fórumon.

(#25791) salgocomp válasza kiskeke94 (#25790) üzenetére


salgocomp
senior tag

Szia. Ha nem tudok iGO-t szerezni, akkor kipróbálom, köszi.

(#25792) spurika válasza salgocomp (#25789) üzenetére


spurika
senior tag

Természetesen nem hasonlítható össze az IGO 8.Viszont ha azt vesszük figyelembe hogy egy ingyenes szoftver amit 2 havonta frissítenek,nos akkor nem is olyan rossz.Mondhatom hogy házszám pontos.Frissítsd rendszeresen a térképek mappát illetve a hang utasításokat.

Nem létezik IGO Symbianra.

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#25793) kaller1 válasza salgocomp (#25791) üzenetére


kaller1
veterán

iGO nincs symbianra.

.::> <::.

(#25794) tomsics válasza spurika (#25792) üzenetére


tomsics
senior tag

En anno a nokiáimon Garmint használtam.Bárhova elmertem vele indulni.Nekem az volt a kedvencem.Mondjuk nem tudom az újabbakra van-e.

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#25795) spurika válasza tomsics (#25794) üzenetére


spurika
senior tag

N95 ön nekem is az volt fent.Viszont már csak hivatalos verzióval működik csak sajna.A többivel már semmire nem mész.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#25796) tomsics válasza spurika (#25795) üzenetére


tomsics
senior tag

Aha ezt nem tudtam.Annyira nem követem már a Nokiákat,mondjuk a maps-ról eddig nem sok negítvumot hallotam/olvastam.

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#25797) salgocomp


salgocomp
senior tag

Lehet nekem is csak menet közben kéne kipróbálni a mapsot, és semmi baj nem lenne. :D Főleg így hogy nincs iGO... :/

(#25798) LESLIE1975


LESLIE1975
csendes tag

Sziasztok! Van egy samsung s5620-as telefonom és állandóan bejön rajta a számítógépes kapcsolat jel és táblázat pedig nincs is rádugva az adatkábel,ha a töltöt rárakom akkor eltünik de ahogy leveszem újra visszajön. M I LEHET A PROBLÉMA? Szoftvert már frissitettem de ugyanazt csínálja. Ha valaki tud légyszi segítsen. Előre is köszi.

(#25799) fuximaxi válasza salgocomp (#25797) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Azért a szoba közepén ne várj csodát, főleg ha net esetleg nélkül próbálod.

LESLIE1975: A leírtak alapján a csatlakozóval nincs rendben valami. Ha garis, akkor vidd vissza, cseréljék ki a csatlakozót.

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#25800) Sztbeni


Sztbeni
őstag

ha az ovi store-ból letöltök pénzes dolgot, azt hogy lehet fizetni?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.