Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13551) errerr


errerr
tag

Sziasztok!
Történt valami, amit nem értek....
Van egy Nokia 6300 típusú készülékem. Kicseréltem rajta a burkolatot, azóta, ha bedugom a töltőt, azt írja ki, hogy "a töltő nem támogatott" és nem is tölti... :F
Ez mitől lehet? Megszoftvereltem, de a probléma nem múlt el....
Valakinek valami ötlet?
Köszönöm előre is :R

(#13552) Quasi_modo válasza errerr (#13551) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Elmozdulhatott a töltő csatlakozója az alaplapon.
Esetleg.

[ Szerkesztve ]

valami

(#13553) errerr válasza Quasi_modo (#13552) üzenetére


errerr
tag

Sajnos nem....:(
Szétszedtem, mindent megpróbáltam, az összes csatlakozó rendesen érintkezik...de sajnos semmi sem segít...nem értem.
Előtte semmi ilyen gond nem volt.

(#13554) ragazzo válasza errerr (#13551) üzenetére


ragazzo
őstag

Elég érdekes a dolog, főleg hogy ugyanazt a töltőt használod. Én megejtenék egy telefont a Nokia ügyfélszolgálatának hétfőn.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#13555) errerr válasza ragazzo (#13554) üzenetére


errerr
tag

Csak sajnos nem garis már...így talán nem ér annyit az egész..
De egyszerűen nem értem.
Ugyanaz a telefon, ugyanazzal a töltővel (másikkal is próbáltam már) és most mégis ezt írja ki bármit csinálok vele...

(#13556) total90


total90
veterán

Hi!

Karácsony tájékán tervezek venni egy Samsung Innov8-at. Vagy is még nem biztos, hogy ezt, de nagyon valószínű. A kérdésem az lenne, hogy igaz-e az, hogy ezen sok olyan Symbian-os program nem fut, ami a Symbian-os Nokiákon. Az én felfogásom szerint ha ugyanaz az op. rendszer, akkor nem szabadna ilyen problémának fellépni. Itt viszont most nem tudom, igaz lehet? Ha valóban lenne ilyen baki, akkor mennyire lehet jó alternatíva egy Nokia N79? Ami nekem fontos, hogy Symbian-os legyen és használható képet csináljon.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#13557) rep3at válasza total90 (#13556) üzenetére


rep3at
őstag

Érdemben nem tudok válaszolni, azt viszont tudom hogy ez a készülék nagyon szép képeket csinál.

Forward thinking. كرر

(#13558) total90 válasza rep3at (#13557) üzenetére


total90
veterán

Azt tudom, hogy a Samu elég jó képeket lő, azért is szemezek vele... csak aggaszt ez a Symbian mizéria. Mert ha valóban igaz, hogy korlátozott, akkor nem veszem meg.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#13559) egegidaniel válasza Coyote2000 (#13542) üzenetére


egegidaniel
csendes tag

és ha egy symbianos telóba rakom be a kártyát ugyis kiadja a jelszót?

(#13560) rep3at válasza egegidaniel (#13559) üzenetére


rep3at
őstag

Velem történt olyan hogy egy kártya le volt védve, betettem egy E51be és gond nélkül leformázta nekem.

Forward thinking. كرر

(#13561) Putyin90


Putyin90
senior tag

Helo!

Érdeklődnék, hogy az LG KP502 mennyivel másabb az LG KP500-nál?

Nekem úgytúnik semmivel, de lehet, hogy tévedek.

(#13562) sekli válasza Putyin90 (#13561) üzenetére


sekli
addikt

máshogy néz ki: [link]

(#13563) rep3at válasza Putyin90 (#13561) üzenetére


rep3at
őstag

Csak a külsejükben van különbség. Szerintem a KP500 sem olyan vészesen lassú mondjuk..

Forward thinking. كرر

(#13564) pee13


pee13
senior tag

Üdv Uraim!
Van nekem egy Nokia N70, pár hónapja vettem bele mobilboltból eredeti(?) BL-5C akksit.
Kötöttünk anyámmal két előfizetést X szolgáltatónál, és 990ft-ért utánunk vágtak két Nok 2700-t. Nos a 2700-ben is BL5C van, és mivel az N70em jó esetben 2-2,5 napig bírja, úgy, hogy alig beszélek róla, gondoltam kipróbálom a tuti eredeti, vatta új akksival.. Hát beletettem, akkor 3 vonást jelzett rá, majdnem két napja megy vele, most tettem fel a töltőre. Egy csomó sms-t küldtem, pár perc beszéd, és vagy 20 fotó és 1 videó keletkezett, meg 1 óra flac hallgatás.. Az a 2700 amivel cseréltem az akksit, a frissen töltött akksit mostanában fogja lezabálni, talán 3 fotó készült vele eddig, aztán semmi. De már csak 1 vonást jelez. A másik 2700, amiben a gyári akksi van, az már 3 napja megy, az előbb sikerült kigyilkolni az akksit intenzív zenehallgatással. Az amelyikben a kétséges eredetű akksi van, most írta ki, hogy alacsony a feszültség..

Tehát: Az az akksi amit vettem az n70-hez régebben, hamisítvány lehet? Érdemes bevinni egy nokia boltba?

Rakok fel pár képet is, hátha valaki kiszúr rajta valamit..


Alsó a kétséges eredetű akksi, felül az új.

Ötletek? :(

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#13565) Quasi_modo válasza total90 (#13558) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

csak aggaszt ez a Symbian mizéria. Mert ha valóban igaz, hogy korlátozott, akkor nem veszem meg.
Be kellene nézned az Innov8 topicba.
Ismereteim szerint tényleg elég sok a kompatibilitási probléma, de legjobban ott tudják.

valami

(#13566) sekli válasza pee13 (#13564) üzenetére


sekli
addikt

ez hátha segít, egyébként régen lehetett valahogy ellenőrizni a számot, hogy eredeti-e, nem tudom, hogy ez működik-e még.

(#13567) stormbreaker válasza Yahoo (#13515) üzenetére


stormbreaker
csendes tag

Ezt gondolom használtan vetted. A fólia bizonyos szempontból a billentyűk működésének egyik fontos feltétele. Én is jártam így. Fóliát kellett rajta cseréltetnem 3000ft-ért...

(#13568) pee13 válasza sekli (#13566) üzenetére


pee13
senior tag

Ezer hála! Ezek szerint az enyém hamis :O Csak jobb oldalról nézve látszik rajta a nokia logó oldalán a két pont, és az original enhancements felirat se látszik a logó fölött! :O :O

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#13569) stormbreaker válasza pee13 (#13564) üzenetére


stormbreaker
csendes tag

Szia!

Nem biztos, hogy hamisítás áldozatául estél. Az akksit -természetüknél fogva- vesztenek kapacitásukból az idő előrehaladtával. Elképzelhető, sőt valószínű, hogy "csupán" ez a probléma. Ha ha ez aggaszt, van egy srác itt, aki 100%osan eredeti akksit árul mindenféle nokiába, nagyon olcsón (1500-2500ft) :)

(#13570) stormbreaker válasza stormbreaker (#13569) üzenetére


stormbreaker
csendes tag

Jujj :(

(#13571) RidDiCh


RidDiCh
tag

sziasztok, nekem egy Motorola V3 tipusú készülékem van és az a hibája , hogy nem tudok rá mp3-at rakni , mert azt írja ki a teló, hogy sérült a file, vagy hibás és nem rakja rá. a bitráta az 64kbps. amellett törölni sem tudok mp3-at róla :F , mi lehet a hiba ?

(#13572) stormbreaker válasza RidDiCh (#13571) üzenetére


stormbreaker
csendes tag

Valami gubanc van a telefonod szoftverében. Első lépésként próbáld meg resetelni, ha az nem segít (ez sanszos) akkor sw csere.

(#13573) rep3at válasza RidDiCh (#13571) üzenetére


rep3at
őstag

modmymoto.com-on megtalálod rá a legfrissebb fw-t.

Forward thinking. كرر

(#13574) pee13 válasza stormbreaker (#13569) üzenetére


pee13
senior tag

Az akksi kb. 4 hónapos, vásárláskor is kb ennyi ideig bírta.. Elkönyveltem annak, hogy sokat eszik az n70, de ovlasva a mobilarénás tesztet, és főleg amikor beleraktam a 100% eredti akksi, és kevesebb mint feles töltéssel ment majdnem annyit mint a másik.. :(

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#13575) rep3at válasza pee13 (#13574) üzenetére


rep3at
őstag

Hol vetted a kétséges akksit?

Forward thinking. كرر

(#13576) pee13 válasza rep3at (#13575) üzenetére


pee13
senior tag

A Móricz körtéren egy mobilboltban..
sz: Ráadásul 3k volt.

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#13577) stormbreaker válasza pee13 (#13576) üzenetére


stormbreaker
csendes tag

Az érdekes :S

(#13578) rep3at válasza stormbreaker (#13577) üzenetére


rep3at
őstag

Akkor lehet hogy ők sem tudták..

Forward thinking. كرر

(#13579) pee13 válasza rep3at (#13578) üzenetére


pee13
senior tag

Vagy pontosan tudták, és rohadékok..
Amúgy a csomagolása is teljesen nokiás volt, és a hologram is első ránézésre..
Holnap bemegyek egy nokia márkaboltba, ha ott megmondják a frankót, akkor irány az üzlet. Nincs meg a számlám, illetve lehet, hogy a nyaralóban van, ez az egy baj.. :W

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#13580) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Segítség kellene, van egy nokia 6303 classic telefonom( symbian s40), és szuksegem lenne egy programra amivel be tudok állitani egyszerre több ébresztést is.
Köszi
Gergő

(#13581) meroly válasza Gergőke88 (#13580) üzenetére


meroly
veterán

A telefonod nem symbianos. És szerintem ezt csak naptárjegyzettel tudod megoldani. Egyszerre csak egy ébresztést lehet beállítani, viszont az az egy tud ismétlődni a hét megadott napjain.

Impossible is nothing

(#13582) Gergőke88 válasza meroly (#13581) üzenetére


Gergőke88
addikt

Köszi, igy megoldodik a dolog.

(#13583) Mulderpapa válasza pee13 (#13579) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Rengeteg hamisitvány van sajnos Nokia akksikból.
Esetleg még az érintkezőknél hasonlitsd össze a kettőt.

Nekem egy hamisitott BL-5F akkum volt régebben, ami szintén egy napot birt jobb esetben.
Ott a csatlakozóknál volt egy nagyon minimális eltérés, ráadásul az eredeti "made in china" volt, a hamis pedig "made in hungary".

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#13584) RidDiCh


RidDiCh
tag

sziasztok. Hogy tudom resetelni a motorola V3-at ?

(#13585) meroly válasza Mulderpapa (#13583) üzenetére


meroly
veterán

A ragasztáson is látszik, hogy eredeti-e. Meg az eredetin van hologramm (az újabbakon). De itt lehet ellenőrizni az eredetiséget.

Impossible is nothing

(#13586) eziskamu


eziskamu
addikt

Megint egy értelmes kérdéssel szaporítom a hsz-eim számát és tarkítom ezt a Topic-ot. ;]
Lehet kapni olyan festéket amivel a mobilok és az mp3 lejátszók fémszínű műanyag gombjairól (főleg a szélükről) lepattogzott (vastag) festékréteget lehet javítani?
Új gombsor nem jöhet számításba, mert nincs.
Olyan kellene (vagy hasonló, mert a Nokia ugyse adna kis flakonban nekem, a másik cég meg már nem is létezik :) ) , mint ami pl a Nokia N70-es joypadjának (menüvezérlő gombjának vagy mi a neve) a szélein is van.

[ Szerkesztve ]

(#13587) stormbreaker válasza eziskamu (#13586) üzenetére


stormbreaker
csendes tag

Szia! Én is akartam már ilyen megoldást keresni, de nem sokra jutottam. Próbáld meg kikeverni a megfelelő színt :)

(#13588) eziskamu válasza stormbreaker (#13587) üzenetére


eziskamu
addikt

Csak az a baj. hogy nkem olyan kell ami már tükröződik, annyira sima és fémszínű. Vagy esetleg a folyékony ezüst amit nyáklapok javításánál használnak, ide is jó lenne?

(#13589) pee13


pee13
senior tag

Egy mobilboltban, amiben megbízok, azt mondta az eladó, hogy nem meri biztosra mondani,d e szerinte hamis.. Elvittem nokia boltba, ugyanez a műsor, megmondtam hol vettem, azonnal rávágta, hogy hamis.. Az üzletben meg számla híján elhajtottak, de utána fogok nézni..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#13590) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van valamilyen telefon amire van szövegszerkesztő magyar szinoníma szótárral? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13591) pee13 válasza zoltanz (#13590) üzenetére


pee13
senior tag

Gondolom az újabb symbianokra akármi van..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#13592) keratom


keratom
tag

Halihó mindenki!

Létezik, hogy a sanyieriksszon w302- re nem lehet átküldeni a teljes telefonkönyvemet? :F
Szépen átküldi a wholephonebook.vcf file-t a v630-ról a w302-re, de csak az első telefonszám látható a telefonkönyvben. :((
Lehetséges, hogy nem támogatja a teljes telefonkönyv átküldését?
Ezek visszafelé fejlődnek? Ez azért annyira nem belépőszintű telefon, hogy egy ilyen kényelmi funkciót ne tudjon.

(#13593) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha külföldről veszek mobilt (Nokia) akkor arra itthon tudnak nekem magyar nyelvet rakni, és tudom minden gond nélkül használni az itthoni hálózaton? USA-ban láttam jó áron, és van egy ismerősöm, aki megy ki...

Köszi: Gábor

(#13594) zoltanz válasza pee13 (#13591) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én köre néztem, de semmit nem találtam a témában. Tudnál segíteni hol keresem?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13595) KennyONE


KennyONE
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.Van egy telóm(LG Shine T-mobile-os) a barátunknak tönkrement a telefonja és odaadtuk neki és én vettem egy másikat,ő Pannonos szóval ki kellett kódoltatni,1 év használat után visszaadta mert vett egy másikat és ugye még mindig független.Én már legalább 5 éve T-mobile-os vagyok és most is az vagyok és az is leszek egy ideig.De a telefonnak most jönnek ki a bajai és ugye elméletileg a függetlenítés gari vesztéssel jár!De ha a szervizelésnél szépen elsunnyogom és nem mondom hogy kártyafüggetlen akkor szerintetek észreveszik??

Szóljatok ha érthetetlen! :B

(#13596) k850 válasza keratom (#13592) üzenetére


k850
addikt

Cső keratom! A V630 telefonkönyvéről készíts egy biztonsági mentést (Bakup.vcf) a memória kártyára. Telefonkönyv: -lehetőség-egyebek-speciális-bizt.mentés kártyára. Ezt a vcf fájlt a memóriakártyán a system nevű mappában a PIM almappában fogod megtalálni. PC-vel átmásolod a W302-as memóriakártya hasonló szerkezetű könyvtárban. Beteszed a karit a telóba és a telefonkönyv funkcióban van olyan megoldás, hogy visszaállítás m.kártyáról. Ha van igazság, akkor beolvassa a telefonszámokat a készülék. Én így szoktam csinálni a Sony Ericsson telefonjaimmal, nálam eddig működött a dolog, egyébként a m.kártya system mappában lehet megtalálni az SMS, MMS, emaileket is, ha oda vannak irányítva. :K

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#13597) pee13 válasza stormbreaker (#13569) üzenetére


pee13
senior tag

Tudsz mutatni egy hirdetést, hogy hol vannak ezek a tuti eredeti akksik olcsón? Nokia boltban én 8400-ért láttam bl-5c-t, hát majdnem a fele a telefon értékének..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#13598) pee13 válasza zoltanz (#13594) üzenetére


pee13
senior tag

Szerintem nokiaprogramok.hu Nekem is onnan van minden..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#13599) primo18


primo18
csendes tag

valakinek vmi tippje h hogyan tudnám kitörölni a netes elözményeket e61-röl?hiába cache ürités,cookiek törölve ugyanugy megmaradnak.van vmi progi ami letöröl minden szart a telóról?v olyan amivel betudok menni a telo rejtett mappáiba is és onnan kitörölni?pls fontos lenne...

(#13600) pee13 válasza primo18 (#13599) üzenetére


pee13
senior tag

Gyári beállítások visszaállítása? :))

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.