Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Kicsit nagydarab, de terepen mászkálóknak jó lehet.

B.Cs.

(#2) _greg_


_greg_
csendes tag

Mint ahogy a korábbi modelleknél ennél is van megoldás a gpx kinyerésére. Strava szinkronizálás után letölthet a strava webes felületéről. :)

(#3) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Ezt az órát is elengedtem az Amoled kijelzőnél... :D
Egyébként nem rossz kicsit butítva van egy stratoshoz képest és sokkal csúnyább is és nyilván nem ér 60e-t, de jah nem rossz... :D

(#4) S@c@


S@c@
őstag

Ez az ora is megmeri az asztal pulzusat? :B

(#5) eennyi válasza INGJOKE (#3) üzenetére


eennyi
csendes tag

Mi a baj az amoled kijelzővel? Nekem Chroma kijelzős órám van (fenix 3) és nem a legszebb a képe. Sötétben a saját világításával meg kifejezetten ronda.

(#6) HKorn válasza INGJOKE (#3) üzenetére


HKorn
addikt

Nem AMOLED kijelző-re ott van a Stratos 3, nekem is az kellene csak AMOLED kijelzővel :D

Run&Ride

(#7) pzske


pzske
aktív tag

Köszi a tesztet megerősített, hogy kell egy ilyen. Remélem a héten megjön.

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#8) atike


atike
nagyúr

Számomra ez túl bumfordi... De attól még nem rossz, sőt.

(#9) caledonia


caledonia
csendes tag

A stratos 3-ról lesz valamikor teszt?

(#10) ( V ) válasza S@c@ (#4) üzenetére


( V )
veterán

LOL :DDD A review szerint nem :N [link]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#11) #76500480


#76500480
törölt tag

Mennyire pontos a pulzusmérés? Karc lett rajta?

Hivatalos oldalon különben fent van, hogy a Sony polcáról emelték le a GPS chipet(2019es Garminok is). Stratos 3 sötét nehezen leolvasható kijelzőjére sokan panaszkodnak.

[ Szerkesztve ]

(#12) taptaq


taptaq
aktív tag

Részemről nagyon bejövős ez az óra. A robusztus külső és a kijelző nálam pirospont.

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#13) ncc1701 válasza taptaq (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem is tetszik, de ennyit nem adok egy kütyüért.

(#14) vanye válasza ncc1701 (#13) üzenetére


vanye
senior tag

Ha már G-Shock- és outdoor-párhuzam: egy Garmin Instinctet ma már 200 dollár/ojró körül be lehet húzni külföldön, ami azért sokkal komolyabb cucc ennél az óránál. Persze, az Instict kijelzője gyönyörű helyett "csak" funkcionális (eleve monokróm a cucc), ugyanakkor mind az óra saját szoftvere, mind a Garmin Connect köröket ver az Amazfit megoldásaira. (Akármennyi előre definiált gyorsválaszt be lehet állítani pl. a beérkező üzenetek esetében, ami az Amazfit "read-only"-hozzáállásánál fényévekkel elegánsabb.)

Stern des Südens!

(#15) taptaq válasza ncc1701 (#13) üzenetére


taptaq
aktív tag

Itthonról természetesen nem éri megvenni. De Kínából baráti áron lehet beszerezni.

[ Szerkesztve ]

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#16) arn válasza vanye (#14) üzenetére


arn
félisten

es az nem olyan bughalmaz, mint a garmin edge orak?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) ncc1701 válasza taptaq (#15) üzenetére


ncc1701
veterán

Ebayen néztem, ott drágább, mint itthon, nem is értem. Mert mondjuk 45 ezret megérne nekem, de 60-at nem adok érte. Valami kellene, mert tekerek évi 3000km-t, plusz heti 4x gyúrok, jó lenne látni a pulzust, stb. Csak skót vagyok ennyit kiadni érte. És van egy gyanúm, h ez is olyan lesz, mint a teló, h 2-3 évente cserélheti az ember.

(#18) HKorn válasza ncc1701 (#17) üzenetére


HKorn
addikt

Miért nem veszel akkor egy Stratost, vagy ha mindenképp Amoled kell olcsón, ott van a Verge, ha meg elegánsabb kinézet és amoled, akkor meg GTR.

Run&Ride

(#19) INGJOKE válasza #76500480 (#11) üzenetére


INGJOKE
veterán

Sötét kijelző? Mire gondolsz, hogy alapból megvilágítás nélkül lehet olvasni? Mikor meg nem akkor ott a háttérvilágítás amit több szinten tudsz állítani.
A pace annyival volt jobb hogy volt benne fénymérő, de ez miatt elveszett a kijelző egy része. Ezen lehet vitatkozni, hogy jó-e vagy sem, de ez az eddig legjobb transreflektív kijelző. Én csak ajánlani tudom.

Hkorn

Igen már 11.11-es akcióba meg is vettem. 5 nap alatt meg is jött és azóta is megelégedéssel használom, mindig jó ilyen tesztet olvasni, mert megerősít, hogy jól döntöttem :D

(#20) TCSZ válasza ncc1701 (#17) üzenetére


TCSZ
senior tag

Igen. Én is ettől félek. Jöha lesz 2 éves szoftver támogatás. Még az akksi is meddig fogja bírni? Szerintem is 2-3 évente cserélni kell öket.. :(
Amúgy jó lenne nekem ez az óra.
Mindenkitől kérdezem: Melyik a fizikailag leg jobban ellenálló kijelző fajta?

[ Szerkesztve ]

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#21) vanye válasza arn (#16) üzenetére


vanye
senior tag

Nekem eddig csak a Garmin karórás vonalához volt szerencsém, és ott is csak leginkább az Instincthez. Korábban volt Pace-em, s mivel a Huami saját szoftvere kb. mindenütt ugyanúgy néz ki, ugyanolyan logika mentén épül fel, ha egyszer láttad, mindent láttál. Google Naptárral való szinkronizáció pl. nincs ott, holott a Garminnál valamiért ez megy. Aztán az Instinct percre pontosan megjeleníti a napfelkelte és a napnyugta időpontját; ez is olyan fícsör, amit a Pace (bár azt is túrázás miatt vettem anno) hírből sem ismert, holott kurv@ hasznos dologról van szó.
Meg amit írtam korábban: azzal, hogy az előre eltárolt "igen", "nem", "okés" stb. válaszlehetőségeket kiválasztva csak az órát használva érdemben lehet válaszolni bizonyos kérdésekre, nekem önmagában megérte a váltást. Én buggal se nagyon találkoztam eleddig (másfél hónapja használom az órát), nemhogy bughalmazzal.

Stern des Südens!

(#22) Memmaao válasza vanye (#14) üzenetére


Memmaao
addikt

My name is Bond, James... Dean.

(#23) Stabi83


Stabi83
senior tag

Keresem az órám utódját ( TicWatch Pro ) de ebben sem találtam meg úgy érzem. Amúgy nem rossz ha egy kicsit esik az ára akkor tényleg jó vétel is lehet belőle.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#24) HKorn válasza vanye (#21) üzenetére


HKorn
addikt

Nem tudom, nekem GTR-em van és mennek a Google naptáros értesítések, mi több még a napfelkelte, napnyugtát is mutatja.

Run&Ride

(#25) ( V ) válasza HKorn (#24) üzenetére


( V )
veterán

fordítok: egyszer volt egy amazfit órája (4 éves modell) és azóta kipróbálás nélkül minden amazfit órát ismer és zsigerből tudja hogy eredendően sz@rok a Garmin többször annyiba kerülő óráihoz képest ;)

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#26) Parallaxis válasza HKorn (#24) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem tudom, nekem GTR-em van és mennek a Google naptáros értesítések

Csak az értesítések jelennek meg az adott időben, a naptárat nem tudod megnézni még bejegyzések nélkül sem.

(#27) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Egeszen tetszetos ez a darab… csak korbe kellene jarnom rendesen a temat, mivel en most szeretnek beruhazni egy smartwatchra… elso lenne ha nem szamitjuk az MI Band 3at :P
Van olyan oldal, amit kifejezetten ajanlanatok tesztekre es ossze lehet hasonlitani a funkciokat? Van aktualis bestbuy model? Szivesen irnek mi a fontos nekem, de nem akarom tele offolni ezt a csatornat.
Koszi!

(#28) vanye válasza HKorn (#24) üzenetére


vanye
senior tag

Nna, örömteli, hogy sikerült idáig eljutni a Bip, a Pace, a Stratos, a Verge, valamint egy rakat Lite-utónevű óra után.

( V ):
Hogy miért "eredendően szar" egy Pace egy "Garmin többször annyiba kerülő óráihoz képest"? Menj el túrázni a Pace-szel, kövess egy előre feltöltött tracket, és próbálj meg nem üvölteni akkor, amikor az óra majd huszadszor indul újra for some reason... Soha többé olcsó kínai szar, túrázás alatt nekem pont nem idegbajra van szükségem. :U

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#29) ( V ) válasza vanye (#28) üzenetére


( V )
veterán

De a cikk nem a Paceről szól hanem a T-Rexről... :U

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#30) vanye válasza ( V ) (#29) üzenetére


vanye
senior tag

Valóban. Szóval csak annyi, hogy én a jelenleg 60 dollárral/euróval többe kerülő Instinctet is megemlítettem volna mint alternatívát, hiszen mégiscsak ugyanarról a rugged outdoor watchról van szó mint kategóriáról, mint a T-Rex esetében.
Innen nézve a T-Rex érdekes hibrid, meggyőződésem ugyanis, hogy egy ilyen típusú órán semmi keresnivalója az érintőképernyőnek.

Stern des Südens!

(#31) zsocy válasza vanye (#30) üzenetére


zsocy
őstag

Hol lehet 60 dollárral többért Garmin Instinctet kapni? Mert Magyarországon egy százas az az óra, az pedig közel a duplája ennek a T-Rexnek.
Szerintem azon kívül hogy mindkettő egy kicsit masszívabb házban van semmi közös nincs bennük, de nem baj hogy említetted, csak ezek nem egy célközönségnek vannak.

Nekem pl tetszik hogy a T-rex olyan mint egy Gshock. Most egy Stratosom van, tényleg néha nyűglődik a szoftver, de alapvetően működik, ha bringázni megyek feltölt a Stravára, mutatja az időt, rezeg ha hívnak. Ennek az órának meg tetszik az amoled kijelzője és az ahogy kinéz.
Mostani áráért nem venném meg, de nem rossz óra ez azért.

Abban szerinte is igazad van hogy aki komolyan gondolja a sportolást az előbb utóbb eljut a Garminhoz, egy Fenix 6-al én is ellennék egy darabig :)

(#32) HKorn válasza Parallaxis (#26) üzenetére


HKorn
addikt

Értem, a naptár megnézése valóban nem megy sajnos.

Run&Ride

(#33) HKorn válasza zsocy (#31) üzenetére


HKorn
addikt

Amoleddel egyetértek, előtte nekem Bipem volt, jó a transzreflektív kijelző is, de ez annyival szebb, hogy nem kellene az megint.

vanye-nek is igaza lehet, Garmin biztos, hogy sokkal profibb, ha tehetném azt vennék, csak zavarna a tudat, hog 100+- Hufba kerülő órát 2-3 év után cseréhetném ki.

Run&Ride

(#34) ( V ) válasza vanye (#30) üzenetére


( V )
veterán

Oké, csak nem értem akkor mire alapozod ezt a kijelentést:

"Ha már G-Shock- és outdoor-párhuzam: egy Garmin Instinctet ma már 200 dollár/ojró körül be lehet húzni külföldön, ami azért sokkal komolyabb cucc ennél az óránál."

Mert úgy okés lenne hogy volt Pace-ed xar volt, kipróbáltad a T rexet még mindig nem az amit szeretnél, de helyette itt az alternatíva, a másfél éves Garmin Instinct, ezért és ezért... ;)

Ár értékben (főleg ha majd visszább megy a Trex nyitó ár és mivel itthon sehol nem találni 200$ körüli Garmint) és a tesztek alapján egyelőre az Amazfit tűnik jobb választásnak.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#35) caledonia


caledonia
csendes tag

Már a Garmin is észbekapott. 50-60 ezerért szórják a vivoactive3-at, ami már mindent tud. Az Instictet is bármikor megkapod 80-90 körül. A csúcsmodelljeik tényleg megfizethetetlenek itthon. Sokáig szemeztem az amazfit órákkal, de a végére VA3 lett belőle. Úszáskövetésben nem nagyon van párja. Egyedül a frissítésekkel vannak bajban, nem is kicsit. Rettegve várjuk a következőt.

(#36) HKorn válasza caledonia (#35) üzenetére


HKorn
addikt

Sosem használtam még Garmint, miben nyilvánul meg, hogy profibb? Komolyan kérdezem, kukacoskodás nélkül.

Run&Ride

(#37) caledonia


caledonia
csendes tag

Az első Garminom, de biztos hogy nem az utolsó. Ez náluk az alapmodell, ami elsősorban az üzemidőn látszik, max 3-4 nap. Napi szinten sportolóknak lett kitalálva. Automatikusan is felismer sokféle mozgást, és rengeteg beépített edzésprogramot lehet
használni. Mindegyik sportot kismillió féleképpen lehet paraméterezni, mindegyikhez sokféle adatképernyőt lehet letölteni. Pontos a pulzusmérője, egyedül vízben nem működik, méri a VO2-t Én úszáshoz, futáshoz, bicózáshoz használom. Ami a legjobban tetszik benne a telefonos app. Kilóméteres statisztikákat csinál minden edzés után, csak győzzed végigböngészni. Böngészőböl belépve erre rátesz mégegy lapáttal. Nagyon jól követhető vele a fejlődésed. A Mifit ehez képest teljesen fapados. Az appstore-juk is komoly, és a telefonos értesítések is jól működnek. A transzflektív kijelzőnek meg ugye vannak előnyei és hátrányai.

A legjobbat kihagytam. A Garmin pay is simán működik Revolut, vagy Curve kártyával. Bármilyen magyar bankkártyát alá tudsz pakolni. Csak ezt használom fizetéshez is. Gyorsabb, kényelmesebb, és biztonságosabb is (dupla pinkód).

[ Szerkesztve ]

(#38) HKorn válasza caledonia (#37) üzenetére


HKorn
addikt

Ez elég meggyőző, nem véletlen kerül akkor annyiba amennyibe.

Mindamellett annak, aki nem sportol ilyen szinten, vagy megelégszik a minimum statisztikákkal is szerintem továbbra is jó választás egy Amazfit.

Run&Ride

(#39) caledonia válasza HKorn (#38) üzenetére


caledonia
csendes tag

Szerintem is. Bip-stratos-verge-gtr-trex- gts. Van miből válogatni. Szívesen letesztelném őket.

(#40) Milkoo válasza mutyuru (#27) üzenetére


Milkoo
csendes tag

Ezt nem igen reklámozzák, pedig tutinak tünik!
https://wapen.coros.com/pace.php

(#41) ncc1701 válasza HKorn (#38) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálam is csak azért merült fel, h kellene, mikor a bicajos haver is vett, és egy 80km-es ~3 órás bicaj edzés után kiderült, h átlag 146 a pulzus...

(#42) pzske


pzske
aktív tag

Sziasztok! Itthon alzan kívül nem tudja valaki hol lehet kapni?

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#43) pzske válasza ncc1701 (#41) üzenetére


pzske
aktív tag

Köszi a garmin leírást. 146 os átlag pulzus szerintem nem a világ vége még.

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#44) HKorn válasza ncc1701 (#41) üzenetére


HKorn
addikt

146 az nem vészes, nekem bringázásnál és futásnál is magasabb szokott lenni

Run&Ride

(#45) INGJOKE válasza ncc1701 (#41) üzenetére


INGJOKE
veterán

A pulzus egyén függő, ha nekem 180 vége, 190 körül van simán letérdelek, de van ismerős akinek ez az átlag pulzusa és teszt közben simán van 210-215. :)

(#46) HKorn válasza INGJOKE (#45) üzenetére


HKorn
addikt

Bár most visszanézve a sporttrackeket, biciklizésnél alacsonyabb szokott lenni mint 146, futásnál viszont magasabb. De ez tényleg egyénfüggő.

Run&Ride

(#47) vanye válasza zsocy (#31) üzenetére


vanye
senior tag

Még november végén láttam, hogy amerikai oldalakon 200 dodóért kínálták az Instinctet; na, mondom, egy ilyen leárazás a kontinensünkön is jól jönne, szóval körülnéztem, és 209 ojróért találtam is egy megfelelő grafit színűt egy osztrák órabolt netes kínálatában, amit némi gondolkodás után be is rendeltem. (Osztrák címre kértem, így nem volt postaköltség.)
Na igen... Ha ismeretlen tájon barangolva kell az óra arra, hogy könnyedén lehessen követni a tracket, akkor én már azt mondom, hogy inkább kerüljön többe a megvásárolt eszköz, mint amibe egy Amazfit-óra kerül, cserében viszont atomstabilan mutassa azt a rohadt tracket. :D 209€-ért sztem jó vétel volt az Instinct. (A 300-as alapár kissé necces.)

Stern des Südens!

(#48) ncc1701 válasza HKorn (#44) üzenetére


ncc1701
veterán

Még 45 évesen sem? :)

(#49) Yoshida


Yoshida
aktív tag

T-Rex sportóra, amiben nincs ANT+ támogatás, és barométer? szerintem ez FAIL...

Pedig nagyon tetszik, van egy 3 éves fenix 3-am (anno ez 120k volt, de volt BF-ben 70-80 ezerért is 1-2x 1-2 évvel később, azóta csúnyán elszálltak, 190k a legolcsóbb fenix 6, de a nagy akkus 240k, és még nem is zafír üveges, jesus), és jó lenne valami újabb, ami tud csuklón pulzust mérni. (sokszor elfelejtettem a pántot vinni)

Mondjuk 2.5 évesen még egy 150k-s nyári bringázást végig bírt az óra, de ahol pihiztünk, ott megállítottam, folytatás későbbi opcióval, így a gps kikapcsolva volt, ez is ritka más gyártónál tudtommal.

Sajna tényleg nem bírnak ezek sokat, már cseréltem benne akkut (újként 7-8 nap uptime volt smartwatch módban, 3 év után ez lement 2-2.5 napra, ami az akkucserével feljött 3.5 napra... :D ), gombjai iszonyat nehézkesen nyomódnak be, a felfele gombnál konkrétan nem érezni hogy most megnyomódott-e vagy sem... (van óratest ali-n, gondolkoztam rajta, hogy veszek azt is :D )

Egy másik amazfitre írták az okosórás topikban, hogy télen pár óra kinti túra alatt meg tud zuhanni akár 60-70%-ot is az akku...

Nagyon nehezen veszem rá magam, hogy vegyek egy fenix 6-ot, pedig az már elvileg pontosan mér úszás közben is pulzust karon, na de 2-3-4 évente kiadni 200k-t egy karórára??? Ilyenkor mindig a kedvenc demagóg szöveg jut eszembe, miszerint Afrikában meg éheznek...

Ami még eszembe jutott, hogy a garmin nagyon hozzászoktatott, hogy tevékenység indítás után általában 5-10 sec, ritkábban 20 sec után van gps pozíció. Telefonnal ez mindig lassabb volt előtte, és a T-Rex 30 sec-je is többnek tűnik. A gyorsról nehéz visszaszokni a lassabbra.

szerk 48-ra: én 37 vagyok, és a garmin szerint 149-es pulzusig kb. zsírégető tartományban vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#50) Parallaxis válasza Yoshida (#49) üzenetére


Parallaxis
addikt

A GTR-ben is van barometer, így gondolom ebben is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.