Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11851) Lacces válasza nagyszegi (#11848) üzenetére


Lacces
őstag

Szerintem a Fuji fórumban többen tudnak majd segíteni. Itt, egy próbát megér!

(#11852) Iomega válasza qnadam (#11840) üzenetére


Iomega
őstag

Idáig a Sony SLT A-57, ami nekem a legjobban bejön a fenti lehetőségek közül, de majd kiderül, hogy melyik is lesz :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#11853) nagyszegi válasza Lacces (#11851) üzenetére


nagyszegi
tag

igen ott kerestem elösször csak két hete volt az utolsó hsz aztán nem fűtztem túl sok reményt hozzá.

(#11854) j.bravo válasza nagyszegi (#11848) üzenetére


j.bravo
addikt

bocs, hadd kérdezzek hülyeséget, ne sértődj meg: a frissítő fájlt ugye egy 2gigánál kisebb kártyára írtad, nem a 16osra...? :)

Whatever.

(#11855) copass válasza nagyszegi (#11848) üzenetére


copass
veterán

nem az van hogy ez nem támogatja az sdhc-t kártyát?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11856) Schanyee válasza A Zéé (#11850) üzenetére


Schanyee
senior tag

Köszi, ezt kerestem!

(#11857) nagyszegi válasza j.bravo (#11854) üzenetére


nagyszegi
tag

igen 64 megás volt még a régi gépből arra tettem rá! A kártyát fel is ismeri de a fáljt nem találja meg rajta valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#11858) qnadam


qnadam
veterán

segítsetek, ez miért van és mit lehet vele tenni?

srgb a kép, színprofilként is benne van, és ugyanaz a fájl, mégis három helyen háromféleképp jelenik meg

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11859) kiskornel válasza qnadam (#11858) üzenetére


kiskornel
addikt

Én is belefutottam. Itt a válasz: [link]

A válasz némileg a PS-re van kiélegzve. :DDD

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11860) tbs válasza qnadam (#11858) üzenetére


tbs
addikt

Máshogy kezeli a programok. Egy jpg dekódolása nem épp egzakt eredményű algoritmus, mert mappelni kell a színeket rgb-re. Ha ebbe még belekavar egy beágyazott profil (amit sztem csak a böngésződ kezel jól, mert az tudja, hogy az os is akar vmi kalibrált profilt használni - ha jól tévedek :B ), akkor meg ez a mapping még esetlegesebbé válik...

Az lenne a tippem, hogy SOHA ne ágyazz profilt kép mellé. Ha kalibrált a megjelenítő, akkor anélkül is korrekt lesz, ha meg nem - akkor meg tökmindegy.

szerk., kisKornél: jah, a ps meg pláne nagy ludas a dologban. :))) Ha web exportnál srgb profilt raksz egy képbe ps-el, akkor az egy töknullás profil lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11861) qnadam válasza tbs (#11860) üzenetére


qnadam
veterán

naja, de srgb profil van ráragasztva :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11862) qnadam válasza tbs (#11860) üzenetére


qnadam
veterán

köszi!

ezt a proof dolgot nem értem egészen, ha rawból adobergb jött, bekattintom a proofot, akkor úgy néz ki a kép, mintha egy profilt értelmezni nem tudó böngészőben nézném, de ennek nem látom sok értelmét, ha a végén srgb-t csinálok belőle.

meg azt sem, hogy akkor nem a windows fordít a megjelenítendő kép és a monitor profilja között?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11863) cOxeR válasza qnadam (#11858) üzenetére


cOxeR
Ármester

Engem jobban zavar a purple fringing.... :))

(#11864) qnadam válasza cOxeR (#11863) üzenetére


qnadam
veterán

ennyire belecroppolva sajnos ez van, ez egy olcsó objektív. acr-rel sem sikerült szűrnöm róla.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11865) tbs válasza qnadam (#11862) üzenetére


tbs
addikt

(Raw-ból semmi nem jön ki. ;) Csak bitek. A színtérmapping felettes funkció. sRGB fölötti színterek használata csak igenigen indokolt esetben szükséges - és akkor az egész eszközparkot eszerint kell kalibrálni. Különben szopás az egész. Ha a monitorod srgb profillal megy az os alatt (jóesetben hw-ból), akkor srgb a barátod. Hogy a raw-ba milyen profilflaget ment a váz a tökmindegy.)

Ha az os-nek be van állítva vmi profil, akkor az belecsúnyít mindenbe. Az egyetlen üdvözítő megoldás a hw legjobb srgb kalibrációja, oszt nem hagyni az os-nek, hogy variáljon. Úgyiselbacca. :DDD

(#11866) qnadam válasza tbs (#11865) üzenetére


qnadam
veterán

a raw-nak nincs színtere, de a kép, ami belőle kijön, az már adobergb (vagy s)

ez egy régi ips paneles thinkpad, hogyan kell srgb-hez kalibrálni? az asztali dell nem tudom mihez van kalibrálva, de ott jellemzően nincsenek gondok. igaz ott nincs is akkora eltérés a gyári és a kalibrált állapot között :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11867) kiskornel válasza qnadam (#11866) üzenetére


kiskornel
addikt

Hmm... a RAW az nem kép, csupán rögzített adatok halmaza. Kép akkor válik belőle, ha feldolgozod, és más formátumba elmented. Magának a RAW állománynak nincs színtere. Szintér az utófeldolgozás során kerül rá. Van még egy beágyazott JPG kép a RAW állományban, aminek valóban van színtere, hisz az már feldolgozott "kép". Ez a kép ahhoz kell, hogy visszanézhesd a fényképeződ monitorján (mert az is csak képet tud megjeleníteni).
Színterek esetében... a lenti iromány szerint járj el, és akkor mind a három kép ugyanazon moncsin, ugyanolyan színeket fog adni.

Csak akkor használj Adobe RGB-t, ha meg tudja jeleníteni a moncsid. Egyébként az sRGB elég, főleg ha netre dolgozol. Mindent állíts sRGB-re, és akkor nem lesz gondod.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11868) qnadam válasza kiskornel (#11867) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem ugyanarról beszélünk, bár lehet hogy túltömörítettem :) a kép, ami a raw bitkupacból képződik az acr (vagy bármi más) hatására. és ha már kijött a feldolgozóból, színtere is lett neki :)

szinte már filozófia, az érzékelőről jövő bitkupac tulajdonképpen a valóság valamilyen leképezése, nézőpont kérdése, hogy ezt nevezhetjük-e képnek. szabad szemmel ugyan nem látható, de megfelelő eljárással elő lehet hozni. viszont a jpeg sem látható szabad szemmel a kártyán :DDD

valószínűleg maradok az srgb-nél, csak nem értettem ezt a dolgot. de már dereng kicsit :) ez az srgb-re kalibrálás nem állt még össze bennem egészen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11869) kiskornel válasza qnadam (#11868) üzenetére


kiskornel
addikt

Ha kalibrálod, ha nem a monitort, az nincs hatással arra, hogy egy képet 3 helyen jeleníted meg ua. monitoron, és három féle zöld keletkezik.
A lényeg az, ha MINDEN (az összes helyen) színteret sRGB-re állítasz, akkor EGY monitoron nézve nem lesznek különbségek.

Ha van megfelelő monitorod, ami az Adobe RGB-t meg tudja jeleníteni, akár használhatod az ARGB-t is, de akkor tényleg mindent ARGB-re kell állítanod, ám a végén, mielőtt elmented és felraknád WEB-re, be kell pipálnod, hogy sRGB-be mentsen, mert a böngészők egy része nem jól jeleníti majd meg.

Csak hogy értsd, ugyanaz a színkód más színt takar ARGB-ben, mint sRGB-ben, ezért nem stimmelnek a színek.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11870) tbs válasza kiskornel (#11869) üzenetére


tbs
addikt

:K :C :K

(#11871) qnadam válasza kiskornel (#11869) üzenetére


qnadam
veterán

ez szép és kerek, köszönöm :)

viszont a fentebb linkelt screenshoton egy olyan kép van, amit srgb-be konvertáltam, elmentettem, majd megnyitottam a három helyen. photoshopban a munkaszíntér lehet hogy adobergb volt, de a böngészőben meg az xnview-ban nincs ilyen, ennek ellenére különbözött a három kép. de tény hogy sokkal kevésbé, mintha adobrgb profilú képet próbáltam voln srgb-ként nyitni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11872) #48613632 válasza A Zéé (#11850) üzenetére


#48613632
törölt tag

Üdv
Class2 memóriakari elég egy fényképezőhöz? A gép Nikon L120, és adnak hozzá egy Sandisk Ultra Fast II karit, de úgy látom, csak Class2.
Elég lesz ez, vagy vegyek gyorsabbat szerintetek?

jav: A pontos megnevezés
SanDisk 8GB SDHC Ultra II. és 15 MB/s-et szavatol a matrica rajta

[ Szerkesztve ]

(#11873) Balinov válasza #48613632 (#11872) üzenetére


Balinov
félisten

Udv

a geped manualja szerint 14mp/jpeg-ben egy 4GB-os SD-re fine minosegben 550, normal minosegben 1100db kep fer.Ez olyan 7-8mbyte/kep koruli fajlmeretet jelent fine-nel, video-t 9mbit/sec vagy valami speci modban 24mbit/sec-ben vesz fel.

C2-essel nem bajlodnek, vennek egy stabil C6-ost vagy C10-est (C6 es C10 kozott manapsag szinte elhanyagolhato az arkulonbseg)

Viszont, memkartyat ARGOS-ba ne!. Sokszor ezereves beszerzeseik/keszletuk van. Pl Sandisk jelenlegi Ultra tipusa Ultra, siman, az Ultra II ill. Extreme III regebbi modellek
Vedd inkabb amazonrol, ott pl. a 8GB-os 30mbyte/sec-es C6-os Ultra £6.05/db ingyenes UK delivery-vel. Ugye, hogy hatalmas az arkulonbseg?

En is amazonrol, igaz mymemories seller vettem a 2db 8-as Extreme-t, ami epp ma jott meg.

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11874) #48613632 válasza Balinov (#11873) üzenetére


#48613632
törölt tag

Kösz Balinov
Az a helyzet, hogy én is akarok rendelni hozzá plusz karit, ehhez a géphez, ha ma megveszem, akkor egy tizesért adják a C2 karit, viszont ha nem kérem, nincs kari a dobozban, tehát nem tudom használni. :(
A 2. vagyis a többi karit természetesen már ebayon, vagy amazonon veszem én is, itt viszont 4-6 nap a szállítás, szóval erős a dilemma.

Másfelől most olvasom, az L120-nak semmi manuális módja nincs? Szóval nincs rekesz/zár mauális állítási lehetőség? Ez probléma lehet ...

(#11875) Balinov válasza #48613632 (#11874) üzenetére


Balinov
félisten

L120-at megmondom oszinten, nem ismerem.

Viszont en C2-est nem vennek eleve, akarmennyier adjak, plane nem 10£-ert. Argoshoz ugyis be kell menned (hacsak nem home delivery-vel kered, azt meg sose probaltam) Norwich-ba, akkor probald meg a gepet megvenni abba, ami a Risebrow Center-nel van, mert mellette ott a Jessops, bar ahogy nezem, ott is aranyaron van minden SD kartya.

Ennyi arkulonbozetert en megvarnam azt a 2-3 napot, mig megjon a cucc. ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11876) #48613632 válasza Balinov (#11875) üzenetére


#48613632
törölt tag

Lehet, hogy ezt teszem én is, főleg, hogy kicsit elment a kedvem az L120-tól.

(#11877) #48613632


#48613632
törölt tag

Azt hiszem, hogy hagyom az L120-at, helyette S4500 jobb választásnak tűnik ... hmmm ... Ti mit gondoltok?

(#11878) kiskornel válasza qnadam (#11871) üzenetére


kiskornel
addikt

Böngésző (Tűzróka) állítható a színtér... én nem használom ezt a böngészőt, de állítható... sőt a beágyazott cuccokat is értelmezni tudja.
Oprendszer - valószínű a képnézegetőd ezt veszi át: állítható.
(ha állítható a képnézegetőben külön, akkor ott is be kell állítani)
PhotoShop - szintén állítható.

Moncsi (drágábbik fajta) állítható... pl Dell u2410-es menüjében mind az sRGB, mind az ARGB pipálható.

Ropi írásában mind a PS, mind a Win7 állítása le van írva. Moncsid ha nem állítható az sRGB-hez lesz közel. Bár egy kicsit hidegebb színeket adnak meg a gyártók alapból, ezért kell a kalibrálás. De ha valaki kalibrál nálad, akkor ő beállítja majd ezeket a színtereket is, mert hiába kalibrál akármit is, ha ezt elállítja valaki...

Lényeg: mindent sRGB-re, és kész. ;)

Nekem is először Win7-en jelentkezett a probléma. XP-n sose volt semmilyen különbség.
Úgy szoktam szerkeszteni a képet, hogy PS-ben készre szerkesztem, majd vágólap, és IrfanViewbe beilleszt, logot raktam rá, és ott mentettem le. A vágólapról beillesztve nem stimmeltek a színek.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11879) Balinov válasza #48613632 (#11877) üzenetére


Balinov
félisten

hat, ha fontos a PASM mod, akkor a Fuji, bar en megkerdeznem a Milyen kompakt gepet c. topikban

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11880) qnadam válasza kiskornel (#11878) üzenetére


qnadam
veterán

ha elkeveredek az asztali gépemhez (dell u2311h van hozzá), megnézem. szerintem ott csak egy lutmanagerrel húztam be a hozzá készült icc-t.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11881) schawo válasza qnadam (#11880) üzenetére


schawo
titán

Az fix sRGB

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11882) Chosen


Chosen
addikt

Budapesten belül hol nyílik jó kilátás a városra, mit érdemes fotós szemmel megkörnyékezni? Citadella, Halászbástya? Egyéb nevezetesség ami szép? (akár csak simán érdemes megnézni, nem csak fotózni)

(#11883) Feketesz


Feketesz
csendes tag

Sziasztok!

Letezik olyan
program amivel megoldhato, hogy a gepet kozvetlenul osszekotve a pc-vel egybol a pc-re masolja a kepet esetleg meg a pc-n lehessen az exponalast is vegezni? Termekfotozas miatt lenne ra szukseg. A gep egy Olympus E-310.

Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#11884) csakb válasza Feketesz (#11883) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Létezik ilyen program, de nem minden gép támogatja a dolgot. Oly E-310-ről nálam nem tud a google, de biztos én rontok el valamit.

Itt van egy progi, ami állítólag a teljes Oly E sorozattal tud tethered shootingot:

[link]

(#11885) PRO-peller válasza Chosen (#11882) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Az alagút is minden szempontból megfelel... :B

(#11886) andrade válasza Feketesz (#11883) üzenetére


andrade
senior tag

Az nem úgy megy hogy csak úgy kezelem egy szoftverrel a gépet! Ahhoz a hardvernek is olyannak kell lennie.Nem lehet egy gépet szoftverrel elexponálni ha csak a gombhoz van csatlakoztatva.

(#11887) schawo válasza andrade (#11886) üzenetére


schawo
titán

Ezek nem régi filmes gépek teljesen mechanikus zárvezérléssel. Itt az expo gomb csak egy érintkezős kapcsoló, a zárszerkezet elsütését és a teljes expozíciót az elektronika és a szoftver vezérli.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11888) qnadam válasza csakb (#11884) üzenetére


qnadam
veterán

ha másképp nem megy, a képek átvitele egy eye-fi kártyával is mehet, bár nem a leggyorsabb megoldás raw esetén. de nem tudom, olympusnál mi a helyzet remote szoftverek ügyében :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11889) andrade válasza schawo (#11887) üzenetére


andrade
senior tag

Miben fogadunk hogy a gépek 40%-át lehet esetleg vezérelni? Ugyanis a géptől kellene bemenetnek lenni, az meg miért lenne minden gépen? Filmes gépeknél 30 éve volt mát elektronikus szenzoros gép pld expogombra.
Nekem van Pentax SF7 filmes gépem hogy milyen elektronika van benne el se hiszed.Pld az AF töksötétben 100%-ban élesre állít.1989-es gép!

(#11890) andrade válasza schawo (#11887) üzenetére


andrade
senior tag

"a zárszerkezet elsütését és a teljes expozíciót az elektronika és a szoftver vezérli."

De a gépen belül és nem kívűlről.

(#11891) csakb válasza andrade (#11889) üzenetére


csakb
őstag

USB csatlakozó gyakorlatilag minden digitális gépen van, ami jó kétirányú kommunikációra. Innentől kezdve elvileg csak szoftverkérdés és gyártói akarat.

Ha már Pentax. A DSLR-jeik közül egyedül a K10D és 20D tud tethered shootingot, legalábbis a gyári Pentax Remote Assistant szoftver csak ezeket tudja kezeli. Valamint a 645D-hez adtak ki valami iszonyat buta progit aranyárban, amit aztán vissza is vontak. Ehhez képest ez a kis ügyi progi a K10D-től kezdve mindegyik vázat tudja kezelni:

[link]

(#11892) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok Urak-Hölgyek,
egy gyors kérdés, Exif-be hogyan lehet beleintegrálni a creatort?
mint mondjuk itt spanyoll képénél látszik? [link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#11893) schawo válasza andrade (#11889) üzenetére


schawo
titán

Nem véletlenül írtam, hogy régi filmes. A 40 éves filmes masinámnak is már elektronika vezéreli a zárszerkezetét.

Ezeknél már minden csak szoftveres kérdés. Ha akarnák, akkor menne a külső vezérlés, ha nem akarják, akkor nem. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11894) spuros


spuros
őstag

Sziasztok

Nekem annyi lenne a kérdésem, hogy elhívtak esküvőre fotózni viszont az árral gondban vagyok.
Amit kértek: semmi beállított műkép, csak természetesen, az elejétől a végéig az eseményeken lövöldözni (öltöztetés, ceremónia, kaja, csoportkép, buli, stb.. ilyenek...)..
Tehát a beállított képek kivételével minden szerepel. Utánaolvastam a dolgoknak viszont árat nem tudnék mondani.
Tudnátok ebben segíteni, hogy mennyi az annyi? Az esküvős topik nemigazán pörög..

[ Szerkesztve ]

(#11895) spanyoll válasza L4mie (#11892) üzenetére


spanyoll
addikt

Varázslat. A jól idomított gép felismeri gazdáját és így hálálja meg :DDD

A viccet félretéve én a gépen magán állítottam be, hogy minden képnél írja szépen oda. Utólag valami exifszerkesztő progival gondolom.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11896) spanyoll válasza spuros (#11894) üzenetére


spanyoll
addikt

Kicsúsztam a szerkesztésből,sry.

Mivel nem tudsz árat mondani így nem vagy esküvő fotós. Mivel elhívtak, ezért gondolom ismerősnek fotózol. Ezen két tény ismeretében azt mondanám, hogy ne kérj el napi 120at :D
Amennyit jónak látsz, a tudásod, a leadandó képeid minőséged ismerete és a "megbízókkal" való kapcsolatod alapján.

De ha igazán rám hallgatsz, akkor nem kérsz el semmit, végigfotózod, leadod a képeket és ha akarnak adnak (amennyit éreznek), ha nem akkor nem. (ezt csak arra az esetre értsd, ha jó barátok és nem célod később esküvőfotósként munkálkodni)

Viszont várjunk meg egy esküvőfotóst aki leolt és megmondja azt, hogy mennyit illik kérni :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11897) L4mie válasza spanyoll (#11895) üzenetére


L4mie
veterán

ohh akkor megsasolom :D köszi ^_^

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#11898) #48613632 válasza spuros (#11894) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azért ebből nem csinálnék ekkora gondot. Felhívnék egyet, és kérnék tőle árajánlatot ;)

(#11899) spuros válasza spanyoll (#11896) üzenetére


spuros
őstag

Nem vagyok esküvői fotós és nem olyan közeli cimbik, hogy ne kérjek pénzt. Ismerjük egymást nem több.. Tehát mindenképpen kérek zsét, csak nem tudom mennyit..

(#11898) pitepeti71 Ezzel az a baj, hogy olyan minőséget úgysem tudok adni mint egy tapasztalt felkészült esküvős fotós.. Meg nem is olyan tipikus "esküvői" képek kellenek.. Inkább normál mindent fotózó általános dokumentálás némi kreativitással..

Mert mondjuk egy esküvői fotós elkér 70-100 körül (gondolom), addig én mondjuk 35-60 között.. csak, hogy a különbségeket érzékeltessem.

Ezért vagyok bizonytalan.

[ Szerkesztve ]

(#11900) tbs válasza spuros (#11899) üzenetére


tbs
addikt

Óránként 6eFt alatt magadról az állítod, hogy nem értesz hozzá... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.