Hirdetés

2024. szeptember 9., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46301) MaxxDamage válasza Cs1csó (#46300) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

A környezetről nem is beszélve! :U

◄►"Desktop Killer" Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop With Prema® Team BIOS►*i9-10900KF @ 5GHz (AIO Water System)*4x32GB=128GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 GDDR6 16GB vRAM MXM*4x2TB=8TB M2 SSD►-_-◄LG V30+ ThinQ Blue►SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46302) Beni2360 válasza coco2 (#46043) üzenetére


Beni2360
félisten

Ennél jobbat és finomabbat még helyi cukrászdában nem vettem.
Pénteken sütöttem a 6 tojásos piskótát, szombaton kevertem ki a krémet és fél óra alatt összeállítottak. Mindenkinek nagyon ízlett.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#46303) coco2 válasza Beni2360 (#46302) üzenetére


coco2
őstag

Amikor megtehetem, veszek piskóta lapokat, főzök pudingot a lapok közé, kívülről megkenem valami sűrű krémmel, és ráhagyom egy napot a hőtűben. Mindezt úgy, hogy én csapnivaló szakács vagyok. De ennyivel még én is elboldogulok.

Problémák. Szerinted mindezt elkényeztetett gyerekek szeme láttára tenni működni fog? Mert mi bizony nem az a család vagyunk :N

Végül rendelt torta volt (ország torta). Ami szerintem sza* volt azon túl, hogy vagy 8x annyiba került, mint egy kiadós házi torta.

Így jártam.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46304) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Ti hogyan oldjátok meg a hardverek dobozának tárolását? Lassan annyi van, hogy egy fél szobát elfoglalnak az albérletben, ami tarthatatlan állapot felé kezd közelíteni. :F

A legtöbbet azért tartottam meg, mert:
- Hardverapron veszítene az értékéből ha nincs doboz
- Kell a garanciához (TV/monitor)
- A költözés doboz nélkül nehezebb lenne (sok törékeny, amorf darab)

Viszont látom, hogy ezzel valamit kezdeni kell, de a fentiek miatt a szimpla kidobásuktól tartok.

(#46305) 6120 válasza Beni2360 (#46302) üzenetére


6120
tag

A tányérért külön pont jár!

(#46306) sutszi válasza Chosen (#46304) üzenetére


sutszi
veterán

Én elkezdtem egymásba pakolni amit lehetet. Plusz, kicsit szigorúbban nézem azt, hogy minek van érték befolyásoló hatása eladáskor...és az milyen mértékű. Ahol ez nem érdemi, ott kidobom a dobozt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#46307) JóGéza válasza Chosen (#46304) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Nem kell a garanciához.

(#46308) Cs1csó válasza Chosen (#46304) üzenetére


Cs1csó
félisten

2 megoldás lehet az egyiket írták is:
1. egymásba pakolni bár így kvázi a legnagyobbnak kell majd hely.

2. széthajtani (ha ragasztószalagos azt is le lehet) így foglalja a legkevesebb helyet.
Tárolásra pl. szekrénysor mögött.
Ha van nikecell benne annak sajnos kell majd a hely.
Vagy az egész hóbelebancot elvinni családi házas családtaghoz, és kamrába, padlásra stb. elhelyezni.
Nincs üdvözíő megoldás.
Náliuk van padlás, és még anno rekviráltam hatalmas zsákokat (selejtes zsák volt hivatalosan bazi nagy talán 200L-es vagy nagyobb)
Egymásba, egymásra a dobozokat majd be a zsákba és kész, por nem fogja érni a dobozokat.
+1 nem kell minden eszköz dobozát megtartani.

[ Szerkesztve ]

(#46309) coco2 válasza Chosen (#46304) üzenetére


coco2
őstag

Én áttértem laptopokra :)

Pros: kevesebb helyet foglal, mobil, nincs doboz probléma

Cons: a legújabb játékokhoz laptop nem jó, túlhevül.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46310) Inhouse válasza pjen (#46294) üzenetére


Inhouse
őstag

A csavaros borosüveg nem visszaváltható, csak a dugós, abból se mind. A pezsgős szintén kuka, nem váltják vissza...

Üdv Inhouse

(#46311) Beni2360 válasza coco2 (#46303) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért ez a krém mascapone, túró,tejszínhabbal készült aprított sárgabarack darabokkal.
6120: "Fatányért" meg nem tudtam alóla kihúzni mert annyira puha volt a piskóta. Torta lapom se volt mert 5 szökő évente ha sütök tortát. Mindig nekem hoznak.:B

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#46312) pjen válasza Inhouse (#46310) üzenetére


pjen
félisten

Csavaros és vissza váltható. Viszont a QR kód olvasás, szamlára utalás nem ment a tesco nál.

[ Szerkesztve ]

(#46313) Inhouse válasza pjen (#46312) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem ilyet iszunk, van vagy 3-4 fajta, amit igen és abból egy sem az, sosem volt. A dugósok meg mind az is volt eddig is, kivéve a nem szabvány hengeres palackos.
Ahogy láttam eddig a pezsgősből elég sokat, azok közül sem volt olyan soha, ami betétdíjas lett volna.

Üdv Inhouse

(#46314) rgeorge válasza sutszi (#46228) üzenetére


rgeorge
addikt

Ma elérhetővé vált a számlám a szokott helyen, a végösszeg normális, nem tér el a várttól, remélem másnál is így lesz.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#46315) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!
Google nem segített (vagy csak bénázok)
és nem is találtam.
Keresek ilyen műanyag "húzókát" Velux ablakra szerelt árnyékolóhoz.

(#46316) BiP válasza Nikaré (#46315) üzenetére


BiP
nagyúr

Én csak ilyen műanyagot találtam, [link]
de közvetlenül Veluxnál (vagy velux cuccokat forgalmazó tető/ablakos boltoknál) érdemes érdeklődni.
Típus alapján szerintem tudnak alkatrészre ajánlatot adni.

(#46317) coco2 válasza Nikaré (#46315) üzenetére


coco2
őstag

Ami nem külön részegységként van, hanem egyberagasztott vagy olyasmi cucc, azt nem fogsz külön kapni. Házibarkácsolni lehet, ha nincs kedved az árnyékolót egészben cserélni.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46318) Nikaré válasza BiP (#46316) üzenetére


Nikaré
őstag

Köszönöm, hogy rá kerestél és találtál!
Ez lehet egy megoldás.
Célirányosan, szakboltban is keresni fogom.
Thx

coco2
Amennyiben nem találok megfelelő eredetihez közelit, akkor lehet marad a házi megoldás.
Köszönöm.

(#46319) coco2 válasza Nikaré (#46318) üzenetére


coco2
őstag

Én már rég átfúrtam volna a műanyagot, ráhurkoltam volna valami vékonyabb kötelet, és utána ugrottam volna neki a keresésnek, amit első pillanatban feladtam volna, mondván lustaság fél egészség :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46320) Nikaré válasza coco2 (#46319) üzenetére


Nikaré
őstag

Mondasz valamit.
Ahogy válaszoltatok, utána elkezdtem angyali, hogy ezt meg lehet oldani "praktikusan".
Akár több módszerrel is.
:K

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.