Hirdetés

2024. szeptember 17., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46751) pjen válasza coco2 (#46750) üzenetére


pjen
félisten

A hűtőben egy hétig biztos. Haverom kiválogatja és hűvös pincében felakasztja. Par hónapig is el áll. Gondolom az se mindegy milyen fajta.

(#46752) BiP válasza pjen (#46751) üzenetére


BiP
nagyúr

Meg mennyi gyerek jár rá :)

De amúgy igen, hőmérséklet, páratartalom. Meg ki mennyire finnyás.
Apósomék még télen is esznek az eltett szőlőből (hűvös pincében tárolja), és bár fonnyadtabb, ízre nincs baj vele.

(#46753) Top cat válasza coco2 (#46750) üzenetére


Top cat
őstag

Feldolgozva pálinkaként sokáig eláll. :DDD

Vagyis, mégse annyira ..... ;]

(#46754) Nikaré


Nikaré
őstag

Hi!
Tudja valaki, hogy miért nem küld számláit az MVM ?

(#46755) ubyegon2 válasza Nikaré (#46754) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hi! Épp imént láttam ezt tőlük...egy órával ezelőtt jött..
Számlák tegnap érkeztek amúgy, delej meg gáz .

[ Szerkesztve ]

mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki

(#46756) Nikaré válasza ubyegon2 (#46755) üzenetére


Nikaré
őstag

Mail nem érkezett, applikáció nem írja.
Köszi! :R

(#46757) SOAD19 válasza BiP (#46749) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi, de debreceni vagyok, de majd keresek valami hasonlót.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#46758) ubyegon2 válasza Nikaré (#46756) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Majd jön neked is, mostanában nekem minden számla tök random jön. Digi, Víz, gáz, áram, eddig se volt könnyű áttekinteni az egészet, de most totál káosz van. :O;]

mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki

(#46759) BiP válasza ubyegon2 (#46758) üzenetére


BiP
nagyúr

Nyilván semmi köze a tulajdonosi háttérhez, hogy amihez nyúlnak, arannyá válik.
(A többi már politika)

(#46760) ubyegon2 válasza BiP (#46759) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, tényleg arannyá válik, nekik. Aztán majd szép lassan ránkdől minden a karbantartás hiánya miatt. Pedig érdekesmód a mostani villanyszámla is 869.- ft energiadíjat tartalmaz és 4135.-ft rendszerhasználati díjat! Utóbbi években csak az utóbbi növekedett szépen folyamatosan. :((

mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki

(#46761) BiP válasza ubyegon2 (#46760) üzenetére


BiP
nagyúr

Ott a rezsicsökke tés kavar be. Fixáras lett a dolog, ezért kellett az arányokkal trükközni.

(#46762) coco2 válasza BiP (#46761) üzenetére


coco2
őstag

Tudnám mi abban a rezsicsökkentés, hogy összességében többet fizetünk :F

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46763) EmberXY válasza ubyegon2 (#46758) üzenetére


EmberXY
addikt

Polkorrekt: Mert nyáron sok a szabadságolás, mindenütt igényel egy kis rugalmasságot a rendszer. ;]
Nem polkorrekt: Hamarosan az is külföldön lesz, aki még tud írni, olvasni, a többinek meg úgyse számít, mikor jön a számla, egyáltalán milyen számla? Átdobjuk a drótot, oszt' kész, vízért meg lejárunk a közkútra, gáz eddig se volt, Digi meg rég a MÉH telepen lesz. ;]

Up the Irons!

(#46764) AndrewBlase válasza Nikaré (#46754) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nekem is még csak ma délután fél hatkor küldték a számlát emailben. Fizetési határidő szeptember 2.

"A SZÁMLA KIEGYENLÍTÉSÉRE VONATKOZÓ TÁJÉKOZTATÁS:
Kérjük, hogy egyedi átutalás esetén ügyeljen rá, hogy
- az adott számla elején megadott bankszámlaszámra utaljon,
- a megjelölt fizetési határidő előtt minimum 1 munkanappal, bankkártyás
fizetés esetén pedig legalább 2 munkanappal korábban indítsa el a számla
rendezését, hogy az összeg határidőre beérkezzen."

Ezt egy kicsit nehézkes lenne így teljesíteni. Olyasmit meg nem írtak, hogy új fizetési határidő lenne. :F

Miért mindig én???

(#46765) Top cat válasza AndrewBlase (#46764) üzenetére


Top cat
őstag

Biztos, hogy az MVM küldte azt a mailt?

(#46766) sutszi


sutszi
veterán

Bedobom ide is, hátha valakinek van infója ami segíthet. :R :R :R

https://prohardver.hu/tema/budapest_es_kornyeki_adok-veszek/hsz_131804-131804.html

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#46767) ubyegon2 válasza BiP (#46761) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igaz, de lassan odáig trükköznek, hogy az energia ingyér lesz, csak rendszerhasználati díjat kell fizetnünk. (az olcsó energiaárakért meg megfizetünk másként) :((

(#46763) EmberXY

Azért sokan nem tudnak külföldre menni és nem is orkok, például szerencsétlen öregek hogyan igazodnak el az energiacégek között? Itt nálunk nemrég átkerült ELMÜ-től MVM-hez a villany, de leolvasni meg az EON jött nemrég... Az MVM-nél önmagában is képtelenség eligazodni, állandóan variál a megnevezésével, változnak a számlaszámaik...

mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki

(#46768) Top cat válasza ubyegon2 (#46767) üzenetére


Top cat
őstag

Amióta a hentes eladta a Mátrai Erőművet és érdekeltséget szerzett a távvezeték elosztó rendszerben, azóta valahogy többe kerül a rendszerhasználat, mint maga a villamos energia. :U

(#46769) ubyegon2 válasza Top cat (#46768) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, pontosan ez a tendencia, amit eléggé észrevehető és pofátlan módon csinálnak. No de mit tehetnének szegénykék, ha az EU-csap elfagyott, csak itthon tudnak összegereblyézni aprópénzeket.

navigare necesse est -ugye ez régi mondás nagyon, ma már úgy hangzana, hogy Andika yachtozni akar, nincs mit tenni!

Andika, szeretsz hajókázni? Tetszik ez a tenger neked, megvegyem?

Viccesen hangzik, de nálunk ez qrvára nem vicc sajnos! Kb így megy... Legyetek bátorak, oszt minden van. (IQ is...ja az nem kell)

Szevasztok...

[ Szerkesztve ]

mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki

(#46770) AndrewBlase válasza Top cat (#46765) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Igen, biztos. Ugyanaz a "számla" jött benne, mint ami az applikációban látható.
De ma reggel meg is jött a dátummódosítási mail is. :B

Miért mindig én???

(#46771) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Eddig az asztalon volt a monitor, most felkerült a falra, messzebb lett kb 15-20cmrel.

Érdemes ilyenkor nagyobbra állítani a betűméretet windowsban, vagy inkább hagyjam hogy megszokja a szemem, és legalább tornázik?

Már majdnem kicsik a betűk, mármint olvasni jól tudom, hunyorítás nélkül is, csak nem tudom melyik a jobb megoldás, hagyni kicsin (34", full hd, 21:9) vagy állítsak mindent nagyobbra

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46772) Inhouse válasza AndrewBlase (#46764) üzenetére


Inhouse
őstag

A vízszolgáltatónál is láttam ilyet, ott 3 napot írnak...pfff...persze...mekkora hülyeség ez...régebben rémlik, hogy így volt, aztán ezt értelemszerűen kivezették, nekem ez maradt meg ebből. Tarthatatlan hülyeség, hogy az ügyfél tippelgessen, hogy melyiknek hány nap lehet, mire odaér a pénzed. Írjon ennyivel hamarabbi időpontot ő. Mit ér egy fizetési határidő, ha nem annyi az annyi. Honnan tudnám pl. hogy a postán befizetett csekknél hány napig ülnek rajta. Ez egy marhaság.

Üdv Inhouse

(#46773) Nikaré válasza AndrewBlase (#46764) üzenetére


Nikaré
őstag

Ma 02:32 -kor érkezett a villanyszámla mail MVM -től.
Fizetési határidő 08.26.
Érdekes ez a felvásárlási láz utáni káosz.
Na meg a rezsicsökkentett bújtatott áremelés :(((
Annyira lehangoló, és elegem van már ebből.

(#46774) pjen válasza AndrewBlase (#46764) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell 1 nappal előbb utalni, ha utalod a pénz rögtön megérkezik. Ahhoz neked nincs közöd, hogy ők mikor könyvelik. Én mindíg az érték napi dátummal utalok mindent.

[ Szerkesztve ]

(#46775) Top cat válasza Inhouse (#46772) üzenetére


Top cat
őstag

Úgy tudom, csekknél a bélyegző számít. Ha elseje a határidő és elsején fizeted be, akkor rendben van. Nem számít mikorra ér a számlájukra.

(#46776) pjen válasza Top cat (#46775) üzenetére


pjen
félisten

Csekknél pont nem, azt valóban úgy kell befizetni, hogy időben odaérjen fizikailag. Átlag 3 nap. Az azonnali átutalás viszont valóban azonnalit jelent. Legtöbbször azért kérik 1 nappal előbbre, mert automata könyvel. Hiába van ott a pénz, ameddig le nem könyveli késedelmet ír. Aztán ezt valószínűleg kézzel kell korrigálni. Voda játszotta ezt egy darabig, két napig írkálta, lejárt tartozásom van. Be linkeltem a saját áfsz üket, azóta megoldották.

[ Szerkesztve ]

(#46777) Top cat válasza pjen (#46776) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy cége válogatja. :)
Itt az alföld víznél azt mondták így van. Mások mondták már, hogy egy-két nap késés után is késedelmi díjat számítottak fel. Nekünk nem volt ilyen. Pedig előfordult már nem egyszer, hogy az utolsó nap lett befizetve.

(#46778) pjen válasza Top cat (#46777) üzenetére


pjen
félisten

Rendesek. :)

(#46779) BiP válasza pjen (#46778) üzenetére


BiP
nagyúr

T és Voda aki ezen a határidőn ennyire pörög, náluk minden automatizált, gondolom azért. 1napra is késedelmi díjat számol (T legalábbis.)
Közműszolgáltatók sokkal rugalmasabbak.
(Mondjuk az eon nekem a napelemnél simán kiszámlázott 10e Ft késedelmet, amikor direkt nem fizettem be időben. Hogy ők 1.5évet csúsztak, az mindegy :) )

[ Szerkesztve ]

(#46780) pjen válasza BiP (#46779) üzenetére


pjen
félisten

Nálam a voda már nem. Ha ötödike a határidő akkor ötödikén utalok. Oldják meg.

(#46781) BiP válasza pjen (#46780) üzenetére


BiP
nagyúr

De ha nem késel, akkor miért kéne késedelmi kamat?

(#46782) Inhouse válasza Top cat (#46775) üzenetére


Inhouse
őstag

Úgy tudom, csekknél a bélyegző számít. Ha elseje a határidő és elsején fizeted be, akkor rendben van. Nem számít mikorra ér a számlájukra.
Érdekes...tehát ott nem számít, hogy fizikailag mikor ér oda a pénz, de átutalásnál, ahol rajtunk kívül álló okból késedelmet okozó aut. könyvelő rendszer miatt csúszik az igen és inkább fizessük be hamarabb, mint a fizikai határidő, hogy ne legyünk büntetve. :F
Elektronikus fizetésnél is van "időbélyegző", és itt sem rajtunk múlik, hogy mi történik utána.
Nekem ez teljesen értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#46783) pjen válasza BiP (#46781) üzenetére


pjen
félisten

Nem számolt késedelmit, csak sokszor 2 napig is irogatta, hogy lejárt tartozásom van. Mondom megelőzöm a bajt,.felhívtam őket, hogy nincs lejárt tartozásom. Elsőre nekem is azt mondták utaljak előbb. De aztán megállapodtunk. Én utalok határidőre, ők pedig könyvelnek ahogy akarnak.

(#46784) BiP válasza pjen (#46783) üzenetére


BiP
nagyúr

Külön van az emlékeztető meg a könyvelőrendszer.
Küldi az emlekeztetőt, mert még nem látja, hogy beérkezett volna. 2 nap múlva lekönyveli, adott napra a befizetés napjára ,hogy időben beérkezett, és máris nem zaklat és nincs késedelmi kamat, mert időben fizettél.

[ Szerkesztve ]

(#46785) pjen válasza BiP (#46784) üzenetére


pjen
félisten

Így van. Csak ezt először nem akarták elismerni. Mint ahogy forumtársnak is azt mondták, utaljon egy nappal előbb.

(#46786) AndrewBlase válasza pjen (#46774) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem is szoktam azzal foglalkozni, hogy 1-2-3 nappal hamarabb utaljak. Határidőre be van élesítve az utalás a netbankban, aztán gondjuk-bajuk mikor és hogy könyvelik.

De egyébként a víz szolgáltató játssza el mindig, hogy egyszerre 2 havi csekket küldenek, az egyiknek 2-3 nap a befizetési ideje (adott hó vége-fele), a másiknak meg 8-9 környéke. Tehát az egyik hónapot utólag kell rendezni, a másikat kvázi előre.

Másik kedvencem a tv-internet szolgáltatóm. Tőlük már most a jövő héten meg fog érkezni az októberi számla, adott hó utolsó napjával a befizetési határidő. Sanda gyanúm szerint arra játszanak, hogy 2 hónap alatt elfelejti a júzer, hogy be van-e fizetve, és késedelmes fizetést vernek rá. Mert ők megteszik, 1 nap csúszásért is.

Miért mindig én???

(#46787) coco2 válasza Inhouse (#46782) üzenetére


coco2
őstag

Pedig egyszerű. Más nyakába varrják a saját kuplerájukat. Sajnos effektíve ingyen megtehetik. A rendszerhasználati díj is arra van. Ha valami nagyon kibukna, hát maximum még többet fizetünk. Már hozzá is szokott a nép.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46788) Borisz76 válasza AndrewBlase (#46786) üzenetére


Borisz76
veterán

A Digi játszotta eddig ezt de ezen mostanában változtatnak.....nem küldenek 2 hónappal korábban számlát.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46789) Cs1csó válasza BiP (#46784) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 EMLÉKEZTETŐ

Ismerőst tiltja le mindig a telkócége mert (ha jól tudom) nincs befizetve, fizu jön 5-én és utána fizeti de valamiért mégis az mintha néha késő lenne.
(Persze mondtam neki, hogy beszéljen velük, hogy megtette vagy sem az ő dolga)

(#46790) Nikaré


Nikaré
őstag

Srácok!
Ez egy táska, zipp húzókája.
Milyen márka ez?

(#46791) SOAD19 válasza Nikaré (#46790) üzenetére


SOAD19
addikt

Heavy tools

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#46792) Nikaré válasza SOAD19 (#46791) üzenetére


Nikaré
őstag

Áhhhh :B
Köszönöm!

(#46793) BiP válasza Cs1csó (#46789) üzenetére


BiP
nagyúr

Egyszer tegyen félre egy számlányi pénzt, és fizesse időben, ne várja meg a következő fizut. Problem solved.

(#46794) Cs1csó válasza BiP (#46793) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az a baj nem tudom mi a pontos gond, tehát ha mondjuk a fizetési határidő 10-ike akkor pont jó ha jön 4-5-én a fizu mert simán be tudja fizetni. Valami nekem nem kerek.

(#46795) Top cat válasza BiP (#46793) üzenetére


Top cat
őstag

Elég sokan máról holnapra élnek. És egyre többen lesznek. Az ilyenek nem tudnak félre tenni.

(#46796) BiP válasza Top cat (#46795) üzenetére


BiP
nagyúr

Az ilyenek nem tudnak félre tenni.
Ezt most ok vagy okozatként mondod.
Bár mindegy, valószínüleg mindkettő igaz.

Nem tudjuk, hogy jelen esetben is ez van-e. Éltem a feltételezéssel, hogy , csak valami berögződés, hogy fizu után fizeti a csekkeket, a maradékot meg feléli. De természetesen lehet az is, hogy nem marad hó végére, atért csinálja így.
Néha megfeledkezem arról, hogy micsoda luxus, hogy nem kell ilyenen aggódnom. És ebből a burokból nézve mennyire más életvitelt igényel, ha havonta a felszínen maradásért kell kűzdeni. És mennyire logikátlannak tűnnek egyes mozdulatok/módszerek innen nézve.

Mert ha minden hónapban probléma, hogy késik, magát szivatja ezzel. (Foglalkozni a felszólításokkal, kamatot fizetni, stb) drágább és macerásabb, mint egyszer egyenesbe kerülni, és onnantól rendben intézni.

(#46797) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez milyen szám lehet?
+9647790832549

Most hivtak, de inkább nem vettem fel...

◄►"Desktop Killer" Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop With Prema® Team BIOS►*i9-10900KF @ 5GHz (AIO Water System)*4x32GB=128GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 GDDR6 16GB vRAM MXM*4x2TB=8TB M2 SSD►-_-◄LG V30+ ThinQ Blue►SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46798) EmberXY válasza MaxxDamage (#46797) üzenetére


EmberXY
addikt

Elméletileg Irak... Lehet, hogy örököltél, ki tudja? :DDD (Ilyet nem is szabad felvenni, általában emelt díjas lehúzások)

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#46799) MaxxDamage válasza EmberXY (#46798) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Spam/Tiltva :D

◄►"Desktop Killer" Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop With Prema® Team BIOS►*i9-10900KF @ 5GHz (AIO Water System)*4x32GB=128GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 GDDR6 16GB vRAM MXM*4x2TB=8TB M2 SSD►-_-◄LG V30+ ThinQ Blue►SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46800) Siriusb válasza MaxxDamage (#46799) üzenetére


Siriusb
veterán

Ugrott az olajkutad... :))

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.