Hirdetés

2024. szeptember 17., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46801) MaxxDamage válasza Siriusb (#46800) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kell a fenének! :))

◄►"Desktop Killer" Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop With Prema® Team BIOS►*i9-10900KF @ 5GHz (AIO Water System)*4x32GB=128GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 GDDR6 16GB vRAM MXM*4x2TB=8TB M2 SSD►-_-◄LG V30+ ThinQ Blue►SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46802) coco2 válasza MaxxDamage (#46801) üzenetére


coco2
őstag

Pedig jót tesz magas vérnyomás ellen ;]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46803) flash-


flash-
veterán

Irodai munkahelyre szabad bontatlan allapotban pl egy szatyorban bevinni alkoholt hivatalosan? (hogy majd munka vegen otthon megigyam?) vagy ez milyen "büntetéssel" járhat?

[ Szerkesztve ]

(#46804) BiP válasza flash- (#46803) üzenetére


BiP
nagyúr

Cégfüggő. Mit írtál alá, mielőtt odamentél?
1. mutasd meg a portásnak/securitysnek, esetleg add le nála, hazafelé meg felveszed.
problem solved.
2. szatyor helyett táskába tedd, senki nem fogja megtudni, hogy volt-e nálad bármi ilyen. Hiszen nem vetted elő, nem bontottad ki.

(#46805) Cs1csó válasza flash- (#46803) üzenetére


Cs1csó
félisten

Miért ne? Ha pl. ebédszünetben kiugrassz a kisboltba bevásárolni akkor azt veszel amit akarsz.
Persze illik nem kibaxni az asztal közepére hogy mit vettél de nem hinném, hogy bárki kotorászni fog a szatyrodban. Ha olyan hely, hogy van kifelé ellenőrzés az nem ezt fogja figyelni.
Az ott meginni mit jelent? Milyen ital? Volt vicces kép, hogy pl. Hubit-Jagert-Unicumot kitöltesz egy műanyag pohárba beleteszel egy műanyag kanalat és mindenki azt fogj hinni, hogy kávézol. ;]

Vodkát pl. kitöltöd egy vizespohárba és szépen felhajtod. A sör fogyasztása már hosszadalmasabb is lehet.

(#46806) Top cat válasza Siriusb (#46800) üzenetére


Top cat
őstag

Majd vesz magának innen. ;]

(#46807) Top cat válasza Cs1csó (#46805) üzenetére


Top cat
őstag

Vannak ám pihent ötletek zugivásra. :DDD

(#46808) Siriusb válasza Top cat (#46806) üzenetére


Siriusb
veterán

Jaj. :DDD

(#46809) Cs1csó válasza Top cat (#46807) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem a kedvencem a raszta hajba befont vodkás üveg. Sziget fesztiválra optimális viselet.

(#46810) BiP válasza flash- (#46803) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, hogy itt a zugivás a lényeg?
Naív voltam, azt hittem, tényleg hazaviszed.

(#46811) Top cat válasza Siriusb (#46808) üzenetére


Top cat
őstag

A megtakarítós topikban írta valaki tavaly, hogy nekik van és tényleg fizet.

Lehet, hogy majd rákérdezek, dől e még a lé. :DDD

(#46812) flash- válasza Cs1csó (#46805) üzenetére


flash-
veterán

Sör.. Jeleztem a főnöknek, nem baszott le se csóválta a fejét 🥴

(#46813) BiP válasza flash- (#46812) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, mert ő már töménnyel tolja évek óta, így magában csak kuncogott a kezdőn :)

(#46814) coco2


coco2
őstag

Műanyag ruhacsipeszeket szereznék be valami webáruházból.

Eddig találtam ruha csipeszeket fából, és 3-5 centis varró csipeszeket (a normális ruhacsipesz 8-10 centi hosszú).

Itt a közelben "kínai piac" boltokban zero a kínálat belőlük.

Ismer valaki beszerzési forrást?

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46815) Cs1csó válasza coco2 (#46814) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekünk a fa/bambusz vált be. előbb utóbb elfárad, bazinsokat jell venni. "100-as" kínai boltokban lenni kellene vagy vasbolt/parasztbolt.

(#46816) coco2 válasza Cs1csó (#46815) üzenetére


coco2
őstag

A fa vacak. Leesik a földre vagy valami, nehéz tisztítani. Műanyagot akarok.

A környéket rendszeresen figyelem. Csak varró csipeszeket találtam :(

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46817) vgyuri válasza coco2 (#46814) üzenetére


vgyuri
őstag

Lidl 2024.09.09-től 100 db. műanyag csipesz 999 Ft, méretet nem írtak.

(#46818) HF77


HF77
őstag

üdv.

létezik olyan hogy sim kártyához nem tartozik telefonszám?
csak netre jo?!
adott át nekem vki külföldön vett kartyát de azt állítja, csak netezni lehet vele!

köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#46819) pjen válasza HF77 (#46818) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem próbálod ki?

(#46820) coco2 válasza vgyuri (#46817) üzenetére


coco2
őstag

Megtaláltam 09.05-09.11-es akció, köszönöm a tippet :R

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46821) alcsa válasza coco2 (#46820) üzenetére


alcsa
senior tag

(#46822) coco2 válasza alcsa (#46821) üzenetére


coco2
őstag

Ja igen, már emlékszem, mi a bajom a Lidl-el.

Teljesen kiszámíthatatlan :(((

Kiírnak egy akciót, és csütörtökön már nyitáskor kérdéses, hogy az a termék tényleg ott lesz, csak délben rakják majd ki, naponta reggel / délben csak X mennyiséget raknak ki arra a napra, vagy furcsa módon egyáltalán meg sem érkezett az a termék abba a boltba.

Házhoz nem szállítanak, a beszállítójukat magánemberként nem tudom elérni, bármit írnak ki akcióba, az még a kutya vacsorájánál is bizonytalanabb.

Persze megpróbálkozom helyi Lidl-t felkeresni mos csütörtökön, de a fene tudja mennyi sikerem lesz :(((

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46823) Cs1csó válasza coco2 (#46822) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amit meghirdetnek az 99% mindig van ha nyitásra te vagy az első aki odaér (ebben profi vagyok: extrém esetben a lényeg, hogy nem szabad szekeret vinni odaállsz az ajtó mellé még akkor is ha nem te vagy az első és ahogy nyílik az ajtó beslisszolsz és odarohansz. ;] igazi szegény ember kalandpark.
Cipőnél vagy egyéb több méretben is elérhető dolognál előfordulhat, hogy adott méretből nincsa vagy extrém kevés.

(#46824) HF77 válasza pjen (#46819) üzenetére


HF77
őstag

közben kiderült valóban csak net kártya.. :U

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#46825) pjen válasza HF77 (#46824) üzenetére


pjen
félisten

Lehet az attól még nagyon jó. Akár korlátlan net is lehet rajta.

(#46826) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Mikor ugrott a duplájára az éves kártya díj a Banknál? :F
Most vonták le és néztem egyet az összegen...🤔

◄►"Desktop Killer" Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop With Prema® Team BIOS►*i9-10900KF @ 5GHz (AIO Water System)*4x32GB=128GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 GDDR6 16GB vRAM MXM*4x2TB=8TB M2 SSD►-_-◄LG V30+ ThinQ Blue►SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46827) Borisz76 válasza MaxxDamage (#46826) üzenetére


Borisz76
veterán

Talán itt hamarább választ kapsz :
Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat fórum.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46828) MaxxDamage válasza Borisz76 (#46827) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi!
Közben néztem 🏦 oldalon a Bankkártya kondíciós listát és 2024.09.03. módosult...🤔🤭

[ Szerkesztve ]

◄►"Desktop Killer" Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop With Prema® Team BIOS►*i9-10900KF @ 5GHz (AIO Water System)*4x32GB=128GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 GDDR6 16GB vRAM MXM*4x2TB=8TB M2 SSD►-_-◄LG V30+ ThinQ Blue►SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46829) Catman válasza MaxxDamage (#46828) üzenetére


Catman
aktív tag

Az ilyenekről küldeniük kell jóval a hatályba lépés előtt értesítést.

(#46830) coco2 válasza Catman (#46829) üzenetére


coco2
őstag

Küldenek egy semmitmondó sms-t, hogy módosul az üzletszabályzatuk - amit kb minden hónapban küldenek, és mindenki csak érzéstelenítve ignorálja.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46831) phrenetiX


phrenetiX
tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyire okés kerékpározás közben bluetooth hangszórón zenét hallgatni?

Természetesen csak külterületen, kerékpárúton hallgatnám így, településre érve leállítanám. A fülhallgató nem opció, mert akkora szélzaj van, hogy szinte maxra véve a hangerőt sem hallom rendesen a zenét.

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#46832) Catman válasza phrenetiX (#46831) üzenetére


Catman
aktív tag

Ezt nem igazán értem. Ha fülhallgatóval nem hallod rendesen a szélzaj miatt, miből gondolod, hogy bluetooth hangszóróval majd fogod?

(#46833) Cs1csó válasza phrenetiX (#46831) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy okés, amedig nem zavar(hat)sz másokat.
A BT füles szerintem elég jó főleg az agybadugós, de nem szeretem ha nem hallom a külvilágot.

[ Szerkesztve ]

(#46834) phrenetiX válasza Cs1csó (#46833) üzenetére


phrenetiX
tag

Nem szeretem az agybadugós fülest, egyszerűen nem bírom elviselni. Van egy BT fejhallgatóm, ami elég jól szigetel a külső zajoktól, de bicózás közben így is durva a szélzaj, hát még ha szeles az idő (30-40 km/h-val megyek általában).

Catman: egyelőre csak kipróbálnám, hátha hangszóróval működik.

[ Szerkesztve ]

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#46835) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Face-n kaptam egy ilyen üzenetet MEta-inbox messenger üzenetben az egyik hírdetésemre: (egy rc autó, semmi fura)
⛔️Facebook biztonsági csapat értesítése⛔️ Valaki arról számolt be, hogy egy termék az Ön piacterén sérti az Általános Szerződési Feltételeinket. Ha úgy gondolja, hogy a döntésünk rossz. Igazolja fiókját. Ellenkező esetben fiókja véglegesen letiltásra kerül. ↪️*** Ellenőrző link:kitöröltem Ha nem kapjuk meg az üzenet melletti linken megadott információkat. Előfordulhat, hogy fiókját 24 óra elteltével ideiglenesen letiltjuk. A 24 órás időszak akkor kezdődik, amikor elküldjük Önnek ezt az értesítést. ***MEGJEGYZÉS: ez egy automatikus üzenet a Facebooktól, nem adunk más választ, mint az alábbi ellenőrző link: kitöröltem Facebook Security 2024 Facebook - Meta

Mindkét linket letiltja az AVG, pedig https linkek. Ez most valami kamu adathalászat lehet, vagy csak az AVG szarakodik?

Köszi

I5 12400F, Asrock B660M Steel Legend, RTX4070 super, 16Gb DDR4 3000, Seasonic Focus 650 Platinum

(#46836) Catman válasza JoolsNOS (#46835) üzenetére


Catman
aktív tag

Eléggé adathalásznak tűnik.

(#46837) JoolsNOS válasza Catman (#46836) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Hát igen. Maga a link validnak tűnt, a chrome is biztonságosnak ítélte. Ami fura, hogy aki írt nem is tudom jelenteni, vagy megnézni a "profilt"

I5 12400F, Asrock B660M Steel Legend, RTX4070 super, 16Gb DDR4 3000, Seasonic Focus 650 Platinum

(#46838) Catman válasza JoolsNOS (#46837) üzenetére


Catman
aktív tag

Nem vagyok képben a marketplace működésével, de szerintem ha szabályt sért a hirdetés, csak a hirdetést szokták letiltani/törölni.

(#46839) totron válasza Catman (#46832) üzenetére


totron
addikt

Nem mentél még fülhallgatóval, igaz? Egy hangszóró esetén nem figyel be a szélzaj, míg egy fülhallgató esetén alaposan.
(#46831) phrenetiX, az ötlet jó, abban az értelemben, hogy alapesetben nem zavarsz vele így senkit, nagy forgalmú bicikliutaknál lehet aggályos, esetleg, egyébként nem. Az elmebajos motorosok miatt viszont inkább fülvédő, füldugó kell. Ha nincs előfordulásuk azon a szakaszon, akkor jól ellehetsz.

(#46825) pjen, pre-paidben kötve hiszem, hogy lenne korlátlan. Forgalomkorlátos már inkább. Amelyik netkártya ahhoz is van szám, csak nem hívható, SMS-t tudnak általában.

(#46822) coco2, ezeket a szórólapos állításokat mindig le kell osztani hárommal, inkább menj a biztosra, vagyis a napvégi péksütemény-leárazásokra. Az is majdnem ugyanaz, mint a csipesz.

(#46815) Cs1csó, a kínai műanyag is fáradós, csoda, amelyik nem, napsütés nélkül is törik, kvázi egyszerhasználatos, ráadásul nem egyszer olyan hihetetlenül intenzív vegyszerszagot* árasztanak a plasztiktermékek, hogy az.... hihetetlen. Legjobb, mikor konyhai elemek, pl. sajtreszelő. A klasszik háztartási bolt jó vonal, ritkák ma már.
*a szag a legkevésbé lényeg, a mérgező hatás inkább, a kettő itt ugyanaz.

(#46840) coco2 válasza totron (#46839) üzenetére


coco2
őstag

Sajnos a napvégi süti leárazások is olyasmi, hogy nézi a nép, és aki szerencsésebben időzít, annak lesz, a többi hoppon marad. De ja, idős nénikéknek tuti napi szórakozás a Lidl Multiplayer PvP :D

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46841) coco2 válasza phrenetiX (#46831) üzenetére


coco2
őstag

Itt-ott hallani híreket, hogy fiatal lányok annyira belemásztak a mobiljukba valami sorompó nélküli vasúti átjáróban, hogy kinyírta őket a vonat. Ezek a mobil cuccok tényleg jól csinálják. Hullik a férgese. Szóval ja. Azok a bt-s fülbogarak király cuccok ;]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46842) totron válasza coco2 (#46841) üzenetére


totron
addikt

Csavar. elengedett 1 vonatot, azt hitte nem jön több, de jött, a másik irányból. Jutalom: halál. A vonat nem vár.

(#46843) FattyDove


FattyDove
őstag

Ha a packeta futár nem tette bele a csomagom az automatába (üres volt a fiók), akkor mi a teendő? Telefonos ügyfélszolgálatot nem lehet elérni.

(#46844) phrenetiX válasza coco2 (#46841) üzenetére


phrenetiX
tag

Nálam alap, hogy akkor is szétnézek a vasúti átjáróban, ha azt látom, hogy fehéren villog a jelző.

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#46845) coco2 válasza totron (#46842) üzenetére


coco2
őstag

Egy vonat nem csak nagy darab, de cudar hangos is. Biztonsági okokból kürtöt használnak átjáró felé közeledve. És ott van a talajban a rezonancia. Vonat elé véletlenül kimenni csak az tudhat, akinek süket a szeme is, a füle is, az agya is. (Szívhatott valamit?)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46846) EmberXY válasza coco2 (#46845) üzenetére


EmberXY
addikt

Biztos nem direkt ment a vonat elé, bárki hibázhat, figyelmetlenség, kapkodás, mindennapi rutinból fakadó túlzott önbizalom (ez sokszor veszélyesebb mint a többi), stb.
Szerintem bármelyikünkkel előfordult már, hogy elcseszett valamit, aztán utólag nem értette, és nem is tudta megmagyarázni, hogy sikerült azt összehozni...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#46847) BiP válasza EmberXY (#46846) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem egyszer volt, hogy majdnem a villamos elé léptem a Blahán véletlenül, mert épp atomszar napom volt, és kicsit el voltam varázsolva. Csengetett a vezető, így visszaléptem időben.
De vonat elé hajtani kocsival, hát, ott azért sokmindent kell benézni. Gyakorlatilag szándékosan kell leszarni a dolgot.

(#46848) Borisz76 válasza coco2 (#46845) üzenetére


Borisz76
veterán

Én egyszer egy nagy kereszteződésen hajtottam át autóval, úgy hogy piros volt a lámpa.....mindez egy napközben nagyon is forgalmas csomópont !
Négyen ültünk az autóban , párommal és a szüleivel.
Apósom a kereszteződés után 100 méterrel rákérdezett, hogy ezt most miért ?
Annyira beszélgettünk, hogy teljesen kiment a fejeből, hogy ott lámpa van ....pedig akkor már kb 5-6 éve lehetett jogsim.
Szerencsére késő este volt és alig volt forgalom.....így nem lett senkinek semmi baja....sőt talán autó sem volt a környéken.
De igen, a figyelem elterelődhet és az balesetveszélyes !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46849) totron válasza coco2 (#46845) üzenetére


totron
addikt

Nem, egyszerűen az alaprezonancia a fejekben és fizikailag akkora ma, hogy nem feltétlenül emelkedik ki egy vonat közeledte - legyen ez egy beszédes indikátor. Vegyük még mellé a zajokhoz való hozzásüketülést, úgy eleve, meg az ezt felhatványozó fülhallgató-kultúrát, amivel ugye az egyébként is nem egyszer eszetlen mértékű deciBeleket kell túlharsogni. Vagyis a hallás is romlik, ördögi körbe téve a történéseket, növelve a szar valószínűségét, s az ott és akkor faktor is egy kiszolgáltatottságba predesztinál. Tényleg elég egy lelkiek miatti alulkoordináltság, nem kell hozzá nyominak vagy neurotikusnak lenni, bárkivel megeshet. Aztán kívülről, utólag, érdemi infók hiányában meg mehet a találgatás. Ezek veszélyes üzemek, figyelni kell. Alapból is fogyasztóiság és az alapzaj (mentális, fizikai) pont az ellenkező irányba viszik a lakost. Mondjuk régen is ha lassú volt a reakcióidőd agyontaposott a ló/mamut, csak ma fémből van. Ismertem is ilyen csajt egyébként.

(#46850) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"Szakorvosi javaslat támogatással történő gyógyszerrendeléshez" amit szakorvos Ír fel és nincs rajta meddig is szól, akkor azt 1 év után nem kell újat irattatni?

Komoly gyógyszer ez (drog - Fentanyl tapasz!) amit a következő műtétig mindenképp kell használni a fájdalom miatt.
A dokumentumot most néztem meg Online (Egészség Ablak) programba és tavaly lett felirva 10.17.-n de az üresen van hagyva "Javaslat időtartama 0" tehát nincs megadva...
Ilyenkor nincs megkötés hogy meddig iratható fel a háziorvossal?

Az már kérdezte, hogy nem-e tudnám elhagyni... mondom jah, majd elhagyom ha meg műtik a másik csipőt is...

◄►"Desktop Killer" Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop With Prema® Team BIOS►*i9-10900KF @ 5GHz (AIO Water System)*4x32GB=128GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 GDDR6 16GB vRAM MXM*4x2TB=8TB M2 SSD►-_-◄LG V30+ ThinQ Blue►SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.