Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77651) Submarine válasza AcCEsS (#77650) üzenetére


Submarine
senior tag

Jobb esetben a házon lévő USB3 a hibás (kábel-csatlakozó).
Igazából nincs a nyáklapra semmi kivezetve róla USB3 esetében.
Cserélni sem bonyolult, mert csak két rögzítőfül van a nyákra forrasztva.

Ellenkező esetben az alaplap a hibás.

Valahonnan keríteni kell egy ilyet: "Front case panel USB3" és kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#77652) lala42


lala42
őstag

#77629
Valaki erre? :U :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#77653) Starchm válasza lala42 (#77652) üzenetére


Starchm
őstag

Mit jelent a nem telepít? Dob valami hibát vagy bármit?

Esetleg megpróbálhatod, h egy linuxot fel tud-e rakni. Illetve ha másik gépen telepítesz egy hdd-re windowst akkor arról be tud bootolni?

[ Szerkesztve ]

(#77654) Submarine válasza lala42 (#77652) üzenetére


Submarine
senior tag

Linuxot live módban is próbál6sz futtatni.
Sztem HDD vagy lap hiba.

(#77655) lala42 válasza Starchm (#77653) üzenetére


lala42
őstag

Másik telepitett win a logónál kifagy. Tiszta telepitésnél bejön a win kék logó, alatta pörög a kis pointozott karika és ennyi. Tovább már nem megy. Egyenként a hardver összetevők nem hibáznak. (jó a ram, a hdd, az usb pen, a videokari. Azonban ma megint bepróbálkoztam és UEFI-ben telepítve mindkét vidókarival, (alaplapi, és diszkrét is) olyan hibát produkált, hogy a képernyőn a kép olyan volt, mintha megfésültem volna. Szétesett még a BIOS előtt és kifagyott a gép. (szerintem proci hibás lehet.) :U

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#77656) lala42 válasza Submarine (#77654) üzenetére


lala42
őstag

Linuxot a héten,majd ha szabad leszek. Még egy próbát megér, aztán megy a kukába, vagyn eladom hibásként. :R
Úgyis csak itthon irodai munkára lenne. Kiváltottam voilna vele azt a Q9550-et.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#77657) imotrepus válasza lala42 (#77656) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Szerintem, ha IGP-vel és dedikált VGA-val és jelentkezett a szétesett kép, akkor ez a lap hibája!
Home Office-ra kevés volt a Q9550?? Elpusztíthatatlan proci!! Csak 10W a többlet fogyasztása ehhez az i5-höz képest!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#77658) lala42 válasza imotrepus (#77657) üzenetére


lala42
őstag

Nem kevés még játékra sem. De ha már hozzám került :U :DDD :)) ?

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#77659) jokeph válasza lala42 (#77656) üzenetére


jokeph
nagyúr

Csak a hecc kedvéért, ne UEFI módba hanem legacy módban tedd fel a W7-et.
BIOSban CSM enabled, secure boot/fast boot disabled.

Vagy egy W10-et. :D

#77660lala42: ;]

Legacy módhoz legacy (MBR) telepítőt kell fabrikálni pendrive-ra, pl. Rufus-al.
Személy szerint én az Microsoft-os USB-DVD Tool-t preferálom, az csak ilyet tud.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77660) lala42 válasza jokeph (#77659) üzenetére


lala42
őstag

Igen. Köszi. Most olvasom az UEFI-s beállításokat egy pdf fájlban. Csak annyi xar van már a gépemen, hogy hetekbe tellik megtalálni ami kell nekem. (van 3 asztali gép, 3 lapos a családban 3 főre. És mindenki mindegyiket használja. :DDD Elképzelheted mi van itt. :O ;]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#77661) jokeph


jokeph
nagyúr

Kérdés mindenkihez:
Ki használ MAG B550M Mortar vagy B550 Tomahawk wifi nélküli / wifi-s lapot ?
A következő problémába futottam:
Ezer +1 éve hasznok egy talpas és egy csiptetős low-cost Genius mikrofont, számtalan konfigban tökéletesen működtek/működnek (többek között: Asus: P5E3 Deluxe, P6T Deluxe, P5Q, X370 Crosshair VI Extreme; MSI: G41-P25, 970A Gaming Pro carbon; Asrock: AB350 ITX/ac, B450 Pro 4, Z170 OC Formula/Z270m ITX/ac, X79 Extreme 9; Gigabyte: H170 HD3-DDDR3, X470 Gaming 7 wifi és Shenzen Tech E5 3.2s1), alaplapi integrált cuccal és usb-s 1500ft-os Nedis 3D Sound hangkeltővel.

B550M Mortar Wifi lapomnál egyszerűen nem megy értelmesen a mikrofon, vagy semmit se vesz, vagy akkora alapzaj van hogy förtelem... :F

Amiket eddig elkövettem:
MS-s driver le, gyártó oldalról driver fel, MS store-ból Audio Console-t feltettem, semmi változás...
2-szer is megnéztem, de jó helyre dugtam be... :DDD

Discordnál és Bnet. appnál is ugyanez. :U

#77662Buckey: előre is köszönöm !

A hanggal amúgy nem volt gondom se az MS (W10 által felrakott) se a gyártói oldal driverével.

Értem én, hogy a Realtek 1200-as hangchip régiség, de akkor is... a fentebb sorolt lapjaim többségén régebbi/gyengébb hangkeltő van, nem beszélve az 1500ft-os USB-s Nedis cuccról. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77662) Buckey válasza jokeph (#77661) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!

Én MAG B550M Mortar-t használom, nekem csak a hanggal volt problémám, a mikrofont ki sem próbáltam. :(
Érdekes, hogy nálam a hangnak van egy elég jó alapzaja, míg haver mindenféle szűrőkkel ellátott pincéjében meg alig volt hallható.

De akkor én is kipróbálom a mikrofont, és beszámolok róla.

(#77663) Buckey válasza Buckey (#77662) üzenetére


Buckey
senior tag

Ki is próbáltam, és igen, elég szép alapzaj nálam is. Nem csak az alaplapi hangkártyával, hanem 2 db USB-el is. :O :W
Hogy most ez a [tápegységtől] jön, illetve annak-e a hibája, vagy az alaplapé-e, azt nem tudom. A hang viszont optikán kristálytiszta, alapzaj nincs.
De ez azért elég durva ennyi pénzért, hiszen nem egy zacskó ropi ára. :(((

(#77664) jokeph válasza Buckey (#77663) üzenetére


jokeph
nagyúr

Elszomorító. :(
Melyik BIOS rev van fent nálad ?
Nálam Seasonic Connect SSR-750FA a táp, de kötve hiszem hogy köze van hozzá, mármint a mikrofonhoz. :U
Coil hang sincs sehonnan, se táp, se lap, se VGA nem "ciripel".

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77665) Buckey válasza jokeph (#77664) üzenetére


Buckey
senior tag

Ne is mond. Majdnem visszaküldtem, csak az a macera nem volt az ínyemre. :(((
Egy 20 ezer forintos alaplapnak meg nincs alapzaja. :W Nem értem, hogy itt most mi a hiba. Nálam a hangra valahonnan rákerül az alapzaj. Ez a hálózatból vagy a légkörből, azt nem tudom.
A BIOS verzió ami fent van, a 7C94v18, de ma felrakom a 7C94v19-et, meglátom mi lesz.
Szerintem a hang terén semmi, csak a win11-hez állít be dolgokat.

(#77666) abdulka1 válasza Buckey (#77665) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Nekem anno a hálózati kártya okozott anomáliákat a hangszóróknál.Másik driver telepítése oldotta meg.
Egyébként a hibát a LatencyMon derítette ki.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#77667) Buckey válasza abdulka1 (#77666) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Köszönöm szépen! :R
Ennek utána nézek.

(#77668) #12516608 válasza jokeph (#77661) üzenetére


#12516608
törölt tag

Totál hasonló szopás, mint amikor HDMI szabványok és tudások témakörében értekeztünk. (HDMI-vel BIOS-ba lépéskor lefagy a gép, de vin alatt csak az a frankó stb.)

Analóg jelnél azt tapasztaltam, hogy rohadtul nem mindegy, hogy az ember mit dug a jack-aljzatra. Az olcsó dolgok gyönyörűen veszik az elektroszmogot. WiFi is az... :D Sőt. A mobiltelkó és a mobilhálózat kommunikációja is. Ha a tartalék gépemen bekapcsolva marad az olcsó Genius hangszaró (egyedül), akkor harsány tüptürüp x3 jelzi, hogy 2 másodpercen belül SMS-em érkezik. :DDD (Bp. XI. ker.-ben)
USB tápellátáson is sok zaj utazik. Minden árnyékolatlan vezeték egyben antennaként is működik. (Ezt így amatőrként írom. ;) :B )

Vidéken elsuhan 1-2km-re egy-egy csodajárgány és beserceg a Retró rádió is ezerrel.

Kisérletezés az analóg cuccokkal, vagy digitálisra térés a hanggal. Más kiutat nem látok.

---
Egyébként BÚÉK (boldogság új ékkel) mindenkinek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#77669) jokeph válasza Buckey (#77665) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ma kipróbálom a filléres USB-s Nedis-el, kíváncsi vagyok. :U

#77668u299975: hát basszus, fene se tudja... :(
Azért egy ilyen kategóriás lapnál ez tiszta szégyen. :(((
Használom a WIFI-jét és a BT-t is, de ennek sem kéne belekavarnia, mert az előző lapon is szintúgy használtam. :F
USB-s eszköz fixen nálam a bill. és a Corsair Harpoon Wireless egér adapterje, más nincsen.

A HDMI ki tud a világból hajtani a mindenféle verziójával s ez miatt a kábel se mindegy. :D
Szerencsére csak a TV van HDMI-vel kötve, ha lenne rajta DP port, akkor azzal kötöttem volna azt is (nem érdekel a HDMI ARC funkció, nem használom).

#77666abdulka1: latencx Moon jó progi, többször is segített rajtam és másokon, megfigyelem azzal is. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77670) #12516608 válasza jokeph (#77669) üzenetére


#12516608
törölt tag

Miért szégyen? Sajnos a lapon sem mindent árnyékolnak. A Wireless billentyű és egér is fossa vastagon az elektroszmogot. Az "antenna" meg veszi.

--- Ja, zavarszűréssel audio fronton meg vagy foglalkozik még valami gyártó, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#77671) Buckey válasza jokeph (#77669) üzenetére


Buckey
senior tag

Én próbáltam valami [gagyi] (2db) és egy ősrégi [Trust] USB hangkártyával is, alapzaj van mind a hangkimenetnél, mind a mikrofonnál. Nem tudom, melyik alkatrész szedi össze a zajt, de gyanítom, hogy ennek az alaplapnak nem erőssége az analóg audio (sem az alaplapi, sem az USB, sem a PCIe).
A BIOS is a legfrissebb van, az sem segített. :(
Nekem semmi USB vevő nincs, minden kábeles (egér, billentyűzet, net), úgyhogy, nálam ezek is kizárva.

(#77672) jokeph válasza #12516608 (#77670) üzenetére


jokeph
nagyúr

és #77671Buckey:
Azért szégyen, mert a 10 éves lapokon az audio árnyékolás hírből sem volt ismert, és mégis jó volt. :U

Közbe a filléres Nedis-el kipróbáltam, az bezzeg perfect, még alapzaj sincs se a hangszórón (a hangfalam közepes kis 2.1-es, a hangereje 3/4-re van állítva, win alatt a hangerőszabályzó meg 67%-ra), se a mikrofonnál. :D

Ha maxra tekerem mindegyiket, akkor van alapzaj, de csodát nem is vártam ilyen kommersz cuccoktól. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77673) Buckey válasza jokeph (#77672) üzenetére


Buckey
senior tag

:Y
Akkor én ennek örülök, hogy nálad jó külső USB-s hangkeltővel. :C De akkor nálam nem jó valami. :W
Mondjuk, nem használom a mikrofont, úgyhogy eddig észre sem vettem, nem is néztem.
Nekem a lényeg, hogy optikán jó. :K
Megpróbáltam [abdulka1] javaslatát, sok mindent nem értettem belőle, de ami érték magas volt, az mind gyári driver, és nincs is másik (sem régebbi, sem újabb) hozzá a gyári oldalán.

De majd még nyomozok, hogy nálam mi lehet a hiba oka.

(#77674) AcCEsS válasza Submarine (#77651) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszi a tippet! 1 hónapja az alaplap cseréje előtt még ment az előlapi USB aljzat, és a változást maga az új alaplapra történő csere okozta. Tehát nem létezik az USB3 kifezetéseknél kompatibilitási probléma? Mindegyik egyforma? Mert az alaplap leírása USB 3.2 Gen 1 típust ír, ami nem tudom eltér(het)-e egy "sima" USB3 kivezetéstől? De lehet, hogy a ház USB kábele gyengébb minőségű, mert a 3.2 már "superspeed", gondolom a jó minőségű összekötőkábel alapfeltétel. Megpróbálok szerezni egy új kivezetést...

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#77675) s.bala31


s.bala31
őstag

Üdv. Ünnepek alatt vettem egy MSI Z590 Tomahawk lapot. Tegnap összeraktam a gépet de valahogy nem tudom rávenni hogy bootoljon sem a korábbi SSD-mről sem win10 telepítő pendrive-ról. Másik gépen kipróbálva bejön a telepítő, tehát nem a pendrive a ludas. Esetleg lenne valami ötlet hogy mit állítsak be biosban. Próbáltam UEFI és CSM módban is de nem sikerült addig jut el hogy bejön a logó és alatta egy üzenet hogy lépjek be a Biosba stb. Több mint 10 éve nem volt MSI lapom elég szokatlan a biosa. :F

(#77676) BogyóBP válasza AcCEsS (#77674) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nem lehet hogy csatlakoztatás közben elhajlott egy láb vagy az első lecsatlakozásánál kikapta az egyik fogat a csatlakozó? Ez az USB3 as header szabvány és minden csatlakozoval működnie kell nem függője az hogy 3.1 3.0 vagy 3.2. Az alaplapi hátsók gondolom működnek szóval driver hiba kizárva, én mégis arra gondolok (hogy vagy megtört az usb3 as kábel aminek a vastagsága és merevsége miatt kicsi a valószinüsége) vagy hogy elhajlott vagy leszakadt egy láb.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#77677) lancellott


lancellott
tag

Hello!
Acer Aspire M5811

A memóriát szeretném bővíteni. Csak olyan infót találtam róla, hogy kezeli az 1333MHZ-es ramokat.. de olyat nem, hogy ez felett nem kezel semmit. 1600-as vagy 2400-as memóriákat tudja ez vajon kezelni, kihasználni?
Intel Ibex peak H57 lapkakészlet
I5-750-es proci van benne 3GHZ
Köszi előre is a válaszokat

[ Szerkesztve ]

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#77678) abdulka1 válasza lancellott (#77677) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A proceszor max 1333MHz-et tud kezelni, ezért rakhatsz a lapba bármekkorát de minden legfeljebb ezen a frekvencián fog üzemelni.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#77679) codec válasza s.bala31 (#77675) üzenetére


codec
senior tag

Biosban látszanak a meghajtók? (adatlapod alapján, de csak tippelek, nvme+ssd is a gépben?)

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#77680) s.bala31 válasza codec (#77679) üzenetére


s.bala31
őstag

Közben megoldódott a probléma. Egy másik win10 telepítővel elindult állítgatás nélkül is. Érdekes dolog ez mert az MS honlapról leszedett programmal és win10-el csináltam a másikat és azzal mégsem működött.

(#77681) lala42 válasza s.bala31 (#77680) üzenetére


lala42
őstag

Szia. Basszus nekem is ez a gondom. Milyen telepitővel és milyen progival csináltad a boot pent? :R
BIOS-ban minden floppul megy, de amikor telepitewk, akkor csak forog a kis pöttyözött kerék.
Ezt csinálja.
MSI lapom még annu 478-as időben volt egyszer. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#77682) imotrepus válasza lala42 (#77681) üzenetére


imotrepus
aktív tag

[link]
[link]
[link]
nekem ezek mindegyik működött, Win7; Win8.1; Win10
min. 8Gb gyors pendrive

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#77683) Doky586 válasza imotrepus (#77682) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezekre ma már semmi szükség telepítő pendrive készítéshez. [link] Elég sima filemásolás is.

(#77684) s.bala31 válasza lala42 (#77681) üzenetére


s.bala31
őstag

A másik rufus-al volt csinálva.

(#77685) lancellott válasza abdulka1 (#77678) üzenetére


lancellott
tag

Köszi szépen.

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#77686) BogyóBP válasza lala42 (#77681) üzenetére


BogyóBP
addikt

Rufus illetve a MS download tool is ugyanúgy jó. A rufus képes GPT telepítő létrehozására is míg a microsoft csak az emulált UEFI verziót teszi pendrive ra (MBR) hogy régebbi gépekre is gond nélkül feltehető legyen a windows. Az hogy a windows 11 melyiket használja hirtelen nem tudom de ha van rá igény megnézem. A lényeg az hogy utóbbi esetében mindenképp az UEFI mód kell, merevlemezek AHCI módban kapcsolásával. Ha valaki Legacy módban telepíti előfordulhatnak hibák. A legtöbb gyártó is azt javasolja hogy a windowst UEFI módba telepítsük, msi esetén a Windows 10 WHQL bekapcsolása is javasolt, de ez szvsz nem létfontosságú nekem sincs bekapcsolva. Ugyanakkor a rufus is képes letölteni a képfájlt ha inditáskor mikor rákérdez akarod e hogy a rufus frissitéseket keressen igent nyomsz. Ilyenkor a kiválasztás gomb helyett a letöltés gombot kell választani a kis nyil segitségével lehet váltani. Onnantól már végig vezet.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#77687) jokeph válasza BogyóBP (#77686) üzenetére


jokeph
nagyúr

W10-nél tökmindegy, MS tool progijával faragtam az összes telepítőmet - csak legacy/mbr-t tud - gond nélkül szalad az összes.
AHCI mód: ez már 2000/XP esetén is ajánlott volt, mondhatni alap, modernebb lapokban nincs is IDE mód, AHCI és RAID van csak, azaz default BIOS set az AHCI a SATA portokra.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77688) Doky586 válasza BogyóBP (#77686) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kérem NE terjesszetek álhíreket!
Az MCT is UEFI telepítésre alkalmas pendiveot készít. Telepíteni pedig tudni kell. Linkeltem.
A Rufus a telepíteni nem tudó embereknek kedvez mindössze, hogy ne rontsák el.. csak néha visszafelé sül el a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#77689) #12516608 válasza Doky586 (#77688) üzenetére


#12516608
törölt tag

+1

(#77690) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Délelőtt óta nincs netem kábelről. Annyi történt, hogy szétkaptam a gépet és betettem 2 új ssd-t. Egyik m2, másik 2.5. Utána összedugtam mindent és nincs netem. Hibaelhárítás azt írja nincs bedugva kábel vagy rossz. Laptopon működik a kábel. Eszközkezelő nem lát hibát. MInden driver updatelt, friss a win is. Valami bagatel probléma amit nem látok, vagy ugrott a net a lapról?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#77691) core i7


core i7
addikt

Sziasztok ez alaplap hiba lenne vagy a LAN kábel?
Egy idő utűn belasull az 500-as net 80MB/s -re majd ha kihúzom a LAN kábelt majd vissza dugom visszaáll. Mindig ezt csinálja...
Alaplap vagy kábel hiba lehet?
Válaszokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#77692) core i7 válasza core i7 (#77691) üzenetére


core i7
addikt

Mindi ilyen 80MB ra esik vissza se többre se kevesebbre ez az érdekes. Majd ha kihúztam vissza dugtam a kábelt normálisan 500 egy idő után megint és meginte...

[ Szerkesztve ]

(#77693) s.bala31 válasza JoolsNOS (#77690) üzenetére


s.bala31
őstag

Ami nekem megoldotta a hasonló gondomat hogy bementem az eszközkezelőbe azon belül hálózati kártyák majd eltávolítottam az ethernet controllert. Ezután a win10 asszem magától felpakolt egy másikat és utána működött.

(#77694) jokeph válasza Doky586 (#77688) üzenetére


jokeph
nagyúr

Khm, MS Tool alatt ezt értettem, nem az MCT-t. :U

Az meg csak arra jó, de arra tökéletesen és félre nem érthető a menete.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77695) Doky586 válasza jokeph (#77694) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt a programot win7 és elődeihez javasolja a MS.
De a lényeg a lényeg. Minden ilyen program egy dolgot csinál. 'A' könytárból 'B' könyvtárba másolja a fileokat. Ennyi. Win8-10 nek nincs is semmi másra szüksége. Ezt én spéci tool progik nélkül is meg tudom tenni. A többi csak mítoszkeltés. :U

(#77696) codec válasza core i7 (#77692) üzenetére


codec
senior tag

Szerintem ez akár driver hiba is lehet. Érdemes lenne egy korábbi verzióra visszaállni.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#77697) jokeph válasza Doky586 (#77695) üzenetére


jokeph
nagyúr

Tisztában vagyok vele, de remekül megy W10-el is.
Én MBR módban nyomom (lehet rosszul tudom), de ellenben a GPT-vel itt nem elég szimplán átmásolni az ISO tartalmát egy virtual rom-ból. :U
Vagy mégis ? :F

#77698Doky586: pendrive mindenképpen MBR (98/ME/2000/XP/2003 -nak is tudni kell kezelnie), a lényeg hogy nem UEFI módban telepítek hanem MBR módban, ez esetben is elég a sima átmásolás ?

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77698) Doky586 válasza jokeph (#77697) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Teljesen mindegy hogy a pendrive MBR vagy GPT, ugyanúgy telepíthetsz róla uefi módban windowst. Sima másolás elegendő.

(#77699) JoolsNOS válasza s.bala31 (#77693) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi, ez bejött :R

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#77700) core i7 válasza codec (#77696) üzenetére


core i7
addikt

driver? win10 rak fel mindent kivéve nvidia

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.