Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30255) johnny82 válasza sony309 (#30250) üzenetére


johnny82
őstag

Én legutóbb 128 GB-os Sandisk High Endurance-t vettem az Amazonról.

mod: ez ajánlott volt.

[ Szerkesztve ]

(#30256) sony309 válasza johnny82 (#30255) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm neked!

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#30257) SZATA válasza sambenez (#30246) üzenetére


SZATA
senior tag

Én úgy tudom, hogy global. Rendesen van rajta angol nyelv, olyan felirat is van a dobozon, nem kellett semmit mókolni vele.

Az appból simán ment az első pár frissítés, csak egy éve nem sikerül.

(#30258) sambenez válasza SZATA (#30257) üzenetére


sambenez
Topikgazda

(#30259) johnny82


johnny82
őstag

Beköttettem az A810 és RC12 set-et UP03 kábellel. Ha a kocsit megállítom, azonnal bekapcsol parkoló módba, ha gyújtást adok, indul a kamera is. Be van állítva a beállításokban, hogy 20 perc állás után kapcsoljon ki (hogy az akksi nehogy lemerüljön). De ilyenkor 20 percig még vesz normálisan? Vagy ezt a parkoló mód felülírja? Ha koccanást érzékel mondjuk 1 óra múlva, akkor bekapcsol? Nekem nem teljesen egyértelmű, hogy ez hogyan működik. Le tudná itt valaki írni, hogy ez hogy van? Különben elégedett vagyok a képminőséggel, csak a műszerfal nagyon tükröződik nappal szemben.

(#30260) totoka2 válasza johnny82 (#30259) üzenetére


totoka2
tag

Mennyibe került a bekötttetés? Bp/vidék?

(#30261) johnny82 válasza totoka2 (#30260) üzenetére


johnny82
őstag

Szeged, számlásan 35K, mert garis a kocsi.

(#30262) at11 válasza johnny82 (#30261) üzenetére


at11
tag

Az nem drága, Bp-en a beszerelés nettó 35 körül van pl. itt. És az olcsónak számít.

(#30263) johnny82 válasza at11 (#30262) üzenetére


johnny82
őstag

Ja, én sem sokallottam. Arról nem beszélve, hogy nem mertem volna hozzálátni szétszedni a saját kocsimat. Így a szett beszerelve megvolt 80K-ból (memóriakártyám volt 128 GB-os). Szerintem az korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#30264) at11 válasza johnny82 (#30263) üzenetére


at11
tag

Én a komolyabb kamerákat preferálom, de igen, ez egyáltalán nem volt drága. (Bármilyen esemény során visszajön az ára sokszorosan.)

(#30265) axlfsi


axlfsi
veterán

... jól fel ment a nagyon futott 50-ezres kamera ára mostanra Wayteq A810-2 70mai Dash Cam 4K A810 + RC12 SET menetrögzítő kamera (90 kopelyka :Y )

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#30266) up


up
senior tag

Sziasztok!

Van egy Viofo A129-esem (első-hátsó) a saját gyári kb 3m-es kábelével szivargyújtóra kötve. Hibajelenség: indításkor bekapcsol, aztán általában pár másodperc után elmegy a kép, picit még villog a piros led, aztán onnantól semmi. Ha kihúzom és újra bedugom, megint beindul, de utána ugyanez. Ritkán rövidebb utakat végig bír, de nem megbízhatóan működik. A felvett fájlok jók, néha előfordul, hogy a leálláskor készített legutolsó olvashatatlan.

Power bankről gond nélkül hosszan üzemel. Az autó szivargyújtójáról a saját nyúlfarknyi, ám zajszűrős kábelével szintén (egy 3m-eset és egy picit adtak hozzá). Ez nekem arra utal, hogy vagy az autó 12v-ja a gond (akksija rendben), vagy a kábel, vagy valami érintkezési gond útközben.

Vettem másik 3m-es kábelt, nem segített, kicseréltem a szivargyújtó aljzatot egy eleve USB-sre, az sem. A generátor feszültségszabályozója a szerelő szerint jó, gázadáskor sem ad 14.6-nál többet.

Az utolsó ötletem az egész felgyújtása előtt egy új, hosszú ÉS zajszűrős kábel, esetleg valami ilyesmi utólagos zajszűrő ferrites cucc rácsattintása (a szerelőm javaslatára, de itt a topikban is megtaláltam az ötletet - így, hogy tudtam mire keresni).

Szerintetek? Kérem a téteket! :)

(#30267) kalozhun100 válasza axlfsi (#30265) üzenetére


kalozhun100
őstag

Nekem 70K-t ír.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#30268) sambenez válasza kalozhun100 (#30267) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Most. Kicsit lejjebb vitték.

(#30269) attila.86 válasza johnny82 (#30259) üzenetére


attila.86
tag

A 20 perc utáni leállítás csak bekapcsolt állapotban él, azért, ha valaki olyan autóban használja szivargyújtóról, ahol ennek tápja állandó, ne szívja le az akkut. Esetedben csak akkor lesz eredménye ennek, ha ráadott gyújtásnál egy helyben állsz 20 percnél tovább és a kocsi előtt nem igazán történik aktív mozgás.

(#30270) at11 válasza up (#30266) üzenetére


at11
tag

Minimum 2A-es telefon USB (otthoni) töltővel próbáld ki a 3m-es kábelekkel. Úgy ki tudod zárni a kocsit. A rövid kábel adat kábel, az nem jó ilyesmire. Memóriakártyát vedd ki a kamerából. Ha GPS-es a kamera, akkor dugd abba a tápot, vagy ha eddig abban volt, dugd a kamerába. (A Viofo A129 megtáplálható a kamera oldalán is és a GPS talpon keresztül is. két mini usb van rajta.) Jó szórakozást :) Így lehet kiszűrni, mi a hiba.

(#30271) at11 válasza at11 (#30270) üzenetére


at11
tag

Szerintem az USB átalakítód kevés áramot ad, amibe az USB kábelt dugod. Ezért jó powerbankról. Vegyél egy gyári vagy 3A-es szivargyújtós dugaszt. (És pucold ki a szivargyújtó hüvelyét.)

(#30272) up válasza at11 (#30271) üzenetére


up
senior tag

Bocs, ha nem írtam egyértelműen, de a saját zajszűrős, adatos kábelével az autóról is jól ment, csak nem tudtam a helyére rakni a kábel rövidsége miatt. Jól ment powerbankről/220töltőről a hosszú kábellel is. Próbáltam két másik szivargyújtós átalakítóval is, azóta meg kicseréltem a szivargyújtó aljaztot (pont a kosz, rázkódás miatti hibák ellen) egy ilyenre, ez is tud 2A-t elvileg. GPS talp/saját táplálás variálásán is túlvagyok. Persze a hátsó kamera nélkül is néztem, hátha azzal többet eszik, nem azon múlik. Mindezek után jutottam arra, hogy talán menet közben jelenik meg zaj a kábelen és azzal kéne kezdeni valamit. Van már polcon HWK-m, de azért azt egyedül nem kötöm be, meg nem tudom, a zajon segítene-e.
Láthatóan jól ismered a kamerát, nagyon köszi, hogy vetted a fáradságot tippeket adni!

(#30273) sambenez


sambenez
Topikgazda

Beszereltem ma az A810-et, de valami nem kerek vele, mert a Sandisk High Endurance kártyával elindul, meg megy minden szépen, de egyszer csak benyögi, hogy "low performance". Nagyon melegnek tűnik a kamera. Az A800-nál nem vettem észre hogy ennyire meleg lenne, és annak nincs is baja ezzel a kártyával.
Megnéznétek nektek mennyire melegszik? Konkrétan süti a kezem, ha megfogom. Lehet sikerült kifognom egy hibás példányt?
Szomorú lennék, mert ha visszaküldöm már nem tudom ugyanennyiért megvenni.

Pedig örültem, mert az A800 talpa is jó hozzá, és a hátsó bekötő kábelt sem kell kicserélni az RC12 miatt.
Csak a HW kitet kellett cserélnem, amit cserélhetek vissza ha rossz a kamera. :O

(#30274) Degeczi válasza sambenez (#30273) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha egyedi hiba (és jó eséllyel az, hiszen különben mindenhol lehetne ilyet olvasni) akkor a visszaküldés nem jelenti azt, h lemondasz róla: kéred a javítást, ami úgyis cserét fog jelenteni - mindegy, h közben fölment az ára.

(#30275) mghltm válasza Degeczi (#30274) üzenetére


mghltm
addikt

emag 99%-ban a penzt adja vissza, nem szorakoznak szervizzel vagy cserevel.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#30276) sambenez


sambenez
Topikgazda

Egyébként kényes az sd kártyára is. Samu evo plus-al el sem indul. ;]

(#30277) FireFox1996 válasza Degeczi (#30274) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Emag, alza 99.99% pénz vissza. Főleg ha közben felment az ára.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#30278) gebro válasza sambenez (#30273) üzenetére


gebro
aktív tag

Nekem nincs gondom vele, szintén Sandisk High Endurance kártyával hasznàlom. Holnap ránézek mennyire melegszik.

(#30279) FireFox1996 válasza sambenez (#30273) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Melegszik, ma pl talán 31 fokot mutatott a kocsi hőfoka, és akkor levettem a kamerát a tartóról, tényleg meleg volt, érezhető, hogy kicsit forró volt, de azért kezemben tudtam tartani, mert még beraktam a zsakóba, és elrakni az ajtóba. (minden alkalommal fel-leszerelem a kamerát)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#30280) at11 válasza up (#30272) üzenetére


at11
tag

Aha, értem! Zavarszűrő van a Viofo hw kiten, az a kis bütyök a kábelen. A sima szivargyújtóson nincs ilyen.

(#30281) at11 válasza sambenez (#30273) üzenetére


at11
tag

Ha tudod, egy Sandisk Extreme-mel próbáld ki, az nagyon bírja a meleget. (Annál csak a Max Endurance a jobb, de az drágább jóval.) High Endurance nem olyan acélos ebből a szempontból. Az írási sebesség tud leesni mikor már forró a kártya. (Normális jelenség egyébként.)

(#30282) sambenez válasza at11 (#30281) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Tudom, de mindegyiket 85 fokig garantálja a gyártó. Egyelőre az jutott eszembe, hogy nem a kamerával formáztam a kártyát, hátha csak ez a baja. Holnap viszek magammal hőmérőt, megmérem hány fokos lesz a kamera.
Azt nem értem az A800 legalább 4 éve meg van, soha még csak hasonló gond sem volt vele. Soha nem szedtem le a legnagyobb melegben sem.

(#30283) at11 válasza sambenez (#30282) üzenetére


at11
tag

A működést garantálja a gyártó, de a sebességet nem garantálja magasabb hőmérsékleten, így az lassul ahogy elkezd izzani a kártya. Persze csak tippelek. Mondjuk ha 4 éve megvan a kártyád is és parkoló módban is használtad, akkor ideje cserélni, kopó alkatrész.

(#30284) ACE-


ACE-
addikt

Jól gondolom hogy most a legajánlottabb az A810? Ezekben a parkoló kamera meddig bírja egy 65Ah-s akksival? Rendeltem egy 70mai Rearview Dash Cam S500 Set -et de már most nem tetszik... Főleg hogy megtudtam hogy a parkolós része az ütközés után 6 mp-el kezd el rögzíteni...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#30285) sambenez válasza at11 (#30283) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Most futtattam rajta a h2testw-t.

Ennél nem lesz gyorsabb másik kártya sem azok közül.
Eszerint ráadásul semmi baja.

(#30286) johnny82 válasza attila.86 (#30269) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi! Közben annyit próbáltam még, hogy az autó leállítása előtt kikapcsoltam a kamerát gombbal, így leállításkor nem kapcsolt be a parkoló mód, viszont indításkor bekapcsolt a kamera.

#30273sambenez: nekem be se kapcsolt beállítás, formázás után, de másnapra megjavult. Azóta beszerelve nincs baja eddig, de nem néztem milyen meleg.

(#30287) at11 válasza sambenez (#30285) üzenetére


at11
tag

Szobahőmérsékleten. A tapsztalat szerint van különbség, ha megmelegedett.

https://support.viofo.com/support/solutions/articles/19000133471-what-memory-card-is-recommended-for-a-viofo-dashcam-

SandiskExtrem-mel p. jól mennek a Viofo kamerák. (Tapasztalat.)

(#30288) sambenez válasza at11 (#30287) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ehhez képest érdekes akkor az a not recommended lista. ;]

Persze, tudom ha melegszik lassul. Azt már látom az A810 magasabb bitrátával rögzít mint az A800, ez pedig már okozhatja a különbséget.
Biztosan a melegedés lesz a gond, mert ma eddig nem jelzett hibát, és hűvösebb is van mint tegnap.

(#30289) Clay válasza sambenez (#30288) üzenetére


Clay
senior tag

Nekem ezzel semmi gondom nincs, igaz még csak pár hónapja használom.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#30292) up válasza at11 (#30280) üzenetére


up
senior tag

na az tök jó, még ki se bontottam :) köszönöm!

(#30293) at11 válasza sambenez (#30288) üzenetére


at11
tag

Az nincs rajta, Extreme Pro van rajta :) Az másik.

(#30294) soldi3r


soldi3r
veterán

Szevasztok! A 70mai D01 nem akarja felkapcsolni a wifit, nem vilagit keken a gombja, igy lehet mar csereerett. Melyik lenne a legjobb valasztas a 3 kozul?
- 70mai M300
- Mio MiVue C541
- NEXT BASE NBDVR222G
Nekem a kijelzo inkabb csak hatrany, mint elony. Nem lenne baj a GPS, de nem feltetel. A lenyeg inkabb a jobb minosegu video.

E30 (oo=[][]=oo)

(#30295) modflow válasza modflow (#30217) üzenetére


modflow
veterán

A dobozban lévő két elektrosztatikus lapot ti használatától?
Mi értelme annak?
Nem mehet rögtön az üvegre?

(#30296) sambenez válasza modflow (#30295) üzenetére


sambenez
Topikgazda

De mehet, viszont ha valamiért le kell szedni akkor az üvegről sokkal nehezebb levenni.
De azzal a fóliával is tökéletesen tapad, csak jól le kell zsírtalanítani felrakás előtt az üveget.

(#30297) modflow válasza sambenez (#30296) üzenetére


modflow
veterán

Most rájöttem nem teszem fel, mert nincs annyi időm, hogy pöcsöljek, hiszen mély megdöbbenéssel tapasztaltam, hogy ha felrakom és ferde lesz, nem jó helyen lesz középet illetően, akkor kapufa.....
Mert ugye középre alapból nem lehet tenni, hisz ott a gyári kütyü, ilyen-olyan szenzorok szigete.

Ti hogy tettétek fel?
Valami matricával ragasszam körbe a talp helyét, és ha tuti úgy ragasszam fel?
Vagy hogy?

Próbáltam párosítani telóval, de nem sikerült, mindig azt írta, hogy rossz a telefon hálózata, pedig nem...

(#30298) Kolondrum válasza modflow (#30295) üzenetére

Minden lekapar, nanotape és kész.

(#30299) totoka2 válasza modflow (#30297) üzenetére


totoka2
tag

Én ma raktam fel az enyémet. Nekem a gyári kamera/érzékelő sziget alá pont elfért, és vezetési pozícióban a visszapillantó 100%-ban kitakarja, semmit sem látok a kamerából.
(mondjuk így annyira közel kellett raknom a szigethez, hogy felfelé nem tudom kicsúsztatni a talpból ... de mondjuk nem is tervezem leveszegetni minden megálláskor).

Átlátszó széles (5cm) ragasztószalag is megteszi szerintem az antisztatikus fólia helyett.
(bár ha vissza kell szedni, akkor a talp kétoldalas ragasztója is kuka, szóval lehet felesleges bármi közbenső alátét)

(#30300) totoka2 válasza Kolondrum (#30298) üzenetére


totoka2
tag

...csak ha esetleg mégis le kéne szednem ... Aliról jó a nanotape, vagy csakis valami márkás a megbízható (pl 3M) ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.