Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) Kátai


Kátai
senior tag

Ez [link] mennyire bevállalható?

(#27852) sambenez válasza Kátai (#27851) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ez az első xiaomi dashcam, nekem volt ilyen. Alapvetően egy jó kamera, de mivel elég régi konstrukció nem tudja azokat az extrákat amiket a maiak igen. De ezért az árért szerintem megéri, ha nem akarsz többet költeni.

(#27853) Kátai válasza sambenez (#27852) üzenetére


Kátai
senior tag

Köszi,nem akarnék többet költeni erre,de a mai közúti állapotokat tekintve szerintem kell ilyen.Ha már a rendszámot kilehet venni kb.20 méterről már elég.

(#27854) AlyrArkhon válasza Kátai (#27853) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Azt ugye láttad, hogy vélhetően kínai belpiacost kapsz?
Én nem biztos, hogy javasolnám, ki tudja milyen raktárból előkerült ottragadt áru, tényleg nagyon idős, inkább tennék még hozzá és vennék itthonról garis, vagy kintről sokkal ujabb cuccot.
nyilván nem jó az angolom, de:
az pl mit jelenthet, hogy garancia 1 év (eltávolítva)?

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#27855) FireFox1996 válasza Kátai (#27853) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ennyiért lenne jobb is, 2K/4K wifi, GPS. Küldtem üzenetet!

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#27856) tomazin válasza Kátai (#27851) üzenetére


tomazin
veterán

En ha lett volna itthon ilyet vettem volna. Ha nem kell a gps meg egyeb hulyeseg teljesen rendben van.
Sot errol le lehet menteni a videot ha radugod kabelre....

(#27857) Kolondrum

#70MAI_OMNI

[ Szerkesztve ]

(#27858) FireFox1996 válasza Kolondrum (#27857) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

196MB egy dashcam firmware? :R

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#27859) Kolondrum válasza FireFox1996 (#27858) üzenetére

21. Század :C

(#27860) AlyrArkhon válasza Kolondrum (#27859) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

640 kb bármire elég :)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#27861) bencematesz


bencematesz
csendes tag

Sziasztok. Érkezik a Vantrue E1 Lite kamerám. Sd kártyát kell hozzá vennem. Samsung Pro Endurance 128gb ( 10.550Ft) jó lehet? Hány örát lehet rá rögzíteni? Utazunk és nem fogom tudni lementeni a tartalmat.. köszi

(#27862) Phülöp


Phülöp
addikt

Ödv, Urak!

Teljesen laikusként jöttem, ajánlást kérek.
Tervezünk egy hosszabb európai utat hamarosan, és megérett az igény, hogy legyen az autóban kamera. Télen is jól jön majd, a helyi arcok elég lazán kezelik a hóhelyzetet (finnek, hozzá vannak szokva).

Amire gondoltam:

- első és hátsó kamera
- éjjellátó funkció
- aránylag nagy látószög
- parkoló funkció
- minimum fHD felbontás
- a felvételen sebesség rögzítése (gondolom, ehhez kell GPS bele, és akkor egyéb funkciók is jönnek vele, nem gond)
- fix bekötési lehetőség (rejtett kábelezés)

Amihez nem ragaszkodom: kijelző

Az autó egy Toyota Avensis kombi.

Ahogy látom, itt javarészt 70mai vasakról megy a diskurzus, azok ellen sincs kifogásom.
Mivel fixre lesz kötve, nem a legolcsóbb darabot keresem (kivéve ha az a legjobb, de erre szerintem kevés az esély).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27863) cigam válasza Phülöp (#27862) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Első körben az adott ország(ok) törvényeiben keress/kérdezz rá a használatára. Van ahol be van tiltva, van ahol több ezer € a büntetés.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27864) Phülöp válasza cigam (#27863) üzenetére


Phülöp
addikt

Tyű, köszönöm!
Ez nagyon hasznos volt, hálás vagyok.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27865) Peathee válasza Phülöp (#27862) üzenetére


Peathee
aktív tag

Én hozzátennék pár dolgot. Olyan, hogy éjjellátó funkció szerintem nincs. Vagy nagyon ritka és még nem hallottam róla (5+ éve van kamera a kocsiban, jelenleg a negyedik.)
A 70mai valóban jó választás, de ha anyagilag belefér akkor a Viofo A139 pro most az új amiben végre normális(abb) szenzor is van. Ennek a képe tényleg sokkal jobb mint eddig bárminek.
Illetve a FullHD elég, de legyen 60FPS! Az alatt egyszerűen nincs elég képkocka 100km/h felett egy rendszámot / táblát normálisan kikockázni.
Én Garmint használok már 1,5 éve. Meg vagyok elégedve vele.

Illetve ahogy írták már, nem minden Európai országban legális. Én sokat jártam Ausztriában idén ahol elvieleg tilos. De a határőrök le sem tojták a nagyon is jól látható helyen rögzített kamerát. :)

(#27866) Avicularia válasza Peathee (#27865) üzenetére


Avicularia
veterán

Több oldalon utánaolvasva Magyarországon csak az alacsony felbontás megengedett. Ez igaz? [link] [link] [link]

(#27867) AlyrArkhon válasza Avicularia (#27866) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

szerintem:
alapvetoen nem igaz. tudomasom szerint nincs kulon 'dashcam- torveny', igy gdpr es infotorveny jatszik, egyikben sem szerepel tudtommal meghatarozott felbontas.
a tarolas, felhasznalas az 'izgalmasabb' terulet. keress ra a magyar oldalakon a biztonsagi kamerak felhasznalasi felteteleire, ugyvedi valaszokat is talahatsz dashcam vonatkozasban is.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#27868) Phülöp válasza Peathee (#27865) üzenetére


Phülöp
addikt

Természetesen rosszul fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy sötétben is relative értelmezhető felvételt csináljon.
Ausztria tervben van, minden más problémamentesnek tűnik.

Megnézem az általad ajánlott típust is - egyelőre a 70mai A800S és az A400 van a listán. Mindkettő szettben, hátsó kamerával együtt.

szerk: a Viofo már bőven túl van a rászánt kereten. Leginkább az asszony megnyugtatására kell a kamera, de vannak határok. :)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27869) Peathee válasza Avicularia (#27866) üzenetére


Peathee
aktív tag

Nincs ilyen szabály. Lehet itthon kamera a kocsiban, de nem publikálhatod a videót az arcok és a rendszámok kitakarása nélkül.
Ha csak magadnak tartod meg a felvételt, mert pl pont szép volt a kilátás, vagy majdnem baleset lett, akkor semmi gond.

(#27870) Avicularia válasza Peathee (#27869) üzenetére


Avicularia
veterán

Én is így tudtam, de akkor a linkelt oldalak honnan veszik egyöntetűen a baromságot?

(#27871) dokee78


dokee78
félisten

30k alatt szeretnék autós kamerát,ami tudja a parkoló módot!

70mai Dash Cam Pro Plus+ A500S megfelelő lenne?

(#27872) sambenez válasza dokee78 (#27871) üzenetére


sambenez
Topikgazda

70mai a500s éppen belefér.
De 4:3-as felvételt csinál, ezt gondold át megfelel-e neked.

[ Szerkesztve ]

(#27873) Czimby válasza sambenez (#27872) üzenetére


Czimby
addikt

Hasonló árban tudsz ajánlani valamit ami 16:9,?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#27874) sambenez válasza Czimby (#27873) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Az a400 még olcsóbb is, de az a technikai paraméterei alapján jócskán elmarad az a500s-től.

Tapasztalat sem igazán van itt a topikban vele.

(#27875) Czimby válasza sambenez (#27874) üzenetére


Czimby
addikt

És ha kitoljuk az anyagiakat fefelé?
Mi az ami ajánlott szerinted?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#27876) sambenez válasza Czimby (#27875) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Az attól függ meddig tolod. ;]
Ha hátsó kamera lehetőség is kell akkor,
70mai a800s
70mai omni
Viofo a129 pro duo
Viofo a139
Truecam m11

és vannak még a

Thinkware kamerái

de szerintem addig nem akarod kitolni. ;]

(#27877) Czimby válasza sambenez (#27876) üzenetére


Czimby
addikt

Az A800s-t néztem valami lenygel dashcam-os youtube csatornán, és lehet velem van a baj de az A500S-nak szebb volt a képe. :U
Ha már 500, ez az új beépített memóriás kiejlző nélküli M500, mennyire lehet jó?
Mert szintén youtube videók alaján, az kb egy képminőségre mint az A500s árban viszont több.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#27878) sambenez válasza Czimby (#27877) üzenetére


sambenez
Topikgazda

YT videók alapján nem érdemes véleményt alkotni.
Az M500-ról viszont semmit nem tudok.

(#27879) dokee78 válasza sambenez (#27872) üzenetére


dokee78
félisten

16:9 hol kezdődik ami jó is?

(#27880) BBéci válasza sambenez (#27878) üzenetére


BBéci
titán

Egyformán butítja a videókat, tehát összehasonlításra alkalmas a Tecső.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27881) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Végül Xiaomi 70mai A800S és a RC06 mellett döntöttem. Kérdésem, hogy ebben az esetben a 70mai Hardwire Kit-ből két db-ot kell vennem?

Köszönöm,

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27882) sambenez válasza adamssss (#27881) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem. Az RC06 az A800S-ből kapja a tápot.

(#27883) adamssss válasza sambenez (#27882) üzenetére


adamssss
veterán

Értem köszi. De akkor valahol a kocsiban át kell húzni egy kábelt... Gondolom a tető borítás alatt érdemes?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27884) sambenez válasza adamssss (#27883) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Igen. Az RC06-hoz kapsz egy ha jól emlékszem 6m-es kábelt. Ami általában akkor elég ha a tető irányában húzod. Az ajtó gumikéder alatt általában elfér, de figyelni kell a légzsákokat ne keresztezze.

(#27885) koanla


koanla
aktív tag

Sziasztok, autócserén vagyok túl, az előzőben már sztatikus fóliát használva volt feltéve mindkét kamera - és mivel eltelt pár nap azóta, hogy levettem, lehet, hogy kapott valamit a fólia szélvédőre rögzítendő felülete - , és sajnos a megtisztított szélvédőről leesik.

Van arra bármi trükk, ajánlás, hogy mivel lehet/érdemes letisztítani a fóliát?
Próbáltam új fóliát vásárolni helyben, de nem jártam szerencsével; még csak nem is hallottak ilyesmiről, ahol kérdeztem.

Köszönöm az esetleges segítő szándékú válaszadóknak előre is.

(#27886) sambenez válasza koanla (#27885) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Próbáld meg alkohollal áttörölni a fóliát is meg az üveget is.
Persze nem házi szilvára gondolok. ;]

(#27887) FireFox1996 válasza koanla (#27885) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ha Bp-en vagy, bármikor ingyen adnék neked pár db autó fóliát méretre vágva erre a célra ;) Pár évvel ezelőtt vettem pár m2-t, és azóta nem bírom elhasználni :C

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#27888) koanla válasza FireFox1996 (#27887) üzenetére


koanla
aktív tag

Köszönöm szépen a felajánlást, holnap reggel pont járnék is arra - habár nagyon korán, vagy hazafelé későn; és ugyanakkor pont a holnapi utamra már szerettem volna úgy menni, hogy még ha a kábelezése nem is végleges, de legalább már fenn van és vesz mindkettő. Három autópályán és Bp-en keresztül tervezek menni és a jelenlegi közlekedési morál mellett nagyon kényelmetlen már kamera nélkül lenni, amikor lépten-nyomol letol az útról bárki.

(#27889) Kolondrum válasza koanla (#27885) üzenetére

Én még soha nem tettem fel gyári megoldással kamerát. Lekaparom a gyári kétoldalút, az alátét nagy fóliát sem használom. A gyári talp takarítás után kap nanotape-t és kész. Tudom ez már azon nem segít ha fent volt korábban és le kell venni. A nanotape nagyon jó cucc. :DD

(#27890) sambenez válasza Kolondrum (#27889) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Én eddig mindig a gyári megoldást használtam. Igaz még soha nem raktam át másik autóba kamerát. Ha eladtam az autót ment vele a kamera is.
Legalább volt okom újabbat venni. ;]

(#27891) koanla válasza Kolondrum (#27889) üzenetére


koanla
aktív tag

és ezt a nanotape-et mennyire lehetetlen küldetés leszedni?
(nem _most_ gond a leszedése, hanem ha át kell helyeznem*, vagy pár év múlva egy akkori autócsererekor - vagy ha mondjuk közben valamikor megint kamerákat cserélnék)

* pont ma délelőtt vettem észre, hogy a belső tükör jobb oldalán van egy érzékelő (felteszem, az automata távfényé), amit talán célszerű lenne nem eltakarni. Szóval ennyi erővel kiderülhet még, hogy valami más szenzort zavar. Vagy mondjuk a képalkotás miatt rossz a helyzete és a kamera képét takarja ott valami, stb...

(#27892) bul07 válasza koanla (#27885) üzenetére


bul07
nagyúr

Esetleg régről nem maradt valamilyen telefonra való kijelző védő fólia, az is jó lehet pótlásra

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27893) koanla válasza bul07 (#27892) üzenetére


koanla
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, a hátsót korábban nem próbáltam, de szerencsére az első próbálkozásra is jó lett. Az elülső pedig át lett törölve törlőkendővel, kis száradás után megpróbáltam és jó is lett.
Egyelőre a vezetékezés is megoldva - bár ideiglenesen! - , szóval mehet az arénába a járgány a gladiátorok közé!

(#27894) domerator válasza koanla (#27891) üzenetére


domerator
veterán

A nanotape pont arról híres, hogy nyomtalanul leszedhető, szemben a szivacs alapú kétoldalas ragasztókkal... Astra félpuha dashboardon rajta volt a telefontartó nanotape-pel kb. 2 évig és nyomtalanul eltávolítható volt.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#27895) Diamond500


Diamond500
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#27896) Diamond500 válasza Diamond500 (#27895) üzenetére


Diamond500
senior tag

Adott egy Xiaomi 1s kamera, és a rendszer ideje elállítódik... szimkronizálom az alkalmazásban a telefon idejével..abban a pillanatban jó.. de aztán rögtön elfelejti... 1 óra pár perccel többet mutat... mi leeht a megoldás?

(#27897) sambenez válasza Diamond500 (#27896) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Időzónát nem lehet benne állítani?

(#27898) Kolondrum válasza koanla (#27891) üzenetére

Ahogy domerator mondja. Mindenre használható kb.
Napot is bírta, minap kiderült. Az OMNI nagyon nehéz és nem esett még le.

[ Szerkesztve ]

(#27899) Diamond500 válasza sambenez (#27897) üzenetére


Diamond500
senior tag

Nincs ilyen menü, csak ha telefon idejével szinkronizálom e

(#27900) Hauptmann válasza Kolondrum (#27889) üzenetére


Hauptmann
addikt

Dobsz egy linket ahhoz a nantape-hez, amit használsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.