Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) tobias40 válasza Keem1 (#23599) üzenetére


tobias40
veterán

Láma kérdés:miért nem lehet rátenni a szenzorszigetre,ráragasztani a műanyagra? :U

(#23602) Keem1 válasza tobias40 (#23601) üzenetére


Keem1
addikt

A nagylátószög miatt akkor is belóg. Kipróbáltam.

(#23603) Hauptmann válasza tobias40 (#23601) üzenetére


Hauptmann
addikt

Egyrészt belóg, másrészt sok autónál a szenzorsziget háza nem sík.

(#23604) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Vettünk 2 db 500s pro plust a hozzá való rc6-tal, kit-tel.
Annak rendje, módja szerint bekottettük.
Viszont hiába lökdöstük az autókat, nem akrt beindulni a felvétel.
2010 volvo v50 és 2014 volvo s80.
A parking surveillance high sensitivityn van

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#23605) WaterWave


WaterWave
veterán

Beszereltem a kamerát az i20N-be... Biztosítéktáblára majd hétfőn kötik be.

Az tény, ha úgy raktam volna mint Keem1 kollega, akkor nekem is a sziget baloldalon belelógott volna, direkt leteszteltem.
Lényeg, a hátsó kamera vezetéke jobb oldalon lesz elvezetve, az első kamera HW kit vezetéke meg baloldalon.
Kamerából konkrétan semmit se látni vezetési szemszögből, mivel a visszapillantó eltakarja.

Múltkor kérdezte valaki az SD kártyát... Én ilyet használok, mint a parancsolat...

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23606) Keem1 válasza WaterWave (#23605) üzenetére


Keem1
addikt

Ez sztem nagyon jó helyre került.

Végül az enyém ilyen lett. A lehetőségekhez mérten minimalizáltam a kitakarást és szerintem ahhoz képest a látószög is jó. Nem hiszem hogy bármi fontos így kimaradna.

(#23607) WaterWave válasza Keem1 (#23606) üzenetére


WaterWave
veterán

Tökéletes :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23608) blu79


blu79
addikt

Sziasztok, Xiaomi 70mai MiDrive 1S szeretnék vásárolni, aki használ ilyet vagy hasonlót az meg tudná mondani hogy nehéz vagy annyira nem nehéz leszedni a kamerát ha a gyári ragasztós felfogatót használjuk? Hagy maga után nyomot? Vagy le lehet szedni úgy hogy utána nem marad nyom?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#23609) #52221184


#52221184
törölt tag

A800-at ha rádugom a PC-re,akkor látom az SD kártya tartalmát?
Vagy kell hozzá valami program?

(#23610) gcsikos válasza gcsikos (#23474) üzenetére


gcsikos
tag

Szia, végül mégis megvettem a Xiaomi Mi1S-t, szuper a nappali és az esti felvétel is. Sokkal élesebb, mint az Yi, de nincs túlhúzva még, szóval ár/érték arányban (most alap volt nálam) jó. Azt kérdezném, hogy egy power bankról szedném le a videókat, fotókat további használatra (közösségi média), de nem tudom, hogy az 5V = 1.5 amperes inputjához passzolna-e a külső akkué, aminek adatait fotón csatoltam. ? Mivel több autóban használom, még egy vákumos tartót is keresek hozzá.

(#23611) at11 válasza Keem1 (#23606) üzenetére


at11
tag

Ha kinagyítod, látszik a rendszám? Ezen a képen nem, de ez tömörített.

Más, valakinek volt már Thinkware kamerája? 

Szülőknek raknám, de lehet a Viofo A129 Pro Duo egyszerűbben kezelhető.

(#23612) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Dual kamerás megoldást keresek, ami rögzíti az előttem történő dolgokat, illetve az utasteret, de nem hátrafelé, hanem szintén előre irányba.

Tolatókamerás megoldással próbálkoztam, de az tükrözi a belteret a hátrameneti mód miatt, így nekem az nem jó ( AzDome GS63H + tolató )

Nekem már az is jó, ha két fájlt egymás mellé rögzíti (A-B), kicsit céleszközt is keresek ismét.

Fontos lenne a beltéri is jó minőséget tudjon.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23613) Graphics válasza Graphics (#23612) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A500S szoftvere tudja esetleg tükrözni menetirányba a hátsó kamerát?

Ha valakinek ilyen megköszönöm, ha megnézi nekem :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23614) Leki78


Leki78
tag

Most vettem észre, hogy van új fw a Pro Plus+ (A500)-ra. Érdemes a 1.0.10ww -t felrakni? Nem ront el semmit?

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#23615) Keem1 válasza at11 (#23611) üzenetére


Keem1
addikt

Igen, teljesen jól, élesen látszódnak a rendszámok :) A szélek felé kissé torzulnak ugyan, de teljes felbontásban szonte minden körülmények között olvashatóak.

A fenti fotómon a szemben lévő Astra és a mellette szemből érkező Merci rendszáma már nem, de a balra szemből érkező Dacia rendszáma tökéletesen olvasható.

Amúgy milyen távolságon belül illik felismerhetőnek lennie a rendszámoknak?

[ Szerkesztve ]

(#23616) gcsikos válasza sambenez (#23475) üzenetére


gcsikos
tag

Szia, lsz nézz rá a 23610 hsz-re, neked szántam de magamnak küldtem véletlenül. Van egy fontos kérdés benne. Előre is köszönöm.

(#23617) sambenez válasza gcsikos (#23616) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A 1,5A a kamerán azt jelenti hogy annyi kell neki, a 2,0A a powerbankon meg azt hogy annyit tud leadni. Tehát nem annyit ad hanem az az elméleti maximum, de csak annyival tolja amennyit a kamera kér. Tehát jó hozzá, az 5V a lényeg.

Tartót aliexpressen keress legnagyobb eséllyel ott van.

(#23618) gcsikos válasza sambenez (#23617) üzenetére


gcsikos
tag

Köszönöm!

(#23619) WaterWave


WaterWave
veterán

Hátsó kamera kábelét feszesen nem is lehet beszerelni gondolom.. Gondolok itt arra, hogy mikor le van hajtva a csomagtérajtó, akkor feszes, viszont amint ki kell nyitni akkor annyival meg kell hosszabbítani a kábel hosszát amennyivel az ajtó felfelé nyílik.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23620) sambenez válasza WaterWave (#23619) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ennek miért kellene így lenni? Amikor nyitod az ajtót a kamera megy vele. Pont olyan távol van a szélétől mint lezárva.
Vagy valamit félreértek azon amit írsz?

(#23621) Peathee válasza #52221184 (#23609) üzenetére


Peathee
aktív tag

Inkább tedd a kártyát egy kártya olvasóba, nem kell a kamerát kivenni az autóból.

(#23622) WaterWave válasza sambenez (#23620) üzenetére


WaterWave
veterán

Pont hogy nem... felül a tetőkérpit alatt vezeted el, és onnan jön ki a kábel és megy a hátsó kamerába.. Ezen a szakaszon nem tudod eltakarni... Mikor le van csukva az ajtó, akkör a tetőkárpit és a kamera távolsága rövidebb értelemszerűen...
Mikor nyílik az ajtó felfelé a távolság meghosszabbodik, ezért nyitottan több kábel kell, különben befeszül a kábel a nyitásnál.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23623) sambenez válasza WaterWave (#23622) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ja, hát át kell vezetni az ajtóba a kábelátvezetőn.
Már értem a problémád. De nem így szokás megoldani ahogy írod.

(#23624) WaterWave válasza sambenez (#23623) üzenetére


WaterWave
veterán

Értem, de vannak tipusok, ahhol hiába vezeted át, akkor sem jó.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23625) sambenez válasza WaterWave (#23624) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Lehetséges, bár nehezen tudom elképzelni ha az ajtóban van a vezeték akkor hogyan nem lehet jó.
Esetleg ha nálad ez a helyzet akkor lefotózhatnád.

(#23626) WaterWave válasza sambenez (#23625) üzenetére


WaterWave
veterán

Persze.

Belülről:

Mondjuk annyira nem zavaró, de ezt akkor hogy oldanád meg pontosan?

Első kamerát nekem teljesen jól be lehetett rakni a sziget alá:

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23627) #52221184 válasza Peathee (#23621) üzenetére


#52221184
törölt tag

Hát ha lett volna adapterem hozzá,akkor nem kérdeztem volna.

(#23628) sambenez válasza WaterWave (#23626) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Azon a fekete S alakú átvezetőn kellene átvinni az ajtóba, és a burkolat alól kihozva már mindig ugyan olyan távol van a kamera a vezeték kilépő pontjától. Bár neked elég vékony az az átvezető, lehet nem fér át benne a kábel.

(#23629) WaterWave válasza sambenez (#23628) üzenetére


WaterWave
veterán

Én ezt értem, de az S alakú átvezető és az üveg között lemez van ami vékony. Ez más autókban oda raknak egy műanyag burkolatot is, de ott képtelenség átvezetni a kábelt, még az S alakú átvezetően se adok sok esélyt, ugyanis a hátsó kamera kábele mindkét vége dugós összekötésű.
Azon a hengeres dugós véget nem tudom átfűzni.

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23630) at11 válasza Graphics (#23612) üzenetére


at11
tag

3 kamerás és a belső kamera vagy a hátsó kamera előre fordítva? itt egy három kamerás autós kamera

(#23631) sambenez válasza WaterWave (#23629) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Igen, ezt írtam én is túl vékonynak tűnik az átvezető. Mintha lenne az első képen jobbra egy nagyobb luk a lemezen azon nem lehet kibújni? De az átvezetés a necces így.
Egyébként ha nem akad bele semmibe a kábel amikor laza, akkor végül is jó így, csak nem a legszebb.

(#23632) sambenez válasza at11 (#23630) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Amit szeretne ahhoz elég a 2 kamerás is, a hátsó kamerát befelé fordítva.

(#23633) WaterWave válasza sambenez (#23631) üzenetére


WaterWave
veterán

Szerintem jó így, annyira nem gáz... Az lenne jó ha kamera helyén középen is lenne egy átvezető lyuk, de mivel szélén van így ott se lenne valami szép ha onnan húzom át.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23634) PeterPH válasza sambenez (#23632) üzenetére


PeterPH
senior tag

Két kamerásból az IR verzió kell, mert az való beltér rögzítésre.

(#23635) Upo válasza WaterWave (#23633) üzenetére


Upo
addikt

Miért kell mindenáron középen lennie? Nekem bal oldalon van, így is az egész utat be tudja fogni, a belső vagy szembejövő sáv még jobban is látszik.
Az átvezetőnél ha nem megy bele, én még mindig odafogatnám a drótot az átvezető mellé két kis fekete gyorskötözővel, ennél még az is esztétikusabb szerintem.
Amúgy az biztos hogy áram átvezető a képen és nem ablakmosó?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23636) sambenez válasza Upo (#23635) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ha ablakmosó akkor a másik oldalon kellene lenni egynek az elektromos kábelekhez is.

(#23637) #52221184 válasza sambenez (#23636) üzenetére


#52221184
törölt tag

(#23638) WaterWave válasza #52221184 (#23637) üzenetére


WaterWave
veterán

Igen ez így szebb... hétfőn okosabb leszek, akkor viszem beköttetni HW kittel.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23639) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok! Szeretnék venni több kocsiba is kamerát. Az érdekel, hogy mi az a kamera, ami már ajánlottnak mondható, és nem túl drága? Ezen kívül, hogy érdemes e előre és hátra is rakni, vagy elég csak előre? Szintén érdekel, hogy mennyi idő alatt esznek meg ezek a kamerák mondjuk egy 32 GB-os TLC micro SD kártyát a tapasztalatok alapján; a vezérlő szokott bedögleni, vagy szimplán elfogynak az írási ciklusok és lehet velük számolni? Van még olyan kérdésem is, hogy ezek akkor is rögzítenek, ha beparkolok a garázsba, vagy van valami automatizált megoldás arra, hogy ilyenkor ne írjanak tök feleslegesen?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23640) sambenez válasza inf3rno (#23639) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Szerintem a legolcsóbb vállalható kamera a 70mai 1s.
A hátra is kérdést mindenkinek magának kell tudni mennyire fontos.
Sok függ sz SD kártya minőségétől is. Nekem 4-5 évig működött egy samsung evo+ egy 1. generációs Yi dashcam-ben, és még most is jó.
Nem rögzítenek, ha nincsenek áram alatt amikor nincs gyújtáson az autó.
Alapvetően ha ráadod a gyújtást bekapcsol ha leveszed akkor meg ki. Amelyik tud parkoló módot alap esetben az sem rögzít feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#23641) inf3rno válasza sambenez (#23640) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Értem. Azt hittem, hogy ezek elemmel működnek vagy ilyesmi. Szóval rá kell kötni a kocsi elektromos rendszerére őket. Ez mekkora kihívást jelent? Jobb megbízni ezzel szakembert?

Én láttam már olyat (ráadásul hátsó kamerát), ami felvette a tolvajokat parkolás közben, hogy kiszerelik a katalizátort, szóval talán valamennyi érv van amellett is, hogy parkoló kocsiból is felvegyen bizonyos esetekben, de nálam a zárt garázsban van legtöbbet a kocsi, ott abszolút nem indokolt.

Pont az 1s-t néztem árukeresőn és itt is, de valaki írta, hogy nem elégedett a minőségével. Ezek szerint mégis tűrhető lehet. Egyelőre úgy néz ki, hogy az lesz most csak előre, aztán meglátjuk, hogy mennyire válik be.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23642) sambenez válasza inf3rno (#23641) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Kétségtelen vannak jobb kamerák de az 1s a legolcsóbb vállalható. Drágábban vannak jobbak. egy 70mai a500s sokkal jobb de az ára sem annyi mint az 1s-nek.
Bekötni nem nagy kihívás mert alap esetben a szivargyújtóba kell csak bedugni.
Ha parkoló módot is akarsz akkor már legtöbbször nem elég a szivargyújtós bekötés.
Meg arra már az 1s is kevés.

[ Szerkesztve ]

(#23643) WaterWave válasza #52221184 (#23637) üzenetére


WaterWave
veterán

Egy kérdés merrt most jutott eszembe...

Ezen a képen, a műanyag mögött a henger alakú kábel végét hogy tudod befűzni és elvezetni? Az ott befér? Vagy finoman meg kell feszíteni és akkor hajlik annyit, hogy be tudod gyömöszölni a kábel hengeres végét?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23644) inf3rno válasza sambenez (#23642) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Mi a következő fokozat alja, ami már tud ilyen parkoló módot is?

Buliban hasznos! =]

(#23645) McSpy


McSpy
őstag

Sziasztok
Most tervezek venni az Ali-n visszapillantóba épített kamerát,és hozzá egy rendszámtáblába épített kamerát
Ez+Ez múködne egyűtt?
Előre is köcce a tanácsot

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#23646) gebro válasza McSpy (#23645) üzenetére


gebro
aktív tag

A tükör és a kamera csatlakozása különböző, nem fogod tudni összekötni őket. Kivéve ha találsz hozzá átalakítót. A tükörhöz ajánlanak megfelelő kamerát is a leírásban.

(#23647) McSpy válasza gebro (#23646) üzenetére


McSpy
őstag

Igen láttam,hogy van hozzá kamera,csak nem rendszámtábla tartóba épített,de van adapter is hozzá,csak működhet-e?

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#23648) gebro válasza McSpy (#23647) üzenetére


gebro
aktív tag

Kérdés hogy hány pin-es a tükör csatlakozója. Most így hirtelen nem találok róla infót. Ugyanis ebből a csatiból láttam 2-3 féle verziót is korábban. De ha meg is egyezik akkor sem tudom biztosra mondani hogy fog-e működni. :N

De erről a tükörről várd meg mit mondanak az itteni szakik, hogy ajánlják-e egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#23649) WaterWave


WaterWave
veterán

Nah van pár okosság...

Az első, hogy megcsinálták a vadiúj kocsim bekötését... Sajnos a hátsót nem lehet úgy megoldani mint az a képeken volt, szóval majd lefotozom, hogy sikerült...
Az üveg és a lemez között nem volt annyi hely, hogy el lehessen vezetni a kábelt, így a féklámpa rögzítő csavarja mögé lett felfogatva hogy befeszüljön, így nem zavaró és szebb.

Nah de ami a lényeg

Beszéltem külföldi fórumon a fejlesztővel, következő verzióban benne lesz a boot sound kikapcsolásának lehetősége...
De addig is ugye élni kell, szóval ki lehet kapcsolni (500s, 800s, 500, 800)

1. Csatlakozol a kamerához a telefonod wifijével.
2. play áruházból letöltöd a "mobile telnet" alkalmazást
3. Telnet beállítások---> Távoli gazdagép neve: 192.168.0.1 port: 23 (ez az alap)
4. Csatlakozás

elvileg megjelenik az NVTEAM login felirat
Írd be a "root" szót majd ENTER

Majd írd be ezt a parancsot:
mv /mnt/app/res/voice/public/bootsound.raw /mnt/app/res/voice/public/bootsound_1.raw
Aztán ENTER

FONTOS:
Ha vissza szeretnéd rakni a hangot, akkor ezt kell beírni:
mv /mnt/app/res/voice/public/bootsound_1.raw /mnt/app/res/voice/public/bootsound.raw

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23650) McSpy válasza gebro (#23648) üzenetére


McSpy
őstag

:R Köszi a segítséget

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.