Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) merqree válasza ITI-san (#12341) üzenetére


merqree
őstag

Eustock-nal vettem.
Leadtam szervizbe, nincsenek felvételek itthon.

[ Szerkesztve ]

(#12352) ITI-san válasza merqree (#12351) üzenetére


ITI-san
tag

Remek. Majdnem számolj be hogy intézték.
Szerintem érdekes, hogy egy ilyen esetben, értsd nem megfelelő minőségű videó készítés, hogyan kezelik a garanciát, jótállást.
Hova küldik? Cserélik e? Javítják és ha igen hogyan?
Mert az hogy bevették még nem jelenti hogy valami történik is. Ehhez eddig jogod volt, hogy vissza add.

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#12353) paolinho


paolinho
őstag

Beruháztam egy Xiaomi 70 Minutes - be, amelyet be is építettem az autóba. Amikor a szélvédőre feltettem a kamerát, vettem észre, hogy a ragasztó milyen elementáris erővel rögzíti azt az üveghez.

A kérdésem ennek kapcsán lenne az, hogy ha esetleg le szeretném szedni később, akkor ennek van-e valami praktikája, illetve, ha másik autóban szeretném újra felrögzíteni, akkor azt mivel lehet hasonló hatékonysággal megoldani? Van erre a célra ajánlott ragasztó, vagy kétoldalas ragasztószalag?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#12354) sambenez válasza paolinho (#12353) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Leszedés.
Veszel valami erős kétoldalas ragasztót, mondjuk 3M-et.

(#12355) Tin


Tin
veterán

nekem is van Yi kamerám, és megnéztem a felvételeiteket, az enyém is ilyeneket vesz fel. de ebben mi a rossz? nem értem, miért és hogyan akar valaki ezen az áron tűéles 2K felvételt.

valami nevetséges, 11e ft-os áron vettem amazonról, teljesen jó felvételeket készít nappal és tűrhetőeket éjszaka. ráadásul a wifi miatt gyakorlatilag egy powerbank társaságában simán használható másra is, pl. bébi kamerának.

a képminőséghez: ezek az eszközök fix bitrátával dolgoznak, ami azt jelenti, hogy mindegy, hogy egy homogén kék papírlapot, vagy egy őszi erdőt veszel fel, mindenképp mondjuk 30 Mbit/sec rátával tömörít, és az ugyanolyan hosszú videók pontosan ugyanannyi helyet foglalnak az SD kártyán.

csak éppen baromira nem mindegy, mit veszel fel. a tömörítés ugyanis érzékeny a részletekre. minél több apró részlet van a képen, annál több képi információt kell belezsúfolni ugyanakkora helyre. ha mondjuk a telefonoddal lefotózol egy kék papírlapot, akkor az kis helyet foglal. ha egy őszi erdőben csinálsz egy képet, akkor az a fáj nagy lesz, mert a sok fa sok ága rengeteg kis részletet tartalmaz, a telefonod pedig nem fix, hanem változó tömörítést alkalmaz: azaz, minél több a részlet, annál több az adat.

a kameráknál viszont ez fordítva történik, azaz mivel fix a fájlméret, ezért a kevés részletet tartalmazó kép éles lesz, a sok részletet tartalmazó pedig életlen, és fellép a kockásodás, blokkosodás is, mert egyszerűen nem fér bele a megadott tárhelyméretbe a kép összes részlete. ezért van, hogy a városi betondzsungeles videók általában jobb minőségűek, mint mondjuk a szabadban, az út mellett sűrűn fákkal szegélyezettek. és igen, ha annyira sok a részlet, az bizony akár az autók rendszámának a leolvashatóságára is rányomja a bélyegét. ezzel nincs mit tenni, mint elfogadni. ez minden kameránál így lesz, persze van, ami másképp tömörít, vagy erősebb a procija, ezért mondjuk akár többször is átmegy egy képkockánál tömörítéskor, és ezzel jobb eredményt ér el, vagy nagyobb a bitráta, így még több információ fér bele, vagy szoftveresen "élesíti" tovább a képet, ami erősebb kamera procival persze jobb eredményeket hoz, de ez a fejlődés. a yi meg azért már nem mai kamera.

a 30/60 fps témához: ez nyilván ugyanaz a szitu, mint a másik esetben. 60 fps esetén 2x annyi képkockát rögzít, de ha mondjuk csak 1.5x akkora a bitrátája, akokr nyilván a minősége elvileg rosszabb lesz. cserébe jobb a mozgás, több képkocka készül, nagyobb az esély, hogy van olyan, amin a rendszám olvasható lesz, vagy több hasznos képkocka lesz egy adott, nagy sebességű eseménynél, ami később hasznos lehet, még akkor is, ha nem tökéletesek azok a képkockák.

ebben van még egy dolog, ahogy valaki írta már: a záridő. az optika és a szenzor mérete meghatározza, hogy az optika mennyi fényt képes beengedni, és azt mennyire jól képes feldolgozni a szenzor. napsütésben nincs gond, mert minden jól látszik, de szürkületben vagy éjszaka egész más a helyzet. 1 mp alatt 60 fps esetén 16 ms, míg 30 fps esetén a duplája, 33 ms idő jut egy képkockára. azaz, a szenzor ennyi ideig kaphat legfeljebb fényt az adott képkockára, azaz a szenzort olyanra kell legyártani, hogy ennyi idő alatt értékelhető képet tudjon "elkapni" róla a feldolgozó processzor. mint írtam, nappal mindegy is, mert pár ms elegendő, annyi fény van, de éjszaka már nem mindegy, és nagyon is számít. ezért van, hogy éjszaka egyszerűen valamivel jobb lesz a 30 fps-es mód, mert 2x annyi ideig kap (kevés) fényt a szenzor, amiből jobb és részletesebb lehet a kép.

mindenki mérlegelje, hogy a tárhely a fontos, nappal vagy éjszaka megy, milyen utakon, és ahhoz válasszon kamerát.

(#12356) ITI-san válasza paolinho (#12353) üzenetére


ITI-san
tag

Ha mégsem tudod maradéktalanul eltávolítani a ragasztót, akkor használj benzint (patika)
Az oldja ezeket a makacs ragasztókat. Pohárról, szélvédőről (matrica), de karácsonykor is jól jön az árcímkék eltávolításakor.

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#12357) paolinho válasza sambenez (#12354) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi így valóban nem tünt túl bonyolultnak.
Ez az elektrostatikai sticker is lejön valahogy? Egyébként ez pótolható, vagy elég a 3M ragasztó?

(#12358) sambenez válasza paolinho (#12357) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nekem az üvegre van közvetlenül ragasztva. A YI-hez nem adtak ilyen stickert.
Egyébként annak lehet pont az a lényege, hogy simán lehúzható legyen. Legalábbis én erre tippelek. De ne próbáld ki mert nem tudom ha igazam van vissza tudod-e rakni.

(#12356) ITI-san Árcímke ragasztó eltávolításra étolaj a legjobb. Lehet erre is teljesen jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#12359) Upo válasza sambenez (#12358) üzenetére


Upo
addikt

Étolajat még nem próbáltam, de a címke eltávolító spray eddig bevált. :D

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12360) paolinho válasza sambenez (#12358) üzenetére


paolinho
őstag

Szerintem jó a tipped a sticker kapcsán. Egy picit aláakasztottam a körmöm felül a szélén, és simán kezdett feljönni az üvegről. Ergo valószínűleg autó-váltás, vagy rosszabb esetben szélvédőcsere kapcsán is ez lehetne a megoldás. Köszi a tippet még egyszer. :R

Más még szintén a Xiaomi 70 Minutes kapcsán: korábban szó volt róla, hogy fel lehet a készülékre tenni az angol szoftvert. Ezt tesztelte már valaki, vagy akkor elhalt pusztán az érdeklődésben? Már csak azért kérdezem, mert a DashCamTalk-on olvasottak szerint ez megoldható. Speciel engem nem zavarna, ha buknám ezzel a kínais hangutasítást. Annak úgy sincs sok értelme így. Bár bevallom, ha mindent rögzít egyébként is, akkor végképp nem értem, hogy ez a funkció mire jó?!

[ Szerkesztve ]

(#12361) HornedReaper válasza paolinho (#12360) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Face csoportban volt angol verzió, annyiért mint a kínai ;)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#12362) #43960832 válasza #43960832 (#12314) üzenetére


#43960832
törölt tag

Végül RoadRunner 325 lett. Elégedett vagyok jó a képminőség és tudja a lockolást, a parkoló mód pedig külön tetszik. :)

(#12363) DIEGO15 válasza #43960832 (#12362) üzenetére


DIEGO15
őstag

Mutatnál majd videót? Mit értesz pontosan pakroló mód alatt ennél a kameránál?

(#12364) #43960832 válasza DIEGO15 (#12363) üzenetére


#43960832
törölt tag

Ha leállítod az autót / kikapcsolod a kamerát, a giro szenzor figyeli, hogy megmozdul-e a kocsi (beléd tolatnak) és azonnal elkezd felvenni előre beállított hosszúságú videót, majd kikapcsol. :)

(#12365) paolinho válasza HornedReaper (#12361) üzenetére


paolinho
őstag

Az lehet, de én kínaival rendelkezem, ami a beköszönő üzenetében és a hangutasításában kínai.

(#12366) ITI-san válasza #43960832 (#12362) üzenetére


ITI-san
tag

Szia!
Ezt az Aqua-an olvasom:
Maximális videó felbontás: 1920x1080 (Full HD)
Videófelbontás: 1280x720, 30 képkocka / másodperc

Szóval ekkor mennyi az annyi?
110 fokos látószög nem kevés?
Én is várnám a videót!
Köszi!

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#12367) #43960832 válasza ITI-san (#12366) üzenetére


#43960832
törölt tag

Töltök majd fel videót.

Menüből kiválasztva tudja a FullHD-t. A 110 fok nekem nem hogy kevés de inkább sok. A műszerfal fölöslegesen belelóg, vagy az ég foglalja el a kép 70%-át. Bőven elégedett lennék kisebb látószöggel is.

Ja és kell hozzá a Class10-es kártya feltétlen. Ha lassabbat raksz bele, reklamál.

(#12368) tomazin válasza #43960832 (#12367) üzenetére


tomazin
veterán

Nem vertikalisan lenyeges, hanem horizontalisan.(a latoszog)

[ Szerkesztve ]

(#12369) #43960832 válasza tomazin (#12368) üzenetére


#43960832
törölt tag

Komolyan? :Y
Nyilván van némi összefüggés a kettő között, máskülönben nem lenne arányos a kép.

(#12370) BBéci válasza #43960832 (#12369) üzenetére


BBéci
titán

Lehet akár 21:9 is a képarány. Szerintem a 110 fok kevés, 140 ajánlott. Ráadásul a széleken erősen torzít.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12371) #43960832 válasza BBéci (#12370) üzenetére


#43960832
törölt tag

Nem lehet, hiszen a full hd az 16:9. Bőven bőven elég a 110 fok. De nektek biztos fontos az a oszlopokat látni. :)

(#12372) eami válasza #43960832 (#12371) üzenetére


eami
addikt

nekem a 155 vs 165 között is érzékelhető különbség volt (165 javára). nem tudom hova raktad fel, de 110 elég kevésnek tűnik.

(#12373) #43960832 válasza eami (#12372) üzenetére


#43960832
törölt tag

Nem tűnik kevésnek.

(#12374) eami válasza #43960832 (#12373) üzenetére


eami
addikt

akkor nincs gondod. mondjuk gondolom autó függő is. egy kispolakhoz biztos elég kisebb is mint egy Chevy impalahoz xD

(#12375) #43960832 válasza eami (#12374) üzenetére


#43960832
törölt tag

Egy új Focus kombiban használom. Más autóban is bőven jó lehet, tényleg meglepően nagy a latoter. Pl ha lámpánál közvetlenül előttem állnak, akkor is csak kb a kepmezo negyedét foglalja el az autó előttem.

[ Szerkesztve ]

(#12376) BBéci válasza #43960832 (#12373) üzenetére


BBéci
titán

Ha elegendő lenne a 110 fok, akkor nem gyártanának szélesebb látószögű kamerát.
A képarányra visszatérve, bizonyára láttál már 21:9-es filmet, azt is full HD-nak nevezik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12377) BBéci válasza #43960832 (#12375) üzenetére


BBéci
titán

Nem kell messzire menni, ott a Prestigio RoadRunner 535W 140 fokkal, és az 585, aminek 160 fok a látószöge. Vajon miért?
Utóbbinak ára több mint duplája, a vicc kategóriába tartozó 325-énél. Vajon miért?

A szélvédő domború, ezért a közepére helyezett kamera még 170 fokos látószöggel sem veszi fel az A oszlopokat. Esetleg azoknak az alsó negyedét, de az nem hátrány.

Az a szomorú, hogy úgy próbálod védeni hibás választásodat, hogy közben másokat hülyének nézel. :((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12378) Sokka válasza BBéci (#12377) üzenetére


Sokka
aktív tag

Ne haragudjatok, hogy beleszólok, nem szeretnék senkit sem védeni, sem megbántani. Az, hogy valakinek elég a 110°, valakinek kevés a 170 az nézőpont kérdése. Nem kell ekézni a másikat azért, mert nem az a véleménye, mint nekünk. Ha nekem a kék a kedvenc színem, nem várom el, hogy neked is az legyen.
Ha neki elég a 110°, akkor elég. Lehet, hogy egy kereszteződésben oldalról jövő eseményt nem tud olyan élesen, és részletgazdagon visszanézni, mint te, de a saját igényeinek ez is megfelel.
Próbáljuk meg mások véleményét elfogadni, és áskálódás nélkül továbblépni a topikban.

A hozzászólásom nem támadásként, sőt, még csak nem is rosszindulatból írtam, csak jobb érzés lenne, ha a különböző emberek különböző véleményét, és igényeit jobban tiszteletben tartanánk egy közösségi fórumon.
Köszönöm.

¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

(#12379) tomazin válasza Sokka (#12378) üzenetére


tomazin
veterán

Teljesen igazad van, mindenkinek a szuveren joga, h mit rak a kocsijaba. A problema a felutesi hangnemen volt, ahogy valaszolt, arra h az ember segiteni akart. De lathatoan nincs ra szuksege, igy a tema lezarva.

Megneztem egy felvetelt yt-on (test dvr prestigo roadrunner 325) eleg lemaradnak a szelek. Ott egy papirdarab aminek csak a sarka lathato. Reszemrol nem javasolt ilyen kis latoszogut venni.

[ Szerkesztve ]

(#12380) paolinho válasza paolinho (#12360) üzenetére


paolinho
őstag

Tegnap teszteltem a kínai változatú (és nyelven karattyoló) Xiaomi 70 Minutes angolra történő "frissítését". Nos azt kell mondjam, a DashCam Talk - on olvasható módon, ez hibátlanul működik. :)

(#12381) cigam válasza paolinho (#12380) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Gratula! Leírod pár tőmondatban, a lépéseket?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12382) sambenez válasza paolinho (#12380) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A bekapcsoláskori szövegelés kikapcsolható?

(#12383) BBéci válasza tomazin (#12379) üzenetére


BBéci
titán

Erről van szó, köszönöm!

Bizonyosan vannak olyan autók és helyzetek, ahová elegendő a 110 fok, azért gyártják. De ezek közé biztosan nem sorolható egy személygépkocsi szélvédőjének közepe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12384) sb válasza BBéci (#12377) üzenetére


sb
veterán

Ellenpélda az A119 ahol a sima 160 fokos, a S verzió pedig 130 (vagy 135, változó a kiírás).
Én kérdeztem is, de itt mindenki ajánlotta az S-t is, mint az egyik legjobb kamerát.
Videók alapján egyébként ez már nekem elégnek tűnt, nem láttam nagy előnyét a 160 foknak. De ezt laikusként írom.

(#12385) jupp008 válasza sb (#12384) üzenetére


jupp008
senior tag

Nekem A119 V2, tehát 160° van. Mondeo -ban visszapillantó alatt lévő esőszenzor box aljára van rögzítve így valamennyire a szélvédőtől hátrább került, de még így sem látszódnak az 'A' oszlopok !

(#12386) BBéci válasza sb (#12384) üzenetére


BBéci
titán

A 130 már megfelelő lehet, itt a 110-et tartjuk kevésnek.

(#12385) jupp008
Erre utaltam a #12377-ben.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12387) merqree válasza ITI-san (#12352) üzenetére


merqree
őstag

Kicserélték a kamerát, kaptam egy újat.
Kedden leadtam, tegnap jött az SMS, hogy mehetek érte. Ez az előnye a honi vásárlásnak, szerintem.

Talán nem annyira "zsizsikes", de most már kénytelen vagyok elfogadni, hogy ezt tudja.
Félreértés ne essék, nem 4K ultraHDRt vártam, csak kevesebb "zsizsiket".

A kamera és a szerviz részemről ajánlott marad.

(#12388) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Találtam egy jó kis videót a Viofo és az AzDome kameráinak összhasonlítása.

Csak én látom, főleg az éjszakai felvételen szebbnek az AzDome képét?

G

[ Szerkesztve ]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#12389) sambenez válasza merqree (#12387) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Kevesebb égboltot vegyél, inkább több műszerfalat. Talán kicsit az is javíthat a dolgon.

(#12390) tomazin válasza merqree (#12387) üzenetére


tomazin
veterán

nem a sorin kell menni, mert ott sok a zsizsik ;]

(#12391) merqree válasza tomazin (#12390) üzenetére


merqree
őstag

:C :DD

(#12392) merqree válasza sambenez (#12389) üzenetére


merqree
őstag

Köszönöm a tanácsot ki fogom próbálni, mert lehet, hogy a "sok fény zavar be".

(#12393) Imy válasza merqree (#12387) üzenetére


Imy
veterán

Nézted az én videómat, amit korábban linkeltem? Ahhoz képest milyen?

(#12394) #43960832 válasza ITI-san (#12366) üzenetére


#43960832
törölt tag

Az ígért videó RoadRunner 325-tel: https://ufile.io/ipnm1

(#12397) paolinho válasza cigam (#12381) üzenetére


paolinho
őstag

Persze, leírom, nem túl bonyolult, ha már tudja az ember, hogy mit kell csinálni.

1) Először is szükség lesz egy microSD-re - én egy 32Gb-ost aktivizáltam erre - amit FAT32-re (!!!) formázok. Javasolt az SD kártya újraformázásához a DashCam-et használni, ez a helyes FAT32 partíciót helyezi el függetlenül a kártyaméretétől. (csak hallkan jegyzem meg, én simán Win7 alól formáztam, és nem volt vele gond)
2) Másold a kártyára az "angol" frissítést
3) Helyezd be a kártyát a DashCam-be, ami majd mond valamit kínaiul és a kék fény villogni fog a frissítés során.
4) Ha a kék fény már nem villog, húzd ki a tápfeszültséget a DashCam-ből, várj 10 másodpercet, majd dugd vissza a tápkábelt, hogy bekapcsoljon. Ekkor hibaüzenetet fogsz kapni (angolul!), amely szerint az SD-kártya formázására szorul.
5) A kártya formázásához nyomjd meg háromszor a Power gombot.
6) Csatlakozz a DashCam-hoz a telefonon lévő alkalmazás segítségével, és állítsd be újra a kapcsolatot. Számos beállítás visszaállhat az alapértelmezett értékekre, beleértve a Wifi jelszót is, bár nálam ezzel nem volt probléma, megőrizte a jelszót.

(#12382) sambenez: Én nem tudtam sem a kinait korábban, sem az új angol nyelvet kikapcsolni, csak lehallkítani lehet azt. Esetleg, ha ennyire zavar szét kell szedni, és le kell forrasztani a hangszórót, bár szerintem felesleges.

(#12398) cigam válasza paolinho (#12397) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Kösz!!!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12399) paolinho válasza cigam (#12398) üzenetére


paolinho
őstag

Nincs mit! :)
Most, hogy sikerült angolul megszólaltatni a Xiaomi 70 Minutes-t, tovább lépve a lehetőségek mentén, a 4PDA írásából az derül ki, hogy akár magyarul is szóra lehetni bírni a kamerát. Elgondolkodtató, talán meg is próbálom majd, ha lesz egy kicsit több időm erre. :)

(#12400) cigam válasza paolinho (#12399) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A gearbest-en most 36$, és eljátszottam a gondolattal, hogy lecserélem a G1WC-t egy WiFi-s kamerára.
Az app menyire megbízható? Egyszerü a használata?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.