Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- bacsis: Gyere el a 10. BRSZK-ra!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- bambano: Bambanő háza tája
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gerner1
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Hieronymus: Új biztosítási kártyát kap a nagymama
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
Új hozzászólás Aktív témák
-
Márton111
aktív tag
Nem ha a gép az áramkörben van (fázis -gép föld ) akkor nem csapja le az automatát , mert a gépnek van ellenállása, tehát nincs rövidzárlat ,viszont ha bekapcsolod akkor zárod az áramkört és a földelt fémtárgyakkal érintkező személyeket ( a kisebb hálózat = a háztartás,vagy lakás) -on belül áramütés érheti .Csak azért figyelmeztettem a ,pasast mert látszott nagyon vágja témát
és villanyt szerelni csak szakiskolát végzettnek szabad, persze otthon mindenki azt csinál amit akar, erről a hírekben szoktunk értesülni hogy monoxidmérgezésben megfulladt, felrobbant, leégett, megfagyott(idén eddig Mo-n 100 ember fagyott meg otthon fűtetlen lakásában ) stbstb .Nem zavar senkit szemmel láthatólag sem ez, sem az.
-
Márton111
aktív tag
Hát igazad van a Sony is ilyen 2x annyit kérnek érte mint egy másik tv-ért ami semmivel sem rosszabb, és mégis megveszik a nevet úgy bereklámozzák.Én is nézegettem a festolokat hogy dupla az ára a többihez képest ezért úgy döntöttem megcsodálom, de más profi cégtől veszek.(egyszerű racionalitás ) többet hoz nekem egy makita maró + egy makita behajtó mint 1db festool masina.(vagy egy maréknyi CMT felsőmaró és akkor van mindenhez profilom, nem tudnak megszorítani jöhetnek bármi igénnyel)Aztán meglepetésemre kisszorítót fele annyiért gyárt a festool mint a metabo, úgyhogy azokat megvettem (itt nem a festool volt olcsó hanem a metabó 5x-ösére emelte az árat az 5 év előttihez...vagyis 1pár 120mm hosszú kisszorító15000Ft köhögtem tőle
)Az igazság az hogy megéri ,mert hiánypótló, nincs hasonló minőségű, (pontos , párhuzamosan szorít extrametál,stb) a láthatáron,de akkor is rablás
Az igazság az hogy asztalos gépre és gépi szerszámra korlátlan mennyiségű pénzt el lehet költeni, de nincs korlátlan mennyiségem, de van egy kívánalom aminek meg kell lenni,úghogy racionalizálni kell anélkül hogy piaci szeszámot, meg gépet vennék , mert azt nem akarok az nekem drága. -
Speciali
tag
válasz
Márton111 #7977 üzenetére
természetesen a bolti árhoz viszonyítottam a 95 ezret. Az más kérdés, hogy sok vagy kevés a 230 ezer. Amikor ki kell fizetni, akkor természetesen nagyon sok. De úgy néz ki, meghozza az árát, különben nem vennék meg az asztalosok. Tehát pénzt lehet vele keresni. Ilyen szempontól meg "mindegy" mennyi az ára. Mert ha nem veszed meg, megmarad a pénzed, de csak a pénzed.Keresni nem fogsz vele egy vasat sem.
nem bízok benne, hogy telítődik a piac, és lejjebb megy az ár. Egyik Festool géppel sem történt ez meg, az évek alatt.
-
Márton111
aktív tag
Addig nem fogják 12000 Ft-ért árulni amíg a lincensz nem engedi (védelem alatt áll)Csak addig...95000 Ft az reális ár, más kérdés hogy a 230.000-et kérnek érte ami rablás mert még van piaci kereslet.Ez majd fog lejjebb menni szépen ahogy telítődik apiac
-
Speciali
tag
A Festo oldalán az egyik képen ablakot készítenek a Dominoval. Ezt még nem próbáltam, de kétségeim vannak ez ügyben, hogy jó ötlet lenne, így ablakot készíteni. Valaki használta már nyílászáróhoz?
Szerintem nem lesz még jó darabig kapható a Domino, valami noname márkában. Mivel nem tartom valószínűnek, hogy eladják a licenszet. A másik meg az, hogy valami kacat gyártó gépe nagyon nem tudná megközelíteni sem ezt a pontosságot, amit ez a gép tud. Ez nem olyan egyszerű, mint egy lamello, amit akár 12 ezer forintért is meg lehet venni, és pontosságban nem igazán lesz különbség, csupán élettartam, és kényelmi dolgokban különbözik számottevően. Ha meg megveszi mondjuk a Makita, vagy a Bosch a szabadalmat, gyanítom hogy nem sokkal lesz olcsóbb az ő gépük sem.
De erről még szó nincs, hogy bárki koppintaná.Festoról jut eszembe, hogy ha valaki tud használtan eladó 150/3 excentercsiszoló gépet, az szóljon legyen szíves!
Néztem azt a belinkelt vaterás Dominót, 95 ezerért lopás volt megvenni. Amikor én vettem, akkor nem találtam egy darab használtat sem sehol.Volt szó áram ügyben arról, hogy mi van, ha valaki a földelésre köti a fázist. És szerintem nem arról van szó csupán, hogy megrázza az áram, hanem be sem tudja indítani a gépet, mivel pont ez a szerepe a védőföldelésnek, hogyha a testre kikerül a fázis, akkor lecsapja az automatát, mivel rövidre zárta az áramkört.
-
Márton111
aktív tag
válasz
Speciali #7974 üzenetére
Segítsük a hazai ipart, saját magunkkal teszünk jót
A fa nedvessége egy idő után beáll arra szintre, ahol tárolják .(ha nincs tökéletesen légmentesen lezárva)
Ez lakásban légszáraz-nak nevezett szint szokott lenni, vagyis alacsony.Távfűtéses meg agyon melegített lakásokban még tud száradni egy jót ,az amúgy légszáraz fa is .(az ilyen túlszáraz levegő árt a légutaknak, légzőszerveknek) -
Speciali
tag
thyeby, ha ilyen tökélyre fejleszted a kekszgyártást, lehet tőled veszem inkább. :-)
A túlszárított dologhoz annyit, hogy természetesen vesz valami nedvességet fel a keksz, miután kibontod a zacskót, de még mindig szárazabb marad egy ideig, mint az innen onnan előszedett hulladékfa.. Amúgy én épp ezért légmentesen zárható dobozban tárolom a lamelló és a domino kekszeket is. Amik kint maradtak télre pár szem lamelló, azokat alig lehet beverni a helyére, annyi nedvességet vett fel, pedig nem a földön, hanem asztalon voltak.
-
thyeby
őstag
válasz
Speciali #7971 üzenetére
"de szerintem tudod mire gondolok."
Igen, tudom. Figyeld meg, ha lassabban tolod a fúrót, vagy kétszer tolod be, akkor megszűnik ez a probléma.
De van ehhez mégegy gondolatom:
Fenyőnél kiválóan működik is, amit ecseteltél, azonban keményfánál vége ennek az elméletnek."Ezt nem én találtam ki, egy nálam sokkal képzettebb , maga is műhelymunkát végző faipari mérnöktől tudom."
Csodálkozok a mérnök úron. Ennek a nüansznak a filozófiája briliáns, azonban a gyakorlatban nem tud megvalósulni, ugyanis légmentesen kellene tárolni, s nem a sistainerben. Amint kibontottad, két napon belül légszárazzá "nedvesedik" a legszárazabb fa is.
Megtehetjük, hogy működjön ez a valóban arany gondolat, ha pl téli napokon a műhelyben a radiátoron tároljuk az felhasználandó tipliket. De h mit tegyünk nyáron, felhős időben, vagy tavasszal-ősszel milyen praktikát lehetne kitalálni? (Talán páraelszívó zizit kellene tartani a sziszténerben...)
"és olyan lett mintha betonból készült volna"
Igen. Sokan kételkednek ennek a fajta kötésnek az erejében. Magam sem voltam eleinte ilyen bizalommal. Próbaragasztásokat, törésteszteket csináltam. Olajemelővel több irányú terhelést modelleztem, és egészen addig feszítettem, míg eltört a kötés.
És itt megjegyezném ezt az enyvtáska dolgot: Akár gyári, akár saját tiplit használtam, minden esetben maga a tipli nyíródott el - meglepően sokat kibírva előtte. Ugyan bizonyítás nélküli még számomra a dolog, de meg merem kockáztatni, hogy a kötés ereje vetekszik a fecskefarkú illesztésével.
Egyedül a lengőkötéseknél (a luftos kötésnél) volt a ragasztás a gyenge láncszem. Itt is mindegy volt, hogy gyári, vagy saját tiplit használok - mindkettő kb ötödakkora terhelés hatására adta meg magát, mint ha pászosan fúrtam volna.
Szintén a ragasztás volt a gyenge láncszem azokban az esetekben is, amikor pászos kötéssel ugyan, de az anyag szélétől több, mint öt cm-re volt a furat. A kötés nagyon erős volt, sokáig bírta. És sajnos elmúlasztottam összehasonlítani így is a gyári és a home made tiplit - pedig ez eloszlathatott volna némi kételyt. Még arra sem emlékszem, hogy gyárival, vagy sajáttal néztem. Egy biztos: Se a lamelló, se a köldökcsap a közelében sem járt ekkora teherbírásnak. Megnyugodtam, hogy stabil dolgok fogják elhagyni a műhelyemet.
Van egy szablyám, ami csak 15mm mélyen ül a furatban. Ezzel a gyerekek csápolnak - a nagyobb fiúk igen vehemensen. Sokezer eladott darab után egyetlen reklamációm sem volt.Egyébként nem nehéz készíteni egy olyan préshengert, ami pontosan a vastagoló gyalu elvén működik, és akkor ezzel gyorsan, fáradtság nélkül olyan enyvtáska kerül a home made tiplibe, amilyet tervezel bele.
Az oldalsó bordák készítéséhez Winner kolléga ötletelt nekem egy jót:
Egy erre szánt rádiuszmarón áttolsz egy lecet, amibe behajtottál egy-két reisser csavart. Az kicsorbítja a marót, és máris csíkosat marhatsz. Az igazi persze az, ha oldalról is belepréseled a hornyokat, ahogyan a köldökcsapba szokták. Ez is elég egyszerűen megvalósítható. -
mdk01
addikt
válasz
Speciali #7971 üzenetére
Sztem nem hasonlítottam sehol sem össze a lamelló és a dominó kötéserejét. Arra céloztam csupán, hogy manapság mikor szinte minden megrendelőnek minden forint számít nem mindegy hogy 29Ft-os dominóval kalkulálod a végtermék árát vagy hulladékanyagból csinálod azt meg. Ha viszont neked nincs rá lehetőséged hogy hulladékból csinálj magadnak dominót akkor muszáj megvenned.
Mellesleg biztosra modnom hogy pár év és ebből is lesz utángyártott változat(ahogy a lamelló kekszből is van)ami lehet csak 10Ft lesz is így már majd Thyeby-nek sem lesz kifizetődő hogy maga gyártsa a dominókat. -
Speciali
tag
thyeby:
Nem csak a recézés ami miatt nem használok saját készítésű kekszet, hanem a gyári keksz éle pont annyira éles, hogy ha luft nélküli lyukba tesszük, akkor ez a kis él bevágja magát a furat élébe. Lehet hülyén írtam le, de szerintem tudod mire gondolok.Valóban nagyondrága a gyári keksz, mint ahogy maga gép is pofátlanul sokba kerül.
De hogy a te szavaiddal éljek, aki elhasznál pár ezer forintnyi gyári domino kekszet, annak pár tizes lötyögni fog a zsebében.:-)
Na meg a másik, ki tudja, milyen a nedvességtartalma, az évek alatt összejött hulladékoknak, amiből készítjük a kekszet. A lamellonak, és a dominonak is az az egyik lényeges pontja, hogy túlszárított anyagból készítik, és amikor a ragasztóval érintkezésbe kerül, akkor nagyon kicsit megdagad, erősítve ezzel is a kötést. És persze nem csak a ragasztóból vesz fel nedvességet, hanem a vele érintkezésbe kerülő , nálánál nedvesebb fából, és levegőből. Ezt nem én találtam ki, egy nálam sokkal képzettebb , maga is műhelymunkát végző faipari mérnöktől tudom.
Persze ezek nüansznyi dolgok, de az egész a részek összessége ugye, és ez is egy apró részlet.
Saját kekszet olyan helyre tudnék elképzelni, ahol valami miatt a lamello nem jöhet szóba, pl kis méretek miatt, viszont nem szükséges erős kötés.mdk1:
A lamelló keksz árához nem viszonyítanám a dominóét, mert ahová a dominó jó, oda a lamelló édes kevés. Pl a dominóval raktam össze fixen mindent összeragasztva egy 4 személyes fenyő emeleteságyat., és olyan lett mintha betonból készült volna, igaz a lábai 18x6 cm szelvényűek, és valami 300 kg körüli a súlya. Na ide a lamelló szóba sem jöhetett volna. Összehasonlítani szerintem a gyári és a saját készítésű domino kekszet érdemes.
Amúgy a lamellót sem száműztem, a laminált lapokhoz továbbra is azt használom, nem látom értelmét a dominonak, mivel a leggyengébb láncszem nem a kötés, hanem maga a forgácslap.
Nem mondom hogy nem fogok sosem saját készítésűt használni, de ahova brutál erős kötés kell, oda biztos hogy nem. -
Márton111
aktív tag
A köldökcsap tiplin a recék arra szolgálnal a felület növelésén kívül, hogy a fölösleges enyv ki tudjon folyni a lyukból .Dolgoztunk esztergán lehúzott recementes tiplivel erősebben repesztette az anyagot, mert a fölös ragsztó nem tudott kifolyni (méreter fúrt lyuk mértre darabolt tipli volt teljesen be kellett ütni.(a fúrót persze tizedmm-re a tiplihez választottuk nem csak úgy 10-es han em 9,8stb)a ragasztó konziszetnciája és mennyisége is be volt állítva.
A lamellón bordák úgy lesznek hogy a bükkfát egy acélmatricában összepréselik amin minta van.Emiatt ha nedvességet kap (ragasztó) megdagad és nem is zsugorodik vissza. Ez segíti a kötés erejét.
Gondolom a dominó tipliket is acélmatricában préselik.(nem volt a kezemben de logikusan így lenne) Tehát ha készíttetsz egy ílyen matricát amibe mondjuk 5 tipli préselődik egyszerre akkor egy hidraulikus kézi préssel szakszerű tipliket készíthetsz.(gondolom én)A ragasztó a bordázatlan tipliknél nyilván nincs hol kifollyon, azért nehezebb beütni.A marómba kb 4000Ft-ért újíthatok 12-es kést ami élezhető 4x,5x (pénzért + 4 x-eri úttal 2x oda 2x vissza ) vagy a cserelapkás marómban 1db 50x12-es lapka 2100Ft, fordítható 2x használatos, de mivel 2 kell bele 2100Ft ha a 2 lap 2 életéből 1 elkopik... vagyis mintha élezőbe menne 1x a kés (de nem megy sose
,"élezés" 10perc tisztogatással együtt )
a 30x12-es lapka(főleg ezt használom)... meg 1700Ft/db azért 2db 1festool gyalukésnél olcsóbb Kb azonos ár mintha forrlapkásat megvenném, és éleztetném, de nem kell élezőbe rohangászni ,ezt ott fizetem ki, hogy a cserelapkás marószárat ki kell 1x pengetni.Porelszívás tőlem függ hogy oldom meg (a 100-as csövet rögzítem a maró mellé)majd ha vettem még pár métert belőle
-
thyeby
őstag
"nekem annyi apró kis hulladék bükkfám lenne mint Thyeby-nek"
Hümm, igen. Öcsémnek is van egy Domino-ja. Mindig tőlem kunyerál kekszet. Persze, adok neki szívesen, amennyit kér. De ő nem szívesen bajol a kekszkészítéssel. Mondtam neki, itt egy csomó méretre gyalult apró darabka, mindből kijön egy-két tipli. Nem kell neki. Kidobni sajnálom. Kifűrészelgetni nincs időm. (Pedig kedvem lenne.) A tűzre kár. Az évek alatt összegyűlt vagy három almásládányi (ha nem több!) ilyen hulladékom.
Ha valakinek kell, felajánlom ingyen, mert nekem csak a helyt fogja."Nézd meg azt a fentebb Márton által linkelt ajtót. "
Azt én megnéztem még melegében, mert mindig ottragad a szemem a kötéseken. Nekem nincs, sose volt hosszlyukfúróm. Láttam már működés közben élőben, de csak valami 10-es fúró volt benne.
Létezik felsőmaróba ilyen méretes fúró, és azt bírja is egy felsőmaró? (Vagy egy ilyen furatot még gyári célgéppel is trükkel - két szélen nagy furat, közötte két menetben kimarva az anyag - szok csinálni ezt a szakma?)S ha már itt tartunk:
Küldözgeti nekem a Felder mindig a prospektusokat. Abban láttam egy olyan vésőgépet, ami szögletes "hosszlyukat" készít. El nem tudom képzelni, hogy működik az. Te tudod? Nagyon szép a végeredmény! -
thyeby
őstag
válasz
Speciali #7965 üzenetére
"recézés hiánya miatt"
Megoldható az a recézés is gyorsan: Ha a gyalun utoljára kétszer engeded át a lécet, akkor gyalulni már nem fog, viszont a behúzóhengered pont olyan kockás enyvtáskákat fog nyomni bele, mint amilyen a lamellókekszen van.
(Engedd meg, hogy súgjak valamit: Érdekelt engem az enyvtáska kötésereje, ezért több tesztet is csináltam. Semmivel nem lesz bizonytalanabb kötés home made keksszel - ugyanakkor törik mindkettő esetben. S mégvalamit! A Festool elkapkodta ezt az enyvtáska koncepciót, mert az oldalsó haránt marások "kiengedik" oldalt a ragasztót, s nem kényszerítik az enyvtáskákba préselődni. Bontsál vissza egy pontos kötést, és meglátod, h alig kerül az enyvtáskák eleibe kevés ragasztó. Ennél több csúszik be az én harapófogós ikszembe. Viszont ha túl sok ragasztót sikerítek a furatba, veled ellenben beszarok, míg összetolom.
De nehogy félreérts: Nagyon jó dolog a gyári keksz. Csak drága. Aránytalanul drága. Annak az extraprofitja legyen inkább zsebpénz a gyerekeimnek.) -
mdk01
addikt
válasz
Sanyabá #7960 üzenetére
Értelek.
Érdemes megkérdezni az öreget ő hogy csinálná. Ha azt mondja politúrozná akkor azt tudjuk be sztem annak, hogy ő az 55 év után ragaszkodik a megszokott dolgokhoz és inkább azt csinálja amihez ért. Akkor 1:1 az állás és döntsd el te, hogy hogyan csinálod.
Ha azt mondja hogy azért a koloniált érdemesebb újra pácolni és lakkozni ahogy én mondtam akkor az magasan 2:0, mert az hogy ellent mond annak amit ő 55 éve csinál az többet jelent mint +1 pont.speciali:Én vmelyik árajánlatnál figyelembe veszem azt is , hogy kb. mennyi lamello keksz fogy pedig az 3Ft nem 29Ft. Azért nem kevés az a 29Ft és ha nekem annyi apró kis hulladék bükkfám lenne mint Thyeby-nek én sem gondolkodnék rajta 1 percet sem hogy veszem vagy gyártom. Ha ez még párosul azzal is hogy szeretek mindent dominóval összerakni akkor ha egy hétig is kell gondolkodnom, csak kitalálnám hogyan lehet bebarázdálni azt a dominót helyettesítő bükkfát, hogy jobb legyen a kötésem. Egyénileg dönti el mindenki hogy neki mi az olcsóbb.
Thyeby: Jó dolog ez a dominó, de azért sztem nem lehet összehasonlítani egy hosszlyuk maróval a dominót ahogy a szalagfűrészt sem egy vastagoló gyalugéppel. Nézd meg azt a fentebb Márton által linkelt ajtót. Én annak a közelébe sem engedném a dominót, de még annál kisebb átjáróajtónak sem. Nem értek feltétlen egyet Mártonnal sem hogy mindent megpróbál maga megcsinálni, mert azért ezek az otthon fából készített dolgok idővel elkopnak meg nem olyan pontosak amik fémből készülnek pláne ha az gyári, de nagyon drága még mindig ez a dominó cucc. Nekem sem éri meg, de biztos vannak olyan irányzatú vállalkozások ahol 1 hónap alatt vissza hozza az árát.
Üdv.
-
thyeby
őstag
válasz
Márton111 #7961 üzenetére
"egy hosszlyukmaró sokoldalúbban használható ki mint a dominó."
Pontosítok:
Egy hosszlyukmaró többféle furatot tud készíteni, mint a Domino, de korántsem sokoldalúbb. Épp a Domino sokoldalúbb, mint a hosszlyukfúró apparát. Amíg egy hosszlyukfúrót beállítasz a fúráshoz, addig én ezt a Festoollal már össze is ragasztottam.
Ha megnézted volna a gép demo-ját, nem írtad volna idézett mondatodat. Pontokba szedem, milyen tekintetben veri magasan a Domino a hosszlyukmarót:1 - Nem a fát tolod a gépen, hanem a gépet a fán. Ez óriási előny, amikor kétméteres, 36x100-as anyagot kell csapolni. Különösen igaz ez olyan pici műhelyben, amilyennel bírsz.
2 - Nem kell semmit számolgatni, rajzolgatni, illesztgetni, mint a hosszlyukfúróval, hanem egyszerűen csak ráteszed a gépet az anyagra, és végigsétálva elkészíted a furatokat. Példa: Egy sor anyagvastagságnak 16 és 32mm között automatikusan a közepébe fúr. Vagy léc bütüjébe fúráshoz van speckó lécütköző.
3 - A vendégcsapos megoldásnak köszönhetően garantáltan tizedpontosan egy síkba kerülnek az illesztendő darabok. (A vendégcsapos kötés nem kötelező, nem muszáj mindkét darabba lyukat fúrnod. Ha hiszed, hogy a klasszikus csapkötés erősebb (én tudom, hogy egy fenyőfa illesztésénél erősebb egy beragasztott bükk csap, mint ugyanaz kifűrészelve saját anyagából), nyugodtan bajolhatsz a saját csapozat kialakításával.)
4 - Ég és föld különbség van a hosszlyukmaró és a Domino porelszívása közt. A múlt héten pontosan 500 db 8mm-es, 15mm mély furatot készítettem egy menetben. Sokat mondok, ha a munka végeztével fél gyűszűnyi fűrészport le tudtam seperni az asztalról a tenyerembe. Egy hosszlyukfúróval ezt a mennyiséget valószínűleg már a legelső ilyen furat elkészítésekor sikerülni fog felülmúlni.
5 - Megoldható a hosszlyukfúróval ugyan az egyenlő távolságra történő sorozatfúrás, míg a Domino-nál ez standard szolgáltatás.
6 - Ugyan nem szokványos igény egy nagy sík felület közepére hosszlyukat készíteni, ám amíg ez hosszlyukmaróval lehetetlen feladat, addig a Domino-val igen hamar kész. Itt említem meg azt is, hogy a Festool Domino-jával nem jelent túl nagy kihívást ferde furatot készíteni.
7 - Nem utolsó szempont, hiába a sor végére írtam, hogy óriási a balesetvédelem egy hosszlyukmaróhoz viszonyítva.
Biztosan vannak még szempontok a Domino javára, sebtiben ennyi jutott eszembe. (Apropó! Nincs semmi visszarúgás, anyagvisszalökés.)
Most pedig összefoglalnám a korlátait:
1 - Min. 4, max. 10mm es furatot tud készíteni.
2 - Ezt érzem a legszűkebb keresztmetszetnek: Max. 25mm mély furatot tud készíteni. (Meg kell azért jegyeznem, hogy ettől függetlenül egy 50 széles anyagot átfúrok vele gyorsan, pontosan, korrektül két oldalról - de csak akkor, ha párhuzamosak a megfelelő élek.)
3 - Van három választható alap furatszélesség (kb 16 és 32 mm között), amit automatikusan produkál, azonban kevés és egyszerű számítással gyakorlatilag bármilyen széles hosszlyukat készítek hamar. (És itt lép be, hogy nna, most mérni, meg jelölni kell, amitől egy elkényeztetett Festool-os könnyen berosálhat, mert utoljára talán az iskolában kényszerült ilyesmit csinálni.)
4 - Ha elkopott a fúróhegy, akkor bizony tíz rugót még meg kell toldani kevés apróval, hogy újat tudj venni. Sajnos csak becsülni tudom, de kb kétezer furat után kellett újat vennem. Bükkbe, bütübe. (A bútorlap jobban eszi ám az élet!) Vigaszul azért megjegyzem, hogy aki ennyi lyukat elkészített vele, annak fog lötyögni néhány tízes a zsebében.
-
Speciali
tag
Sziasztok! Még nem írtam ide sosem.
Nem régen vettem én is egy Dominót, és vakartam a fejem, amikor elfogyott a kezdőcsomag. Gondolkodóba estem én is, hogy kéne gyártani domino kekszeket. De aztán arra jutottam, nem érdemes. Nem lesz olyan a minősége, és ez főleg a recézés hiánya miatt van. Az, hogy meg magam csináljak rá valami rece félét, azt inkább nem. Azt gondolom, ha valakinek egy Mercedese van, az ne tegyen fel rá Barum gumikat. Mert hiába a jó kocsi, ha a leggyengébb láncszem jóval gyengébb lesz, mint a kocsi többi részlete.Amúgy meg szerintem nem vészes a domino ára. A legnagyobb méretből kis csomagban 29 Ft/ db bruttó. Egy munkánál ki kell számolni, mekkora költség ez, a teljes árhoz képest.
Egyébként én is azt mondhatom csak, nagyon pöpec kis gép. Ami viszont hiányzik nekem róla, az az, hogy nem lehet vele normál furatot készíteni. Nehogy már sima tiplizéshez is jó legyen .:-)
-
Márton111
aktív tag
válasz
Sanyabá #7963 üzenetére
Köszi, nem veszek.
Szeretek építeni, hosszlyukmaró anyagköltségét 25.000-re becsülöm, marógépem van hozzá és, szívesen megépítem .Még a 95000Ft-hoz is jól mutat 70.000Ft munkadíj.Pláne ha többet tud majd,vagy ha dominót csak 230.000-ért kapnék (akkor az árkülönbség 205.000Ft
)
-
Márton111
aktív tag
Konklúzió (lemaradt): nem veszem meg, hanem építek
-
Márton111
aktív tag
Domino 250.000Ft Egy kisgép az nagy előny, mert roppant kevés a helyigénye.
De, nem akarom hurcolászni helyszíni csapozáshoz., tehát nem elengedhetetlen,hogy mobil legyen, csak elpakolható , ne legyen láb alatt, ha nemhasználom -->hosszlyukmaró
Van egy érzésem hogy egy hosszlyukmaró sokoldalúbban használható ki mint a dominó. Egy saját csappal bíró elem erősebb mint az idegencsappal készült...
Bontsuk 2 tételre az összeget : Egy korrekt izmos és profi marógép(makita vagy bosch 1800w-osak) 110.000-125.000 Ft közt ,de ha van már, nem kell feltétlenül egy újat vennem, elég ha gyorsan oldható , de stabil módon rögzítem a meglevő gépet a hosszlyukmarógépbe.
Előbb nyilván építek hozzá egy hosszlyukmarót a fennmaradó pénzért
Maradt 125.000Ft - mínusz anyag ezt tényleg nem tudom de nem lehet több 25.000-nél de, jó esetben 15.000-ből is kijön.
Tehát a gépépítés munka díja 100.000Ft ez nekem bőven megéri a mókát.Ha nem veszek egy új marógépet akkor a másik fele az összegnek megmarad más hasznos dolgok vásárlására.
Új hozzászólás Aktív témák
- Midea klíma akciós áron beszereléssel együtt!
- Mobil klíma Tarrington House eladó!
- Jó állapotú Kona Shred / Pike 454 dual-air 110mm-140mm / Shimano Deore felszereltség!
- OPEL CORSA D OPC 1.6 Áron alúl, magánszemélytől kihasználatlanság miatt!
- Siemens EQ6 Series 700 premium ritka tipus keveset használt
- Lenovo Thinkpad P16 G2 - i9-13980HX, 64GB, 1TB SSD, 16" WQUXGA (3840 2400), RTX 4090
- LG 45GR95QE - 45" Ívelt OLED / 2K WQHD / 240Hz 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Laptop felvásárlás , egy darab, több darab, új , használt ! Korrekt áron !
- AKCIÓ! ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WiFi alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest