Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- ricsi99: 6. Genes alaplap tündöklése kontra MS/Zintel korlátozásai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- hcl: Olympus E-PL1 nyomozás
- Doky586: SecureBoot kulcsok frissítése (2026 nyara)
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- ldave: New Game Blitz - 2026
- MasterDeeJay: ASRock B250M Pro4 coffeetime mod! (DDR4)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
LOGOUT
ASUSTO NAS összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Most is így van a routerben, de amíg a tűzfal beállítás ez volt #4890 addig a torrentek passzívak voltak, és a port checkernél minden megnézett port zárva volt. Miután átállítottam a mostani beállításra, ami a képeken látszik, minden port nyitott lett. Azért kérdeztem, hogy az alapértelmezett HTTP portnak is nyitottnak kell látszódni vagy annak zártnak.
-
ugyes
senior tag
Teljes kutyulás, ami most nálad van.
1. DC-ben a kapcsolat (connection) fülön megadod a kimenő portot (válassz 50000-59000 közötti tartományból egyet).
2. A NAS beállításokban (Settings) a Manual Connect menüpont alatt az EZ-Routerben megadod, hogy ezt a portot alkalmazod a router felé is (azaz mindkét oszlopban azonos a port száma). Lehet automatikusan kitölti ezt a sort.
3. A saját routereden nyitsz portot, azaz bejövő port = NAS belső IP címe + a kiválasztott port.
Minden más beállításával, tekerésével, csak rontasz a helyzeten. -
cigam
titán
Nem jó, mert így értelmét veszti a tűzfal. Ezzel a beállítással semmit nem ér. Ennyi erővel ki is kapcsolhatod, mert így minden forgalmat átenged. Ha jól gondolom a router mögött van, és remélem nem DMZ-ben, hanem csak 1-2 portot átirányítva oldod meg. Ha a router rendesen (szigorúan) van beállítva, akkor nem olyan nagy baj. Máskülönben hamar átveszik az irányítást, és átjáróházat csinálnak belőle, vagy letitkosítják az adatokat, és váltságdíjat követelnek. Te meg magyarázkodhatsz a hatóságnak, hogy miért tárolsz gyerek pornót, bomba recepteket, stb...
Írtam is, hogy csak és kizárólag a qbittorrent által torrentezésre használt portjai legyenek megnyitva.
-
-
cigam
titán
Bár nem ismerem az ADM-et, de ez így csak a belső hálózat egy tartományát engedi be. Ez logikus magyarázat lehet arra, hogy miért vagy passzív, miért nem látni az internet felöl a nyitott portot.
Egy olyan szabályra lenne szükséged, amin a
- forrás ip tartomány nincs korlátozva (A világ minden tájáról csatlakozhatnak hozzád)
- a portok pedig az a port, amit a torrent programod használ. pl. 8999 TCP és UDPA 8080-as portot ne engedd ki az internetre! Máskülönben az Internet felöl bárki rácsatlakozhat a torrent program WEB-es felületére.
-
Sziasztok! Torrenttel nyüglődők. A Download Centert használom, de most beléptem egy könyves torrent oldalra és ott a listában látom, hogy az összes könyvnél azt írja, nem csatlakozik, holott a Centerben seed a jelzés. Egy másik torrent oldalon a filmeknél mindenhol passzív vagyok. A routerben a portátirányítás megvolt, de a port checker vizsgálatnál mindig zárt portot mutat. Ugyanezeket a torrenteket felraktam laptopra és asztali gépre. Azoknak a port checker vizsgálat nyitott portot mutat és a torrent oldalakon mindenhol aktív lettem. A NAS-ra most a qbittorrentet letöltöttem ( ez megy a pc-n is ) és ugyanúgy passzív vagyok, holott a portátirányítás rendben megvolt, de a port checker itt is zárt portot mutat. Érdekes, hogy a NAS összes portja akár átirányított, akár upnp, a checker mindegyikre zártat mutat. Mit és hol kéne beállítani, hogy a torrent ne legyen passzív? Főleg a könyves oldalon mert így semmi értelme, hogy hónapokig benntartom.
-
Stealth
őstag
válasz
donat_sz
#4886
üzenetére
Nekem az innen letöltött DV-k is DV-k a tv-n. Link.
Illetve vannak DV-re kalibrált beállításaim Vhiktor fórumtárstól, tehát ami DV, az jó eséllyel DV is.
Ami még eszembe jut: van a Kodi beállításaiban egy opció, ami a DV-t engedélyezi -nem emlékszem pontosan, de be kellett kapcsolni. -
Gawamatsu
Topikgazda
válasz
Stealth
#4874
üzenetére
Van Plex Pass-om az olcsóbb időkből, de akkor is $100 volt, azt nem hagyom veszni.
Próbáltam Emby-t, de annak a lejátszója fizetős.
Próbáltam Jellyfin-t, az meg egy nap után megadta magát.
Feltettem a miniDLNA-t, az még jó is, megy VLC-vel Android TV-n és tableten, de nincs nézett tartalom nyomonkövetés.Mivel megoldottam végül magam, marad a PP.
-
Gawamatsu
Topikgazda
Aki futtat Plex-et és cserélt jelszót, aminek eredményeképp elérhetetlen lett a PMS és nem működtek a claim leírások, szkritptek meg semmise, az cseréljen NAS IP-t és jó lesz.
A Plex Inc-nek meg a kurva anyját.
nincs supportjuk, a community fórumra mutogatnak, hogy majd ott segítenek. -
Gabel002
újonc
válasz
Gabel002
#4870
üzenetére
Többszörös szerencse és némi bátorság együtt egy pozitív végeredménnyel járt.
A csere NAS-t lemez nélkül bekapcsolva és a routerrel kiolvasott IP-cím + ":8000"-t a böngészőbe írva be tudtam lépni a NAS web-s felületére. Kb tovább nem is jutottam mert lemez behelyezését kérte. Beraktam az 1. fiókba a korábbiban is 1. lemezt (1.szerencse). Bekapcsolás után észrevettem a routeren hogy más IP címen jelentkezett be a NAS (2. szerencse). Elővettem a papírt!!! Amire a korábbi NAS összes hálózati beállítását feljegyeztem (3. szerencse). A mostani IP cím megegyezett a korábban felírttal. Itt már mosolyogtam mert ezek szerint a lemezről olvasta ki a NAS az IP címet. Belépés webes felületre simán a régi jelszóval és minden beállítást a réginek megfelelően találtam. A File-kezelőben minden korábban feltöltött állomány a helyén. Csak a másik lemezt hiányolta hibajelzéssel. A 2. fiókba is berakva az oda való lemezt derült ki hogy miért volt szerencse hogy az 1.-t raktam be előbb. A NAS azonnal az 1.-ről elkezdte szinkronizálni a 2.-ra az adatokat (kb 7 óra). Tehát a 2.-on semmi nem volt. Ha azt raktam volna be előbb akkor nem láttam volna hogy az 1.-n még minden adat megvan.
Amikor a korábbi NAS meghibásodott úgy próbáltam újraindítani hogy az 1. lemezt kivettem - gondolván megint abban a fiókban tette tönkre a lemezt a NAS. Mivel az újraindítás is többszörösen sikertelen volt ezért (a 2. lemezt bent hagyva) reseteltem. Na ezt nem kellett volna, mert valószínűleg a 2. lemezről ekkor töröltem minden adatot. Akkor még nem voltam képben avval kapcsolatban hogy a reset nem csak a router beállításait állítja alaphelyzetbe hanem a lemez tartalmát is törli. Sajnos ezt a funkciót még holtában is elvégezte a vas. De a lényeg hogy a sok szerencse az 1. lemezen megtartott mindent.
A tanulság hogy tapasztalat nélkül sok buktatója lehet a témának.
Azt nem tudom hogy korábbi típusoknál is működik-e ilyen módon a költözés és főleg más típusra. Talán #4859Hyena esetében is működne.
Ha tudtam volna hogy így működik inkább visszakértem volna az árát és vettem volna az újabb verziót. AS3302T helyett az DRIVESTOR 2 Pro Gen2 (AS3302T v2)-t. -
ugyes
senior tag
Egy Asustor hivatalos nyereményjáték: https://m.facebook.com/ASUSTOR.INC/
Szeptember 21-ig tart. AS1102TL a nyeremény. -
Gabel002
újonc
Sziasztok! Előrebocsátom új vagyok itt és a témában is. A kérdésem a végén, ha a storyt ki akarod hagyni.
AS3302T RAID1-ben konfigurálás és pár napi járatás után elkezdtem adatokat feltölteni. Egyik lemezt néha hibásnak jelezte, így óvatosan töltögettem. Végül az 1-es fiókban a lemez tönkre is ment, de a másikat ideiglenesen átrakva az 1-es fiókba az működött. A hibásat garanciával kicseréltettem.
Minden beállítás ellenőrzése után telepítettem az új lemezt is. Adatfeltöltéseket szintén pár nap járatás után elkezdtem/folytattam. Mindössze néhány hét és kb. 400 GB (4TB-s lemezek) feltöltés után a NAS először nehezen volt elérhető, majd egyáltalán nem volt látható a hálózaton. A vason a bekapcsolási protokoll sem úgy zajlott (LED-ek, stb) mint normális esetben. Így már valószínű a korábbi lemezt is a NAS tette tönkre.
A NAS-t visszaküldtem, de nem ugyanazt kaptam vissza javítva hanem egy másik használtat javítva.
A lemezeken a feltöltött adatok elvileg nem voltak titkosítva. Ha ebbe az "új" csere NAS-ba ugyanúgy belerakom a két lemezt és mondjuk nem végzek új lemez inicializálást akkor látni fogom a korábban (korábbi NAS-sal) feltöltött adatokat?Minden építő jellegű hozzászólást nagyon köszönök!
-
ropi23
tag
Sziasztok!
Kis segitséget szeretnék kérni a hozzább értő kollégáktól.
Transmission alkalmazást használom torrentezésre nekem még a Dlink-es időszakból tetszett meg ez az alkalmazás így itt is ezt használom.
A következőben kellene segítség.
Hogyan tudom beállítani, vagy hol hogy teljesen másik meghajtóra töltsön le.
Sikerült egy 6 T vinyót be szerezni és jobban szeretném ha a letöltött dolgok arra tárolódnának és nem ugyan oda ahová később a helye lesz.
Segítségeteket előre is köszönöm. -
Gawamatsu
Topikgazda
ADM 4.3.3.RKD2 ( 2025-08-14 )
System Requirements:
AS31, 32, 40, 61, 62, 63, 64, Nimbustor, Nimbustor Gen2, Drivestor, Drivestor Lite, Drivestor Pro, Drivestor Pro Gen2, Lockerstor, Lockerstor Gen2, Lockerstor Pro, FlashstorImportant Notes:
ASUSTOR recommends to back up important data before updating ADM.
Your NAS will restart to complete the update.
After upgrading to ADM 4.3.3, it will no longer be possible to downgrade to a previous version.
Change log:
MyArchive drives using NTFS can now be mounted correctly after rebooting the NAS.
The Docker category has been added to App Central to manage apps that use Docker containers.
Activity Monitor now displays information for USB NICs (AS-U2.5G).
Fixed ADM potential Cross-Site Scripting (XSS) vulnerabilities.
Improved multilingual strings.
Miscellaneous bug fixes. -
Stealth
őstag
Sziasztok!
Van új ADM: 5.0.1.RKD2.
Sikeresen felment. -
Hyena
senior tag
Nos sikerult megoldani a problemat, az egyik memoriamodull halt meg benne es ettol nem bootolt be.
Egyebkent epp a gyarilag benne levo egyebkent aidata ram adta fel a harcot amitol meg a bootlogo elott lefagyott az egesz tortenet.
Most mukodik igy 2gb rammal is, de sokkal sokkal lassabb lett.
Ettol fuggetlenul tovabbra is erdekel az 5404t es erdekelne, hogy mennyire konnyu migralni 1 uj nasra a regi lemezeivel. -
Hyena
senior tag
Van egy Asustor AS5104T Nasom amely hasznalat kozben (eppen filmet neztem rola) egyszer csak lefagyott olyannyira, hogy semmire sem reagalt csak a bekapcsolo gomb hosszu nyomvatartasaval sikerult kikapcsolni.
Azota viszont nem indul el hanem leragad a starting system please wait feliratnal a vegtelensegig es semmire sem reagal.
Probaltam persze lemezek nelkul is, ugy is ugyanez a helyzet.
Resettel is probalkoztam , az sem segit mert arra sem reagal semmi modon.
Menet kozben resetet nyomva sem, mar bekapcsolas elott megnyomva es nyomvatarta es ugy elinditva sem, sehogysem.
Probaltam a port kifugjni belole memoriamodult megmozgatni, kivenni betenni, kabeleket ellenorizni, masik tapegyseggel...
Mindig ugyanaz.
Valami nagyon odalett.
Valami otlet meg esetleg azon kivul , hogy vegyek masikat? (bar azt hiszem veszek helyette egy as5404t-t )
Remelem a lemezeken az adatok legalabb megmaradtak, illetve ha beteszem oket az uj nasba akkor szepen atkoltoznek.
Valaki koltozott mar igy regebbi asustor nasrol ujabbra?
Mennyire koltoztethetoek az adatok?
Hja es tud valaki valami szervizt ahol ilyen nast is javitanak? -
ugyes
senior tag
válasz
Kicsirics77
#4852
üzenetére
Melyik verzió van fenn az SV-ből? A 3.0.3.13749-re írják, hogy a webböngésző videostreaming formátumokra vonatkozó korlátozásai miatt az élő nézet és a kamera videolejátszása nem támogatja a H.265-öt.
És az alábbiakban fejlődött:
- A Foscam C5M, X5, T8EP és G4C kamerák már támogatottak.
- Egyszerre több kamera is hozzáadható.
- A felhasználók mostantól RTSP-n keresztül csatlakoztathatják a kamerákat a Surveillance Center 3-hoz. -
belashx
senior tag
válasz
Stealth
#4849
üzenetére
Azt hiszem félreérted.
Nekem minden nas restart után tiltani, majd engedélyezni kell a Docker-t(és engedélyezni az általad is felsoroltakat).Ez biztosan nem normális.
Lehet, ha törölném a Dockert, és frissen feltenném, már jó lenne, de megint beállítani a konténereket... egyelőre így marad. -
Kicsirics77
veterán
Sziasztok.
Tp-Link TAPO C520WS kamera a surveillance centerben ONVIF eszközként jelenik meg, de lehetőség van kézzel is konfigolni, namármost ha megadok neki mindent helyesen, ip port user/pass a teszkép megjelenik rendesen, viszont a kamerakép már nem jelenik meg online, és itt a csavar, a rögzítés meg megy tökéletesen és a visszajátszás is.
AS3102T a nas tipusa. Ethernet hálózaton csatlakozik. -
Gawamatsu
Topikgazda
Vajon hova tűnt a Download Center a letölthető appok közül?
NEm a NAS-i, hanem a desktop...? -
belashx
senior tag
Sziasztok!
Legfrissebb ADM5-nél van olyan problémám, hogy a docker nem indul el.
Ilyenkor az appok között off-olnom kell, aztán vissza. Utána fut a következő újraindításig.Találtam crontab-os megoldást, amit copy-paste-tel bemásoltam ssh-n. Nem írt hibaüzenetet, de mégsem jó.
Találkoztatok ilyennel?
Nem szívesen pucolnám.le, mert akkor.kezdhetem elölről a konténerek beállítását.
-
Gawamatsu
Topikgazda
Új ADM régebbi gépekhez: 4.3.3.RJH1
AS31, 32, 40, 61, 62, Drivestor, Drivestor Pro
Important Notes:
ASUSTOR recommends to back up important data before updating ADM.
Your NAS will restart to complete the update.
After upgrading to ADM 4.3.3, it will no longer be possible to downgrade to a previous version.Change log:
Sudo package updated to version 1.9.17p1 to fix potential vulnerabilities: CVE-2025-32463, CVE-2025-32462. (AS-2025-004)
Fixed ADM potential vulnerabilities: CVE-2025-7380. (AS-2025-005)
Fixed ADM File Explorer potential vulnerabilities: CVE-2025-7618. (AS-2025-006)
Fixed EZ Sync Manager potential vulnerabilities: CVE-2025-7699. (AS-2025-007)
App Central bug fixes.
Improved multilingual strings.
Miscellaneous bug fixes. -
ugyes
senior tag
Új ADM 5 0 verzió jelent meg ma: ADM 5.0.0.RIN1 ( 2025-06-24 )
Még nem tettem fel, túl sok a balszerencse körülöttem manapság...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- SAMSUNG (LC49HG90D) 49" 144HZ GAMER MONITOR ! AKCIÓ
- LG (49U950A-W) 144HZ DUAL QHD 5K GAMER MONITOR ! AKCIÓ
- LG (45GR95QE-B) QHD OLED 240HZ GAMER MONITOR ! AKCIÓ!
- Asus STRIX Gaming PC! Ryzen 5900X / RTX 3070 Ti / 1TB NVMe / 32GB 3200MHz / X570! BeszámítOK
- G.SKILL Trident Z5 RGB 48GB (2x24GB) DDR5 8000MHz F5-8000J4048F24GX2-TZ5RS Memória!
- Team Group 32GB DDR4 3200MHz TED432G3200C22BK
- 218 - Lenovo ThinkBook 16p (G5 IRX) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4060
- Xiaomi Mi 10T Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 27% - ASUS ROG Swift PG27AQDM OLED Monitor! 2560x1440 / 240Hz / 0.03ms /
- Dell Latitude 3301,13.3",FHD,i5-8365U,8GB RAM,256GB SSD,WIN11
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
vagy nem tudom
Persze a megfelelő profilú DoVi-ról beszélünk: profile 5 és profile 8.
Egyszer majd csak javítják.
