Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Felraktam a WL500W-1.9.2.7-d-r396 FW-t. Meglepően egyszerűen ment.

Mivel a wireless részt egyelőre nem használom így kikapcsoltam. Eddig a router fogyasztása 9...10W magasságában volt. A wireless rész kikapcsolásával viszont lecsökkent 6...7W-ra.

Most már legalább tudjuk mennyit fogyaszt az n-es rész. jelerősség 19-esen volt az 1...84-es skálán

Most már csak a routerre szánt winyót kell kicsit rendbevágni, aztán jöhet a móka többi része.

read-only mode on the forum

(#8502) alitak


alitak
senior tag

Hello!

sanzi89 Logout-os cikke alapján megcsináltam, amit lehetett egy Asus WL-500W routerrel. Problémám azonban akadt:
Nem működik a torrent, meg a letöltő se. Torrenten mondom neki, hogy torrent hozzáadása, kiválasztom a torrent fájlt, de nem indul el a letöltés. A torrent naplójában ez van:
[12:45:10] WebUI started.
[12:45:10] Bad response: (500) <?xml version="1.0" encoding="iso-8859-1"?> <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en" lang="en"> <head> <title>500 - Internal Server Error</title> </head> <body> <h1>500 - Internal Server Error</h1> </body> </html>
Ötlete valakinek a problémára?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#8503) AtHoS válasza alitak (#8502) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na ha már átkeveredtél a harmadik topicba itt már azért rákérdezek, hogy melyik FW-t tetted fel a routerre? Nekem is ilyen típus van és ha lehet kihagynám a nálad fellépő mókát majd mikor eljutok odáig :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8504) nandris válasza alitak (#8502) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia
Az /opt/etc/samba/Share/torrent/session/rtorrent.lock-file tartalmát módosítsd,( nem tudom mi összefüggés van) a routered hostname-ra. Nálam pl:ASUS, és a file tartalma:ASUS:+467

[ Szerkesztve ]

(#8505) ecaddict válasza alitak (#8502) üzenetére


ecaddict
senior tag

Témaindító hsz, ha nem indul az rtorrent.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8506) nandris válasza AtHoS (#8503) üzenetére


nandris
aktív tag

Mindegy melyik firmware-t teszed fel, mindegyik hibátlan. (OLEG vagy TOMATO) ugyanaz a programok telepítése. Mindenképpen a legújabbat rakd, de ezt tudod te is . Oleg-nál egy kicsivel többet kell konzolozni, tomato-nál alapból van samba, ftp, kb ugyanaz a háttér segítség, nagyjából ennyi.

(#8507) AtHoS válasza nandris (#8506) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kösz az info-t. Délelőtt raktam fel a WL500W-1.9.2.7-d-r396 FW-t, amit ecaddict linkelt #8487-ben.

Egyelőre úgy néz ki, ha rendben leszek winyó ügyileg, akkor az asus.ebond.hu oldalon található Oleg FW telepítési útmutatója alapján próbálkozom majd meg szétcseszni a routert, mivel linux-hoz nagy közöm nincs :DDD Konzolozás nem lesz probléma, de addig nem is akarok nekiállni, míg minimálisan utána nem olvasgatok előbb. Azért elég érthetően le vannak írva a dolgok csak azt hiányolom, hogy a különböző telepítési részek elején laikusoknak legalább egy pici információt adnának arról hogy mi a rákért lehet szükség pl. lighttpd telepítésére. Tudom utána lehet olvasgatni, de hát ugye 2 sorban azért a lényegét oda lehetett volna biggyeszteni aztán a user gyorsan el is tudná dönteni, hogy az kell-é néki vagy sem. Így meg marad az utánaolvasás. Fölöslegesen nem akarok minden hülyeséget feltelepíteni, mert lehet nekem éppen nem lesz rá szükségem.

read-only mode on the forum

(#8508) nandris válasza AtHoS (#8507) üzenetére


nandris
aktív tag

Nagyon ne ess neki a telepítésnek, ott vannak a ghost mentés file-k.ez a rész ezt olvasd végig, a hozzászólásokat is. talán igy néhány napos szenvedéstől megkíméled magad. Ebben a mentésben bennevan az alap, meg még egy kicsivel több is. :D

(#8509) AtHoS válasza nandris (#8508) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ok meglesem azt is amit linkeltél, igaz vannak benne érdekes programok (majd utánaolvasok :) ). Ha véletlenül létezik a csomagban található progikból újabb verzió, akkor azokat gond nélkül lehet frissíteni?

read-only mode on the forum

(#8510) nandris válasza AtHoS (#8509) üzenetére


nandris
aktív tag

ipkg update
ipkg upgrade
ha valamire kiírja hogy cseréled-e nyomsz egy nagy N- t, és kész.
Az csak a config-file, nem feltétlenül kell cserélni, persze a program maga frissül.
Amit tartalmaz a program ghost, jóformán az alap, a vnstat egy forgalom számláló, az aega egy hasznos renszerinfo és segédprogram több hasznos funkcióval, a többi pedig kell a torrenthez.Ma vettem nagyobb vinyót, és kb egy óra alatt rátettem minden alapot. (formázás,ghost- mentés, beállítás)

[ Szerkesztve ]

(#8511) nandris


nandris
aktív tag

Sziasztok
Kíváncsiságból feltettem a transmissiont, működik is, de újraindításnál nem akar csak kézi indítással. (Router reboot) Elméletileg futásjogot adtam neki, mindent úgy csináltam, ahogy a wengi leírta. Természetesen az én útvonalamra módosítottam. Meg indításnál a block listát nem akarja frissíteni.(blocklists not updates) Szerintetek hol baltáztam el?

[ Szerkesztve ]

(#8512) nothin válasza nandris (#8511) üzenetére


nothin
tag

Mik a tapasztalataid transmissional? Előnye hatranya rtorrenthez képest.
Kösz

(#8513) Santino válasza nothin (#8512) üzenetére


Santino
aktív tag

Én azt olvastam róla, hogy több erőforrást használ fel, mint az rtorrent.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8514) nothin válasza Santino (#8513) üzenetére


nothin
tag

Olvasni én is olvastam :) de ha annyi a különbség hogy 2% helyett 5% on megy a proci de jobban tölt akkor elviselem.

(#8515) nandris válasza nothin (#8512) üzenetére


nandris
aktív tag

Különösebb tapasztalatom nincs vele, rendesen tölt, csak az a baj, hogy nem automatikusan indul, hanem konzollal kell indítanom. Végül is csak áramszünetnél lehet gond. Alapvetően az rtorrentet használom én is, csak kíváncsiságból tettem fel. Nem tudom miért nem indul magától, pedig elméletileg mindent a tutorial szerint csináltam.

(#8516) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Tapasztaltabbak mit mondanak arról, ha Pendrive-ot használnék (mint korábban javaslatot kaptam rá) a telepítendő progiknak illetve a Swap-nak. A Pendrive mennyi ideig bírja majd kb? Véges írási élettartamról rémlik valami pendrive-okkal kapcsolatban, ezért is nem ajánlott ntfs-re formázni a szakik szerint a sok fölösleges írás elkerülése érdekében

read-only mode on the forum

(#8517) Laca 012 válasza AtHoS (#8516) üzenetére


Laca 012
őstag

Nekem közel 2éve egy kingston data traveler 2GB-os pendrive üzemel 2 partícióval.
512MB swap, a maradék pedig a progiknak ext3-ra formázva. (bár a swapot még nem láttam, hogy használta volna a 128MB RAM miatt ;] )
Emellett egy 320GB-os WD laptop hdd a tárhely(szintén ext3) asus vento külső házban. . Néha megnézem harddisk sentinel-lel, és 100%-os semmi hiba.
A pendrive élettartam garos. ha meghal, csere... :C
Ja! és NTFS-re tényleg ne formázd... az ide nem jó!! :)

[ Szerkesztve ]

(#8518) AtHoS válasza Laca 012 (#8517) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk jó lenne, ha olyan is írna, akinek nincs moddolva a memó, mivel elgondolásom szerint a swap veszi igazából igénybe rendszeres írásra a pen-t.

Egyébként 1GB DataTraveler van nekem oda szánva, de most rákeresve nem találtam Kingston-éknál. Már csak az újabb szériákat fényezik, így az esetleges élettartam garra sem sikerült ráakadnom.

Viszont most gondolkodom egy 40..80GB-os loptop winyó-ban is pendrive helyett. Bár lehet csak egy nagyobb kapacitásút veszek a letöltéshez, ha meg behalna a pendrive veszek majd akkor egy kisebbet :DDD

Mod: Az NTFS-t nem is ide gondoltam csak úgy általánosságban írtam mint pendrive gyilkos megoldást, mivel NTFS-nél folyamatosan mentegeti a fájlhozzáférési időket, meg a rák tudja még mit a fájlokhoz, tehát fokozott írásra van kitéve.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8519) nothin


nothin
tag

Ki milyen usb -s adaptert használ a routerhez? A kérdés inkább az hogy a 2.4 linux kernel mennyire ismeri fel ezeket a winyo vezérlőket elvileg barmilyet veszek tetszeni fog neki vagy csak konkrét tipusokkal megy? Kösz

(#8520) -=joel=-


-=joel=-
csendes tag

Az mitől lehet, hogy az utobbi időben állandóan passziv módban vagyok torrentnél.
Eddig a parancssorban kiadott iptables-sel működött, ha nem volt éppen nyitott a port, de most már ez sem segít.
Egyébként tomato firmet használok.

A mostani firewall script:

insmod ipt_recent
iptables -D INPUT -j DROP
iptables -I INPUT -p tcp --dport 21 -m state --state NEW -m recent --set --name AFTP --rsource
iptables -I INPUT -p tcp --dport 22 -m state --state NEW -m recent --set --name ASSH --rsource
iptables -I INPUT -p tcp --dport 21 -m state --state NEW -m recent --update --seconds 60 --hitcount 3 --name AFTP --rsource -j DROP
iptables -I INPUT -p tcp --dport 22 -m state --state NEW -m recent --update --seconds 30 --hitcount 3 --name ASSH --rsource -j DROP
iptables -A INPUT -p tcp --dport 22 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 65534 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i $1 -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination $4:443
iptables -t nat -A PREROUTING -i $1 -p tcp --dport 22 -j DNAT --to-destination $4:22
iptables -t nat -A PREROUTING -i vlan1 -p tcp --dport 34969 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:34969
iptables -t nat -A PREROUTING -i vlan1 -p udp --dport 34969 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:34969
iptables -A INPUT -p tcp --dport 34969 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 34969 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 6881 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -j DROP

(#8521) Santino válasza nothin (#8519) üzenetére


Santino
aktív tag

Én egy Kensington nevű aktív USB Hub-ot raktam a HDD elé, amiről kapja a tápot. Így nem a router táplálja árammal. Semmi gondom sincs vele. A router nem nyafogott miatta.
Itt egy link:
[link]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8522) razor.hun


razor.hun
csendes tag

Jó hírem van az Asus WL500g Premium tulajdonosoknak, 60Mbps környékén még nem a router a szűk keresztmetszet, bármit is állít a szolgáltató (a hivatalos álláspont az, hogy nincs olyan broadband router, ami bírná ezt a sebességet).

Teszteltem a dolgot gyári firmware-rel, és az elméleti maximum az elérhető maximális letöltési sebesség magyar site-okra (BIX-en keresztül).

Üdv,

Razor

PS: A 120Mbps esetén már sajnos esélye sincs a WL500gP-nek, mivel a 100Mbps-es WAN link kb. 92Mbps sebességre korlátozza a maximális letöltési sebességet (overhead miatt). Na bumm, akinek ilyen NET-je van, az használjon egy rendes PC-ét router gyanánt (pl. untangle egy jó kis distro erre a célra).

(#8523) Santino válasza razor.hun (#8522) üzenetére


Santino
aktív tag

Köszi az infót, bár mire én "kinövöm" a mostani (8/1) sávszélességemet, valószínűleg a router is tönkre fog már menni.
Nem gyári firmware-rel mért teszteredményekről nincs információd?

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8524) nandris válasza -=joel=- (#8520) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia
itt a scriptem, nekem gond nélkül működik az rtorrent, és a transmission is, pppoe kapcsolathoz van igazítva. próbáld ki, ha nem jó dobd ki. nállam okosabb emberek készítették el. minden működik vele.

insmod ipt_recent
insmod ipt_DROP
iptables -D INPUT -j DROP
iptables -I INPUT -i ppp0 -p tcp --dport 21 -m state --state NEW -m recent --set --name AFTP --rsource
iptables -I INPUT -i ppp0 -p tcp --dport 22 -m state --state NEW -m recent --set --name ASSH --rsource
iptables -I INPUT -i ppp0 -p tcp --dport 21 -m state --state NEW -m recent --update --seconds 120 --hitcount 3 --name AFTP --rsource -j DROP
iptables -I INPUT -i ppp0 -p tcp --dport 22 -m state --state NEW -m recent --update --seconds 120 --hitcount 3 --name ASSH --rsource -j DROP
#iptables -A INPUT -p tcp --dport 21 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 22 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 65534 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i ppp0 -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:443
iptables -t nat -A PREROUTING -i ppp0 -p tcp --dport 22 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:22
iptables -A INPUT -j DROP
iptables -A INPUT -p tcp --dport 9091 -j ACCEPT

(#8525) GML


GML
őstag

Hello. az mitől lehet, hogy bont állandóan a router. kb óránként, és van úgy, hogy csak a 3-4 redtert után hajlandó connectálni? a gyári legrisebb FW van rajta (3.0.3.8)

(#8526) khorvat válasza GML (#8525) üzenetére


khorvat
senior tag

Akkor azert! Terj at a gyarirol oleg, tomato paros vmelyikere ha akkor is szakad hardware hiba! Vagy esetleg a gyariban egy verziot vissza a legujabb nem biztos a legjobb a gyari FW eseteben!

(#8527) GML válasza khorvat (#8526) üzenetére


GML
őstag

oleg, tomato? hm ezekről vissza lehet állni a gyárira valahogyan? a moddolt fw-ket honnan tudom leszedni, ill hogyan tudom feltenni? nem vagyok egy linux guru. nálam megállt a tudomány ott, hogy egyszer feltettem egy live SuSE-t.

(#8528) nothin válasza GML (#8527) üzenetére


nothin
tag

Vissza, csak ha felrakod ugrik a garancia. Ezért ha még garanciás és ténylegh hardverhibás azzal lehet rosszuljársz, elöbb próbáld ki egy korábbi gyárival.

(#8529) GML


GML
őstag

már végigjártam vele az egészet. az összes fw-t kipróbáltam. a jelenség úgy kezdődik, hogy feltettem az új fw-t majd rá max 1 hét után elkezdte a fagyásokat. az összes 3-as fw volt már fent.:(
gariztassam??

(#8530) nothin válasza GML (#8529) üzenetére


nothin
tag

Szerintem igen, lehet sok rosszat mondani a gyári firmware-re de mint router tökéletesen kell müködnie, hisz erre talaltak ki :) mindenképp visszavinném.

[ Szerkesztve ]

(#8531) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#8478) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Ahogy ígértem, itt van tehát a 8478-as hsz.-ben közzétett index.htm javított változata, ami már elvileg "nem esik szét" 1024x768-tól nagyobb felbontásokon sem.

http://data.hu letöltés

(#8532) -=joel=- válasza nandris (#8524) üzenetére


-=joel=-
csendes tag

Kicsit igazgattam a sajátomon, eddig még jól megy.
Köszi

(#8533) -=joel=- válasza Intruder2k5 (#8531) üzenetére


-=joel=-
csendes tag

Köszi, de nekem opera alatt nem esett szét nagyobb felbontásban sem.

(#8534) Intruder2k5 válasza -=joel=- (#8533) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ennek örülök... Én bent néztem melóhelyen, ott 22 colos moncsi van, és hát a táblázatok középre igazítása nem igazán működött. Ez még nem is lett volna katasztrófa, ha egyformán nem működött volna. De nekem Firefox és IE alatt azt hiszem, hogy a fejléc balra volt igazítva, a többi meg talán középre. Szóval érdekesen festett.. Most ezeket javítottam.

(#8535) nothin


nothin
tag

Sziasztok valaki akinek működik tomato alatt az ftp légyszi egy screenshotot dobjon már be az ftp beállításról mert én akárhogy csinálom nem akar összejönni, abszolút nem kapcsolodik a total commander. Kösz

(#8536) nothin válasza nothin (#8535) üzenetére


nothin
tag

Localban már megy :) de mikor megadom a külső ip cimem nem akar működni pedig hozzáadtam a tűzfal szabályhoz, de még gyúrom egy kicsit :DD

[ Szerkesztve ]

(#8537) Intruder2k5 válasza nothin (#8536) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem most nem aktív az ftp, de próbáltam már...
Sosem adtam hozzá a tűzfalhoz, megcsinálja magától.
Ha dns címmel próbálod saját belső hálós gépról, akkor Advanced -> Firewall -> NAT Loopback -> All legyen beállítva. Próbáld meg így IP címmel is.

(#8538) nothin válasza Intruder2k5 (#8537) üzenetére


nothin
tag

Ez volt a gond köszi :) Így utólag rémlett h ezt már mondtad másoknak is de sosem foglalkoztam vele mert eddig nem volt rá szükség :)

(#8539) norb7


norb7
tag

Sziasztok!

Én most próbálgatom kihasználni a routerem adottságait, így neki álltam feltenni rá az Oleg féle firmware-t sanzi89 írása alapján.
Viszont másik topicban már írtam, hogy a torrent sajnos hibaüzenettel indul. Probálgattam már mindent, és ugy néz ki, mintha nem találná a rtorrent.conf fájl-t. Ha a webes felületen rámegyek a beállítás ikonra, akkor egyből jön a hibaüzenet.
Nektek hol van a config fájl?

(#8540) Intruder2k5 válasza norb7 (#8539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A webes felület, és az rtorrent két külön dolog...
Jó volna tudni, hogy konkrétan mi a hibaüzenet, úgy lehet, hogy segíteni is többet tudunk.
Persze az, hogy a webui hibaüzit dob, nem jelenti azt, hogy nem megy az rtorrent.
Ha konzolba kiadod a "ps" parancsot, kiderül, hogy fut-e az rtorrent.

(#8541) norb7 válasza Intruder2k5 (#8540) üzenetére


norb7
tag

Webes felületen ez a hibaüzenet:
Bad response: (500) <?xml version="1.0" encoding="iso-8859-1"?> <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en" lang="en"> <head> <title>500 - Internal Server Error</title> </head> <body> <h1>500 - Internal Server Error</h1> </body> </html>

[root@WL-0018F3D9EE6F root]$ ps -ax
Warning: bad ps syntax, perhaps a bogus '-'? See http://procps.sf.net/faq.html
PID TTY STAT TIME COMMAND
1 ? S 0:01 /sbin/init
2 ? S 0:00 [keventd]
3 ? SN 0:00 [ksoftirqd_CPU0]
4 ? S 0:00 [kswapd]
5 ? S 0:00 [bdflush]
6 ? S 0:00 [kupdated]
7 ? S 0:00 [mtdblockd]
39 ? S 0:00 telnetd
44 ? S 0:00 httpd eth1
46 ? S 0:00 syslogd -m 0 -O /tmp/syslog.log -S -l 7
50 ? S 0:00 klogd
53 ? Ss 0:01 nas /tmp/nas.lan.conf /tmp/nas.lan.pid lan
55 ? S 0:00 [dnsmasq]
57 ? S 0:00 [khubd]
66 ? Ss 0:00 lpd
68 ? Ss 0:00 p9100d -f /dev/usb/lp0 0
72 ? Ss 0:00 waveservermain
74 ? Ss 0:00 rcamdmain
78 ? S 0:00 [usb-storage-0]
79 ? S 0:00 [scsi_eh_0]
89 ? S 0:00 udhcpc -i eth1 -p /var/run/udhcpc0.pid -s /tmp/udhcpc
90 ? Ss 0:00 pppd file /tmp/ppp/options.wan0
92 ? Ss 0:00 infosvr br0
93 ? Ss 0:00 watchdog
96 ? Ss 0:00 ntp
102 ? S 0:00 [kjournald]
106 ? S 0:00 [kjournald]
112 ? S 0:00 dropbear
116 ? Ss 0:00 /opt/sbin/cron
122 ? Ss 0:00 /opt/sbin/xinetd
129 ? S 0:00 /opt/sbin/lighttpd -f /opt/etc/lighttpd/lighttpd.conf
133 ? Ss 0:00 /opt/bin/php-fcgi
134 ? Ss 0:00 /opt/bin/php-fcgi
135 ? Ss 0:00 /opt/bin/php-fcgi
136 ? Ss 0:00 /opt/bin/php-fcgi
137 ? Ss 0:00 /usr/sbin/smbd -D -l /opt/var/log/smbd.log -s /opt/et
139 ? Ss 0:00 /usr/sbin/nmbd -D -n ASUS -o -l /tmp -s /opt/etc/samb
182 ? Ss 0:00 /opt/bin/SCREEN -dm -S rtorrent
187 pts/0 Ss+ 0:00 /bin/sh
188 ? S 0:00 /opt/bin/php-fcgi
189 ? S 0:00 /opt/bin/php-fcgi
190 ? S 0:00 /opt/bin/php-fcgi
191 ? S 0:00 /opt/bin/php-fcgi
196 pts/1 SNs+ 0:00 /opt/bin/rtorrent -n -o import=/opt/etc/rtorrent.conf
204 ? S 0:01 upnp -D -L br0 -W ppp0
227 ? Ss 0:01 dropbear
229 pts/2 Ss 0:00 -sh
233 pts/2 R+ 0:00 ps -ax

Még eléggé most ismerkedek csak ezekkel a dolgokkal, úgyhogy nem nagyon tudom, hogy ebből mi a jó és mi nem.

A segítséged előre is köszönöm

(#8542) nandris válasza norb7 (#8541) üzenetére


nandris
aktív tag

Csak a webes felületed nem jó,fut a torrented, próbáld ki a 8504-es hozzászólásba leírtakat.

(#8543) norb7 válasza nandris (#8542) üzenetére


norb7
tag

Hát már kipróbáltam minden itt leírt dolgot. Mikor konzolban elindítottam az rtorrentet, akkor is valami hibát írt ki, amit sajnos most nem tudok pontosan, mert nem vagyok otthon, de valami ilyesmi volt: Couldn't find vagy start ~/* rtorrent.rc

(#8544) nothin válasza norb7 (#8543) üzenetére


nothin
tag

Az nem hiba, mivel a config file-ben megadod h nem a default helyrol toltod be az rtorrent.rc -t.

[ Szerkesztve ]

(#8545) vargalex válasza norb7 (#8541) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Úgy tűnik, hogy rendesen fut az rtorrent-ed. Ha tényleg így van, akkor tudom javasolni hozzá az ntorrent-et. Legalábbis én a webes felületnél jobban szeretem.

Alex

(#8546) norb7 válasza nothin (#8544) üzenetére


norb7
tag

Nem teljesen értelek, de itt van, ez a rtorrent konfig fájlja:

# This is an example resource file for rTorrent. Copy to
# ~/.rtorrent.rc and enable/modify the options as needed. Remember to
# uncomment the options you wish to enable.

# Minumum amount of peers to connect per torrent, if available.
min_peers = 20

# Minumum amount of peers to connect per torrent.
max_peers = 40

# Same as above but for seeding completed torrents (-1 = same as downloading)
#min_peers_seed = 10
#max_peers_seed = 20

# Maximum number of simultanious uploads per torrent.
max_uploads = 5

# Global download rate in KiB. "0" for unlimited.
download_rate = 0

# Global upload rate in KiB. "0" for unlimited.
upload_rate = 0

# Default directory to save downloaded files. Note it doesn't support
# space yet.
directory = /opt/share/torrent/work/

# Watch a directory for new torrents, and stop those that have been deleted.
schedule = watch_directory,5,5,load_start=/opt/share/torrent/dl/*.torrent
schedule = untied_directory,5,5,stop_untied=

# Close torrents when diskspace is low.
#schedule = low_diskspace,5,60,close_low_diskspace=100M

# Default session directory. Make sure you don't run multiple instance
# of rtorrent using the same session directory. Perhaps using a
# relative path?
session = /opt/share/torrent/session

# The ip address reported to the tracker.
#ip = rakshasa

# The ip address the listening socket and outgoing connections is
# bound to.
#bind = rakshasa

# Port range to use for listening.
port_range = 51777-51777

# Start opening ports at a random position within the port range.
#port_random = no

# Check hash for finished torrents. Might be usefull until the bug is
# fixed that causes lack of diskspace not to be properly reported.
#check_hash = no

# Set whetever the client should try to connect to UDP trackers.
#use_udp_trackers = yes

# Alternative calls to bind and ip that should handle dynamic ip's.
#schedule = ip_tick,0,1800,ip=rakshasa
#schedule = bind_tick,0,1800,bind=rakshasa

#
# Do not modify the following parameters unless you know what you're doing.
#

# Hash read-ahead controls how many MB to request the kernel to read
# ahead. If the value is too low the disk may not be fully utilized,
# while if too high the kernel might not be able to keep the read
# pages in memory thus end up trashing.
#hash_read_ahead = 10

# Interval between attempts to check the hash, in milliseconds.
#hash_interval = 100

# Number of attempts to check the hash while using the mincore status,
# before forcing. Overworked systems might need lower values to get a
# decent hash checking rate.
#hash_max_tries = 10

# Max number of files to keep open simultaniously.
#max_open_files = 128

# Number of sockets to simultaneously keep open.
#max_open_sockets = <no default>

# Example of scheduling commands: Switch between two ip's every 5
# seconds.
#schedule = "ip_tick1,5,10,ip=torretta"
#schedule = "ip_tick2,10,10,ip=lampedusa"

# Remove a scheduled event.
#schedule_remove = "ip_tick1"

# Stop torrents when reaching upload ratio in percent,
# when also reaching total upload in bytes, or when
# reaching final upload ratio in percent.
# example: stop at ratio 2.0 with at least 200 MB uploaded, or else ratio 20.0
#schedule = ratio,60,60,"stop_on_ratio=200,200M,2000"
schedule = ratio,30,60,stop_on_ratio=200

# Encryption options, set to none (default) or any combination of the following:
# allow_incoming, try_outgoing, require, require_RC4, enable_retry, prefer_plaintext
#
# The example value allows incoming encrypted connections, starts unencrypted
# outgoing connections but retries with encryption if they fail, preferring
# plaintext to RC4 encryption after the encrypted handshake
#
# encryption = allow_incoming,enable_retry,prefer_plaintext

# Enable DHT support for trackerless torrents or when all trackers are down.
# May be set to "disable" (completely disable DHT), "off" (do not start DHT),
# "auto" (start and stop DHT as needed), or "on" (start DHT immediately).
# The default is "off". For DHT to work, a session directory must be defined.
#
# dht = off

# UDP port to use for DHT.
#
# dht_port = 6881

# Enable peer exchange (for torrents not marked private)
#
# peer_exchange = yes

#
# Do not modify the following parameters unless you know what you're doing.
#

Lehet hogy ebben van valami hiba?
De amugy ha azt mondjátok, hogy az rtorrent fut, akkor az a kérdésem, hogy a webes felületet hogyan tudom futásra bírni? (Uszítsam rá a rottweilerem? :D )
Mert nekem weben keresztül az a furcsa, hogy mikor rányomok a beállítások gombra, akkor megismétli a hibaüzenetet. Ezért is írtam korábban, hogy lehet azt nem éri el.

(#8547) alitak válasza nandris (#8504) üzenetére


alitak
senior tag

Nálam router2:+166 van a fájlban, írjam át ASUS:+467 -re?

#8505 ecaddict:

ps afx | grep torrent -re ezt írja:
23887 pts/1 S+ 0:00 \_ grep torrent
160 ? Ss 0:00 /opt/bin/SCREEN -dm -S rtorrent

cat /opt/var/log/messages | grep torrent -re ezt mondja:
/opt/var/log/messages: No such file or directory

Ha pedig indítani akarom ezzel: /opt/bin/rtorrent -n -o import=/opt/etc/rtorrent.conf akkor ezt írja ki rá:
rtorrent: Could not lock session directory: "/opt/etc/samba/Share/torrent/session/", held by "router2:+166".

Teendő?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#8548) nothin válasza norb7 (#8546) üzenetére


nothin
tag

Az S99rtorrent conf fileben adod meg hogy ne a default (~/.rtorrent.rc ) helyen keresse az rtorrent config filet hanem amit beallitottal. Én is azt javaslom h probald meg hogy ntorrentel tudsz e kapcsolodni az egy javas program amit a gepeden futtatsz és kapcsolodik a routerhez. Ha az rendben megy akkor a lighthttps részt kellene átnézned ott lesz a gond.

(#8549) razor.hun válasza Santino (#8523) üzenetére


razor.hun
csendes tag

A router teljesítményét nem gyári firmware-rel nem próbáltam, de minden bizonnyal minden esetben függ firewall szabályok bonyolultságától, a párhuzamosan futó szolgáltatásoktól (samba, torrent, stb.), a forgalom jellegétől (csomag méretek). Nálam lényegében default a firewall (néhány extra szabály van), semmi nem ment párhuzamosan, csak letöltöttem HTTP-vel magyar site-okról (BIX-en keresztül). Mondjuk ez a tipikus felhasználás.

Ha lesz időm, megnézem, hogy milyen CPU használattal jár a routernél a max. forgalom. Abból lehet következtetni más jellegű, vagy nagyobb forgalomra.

Egyelőre most nincs szükségem a nem gyári firmware-ek szolgáltatásaira. Régebben használtam OpenWRT-ét elég komolyan, a routeren pl. ki vannak vezetve a soros portok, stb., de egyszer visszakerült a gyári firmware, és azóta azt használom.

Sajnos más teljesítmény infót nem találtam a routerrel kapcsolatban a NET-en. Ezért írtam be a fórumba, hátha valakinek segít ez az infó. Most minden szolgáltató próbál nagy sebességű csomagokkal kijönni, és a legtöbb router tényleg a szűk keresztmetszet úgy 30-40 Mbps felett. Na ez a router nem az, 60Mbps-ig garantáltan megy, és talán lehet használni úgy kb. 90-100Mbos-ig. Jó választás volt. :K

razor.hun

(#8550) khorvat válasza alitak (#8547) üzenetére


khorvat
senior tag

Hi!

Nekem is szokott lenni rtorrent indulasaval problemam, restartkor fokent!

rtorrent: Could not lock session directory: "/opt/etc/samba/Share/torrent/session/", held by "router2:+166".

He ebbol indulunk ki akkor ezt a fajlt keresd meg rtorrent.lock
(session mappa melyen kell legyen) es siman torold ki majd letre hozza ujra restart utan!
a te routered neve router2 szal ami masnal ASUS az nalad ez kell legyen ez nem hiba ez jol van igy a +166 pedig a folyamat azonositoja most torles es restart utan majd ez is egy uj szam lesz eppen amit kap a routeredtol!
Ha ez utan is gaz lenne rtorrenttel torold ki az egesz session mappad ( esetleg elotte mentsd le azert) mert itt vannak a torrentek elvileg amiket le/fel toltol tarolva de ujra hozzaadogathatod oket es kesz a lista ujra nem tolti le csak ellenorzi majd mert latja ott van mar a vinyodon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.