Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Egon válasza Intruder2k5 (#8449) üzenetére


Egon
nagyúr

A connect mód az PPPOE jelen esetben is, csak azon belül nem mindegy hogy milyen authentikációt támogat a cucc...
Régebben sok gond volt ezzel: a legtöbb routeres szívott a tvnetwork-nél. SMC VBR7004-es routereknél firmware frissítés segített. Elvileg a linux alapú routerek tudni szokták ezt a fícsört, de szerenék biztosra menni...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8452) ArchElf válasza Egon (#8445) üzenetére


ArchElf
addikt

Igen, alap FW-el is megy, majd küldök otthonról screenshot-ot, hogy kell beállítani.
Én is aggódtam, hogy nem fog menni (persze már csak otthon, amikor kibontottam, jutott az eszembe, hogy a tvnetwork az nem normál lan-os cucc, hanem pppoe), de nem volt gond, második próbálkozásra összejött.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8453) ux1 válasza Santino (#8450) üzenetére


ux1
addikt

Ajánlom figyelmedbe sima scp helyett:

WinSCP

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8454) Egon válasza ArchElf (#8452) üzenetére


Egon
nagyúr

Előre is köszi! :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8455) Santino válasza ux1 (#8453) üzenetére


Santino
aktív tag

Igen köszönöm, de ha linux alatt vagyok, akkor a WinSCP nem igazán használható (legalábbis úgy tudom). Amúgy használtam már a WinSCP-t Windows alatt, de többször csontra fagyasztotta a routert. Igaz akkor még nem tomato-t használtam. Azóta még nem volt hozzá szerencsém. Távolról az scp bevált.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8456) Intruder2k5 válasza Egon (#8451) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudtam, még nem volt szerencsém ilyenhez...
De látom közben érkezett biztató válasz is. :-)

(#8457) jencispy


jencispy
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem:

Hazajöttem külfölről és nem volt Wlan net, pedig a router jónak tűnt.
OK, akkor kihúz, bedug:
Most csak a WAN; és a 4 LAN led világít nem tudom
hard resetelni és etherneten nem tudok rácsatlakozni.

Találkoztatok már ilyennel?
mi lehet a megoldás?

-jah azthiszem most gyári firmware volt rajta-

-jenc-

(#8458) jencispy válasza jencispy (#8457) üzenetére


jencispy
csendes tag

Megvan a hiba:
rámértem simán terhelés nélkül a tápra: 5V
szétszedtem a routert és az AIR led félig világított.
rádugtam a átápját és megmértem: 3V
tehát beszart a táp.
kipróbáltam másik 5V-os táppal és jóó :DD

-jenc-

(#8459) Egon


Egon
nagyúr

Friss gyári firm-et használ valaki? Nem oldották meg időközben a torrent-problémát?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8460) Fooler89


Fooler89
őstag

Kérdés, beállítom az ftp szervert, hogy wanon keresztül elérjem. Működik. Viszont portot akarok cserélni és akkor már nem enged rá. Gondolom tűzfal beállitás.

Hol találhatok ehhez leírást?

(#8461) Santino válasza Fooler89 (#8460) üzenetére


Santino
aktív tag

Sajnos nem tudok leírást, de nekem az a gondom, hogy kapcsolódik az ftp kliens a routerre, de nem listázza ki a megosztásra megadott mappa tartalmát. Pedig engedélyeztem.
Mi lehet a gond?

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8462) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#8460) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Leírást? Azt szerintem sehol... :-)
Reboot volt már? Ha igen, és az sem segített, akkor az Administration -> Scripts -> Firewall részbe tedd be ezt a két sort. Ha jól csalódom, Te Tomato-t használsz... Ha nem, akkor post-firewall script.

iptables -A INPUT -p tcp --dport 2222 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i ppp0 -p tcp --dport 2222 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:2222

Értelemszerűen a 2222-es port cserélendő arra, amit használni akarsz, és ha nem ADSL neted van, akkor a ppp0 szintén. A router belső IP címe szintén egyezzen.

[ Szerkesztve ]

(#8463) Intruder2k5 válasza Santino (#8461) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbálj passzív módban csatlakozni a klienssel... Pl. Total Commander is tudja.

(#8464) Santino válasza Intruder2k5 (#8463) üzenetére


Santino
aktív tag

Úgy sikerült, hogy az alap 21-es portot használtam. Én meg az engedélyezésnél egyből átírtam a default ftp portot másra. Lehet, hogy ezért nem sikerült?

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8465) ArchElf


ArchElf
addikt

SVN szervert sikerült valakinek már hegeszteni a routerre, vagy ilyennel még senki nem próbálkozott? Láttam, hogy korábban (2005 körül talán) voltak akik próbálkoztak CVS-sel, de a wrt fórumból nem derült ki, hogy végül sikerrel jártak-e.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8466) Intruder2k5 válasza Santino (#8464) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehetséges, hogy csak a céged tűzfala blokkolja a többi portot?
Nálunk pl. ez a helyzet. Nincs nagy választék. Ki tudok menni a 80, 8080, 443, és 21-es portokon. Talán nem hagytam ki semmit :-)

(#8467) Santino válasza Intruder2k5 (#8466) üzenetére


Santino
aktív tag

Nem. Abszolút egyéni a hozzáférésem a Net-hez.
Esetleg még arra gondolok -most jutott eszembe-, hogy port módosításnál talán router reboot lenne szükséges, bár beállítás mentésnél néhány szolgáltatást újra indít. Ezt most nem szeretném, mert akkor a torrentekre egy hash-t futtatna.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8468) ux1 válasza Intruder2k5 (#8466) üzenetére


ux1
addikt

+ a 3389 is nyitva szokott lenni az értelmiségi jelöltek miatt. (NEPTUN) :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8469) Fooler89 válasza Intruder2k5 (#8462) üzenetére


Fooler89
őstag

Nem adsl-em van, hanem magentás kábel netem.

Dhcp-re van állitva tomatoban és automatán csatlakozik a netre.
De akkor mit írjak a ppp0 helyére.
A másik, a tűzfal script csak reboot után fut le?

[ Szerkesztve ]

(#8470) Santino válasza Fooler89 (#8469) üzenetére


Santino
aktív tag

vlan1
Igen.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8471) nandris válasza Fooler89 (#8469) üzenetére


nandris
aktív tag

Pl:
firewall (tomato)

insmod ipt_recent
insmod ipt_TARPIT
iptables -D INPUT -j DROP
iptables -I INPUT -i ppp0 -p tcp --dport 2100 -m state --state NEW -m recent --set --name AFTP --rsource
iptables -I INPUT -i ppp0 -p tcp --dport 22 -m state --state NEW -m recent --set --name ASSH --rsource
iptables -I INPUT -i ppp0 -p tcp --dport 2100 -m state --state NEW -m recent --update --seconds 120 --hitcount 3 --name AFTP --rsource -j TARPIT
iptables -I INPUT -i ppp0 -p tcp --dport 22 -m state --state NEW -m recent --update --seconds 120 --hitcount 3 --name ASSH --rsource -j TARPIT
#iptables -A INPUT -p tcp --dport 2100 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 22 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 65534 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i ppp0 -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:443
iptables -t nat -A PREROUTING -i ppp0 -p tcp --dport 22 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:22
iptables -A INPUT -j DROP
iptables -A INPUT -p tcp --dport 9091 -j ACCEPT

(#8472) Intruder2k5 válasza nandris (#8471) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato alatt megy a TARPIT?

(#8473) nandris válasza Intruder2k5 (#8472) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia
Gondolom igen, mert amióta benne van, kevesebb a betörési kísérlet, de lehet csak én néztem be. Egyébként ecaddict firewall scriptje. Bajt nem csinál, ha működik működik, ha nem nem, magamtól egy sort se tudnék csinálni. Még nem találtam kimondott tomatóra valót, hogy valaki írta volna, ez a tuti, ha lenne biztos az figyelne a scriptembe. Ha tudsz jobbat, linkeld be, és cserélem is ki. :D

(#8474) Intruder2k5 válasza nandris (#8473) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazából nem lenne azzal semmi baj, de tudomásom szerint az új OLEG-ben megy csak, és ha minden igaz, akkor ott is külső modulként kell betölteni... Persze lehet, hogy én tévedek, ezért inkább várjuk ki, hátha reagál rá valaki olyan is, aki jobban vágja ezeket. :-) Ha valóban nem megy, akkor valószínűleg át kell írnod a TARPIT-okat DROP-ra, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#8475) nandris válasza Intruder2k5 (#8474) üzenetére


nandris
aktív tag

Eredetileg az volt benne, de most már kíváncsi lettem, én is.

(#8476) Intruder2k5 válasza nandris (#8475) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt értem, hogy ez volt benne, de ecaddict OLEG-et használt, tehát ezt ahhoz írta... :-)
Persze amennyiben mégis benne van a Tomatoban a TARPIT modul, akkor jó ahhoz is.

(#8477) AtHoS


AtHoS
nagyúr

No hozzám került egy wl-500w.

Míg el nem felejtem: milyen értelmes dolog található a routerhez alapból mellékelt lemezen, amit netről nem lehet megkeríteni? Lemez nem volt a router mellett.
Ezeket sikerült eddig hozzá leszednem: WL500W_Utility_v3570 meg egy rakat guide

Jelenleg ez olvasható a Diagnostic Info-ban:

Linux version 2.4.20 (root@localhost) (gcc version 3.2.3 with Broadcom modifications) #109 Fri Oct 17 09:11:33 CEST 2008
1.9.2.7-10-USB-1.71

elvileg USB modem-esre moddolt gyári FW van benne.

Természetesen Torrent-re utaló dolgot nem találtam. A USB Application-nél mindössze ezek vannak jelen pillanatban: FTP Server, Samba, NFS Server, Web Camera

Amit eddig tapasztaltam:
- DHCP-nél átírva a kiosztandó IP tartományt pl. 192.168.100.1-tól 192.168.100.254-ig, elérhetetlen lesz a router. Csak hard rezet után tudom újra elérni. Alapból 192.168.1.172-es IP-t oszt ki :F
- A wireless részt elvileg most már ki tudnám kapcsolni a Wireless/Advanced menü Enable radio pontjának kikapcsolásával.
- port forward úgy vettem észre az IP Config/ Miscellaneous rész UPnP engedélyezése után működik
- ha Opera-ban Logout-olok a WebUI-ból, majd egy új fülön megint megnyitom a router címét, egyből belép név/jelszó kérése nélkül

Sok időm most nincs a routerrel foglalkozni, majd talán hétvégén. Addig is alap routerként tesztelem hogy viselkedik. Eddig hibátlan.

read-only mode on the forum

(#8478) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megint unatkoztam egy kicsit, és összedobtam egy index.htm-et ASUS-Tomato Design-nal. A css-t kölcsönvettem az eredetiből, remélem nem haragszik meg érte a készítője :-) 1024x768 az ideális felbontása, Firefox 3.5-el, Internet Explorer 8-al tesztelve. Telepítés egyszerű, az index mappa tartalmát (csak ami benne van) a webrootba másolni. A webadmin felületet "csak" a 192.168.1.1 belső IP címen tölti be.
Letölthető innen.

Internet Explorer 8

Firefox 3.5

[ Szerkesztve ]

(#8479) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#8478) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most értem be melóba, és kipróbáltam itt is, nagyobb felbontáson az előző hsz-ben lévő index.htm-et. Sajnos a helyzet az, hogy így már nem jó, el van csúszva a tábla. Otthon a notebook-om csak 1024x768-at tud, így nem tudtam nagyobban megnézni. Egyszer majd ha lesz időm, korrigálom a cellaméreteket, addig meg marad ez. (de ezért is írtam be, hogy csak ezen a felbontáson próbáltam) Ha valaki meg tudja csinálni magának, hajrá, sok sikert hozzá! :-)

(#8480) ecaddict válasza Intruder2k5 (#8476) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ha a köv. paracsokban benne van a TARPIT akkor OK.
iptables-save -t filter
lsmod

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8481) Intruder2k5 válasza ecaddict (#8480) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még a parancsok sincsenek benne, nemhogy a tarpit :-)

(#8482) nandris válasza Intruder2k5 (#8478) üzenetére


nandris
aktív tag

Köszi, ügyes vagy, nagyon szuper.
Neked mi a Filemanager 3 ?
Ezt az ADOS-t,és az ewgets-t hogyan kell telepteni? A többi minden műkszik.

(#8483) Oczu


Oczu
senior tag

Üdv, nem megy a seed-elés. Tudtok segíteni, mi lehet a gond?

(#8484) nandris válasza nandris (#8482) üzenetére


nandris
aktív tag

ewget belőve.

(#8485) Intruder2k5 válasza nandris (#8482) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ADOS-t itt találod, illetve itt egy direkt link a letöltéshez. Azt írják, hogy cron kell neki, meg mysql, de én nem tettem fel ezért a cron-t, hanem megoldottam a firmware scheduler-ével (na persze az is csak cron :-)) Ja, és mysql sem kell, hanem ahogy ecaddict mondta, elmegy az sqlite-al is. A schedulerbe ezt tedd:

A run-parts script leírását a cron telepítés leírásában találod, a fentebbi linken. Ha megvan az időzítés, akkor bemásolod az ados mappát a webroot-ba, megnyitod egy böngészővel, és követed az utasításokat. Innen már nem tart tovább 5-10 percnél.

[ Szerkesztve ]

(#8486) Intruder2k5 válasza nandris (#8482) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Majd dobok egy normális verziót, ami működik minden felbontáson korrektül, csak most nem érek rá ezzel foglalkozni... Reggel csomagolom össze a routert, gépet, meg mindent, festés és padlózás lesz a szobában. Úgyhogy 1-2 napig nem leszek online.

Filemanagerem van még egy ilyen, de nem is tettem közzé, semmi különleges nincs benne. Ez a harmadik.

De ha akarsz, keresgélhetsz Te is, biztosan van még bőven. :-)

http://www.google.hu/search?hl=hu&q=php+file+manager&meta=&btnG=Google+keres%C3%A9s

[ Szerkesztve ]

(#8487) ecaddict


ecaddict
senior tag

Oleg r396

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8488) Laca 012 válasza ecaddict (#8487) üzenetére


Laca 012
őstag

Dejó.... Megint cserélgethetem... :D

(#8489) ecaddict válasza Laca 012 (#8488) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ja, és még a kernel modulokat is cserélni kell (aki használt a firmware-en kívüli modult) mert betették a legújabb 2.4.37.2 kernelt...

[ Szerkesztve ]

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8490) Laca 012 válasza ecaddict (#8489) üzenetére


Laca 012
őstag

A kernel modulok nem frissülnek a firmware lecserélésével??
Mert akkor leírhatnád hogyan megy ez.. Köszi!

Most néztem, elvileg már az előző (r381) firmware is 2.4.37.2 verziójú kernelt használta. Nekem ez van fent talán 2 hete kb.

[ Szerkesztve ]

(#8491) ecaddict válasza Laca 012 (#8490) üzenetére


ecaddict
senior tag

A /lib/modules/ természetesen frissül, hiszem az a firmware része.
Viszont az Oleg firmware esetén van néhámy kernel modul ami nem fér be a firmware-be (akkor sem férne be, ha a teljes 8 MB-ot használná lévén kb 5 MB) és ezek az /opt/lib/modules-ban vannak. Na ez az amit külön kell letölteni és felmásolni.

Persze csak ha szükséged van rá.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8492) Laca 012 válasza ecaddict (#8491) üzenetére


Laca 012
őstag

Nem tudom, hogy szükségem van-e rá...
Az tény, hogy pl. a webkamerámat nem ismerte fel a router(ez annyira nem is lényeges), illetve a webrádió sem működött valószínűleg a Creative SB 0049 USB-s hangkártyám "illesztőprogram" hiánya miatt..
Szerinted lehetséges, hogy ezzel már elindulna?
Nekem az /opt/lib könyvtárban nincs is modules könyvtár.
Akkor csak hozzam létre, és másoljam be?

[ Szerkesztve ]

(#8493) nandris


nandris
aktív tag

Sziasztok
Valaki eltudná küldeni az /opt/share/www/phpmyadmin-file-t,mert valamit osszekavartam, és ki kelett törölnöm, vagy hogyan tudnám újra installálni: force-reinstall-ra nem történik semmi. Nem tudom, hogy még hova eszi be magát, vagy még mit töröljek ki, hogy újra installálható legyen.

(#8494) Laca 012


Laca 012
őstag

Érdekesség képpen egy igen "szépen" sikerült moddingot láthattok itt... :U

(#8495) Oczu


Oczu
senior tag

Üdv,

Hotplug script-et szeretnék betenni tomato firmware-hez, , van-e értelme?

(#8496) Kovi71TM


Kovi71TM
tag

Tud valaki megoldást rtorrent hash kikerülésére?

ui:már 5 órája ellenőrzi a 73Gb packot,és még csak a felénél jár! :W

(#8497) Oczu


Oczu
senior tag

Még egy: Ha darabokra vágott file-t töltök le, abban biztos igaz, hogy van 2-3 crc hibás. Erre tudtok valamit mondani, mitől van?

(#8498) Televan74


Televan74
nagyúr

Sziasztok!

A Asus WL-500G premium routert villámlás után , nem érzékeli a gép és a ruoteren on led nem világít, air led halványan, 1-2-3-4 lan és a wlan led pedig álladóan, rádugtam a hálókártyára de nem érzékeli a gép.

Halott a router?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8499) nandris válasza Televan74 (#8498) üzenetére


nandris
aktív tag

Próbáld ki másik táppal, ha mákod van, akkor csak az ment tönkre, ha nem jó, akkor nyikiric a routernek.

(#8500) Televan74 válasza nandris (#8499) üzenetére


Televan74
nagyúr

Köszi!

Megvolt, már gondoltam rá én is, de nem vált be.
Irány az elektromos hulladék kezelő....:DD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.