Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) alitak válasza alitak (#8750) üzenetére


alitak
senior tag

lejárt a mod idő...

Viszont lehet nem az rtorrent a ludas, ugyanis a wget se tölt le semmit. Adok neki linket, ami tuti él, és a log-ba ezt írja:
Resolving *** ... failed: Name or service not known.
wget: unable to resolve host address `***'

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#8752) Badb0y válasza Intruder2k5 (#8735) üzenetére


Badb0y
addikt

Igen, már a ghostosat használom teljes mértékben, uh. az innentőli kérdéseim már mind erre vonatkoznak :)

1.
khm, sry, de ezt a címet, hogy kell érteni? Megnézem whatismyip.com-on a külső ip-m és azt írom be az első helyre akkor nem azt csinálja, bár gondolom azért, mert nem az kell :B Mit kell ebben a címben hova írni :)

2.
Rtorrent aktív tényleg, viszont amit virtual serverben beálllítottam gépemre portfw-t, ott passzív maradtam. Miért? A post firewall felülírja a virtul serveres portokat?
Ha igen, akkor hogy lehet hozzáadni kivételt?

3.
Ha kifagy, vagy áramszünet és leáll a router és a rákötött vinyó, akkor ha egyszer már rtorrent végig ellenőrizte a feltöltés alatt levő torrenteket, ezt megjegyzi valami fájlban? Hogy ne kelljen napokat ellenőriznie minden vinyó ki-be kapcsnál ?

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#8753) Badb0y válasza Badb0y (#8752) üzenetére


Badb0y
addikt

A telepített programokat itt is ha kiadok egy ipkg upgrade parancsot, akkor az összeset napra készre teszi gondolom, a beállítások megmaradnak :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#8754) Intruder2k5 válasza Badb0y (#8752) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1.
Ha kívülről (is) szeretnéd elérni a routert, akkor célszerű dyndns címet regisztrálni, pl. a http://www.dyndns.com oldalon. Ha ezt megteszed, akkor nem kell mindig nézegetni, hogy mi a külső IP címed, hanem csak a dns címet beírod, és működik. Ez lehet pl. http://badboy.dyndns.org (már amennyiben nem foglalt még :-)) De visszatérve az eredeti kérdésre, ha külső IP címmel akarsz torrent webui-t megnyitni, akkor ebben a formában próbáld:

https://98.55.124.36/rtorrent

Ez persze csak akkor lenne igaz, ha most 98.55.124.36 lenne az IP címed, szóval azt cseréld le az aktuálisra.

"Mit kell ebben a címben hova írni "

Természetesen a böngésződ címsorába kell mindezt beírni. :-)
Ha külső IP címmel vagy dyndns címmel próbálod elérni a routert, de belső hálóról, akkor Tomato alatt kell még az "Advanced -> Firewall -> NAT Loopback -> All" beállítás is.

2.
Elvileg működnie kellene a kettőnek párhuzamosan, nekem működik is Tomato alatt, de úgy emlékszem OLEG-ben is ment. Amin elbukhatsz, hogy ha DHCP szervert használsz a LAN oldalon (belső háló), és a forwardolás óta megváltozott a géped IP címe, akkor már nem jó helyre van irányítva a port. Szóval ilyen esetben ajánlatos a fix IP cím használata. Ezt beállíthatod az XP-ben is, de a routerben is van Static DHCP funkció.

3.
Most nem akarok hülyeséget mondani, de a feltöltés alatt állókat mintha már nem ellenőrizné, csak azokat, amik még "Letöltés" státuszban vannak. Kipróbálni most nincs kedvem :-) úgyhogy majd valaki megmondja a biztosat, vagy kipróbálod 1-2 kis méretű torrenttel, hogy mi történik.

(#8755) Intruder2k5 válasza Badb0y (#8753) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ipkg update
ipkg upgrade

(#8756) mcfly13


mcfly13
tag

Üdv skacok!

A nyomtatót hogy tudnám beüzemelni?Rádugtam.Az usb support-nál fel is ismerte csak nem találom a hálózati helyeknél.Kell még valamit telepíteni hozzá?

(#8757) Badb0y válasza mcfly13 (#8756) üzenetére


Badb0y
addikt

Mint hálózati nyomtatót add hozzá, és a 192.168.1.1 ip-t add meg.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#8758) mcfly13


mcfly13
tag

Valahogy nem akar összejönni ez a nyomtatóbeállítás.Más ötlet?

(#8759) alitak válasza alitak (#8751) üzenetére


alitak
senior tag

Erre senki?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#8760) Intruder2k5 válasza mcfly13 (#8758) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

http://wl500g.info/faq.php?faq=asus_wl_x

http://oleg.wl500g.info/printing/

Ha XP-d van, akkor:

1. Nyomtató hozzáadása
2. Helyi nyomtató (P&P nélkül!)
3. Új port létrehozása - Standard TCP/IP port
4. Nyomtató IP címe a router IP címe, tehát default esetben 192.168.1.1
5. Amit a port nevének felajánl, az jó, ne bántsd!
6. Eszköz típusa: Egyéni (Beállítások gomb)
7. Protokoll: LPR
8. Várólista neve: LPRServer
9. Következő lépésben a befejezés gomb után kiválaszod a nyomtatód
10. Kész.

[ Szerkesztve ]

(#8761) djtrancevo


djtrancevo
csendes tag

Hali mindenkinek!
Van egy Asus Wl-500gP v2 routerom. Eddig DD-WRT volt rajta rövid ideig azelött pedig Oleg fw-ja elég hosszu ideig. Most felraktam a Tomato-t, fw flash gond nélkül megy, webadminban beállitottam mindent szokásaim szerint. Szeretném felrakni a routerra a rtorrentet, és itt akadt egy kis gondom. Az itt a fórumon található leírás szerint próbálkozom feltenni az ipkg-t, de a tar fájlok kicsomagolásánál read-only filesystem hibát kapok. Próbálkoztam a Ghostos megoldással is, ott a mkdir /usr/local/sbin után ugyanilyen hibaüzit kapok.
Azelött Olegen futtattam az rtorrentet, ott mindenféle gond nélkül fel tudtam rakni az asus.ebond.hu-n lévö tutorialok szerint.
Valakinek valami ötlete hogy hol követek el hibát? Próbálkoztam egy 16 gigás USB pendrive-val és egy 320 gigás Seagate Freeagent Go vinyóval is, az eredmény ugyanaz...
Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek!!!

ASUS WL-500gP v2 running Tomato 1.25 ND USB Ext

(#8762) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Folyamatban van a Tomato-ra való áttérésem. A kérdésem az lenne, hogy egy OLEG-es image-ből mit érdemes kiszedni? Pl a vnstat-ot kivenném.

A másik, hogy hogyan kell mondjuk a vnstat-ot törölni? Lehet hülyén hangzik, de nem csináltam még ilyet. :D

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8763) mcfly13 válasza sanzi89 (#8762) üzenetére


mcfly13
tag

Szerintem a sambát mindenképp.

(#8764) Intruder2k5 válasza sanzi89 (#8762) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ipkg remove vnstat

Továbbá /opt/etc/init.d/S97Samba file is törölhető, hogy ne induljon az optware-s samba.
Igazából a cron sem kell, webadmin felületen van Scheduler.

(#8765) Intruder2k5 válasza djtrancevo (#8761) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

/usr/local/sbin ?
Itt rontod el... Tomato alatt nem kell post-boot, és post-firewall file. Helyette az Administration -> Scripts -> Init, és Administration -> Scripts -> Firewall-t használd. A scriptek maradhatnak az OLEG-ben használtak, de az init elejére tegyél be egy "sleep 10" sort, és egyiknek sem kell az elejére a bin/sh akármi.

Valahogy így:

Amúgy /usr/local alatt nincs, és nem is kell sbin mappa Tomatoban.
Amúgy ha van működő rendszered a HDD-n, annak kellene tovább mennie Tomato alatt is... Legalábbis az OLEG-es tuti jó, gondolom a DD-WRT-s is. Csak a mountolásokat, meg ezeket a scripteket kell helyrerakni.

[ Szerkesztve ]

(#8766) sz.gergely válasza Intruder2k5 (#8760) üzenetére


sz.gergely
csendes tag

Nekem még korábban adódott némi problémám a dologgal, de betudtam a saját ügyetlenségemnek, de tegnap ismét sikerült produkálni a dolgot:
A leírás remekül működik xp alatt.
A probléma Vista alatt jelentkezik, ahol mindezt végigjátszva és telepítve olyan mintha menne, de mikor a nyomtatás végére ér, a lap alján elkezd krix-krax-okat nyomtatni, és leállításig nyomja vele tele a lapokat. Azt hittem egyedi dolog, de tegnap direkt kipróbáltam 3 vistás gépen, és ugyanez...
A kütyü egy Epson DX7400, ami az összes xp-s gépről remekül működik, és közvetlenül rákötve minden vista-s gépről is.
Ez ismert hiba mert én nem sokat találtam róla...? vagy megszívtam a nyomtatóval...?

Szerk: Jah lemaradt, hogy Oleg-et használok...

[ Szerkesztve ]

(#8767) sanzi89


sanzi89
addikt

Egy olyan gondom lenne, hogy mindig Passzív vagyok Tomatos router mögül. Mindegy, hogy gépen megy-e az utorrnet vagy a routerent az rtorrent, mindig passzív vagyok. Ezzel lehet valamit csinálni?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8768) Badb0y


Badb0y
addikt

Ebben a ghostos megoldásban a vnstat program és a phpinfo program mire jó ? A wgettel gondolom le lehet tölteni url alapján valamit :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#8769) Laca 012 válasza sz.gergely (#8766) üzenetére


Laca 012
őstag

Ezt nekem is csinálta a Canon ip4500, és nekem is csak vistán. Aztán a port beállításainál bepipáltam az "LPR bájtszámlálás engedélyezve" jelölőnégyzetet, és azóta működik tökéletesen. Igazán nem tudom, hogy ez mire jó, de nekem kétségkívül megoldotta a problémámat.

(#8770) Fooler89 válasza sanzi89 (#8767) üzenetére


Fooler89
őstag

Administration -> Firewall

iptables -A INPUT -p tcp --dport 6880 -j ACCEPT

Ellenőrizd le, hogy neked is 6880-on van az rtorrent! Ha nem átírod a portot.

A utorrent ami a gépen fut azon kell egy portforward!
Ha van dhcp akkor beállitod a gépedet static dhcp-re.
Port forwarding -> proto - both-> Ext Ports, Int Port beállitod a utorrent portját -> Int Address-beállitod a géped lanos ip címét!

Ne felejts el mindig menteni!

#8768 Phpinfo php honlap beállitásait mutatja meg, Wgettel url alapján lehet letöltni. pl: Http-n keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#8771) freddirty válasza Blackmate (#8718) üzenetére


freddirty
senior tag

Pendrive halódik. Letöltés/torrentezés közben elérhetetlenné válik egy olyan terület ami hibás és akkor jönnek azok a hibajelenségek, hogy nem férsz a filerendszerhez de a routerfunkciók mennek. Formázás ideig óráig segíthet de nem végleges megoldás.
Volt nekem is ilyen (nem is egyszer). Eleinte én is pen drive-on tartottam a rendszert de a sok írás miatt kb. 1 év alatt meghalnak. (pen drive-okban nincs olyan firmware mint az ssd-kben ami próbálja elodázni az elkerülhetetlent)
Ezért évek óta notivinyón tartom a rendszer és a letöltési szekciót is. A rendszerről van backup egy 512-es kingston supersticken a routerre ragasztva. Notivinyó halála (ilyen is volt már) esetén csak kicserélem és megy minden úgy mint régen - kivéve torrent.

[ Szerkesztve ]

fred

(#8772) mcs9


mcs9
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok abban segiteni, hogy milyen beállításokkal lehet 2 routert egymás mögé pakolni?
Az internethez közeli egy Asus wl500w lenne, mig a második egy Linksys wrt54g.
A linksysről nem látom a netet.
Vmi ötlet?

(#8773) freddirty válasza mcs9 (#8772) üzenetére


freddirty
senior tag

Konkrét beállításokat nem tudok mondani de ha ez segít akkor bridge módban kell működtetned a linksyst. Nálam is így működik, csak linksys helyett egy öreg wl300-as asus adja a netet az otthoni lan-nak.

fred

(#8774) Intruder2k5 válasza sanzi89 (#8767) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen lehet vele valamit csinálni...
Ha nem segített Fooler topiktárs hsz-e, akkor bedobhatnád, hogy most mi van az Administration -> Scripts -> Firewall részben neked. Az OLEG-ben megszokott változók pl. itt nem működnek ($1 és $4), helyettük konkrét értékeket kell megadni (ppp0, illetve vlan1)

(#8775) Intruder2k5 válasza Badb0y (#8768) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még kiegészítésként, hogy a vnstat egy forgalomszámláló program, van neki WEBUI-ja is, ahol grafikusan megjelenítve láthatod a napi / havi / éves , LAN, és WAN oldali adatforgalmadat. Alapesetben https://192.168.1.1/vnstat De a konzolba beírt

vnstat -l

parancs például megjeleníti a pillanatnyi állapotot is. Kilépés CTRL+C
Wgethez még annyit, hogy tud ftp-t is, illetve ha az ecaddict féle cgi-s webui-t használod hozzá, akkor képes data.hu és rapidshare linkek kezelésére is.

[ Szerkesztve ]

(#8776) Intruder2k5 válasza sz.gergely (#8766) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az az igazság, hogy nekem se USB-s nyomtatóm (jelenleg HP LaserJet 6L), se Vista-m (helyette a bevált XP), sem pedig OLEG-em nincs, mert most javában tart a paradicsomszezon :-) Mindössze annyi történt, hogy rákerestem neten, és bedobtam a linket, hátha segít, de gyakorlati tapasztalatom sajnos nincs a dologban. Egyszer próbáltam már egy USB-ről LPT-re átalakítóval rádugni a routerre a nyomtatót, de akkor nem látta (mint utólag kiderült rossz volt a kábel, mert a notebook sem látta), azóta meg még nem fektettem bele különösebb energiát, hogy kipróbáljak másik kábelt... Pedig most van másik verzió is melóhelyen, de talán majd egyszer... Igazából nincs is szükségem rá. :-)

(#8777) Fooler89


Fooler89
őstag

Találtam két 486-os procit amin van nekem való hűtőborda :)
Viszont az a bajom, hogy nem tudom mivel leszedni róluk.
Ha valaki tud segíteni az kérem írjon!

Ha sikerült leszedni, akkor egy sima hűtőpaszta is elég lesz a routernek a chipjére nyomva? Megtartja?

[ Szerkesztve ]

(#8778) Fooler89 válasza Fooler89 (#8777) üzenetére


Fooler89
őstag

[link]

Melyik chipre kell borda? Broadcomra tudtommal kell

(#8779) sanzi89 válasza Intruder2k5 (#8774) üzenetére


sanzi89
addikt

A Firewall scriptben ez található:

iptables -I INPUT -m tcp -p tcp --dport 6880 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination "$4":443

Ez egy az egyben az OLEG-es post-firewall. Azt veszem ki, hogy ha ezt átírom erre, akkor jónak kéne lenni?

iptables -I INPUT -m tcp -p tcp --dport 6880 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i "ppp0" -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination "vlan1":443

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8780) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#8778) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Broadcom és a RAM. Erre a kettőre:

A felül lévő állítólag a 8MB flash, a lenti pedig valami tekercses dolog, amik nem melegszenek. Ezt én is nemrég tudtam meg :-)

Ja, és nem elég a paszta... Azon lecsúszik, és esetleg zárlatot okoz. Lehet kapni ehhez való fóliát (kétoldalas ragasztó) amiben valami szilikonos hővezető anyag van, és az stabil.

[ Szerkesztve ]

(#8781) Intruder2k5 válasza sanzi89 (#8779) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha ADSL neted van, akkor így:

insmod ipt_recent
iptables -D INPUT -j DROP
iptables -A INPUT -p tcp --dport 6880 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i ppp0 -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:443
iptables -A INPUT -j DROP

Kábelnetre pedig így:

insmod ipt_recent
iptables -D INPUT -j DROP
iptables -A INPUT -p tcp --dport 6880 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i vlan1 -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:443
iptables -A INPUT -j DROP

Így már aktív lesz az rtorrent... Persze ha nem 192.168.1.1 a routered belső IP címe, akkor azt írd át a megfelelőre.

[ Szerkesztve ]

(#8782) sanzi89 válasza Intruder2k5 (#8781) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi, működik. :) Már Aktív a torrent. Most a következő lépéseket csinálom, de elakadok:

"A reboot után lépjünk be újra Telnet-en keresztül, és már csak az SSH-hoz és a HTTPS-hez kell kulcsot generálni. Miután beléptünk PuTTY-on keresztül adjuk ki az alábbi parancsokat: mkdir -p /usr/local/etc/dropbear . Majd adjuk ki a dropbearkey -t dss -f /usr/local/etc/dropbear/dropbear_dss_host_key parancsot. Majd ezt: dropbearkey -t rsa -f /usr/local/etc/dropbear/dropbear_rsa_host_key . Végül mindent mentsünk el: flashfs save && flashfs commit && flashfs enable . Ebben a lépésben sok krix-krax lesz a képernyőn, de nem kell megijedni tőle, ez normális. "

Amikor kiadom az mkdir -p /usr/local/etc/dropbear parancsot a következő hibát kapom:

mkdir: cannot create directory '/usr/local/etc/': Read-only file system

Próbáltam állítani az etc jogosultságain - amit lehet elrontottam amúgy :D - de így sem jött össze.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8783) Fooler89 válasza sanzi89 (#8782) üzenetére


Fooler89
őstag

Tomatoban van beépített SSH. Miért nem azt használod?
Administration -> Admin access

#8780 Köszönöm a segítséget!
Ilyen pasztát hol lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

(#8784) sanzi89 válasza Fooler89 (#8783) üzenetére


sanzi89
addikt

Egyszerű. :D Nem tudtam, hogy beépített SSH van. :D

Ez a TOMATO nekem kész lutri. :DDD Nagy nehezen megszoktam az OLEG-es rendszer beállítgatásait, de a QoS miatt váltani kell...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8785) Fooler89 válasza sanzi89 (#8784) üzenetére


Fooler89
őstag

Ahogy Intruder2k5 mondta, élvezd a paradicsom szezont! :))

[ Szerkesztve ]

(#8786) sanzi89 válasza sanzi89 (#8784) üzenetére


sanzi89
addikt

Az SSH-t beálltítottam. A HTTPS-sel mi újság? Oleg alatt azzal is kellett kulcsot generálni, meg ilyenek.

Más, elkezdtem gyomlálni a OLEG-es mentést Tomato-hoz modolva. Amit most kiszedek az a vnstat meg a samba. A cront említettétek még, de nem vagyok tisztában a működésével, így még ahhoz nem nyúltam. Szóval a lépéseim:

vnstat:
1. ipkg remove vnstat
2. Ezeket törölni:
- /opt/share/vnstat
- /opt/etc/vnstat.conf
- web root alól a vnstat mappa
- https webes felületről a vnstat linkje

bónusz kérdés: a php-gd-t csak a vnstat-hoz kell feltenni? Mert ha igen akkor elvileg az is törölhető, nem?

samba
1. Ezeket törölni:
- vi /opt/etc/init.d/S97Samba
- A vi /opt/etc/samba/smb.conf-ot lehet törölni, vagy ezért nyavajogni fog a rendszer?

Ha valamit esetleg még le lehet törölni ami nem kell Tomato alatt szóljn nyugodtan. :)

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8787) Fooler89 válasza sanzi89 (#8786) üzenetére


Fooler89
őstag

Ha a tomato felületét akarod beállitani https-re akkor azt ugyanott találod ahol az ssht!
Csak beállitod, hogy https és ennyi. Ha kivűlről el akarod érni akkor ott állitani kell a firewall scripten. Vigyázz, ne legyen a lighttpd és a tomato felülete egy porton.

/opt/etc/init.d/S** és utána van írva pl: cron
Ezek az indító fájlok. Ezek közül kiválasztod, hogy melyik nem kell áthelyezed egy másik mappába és kész. Sok vizet nem zavarnak, ráadásul a progiknak nincs nagy méretük.

[ Szerkesztve ]

(#8788) sanzi89 válasza Fooler89 (#8787) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem, a Tomato felülete maradhat ott ahol van. Csak régen a https webes felület - torrent webui, vnstat - csak akkor volt elérhető, ha előtte - ugyan úgy mint az ssh-hoz - generáltál valami kulcsot. Lehet valamire rosszul emlékszem, de most mindenféle hókuszpókusz nélkül ment ez a rész.

A törléseknél meg szeretnék mindent kitörölni ami nem kell, én már csak ilyen rendmániás vagyok. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8789) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#8783) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem paszta, amiről beszélek... Két oldalú ragasztószalag, vagy ragasztós fólia, amit megvehetsz A4-es ívben. De persze neked csak pár négyzetcentiméter kell belőle :-)

[ Szerkesztve ]

(#8790) Intruder2k5 válasza sanzi89 (#8786) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha megvan a HDD-n az OLEG-es rendszered, akkor mennie kell a https-nek is... Ahogy megmarad az egész lighttpd, úgy marad az openssl, és a http rész is. Nem kell semmit telepíteni. Felmountolod az /opt-ot, meg az /mnt-t, vagy /opt/etc/samba/Share-t, vagy kinek mi van, és minden működik, ami OLEG alatt működött.

[ Szerkesztve ]

(#8791) Fooler89 válasza Intruder2k5 (#8789) üzenetére


Fooler89
őstag

Ez hőt ad át és nem fog odakozmálni?
Valami hasonló biztos van itthon, de van valamilyen kitétel, hogy milyen anyagból nem szabad lennie?

#8788 Akkor elkezded a tutorialokat visszafele megcsinálni :P Amugy ilyenben nem tudok segíteni. Nem is értek hozzá annyira viszont a működéshez elegendő csak azokat a fájlokat átrakni.

Meg igazából azért nem javaslom, mert ha bejön egy új progi és netalán kell hozzá egy másik kiegészitő modul, ha te letörlöd mások meg nem, akkor soha nem fogsz rájönni, hogy az hiányzik és ezért nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#8792) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#8787) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Helyesbítenék... :-)

A webadmin felület távoli eléréséhez nem kell a firewall scriptbe piszkálni. Ha az "Administration - Admin Access - Web Admin - Remote Access" NEM Disabled-en van, hanem HTTP, vagy HTTPS, akkor a firmware "elintézi a továbbiakat", azt nem kell neked manuálisan csinálni.

Persze a lighttpd távoli elérése már más kérdés, ott ugyanúgy ahogy OLEG-ben is, kell a firewall scriptbe a megfelelő bejegyzés.

(#8793) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#8791) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem itt nincsenek olyan extrém hőhatások, hogy ne tenné meg bármelyik ragasztószalag... Elméletileg az erre a célra gyártott 3M ragasztófólia lenne a legjobb, de véleményem szerint a mezei kétoldalas "cellux" is megteszi. Az is meg fogja tartani a bordát, és elolvadni sem fog.

(#8794) Intruder2k5 válasza sanzi89 (#8788) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindent kitörölni? Minek? Ez nem Windows, hogy tele lenne írva a registry, vagy hasonlók... Amit nem indítasz el, az nem visz el erőforrást, tehát jó van ott ahol van. :-)
De ha nagyon akarod ki lehet törölni az smb.conf-ot is, a webadminos samba nem azt használja.

(#8795) sanzi89 válasza Intruder2k5 (#8794) üzenetére


sanzi89
addikt

Értem én és igazad is van, de mégis. :)

Köszi az újabb tippet. ;)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8796) Intruder2k5 válasza sanzi89 (#8795) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt írtad:

samba
1. Ezeket törölni:
- vi /opt/etc/init.d/S97Samba
- A vi /opt/etc/samba/smb.conf-ot lehet törölni, vagy ezért nyavajogni fog a rendszer?

Most nem a törölhető vagy nem törölhető kérdés miatt, csak szemet szúrt a "vi" a sor elején... A "vi" az editor program neve, olyan mint DOS-ban az "edit". Abban szerkesztetted a file-okat, amikor csináltad a lépésről lépésre tutorialt. Tehát ha kiadod a

vi /opt/etc/init.d/S97Samba

parancsot, akkor elindul a vi editor, és megnyitja az /opt/etc/init.d mappában lévő S97Samba nevű file-t. De letörölni nem a "vi /opt/etc/init.d/S97Samba" file-t kell, hanem esetleg az "/opt/etc/init.d/S97Samba" nevűt. Ide nem kell az editor neve :-)

Ezt csak a tisztán látás miatt írtam le :-)

[ Szerkesztve ]

(#8797) sanzi89 válasza Intruder2k5 (#8796) üzenetére


sanzi89
addikt

Igen, igen tudom. :) Csak lusta voltam és a tutorialból másoltam ki az elérési útvonalakat. Természetesen a vi nincs előtte.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8798) vargalex


vargalex
félisten

Hi!

Mostanában szereztem be egy V1-es példányt a fenti router-ből. Gondom nincs vele, csak egy kis furcsaság, amire a nagyok hátha tudnak válaszolni. Laca 012 fórumtárssal folytatott privik során ez és ez alapján ellenőrizni akartam, hogy az én routerem miniPCI kártyája nem a rossz szériából való-e.

Az eredmény:
a wl noise eredménye:
noise is -12

iwconfig-ra is ez jön:
Link Noise level:-12 dBm

Az Advanced Wireless-ben a Transmit Power (in mw) 28-ra van állítva.

A fenti hozzászólásokhoz képest nagyon fura ez az eredmény. Van esetleg valakinek ötlete, hogy miért van ez így? (Illetve, hogy ez most jó, vagy rossz, vagy csak egyszerűen téves adat?)
Nem tudom, hogy a firmware-val összefügghet-e a dolog, de nekem nem Oleg-em, hanem X-WRT-m van (WhiteRussian) (ez a felület szerintem sokkal barátságosabb, már a WL-550gE-n is ezt használtam).
A jelerősséggel egyébként (legalábbis a nekem szükséges távolságokban) nincs semmi gondom.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8799) nothin


nothin
tag

Az mitől lehet hogy a top -ban az latszik hogy a noinitrd 100% -on viszi a procit?:

1 0 root R 1804 6% 100% init noinitrd

(#8800) nothin válasza nothin (#8799) üzenetére


nothin
tag

Érdekes fejlemény h ssh kiadva a rebbot parancsot kiirja
h rebooting ... de mégse rebootol, lehet valahogy force -olni? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.